poręczenie kredytu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-30, 18:36   #1
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Post

poręczenie kredytu


Co sądzicie o poręczaniu kredytu dla znajomych/przyjaciół ?
czy któraś z Was poręczała za kogoś ?
czy były jakieś nieprzyjemności z powodu poręczenia ?
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 18:44   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: poręczenie kredytu

Chcesz stracic przyjaciół pożycz im pieniądze -mozna to podciagnac pod poręczanie kredytów i pożyczek.
I to jest to co ja myslę na ten temat.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 18:57   #3
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: poręczenie kredytu

nigdy tego nie zrobie
mama dla kolezanki wzięła laptopa na raty.. ona(ta koleżanka) wyjechała za granicę i przez kilka pierwszych m-cy spłacała a później słuch o niej zaginął tel wyłączony, nie dzwoniła do nas, nie wiedzielismy gdzie mieszka skutkiem było to ze mama sama musiała spłacić ok 1tys za jej laptopa.. a niby taka dobra znajoma była na tym przykładzie wiem,że nigdy nie poręcze nikomu-nawet najblizszym przyjaciołom
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 19:10   #4
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: poręczenie kredytu

Cytat:
Napisane przez anka_85 Pokaż wiadomość
Co sądzicie o poręczaniu kredytu dla znajomych/przyjaciół ?
czy któraś z Was poręczała za kogoś ?
czy były jakieś nieprzyjemności z powodu poręczenia ?
Nigdy nie poręczę nikomu kredytu. Co prawda teraz i tak nie mam pracy, a co za tym idzie żadnych dochodów, ale... piszę tak na przyszłość Nie mam ochoty żyć w stresie, czy dana osoba będzie spłacać raty czy nie. Po co sobie komplikować życie
Mogę ewentualnie pożyczyć parę złotych na kawę, ale tylko zaufanym osobom
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 19:17   #5
lilianaX
Rozeznanie
 
Avatar lilianaX
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 611
Dot.: poręczenie kredytu

Cytat:
Napisane przez anka_85 Pokaż wiadomość
Co sądzicie o poręczaniu kredytu dla znajomych/przyjaciół ?
czy któraś z Was poręczała za kogoś ?
czy były jakieś nieprzyjemności z powodu poręczenia ?
"Nieprzyjemność" z powodu poręczenia jest taka, że możesz się obudzić z przysłowiową ręką w nocniku i kredytem do spłacenia, nawet na kilkanaście lat.
Pamiętaj, banku nie interesuje, że mało zarabiasz, względnie nic nie zarabiasz, masz rodzinę na utrzymaniu, itp. Poręczyłaś, czyli jakby co bedziesz spłacać, a jak nie masz pieniędzy to odpowiadasz własnym majątkiem, np.: samochodem czy mieszkaniem. Odpowiada Ci to?
No i jeszcze ten stres, że w każdej chwili spłacający może przestać płacić i bank zapuka do Twoich drzwi.
Absolutnie nie poręczyłąbym nikomu kredytu, no może z wyjątkiem rodziców czy brata. A proszenie przez przyjaciół czy znajomych o poręczenie uważam za gruby nietakt.
__________________
"A prayer for the wild at heart, kept in cages"
Tennessee Williams
lilianaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 19:39   #6
Monifash34
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 235
Dot.: poręczenie kredytu

Nigdy nikomu nie poręczałam kredytu i nie zamierzam tego robić.
Sama też nigdy nikogo nie prosiłam o to,aby poręczył mi kredyt.
__________________
Monika
Monifash34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 19:43   #7
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: poręczenie kredytu

Nie sądzę, żebym komuś kiedyś poręczyła kredyt. Za duży stres, a ja zawsze dokładnie widzę, co może pójść nie tak
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-30, 20:24   #8
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: poręczenie kredytu

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Chcesz stracic przyjaciół pożycz im pieniądze -mozna to podciagnac pod poręczanie kredytów i pożyczek.
I to jest to co ja myslę na ten temat.
o tym zdąrzyłam się już przekonać jakiś czas temu



