Ładnie pachnący płyn do prania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-10-18, 14:54   #1
rosli
Przyczajenie
 
Avatar rosli
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Hokkaido
Wiadomości: 23

Ładnie pachnący płyn do prania


Hej,
Szukam płynu do prania, po którym rzeczy pięknie i długo pachną, a przede wszystkim płynu który dobrze pierze. Do tej pory używałam proszku,teraz chcę się przerzucić na płyn, ale nie wiem który . Lenor, nie lenor persil, rex - nie znam się na nich . Strasznie mi się podoba jak komuś ubrania tak pięknie pachną xD i ja też tak chcę! I na koniec jeszcze jedno techniczne pytanie czy jak będę prała rzeczy w proszku typu białe bluzki czy ręczniki, to mogę dolać troszkę płynu na zapach?
rosli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-18, 17:44   #2
aleksa_
Przyczajenie
 
Avatar aleksa_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 23
Dot.: Ładnie pachnący płyn do prania

Hej,
musisz rozróżnić dwie rzeczy: płyn do prania i płyn do płukania.

Ten pierwszy możesz używać zamiast proszku. Czyli do głównej szufladki dajesz albo proszek albo płyn (dawanie obu raczej nie ma sensu). Firmy płynów do prania, których używam to Perwoll lub Woolite Perła i jestem zadowolona.

Co do płynu do płukania, to on nie pierze (nie czyści ubran) tylko sprawia, że ładnie pachną. Daje się go do innej szufladki w pralce (mniejszej, musisz poczytać w instrukcji pralki jak to jest u Ciebie) z której pralka pobiera płyn pod koniec prania podczas płukania. Najpopularniejsze płynu to chyba Lenor i Silan. A zapachów jest bardzo wiele - który ładny, to kwestia gustu. Przejdź się do sklepu i powąchaj wszystkie, na pewno coś Ci się spodoba

Płyn do płukania możesz dodawać do każdego prania (niezależnie, czy będziesz używać jako środka piorącego proszku czy płynu do prania).
__________________
Moja twórczość i... koty
FB: https://www.facebook.com/cosyland.page
Instagram: https://instagram.com/cosyland
aleksa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-19, 08:37   #3
rosli
Przyczajenie
 
Avatar rosli
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Hokkaido
Wiadomości: 23
Dot.: Ładnie pachnący płyn do prania

dzięki wiekie!!!
rosli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-20, 17:07   #4
ciaaastko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 150
Dot.: Ładnie pachnący płyn do prania

ja do prania używam kapsułek, bo nigdy nie wiem ile mam tego plynu do prania wlać:P a do płukania uzywam płynu E, czarnego albo fioletowanego - perfumowanych, testowałam wiele, te dla mnie pachną najładniej i najdłużej je czuje
ciaaastko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-20, 19:32   #5
Mala_Miiiiiiii
Przyczajenie
 
Avatar Mala_Miiiiiiii
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 18
Dot.: Ładnie pachnący płyn do prania

ja uzywam tabletek pioracych i do tego plyn perwooll moge polecic
__________________
I jeśli wierzysz w to tak samo,
to tak jak jeden plus dwa,
bo Twoje serce to ułamek – zawsze tworzy z kimś całość. ♥
Mala_Miiiiiiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 11:41   #6
helenkabe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 116
Dot.: Ładnie pachnący płyn do prania

jak dla mnie te wszystkie płyny pachną zbyt intensywnie
helenkabe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-10, 08:06   #7
pinaplesss
Zadomowienie
 
Avatar pinaplesss
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 1 306
Dot.: Ładnie pachnący płyn do prania

Najintensywniejszym płynem do płukania jest Lenor w złotej butelce.
__________________
 21.04.2001
 21.12.2010
 29.01.2011
 07.06.2012
pinaplesss jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-10, 19:19   #8
rivi@
Raczkowanie
 
Avatar rivi@
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 70
Dot.: Ładnie pachnący płyn do prania

Ja ostatnio używam Silan Aromatherapy złoty - bardzo przyjemny. Polecam też żólty Coccolino.
rivi@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 20:34   #9
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Ładnie pachnący płyn do prania

