Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010 cz.IV - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Który weekend wakacyjny najbardziej Ci pasuje?
23-24.07 5 29,41%
30-31.07 4 23,53%
6-7.08 3 17,65%
13-14.08 1 5,88%
20-21.08 3 17,65%
27-28.08 1 5,88%
Głosujący: 17. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-12-21, 17:33   #271
modro
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 657
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

papeteria - mi kiedyś lekarz tak samo powiedział o tej wadze, bo mała się urodziła 2200, a w 4 miesiącu miała już 5 kg i stwierdził, że to za duże obciążenie dla układu pokarmowego...co się okazało g. prawda. Debridat też braliśmy ponad 2 miesiące i uważam, że pomógł.
Ehh, współczuję Wam bardzo i mam nadzieję, że Adaś nie będzie tego wszystkiego pamiętał.
__________________

modro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 18:32   #272
niezawsze
Zakorzenienie
 
Avatar niezawsze
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 991
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Cytat:
Napisane przez marta_d1 Pokaż wiadomość
Ale ja tez wczoraj miałam kiepska laktacje. Tak juz mam ,że pare dni fajnie a potem kicha straszna.
dziwne z ta laktacja, bo zazwyczaj wiekszosc z nas ma jednego dnia problem, mi dzis mleko ciurka bardzo

Cytat:
Napisane przez itakasia Pokaż wiadomość
a ja znowu taka slaba ze nie mam na nic sily
hmm przy trojce dzieci nie dziwne a mozesz wkleic zdjecie brzucha??? bo widze, ze ostatni dzien Ci zostal a6w
Cytat:
Napisane przez anuszka1401 Pokaż wiadomość
. Martwię się Choć pediatra mówił, że poćwiczymy i będzie ok.
nie martw sie, zobaczymy co ortopeda powie, moze wcale nie jest zle

My po szczepieniu mala wazy 7020!!!! i mierzy 65cm, prawie nie plakaa przy szczepieniu tzn przy kluciu, ale zaraz jej samolocik zrobilam i zapomniaa o bolu

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:45 ----------

Papi wydaje sie byc fajny ten lekarz a leki bym chyba oba podala jak ma pomoc, to chyba lekarz wie co robic

Cytat:
Napisane przez nokardia Pokaż wiadomość
my mamy już pierwsze sanki za sobą
ale fajnie
tez sie zastanawialam nad sankami, bo jest gdzie u mnie jezdzic, ale chyba za mala aby to sprawialo jej frajde, bo ona i tak spi na spacerach, wiec wole jak spi w gondoli cieplej
__________________
Maja

Maciuś

Edytowane przez niezawsze
Czas edycji: 2010-12-21 o 20:59
niezawsze jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 18:57   #273
scoobs
Rozeznanie
 
Avatar scoobs
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 742
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Cytat:
Napisane przez niezawsze Pokaż wiadomość
hmm przy trojce dzieci nie dziwne a mozesz wkleic zdjecie brzucha??? bo widze, ze ostatni dzien Ci zostal a6w
j
No wlasnie, wklej prosze, potrzebuje motywacji
scoobs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 19:24   #274
Alguien
Zadomowienie
 
Avatar Alguien
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 1 393
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Cytat:
Napisane przez anuszka1401 Pokaż wiadomość
Pewnie dziewczyny już pichcą albo robią ostatnie świąteczne zakupy My już mamy ugotowany bigos Śmierdzi w całej chałupie hehe
chyba pachnie

niezawsze
masz dzielna coreczke To Wasze 4 miesieczne dziewczynki (Maja i Iga) waza tyle, co Milena teraz ehh

papeteria ten lekarz wydaje sie sensowny, wiec mam nadzieje, ze to juz ostatni do jakiego musicie chodzic. Oby Adaskowi przeszlo jak najszybciej... swoja droga to problemy z ukladem pokarmowym to najczestsza bolaczka u niemowlakow...
Alguien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 19:26   #275
kociamborek
Raczkowanie
 
Avatar kociamborek
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 416
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

aniaa22, wiolek1, niezawsze, glooria, aneciaslonko dzięki dziewczyny za kciuki za oczka


Cytat:
Napisane przez dzidziadziumdzia Pokaż wiadomość
Heh, my już po 4 różnych. I teraz wróciliśmy do pierwszych. I tak w koło macieju. Lekarka mówi, że od zabiegu się odchodzi, bo kanalik potrafi się z dnia na dzień odetkać
moja lekarka twierdzi ze jak do pol roku nie przejdzie to wtedy zabieg ale mam nadzieje ze nie bedzie konieczny i samo "sie naprawi"