Cytat:
Napisane przez lilianaX Pokaż wiadomość
"Nieprzyjemność" z powodu poręczenia jest taka, że możesz się obudzić z przysłowiową ręką w nocniku i kredytem do spłacenia, nawet na kilkanaście lat.
Pamiętaj, banku nie interesuje, że mało zarabiasz, względnie nic nie zarabiasz, masz rodzinę na utrzymaniu, itp. Poręczyłaś, czyli jakby co bedziesz spłacać, a jak nie masz pieniędzy to odpowiadasz własnym majątkiem, np.: samochodem czy mieszkaniem. Odpowiada Ci to?
No i jeszcze ten stres, że w każdej chwili spłacający może przestać płacić i bank zapuka do Twoich drzwi.
Absolutnie nie poręczyłąbym nikomu kredytu, no może z wyjątkiem rodziców czy brata. A proszenie przez przyjaciół czy znajomych o poręczenie uważam za gruby nietakt.
no, ja z tż zostaliśmy poproszeni o taką "przysługę"
szczerze mówiąc zdenerwowałam się, bo zakładam najgorsze - foch drugiej strony i obrażenie się, w razie odmowy - a odmowa z naszej strony już była.


wiem, że jak coś się stanie, to wszystko spadnie na mnie i na tż.
jestem absolutnie na nie, przyjaciółka która ma ogromne długi mnie poprosiła, abyśmy poręczyli
zdenerwowała mnie jej prośba, bo my niechętnie pożyczamy pieniądze w gotówce, a co dopiero poręczenie nie małego kredytu
ona nawet nie ma zdolności kredytowej.

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
nigdy tego nie zrobie
mama dla kolezanki wzięła laptopa na raty.. ona(ta koleżanka) wyjechała za granicę i przez kilka pierwszych m-cy spłacała a później słuch o niej zaginął tel wyłączony, nie dzwoniła do nas, nie wiedzielismy gdzie mieszka skutkiem było to ze mama sama musiała spłacić ok 1tys za jej laptopa.. a niby taka dobra znajoma była na tym przykładzie wiem,że nigdy nie poręcze nikomu-nawet najblizszym przyjaciołom
a jest jakaś szansa na odzyskanie tych pieniędzy, czy to już przepadło ?
pytam z ciekawości.
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 20:48   #9
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: poręczenie kredytu

Cytat:
Napisane przez anka_85 Pokaż wiadomość



a jest jakaś szansa na odzyskanie tych pieniędzy, czy to już przepadło ?
pytam z ciekawości.
niestety nie. Nie ma żadnego dowodu przecież. Kredyt na mamę i nikogo nie obchodzi kto to spłacał-spłacone być musi. to było w te wakacje jak ta "znajoma" się nie odzywa. Mam reszte kredytu spłaciła w całości bo innej opcji nie było inne znajome mamy, które też znały tą "znajomą" , tez nie wiedzą gdzie ona mieszka,numeru kontaktowego tez nie mają.
i tu myśl przewodnia" dobry zwyczaj-nie pożyczaj"
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 20:53   #10
lotta6
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 737
Dot.: poręczenie kredytu

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
na tym przykładzie wiem,że nigdy nie poręcze nikomu-nawet najblizszym przyjaciołom
Ja tez nie, chyba ze tak bliskim osobom jak tata, brat w pilnej potrzebie
lotta6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 20:54   #11
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: poręczenie kredytu

Cytat:
Napisane przez anka_85 Pokaż wiadomość
o tym zdąrzyłam się już przekonać jakiś czas temu





no, ja z tż zostaliśmy poproszeni o taką "przysługę"
szczerze mówiąc zdenerwowałam się, bo zakładam najgorsze - foch drugiej strony i obrażenie się, w razie odmowy - a odmowa z naszej strony już była.


wiem, że jak coś się stanie, to wszystko spadnie na mnie i na tż.
jestem absolutnie na nie, przyjaciółka która ma ogromne długi mnie poprosiła, abyśmy poręczyli
zdenerwowała mnie jej prośba, bo my niechętnie pożyczamy pieniądze w gotówce, a co dopiero poręczenie nie małego kredytu
ona nawet nie ma zdolności kredytowej.

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------


a jest jakaś szansa na odzyskanie tych pieniędzy, czy to już przepadło ?
pytam z ciekawości.
Bądźcie asertywni. Dziećmi nie jesteście, Przedstawcie jej jak wszystko wygląda i jakie macie do tego podejście (że nikomu nie poręczacie, bez względu na zaufanie, stopień koleżeństwa, etc.). Sama NIGDY bym NIKOMU nie poręczyła - takie jest moje stanowisko w tej kwestii.
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-30, 21:00   #12
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: poręczenie kredytu

