Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-14, 11:31   #931
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez doris888 Pokaż wiadomość
ja też byłam napalona na dolce gusto, ględziłam mężowi no i dostałam na Gwiazdkę ale powiem Ci że nie ma rewelacji- może jeszcze zależy który model- ja mam Kp 2106- ale generalnie jest nieekonomiczny, za kawę z mlekiem np. Latte czy Capuccino trzeba dać 20zł i jest w pudełku 8 kaw to trochę drogo... może właściwie nie mam nic do ekspresu no ale te kapsułki....
dużo osób kupuje boscha na kapsułki
tylko później zakupy kapsułek przewyższają cenę ekspresu :/
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 11:31   #932
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez doris888 Pokaż wiadomość
ja też byłam napalona na dolce gusto, ględziłam mężowi no i dostałam na Gwiazdkę ale powiem Ci że nie ma rewelacji- może jeszcze zależy który model- ja mam Kp 2106- ale generalnie jest nieekonomiczny, za kawę z mlekiem np. Latte czy Capuccino trzeba dać 20zł i jest w pudełku 8 kaw to trochę drogo... może właściwie nie mam nic do ekspresu no ale te kapsułki....
No i własnie ze względu na cenę tych kapsułek ja takiego nie chcę. Tak sobie myślę, że jak mąż nie chciał się na ekspres zgodzić bo 300zł trzeba wydać, tak teraz mi kupi na urodziny, ja będę karmić i nie będę mogła pić ale będzie na później. Pozostaje pytanie czy kupi
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 11:36   #933
cate_
Zadomowienie
 
Avatar cate_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 542
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez rozowa1987 Pokaż wiadomość
Ja się muszę wyzalic,mój do tej pory nie zmienił dziecku pieluchy nawet się tego nie nauczył teraz śpi od 3godz a ja się męcze żeby halach mała ,po czym za 2h karmienie te chłopy to mnie dobijaja
Mój Tż do tej pory nie zmienia pampersów więc i przy tym dziecku nie będzie pewnie tego robił ale z całą resztą mi tyle pomagał, że to jedno mogę mu darować.
Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
za wizytę. Noooo, dziecko na prawdę ładnie rośnie Jak tak dalej pójdzie, to może rekord Polski pobijesz Żartuję i nie życzę
Podobno, zdaniem lekarza nie ma przekroczyć 4 kg
Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość

cate_ ginekolog potrafi stwierdzić czy dziecko szykuje się do wyjścia??
Główka jeszcze jest, jak to powiedział lekarz "luźna" czyli nie osadzona w kanale rodnym a nie wiem jak to szybko może się zmienić, ogólnie tą ciążę przechodzę zupełnie inaczej a jak te skurcze przepowiadające będą się tak utrzymywać do terminu to już na poród nie będę miała żadnej siły
__________________
ALEXANDER

MAXIMILIAN
cate_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 11:38   #934
rozowa1987
Zadomowienie
 
Avatar rozowa1987
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 706
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez anulka4771 Pokaż wiadomość
Brzoza teraz strasznie pyli,biedny męczy się
mój mąż stosowal dukana własnie skonczyl schudł 16 kg taki byl jego cel ,zakupil sobie ksiazke i wedlug niej sie odchudzał,ważne żeby brac witaminy w tej diece
__________________
NASZ ŚLUB UJĘTY NA ZDJECIACH
http://fotoarkadiusz.blogspot.com/20...snia-2010.html
rozowa1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 11:39   #935
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez cate_ Pokaż wiadomość
Mój Tż do tej pory nie zmienia pampersów więc i przy tym dziecku nie będzie pewnie tego robił ale z całą resztą mi tyle pomagał, że to jedno mogę mu darować.

