Kwasy a trądzik.Blizny.Pielęgnacj a po zabiegach. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-25, 12:05   #1
nulka*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5
GG do nulka*

Kwasy a trądzik.Blizny.Pielęgnacj a po zabiegach.


Witam
Poddałam się trzeciemu zabiegowi kwasami Sweet Skin System. (w serii jest 6 ) Stosuje teraz w domu specjalny żel i krem tej firmy. Już widze niewielką poprawe , pozamykały sie pory, ale nadal mam tradzik. Wydaje mi się ze kwas wyciaga te wulkany jeszcze bardziej. Na lini pod policzkami a nad żuchwą czuć pod palcami jak sie budują (są wielkości ziarnka grochu, wypełnione ropą ble ble) i najgorsze jest to ze nie chcą sie zebrać a skora w tym miejscu jest przebarwiona, fioletowa.Jest pare takich ktore są juz od 2 tygodni(mialam w trakcie 2 zabiegi i kwas wcale na nie nie wpływa, ani sie nie zbierają ani nie wchłaniają !!!!)Ponieważ jest mnostwo przeciwskazac w trakcie stosowania zabiegu nie wiem czy moge to czyms smarować np. tormentiolem. Blizny ktore mam tez sie nie spłycają.Wiec na jakie jest podstawowe działanie kwasów? Moje pytania dotyczą tego jakich mam kosmetykow uzywac po zakonczeniu zabiegow.Słyszałam o effeclar k czy to bedzie odpowiedni krem dla mnie? czy na blizny moge stosowac miejscowo krem z macicy perłowej?
nulka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 12:53   #2
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Kwasy a trądzik.Blizny.Pielęgnacj a po zabiegach.

Z pewnością Twoja cera po trzech zabiegach kwasami stała się bardzo wrażliwa, więc musisz uważać żeby dodatkowo jej czymś nie podrażnić. Na pewno nie stosowałabym jeszcze effeclarka. Moim zdaniem powinnaś jeszcze poczekać, aż Twoja cera po tych zabiegach odpocznie. Sama nigdy nie stosowałam takiego zabiegu i nie wiem, czy jest on w stanie całkowicie zlikwidować trądzik. Wydaje mi się, że powinien rozjaśnić (zlikwidować) blizny, poprawić koloryt cery, zwężyć pory. Może jeszcze jest za wcześnie żeby mówić o jakiś większych rezultatach...
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 14:03   #3
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Kwasy a trądzik.Blizny.Pielęgnacj a po zabiegach.

Nie znam tego zabiegu, z tego co znalazłam na necie jest to złuszczanie kwasem glikolowym (AHA), producent to Italian Beauty czyli ten sam, co osławionych na wizażu cieni, koszt ok 60zł.. I tyle co wiem Z ciekawości - napisz jak przebiega zabieg
Rozumiem, że masz cerę trądzikową, a zabieg przeprowadzałaś u kosmetyczki? Przykro mi, ale to był błąd
1. trądzikowej cery nie wolno złuszczać póki nie zostanie wyleczona (wyjątkiem jest chyba kwas migdałowy, z tego co wiem)
2. podczas złuszczania najlepiej brać antybiotyk przecitrądzikowy "jakby co" -nie zniweczysz rezultatów złuszczania jeśli Cię wysypie, zmniejszasz też prawdopodobieństwo wysypu

Twoja skóra, jako iż masz problemy z wypryskami, reaguje całkowicie normalnie - wyrzuca to, co w niej siedzi na zewnątrz, tylko robi to w tym samym momencie, a nie jak zwykle - rozłożone na długi okres czasu.
Podstawowe działanie kwasów to oczyszczenie i zmniejszenie porów, złuszczenie przebarwień i blizn, jeśli dobrze pamietam to też odmłodzenie skóry przez zmuszczenie jej do odnawiania się
Moja propozycja: wybierz się do dermatologa, niech oceni stan Twojej skóry i zdecyduje, czy możesz robić zabiegi czy nie, bo inaczej możesz sobie zrobić krzywdę.
Pielęgnacja: staraj się przede wszystkim nawilżać i odżywiać skórę, złuszczanie dostatecznie ją dręczy, a przez przyspieszanie złuszczania np. effaclarem możesz zbytnio przesuszyć skórę i wtedy się zacznie problem, wypryski które trzeba podsuszyć i skóra, która jest tak sucha, że się łuszczy
I pamiętaj o filtrach (nie kwasach jak w pierwszej wersji napisałam )
pozdrawiam
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 14:19   #4
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Kwasy a trądzik.Blizny.Pielęgnacj a po zabiegach.