Cytat:
Napisane przez anuszka1401 Pokaż wiadomość
Hej my po szczepieniu, nie było tak tragicznie, płakała mniej niż ostatnio moja dzielna dziewczyna. Waży 7030g i mierzy 66 cm ale... musimy koniecznie jeszcze raz iść do ortopedy, bo ma lekko krzywą nóżkę Odchyla jej się za bardzo na zewnątrz. Umówiłam się na środę po świętach (oczywiście prywatnie, bo na nfz był termin za 2 miesiące) do innego ortopedy, bo tamten stwierdził że wszystko ok. Martwię się Choć pediatra mówił, że poćwiczymy i będzie ok.
Anuszka nie martw sie, to na pewno da sie szybko skorygowac, moj Olus mial na poczatku stopki odchylajace sie do srodka i wystarczyly cwiczenia i bardzo szybko bylo po klopocie.


Cytat:
Napisane przez nokardia Pokaż wiadomość
my mamy już pierwsze sanki za sobą
ale fajnie z sankami na pewno duzo wygodniej niz wozkiem po tych zaspach, ja ostatnio po spacerach jestem zawsze zmachana po pchaniu wozka przez nieosnizone ulice

wiolek, papeteria super, że trafiliscie na fajnych lekarzy!

A my juz po sesji Bylo bardzo fajnie, Olus sie duzo usmiechal, tylko pod koniec byl juz troche zmeczony pozowaniem Zdjecia dostaniemy w czwartek ale ogladalismy juz je u fotografa na kompie zeby wybrac do wywolania, ciezko sie bylo zdecydowac bo duzo bylo fajnych.
kociamborek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 20:02   #276
Alguien
Zadomowienie
 
Avatar Alguien
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 1 393
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Milena zyczy wszystkim mamusiom i ich pociechom
Wesolych Swiat
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg christmas.jpg (40,2 KB, 52 załadowań)
Alguien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 20:02   #277
vette
Zadomowienie
 
Avatar vette
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 988
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Cytat:
Napisane przez niezawsze Pokaż wiadomość
My po szczepieniu mala wazy 7200!!!! i mierzy 65cm, prawie nie plakaa przy szczepieniu tzn przy kluciu, ale zaraz jej samolocik zrobilam i zapomniaa o bolu
Ooooo to widze, ze nas wiecej 7 kilowych

Cytat:
Napisane przez kociamborek Pokaż wiadomość
A my juz po sesji Bylo bardzo fajnie, Olus sie duzo usmiechal, tylko pod koniec byl juz troche zmeczony pozowaniem Zdjecia dostaniemy w czwartek ale ogladalismy juz je u fotografa na kompie zeby wybrac do wywolania, ciezko sie bylo zdecydowac bo duzo bylo fajnych.
nie moge sie doczekac efektow
vette jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-21, 20:24   #278
aniaa22
Zakorzenienie
 
Avatar aniaa22
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: TOP/GD
Wiadomości: 5 948
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Cytat:
Napisane przez anuszka1401 Pokaż wiadomość
Hej my po szczepieniu, nie było tak tragicznie, płakała mniej niż ostatnio moja dzielna dziewczyna. Waży 7030g i mierzy 66 cm ale... musimy koniecznie jeszcze raz iść do ortopedy, bo ma lekko krzywą nóżkę Odchyla jej się za bardzo na zewnątrz. Umówiłam się na środę po świętach (oczywiście prywatnie, bo na nfz był termin za 2 miesiące) do innego ortopedy, bo tamten stwierdził że wszystko ok. Martwię się Choć pediatra mówił, że poćwiczymy i będzie ok.
ciesze sie ze Igunia dobrze zniosla szczepienie. a za nozke sie nie obwiniaj. ciezko tak dojzec u malucha. na pewno bedzie wszystko dobrze

Cytat:
Napisane przez aneciaslonko Pokaż wiadomość
Dziewczyny,które karmią Nutramigenem-kiedy zmieniacie mleko na 2??Bo moja pediatra powiedziała aby mała piła jeszcze 1,a ona 30 grudnia będzie miała już pół roczku!!
my bedziemy na dniach przechodzic. misiek pol roku skonczy 2 stycznia ale konczy nam sie 1 i juz 2 mamy wykupione. dziwne ze jeszcze nie macie zmieniac. 1 jest chyba do 5 miesiaca a 2 mozna juz od 4 podawac

Cytat:
Napisane przez papeteria Pokaż wiadomość
ale po dzisiejszej wizycie u doktorka juz sama nie wiem...
....
wyglada na rzeczowego faceta ten lekarz i fajnie ze tyle czasu wam poswiecil. ja chyba bym tez podala te leki na trzustke tak jak dziewczyny pisza. a mowil czy z czasem zacznie ten enzym wytwarzac? to podobnie cos jak nietolerancja laktozy.