Podobno, zdaniem lekarza nie ma przekroczyć 4 kg

Główka jeszcze jest, jak to powiedział lekarz "luźna" czyli nie osadzona w kanale rodnym a nie wiem jak to szybko może się zmienić, ogólnie tą ciążę przechodzę zupełnie inaczej a jak te skurcze przepowiadające będą się tak utrzymywać do terminu to już na poród nie będę miała żadnej siły
A ile wcześniej są te skurcze przepowiadające? bo ja dalej żadnych skurczy nie mam. Boję się że je przeoczę, albo gorzej, że przeoczę te właściwe. Mam tylko te twardnienia brzucha, których nie czuję!! wiem o nich jak dotykam brzucha.
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 11:41   #936
anulka4771
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka4771
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 2 852
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez niuniuniau Pokaż wiadomość
Chyba nie zacytowało mi wszystkiego ale nie pamiętam co jeszcze miałam odpisać :/
Wrzucam fotki pokoiku, zagracony do granic możliwości bo przy małym dziecku rzeczy przybywa w masakrycznym tempie a i tak część jest pochowana albo powynoszona. No i brakuje jeszcze przewijaka, karuzeli fp rainforest ale to już pojawi się bliżej terminu porodu. Zastanawiam się jeszcze nad lampką ścienną przy łóżeczku, którąś z tych: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20010833/ , http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90010877/, http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50072867/. Która Wam się najbardziej widzi w tym pokoiku? Dodam, że będzie wisiała na tej beżowej ścianie między łóżeczkami.
ZagraconyPowinn aś przyjść do mnieBardzo ładnie uporządkowany pokoik.
Cytat:
Napisane przez cate_ Pokaż wiadomość

Donoszę, iż po wizycie ok, dziecko ładnie rośnie, waży już 3300g (37 tydz) i jeszcze nie szykuje się do wyjścia urodzę małego klopsika.

Wczoraj miałam problem z internetem i do nadrabiania mam tylko 10 stron więc idę czytać

Dziękuję za dostęp do maila
co do stron dasz radę.
Cytat:
Napisane przez libretka Pokaż wiadomość
Witajcie mamusie, nie jestem w stanie Was nadrobić, więc gratuluje wszystkim rozpakowanym, od wczoraj jesteśmy w domu.
Malwina urodziła się 11.05.2012 godz. 10:15 przez cc, waga 3,870, wzrost 58 cm, 10 pkt.
Bardzo ciężko dochodzę do siebie, wystąpiły u mnie komplikacje, ale to opisze jak już się zorganizuję. Napiszę tylko jedno, że nie rozumiem jak można za takie cierpienie skazywać się dobrowolnie, albo płacić za cc.
Pozdrawiam
witamy.Obys szybciutko dochodziła do siebie.


Mam nadzieję że urodzę nie dzisiaj ani jutro
Na marginesie napiszę sobie na plecach że jeszcze nie rodzę,albo że jutro mam termin bo już mnie kur...ca bierze każdy mi zadaję głupie pytania albo teksty typu jeszcze chodzęOsz kurna

Młody dostał się do przedszkola:j upi:
__________________
12.11.2009r-żonka

Filipek ur 28.12.2007
Szymonek ur 15.05.2012

Ćwiczę
anulka4771 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 11:43   #937
doris888
Rozeznanie
 
Avatar doris888
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 909
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez śliweńka Pokaż wiadomość
dużo osób kupuje boscha na kapsułki
tylko później zakupy kapsułek przewyższają cenę ekspresu :/
no właśnie- ekspres fajnie wygląda i zrobił na mnie wrażenie ale przegrywa ceną kawy i smak też nie jest jakiś powalający...

Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość
No i własnie ze względu na cenę tych kapsułek ja takiego nie chcę. Tak sobie myślę, że jak mąż nie chciał się na ekspres zgodzić bo 300zł trzeba wydać, tak teraz mi kupi na urodziny, ja będę karmić i nie będę mogła pić ale będzie na później. Pozostaje pytanie czy kupi
dokładnie- teraz wybrałabym taki gdzie wsypuje się obojętne jaką kawę plus opcja spieniania mleka i były akurat.
spokojnie- będzie na Ciebie czekał
doris888 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-14, 11:43   #938
cate_
Zadomowienie
 
Avatar cate_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 542
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość
A ile wcześniej są te skurcze przepowiadające? bo ja dalej żadnych skurczy nie mam. Boję się że je przeoczę, albo gorzej, że przeoczę te właściwe. Mam tylko te twardnienia brzucha, których nie czuję!! wiem o nich jak dotykam brzucha.
Właściwych skurczy nie przeoczysz, uwierz mi a skurcze przepowiadające to chyba mogą się pojawić nawet na kilka tygodni przed porodem.
__________________
ALEXANDER

