Nawracające zapalenie dróg moczowych, sex a zapalenie pęcherza - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-29, 20:57   #151
dra
Zakorzenienie
 
Avatar dra
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 170
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
a robilas posiew moczu?
nie nie robiłam
__________________
Dwa serduszka na zawsze w pamięci[*] 25.09.07[*]17.06.14
Życie to nie bajka, każdy o tym wie. Bajkę można powtórzyć - życia niestety nie...
dra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 21:44   #152
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

ja jestem w trakcie leczenia u urologa. Mialam wykonane posiew z:
cewki moczowej
posiew moczu
pochwa.
Nie mialam zadnych typowych objawow zapalenia pecherza, pomijajac rok 2005-2006 kiedy to zapalenie mialam 8 X! Txm razem od jakiegos dluzszego czasu chodzilam po prostu czesciej do toalety oddajac niewielkie ilosci moczu.. Trwalo do dosc dlugo zanim stwierdzilam ze krecenie sie w te i nazad z sypialni do toalety 3 razy przed zasnieciem nie jest jednak normalne. Badanie wykazalo bakterie z dwoch ww. wymazow oraz moczu. Skonczylo sie antybiotykiem, ktorego skonczylam wlasnie polowe i nie powiem zebym czulam sie po nim dobrze, czuje sie slabo, czasami jest mi mdlo i takie tam.. Czytalam gdzies, ze bakterie w ukladzie moczowym, jezeli dostana sie do macicy i powedruja dalej do jajowodow moga grozic bezplodnoscia... hmm.. mam nadzieje, ze ten stan mnie ominal.... Mysle, ze warto zrobic kompleksowe badania lacznie z nerkami, gdyz powtarzajace sie zapalenia drog moczowych moga sie skonczyc naprawde powaznymi komplikacjami...
__________________
Two hearts are beating together
I'm in love....
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 22:30   #153
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość
nie nie robiłam
przy czestych zapaleniach pecherza to podstawa...
Nastepnym razem jak bedziesz miec zapalenie to popros lekarza rodzinnego o skierowanie na badanie ogolne moczu i posiew
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 23:53   #154
dra
Zakorzenienie
 
Avatar dra
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 170
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
przy czestych zapaleniach pecherza to podstawa...
Nastepnym razem jak bedziesz miec zapalenie to popros lekarza rodzinnego o skierowanie na badanie ogolne moczu i posiew
dzięki nie wiedziałam,chodziłam do lekarza chyba w roku 10 razy byłam po tabletki i tak non stop mi je zapisywał a zadnego skierowania nie dał to skąd miałam wiedzieć,ale jak będę znów mieć to się upomne
__________________
Dwa serduszka na zawsze w pamięci[*] 25.09.07[*]17.06.14
Życie to nie bajka, każdy o tym wie. Bajkę można powtórzyć - życia niestety nie...
dra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 16:43   #155
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

no cóż, tak jak się obawiałam kuracja uro-vaxom-em nie podziałała. miałam już 2gie zapalenie.

urolog mówił, że jest szansa 50/50, że mnie "uleczy", niestety znalazłam się nie w tej połowie
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 19:09   #156
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

Nie jestes sama. Tez jestem w tej drugiej polowie Ratuje sie Furaginem i pije czesto herbatke zurawinowa, jakos sobie radze.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 16:35   #157
robaczek37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 60
Dot.: sex a zapalenie pęcherza , załamka

witajcie,
czytam o waszych problemach z pęcherzem.Ja równiez miałam z tym kłopot.Pomagał mi urosept,urosal,nasiadówki oraz moja babcia mówiła mi ze należy jesc duzo suszonych śliwek,nie jad łam bo okropnie nie lubie ale słyszałam ze to jest skuteczne
robaczek37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-18, 20:42   #158
malutka 166
Rozeznanie
 