Cytat:
Napisane przez agnieska
zikową, a zabieg przeprowadzałaś u kosmetyczki? Przykro mi, ale to był błąd
1. trądzikowej cery nie wolno złuszczać póki nie zostanie wyleczona (wyjątkiem jest chyba kwas migdałowy, z tego co wiem)
2. podczas złuszczania najlepiej brać antybiotyk przecitrądzikowy "jakby co" -nie zniweczysz rezultatów złuszczania jeśli Cię wysypie, zmniejszasz też prawdopodobieństwo wysypu
Tak właśnie u mnie wygląda kuracja przeciwbliznowa Dermatolog najpierw przepisała antybiotyk, który miał zaleczyć skórę (trądziku jako takiego nie mam, ale miałam kilka trudno gojących się nacieków po nierozsądnym użyciu Glyco).Po kilkiu tygodniach, a dokładnie dziś, miałam peeling migdałowy.Za jakiś tydzień, dwa czeka mnie zabieg płynem Jessnera.

Dermatolog również mówiła, że kwasów nie należy wykonywać na niezagojonej cerze. Radziłabym Ci więc przed następnym zabiegiem skontaktować się z lekarzem.
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 16:31   #5
nulka*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5
GG do nulka*
Dot.: Kwasy a trądzik.Blizny.Pielęgnacj a po zabiegach.

W czasie zabiegow nie mozna w zadnym wypadku brać żadnych antybiotykow, chodzic na solarium, saune basen itd.(lista zatrważająco długa) .
A zabieg przebiega tak:
kosmetyczka dzieli twarz na 4 partie i po kolei nakłada na czolo policzki, brode kwas w formie zelu, po chwili stosuje zelowy neutralizator.
Stezenie kwasu jest najpierw nizsze potem wyzsze. Podczas zabiegu wystepuje uczucie mrowienia.
Zmywa twarz wmasowuje serum i nakla na koniec maseczke z pokrzywy.
nulka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 20:22   #6
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Kwasy a trądzik.Blizny.Pielęgnacj a po zabiegach.

w takim wypadku kosmetyczka bierze odpowiedzialność za pogorszenie stanu Twojej cery?? jest to kwas AHA, więc antybiotyk można jak najbardziej brać, ale tego już Ci kosmetyczka nie przepisze - a u lekarza istnieje przecież prawdopodobieństwo, że to on może wykonać zabieg z większym stęzeniem...
Nie żebym atakowała, ale dla własnego dobra - jeśli widzisz takie pogorszenie, to przejdź się do sprawdzonego lekarza..
i stosuj oczywiście stabilne filtry! (Bioderma, SVR, Avene - do wyboru do koloru, dosłownie, bo bioderma ma dwa kremy tonujące w beżowej kolorystyce, SVR ma różowy...)
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 11:49   #7
nulka*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5
GG do nulka*
Dot.: Kwasy a trądzik.Blizny.Pielęgnacj a po zabiegach.

I tu pojawia się problem. Łódź i dobry lekarz
nulka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-25, 15:03   #8
niedziu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 9
Smile Dot.: Kwasy a trądzik.Blizny.Pielęgnacj a po zabiegach.