MAXIMILIAN
cate_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 11:44   #939
anulka4771
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka4771
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 2 852
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość
A ile wcześniej są te skurcze przepowiadające? bo ja dalej żadnych skurczy nie mam. Boję się że je przeoczę, albo gorzej, że przeoczę te właściwe. Mam tylko te twardnienia brzucha, których nie czuję!! wiem o nich jak dotykam brzucha.
Tych właściwych tzn porodowych nie da się przeoczyćUwierz mi
__________________
12.11.2009r-żonka

Filipek ur 28.12.2007
Szymonek ur 15.05.2012

Ćwiczę
anulka4771 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 11:46   #940
Pandzia_2010
Wtajemniczenie
 
Avatar Pandzia_2010
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: D....
Wiadomości: 2 829
GG do Pandzia_2010
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez sweetjoy Pokaż wiadomość
Zaczynasz od I fazy czy mniej drastycznie, pytam, bo nie napisałaś czy zamierzasz karmić piersią.
Ja też jak najszybciej chciałabym wrócić do dukana, ale jednak ekonomicznośc karmienia piersią wygrywa. Mam zamiar karmić conajmniej 3 m-ce, najlepiej pół roku, a potem chcę wrócić na dietę, zaczynając od początku. Tym razem nie liczę, że kilogramy same spadną.....
zaczynam od II fazy 1/1 bo można przy karmieniu bo przeciez w tej diecie nie chodzi o nabiał a o mięso więc kuraka jak najbardziej podczas karmienia, ja tez chce karmic

Cytat:
Napisane przez rozowa1987 Pokaż wiadomość
mój mąż stosowal dukana własnie skonczyl schudł 16 kg taki byl jego cel ,zakupil sobie ksiazke i wedlug niej sie odchudzał,ważne żeby brac witaminy w tej diece

ech ja zrzuciłam troszkę więcej super ta dietka jest
__________________
waga najwyzsza 130
waga najnizsza 79,9

105.....99.....95....89.. ...85.....79...75
Pandzia_2010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 11:56   #941
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Jadę po resztę zakupów porodowo-poporodowych i mogę rodzić nie no, niech mała zaczeka na znak bliźniąt sikam co 5minut, nie wiem jak dam radę na mieście
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-14, 12:06   #942
niunia32
Zakorzenienie
 
Avatar niunia32
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 987
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

normalnie tak mnie krocze boli, że ledwo chodzę.

wczoraj po wykorzystaniu męża na papierze miałam delikatnie różowy śluz, w nocy też jeszcze był, ale rano już nic. chyba mnie gdzieś otarł....

mąż wymyślił by przenieść chrzciny z czerwca na lipiec, bo chce się w garnitur ślubny wcisnąć...
__________________
Nasz Ślub 27.08.2011

Malinka

Haniusia
niunia32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 12:14   #943
m girl
Raczkowanie
 
Avatar m girl
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: leszno
Wiadomości: 112
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Nie umiem cytować, ale odpowiadam rinco:
Jak dostaniesz 2 dawki to uznają, że dziecko jest zdrowe (i chyba nie robią wymazu - ja będę robić prywatnie)
Jak nie dostaniesz 2 dawek w trakcie porodu - to dają dziecku antybiotyk profilaktycznie - no i wtedy też uznają że dziecko jest zdrowe. (też można zrobić wymaz)
Ja robię ten wymaz, nawet jak dostanę 2 dawki antybiotyku.
Myślę, że wypisują normalnie ze szpitala. (wg procedur dziecko zawsze masz zdrowe).
Generalnie - tak mi położna mówiła - to warto zrobić ten wymaz gdy Ty dostałaś 2 dawki przy porodzie, bo wtedy uznają że dziecko zdrowe (a czasami wychodujesz jednak paciora z ucha). Ze szpitala wypiszą Cię normalnie. A jak pacior wyrośnie po tygodniu - to wracasz do szpitala z dzieckiem i z wynikiem w ręku i muszą dziecko leczyć.
m girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 12:28   #944
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez m girl Pokaż wiadomość
Nie umiem cytować, ale odpowiadam rinco:
Jak dostaniesz 2 dawki to uznają, że dziecko jest zdrowe (i chyba nie robią wymazu - ja będę robić prywatnie)
Jak nie dostaniesz 2 dawek w trakcie porodu - to dają dziecku antybiotyk profilaktycznie - no i wtedy też uznają że dziecko jest zdrowe. (też można zrobić wymaz)
Ja robię ten wymaz, nawet jak dostanę 2 dawki antybiotyku.
Myślę, że wypisują normalnie ze szpitala. (wg procedur dziecko zawsze masz zdrowe).
Generalnie - tak mi położna mówiła - to warto zrobić ten wymaz gdy Ty dostałaś 2 dawki przy porodzie, bo wtedy uznają że dziecko zdrowe (a czasami wychodujesz jednak paciora z ucha). Ze szpitala wypiszą Cię normalnie. A jak pacior wyrośnie po tygodniu - to wracasz do szpitala z dzieckiem i z wynikiem w ręku i muszą dziecko leczyć.
Aaaaa, no to teraz wszystko jasne Dzięki za oświecenie mnie
rinco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 12:31   #945
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez doris888 Pokaż wiadomość
no właśnie- ekspres fajnie wygląda i zrobił na mnie wrażenie ale przegrywa ceną kawy i smak też nie jest jakiś powalający...