Avatar malutka 166
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z domku :D
Wiadomości: 632
Dot.: sex a zapalenie pęcherza , załamka

ja też tak mam, że po kochaniu się z moim narzeczonym zdarza mi się zapalenie pęcherza, pechowo zawsze w niedzielę rano gdy apteki są zamknięte a lekarz w domu z własną żoną mi pomogło picie dużej ilości zakwaszonej mocno cytryną wody i położenie sobie dwóch butelek z goraca wodą ma pęcherz i przydatki (od razu też mnie bolą), może być też termos..wygrzej isę i pij dużo kwaśnej wody..często rób siusiu bo to dobrze wypłukuje bakterie. też brałam furaginum, pomogło, miałam też wtedy krew w moczu i mocz był pomaraqnbczowy i mętny..wyniki generalnie mało ciekawe ale przeszło..brałam tez BUSCOPAN- lek rozkurczowy, nie boli wtedy przy siusianiu tak , rozszerza naczynia i moczowody, duża ulga..nie pamiętam czy jest na receptę, ale pomaga, (nawet na bóle miesiączkowe) lepszy niż inne jak dla mnie.. nasiadówki pomagają, mniej boli ujście, u mnie zawsz ejest podrażnione nieco i boli jak kończę siusiu tak że łzy mam w oczach..koniecznie przebadaj partnera, możliwe że on jest "nosicielem " bakterii też i to kółko graniaste..
malutka 166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 11:06   #159
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: sex a zapalenie pęcherza , załamka

Ja jeszcze podczas zapalenia pęcherza brałam właśnie jeszcze no spę żeby podczas oddawania moczu rozluźnić mięśnie. A teraz reklamują urosept (chyba tak to się nazywa) więc chyba się w to zaopatrzę żeby na wszelki wypadek mieć. Czy ktoś wie ile to kosztuje?
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 12:12   #160
parapet
Zadomowienie
 
Avatar parapet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 719
Dot.: sex a zapalenie pęcherza , załamka

urosept ok.8 zł
urinal 30 tabl. 22zł
parapet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 18:16   #161
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: sex a zapalenie pęcherza , załamka

zapalenia pęcherza własnie niekoniecznie sie dostaje od przemarźniecia ja kiedyś dostałam własnie po stosunku. chyba te dolegliwości się wzięły po prostu z urazu mechanicznego.. :/ wtedy brałam rózne specyfiki, w pewnym momencie nawet kupiłam krople na stan zapalny pecherza-homeopatyczne-nic nie dzialały, nie polecam i dopiero monural mi pomógł. więc mogę powiedzieć, że nie miałam z tym wiekszych problemów, ale wiem, że bywa bardzo uciążliwe.
słyszałam też, że to że przed miesiączką macica się trochę powiększa i uciska pęcherz może powodować czestsze oddawanie moczu i niekoniecznie musi to być od razu zapalenie.
z kolei ZP jest powiązane z hormonami. gównie poziom estrogenów może mieć na to wpływ, więc w przypadku czestych zapaleń chyba oprócz posiewu warto wykonać też badania hormonalne...

w każdym razie ja polecam monural, ale są jeszcze jakieś leki typu: urinal, urosept - słabszy odpowiednik urinalu. powinno się łykac witamine C, pić sok z cytryny, w ogóle pić conajniej 2 litry wody niegazowanej, płynów - koniecznie. i żurawina wypłukuje bakterie z cewki, więc także polecam. i jeszcze warto zabezpieczać się probiotykami. przy zapaleniach pęcherza najbezieczniejszy jest chyba lacibios femina, bo doustny i nie drażni. to chyba tyle, co wiem
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-19, 20:55   #162
msroczka
Raczkowanie
 
Avatar msroczka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 209
Dot.: sex a zapalenie pęcherza , załamka

