Uciążliwe sąsiadki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-14, 15:29   #1
weroniqe87
Raczkowanie
 
Avatar weroniqe87
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 111

Uciążliwe sąsiadki


Hej

Na początek - to nie wiedziałam gdzie to umieścić... jakoś nie mogłam znaleźć odpowiedniej kategorii, no ale najwyzej moderator przeniesie :p

A teraz do rzeczy... nademna mieszkaja dwie siostry Wiek ok 20-25 i jakas mała róznica wieku między nimi. Jednak są meeega uciążliwe. Strasznie się kłócą - praktycznie codziennie, a najczęściej w nocy. Krzyczą, walą czymś o podłogę i w ogóle jakby się ze skóry obdzierały. Jakoże ich podloga to moj sufit - to mam najgorzej ze wszystkich sąsiadów. A zwłaszcza tam gdzie mam sypialnię, ciagle czymś wala o podłogę :/ Chce się pożądnie wyspac do pracy, a tu budza mnie kzyki i walenie... Generalnie trwa to ok 15-20 minut i ma jakieś takie apogeum na max 5 min. Policja i straż miejska nic nie zdziałają, bo przyjada i bedzie juz cisza... Kilka razy sądziedzi je upominali, ale bez skutku... co mozna zrobić? Ja się boję, ze jak zwroce im uwage to beda to robily jeszcze glosniej...

Może macie jakąś radę, co tu począć w takowej sytuacji?
__________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
— Kurt Cobain
weroniqe87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 15:51   #2
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Uciążliwe sąsiadki

Cytat:
Napisane przez weroniqe87 Pokaż wiadomość
Ja się boję, ze jak zwroce im uwage to beda to robily jeszcze glosniej...
To może zagadaj jakoś, że masz zapas tabletek uspokajających i czy by się nie poczęstowały? Taki niby żart nie żart...

Sama mam ochotę zagadać do sąsiadów piętro wyżej, że mogę im dziecko na spacer wyprowadzać. Dziecko biega po domu strasznie hałasując. Albo mu drewniaki zakładają, albo jakieś kopyta przymocowali, bo normalnie biegając nie da się aż tak stukać
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 15:52   #3
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Uciążliwe sąsiadki

A jakiś dozorca, administrator budynku wie o tym? One wynajmują to mieszkanie? Jeśli tak, to czy właściciel wie o ich zachowaniu? Policja i straż miejska były wzywane ('Policja i straż miejska nic nie zdziałają, bo przyjada i bedzie juz cisza...' - czyli wnioskuję, że nikt nie dzwonił)?
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 16:07   #4
ChosQ
Zadomowienie
 
Avatar ChosQ
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 410
Dot.: Uciążliwe sąsiadki

Współczuję Ci tej sytuacji, też kiedyś miałam uciążliwych sąsiadów. Była to para, jak się nie kłócili to imprezowali i tak średnio raz w tygodniu. No to wszyscy dookoła mieli noc zarwaną, zaczęłam więc do nich dzwonić i prosić żeby byli trochę ciszej, później odbiło się to na mnie!Ta dziewczyna jak wychodziła z domu a pracowała w tym samym budyku na parterze to włączała na całe popołudnie na maxa głośno muzykę i to jedno nagranie w kółko, myślałam że zwariuje także lepiej dla Ciebie będzie jak nie zwrócisz im uwagi.
Albo dzwoń na policję i mów, że to codziennie trwa tak krótko i mają się spieszyć
ChosQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 16:12   #5
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Uciążliwe sąsiadki

Powiesiłabym na klatce schodowej w widocznym miejscu anonim o tym, że uprasza się szanowne sąsiadki o szacunek dla współmieszkańców... itp. Istnieje szansa, że zrobi im się głupio wobec reszty sąsiadów.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 16:16   #6
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Uciążliwe sąsiadki

Cytat:
Napisane przez weroniqe87 Pokaż wiadomość
Hej

Na początek - to nie wiedziałam gdzie to umieścić... jakoś nie mogłam znaleźć odpowiedniej kategorii, no ale najwyzej moderator przeniesie :p