dokładnie- teraz wybrałabym taki gdzie wsypuje się obojętne jaką kawę plus opcja spieniania mleka i były akurat.
spokojnie- będzie na Ciebie czekał
no własnie piłam kawe z dolce gusto i z boscha i bosch wygrywa, dolce jakaś chemiczna ta kawa
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 12:31   #946
m girl
Raczkowanie
 
Avatar m girl
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: leszno
Wiadomości: 112
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

A propos ekspresów - to ja kiedyś kupiłam siostrze w prezencie Dolce Gusto - kawa nawet dobra i łatwo się przygotowuje, ale kapsułki drogie. Ma to swoje plusy i minusy.
Natomiast ja miałam Zelmera i mi się psuł (znajomym również) - więc tej firmy nie polecam.
Teraz mam Saeco z opcją spieniania mleka bezpośrednio z kartonika (rzadko używam) - jestem zadowolona.
Szczególnie dlatego, że tż lubi robić w nim kawę i robi też mi, miele kawę z ziaren w młynku, a po użyciu czyści ekspress (to jest w ogóle kochany człowiek, ze świecą takiego szukać )
m girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 12:37   #947
kaśka k
Raczkowanie
 
Avatar kaśka k
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gród Kraka
Wiadomości: 288
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Witajcie Mamuśki

Gratulacje dla nowo rozpakowanych!!!!
coś cesarkami sypnęło

u mnie jakiś brak organizacji totalny i na dodatek przyszedł z opóźnieniem bo wcześniej było ok.
Antoś karmiony na siedząco nie zasypia, więc przedpołudnia głównie leżę. dlatego nie mam czasu na forum
nadal nam się ulewa i to naprawdę dużo, dziś była położna i mam kłaść go na 5 min na brzuchu przed karmieniem. mam nadzieję że to pomoże i przestanie chlustać mleczkiem.
__________________

kaśka k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 12:41   #948
ladybird_1987
Rozeznanie
 
Avatar ladybird_1987
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 698
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez doris888 Pokaż wiadomość
ja też byłam napalona na dolce gusto, ględziłam mężowi no i dostałam na Gwiazdkę ale powiem Ci że nie ma rewelacji- może jeszcze zależy który model- ja mam Kp 2106- ale generalnie jest nieekonomiczny, za kawę z mlekiem np. Latte czy Capuccino trzeba dać 20zł i jest w pudełku 8 kaw to trochę drogo... może właściwie nie mam nic do ekspresu no ale te kapsułki....
No to rzeczywiście drogo.... Z moim skąpstwem to pewnie raz kupiłabym kapsułki a potem by ekspres stał nieużywany. 2,5 na kawę w domu to za dużo. Jedna wizyta gości i po pudełku kawy. Nie ma mowy!!! Czyli jakby coś to będę innego szukała.