Wiele razy miałam zapalenie pęcherza i brałam już chyba wszystkie możliwe leki włacznie z antybiotykami jednak dolegliwości powracały.
Urolog powiewdział mi, ze przyczyną mogą być pigułki antykoncepcyjne. Ostawiłam je, dodatkowo profilaktycznie zażywamy z partnerem Urinal (dość drogi, ale bardzo skuteczny) i juz od ponad 6 miesiecy nie ma żadnych dolegliwości zwiazanych z pęcherzem
msroczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-20, 13:46   #163
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: sex a zapalenie pęcherza , załamka

ja tez mam ten owiedczy problem, ze ciagle mam problem z pecherzem po stosunku :/
Niejeden lekarz mnie bada i nic nie wykryto. Leczono roznymi antybiotykami a z czasem zapalenie i tak powracalo :/ Badania ogolne moczu wychodzily prawidlowe, bez bakterii, to samo posiewy. JEden wyszedl, ze sa bakterie, ale to byly bakterie, ktore normalnie wystepuja na skorze u kazdego czlowieka i nie wywoluja zadnych objawow. Przeleczona zostalam zarowno ja jak i moj Tz a zapalenia nadaj powracaja

Jedna pielegniarka powiedziala mi, ze to tzw. "choroba mlodych malzenstw' Po prostu cialo kobiety nie jest jeszce przyzwyczajone do obecnosci "ciala obcego", ktore ciagle obciera delikatne czesci kobiecego ciala. Bo jakby nie patrzec, to penis mimo, ze jest delikatny w dotyku to jest suchy niczym wior :/ Dlatego wskazane jest uzywanie srodka nawilzajacego

Wczoraj moj ukochany tak mnie 'zatarl', ze mysalam, ze nie wyrobie. Pieklo niemilosiernie, mimo, ze bylam nawilzona jak cholera, az ze mnie wyciekalo :/ Zauwazylam, ze ten moj sluz jest po rprsotu zbyt rzadki. Zwykly lubryant, ktory jest na bazie wody pomaga jedynie na chwile, tak wiec dzis zaopatrzylam sie w tlusty lubrykant 'Gyntima' (z czystym sumieniem moge polecic globulki dopochwowe o tej samej nazwie, ktore koja, lecza lagodne infekcje bakteryjne i grzybicze;pomogly mi wlasnie z ty uporczywym pieczeniem) 'intymny zel natluszczajacy', ktory moza stosowac wraz z prezerwatywa. Jak wyprobuje to sie wypowiem [zel natluszczajacy do natluszczaniasluzowki pochwy. podnosi sliskosc, obniza ryzyko wystepowania drobnych zranien sluzowki pochwy].

W moim przypadku furagin przestal juz zupelnie dzialac, pomagaja jedynie tabletki zurawinowe. Nie pomaga wysiusianie sie zarowno po jak i przed stosunkiem oraz podmycie sie

Lekarz dodatkowo po stosunku kazal lykac np urinal lub urosept i dodatkowo kazal kremowac sie clotrimasolum
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 14:57   #164
freshona
Zadomowienie
 
Avatar freshona
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 743
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

A ja się chyba wścieknę.
Od czasu jak byłam 3 lata temu w szpitalu, gdzie robiono mi cystoskopię, nie miałam zapalenia pęcherza. Już myślałam że wszystko będzie OK.
A teraz od 2 miesięcy mam co kilka - kilkanaście dni problemy. Wystarczy że ciut zmarznę, jest mi zimno w nogi - i gotowe Mimo że wcinam urosept, urosal i inne fitolizynki, to problem niestety, znika tylko na chwilę. W zasadzie antybiotyki też nie pomagają, bo po ostatnim Nolicinie znów mam nawrót. Wrrrrrrrrr
Ja nie chcę
freshona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 18:57   #165
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