Witam!
Przedewszystkim nie tylko kosmetyczka powinna obejrzeć stan Twojej skóry ale również dermatolog.Ja jestem kosmetyczką i współpracuję z panią dermatolog.Nieraz robiło się zabiegi na twarzy z tradzikiem ,z tym ze tradzik był podleczony conajmmniej ok.3 tygodni przed zastosowaniem kwasów.Przedewszystkim powinno sie manualnie oczyszczac skóre problemowa.Kuracja lekowa prowadzona przez dermatologa zawsze wyciszała skóre trądzikową.Nastepnie umawiałyśmy pacjentkę na złuszczanie kwasami AHA(czyli glikolem),na zabiegi w odstepach co 2 tygodnie.Wtedy przynosi to najlepsze rezultaty.Nalezy pamietać iz kwasy AHA trzyma się na skórze odpowiedni czas i kwas musi miec odpowiednie stężenie i ph.Wszystko to zalezy od rodzaju cery pacjentki.Niektóre kwasy mozna wykonywac TYLKO! pod nadzorem lekarza np.kwas 70 %.
Jezeli stosujemy peeling migdałowy to praktycznie nie ma żadnych przeciwskazań,ale przy glikolu nalezy uważać.Wazne jest jeszcze to iż po glikolu do 4-ego zabiegu może nastapić wysyp-czyli pogorszenie stanu skóry.Tak reaguje nasz organizm , bo wierzchnia warstwa skóry zostaje ścierana po czym musi sie odbudować by zapewnic ochronę.Tka więc dostajemy sie do coraz to delikatniejszych warstw i wszystko co tam siedzi wyłazi do wierzchu.W ten sposób przy nastepnym zabiegu usuwa sie to co "wylazło".
Wazna rzecza jest również to,aby pamietac ze nie nalezy zrywać pojawiających się "płatów skóry"-jest to efekt złuszczania się naskórka.im silniejszy kwas był zastosowany tym wieksze złuszczanie.Nie należy nić drapać,zrywać bo mozna sobie narobić niezłych blizn.
Po takim zabiegu powinno się uzywać odpowiedniego kremu nawilzajacego i wżadnym wypadku nie stosowac makijazu.Zabieg nie trwa długo i jest niebolesny.Polecam wszystkim ten zabieg bo choć na początku mogłobysię wydawać iż jest gorzej,efekty są znakomite.
Każdy,kto decydujesie na zabieg kwasami AHA powinien wiedzieć również iż przed takim zabiegiem powinno się przez ok.2 tygodni przygotować twarz.Kosmetyczka powinna zaopatrzyć klientke w krem w którego skład wchodi 8% kwas.Wtedy skóra przyzwyczaja się do kwasu i nie mamy żadnych niepożądanych niespodzianek.Wazne jest również ,jesli kwasy chcemy połozyć np.tylko na partię T (czoło ,nos) to musimy pamietać,ze partię T traktujemy kwasem pożadanym dla koncowego efektu , natomiast na cała reszte (która nie wymaga interwencji)kładziemy kwas o jak najmniejszym stężeniu(np.25%).Robimy to po to ,aby uniknąc kontastu pomiedzy partia T a pozostałymi partiami twarzy.Bo róznica może być bardzo widoczna.
Pozdrawiam wszystkich.
Jeśli macie jeszcze jakieś pytania to zapraszam na babielato@interia.eu
niedziu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 16:56   #9
Galatasaray
Raczkowanie
 
Avatar Galatasaray
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 219
Dot.: Kwasy a trądzik.Blizny.Pielęgnacj a po zabiegach.

Niedziu, proszę powiedz mi bo nikt mi tutaj nie chce odpowiedzieć na żadnym wątku czy mogę stosować przy zabiegach kwasami 40% (sweet skin system) krem Ystheal +? Czy przypadkiem to nie jest za dużo kwasów na jeden raz? Dotychczas miałam już 5 zabiegów.
Galatasaray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 07:30   #10
niedziu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 9
Thumbs up Dot.: Kwasy a trądzik.Blizny.Pielęgnacj a po zabiegach.

witam!

TROCHE DANYCH O KREMIE:

AVENE Ystheal+ Krem przeciwzmarszczkowy skóra normalna 30ml

Zawiera substancje aktywne: Retinaldehyd CT i Pre-Tocoferyl

Wskazania: Zapobiega i koryguje objawy naturalnego starzenia się skóry oraz spowodowane promieniowaniem słonecznym. Krem przeznaczony do pielęgnacji skóry dojrzałej, normalnej.