Cytat:
Napisane przez Siala_Bala Pokaż wiadomość

Ja zamówiłam eSkowi sanki i śpiworek mam nadzieję, że jeszcze tej zimy pojeździmy.
pokazesz

Cytat:
Napisane przez nokardia Pokaż wiadomość
my mamy już pierwsze sanki za sobą
ale fajnie

Cytat:
Napisane przez niezawsze Pokaż wiadomość
My po szczepieniu mala wazy 7200!!!! i mierzy 65cm, prawie nie plakaa przy szczepieniu tzn przy kluciu, ale zaraz jej samolocik zrobilam i zapomniaa o bolu

ale fajnie
tez sie zastanawialam nad sankami, bo jest gdzie u mnie jezdzic, ale chyba za mala aby to sprawialo jej frajde, bo ona i tak spi na spacerach, wiec wole jak spi w gondoli cieplej
super ze po szczepieniu ok
ja wlasnie tez sie zastanawiam. damian chcial kupic ale mysle ze misiek za maly jest i nie bedzie mial z tego frajdy

Cytat:
Napisane przez kociamborek Pokaż wiadomość
A my juz po sesji Bylo bardzo fajnie, Olus sie duzo usmiechal, tylko pod koniec byl juz troche zmeczony pozowaniem Zdjecia dostaniemy w czwartek ale ogladalismy juz je u fotografa na kompie zeby wybrac do wywolania, ciezko sie bylo zdecydowac bo duzo bylo fajnych.
no ale chyba sie pochwalisz

Cytat:
Napisane przez Alguien Pokaż wiadomość
Milena zyczy wszystkim mamusiom i ich pociechom
Wesolych Swiat
slodziutka dziekujemy bardzo i wzajemnie

my po wizycie u neurologa. wszystko jest w porzadku ma troche slabe napiecie miesniowe ale powiedziala ze w granicach normy i ze nie wszystkie dzieci sa jednakowe. jedne maja bardziej inne mniej. kontrola za 1,5 miesiaca. a no i sprawdzala czy misiek posadzony trzyma sie ladnie. jemu czasem sie uda ale przewaznie to sie przewraca. no i powiedziala ze to jedyne do czego by sie mogla przyczepic. wasze dzieciaczki sie trzymaja juz na siedzaco? dziwi mnie to bo pediatra powiedziala zeby nie sadzac bo za wczesnie a neurolog sprawdza czy siedzi sam.

potem sasiadka zabrala malego na 3 godzinki a my posprzatalismy "kuchnie" ciesze sie bo juz sie balam ze bedziemy miec syf w szafkach na swieta

Edytowane przez aniaa22
Czas edycji: 2010-12-21 o 20:28
aniaa22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 20:43   #279
kociamborek
Raczkowanie
 
Avatar kociamborek
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 416
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Cytat:
Napisane przez Alguien Pokaż wiadomość
Milena zyczy wszystkim mamusiom i ich pociechom
Wesolych Swiat
wzajemnie śliczna Milenko i mamo Milenki

Cytat:
Napisane przez vette Pokaż wiadomość
nie moge sie doczekac efektow


Cytat:
Napisane przez aniaa22 Pokaż wiadomość
no ale chyba sie pochwalisz

my po wizycie u neurologa. wszystko jest w porzadku
pochwale pochwale Super, ze po wizycie wszystko dobrze!
kociamborek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 21:14   #280
niezawsze
Zakorzenienie
 
Avatar niezawsze
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 991
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Cytat:
Napisane przez Alguien Pokaż wiadomość

niezawsze
masz dzielna coreczke To Wasze 4 miesieczne dziewczynki (Maja i Iga) waza tyle, co Milena teraz ehh
Zle napisalam Maja ma 7020 no i 5 miesiecy konczy w ten czwartek

Cytat:
Napisane przez Alguien Pokaż wiadomość
Milena zyczy wszystkim mamusiom i ich pociechom
Wesolych Swiat
Jaka sliczna pani mikolajowa

Ania fajnie, ze u neurologa ok. ale raczej nie powinien siadac jeszcze tak sztywno, wiec nie wiem co ta neurolog sie czepia

Kociamborek czekamy na foty

My jutro do kina, mialysmy nie isc, bo film ogladalam("Zaplatani"), ale byl fajny i w sumie towazysko idziemy no i potrzebuje tez kilka rzeczy kupic w CH
__________________
Maja

Maciuś
niezawsze jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 21:18   #281
scoobs
Rozeznanie
 
Avatar scoobs
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 742
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Wesolych swiat dla Was Alguien!
Aniaa, moj ALi jeszcze nie siedzi a bedzie mial 6 miechow za pare dni.