A teraz do rzeczy... nademna mieszkaja dwie siostry Wiek ok 20-25 i jakas mała róznica wieku między nimi. Jednak są meeega uciążliwe. Strasznie się kłócą - praktycznie codziennie, a najczęściej w nocy. Krzyczą, walą czymś o podłogę i w ogóle jakby się ze skóry obdzierały. Jakoże ich podloga to moj sufit - to mam najgorzej ze wszystkich sąsiadów. A zwłaszcza tam gdzie mam sypialnię, ciagle czymś wala o podłogę :/ Chce się pożądnie wyspac do pracy, a tu budza mnie kzyki i walenie... Generalnie trwa to ok 15-20 minut i ma jakieś takie apogeum na max 5 min. Policja i straż miejska nic nie zdziałają, bo przyjada i bedzie juz cisza... Kilka razy sądziedzi je upominali, ale bez skutku... co mozna zrobić? Ja się boję, ze jak zwroce im uwage to beda to robily jeszcze glosniej...

Może macie jakąś radę, co tu począć w takowej sytuacji?
Przeprosić z góry innych sąsiadów, i przez kilka nocy puszczać slayera, kiedy tylko się upewnisz, że sąsiadki śpią, a następnie wyłączać muzykę, gdy już wstaną, tak aby nie miały szans zawiadomić policji
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 17:06   #7
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Uciążliwe sąsiadki

Cytat:
Napisane przez weroniqe87 Pokaż wiadomość
Hej

Na początek - to nie wiedziałam gdzie to umieścić... jakoś nie mogłam znaleźć odpowiedniej kategorii, no ale najwyzej moderator przeniesie :p

A teraz do rzeczy... nademna mieszkaja dwie siostry Wiek ok 20-25 i jakas mała róznica wieku między nimi. Jednak są meeega uciążliwe. Strasznie się kłócą - praktycznie codziennie, a najczęściej w nocy. Krzyczą, walą czymś o podłogę i w ogóle jakby się ze skóry obdzierały. Jakoże ich podloga to moj sufit - to mam najgorzej ze wszystkich sąsiadów. A zwłaszcza tam gdzie mam sypialnię, ciagle czymś wala o podłogę :/ Chce się pożądnie wyspac do pracy, a tu budza mnie kzyki i walenie... Generalnie trwa to ok 15-20 minut i ma jakieś takie apogeum na max 5 min. Policja i straż miejska nic nie zdziałają, bo przyjada i bedzie juz cisza... Kilka razy sądziedzi je upominali, ale bez skutku... co mozna zrobić? Ja się boję, ze jak zwroce im uwage to beda to robily jeszcze glosniej...

Może macie jakąś radę, co tu począć w takowej sytuacji?
napisz kartke i przyczep ja na ich drzwiach plus na drzwiach do klatki schodowej (bo rozumiem, ze mieszkasz w bloku/kamienicy). Ta kartke na glownych drzwiach "prosze panie spod nr. tego i tego o zachowanie ciszy nocnej"
ja bym dzwonila na policje o zaklocanie ciszy nocnej. Niewazne ze bedzie cicho jak przyjada, pare razy policja przyjedzie to sie uspokoja
__________________

Edytowane przez srubka
Czas edycji: 2013-03-14 o 17:13
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-14, 17:12   #8
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Uciążliwe sąsiadki

mój wątek sprzed kilku lat
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=471805

wzywać policję. To chyba logiczne że jeśli przyjadą po 20 minutach wszystko ucichnie, raczej są na to przygotowani.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 17:44   #9
czokled
Wtajemniczenie
 
Avatar czokled
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 792
GG do czokled
Dot.: Uciążliwe sąsiadki

Ojj, ja mam podobny problem, nawet konkretnie w tym momencie Tyle, że z sąsiadami obok. W budynku są cienkie ściany, dodatkowo kupa wywietrzników (nowy budynek, więc pewnie takie wymogi), no ale to jest jakieś typowe dresiarstwo, non stop krzyki, wywzwiska, przekleństwa, jak nie usłyszę przynajmniej kilkanaście razy w ciągu dnia 'ja pie**ole!!!!' to się zastanawiam, czy żyją Bo generalnie to ten tekst mnie budzi, towarzyszy mi przy jedzeniu i zasypianiu. Dodatkowo, często sprowadzają ludzi, imprezują, muzyka na full, krzyczą na balkonie... Zgadałam się z tym kolesiem raz na balkonie (mamy jakby jeden, ale przedzielony taką podziałką na pół) i zwróciłam mu uwagę na to, mówiłam też, że dużo o nich wiem mimo że się nie poznaliśmy jeszcze Mi by było głupio po czymś takim, ale widać na nich to nie robi wrażenia. No i niestety, dowiedziałam się, że nie wynajmują tego mieszkania, ono jest tej dziewczyny, z którą on mieszka... Więc kiepsko to widzę Tym sposobem muszę przesiadywać i jeść obiad w sypialni, w której jest nieco ciszej...