Właściwości: Starzenie się skóry spowodowane jest przez dwa czynniki: spowolnienie metabolizmu komórek skóry oraz niszczenie tkanek podporowych skóry poprzez działanie wolnych rodników. Nowatorski krem przeciwzmarszczkowy YSTHEAL+ zawiera dwie opatentowane przez Laboratoria Avene substancje aktywne:
- Retinaldehyd CT - najskuteczniejsza forma witaminy A, posiada podwójne działanie przeciwzmarszczkowe. Przekształca się według potrzeb skóry w aktywną postać witaminy A i działa na dwóch poziomach: głęboko - przyspieszając metabolizm wewnątrzkomórkowy oraz powierzchniowo - dodając skórze blasku.
- Pre-Tokoferyl - ulega przemianie w Tokoferyl (witamina E), który jest silnym przeciwutleniaczem. Przenika on do głębokich tkanek podporowych skóry, regeneruje je i chroni przed działaniem wolnych rodników.

Liczne badania kliniczne dowodzą, że dzięki działaniu tych składników krem YSTHEAL+ skutecznie odmładza skórę. Wygładza drobne zmarszczki, spłyca głębokie i przeciwdziała wiotczeniu skóry. Rozjaśnia ją i przywraca blask.
Krem YSTHEAL+ pielęgnuje skórę suchą lub bardzo suchą, pozostawia ją miękką i przywraca uczucie komfortu.


Sposób użycia: Krem należy stosować raz dziennie, najlepiej wieczorem, W przypadku skóry bardzo wrażliwej na początku stosowania zaleca się nakładanie kremu co drugi dzień.

Produkt hipoalergiczny. Nie powoduje powstawania zaskórników. Nie zawiera substancji zapachowych. Produkt przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego

I NIESTETY ,NIE MOZE GO UŻYWAĆ OSOBA,KTÓRA MILA W NIEDLUGIM CZASIE WYKONANE LUB BEDZIE MIALA WYKONANE ZLUSZCZANIA KWASAMI!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!NIEWAZNE CZY MAJA 10,30,CZY 40 PROCEN!!!!!!!!ZAKAZ ZUPELNY!!!!!!!!!!!!!!!
NIEWAZNE JAKIMI,CZY AHA,CZY MIGDALOWYM,ITD.JEDNYM ZE PRZECIWSKAZAŃ DO STOSOWANIA KWASÓW JEST ZREZYGNOWANIE Z UŻYWANIA KREMÓW Z TZW.RETINOLEM!!!!!!!!!!!! !!!!!!!
JEDNO Z DRUGIM SIĘ WYKLUCZA. NIE TYLKO KWASY W TAKIM ZESTAWIENIU NIE POMOGA , ALE JESCZE DOJDZIE DO GLEBOKICH PRZEBARWIEN.
POZATYM DZIEWCZYNY CZEGO WY OCZEKUJECIE OD TYCH KWASÓW?
NIE ROZUMIEM.SKÓRA ZUSZCZA SIE NAM NORMALNIE OKOLO 28-30 DNI.KWAS TO PRZYŚPIESZA,ALE NIE OCZEKUJCIE ŻE PO 3 ZABIEGACH BEDZIECIE MIALY O 5 LAT MNIEJ.WSZYSTKO CO PRZECZYTALAM TO TYLKO NARZEKANIA!
PRZY SKÓRZE TRADZIKOWEJ NIESTETY POTRZEBNA JEST SERIA NAJMNIEJ 10 ZABIEGÓW.DO 4-EGO ZABIEGU STAN SKÓRY MA PRAWO SIĘ POGORSZYĆ CO JEST NATURALNE,GDYŻ DOCHODZIMY DO WARSTWY SKÓRY GDZIE WSZYSTKO SIĘ MIEŚCI.
POPRAWA ZALEZY RÓWNIEZ OD TEGO W JAKIM STANIE BYLA NASZA SKÓRA PRZED ZABIEGAMI ,ALE NIKT MI NIE POWIE ŻE PO TAKIEJ SERII NIE MA ŻADNEJ POPRAWY.OCZYWISCIE SKORO KTOS NIE JEST ZADOWOLONY POZOSTAJE JESZCZE MIKRODERMABRAZJA.
DORADZAM CIRPLIWOŚĆ I WYTRZYMALOŚC W KURACJI I PIELĘGNACJI NASZEJ SKÓRY.OSTROZNIE I MALYMI KROKAMI.JEZELI STOSUJECIE KOSMETYKI LUB JAKIES ZABIEGI TO RÓBCIE TO Z GLOWĄ.NIGDY NIE MIESZAJCIE WSZYSTKIEGO NA RAZ,WSZYSTKO MUSI SIE DZIAC Z ODSTĘPAMI CZASU GDYZ TYLKO TAK MOŻECIE ZAUWAŻYĆ CO WAM POMOZE A CO ZASZKODZI. NIE TESTUJCIE NA SOBIE TYLKO DLATEGO ŻE KOMUŚ POMOGLO.!!!!!!!!!!!
ŻYCZĘ POWODZENIA!
babielato@interia.eu