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
niestety nie. Nie ma żadnego dowodu przecież. Kredyt na mamę i nikogo nie obchodzi kto to spłacał-spłacone być musi. to było w te wakacje jak ta "znajoma" się nie odzywa. Mam reszte kredytu spłaciła w całości bo innej opcji nie było inne znajome mamy, które też znały tą "znajomą" , tez nie wiedzą gdzie ona mieszka,numeru kontaktowego tez nie mają.
i tu myśl przewodnia" dobry zwyczaj-nie pożyczaj"
ale chamstwo !
nie wiem jak tak można

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

Cytat:
Napisane przez sweetish Pokaż wiadomość
Bądźcie asertywni. Dziećmi nie jesteście, Przedstawcie jej jak wszystko wygląda i jakie macie do tego podejście (że nikomu nie poręczacie, bez względu na zaufanie, stopień koleżeństwa, etc.). Sama NIGDY bym NIKOMU nie poręczyła - takie jest moje stanowisko w tej kwestii.
rozmowa z nią odbywała się przez telefon
więc jeszcze wszystkiego w kwestii poręczania nie zdążyłam jej powiedzieć, jestem pewna że jak powiem co ogólnie myślę o takich przysługach, o stopniach koleżeństwa to będzie foch
no ale ... wole wieczne fochy, przynajmniej będziemy mieli spokojną głowę

widzę, że nie tylko ja mam takie stanowisko w kwestii poręczania
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 21:03   #13
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: poręczenie kredytu

Jeśli laska strzeli focha, to bedziecie mieli najlepszy dowód na to, ze nie jest warta takiego ryzyka. I to bym jej wtedy powiedziala...
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 21:12   #14
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: poręczenie kredytu

W życiu nie poręczałabym, zbyt dużo znam przypadków spłacania nieswoich kredytów.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 21:23   #15
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: poręczenie kredytu

Nigdy nikomu ze znajomych i dalszej rodziny nie poręczę kredytu. Co innego rodzicom, albo oni mi, ale brać na siebie odpowiedzialność finansową za koleżankę, która na dodatek ma długi, więc pewnie wykazała się nieodpowiedzialnością nigdy w życiu!
Na początku lat 90 było sporo takich sytuacji - banki wymagały poręczenia lub zabezpieczenia, wiele osób nie miało gotówki, ale miało pomysł na biznes (nie zawsze dobry). Kredyty częściej poręczał ktoś z rodziny czy przyjaciół i niestety słyszałam o przypadkach, że osoba poręczająca kredyt musiała go spłacić, co rujnowało ją i jej rodzinę finansowo. Teraz zabezpieczeniem jest raczej nieruchomość lub ruchomość niż osoba fizyczna.

Anka_85 masz rację, że odmówiłaś. Jest realne zagrożenie, że koleżanka nie poradzi sobie ze spłatą kredytu, a chyba nie zamierzasz spłacać zobowiązań za kogoś zamiast inwestować je we własne potrzeby.
Jeśli się obrazi to trudno, ważne, że będziesz spała spokojnie martwiąc się o własne sprawy finansowe, a nie jeszcze o finanse koleżanki, która tonie w długach.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 21:49   #16
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: poręczenie kredytu

Cytat:
Napisane przez sweetish Pokaż wiadomość
Jeśli laska strzeli focha, to bedziecie mieli najlepszy dowód na to, ze nie jest warta takiego ryzyka. I to bym jej wtedy powiedziala...
masz rację

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Nigdy nikomu ze znajomych i dalszej rodziny nie poręczę kredytu. Co innego rodzicom, albo oni mi, ale brać na siebie odpowiedzialność finansową za koleżankę, która na dodatek ma długi, więc pewnie wykazała się nieodpowiedzialnością nigdy w życiu!
Na początku lat 90 było sporo takich sytuacji - banki wymagały poręczenia lub zabezpieczenia, wiele osób nie miało gotówki, ale miało pomysł na biznes (nie zawsze dobry). Kredyty częściej poręczał ktoś z rodziny czy przyjaciół i niestety słyszałam o przypadkach, że osoba poręczająca kredyt musiała go spłacić, co rujnowało ją i jej rodzinę finansowo. Teraz zabezpieczeniem jest raczej nieruchomość lub ruchomość niż osoba fizyczna.