Jak to jest, ze sa noce, ze ALex potrafi spac do 6 bez zadnej pobodki, ale zdarzyly sie one dwa razy, i tylko nadzieje sobie robie, ze tak juz bedzie a potem znowu nieprzespane noce. Chcialabym Go przeniesc do pokoju Amelki ale boje sie, ze Ja bedzie budzil
scoobs jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-21, 21:18   #282
aneciaslonko
Raczkowanie
 
Avatar aneciaslonko
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 230
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

[QUOTE=aniaa22;23915959]my bedziemy na dniach przechodzic. misiek pol roku skonczy 2 stycznia ale konczy nam sie 1 i juz 2 mamy wykupione. dziwne ze jeszcze nie macie zmieniac. 1 jest chyba do 5 miesiaca a 2 mozna juz od 4 podawac [QUOTE]

Wysyłam jutro męża niech gada z tą lekarką aby wypisała już 2

Papi cieszę się,że w końcu jakiś konkretny lekarz,oby tym razem się znał na rzeczy i pomógł Adasiowi!!

Alguien Dziękujemy i wzajemnie

My dziś byliśmy u teściów,dostałam duuużo ciuszków dla małej i krzesełko do karmieniaO takie
http://allegro.pl/krzeselko-do-karmi...373502222.html

aaa i patrzcie co znalazłam o puzzlach piankowych,masakra,moja na nich spędza 90% czasu w dzień:
http://dzieci.pl/breedingAid,1295782...puticaid=6b75f
aneciaslonko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 21:24   #283
itakasia
Zakorzenienie
 
Avatar itakasia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 4 159
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Cytat:
Napisane przez niezawsze Pokaż wiadomość
hmm przy trojce dzieci nie dziwne a mozesz wkleic zdjecie brzucha??? bo widze, ze ostatni dzien Ci zostal a6w
moze i tak ale ja z tych co raczej nie siedza i teraz nie mam nagle sily. ale pewnie szybko minie. brzucha nigdy w zyciu nie wstawie
Cytat:
Napisane przez scoobs Pokaż wiadomość
No wlasnie, wklej prosze, potrzebuje motywacji
j.w.
Cytat:
Napisane przez Alguien Pokaż wiadomość
Milena zyczy wszystkim mamusiom i ich pociechom
Wesolych Swiat
piekna
papi
ciesze sie ze lekarz zaangazowany, i ja tez chyba bym podala leki
aniaa
super ze u neurologa ok, i ja tez uwazam ze nie nalezy sadzac dzieci
__________________
Nasz synek Antoś
itakasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 21:29   #284
marta_d1
Zakorzenienie
 
Avatar marta_d1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 881
GG do marta_d1
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Cytat:
Napisane przez Alguien Pokaż wiadomość
Milena zyczy wszystkim mamusiom i ich pociechom
Wesolych Swiat
Ale pieknota! Śliczne zdjecia

Cytat:
Napisane przez aniaa22 Pokaż wiadomość


my po wizycie u neurologa. wszystko jest w porzadku ma troche slabe napiecie miesniowe ale powiedziala ze w granicach normy i ze nie wszystkie dzieci sa jednakowe. jedne maja bardziej inne mniej. kontrola za 1,5 miesiaca. a no i sprawdzala czy misiek posadzony trzyma sie ladnie. jemu czasem sie uda ale przewaznie to sie przewraca. no i powiedziala ze to jedyne do czego by sie mogla przyczepic. wasze dzieciaczki sie trzymaja juz na siedzaco? dziwi mnie to bo pediatra powiedziala zeby nie sadzac bo za wczesnie a neurolog sprawdza czy siedzi sam.
Franek siedzi ale jak sie go trzyma, jak go puszcze to sie chwieje i przewraca na boki. Ale moim zdaniem nie ma co sadzac dzieci na siłe, otoczone poduszkami. Samo przyjdzie, kwestia czasu.
Ciesze sie, że z Misiem ok.
Ja posprzątałam szafki dzieki babci która bierze Franka na spacer, a przy niektórych synek dzielnie mi asystował
Cytat:
Napisane przez scoobs Pokaż wiadomość
Jak to jest, ze sa noce, ze ALex potrafi spac do 6 bez zadnej pobodki, ale zdarzyly sie one dwa razy, i tylko nadzieje sobie robie, ze tak juz bedzie a potem znowu nieprzespane noce. Chcialabym Go przeniesc do pokoju Amelki ale boje sie, ze Ja bedzie budzil
U nas dokładnie to samo. Sa noce, że spi do 6 a potem pobudka już np o 1. On jest w tej kwestii zupełnie nieprzewidywalny.

