Czy to pieluszkowe zapalenie skóry? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-17, 15:33   #1
blada 1979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 69

Czy to pieluszkowe zapalenie skóry?


Mojej miesięcznej córeczce przy odbycie zrobiły sie małe ranki, czy to może być pieluszkowe zapalenie skóry czy to coś innego? niech któraś z mam mi napisze jak wygląda i jak sie leczy pieluszkowe zapalenie skóry. Z góry dziękuje.
blada 1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 17:14   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czy to pieluszkowe zapalenie skóry?

http://www.maluchy.pl/artykul/38
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 18:55   #3
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Czy to pieluszkowe zapalenie skóry?

Cytat:
Napisane przez blada 1979
Mojej miesięcznej córeczce przy odbycie zrobiły sie małe ranki, czy to może być pieluszkowe zapalenie skóry czy to coś innego? niech któraś z mam mi napisze jak wygląda i jak sie leczy pieluszkowe zapalenie skóry. Z góry dziękuje.
To prawdopodobnie pieluszkowe zapalenie skóry.Malutka ma delikatną skórę i ciągły kontakt z pieluszką może tak na nią działać.
Musisz częściej "wietrzyć" małej pupę, tzn. często kłaść bez pampersa na kocyku, zaleca się też kąpiel w rumianku, ale tylko wtedy, jeśli dziecko nie jest alergikiem (rumianek często uczula podobno), kąpiel w krochmalu też dobrze robi, poza tym różne maści na odparzenia: sudocrem i inne. Dobrze też robi zasypka z pudru. Jesli jednak są już ranki to dobrze by było, a właściwie wskazane, żeby obejrzał to lekarz
Czasami, a właściwie chyba najczęściej przyczyną jest stosowanie pieluszek jednorazowych niezbyt dobrej jakości.
Ja u swojej małej, kiedy chciałam przejść na najzwyklejsze (typu jakieś z Tesco czy biedronki) zauważałam, że po kilku dniach pupa robiła się czerwona, więc od razu wracałam do Pampersów czy Haggisów i wszystko wracało do normy (chyba one jednak lepiej przepuszczają powietrze i chłoną mocz)
Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka dla córeczki
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 16:25   #4
Karola1981
Przyczajenie
 
Avatar Karola1981
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Mińsk Maz
Wiadomości: 16
Wink Dot.: Czy to pieluszkowe zapalenie skóry?

Witam!
Moze to byc takze zwykłe odparzenie pupy. Moja córcia maiała dwa razy odparzona pupe w 2 miesiacu zycia... Cos strasznego czerwone rany na całej pupci.Czeste wietrzenie smarowanie linomagiem lub własnie ta mascia pomogło.Polecam linomag, ja stosuje cały czas i nie mamy problemów z pupą.
Warto tez zwrócic sie do lekarza pediatry o recepte na masc na odparzenia - jest to masc robiona i bardzo skuteczna, niestety nie pamietam teraz nazwy tej masci... w niektórych szpitalach to przy wypisie daja odrazu recepte.
Nio i nie polecam tańszych pieluszek które maja na zewnatrz ceratke...nie przepuszczaja powietrza, ja uzywam Bella Happy i sa bardzo dobre a i tańsze troszke od prmpersów.
Pozdrawiam
Karola1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 16:59   #5
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Czy to pieluszkowe zapalenie skóry?

skoro już mówimy o tańszych pieluchach to ja obecnie przeszłam na Labell-też są fajne, bardzo podobne do pampersów,nie mają tej wstrętnej folii.
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 21:09   #6
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Czy to pieluszkowe zapalenie skóry?

W przypadku mojego dziecka przyczyną zapalenia skóry było uczulenie na Pampersy jak przeszliśmy na Haggiesy problem znikł. Tak jest do dzisiaj (rok i 8 miesięcy) przy innych od razu wraca zaczerwienienie. Mam nadzieje że jak wreszcie zrobi się naprawde ciepło i przejde na tetrowe to Młody od razu przestanie siusiać do pieluszki .
Podobno jak ja miałam 1,5 roku moja mama nie wiedziała co to pielucha ... hmmm mozliwe to
__________________
Dom Misi http://www.dom-misi.org/
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 18:56   #7
blada 1979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 69
Dot.: Czy to pieluszkowe zapalenie skóry?

Dziękuje za odpowiedzi.Mojej małej już trochę się zagoiła pupcia.Smaruję ją Sudokremem i częściej wietrze pupcie. Mama doradziła mi ,żeby sypać pupcie zwykłą mąką kartoflaną i tak też czynie.Już widać efekty, ranki się ładnie goją, co mnie bardzo cieszy.Pozdrawiam.
blada 1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-06, 14:59   #8
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Czy to pieluszkowe zapalenie skóry?

qrcze, dopadlo mala nie wiem od czego to??? przy starszej zadnych problemow nie bylo, pielegnowalam tak samo, a dzisiaj u tej na posladkach dwa takie czerwone placki bidula. Pampersy zmieniam czesto, wlasciwie suche wywalam, nie wiem od czego to? czuje sie jak najgorsza matka swiata
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 22:56   #9
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Czy to pieluszkowe zapalenie skóry?