Dlatego sama nie wiem co Ci poradzić, sama rozważałam różne opcję, i nie wiem co można by jeszcze zrobić Często odpuszczam im mega głośno muzykę, żeby się skapnęli że to jednak słychać, ale to chyba raczej nie jest żadne wyjście Jakaś kartka, cokolwiek, też mi się wydaje trochę...tchórzowskie, no ale z drugiej strony gadanie z nimi znowu może sprawić, że zaczną się zachowywać jeszcze gorzej, czego wolałabym uniknąć Dlatego chętnie poczytam jeszcze jakie rady mają wizażanki!
czokled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 17:54   #10
xnatussia
Raczkowanie
 
Avatar xnatussia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 126
Dot.: Uciążliwe sąsiadki

Współczuje wam dziewczyny. Ja na szczęście nie mam tego problemu, bo od urodzenia w domku jednorodzinnym :P

Myślę, że pomysł z kartką jest bardzo dobry, powinno im być głupio, że do tego stopnia są uciążliwe dla sąsiadów, iż publicznie są przywoływane do porządku..
A jeżeli to nic nie pomoże to śmiało policja. Nawet po kilku ich 'najściach' dziewczyny powinny przemyśleć całą sytuacje i zmienić zachowanie.. Chyba, że są faktycznie jakieś nienormalne.

Trzymam kciuki
__________________


"Najatrakcyjniejszym przymiotem człowieka jest godność."


Edytowane przez xnatussia
Czas edycji: 2013-03-14 o 17:56
xnatussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 18:41   #11
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Uciążliwe sąsiadki

a one mieszkaja tylko w 2 czy w wiecej osob - to wynajmujace studentki czy dziewczyny mieszkajace u rodzicow? Dlugo sie znacie? Jak dlugo trwa sytuacja?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-14, 18:44   #12
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Uciążliwe sąsiadki

ja bym regularnie wywieszala kartke na glownych drzwiach podajac nr mieszkania z ktorego wydobywa sie halas az do skutku, a jak to by nie pomoglo to wieczne dzwonienie na policje i uwierz mi po ktoryms tam razie, policja cos zrobi.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 18:49   #13
ry-bcia
Zadomowienie
 
Avatar ry-bcia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 182
Dot.: Uciążliwe sąsiadki

Miałam kiedyś sąsiada który był jakimś pseudo DJ'em.. Często organizowali sobie przed-imprezowe beforki. Jak uruchamiał sprzęt to obrazki ze ścian spadały. Wzywaliśmy policje, ale z reguły przyjeżdzała po godzinie, półtorej. Wtedy towarzystwo albo sie już zmyło na impreze albo jak widziało z balkonu radiowóz nagle się uciszało. Oczywiście policja najpierw waliła do naszych drzwi z pytaniem "czy to państwo wzywali policje??", wiec szanowny sąsiad doskonale wiedział kto "donosi". Próbowaliśmy gadać z sąsiadami żeby złożyć skargę do spółdzielni, ale w większości to byli starsi ludzie wiec chyba sie po prostu bali i twierdzili ze oni nic nie słyszą

najgorsze jest to ze na ludzi zakłócających spokój w ciągu dnia nic nie poradzisz
ja ostatni weekend np spędziłam słuchajac młotów, wierteł, i czego tam jeszcze i tak jak potrafie zrozumieć fakt ze ludzie w ciagu tygodnia pracuja i nie mają czasu na remonty, tak nie potrafie zrozumieć buractwa które nawet nie uprzedzi najblizszych sąsiadów ze bedzie tłukło ściany od 8 rano przez 2 dni

Edytowane przez ry-bcia
Czas edycji: 2013-03-14 o 18:57
ry-bcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 18:50   #14
katherine87
Raczkowanie
 
Avatar katherine87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 171
Dot.: Uciążliwe sąsiadki