anuszka, niezawsze brawa dla dzielnych córeczek


Nareszcie skończyłam piec pierniczki. Ale nie wszystkie jeszcze ozdobiłam bo nie mam juz siły. Bardzo duzo ich wyszło. Jutro mąż dokończy, bo dobrze mu idzie pisanie na piernikach, jak koślawe jakies litery gryzmole. Musze posprzątać łazienkę, i ogólnie dom. W czwartek mam zamiar zając sie dekoracjami i choinką.
__________________
Franiu
Antoś
marta_d1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 21:40   #285
scoobs
Rozeznanie
 
Avatar scoobs
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 742
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Cytat:
Napisane przez itakasia Pokaż wiadomość
moze i tak ale ja z tych co raczej nie siedza i teraz nie mam nagle sily. ale pewnie szybko minie. brzucha nigdy w zyciu nie wstawie
A w klubie? Moze chociaz jednego miesnia?
scoobs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 21:42   #286
itakasia
Zakorzenienie
 
Avatar itakasia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 4 159
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Cytat:
Napisane przez scoobs Pokaż wiadomość
A w klubie? Moze chociaz jednego miesnia?
to tylko z troski o was. moj brzuch jest paskudny
__________________
Nasz synek Antoś
itakasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 21:45   #287
modro
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 657
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Cytat:
Napisane przez aniaa22 Pokaż wiadomość
my po wizycie u neurologa. wszystko jest w porzadku ma troche slabe napiecie miesniowe ale powiedziala ze w granicach normy i ze nie wszystkie dzieci sa jednakowe. jedne maja bardziej inne mniej. kontrola za 1,5 miesiaca. a no i sprawdzala czy misiek posadzony trzyma sie ladnie. jemu czasem sie uda ale przewaznie to sie przewraca. no i powiedziala ze to jedyne do czego by sie mogla przyczepic. wasze dzieciaczki sie trzymaja juz na siedzaco? dziwi mnie to bo pediatra powiedziala zeby nie sadzac bo za wczesnie a neurolog sprawdza czy siedzi sam.

potem sasiadka zabrala malego na 3 godzinki a my posprzatalismy "kuchnie" ciesze sie bo juz sie balam ze bedziemy miec syf w szafkach na swieta
My kończymy 6 stycznia 6 miesięcy i Mała nie siada, wg pediatry i rehabilitanta nie musi
__________________

modro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 21:53   #288
wiolek1
Zadomowienie
 
Avatar wiolek1
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 202
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

anuszka na pewno będzie ok

itakasia no to koniecznie koniec stresów

nokardia dzięki za opis szczegółowy. mnie lekarka nie pocieszyła bo mówi, że zazwyczaj skaza przechodzi potem w alergię wziewną ( astma i te sprawy ) a jeśli zostanie na skórze to potem w dorosłym życiu będzie mieć duże zmiany jak mamusia ( no akurat nie musiałby tego po mnie dziedziczyć ) ale też nie jest powiedziane, że nie przejdzie mu całkiem na co ja liczę

no widzicie co do tych testów to pewnie też co lekarz to opinia

papi no gratuluję lekarza i o testy pewnie, że domagaj się wiadomo nic przyjemnego ale jeśli tylko może coś wykazać to super

aniaa super, że u neurologa ok i ma racje każde dziecko w swoim tempie się rozwija i nie masz co się martwić, że nie siedzi
ja na początku trochę panikowałam ale teraz już spokojnie podchodzę np aleks WOGÓLE się nie przewraca, jak był mniejszy to mu się udawało a teraz od miesiąca nic. tak samo jak ostatnio dziewczyny pisały o pchaniu stopek do buzi, mój nawet w rączki ich nie łapie, kompletny brak zainteresowania.
za to na rączkach prostuje się jak półroczne dziecko - tak powiedziała rehabilitantka.

Cytat:
Napisane przez nokardia Pokaż wiadomość
my mamy już pierwsze sanki za sobą
ale super

Alguien ale Milenka śliczniusia

niezawsze brawo dla Majki dzielna dziewczynka

kociamborek koniecznie się pochwal jak już będziesz mieć zdj

aneciaslonko super teście pożycz na trochę

u moich aleks pewnie dostanie dużo pie..rdół które zabiorę i pochowam tak jak na mikołaja dostał pare jakiś maskotek mikołajów( które nie ma jak wyprać) jakaś grzechotka nie fajna i gumowe zabawki do kąpieli co jak otworzyłam to smrodem mnie na 5 metrów odrzuciło samo chińskie G.
ale mi głupio im zwrócić uwagę żeby zamiast paru badziew kupili 1 porządne co ma jakiekolwiek atesty bo oni odbiorą to, że pewnie chciałabym wszystko co najdroższe
niby miał im tż to powiedzieć ale nie wiem czy to zrobił.
bo mam takie wrażenie, że oni są z takich co by pomyśleli w głowie, że przesadzam ale ja małemu nie dam tych ich zabawek bo wszystko pcha do buzi !!