niedziu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 07:38   #11
niedziu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 9
Dot.: Kwasy a trądzik.Blizny.Pielęgnacj a po zabiegach.

PEELING (od słowa peel [ang.] złuszczać, zedrzeć, obrać) to usunięcie defektów kosmetycznych i/lub zmian chorobowych zlokalizowanych w obrębie naskórka lub naskórka i skóry właściwej. Naskórek składa się z kilku warstw komórek ułożonych jedna na drugiej. Stosując peelingi medyczne można usuwać poszczególne warstwy naskórka regulując głębokość złuszczania.
Inne określenia peelingu to: abrazja, złuszczanie, chemabrazja, ablacja, chemeksfoliacja.
Podział peelingów w zależności od głębokości działania:
  • powierzchowne - w obrębie naskórka,
  • średniogłębokie - obejmujące cały naskórek i górną warstwę skóry
  • głębokie - sięgające do głębszych warstw skóry

    Uwaga: im głębszy peeling tym większe ryzyko skutków ubocznych np. przebarwień, blizn, zakażeń (np. opryszczka).
Podział peelingów ze względu na rodzaj:
  • mechaniczne - ścieranie naskórka przy użyciu tarcz korundowych lub diamentowych lub kryształków korundu (mikrodermabrazja),
  • fizyczne - wykonywane przy użyciu lasera (CO2, Er:YAG), ciekłego azotu, podtlenku azotu,
  • chemiczne (chemabrazja);
Peeling chemiczny to procedura polegająca na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu. Najczęściej stosowany jest kwas glikolowy otrzymywany z trzciny cukrowej, a także inne kwasy owocowe (AHA) występujące w naturze. Stosuje się również kwas trójchlorooctowy. Substancje te przenikają w głąb skóry i mają wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny, które są czynnikami podporowymi w skórze. Tym samym seria peelingów wpływa na odnowę naskórka oraz skóry, a także działa odmładzająco likwidując oznaki starzenia się skóry: przebarwienia, drobne zmarszczki i inne niedoskonałości.
Substancje stosowane do chemabrazji:
  • kwasy owocowe czyli alfa-hydroksykwasy - AHA, np. kwas glikolowy,
  • beta-hydroksykwasy, np. kwas salicylowy,
  • kwas trójchlorooctowy (TCA),
  • kwas witaminy A (retinol),
  • fenol,
  • rezorcyna,
  • roztwór Jessnera;
Wskazania do peelingów chemicznych:
  1. Zmiany barwnikowe:
    -piegi
    -ostuda
    -przebarwienia pozapalne
    -plamy soczewicowate
  2. Uszkodzenia słoneczne: -rogowacenie słoneczne
  3. Uszkodzenia związane z wiekiem:
    -zmarszczki
    -utrata jędrności skóry
  4. Blizny
  5. Trądzik zaskórnikowy, grudkowo-krostkowy
  6. Rozstępy skórne
  7. Zaburzenia rogowacenia:
    -suchość skóry
    -rogowacenie przymieszkowe
Przeciwwskazania:
  • ekspozycja skóry na słońce (bardzo słoneczne lato),
  • alergie skórne,
  • aktywna opryszczka,
  • skłonność do powstawania bliznowców,
  • stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (do 2 miesięcy),
  • ciąża, karmienie piersią,
  • liczne znamiona melanocytowe,
  • liczne teleangiektazje,
  • stan po krioterapii (do 6 miesięcy),
  • choroby autoimmunologiczne (kolagenozy, pęcherzyce),
  • skóra podrażniona, uszkodzona (nadżerki, przeczosy, otarcia),
  • ciężkie postacie trądzika (liczne krosty, torbiele ropne)-wymagają wcześniejszej terapii farmakologicznej,
  • doustna terapia pochodnymi wit. A (Roaccutane)-wymagana co najmniej półroczna przerwa; bardzo ważne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!( dotyczy wlaśnie kremu o który pytalaś)
Kwalifikacja do zabiegu:
  • do każdego rodzaju peelingu kwalifikacji dokonuje lekarz!!!!,
  • wywiad medyczny (uwzględnia przebyte i istniejące choroby, alergie, wcześniejsze zabiegi medycyny estetycznej, przyjmowane leki i inne),
  • badanie dermatologiczne,
  • ustalenie oczekiwań pacjenta (wygładzenie zmarszczek, usunięcie blizn potrądzikowych, przebarwień itp.)
  • dobór odpowiedniego preparatu i stężenia do peelingu,
  • zalecenia odnośnie przygotowania skóry do zabiegu;
POZDRAWIAM!!!!!!!!!!
niedziu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-04, 11:30   #12
Galatasaray
Raczkowanie
 