Cytat:
Napisane przez rosli Pokaż wiadomość
Hej,
Szukam płynu do prania, po którym rzeczy pięknie i długo pachną, a przede wszystkim płynu który dobrze pierze. Do tej pory używałam proszku,teraz chcę się przerzucić na płyn, ale nie wiem który . Lenor, nie lenor persil, rex - nie znam się na nich . Strasznie mi się podoba jak komuś ubrania tak pięknie pachną xD i ja też tak chcę! I na koniec jeszcze jedno techniczne pytanie czy jak będę prała rzeczy w proszku typu białe bluzki czy ręczniki, to mogę dolać troszkę płynu na zapach?
Pewnie, że możesz, szczególnie jak masz jakiś neutralny zapachowo proszek.
Płyny do płukania nie za bardzo nadają się przy praniu ręczników i ścierek, bo one potem źle wchłaniają wodę, ale niektórym to nie przeszkadza.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-14, 13:00   #10
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Ładnie pachnący płyn do prania

Żel do prania, który bardzo ładnie pachnie, bez dodawania już płynu do płukania, to Persil lawendowy. Ja nie lubię płynów do płukania, są dla mnie za mocne, zresztą, przy używaniu płynu do prania nie czuję takiej potrzeby.
Mam niby Silan niebieski, kupiony z rok temu, ale chyba się popsuł, bo strasznie zgęstniał.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-06, 10:47   #11
Etiari
Przyczajenie
 
Avatar Etiari
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8
Dot.: Ładnie pachnący płyn do prania

A ja postanowiłam niedawno przetestować perełki Lenor Unstoppables i niestety bardzo się zawiodłam. Zacznę od początku. Z racji że jestem "fanką" płynów Lenor ponieważ są wydajne i długo na ubraniach utrzymują ładny zapach (nie wszystkie ale zdecydowana większość) kiedy zobaczyłam w sklepie taką nowość od firmy którą znam kupiłam bez wahania, albo z malutkim wahaniem bo cena do przyjemnych nie należy. Pomyślałam jednak że jeśli, jak zapewnia producent moje ubrania mają pachnieć bardzo długo (do 12 tyg.) to warto. Oczami wyobraźni widziałam jak otwieram szafę i oszałamia mnie piękny zapach :p. Zakupiłam wersję zapachową różową tj. Bliss. Od razu tego samego dnia wypróbowałam. Wsypałam ilość podaną na opakowaniu, pranie po wyjęciu pachniało troszeczkę ale pomyślałam że może trzeba jednak więcej nasypać perełek. I w ten sposób testowałam co znacznie obniżyło wydajność opakowania. Rezultatów w postaci ładnie pachnącej szafy nie osiągnęłam ani pachnących ubrań... Za to stało się coś zupełnie innego. Mianowicie z pralki zaczęło dziwnie "pachnieć" jakby wilgocią i taki zatęchły zapach się unosił. Pomyślałam że to moja wina bo dawno filtra nie czyściłam ani jak to mam w zwyczaju nie odświeżałam pralki octem. Uczyniłam więc to wszystko oraz dodatkowo wyczyściłam całą pralkę i jak się okazało niektóre perełki nie rozpuszczone do końca zalegały gdzieś w zakamarkach. Prawdopodobnie w niskiej temperaturze kiepsko się rozpuszczają. Znalazłam w internecie takie przypadki "zapachowe" pralki jak moje. Jednak zanim doczytałam te opinie zdążyłam zakupić drugą wersję zapachową Lavish. I podsumowując te perełki używałam tylko do prania w temperaturze powyżej 40 stopni. Bałam się historii z brzydkim zapachem z pralki. Ubrania pachniały troszkę bardziej niż przy poprzednim zapachu, jednak musiałam wsypywać prawie podwójną porcję a i tak po wyschnięciu prania zapach znikał. Ubrania nie były miłe w dotyku jak po praniu w tradycyjnym płynie. Cena powyżej 25zł za produkt nie spełniający zadania, bardzo bardzo mało wydajny, drogi. Jedyne co to ładne opakowanie ale nie dla opakowania kupujemy takie produkty . Dlatego grzecznie i z pokorą wróciłam do mojego ukochanego Lenor Spring ku zadowoleniu całej rodziny.
Etiari jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-06, 11:22   #12
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Ładnie pachnący płyn do prania

Dla zapachu daje się do prania płyn do płukania. Sam płyn do płukania nic Ci nie wypierze.
U mnie do prania są płyny takie jak Perła, Perwoll.
A do płukania mam obecnie Silan Sof&Oils żółty. Bardzo ładnie pachnie.
Ładnie pachnie też żółty Lenor Summer. Testowałam różne wersje Lenor i ten u mnie pachniał na ubraniach najdłużej.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-07, 10:22   #13
Etiari
Przyczajenie
 
Avatar Etiari
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8
Dot.: Ładnie pachnący płyn do prania