Wiem, ze sprawa zapalenia dróg moczowych jest powazna, ale nic nie zaszkodzi spróbować do higieny intymnej zastosować plyn lactacyd femina, ziaja, soraya czy innego z kwasem mlekowym, zazywac folik, wit. B complex, wit. C, ograniczyc cukry (tak jak przy grzybicy), codziennie jogurt naturalny, lacibios femina doustnie, jesc zurawine do mięs (normalnie lyzeczka), pić dużo herbatki żurawinowej, ewentualnie galaretke z czarnej porzeczki, niektorzy dla mocniejszego zakwaszenia proponuja jeszcze citrosept (niesmaczne, ale cóż zrobić) do tego soki z czarnej pozeczki i zurawinowe, wspomagajaco urinal lub troche słabszy urosept na zmiane z ginjal.
ta tarcza w miarę chroni chorowite organizmy przed zgubnym skutkiem zazywania antybiotykow i wspomaga w wyrwaniu sie z zapalenia pecherza.

oczywiście, przy takich dolegliwościach badania są konieczne jak praktycznie w przypadku każdej dolegliwości.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 17:29   #166
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

hi,to ja sie pochwale, jak na razie chyba pokonalam zapalenie pecherza. Troche mi to zajelo i najwyrazniej nie bylo to nic powazniejszego. Jak:
-od poczatku polecialam do apteki i kupilam urinal (jest dosc drogi ale wszedzie sprzedaja na sztuki w opakowaniu jest 60 tabletek i mozna kupic np30 czy 20) przynosil ulge od razu choc bylo dosc ostro, zjadlam tego troche, nawet do 6 tabletek dziennie, ale jest to po prostu żurawina w tablekach wiec luz, potem stopniowo moglam zmniejszac ilosc i teraz od prawie 2 tyg mam spokoj. Zajelo mi to co prawda jakies 2 miesiace ale obylo sie bez antybiotyków. Poza tym: duzo pilam, bralam wit C lub rutinoskorbin,jak tylko zachcialo mi sie sikac to nie czekalam tylko lecialam do ubikacji (wyobrazilam sobie doskonle te bakterie ktore musze wysikac ) nosilam cieple ubrania no i praktycznie przestalam nosic stringi (gdzies przeczytalam ze sa baardzo niehigieniczne no i w sumie jak sie nad tym glebiej zastanowic to cos w tym jest ) Mam nadzieje,ze zapalenie do mnie szybko nie wroci i chcialabym podziekowac wszystkim wizazankom za cenne porady
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 10:35   #167
Biricchina
Zadomowienie
 
Avatar Biricchina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 166
GG do Biricchina
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

Hej... a ja już ponad miesiąc mam odmiedniczkowe zapalenie nerek. Zaczęło się od bólu lewej nerki. Następnego dnia poszłam do lekarza, zrobiłam mocz ogólny i posiew. Wyszło że mam białko w moczu, liczne nabłonki, dużo krwinek białych, czerwonych też sporo i obfita flora bakteryjna. W posiewie wyszło, że mam bakterię E.Coli i to taką ilość, że większej już nie wpisują:/ Brałam przez tydzień Zinnat i Urosept, dużo piłam. Tylko skończyłam leczenie ból wrócił. Po leczeniu 2 razy miałam krew w moczu i piekło strasznie. Tym razem zrobiłam znowu badanie ogólne moczu, wyszło jeszcze gorzej niż poprzednie i dostałam Ciphin 500. Mam go brać przez 2 tyg razem z Uroseptem. Piję wodę z Żurawiną. Boję się żebym nie nabawiła się czegoś poważniejszego... W środę mam usg jamy brzusznej i zobaczymy...
Czy któraś miała podobny problem?
Pozdrawiam
__________________
MY

Karolinka

Aniołek? 28.01.08


[aniolek1]28390[/aniolek1]
Biricchina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 18:41   #168
nicolaaa
Rozeznanie
 
Avatar nicolaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: SOSNOWIEC
Wiadomości: 768
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