Avatar Galatasaray
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 219
Dot.: Kwasy a trądzik.Blizny.Pielęgnacj a po zabiegach.

Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź. W takim razie odstawiam krem i dalej robię złuszczanie pilingiem. Mam dwa przebarwienia od słońca i kilka potrądzikowych. Skóra jest gładsza i wygląda coraz jaśniej.
Krem zacznę ponownie używać jak skończę zabiegi pod koniec lutego. Tylko nie wiem jaki to ma byc odstęp czasu pomiędzy jednym a drugim. Myślę, jednak, ze jeszcze marzec-maj mogę używać kremu, stosuję filtr 50 na dzień a w tych miesiacach nie ma jeszcze takiego słońca.
Mam bardzo suchą skórę i skłonności do zmarszczek.

Dobrze, ze wogole znalazlam to forum bo duzo mozna sie tutaj dowiedziec, a ja "zielona" jestem w tych sprawach, co sie z czym gryzie i czego nie mozna.

Pozdrawiam rowniez
Galatasaray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 11:34   #13
Galatasaray
Raczkowanie
 
Avatar Galatasaray
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 219
Dot.: Kwasy a trądzik.Blizny.Pielęgnacj a po zabiegach.

Wlasnie doczytalam jeszcze raz, ze pol roku mam czekac po kwasach zeby znowu uzywac kremu?? Ale to nie jest doustnie :O
Ładnie sobie zrobię z tą moją buzią. Zamiast pomóc to zaszkodzę.
Galatasaray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 12:56   #14
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: Kwasy a trądzik.Blizny.Pielęgnacj a po zabiegach.

mam pytanko, leczę się na trądzik i używam Retin-A. Myślalam też o zabiegu kwasem migdałowym ale piszecie że tego nie mozna łączyć. Ile więc musiałabym czekać po odstawieniu retinu żeby móc isc na zabieg k. migdałowym?
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 09:36   #15
niedziu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 9
Smile Dot.: Kwasy a trądzik.Blizny.Pielęgnacj a po zabiegach.

Witam wszystkie panie

Zalecenia ogólne po peelingu chemicznym:
  • zakaz opalania się przez 4 tygodnie,
  • wskazane stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze SPF co najmniej 30,
  • zakaz stosowania kremów z AHA przez 14 dni,
  • aby utrzymać i wzmocnić efekt działania peelingu można stosować kremy z wit. C 2 x dziennie,
  • makijaż można nałożyć kilka godzin po zabiegu (najlepiej po 24 godzinach),
  • bezwzględny zakaz zdrapywania złuszczającego się naskórka,
  • wskazane intensywne nawilżanie skóry,
  • bezpośrednio po peelingu lub dla podtrzymania jego efektu mozna wykonać zabiegi kosmetyki leczniczej
Efekty uboczne i powikłania:
  • utrzymujący się rumień twarzy - zazwyczaj zaczerwienienie skóry mija w ciągu kilku dni po zabiegu,
  • zapalenie okołowargowe,
  • uaktywnienie opryszczki (u nosicieli wirusa HSV-1) - lekarz przepisze acyklowir dla szybszego wygojenia się zmian,
  • przejściowe zaburzenia pigmentacji - szczególnie u osób z istniejącymi przebarwieniami, które nie stosuję ochrony przeciwsłonecznej lub u osób zdrapujących złuszczający się naskórek.
W przypadku pojawienia się jakichkolwiek powikłań należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem!