Edytowane przez wiolek1
Czas edycji: 2010-12-21 o 21:55
wiolek1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 21:55   #289
niezawsze
Zakorzenienie
 
Avatar niezawsze
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 991
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Cytat:
Napisane przez aneciaslonko Pokaż wiadomość
My dziś byliśmy u teściów,dostałam duuużo ciuszków dla małej i krzesełko do karmieniaO takie
http://allegro.pl/krzeselko-do-karmi...373502222.html

aaa i patrzcie co znalazłam o puzzlach piankowych,masakra,moja na nich spędza 90% czasu w dzień:
http://dzieci.pl/breedingAid,1295782...puticaid=6b75f
takie samo krzeselko kupujemy
a artykul zaraz przeczytam

Cytat:
Napisane przez itakasia Pokaż wiadomość
to tylko z troski o was. moj brzuch jest paskudny
pokazuj ja swoj pokaze po skonczonym treningu na razie 21 dzien dzis

aaa i jest moj ukochany serial na tvn pamietniki wampirow
__________________
Maja

Maciuś
niezawsze jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-21, 22:00   #290
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Cytat:
Napisane przez aniaa22 Pokaż wiadomość
my po wizycie u neurologa. wszystko jest w porzadku ma troche slabe napiecie miesniowe ale powiedziala ze w granicach normy i ze nie wszystkie dzieci sa jednakowe. jedne maja bardziej inne mniej. kontrola za 1,5 miesiaca. a no i sprawdzala czy misiek posadzony trzyma sie ladnie. jemu czasem sie uda ale przewaznie to sie przewraca. no i powiedziala ze to jedyne do czego by sie mogla przyczepic. wasze dzieciaczki sie trzymaja juz na siedzaco? dziwi mnie to bo pediatra powiedziala zeby nie sadzac bo za wczesnie a neurolog sprawdza czy siedzi sam.
moja siedzi tylko jak ja trzymam, normalnie to leci do przodu albo na boki. mi rehabilitantka powiedziala ze na kazde dziecko przychodzi czas. i niby ja swoja moge zaczac samodzielnie sadzac w poduchach jak skonczy 5 miesiecy, ale jakos nie mam zamiaru skorzystac z tego przyzwolenia. poki co mala sama kombinuje jak kon pod gore, ja nie bede jej popedzac. niedlugo chyba bede musiala obnizyc poziom lozeczka, bo przy obrocie na brzuch lapie sie za bok lozeczka i podciaga do gory.

a ja jutro mam obrone musialam dzisiaj mala zostawic w kolobrzegu z moja mama i przyjechac do szczecina... taka kombinacja wyszla tylko dlatego bo nie chcialam jej oddac na godzine tesciom jutro wracam, ale strasznie mi bez niej pusto w domu tym bardziej ze z dnia na dzien zrobila sie taka slodziutka, bez marudzenia, usmiechnieta od ucha do ucha i mega rozgadana ciekawe kiedy jej przejdzie no i martwie sie jak poradzi sobie moja matka tym bardziej ze moj mezulek odwozac nas do kolobrzegu zabral z powrotem stelaz od wozka przez to moja matka bedzie kombinowac, jak tu z psem wyjsc :/

ide spac, trzeba sie wyspac. dobranoc
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 22:10   #291
scoobs
Rozeznanie
 
Avatar scoobs
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 742
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Bajka, powodzenia na obronie!
Itakasia, ja kobieta o mocnych nerwach, i wierze, ze dziewczyny tutaj tez by daly rade... No ale nie bede wywierala wiecej presji....
scoobs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 22:32   #292
niezawsze
Zakorzenienie
 
Avatar niezawsze
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 991
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Anecia Zawitkowski w sumie fajnie sie wypowiedzial tu link do forum nt puzzli piankowych http://forum.gazeta.pl/forum/w,1017,...ty_puzzle.html

Moj dziec dopiero teraz zasnal i to plytko jeszcze
__________________
Maja

Maciuś
niezawsze jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 23:15   #293
scoobs
Rozeznanie
 