Pomysł z kartką na drzwiach wydaje mi się dobry, ewentualnie policja. Ja kiedyś miałam takich sąsiadów co codziennie rano tak jakby kulki jakieś rozsypywali na podłodze, czyli moim suficie. Było to głośne do tego stopnia że potrafiło mnie to budzić. Nie wiem do dziś co oni puszczali po tej podłodze
__________________
Uwierzyć w siebie
katherine87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 19:38   #15
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Uciążliwe sąsiadki

Cytat:
Napisane przez katherine87 Pokaż wiadomość
Ja kiedyś miałam takich sąsiadów co codziennie rano tak jakby kulki jakieś rozsypywali na podłodze, czyli moim suficie. Było to głośne do tego stopnia że potrafiło mnie to budzić. Nie wiem do dziś co oni puszczali po tej podłodze
Może wypuszczali przerośnięte stonogi na poranny spacer?
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 20:18   #16
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Uciążliwe sąsiadki

słuchaj wpisz w google "sąsiedzi turlają kulki po podłodze"

1500 takich tematów wiem że na wizażu też to omawiałyśmy xD
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 20:23   #17
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Uciążliwe sąsiadki

Cytat:
Napisane przez katherine87 Pokaż wiadomość
Pomysł z kartką na drzwiach wydaje mi się dobry, ewentualnie policja. Ja kiedyś miałam takich sąsiadów co codziennie rano tak jakby kulki jakieś rozsypywali na podłodze, czyli moim suficie. Było to głośne do tego stopnia że potrafiło mnie to budzić. Nie wiem do dziś co oni puszczali po tej podłodze
Może w dunie grali? Mój sąsiad za to zostawia telefon z ustawionym budzikiem chyba na podłodze. Ma mega silną wibracje i ja ją słyszę tak jakby ten telefon leżał koło mnie na poduszce i wibrował. Budzi mnie sama wibracja....
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 20:41   #18
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Uciążliwe sąsiadki

wiem co czujesz. Mieszkam na ostatnim piętrze. Niedawno OBOK wrpowadziła się nowa lokatorka. Mieszamy obok. Ona ma tylko pokój z kuchnią i ten pokój niestety jest przy mojej sypialni.

Ja naie wiem, jak ona musi chodzić (tzn. tow iem, chodzi tak, że piętami BAAARDZO uderza w podłogę), nie wiem, jak ona musi STĄPAĆ po tej podłodze, że ja TO słyszę i potrafi mnie to obudzić, a dodam, że mam niedosłuch i mało co mnie budzi. Tak samo, jak chodzi w szpilkach po mieszkaniu rano. 2 kroki i ja już nie śpie.

Też mam taki sposób chodzenia, ale wiem, że to uciażliwe dla sąsiadów i nosze klapki po domu. Jeszcze nikt mi nie zwrócił uwagi.

Walnęłam kiedyś pare razy w ścianę, ale TŻ mi zabronił

Jak to się nie uspokoi to będę musiała tam iść. bo najgorzej jest w godzinach porannych 5-6 rano i późnych nocnych;/
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 20:48   #19
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Uciążliwe sąsiadki

Cytat:
Napisane przez katherine87 Pokaż wiadomość
Pomysł z kartką na drzwiach wydaje mi się dobry, ewentualnie policja. Ja kiedyś miałam takich sąsiadów co codziennie rano tak jakby kulki jakieś rozsypywali na podłodze, czyli moim suficie. Było to głośne do tego stopnia że potrafiło mnie to budzić. Nie wiem do dziś co oni puszczali po tej podłodze
Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Może wypuszczali przerośnięte stonogi na poranny spacer?
Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
słuchaj wpisz w google "sąsiedzi turlają kulki po podłodze"

1500 takich tematów wiem że na wizażu też to omawiałyśmy xD
Ej, u mnie w akademiku też tak było, codziennie w nocy o tej samej porze, upuszczanie kulki i turlanie przez kilak sekund, co śmieszniejsze, zmienili się sąsiedzi i też przez jakiś czas powatrzało się to zjawisko
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-14, 20:57   #20
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Uciążliwe sąsiadki

Ja bym tam do nich poszła wtedy. Może jakiś Twój znajomy mógłby pomóc ci w takiej akcji.