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
qrcze, dopadlo mala nie wiem od czego to??? przy starszej zadnych problemow nie bylo, pielegnowalam tak samo, a dzisiaj u tej na posladkach dwa takie czerwone placki bidula. Pampersy zmieniam czesto, wlasciwie suche wywalam, nie wiem od czego to? czuje sie jak najgorsza matka swiata
Przemywaj kisielem z mąki ziemniaczanej, a oprócz tego zastosuj coś wysuszającego skórę np. puder dla dzieci albo po prostu mąkę w formie sypkiej. Zdarza się niestety. U nas ten problem występował latem jak było ciepło.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 23:00   #10
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Czy to pieluszkowe zapalenie skóry?

My od początku na biedronkowych pieluchach i pupa ładna,mimo smarowania kremem tylko na noc. Odparzenie było (tylko u nas ranki w okolicach pachwinek, po kremie Musteli akurat zbiegło się to z rozszerzaniem diety i pojawiły się ranki. U nas pomogła maść robiona w aptece na recepte, dwa dni i po problemie.
A tak to najlepiej zrezygnować z chusteczek (nas Pampers uczulał też - z tym, ze bez ranek tylko zaczerwienienie się pojawiało), przemywać wodą,mąka ziemniaczana i dużo wietrzenia (ja rozkładałam podkłąd seni i sobie córa fikała.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 23:02   #11
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Czy to pieluszkowe zapalenie skóry?

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
My od początku na biedronkowych pieluchach i pupa ładna,mimo smarowania kremem tylko na noc. Odparzenie było (tylko u nas ranki w okolicach pachwinek, po kremie Musteli akurat zbiegło się to z rozszerzaniem diety i pojawiły się ranki. U nas pomogła maść robiona w aptece na recepte, dwa dni i po problemie.
A tak to najlepiej zrezygnować z chusteczek (nas Pampers uczulał też - z tym, ze bez ranek tylko zaczerwienienie się pojawiało), przemywać wodą,mąka ziemniaczana i dużo wietrzenia (ja rozkładałam podkłąd seni i sobie córa fikała.
Nie koniecznie, woda wysusza skórę i w naszym przypadku mycie wodą tylko pogarszało stan córci aż doszło do ran.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-06, 23:10   #12
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Czy to pieluszkowe zapalenie skóry?

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Nie koniecznie, woda wysusza skórę i w naszym przypadku mycie wodą tylko pogarszało stan córci aż doszło do ran.
u nas po chusteczkach było gorzej, ale jak to mówią co pupka to obyczaj (czy jakoś tak) a z ciekawości zosałyście przy chustkach?
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 09:49   #13
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Czy to pieluszkowe zapalenie skóry?

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
u nas po chusteczkach było gorzej, ale jak to mówią co pupka to obyczaj (czy jakoś tak) a z ciekawości zosałyście przy chustkach?
Tak, tylko zmieniłam na takie z łagodniejszym składem i jest ok, wszystko się wykurowało, ale nie obeszło się bez kilku maści i wizyt u lekarza. Ja miałam w końcu już sterydy (a raczej córka miała ) bo nie chciało się goić i robiły się rany. Ale na pewno najpierw na odparzenia zaczęłabym od mąki ziemniaczanej i czegoś wysuszającego np. właśnie pudru. Przynajmniej w naszym przypadku to też dużo pomogło. U nas problemem była babcia, która nie odróżniała mokrej do suchej pieluchy i jak wróciłam do pracy to właśnie zafundowała małej takie odparzenie.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 10:54   #14
agness86
Zakorzenienie
 
Avatar agness86
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: daleko
Wiadomości: 7 787
Dot.: Czy to pieluszkowe zapalenie skóry?

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
u nas po chusteczkach było gorzej, ale jak to mówią co pupka to obyczaj (czy jakoś tak) a z ciekawości zosałyście przy chustkach?
Tak, ale jak już pojawi się zaczerwienienie to przy każdej zmianie pieluszki przemywam młodemu tyłek wacikami namoczonymi wodą przegotowaną, później osuszam i krem na to. Jak wszystko jest ok to chusteczki
__________________



I już

agness86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 14:14   #15
lullaby87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Dot.: Czy to pieluszkowe zapalenie skóry?

http://www.mamazone.pl/artykuly/male...e-dziecka.aspx
tutaj jest bardzo fajnie napisane o odpieluszkowym zapaleniu skóry
lullaby87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:20.