Czesc dziewczyny.
Otoz ostatnio a dokladnie w sobote bylam na aerobiku, strasznie bylam zgrzana i plecy mialam tez mokre i ktos otworzyl okno. Czulam jak mi wieje po tej mokrej koszulce. Czy przez to moge czuc ze czesciej musze odwiedzac toalete. Nic mnie nie boli tylko czuje jakby mi sie chcialo siusiu po jakiejs chwili. A moze to moje przewrazliwienie?
Dziekuje za odp
__________________

nicolaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 11:49   #169
freshona
Zadomowienie
 
Avatar freshona
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 743
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

Znów chora!
freshona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-27, 11:57   #170
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

dziewczyny polecam vita-butin - wyciąg z żurawiny o większym stężeniu niż urinal. na mnie o wiele lepiej działa. można łykać razem z uronat-em (wyciąg z pokrzywy i coś tam jeszcze )
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 12:09   #171
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

Najlepiej pić soki z samej żurawiny- jest to jednak okropne przeżycie
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 15:49   #172
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

Cytat:
Napisane przez wersta Pokaż wiadomość
dziewczyny polecam vita-butin - wyciąg z żurawiny o większym stężeniu niż urinal. na mnie o wiele lepiej działa. można łykać razem z uronat-em (wyciąg z pokrzywy i coś tam jeszcze )
ooo, dobrze wiedziec, dzieki za info. Zaraz sobie o nm w necie poczytam A czy cena jest tak samo zabojcza jak urinalu?

EDIT: A swoj droga... WIem, ze zabrzmi to dziwnie, ale najprawdopodobniej moje problemy z pecherzem spowodowane sa... klatwa. Akurat moje problemy z ta czescia ciala zaczely sie dopiero gdy zaczelam wspozlyc z TZ i powracaja ZAWSZE po stosunku. Ostatnio nawet za kazdym razem jest coraz gorzej. Jak tylko zaczelismy ze soba chodzic to wydzwaniala do mnie pana, ktora bylo o niego zazdrosna i to najprawdopodobniej to ona rzucila na mnie "zly czar"...
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 15:51   #173
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

jest opakowanie 100 tabl (ok 30-40zł) i 30 tabl (nie wiem za ile). ale czego się nie zrobi dla pęcherza
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 16:15   #174
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

Cytat:
Napisane przez wersta Pokaż wiadomość
jest opakowanie 100 tabl (ok 30-40zł) i 30 tabl (nie wiem za ile). ale czego się nie zrobi dla pęcherza
heh, ja w aptece int. opakowanie 100 tabletek znalazlam cenie ponad 50 zl a 30 sztuk to cena ok 20 zl
ALe te opakowanie 100 lepiej sie oplaca od urinalu, bo opakowanie 60 tab kosztuje prawie 40 zl. Tak wiec vita-butin lepiej sie oplaca kupic
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 17:15   #175
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

ja kupiłam w aptece poza w-wą, a tam ceny zawsze niższe niż tu. ale może po prostu nie pamiętam ceny, bo kupowałam wtedy kilka rzeczy.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 20:17   #176
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
ooo, dobrze wiedziec, dzieki za info. Zaraz sobie o nm w necie poczytam A czy cena jest tak samo zabojcza jak urinalu?

EDIT: A swoj droga... WIem, ze zabrzmi to dziwnie, ale najprawdopodobniej moje problemy z pecherzem spowodowane sa... klatwa. Akurat moje problemy z ta czescia ciala zaczely sie dopiero gdy zaczelam wspozlyc z TZ i powracaja ZAWSZE po stosunku. Ostatnio nawet za kazdym razem jest coraz gorzej. Jak tylko zaczelismy ze soba chodzic to wydzwaniala do mnie pana, ktora bylo o niego zazdrosna i to najprawdopodobniej to ona rzucila na mnie "zly czar"...
Wiesz, do mnie nie wydzwaniala zadna byla panna nikogo, a tez mialam ten problem po stosunku. Lekarz zalecil mi mycie plynem do hig. intymnej zawsze przed i po seksie, picie herbat z zurawiny, czasami profilaktycznie wezme Urosept plus zawsze przed stosunkiem szklanka wody, zeby zaraz po isc siusiu i wyplukac zle bakterie. Do tego - w przypadku pieszczot oralnych - o wiele delikatniejsze, takie ktore nie podrazniaja ujscia cewki moczowej.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 20:24   #177
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