Ja kiedyś uczyłam się do późna i jak potem poszłam się kąpać, to sąsiad z boku (starszy dziadek) zaczął tak mocno czymś walić w ścianę, że myślałam, że zaraz się przebije ale wtedy to się wystraszyłam, bo wyobraziłam sobie, że przebija się przez tą ścianę i wpada na mnie do wanny z jakąś siekierą albo czymś może też spróbuj tak czymś walić w sufit.

a u nas w bloku słyszałam, że była dziewczyna, która nie pojawiała się na studiach, za to urządzała non-stop ostre imprezy, aż w końcu została wyrzucona ze spółdzielni.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 21:09   #21
czokled
Wtajemniczenie
 
Avatar czokled
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 792
GG do czokled
Dot.: Uciążliwe sąsiadki

Cytat:
Napisane przez Edeldredzia Pokaż wiadomość
wiem co czujesz. Mieszkam na ostatnim piętrze. Niedawno OBOK wrpowadziła się nowa lokatorka. Mieszamy obok. Ona ma tylko pokój z kuchnią i ten pokój niestety jest przy mojej sypialni.

Ja naie wiem, jak ona musi chodzić (tzn. tow iem, chodzi tak, że piętami BAAARDZO uderza w podłogę), nie wiem, jak ona musi STĄPAĆ po tej podłodze, że ja TO słyszę i potrafi mnie to obudzić, a dodam, że mam niedosłuch i mało co mnie budzi. Tak samo, jak chodzi w szpilkach po mieszkaniu rano. 2 kroki i ja już nie śpie.

Też mam taki sposób chodzenia, ale wiem, że to uciażliwe dla sąsiadów i nosze klapki po domu. Jeszcze nikt mi nie zwrócił uwagi.

Walnęłam kiedyś pare razy w ścianę, ale TŻ mi zabronił

Jak to się nie uspokoi to będę musiała tam iść. bo najgorzej jest w godzinach porannych 5-6 rano i późnych nocnych;/
No właśnie u tych moich uciążliwych sąsiadów z boku też dziewczyna jakoś tak mega ciężko chodzi, jakby właśnie piętami waliła podłoge, że nawet ja to słyszę i odczuwam, a mieszkamy przecież obok siebie. Kiedyś się zgadałam z sąsiadką, która mieszka pod nimi, i też na nich narzekała, na to łażenie szczególnie

Łaaał, u moich dalej popijawia, nieźle
czokled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 21:20   #22
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Uciążliwe sąsiadki

a zgłaszałyście uciążliwych lokatorów do spółdzielni czy wspólnot? mają obowiązek się tym zająć. albo przyjdzie pracownik tych instytucji albo nabazgrają im jakieś pismo, że się sąsiedzi skarżą. może by wystarczyło.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 21:21   #23
xnatussia
Raczkowanie
 
Avatar xnatussia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 126
Dot.: Uciążliwe sąsiadki

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
Ja kiedyś uczyłam się do późna i jak potem poszłam się kąpać, to sąsiad z boku (starszy dziadek) zaczął tak mocno czymś walić w ścianę, że myślałam, że zaraz się przebije ale wtedy to się wystraszyłam, bo wyobraziłam sobie, że przebija się przez tą ścianę i wpada na mnie do wanny z jakąś siekierą albo czymś może też spróbuj tak czymś walić w sufit.




Ja nie wiem co wy macie za sąsiadów
Jak ja raz przyszłam do znajomych do bloku na noc, to wszyscy uważali, żeby tylko muzyki za głośno nie puścić, albo nawet nie rozmawiać za głośno, bo 'sąsiedzi'
__________________


"Najatrakcyjniejszym przymiotem człowieka jest godność."

xnatussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 21:25   #24
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Uciążliwe sąsiadki

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
Ja bym tam do nich poszła wtedy. Może jakiś Twój znajomy mógłby pomóc ci w takiej akcji.