Anka_85 masz rację, że odmówiłaś. Jest realne zagrożenie, że koleżanka nie poradzi sobie ze spłatą kredytu, a chyba nie zamierzasz spłacać zobowiązań za kogoś zamiast inwestować je we własne potrzeby.
Jeśli się obrazi to trudno, ważne, że będziesz spała spokojnie martwiąc się o własne sprawy finansowe, a nie jeszcze o finanse koleżanki, która tonie w długach.
może i by sobie jakimś cudem poradziła ze spłatami rat, ale chyba za cały ten czas spłacania nabawiłabym się z TŻ nerwicy albo zawału serca.
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 23:05   #17
lilypad
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: poręczenie kredytu

Nigdy nikomu kredytu nie poręczę, zbyt duże ryzyko. Jeśli rodzicę bądź rodzeństwo poproszą mnie kiedyś o pożyczkę - pożyczę, jednak na zabawy z bankiem sie nie zgodzę.
lilypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 23:24   #18
Czarnulka19
Zadomowienie
 
Avatar Czarnulka19
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 160
Dot.: poręczenie kredytu

W życiu, i Ty też nie daj się w to wkręcić......
Czarnulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-31, 06:41   #19
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: poręczenie kredytu

Nie, nie poręczyłabym, tak samo jak bym nikogo o poręcznie nie prosiła.
Nikomu ani rodzinie ani mojemu lubemu. W życiu zdarzają się różne sytuacje i z ' oczywiście będę spłacać to tylko formalność " może się zmienić na ' baw się sam ja znikam'. Słyszałam o kilku poręczeniach i niestety połowa z nich była fatalna dla poręczających. Nigdy!
__________________

Edytowane przez suszarka
Czas edycji: 2009-12-31 o 06:42
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-31, 08:12   #20
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: poręczenie kredytu

Ehh.. moja znajoma ze studiów spłacili prawie cały kredyt na mieszkanie wzięty przez "przyjaciółkę od kołyski". Wzięła kredyt, ulotniła się po kilku miesiącach i zostawiła ich z ok. 100tysiaczkami do spłacenia. dobrych kilka lat temu cała historia się skończyła, ale na doświadczeniu koleżanka nauczyłam się, że nigdy nikomu
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 00:41   #21
wercia899
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14
Dot.: poręczenie kredytu

Nigdy nie mów nigdy! Czasami poręczenie jest konieczne żeby dostać kredyt albo dotację z unii. Trzeba baaaardzo uważać komu się poręcza. A dla osób które szukają poręczyciela polecam ten artykuł: http://www.niepoddawajsie.pl/jak-zdobyc-poreczyciela/ warto poczytać
wercia899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 08:57   #22
Kat2890
Raczkowanie
 
Avatar Kat2890
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 458
Dot.: poręczenie kredytu

Jedyną osobą za którą bym poręczyła, jest moja mama. Mój tata brał na siebie raty za mojego laptopa(a ja go spłacałam).

Mój TŻ poręczył za swoją mamę kredyt i ma do spłacenia 17 000zł.
Moja babcia koleżance poręczyła, też musiała spłacać.
Kat2890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 09:42   #23
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: poręczenie kredytu

Cytat:
Napisane przez anka_85 Pokaż wiadomość
Co sądzicie o poręczaniu kredytu dla znajomych/przyjaciół ?
czy któraś z Was poręczała za kogoś ?
czy były jakieś nieprzyjemności z powodu poręczenia ?
NIGDY W ŻYCIU. To się nigdy dobrze nie kończy (wg obserwacji tego typu historii w swoim otoczeniu - ludzie zostają z długami nawet rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych, bo pożyczkobiorca rozkłada w pewnym momencie ręce, że jednak nie podoła spłacaniu i co robić?). Jeżeli ktoś ma tak marną zdolność kredytową, że musi mu ktoś to poręczać (czyli inaczej godzić się na to, że w razie czego przejmie jego zobowiązania!), to 1. powinien się zastanowić, czy aż tak duży kredyt jest mu potrzebny, 2. powinien prosić raczej rodziców, kogoś z bliskiej rodziny (trudniej potem rodzinę kopnąć w d... i zostawić na lodzie z kredytem, natomiast znajomych, czy nawet przyjaciół z tego, co niestety widzę łatwiej). Chociaż i w przypadku rodziny bym się nie zgodziła. Umiesz liczyć? Licz na siebie.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 12:40   #24
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: poręczenie kredytu

Na pewno nigdy bym za nikogo nie poreczyla. Po prostu nie xd

Wyslane przez tapatalk 2
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 12:45   #25
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: poręczenie kredytu

Cytat:
Napisane przez anka_85 Pokaż wiadomość

(...)