Avatar scoobs
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 742
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Itakasia, ja dopiero zauwazylam placzacego imotikona po Twojej wypowiedzi o brzuszku. No teraz to musisz zalaczyc to zdjecie, bo inaczej to nie mozemy Cie nawet pocieszac, a jestem pewna, ze jakbys go pokazala, to by sie okazalo, ze nie jest zle!
scoobs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 23:51   #294
Siala_Bala
Zakorzenienie
 
Avatar Siala_Bala
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Będzin
Wiadomości: 4 683
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Aniu, sanki takie:
http://allegro.pl/producent-sanki-z-...377995826.html
a śpiworek taki:
http://allegro.pl/spiworek-spiwor-na...375965977.html
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/82down155vemfnqi.png
"I Panie Boże spraw żeby te wszystkie kilogramy poszły mi w cycki..."

Wzrost 175cm. Start: 90,2
Plan minimum: 70
Satysfakcja maksymalna: 61,4(max wg Dukana choć nie Dukam)

Obecnie: 74,2kg
Siala_Bala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 23:53   #295
Alguien
Zadomowienie
 
Avatar Alguien
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 1 393
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

aniaa alez niektore 8 miesieczne dzieci nie siedza jeszcze same...tutaj nie ma reguly i kazde dziecko jest inne. Milena siedzi, ale np nie jest tym zainteresowana, bo woli pelzac i chodzic Moje dziecko jest baaaaaaardzo ruchliwe

Cytat:
Napisane przez scoobs Pokaż wiadomość
Jak to jest, ze sa noce, ze ALex potrafi spac do 6 bez zadnej pobodki, ale zdarzyly sie one dwa razy, i tylko nadzieje sobie robie, ze tak juz bedzie a potem znowu nieprzespane noce. Chcialabym Go przeniesc do pokoju Amelki ale boje sie, ze Ja bedzie budzil
tak to juz jest - niektore dzieci co noc taki sam rytm, a inne zgaduj zgadula

Cytat:
Napisane przez aneciaslonko Pokaż wiadomość
My dziś byliśmy u teściów,dostałam duuużo ciuszków dla małej i krzesełko do karmieniaO takie
http://allegro.pl/krzeselko-do-karmi...373502222.html
tez mamy chicco polly

wiolek masz racje - ja tez uwazam, ze czasem warto kupic 1 porzadna rzecz niz 5 lipnych

bajka
kciuki za obrone i daj znac koniecznie, jak poszlo!!
Alguien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-22, 08:37   #296
anoxa
Zakorzenienie
 
Avatar anoxa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 662
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

hej mamuski

no i mamy kolejny watek
my po powrocie wyjazd sie super udal wczoraj bylismy u kardiologa i jest dobrze powiedzial ze na dziesiec razy jeszcze jeden raz sie nie domyka kolejna kontrola w maju lub czerwcu jak sobie chcemy wiec jestem szczesliwa a Hubciu lezy obok i ciumka duzego palucha od stopy

podczytalam tamten watek i widze ze znowu sie dzialo

aniaa
my tez nie ogarnieci do swiat jeszcze nawet choinki nie mam o narozniku nie wspomne ale chociaz Hubciowi wczoraj kupilismy w koncu prezent szczeniaczka uczniaczka i bardzo mi sie on podoba
anoxa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-22, 08:58   #297
entertete
Rozeznanie
 
Avatar entertete
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 751
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

ufff, poszło, nie płakał, choć na początku lustrował teściową przez kilkanaście minut, ale jakoś go wzięła, potem nakarmiła i chyba jest okej. Potem musiałam wyjść, ale podobno było dobrze, tylko chyba źle zinterpetowali jego miałczenie i zamiast na drzemkę dali jeść od razu, ale spoko nauczą się.


aneciaslonko ja receptę na 2 wezmę 30 grudnia na szczepieniu,, 9 stycznia będzie miał pół roku. teraz mamy jeszcze 4 puchy to akurat do 30 powinno wystarczyć.