Ja kiedyś uczyłam się do późna i jak potem poszłam się kąpać, to sąsiad z boku (starszy dziadek) zaczął tak mocno czymś walić w ścianę, że myślałam, że zaraz się przebije ale wtedy to się wystraszyłam, bo wyobraziłam sobie, że przebija się przez tą ścianę i wpada na mnie do wanny z jakąś siekierą albo czymś może też spróbuj tak czymś walić w sufit.

a u nas w bloku słyszałam, że była dziewczyna, która nie pojawiała się na studiach, za to urządzała non-stop ostre imprezy, aż w końcu została wyrzucona ze spółdzielni.
Prawie jak u Kubricka w 'Lśnieniu'
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg images.jpg (11,3 KB, 37 załadowań)
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 21:33   #25
czokled
Wtajemniczenie
 
Avatar czokled
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 792
GG do czokled
Dot.: Uciążliwe sąsiadki

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Prawie jak u Kubricka w 'Lśnieniu'
Tak samo mi się skojarzyło
czokled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 21:59   #26
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Uciążliwe sąsiadki

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Prawie jak u Kubricka w 'Lśnieniu'
Nie znam, chyba muszę obejrzeć normalnie do dzisiaj pamiętam ten strach

Na szczęście byłam w tamtym mieszkaniu krótko, ale ogólnie "ciekawych" sąsiadów było tam więcej....wszyscy starsi i tacy strasznie wredni, zajmujący się uprzykrzaniem sobie nawazajem życia.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 23:38   #27
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Uciążliwe sąsiadki

Z takimi sytuacjami raczej marne szanse aby wygrać. Z anonimowymi kartkami można spróbować, nie będą wiedziały, kto je wiesza to i na złość jeszcze bardziej szaleć nie zaczną A na noc stoppery przeciw hałasowi, serio, odizolujesz się gdy chcesz spać i już, szkoda nerwów.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 23:45   #28
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Uciążliwe sąsiadki

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
słuchaj wpisz w google "sąsiedzi turlają kulki po podłodze"

1500 takich tematów wiem że na wizażu też to omawiałyśmy xD
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=497455
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 06:00   #29
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Uciążliwe sąsiadki

Cytat:
Napisane przez weroniqe87 Pokaż wiadomość
Hej

Na początek - to nie wiedziałam gdzie to umieścić... jakoś nie mogłam znaleźć odpowiedniej kategorii, no ale najwyzej moderator przeniesie :p

A teraz do rzeczy... nademna mieszkaja dwie siostry Wiek ok 20-25 i jakas mała róznica wieku między nimi. Jednak są meeega uciążliwe. Strasznie się kłócą - praktycznie codziennie, a najczęściej w nocy. Krzyczą, walą czymś o podłogę i w ogóle jakby się ze skóry obdzierały. Jakoże ich podloga to moj sufit - to mam najgorzej ze wszystkich sąsiadów. A zwłaszcza tam gdzie mam sypialnię, ciagle czymś wala o podłogę :/ Chce się pożądnie wyspac do pracy, a tu budza mnie kzyki i walenie... Generalnie trwa to ok 15-20 minut i ma jakieś takie apogeum na max 5 min. Policja i straż miejska nic nie zdziałają, bo przyjada i bedzie juz cisza... Kilka razy sądziedzi je upominali, ale bez skutku... co mozna zrobić? Ja się boję, ze jak zwroce im uwage to beda to robily jeszcze glosniej...

Może macie jakąś radę, co tu począć w takowej sytuacji?
Witaj, nagraj ich na dyktafon albo nie uprzedzaj o wizycie policji, tylko niech dyskretnie postoją przed drzwiami i niech posłuchają.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 07:17   #30
7808db1bb82aa4847b78eb7501a3e60a0e3c1e7e_5ddc6b3aac83c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 835
Dot.: Uciążliwe sąsiadki

Słyszysz o co się kłócą, czy wszystko zlewa się w jeden wielki wrzask?

Ja bym wywiesiła kartkę w stylu:

"Szanowne panie spod tego i tego numeru uprzejmie uprasza się o zachowanie ciszy nocnej i nie wtajemniczanie pozostałych mieszkańców bloku w swoje problemy: ..." tutaj walnęłabym kilka przykładów o co się kłócą. Najlepiej napisanych bardzo grzecznie, poprawnie acz z pewną dozą złośliwej pogardy

Pewnie mają gdzieś to, że robią hałas i niepozwalają innym spać, ale pewnie ruszy je to, że wszyscy wiedzą o co się kłócą, zwłaszcza jeśli będzie to lekko prześmiewczo napisane na kartce.

Edytowane przez 7808db1bb82aa4847b78eb7501a3e60a0e3c1e7e_5ddc6b3aac83c
Czas edycji: 2013-03-15 o 07:23
7808db1bb82aa4847b78eb7501a3e60a0e3c1e7e_5ddc6b3aac83c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:28.