Cytat:
Napisane przez freshona Pokaż wiadomość
Znów chora!
ja tezoprocz tego beznajdziejne wyniki nie mam sil na te zapalenie ostatnio mam co miesiac antybiotyki nic nie daja dziala na mnie tylko furagin no i szklanka zimnej wody tej przypadlosci chyba nie sposob zaleczyc do konvca
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 13:58   #178
freshona
Zadomowienie
 
Avatar freshona
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 743
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

Pogadałam dzis sobie "od serca" z panią w aptece. Powiedziała mi, że niestety, tak już mam i choćby lekarz przepisywał znów antybiotyki to one działają doraźnie, na jakiś czas. Tak więc powinnam się przyzwyczaić do nawrotów, bo widocznie "taka moja uroda". Buuuuuuuuuuuuuuuu nie chcę!!!!!!!
freshona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 15:01   #179
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

Cytat:
Napisane przez mimbi Pokaż wiadomość
Wiesz, do mnie nie wydzwaniala zadna byla panna nikogo, a tez mialam ten problem po stosunku. Lekarz zalecil mi mycie plynem do hig. intymnej zawsze przed i po seksie, picie herbat z zurawiny, czasami profilaktycznie wezme Urosept plus zawsze przed stosunkiem szklanka wody, zeby zaraz po isc siusiu i wyplukac zle bakterie. Do tego - w przypadku pieszczot oralnych - o wiele delikatniejsze, takie ktore nie podrazniaja ujscia cewki moczowej.
ech, ja to stosowalam od samego poczatku, ale na mnie niestety to nie dziala. Za kazdym razem jest coraz gorzej...

Mam specjalny zel do h. int, kktory jest dla kobiet ze slonnoscia do takich wlasnie zakarzen ale nic to nie pomagalo. Nawet podmywalam sie tantum rosa, tez nie pomagalo... Ja dbam o higiene int. Przed i po stosunku siusiam, ale zapalenia jak byly tak sa, i sa coraz gorsze :/ Powli nawet zurawina na mnie nie dziala. Mam jej juz tak dosc, ze na nia patrzec nie moge, blee. A tylko ona, jak na razie mi pomaga.


Swoja droga, moja babcia dala mi ponc skuteczka metode na zapalenia. Ona tez ma ten sam problem, tez zadne leki jej nie pomagaja, oprocz tego jednego...
Otoz, robi sobie "nasiadowke" nad plonacym denaturatem. Niewielka ilosc denaturatu wlewa na pokrywke od sloiczka, zapala go, staje okrakiem nad plomieniem, owija sie kocem i stoi tak dlugo jak tylko moze wytrzymac. Podobno pomaga jest juz od pierwszej takiej nasiadowki.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 15:31   #180
freshona
Zadomowienie
 
Avatar freshona
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 743
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
Swoja droga, moja babcia dala mi ponc skuteczka metode na zapalenia. Ona tez ma ten sam problem, tez zadne leki jej nie pomagaja, oprocz tego jednego...
Otoz, robi sobie "nasiadowke" nad plonacym denaturatem. Niewielka ilosc denaturatu wlewa na pokrywke od sloiczka, zapala go, staje okrakiem nad plomieniem, owija sie kocem i stoi tak dlugo jak tylko moze wytrzymac. Podobno pomaga jest juz od pierwszej takiej nasiadowki.
Już widzę minę mojego TŻ jak by mnie zobaczył na takiej "nasiadówce"
Ale skoro skuteczne...
Swoją drogą też słyszałam o wygrzewaniu - ale mam wrażenie, że jak jest ciepło to bakterie się szybciej rozwijają
freshona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-13 14:19:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:58.