A teraz odnośnie Retin-A:
Można by pisać bez końca ,tak wiec odsyam Was do stronki bardzo ciekawej ,gdzie znajdziecie wyczerpujące informacje:
www.przychodnia.pl (należy wpisać w wyszukiwarkę nazwę leku i pojawia się podstawowa informacja)
Zajrzyjcie też na
www.niszczpryszcz.pl tez ciekawa strona dla tych,którzy borykają się z trądzikiem


PEELING MIGDAŁOWY
Peeling migdałowy jest zabiegiem odmładzająco-regenerującym. Przeznaczony jest do pielęgnacji każdego rodzaju skóry twarzy i ciała, również tej delikatnej. Doskonały dla osób dbających o młody i zdrowy wygląd skóry, a w okresie letnim o równomierną i aksamitną opaleniznę.
Jest jedynym w swoim rodzaju peelingiem na bazie kwasu migdałowego. Umożliwia wykonywanie zabiegów przez cały rok, a w szczególności w okresie letnim bez ryzyka uwrażliwienia skóry na słońce i wystąpienia przebarwień. Peeling może być stosowany bez ograniczeń. Może być wykonywany u osób opalających się na słońcu i w solarium.
Substancje wchodzące w skład peelingu migdałowego:
*kwas migdałowy 40%: jest 8-węglowym alfa-hydroksykwasem. Jego właściwości i doskonała tolerancja przez osoby z cerą wrażliwą umożliwiają wykonanie zabiegu u osób nietolerujących zabiegów przy użyciu innych AHA,
*MPF factor,
*substancje regenerujące,
*substancje bioprotekcyjne.
Wskazania do wykonania peelingu migdałowego:
*fotostarzenie się skóry,
*trądzik pospolity,
*skóra łojotokowa, zaburzenia barwnikowe,
*rewitalizacja skóry.
Efekty uzyskane po zabiegu:
* skóra: odmłodzona, ujędrniona, elastyczna, wygładzona,
* opalenizna: równomierna, świetlista, szybsza stymulacja opalenizny.


jednak zachecam wszystkich do wizyty u dermatologa,jest to wskazane ,aby nie zrobić sobie samemu krzywdy.Bardzo dobrze byloby gdyby to byl dermatolog-kosmetolog,kt ory kojarzy zabiegi kosmetyczne do skóry problematycznej.
Pozdrawiam
niedziu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 10:17   #16
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Kwasy a trądzik.Blizny.Pielęgnacj a po zabiegach.

witam wszystkie dziewczyny!
mam pytanie co to dokładniej jest ta rezorcyna...?
kupiłam dziś płyn afronis (stara nazwa adonis afrodyta) i w składzie ma troszkę rezorcyny.. juz kiedys slyszalam ta nazwę i słyszałam ze jest to cos fajnego ale nie wiem zupelnie jakie ma ona dzialanie??
w składzie afronisu jest też kwas borny?? mogłaby któaś coś więcej powiedziec mi o tym? i jeszcze jedno pytanie czy ktorys z tych składników odbarwi mi srebrną biżuterię bo chce uzywac tego plynu na dekolt i plecy bo tam mi krostki powychodzily..
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 20:09   #17
Sararajker
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1
Dot.: Kwasy a trądzik.Blizny.Pielęgnacj a po zabiegach.

Hej ja mam problem nie z twarzą, ale z udami - mam okropne blizny po wrośniętych włoskach, wrośnięte włoski i przebarwienia i blizny po wrzodach. Czy peeling chemiczny może być na to stosowany? I ile coś takiego kosztuje?? Wstyd ubierać spódnice i cienkie rajstopy - bo o ile blizn nie widać to te plamki są strasznie ciemne - prawie czarne. Chyba że ktoś wie jak sie tego pozbyć w inny sposób...
Sararajker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 21:37   #18
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Kwasy a trądzik.Blizny.Pielęgnacj a po zabiegach.