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Dla zapachu daje się do prania płyn do płukania. Sam płyn do płukania nic Ci nie wypierze.
U mnie do prania są płyny takie jak Perła, Perwoll.
A do płukania mam obecnie Silan Sof&Oils żółty. Bardzo ładnie pachnie.
Ładnie pachnie też żółty Lenor Summer. Testowałam różne wersje Lenor i ten u mnie pachniał na ubraniach najdłużej.
Czy to było do mnie? Ja nigdzie nie napisałam że od płynu oczekuje że wypierze czyli wyczyści mi pranie. Opisałam swoje doświadczenia z perełkami które miały w założeniu producenta zastąpić płyn a nawet miały lepiej niż owe płyny zadziałać. Nie napisałam że do prania dosypywałam również proszek ponieważ jest to dla mnie oczywiste. I nie sądziłam że ktokolwiek bierze się za pranie bez podstawy takiej jak proszek do prania
Etiari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-13, 12:05   #14
annaakwiat
Przyczajenie
 
Avatar annaakwiat
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 28
Dot.: Ładnie pachnący płyn do prania

A mi bardzo podoba się niemiecki Kuschelweich Sommerliebe (ten żółty) ale niestety nie jest raczej z tych trwalszych.
annaakwiat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-18, 13:18   #15
Izma56O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 382
Dot.: Ładnie pachnący płyn do prania

ja mam chyba taki ale niebieski, a do płukania coco lino
Izma56O jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-19, 07:55   #16
annaakwiat
Przyczajenie
 
Avatar annaakwiat
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 28
Dot.: Ładnie pachnący płyn do prania

a ja chętnie znalazłabym jakiś polskiej firmy
__________________
mój fanpage
annaakwiat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-19, 11:36   #17
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Ładnie pachnący płyn do prania

Ja polecam niemiecki płyn do płukania Softlan niebieski. Długo się utrzymuje na ubraniach i pięknie pachnie. Kupuję go na targu na stoisku z niemieckimi produktami
gregia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-26, 18:36   #18
marta_ha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1
Dot.: Ładnie pachnący płyn do prania

A ja polecam płyn do płukania zielony, produkowany dla Lidla. Naprawdę świetnie pachnie i ten zapach długo utrzymuje się na ubraniu. Co ważne, to koncentrat, więc jest również bardzo wydajny.
marta_ha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-03, 12:10   #19
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Ładnie pachnący płyn do prania

Cytat:
Napisane przez Etiari Pokaż wiadomość
Czy to było do mnie? Ja nigdzie nie napisałam że od płynu oczekuje że wypierze czyli wyczyści mi pranie. Opisałam swoje doświadczenia z perełkami które miały w założeniu producenta zastąpić płyn a nawet miały lepiej niż owe płyny zadziałać. Nie napisałam że do prania dosypywałam również proszek ponieważ jest to dla mnie oczywiste. I nie sądziłam że ktokolwiek bierze się za pranie bez podstawy takiej jak proszek do prania
Te perełki nie mają zastąpić płynu do płukania, producent nigdzie o tym nie wspomina. Nie mają zmiękczać tkaniny, mają nadawać zapach - dlatego można ich też używać do prania odzieży sportowej (producenci odzieży technicznej zabraniają stosowania płynu do płukania, bo tkaniny tracą wtedy swoje właściwości). Ja używam tych perełek w wersji bodajże "Fresh" właśnie przy praniu ubrań polarowych, softshellowych itp. Sypię minimalną ilość, zapach jest bardzo intensywny.

Edytowane przez agnieska
Czas edycji: 2016-06-03 o 12:11
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-12, 18:08   #20
mama michasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 134
Dot.: Ładnie pachnący płyn do prania

Ładnie i intensywnie - w takim razie polecam perełki Lenor Unstoppables. Dozujesz tyle ile chcesz, w zależności od tego, czy chcesz mocniejszego, czy intensywniejszego zapachu. Ale uwaga - perełki to tylko zapach. Do zmiękczania trzeba użyć dodatkowego detergentu, bo perełki takiej roli nie spełniają. No i polecam jakiś mało pachnący proszek, najlepiej dziecięcy, żeby nie powstała zapachowa mieszanka wybuchowa.
mama michasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-19, 10:11   #21
201705230905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 043
Dot.: Ładnie pachnący płyn do prania

Ja polecam nową serię z Coccolino o zapachach wybranych przez twórców perfum, ubrania pachną pięknie
201705230905 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-19 11:11:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:43.