Ostatnio aptekarka nie chciała sprzedać bo kiedyś mleko 2 było po 4 miesiącu chyba, i że ona tu widzi wiek 5 miesięcy to dziecko będzie niedożywione, małż musiał dyskutować. W końcu poszedł do drugiej apteki, gdzie pani powiedziała, że recepta jest źe wypisana (wypisana jak zawsze) i może sprzedać tylko 2 opakowania a nie 3. Na pytanie dlaczego może sprzedać 2 a nie 3 albo 1, zaczęła coś liczyć, to jej odparował, że zna matematykę na tym poziomie i pyta dlaczego usłyszał, że jest bezczelny No ale w tej aptece ja też mam na pienku bo kiedyś powiedziałam jednemu panu, że robi sie kolejka i że może my kupimy a potem on dokończy rozmowę, na moje nieszczęscie był to ksiądz więc też się od pani osłuchałam jaka jestem bezczelna. I dlatego jak tylko mogę to kupuję w aptece w markecie, tam nigdy nie robią problemu.

aniaa mój synek siada tylko na kolanach i ja go podtrzymuję. Ma siedziec ok 7 -8 miesiąc, więc nie zwracam na to uwagi. Neurolog np tez sprawdzała czy się podciąga (dawno już) a też piszą, żeby rodzice tego nie robili sami. Ja dopiero ostatnio spróbowałam i wychodzi mu to świetnie już. On akurat należy do ruchliwych, i teraz większość czasu spędza na brzuchu, bo sam się ciągle przekręca i mu tak dobrze, w końcu

bajka powodzenia


papeteria no oby oby w końcu pomogło, a co takiego w skutkach ubocznych jest napisane?


scoobs a wprzeciągu jakiego czasu tak mu sie zdarzyło? może zaraz zaskoczy?? U nas były juz 3 dni z rzędu bez pobudki, potem 2 dni z pobudką nad ranem, dziś znowu do 6.30 więc wydaje mi się że się stopniowo przestawia (podobnie było jak wyeliminowywał pobudkę o 2 w nocy)

Itakasia może rzeczywiście anemia?

Ja puzzli jeszcze nie mam, teraz może się zastanowię czy nie rezygnować. Mały na razie na patchworku bawełnianym rozłożonym na prawie cały dywan urzęduje, choć wczoraj już wturlał się pod łóżeczko


Jeśli chodzi o święta, mam choinkę z mchu na stolik jeszcze w piwnicy (prawdziwa choinka jak co roku u mamy, u mnie nie ma miejsca), reszta - na gotowe jedziemy, bo ja kulinarnie to nie bardzo.

Edytowane przez entertete
Czas edycji: 2010-12-22 o 09:04
entertete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-22, 09:36   #298
scoobs
Rozeznanie
 
Avatar scoobs
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 742
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Entertete, nie zle dalas z tym ksiedzem, to podpadlas....
U nas z nockami to w ciagu ostatnich 4 dni, bylo na zmiane. Jedna przespal potem druga sie budzil i nastepna przespal a teraz znowu sie budzil, i to duzo. A mnie przez to wszystko sie mleko rozlegulowuje, bo jak na poczatku spal to mi piersi rozrywalo a teraz w nocy chcial jesc a one prawie puste.
scoobs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-22, 09:37   #299
niezawsze
Zakorzenienie
 
Avatar niezawsze
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 991
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Anoxa fajnie, ze wyjazd sie uda i super, ze juz coraz lepiej z serduchem Hubcia

Cytat:
Napisane przez Siala_Bala Pokaż wiadomość
o fajne sanki, nie widzialam takich i spiworek gruby sie wydaje byc

Enterte dobrze, ze sie udalo zostawic malego z tesciowa a to co piszesz o aptekach to szok normalnie


aaaaaaaaaaa ja zaspalam do kina tzn zdaze jeszcze, ale tylko dzieki temu, ze w 7 min sciagnelam 200ml z lewego cycka, teraz sciagam prawy a on bardziej oporny zobaczymy kurcze kto by pomyslal, ze Maja od 5 rano do 10 pospi bez przerwydlatego budzika nie nastawialam, bo zawsze budzila sie o 8 po 3h od ostatniego jedzonka
__________________
Maja

Maciuś
niezawsze jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-22, 10:19   #300
ola_k11
Zadomowienie
 
Avatar ola_k11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 845
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Cześć mamuśki
Chciałam zameldować, ze my cali i bezpieczni dolecieliśmy do Italii
Mały w czasie startu strasznie płakał ale to dlatego, że lot byl późno bo o 18,30 a on od 14 nie spał i to już była pora szykowania się do snu. Boję się powrotu bo o 20 mamy... Fotelika nie pozwolili wnieść na pokład i musiałam go na ręku lulać i przez to było mu niewygodnie.
Trochę nam tu marudzi, bo wszystko jest inne ale najgorzej jest z nocnym snem, bo nie jest przyzwyczajony do zasypiania na ręku a śpi z nami w dużym łóżku. Ciężko go uśpić i płacze wieczorem.

Nic zmykam bo nie wypada mi na necie siedzieć a nadrabiać będę jak wrócimy
Buziaki

ps. tu jest dość ciepło, bo na plusie 1,2 stopnie ale dziś zaczał deszcz padać
ola_k11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:14.