ponawiam wątek po roku... moze ktos jeszcze to przeczyta, mam na mysli kogos kto sie zna jestem po 1 zabiegu i o dziwo juz jest lepiej! moze dlatego ze mam tylko zaskorniki, nie wiem, no ale nie o tym teraz ;p mam pytanie, moje cera się łuszczy i jest meeeeega ściągnieta, sucha. to podobno normalne, ale mam pytanie czy moge uzywac teraz kremu effaclar K??? on zawsze mnie nawilżał i skóra "lepiej się czuła" ale nie wiem czy przy tych kwasach nie zrobię sobie dziadostwa używając effaclara. prosze o odp
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 09:32   #19
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: Kwasy a trądzik.Blizny.Pielęgnacj a po zabiegach.

I wlasnie miedzy innymi dlatego skore po kwasach powinno sie nawilzac, ale typowo nawilzajacym kremem, a ten jest kremem zluszczajacym do skory tlustej i tradzikowej, wiec ja raczej zaopatrzyla bym sie w cos innego.
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-29, 17:04   #20
Av45
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: Kwasy a trądzik.Blizny.Pielęgnacj a po zabiegach.

A czy wskazane by było założenie maseczki z glinki zielonej po zabiegu kwasem glikolowym 30%?
Av45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 17:59   #21
norana
Zadomowienie
 
Avatar norana
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: fajne miasto
Wiadomości: 1 338
Dot.: Kwasy a trądzik.Blizny.Pielęgnacj a po zabiegach.

nie wskazane. glinka ma właściwości wysuszające a po kwasach skórę powinno się nawilżać a nie przesuszać.
__________________
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20101016310113.html

lubisz zwierzęta- nie bądź obojętny- tylko człowiek może im pomóc- podpisz petycję- okrucieństwo wobec zwierząt- http://www.petycjeonline.pl/petycja/...ia-wolnosci/66

norana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 18:08   #22
Av45
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: Kwasy a trądzik.Blizny.Pielęgnacj a po zabiegach.

Myślę, że właśnie lepsze oczyszczenie skóry będzie właśnie po wspomnianym zabiegu a potem krem lub serum jako nawilżenie, tylko nie wiem czy mi to skóry nie zniszczy...
Av45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 13:36   #23
anuana
Przyczajenie
 
Avatar anuana
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 29
Dot.: Kwasy a trądzik.Blizny.Pielęgnacj a po zabiegach.

Witam ja również postanowiłam skorzystać z dobrodziejstw jakie dają kwasy owocowe. Jestem po 2 zabiegu, za sobą mam już masakryczny wysyp na linii żuchwy oraz na czole i po bokach nosa, jednak widzę że powoli wszystko zaczyna schodzić pojawia się ładna gładka skóra jednak nadal mocno się łuszczę, zamierzam zrobić 6-8 zabiegów aby uzyskać pożądany efekt.
Jednak mam dylemat co do kremu który używać na dzień wiem że musi być z wysokim filtrem aby chronić buzię przed promieniowaniem, czy mógłby ktoś polecić sprawdzony krem z filtrem do twarzy który można stosować po kwasach, zależy mi aby nadawał się pod makijaż i nie był zbyt tłusty. pozdrawiam
anuana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 15:51   #24
MissySeepy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Kwasy a trądzik.Blizny.Pielęgnacj a po zabiegach.

ja mam troche inne pytanie. tradzik pojawia mi sie tylko w okolicy brody i ust, bardzo sporadycznie na czole.. ale broda non stop duze podskorne bolace krosty a mam juz 25 lat i dosc takiej cery chcialabym poddac sie zabiegom kwasami poniewaz za rok w czerwcu biore slub ie chcialabym aby w ten dzien wyskoczyly mi krosciska widomo stres itd... powiedzcie mi ile czasu trwa taka kuracji kwasami... wiem ze jest skuteczna.. ale nie wyobrazam sobie chodzic do pracy z zaczerwieniona luszczaca sie brzydko buzia i w dodatku z wysypem krost...wiem ze nei wolno robic makijazu ale nie iwem czy dalabym rade sie komus pokazac w takim stanie. powiedzcie ile mniej wiecej trwaja takie "meczarnie" zeby to zwalczyc??
__________________
Razem od 10.04.2010
Odtąd zawsze razem 08.06.2013
MissySeepy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:38.