rozmowa z nią odbywała się przez telefon
więc jeszcze wszystkiego w kwestii poręczania nie zdążyłam jej powiedzieć, jestem pewna że jak powiem co ogólnie myślę o takich przysługach, o stopniach koleżeństwa to będzie foch
no ale ... wole wieczne fochy, przynajmniej będziemy mieli spokojną głowę

widzę, że nie tylko ja mam takie stanowisko w kwestii poręczania
Dziwię się, że kogoś takiego w ogóle określasz mianem "koleżanki" i że jeszcze nie zerwałaś kontaktu. Po co Ci taka generująca problemy, rzucająca fochami osoba w Twoim otoczeniu? Żeby od czasu do czasu mieć z kim iść na kawę?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 12:45   #26
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: poręczenie kredytu

Nigdy bym nie poręczyła. Wyjątkiem są tu rodzice i teściowie - wiem, że by spłacali, ale wiem też, że mają i zdolność kredytową wysoką i kasę, więc kredytów brać nie muszą, stąd problem z głowy.
Sama kredytu nigdy nie brałam i nie zamierzam - jak coś kupić chcę to sobie na to oszczędzam.
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 12:54   #27
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: poręczenie kredytu

udzielalam bratu pozyczek ale..... dokladnie musialam wiedziec po co, na co i jaki system splaty ustalamy


Nie byly to ogromn ekwoty, dla mnei malo, dla niego akurat starczylo na auto. Ze splata bywalo roznie, 20 latek rozne ma priorytety ale splacil. Rodzenstwo powinno sobie pomagac jak trzeba (szczegolnei jak sie je lubi )


Ale.... juz temu samemu bratu nie poreczylabym kredytu na 100 000 zl, bo zycia plata figle zarowno jak i w finansach, tak i zdrowiu, zyciu i stosunkach rodzinnych.
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi

Edytowane przez olka_222
Czas edycji: 2014-12-30 o 12:57
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 23:47   #28
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: poręczenie kredytu

Nie, nigdy. Ostatnio odmówiłam poręczenia kredytu.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-31, 15:32   #29
satine
Zadomowienie
 
Avatar satine
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 875
Dot.: poręczenie kredytu

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Chcesz stracic przyjaciół pożycz im pieniądze -mozna to podciagnac pod poręczanie kredytów i pożyczek.
I to jest to co ja myslę na ten temat.
Sama prawda... Kilka lat przyjaźni, pozyczysz pieniądze i nagle okazuje się ile to wszystko było warte Przy dobrych wiatrach możesz się jeszcze nasluchac jaka to straszna z Ciebie "przyjaciółka" ze wogole delikatnie domagasz sie zwrotu pieniędzy bo przecież to była pożyczka - nie polecam
Pożycza sie cudze ale oddać trzeba już swoje.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


satine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-31, 18:17   #30
Kle_oo
Zadomowienie
 
Avatar Kle_oo
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 250
Dot.: poręczenie kredytu

Cytat:
Napisane przez anka_85 Pokaż wiadomość
o tym zdąrzyłam się już przekonać jakiś czas temu





no, ja z tż zostaliśmy poproszeni o taką "przysługę"
szczerze mówiąc zdenerwowałam się, bo zakładam najgorsze - foch drugiej strony i obrażenie się, w razie odmowy - a odmowa z naszej strony już była.


wiem, że jak coś się stanie, to wszystko spadnie na mnie i na tż.
jestem absolutnie na nie, przyjaciółka która ma ogromne długi mnie poprosiła, abyśmy poręczyli
zdenerwowała mnie jej prośba, bo my niechętnie pożyczamy pieniądze w gotówce, a co dopiero poręczenie nie małego kredytu
ona nawet nie ma zdolności kredytowej.

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------


a jest jakaś szansa na odzyskanie tych pieniędzy, czy to już przepadło ?
pytam z ciekawości.
Nie, nie i jeszcze raz nie. Zwłaszcza,ze owa Pani jak piszesz ma już długi zwyczajnie bank jej nie ufa skoro wymaga poręczycieli. Ty nie jesteś w stanie sprawdzić jej historii kredytowej choćby w BIK-u czy KRD, a jak zostaniesz poręczycielem, a koleżanka nie będzie spłacać -to banku nic nie będzie interesować po prostu wezmą od ciebie. I jeśli by się tak zdażyło -choćby przyszło spłacić ci cały kredyt to chcąć tą kasę potem od niej odzyskać musiaabyś wytoczyć jej sprawę cywilną -długa droga do odzyskania kasy.
Kle_oo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-31 19:17:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:21.