Byłam w aptece kupić ostatnie rzeczy do apteczki. Teraz brakuje mi tylko spirytusu. A Wy jak robiłyście? Kupowałyście gotowy z apteki czy w monopolowym i same rozrabiałyście?
__________________
ladybird_1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 12:46   #949
anulka4771
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka4771
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 2 852
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez kaśka k Pokaż wiadomość
Witajcie Mamuśki

Gratulacje dla nowo rozpakowanych!!!!
coś cesarkami sypnęło

u mnie jakiś brak organizacji totalny i na dodatek przyszedł z opóźnieniem bo wcześniej było ok.
Antoś karmiony na siedząco nie zasypia, więc przedpołudnia głównie leżę. dlatego nie mam czasu na forum
nadal nam się ulewa i to naprawdę dużo, dziś była położna i mam kłaść go na 5 min na brzuchu przed karmieniem. mam nadzieję że to pomoże i przestanie chlustać mleczkiem.
Właśnie nie dawno myslałam o tobie.Oby kładzenie na brzuszku pomogło
__________________
12.11.2009r-żonka

Filipek ur 28.12.2007
Szymonek ur 15.05.2012

Ćwiczę
anulka4771 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-14, 12:48   #950
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez ladybird_1987 Pokaż wiadomość
Byłam w aptece kupić ostatnie rzeczy do apteczki. Teraz brakuje mi tylko spirytusu. A Wy jak robiłyście? Kupowałyście gotowy z apteki czy w monopolowym i same rozrabiałyście?
Ja jeszcze nie kupiłam, ale raczej kupię w monopolowym
rinco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 12:51   #951
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez m girl Pokaż wiadomość
A propos ekspresów - to ja kiedyś kupiłam siostrze w prezencie Dolce Gusto - kawa nawet dobra i łatwo się przygotowuje, ale kapsułki drogie. Ma to swoje plusy i minusy.
Natomiast ja miałam Zelmera i mi się psuł (znajomym również) - więc tej firmy nie polecam.
Teraz mam Saeco z opcją spieniania mleka bezpośrednio z kartonika (rzadko używam) - jestem zadowolona.
Szczególnie dlatego, że tż lubi robić w nim kawę i robi też mi, miele kawę z ziaren w młynku, a po użyciu czyści ekspress (to jest w ogóle kochany człowiek, ze świecą takiego szukać )
tak jak pisałam u mnie w pracy same reklamacje zelmerów nie tylko ekspresów już nie to samo co kiedyś produkowali

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

Cytat:
Napisane przez kaśka k Pokaż wiadomość
Witajcie Mamuśki

Gratulacje dla nowo rozpakowanych!!!!
coś cesarkami sypnęło

u mnie jakiś brak organizacji totalny i na dodatek przyszedł z opóźnieniem bo wcześniej było ok.
Antoś karmiony na siedząco nie zasypia, więc przedpołudnia głównie leżę. dlatego nie mam czasu na forum
nadal nam się ulewa i to naprawdę dużo, dziś była położna i mam kłaść go na 5 min na brzuchu przed karmieniem. mam nadzieję że to pomoże i przestanie chlustać mleczkiem.
może po prostu tak ma z ulewaniem
a beka mu się?
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 12:52   #952
_millena
Zadomowienie
 
Avatar _millena
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 718
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez kaśka k Pokaż wiadomość
nadal nam się ulewa i to naprawdę dużo, dziś była położna i mam kłaść go na 5 min na brzuchu przed karmieniem. mam nadzieję że to pomoże i przestanie chlustać mleczkiem.
za Antosiowe sukcesy w NIEulewaniu !
Cytat:
Napisane przez anulka4771 Pokaż wiadomość

Młody dostał się do przedszkola:j upi:
congratki
__________________

_millena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 13:30   #953
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;34085605]Ania85: Poszły mi wody, jestem na porodówce

[/QUOTE]

No to super! Pewnie jak doczytam dalej to już będzie po porodzie


Cytat:
Napisane przez tahito Pokaż wiadomość
PatkaM84 również zapraszam,wstawię nr. na maila i w razie jak będziecie w okolicach Rewala to dzwońcie
U mnie z rana ciąg dalszy wydalania krwistego ohydztwa , trochę bolą plecy, trochę gania do kibelka ,ale nic więcej niestety W razie co wykapałam się zrobiłam włosy i paznokcie, wysmarowałam się czekoladowym balsamem i czekam.
Dzięki za zaproszenie, z moją pamięcią to jak nie zapomnę to będzie sukces! A gdzie zamierzasz rodzić? Przyjeżdżasz do Szczecina czy gdzieś bliżej siebie??


Cytat:
Napisane przez Dasti80 Pokaż wiadomość
A w Szczecinie nie ma Ikei strasznie mi tego brakuje jak jeżdzimy na Śląsk to zawsze wpadamy do Ikei

No też bardzo tego żałuję a nigdzie indziej nie jest nam po drodze...


Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość
Moja szwagierka mówi " Żebyś tylko nie urodziła w niedziele, bo Twoje dziecko będzie leniem" jak ja słyszę takie teksty, to mogłabym napisać książkę z takimi tekstami, zresztą pewnie nie tylko ja

Co za bzdura... Ja się urodziłam w niedzielę a do leni nie należę


Cytat:
Napisane przez GaTTa Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn które maja wózek Tako - Jumper-x powiedzcie mi dostawaliście do fotelika samochodowego adapter na stelaż?? Bo wiem że taki jest w zestawie a my go nie dostaliśmy? Nie wiem czy sklep zapomniał czy co... Dopiero jutro będę dzwonić do sklepu dowiedzieć się co i jak bo Teściowa mi odbierała fotelik bo my nie mieliśmy kiedy jechać po niego i nie wiedziała o czymś takim.
Wiesz co, ja kupiłam używkę i oglądałam ją kilka tygodni temu ale zdaje mi się, że jest tam taka metalowa nakładka właśnie na fotelik.


Cytat:
Napisane przez agatka661 Pokaż wiadomość
dziewcyznlki naprawdeeeeee dziekuje za odpisanie ws sutkow, poczytalam i chyba go donbrze dostawiam
z tym, ze on wisi tyle na cucu ze ma usta poodparzane, skora mu odchodzi
od wczoraj-
1)ja wlansie nie mam chyba tego nawalu pokarmu tylko ja mam duze piersi, jemu sie dziwnie lapie, puszcza brodawki, chce ssac same sutki a cycki mi odpadaja.ale staram sie mu je wpychac i tak trzymam sobie piers pare h az rece mi dretwieja.
Wczoraj zaczal ssac o 14, skonczyl o 19.... o 20 kapiel i od 12 w nocy do 4 rano wisial na cycku bez zadnej przerwy. a ja siedzialam i mialam lzy w oczach ze zmeczenia, Po 4 USNAL... a ja z nim, i do 7 pospalismy,
DZzis od rana to samo, wlasnie usnal, ale go karmie od 7 albo 8;/ za chwile pewnie zacznie sie drzec
oon poprostu musi ciagle wisiec mi na cycu;/ zdazylam dzis tylko zjesc kanapke i umyc zeby, o zdrobiebiu cos w domu nie ma szans.... Maz tez juz jest zmeczony, bo musi wsyztko robic w domu
Myslalam kupic laktator i go dokarmiac ale sie booje ze jak zacznne uzywac butelki to ze nie bedzie chcial ciagnac z cyca;/
Nie wiem, moze sie nie najada? no ale w ciagu tygodnia z 3.600 na 4.400 przyrabal wiec rosnie....
ale jak bedzie tak doil po tyle godzin nie wiem czy mi cycki nie odpadna. a ja nie wysiadne psychicznie. JAK mam isc z nim na spacer jak on chce ciagle jesc:/?

ogolnie pierwsze lapanie jest mega mocne a pozniej to sobie tak ceciutko ssie...

nakladek ani smoka nie ma szans mu wcisnac, drze sie i wyypluwa;/\Miala ktoras z Was tak??
uzywam Maltanu, chyba pomaga, nie sa sutki poranione tlyko poprostu wyssane az az spuchniete.
A może spróbuj karmić na leżąco wtedy będziesz mogła spokojnie się kimnąć. To była moja ulubiona pozycja karmienia przy Natalce.


Idę nadrabiać dalej.
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 13:40   #954
sweetjoy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 408
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez PatkaM84 Pokaż wiadomość
A może spróbuj karmić na leżąco wtedy będziesz mogła spokojnie się kimnąć. To była moja ulubiona pozycja karmienia przy Natalce.
Pozycja super szczególnie w nocy, można drzemać i karmić, dziecku tak naprawdę jest wszystko jedno, najważniejsza jest wygoda matki. Ja początkowo stosowałam się do zaleceń położnych i karmiłam na siedząco, a mała uwielbiała wisieć na cycku godzinami, szwy zaczęły mi się rozchodzić, chodziłam jak zoombi i w końcu powiedziałam dość. Znalazłam własną metodę i karmiłam przez ponad 9 m-cy
sweetjoy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 13:43   #955
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez sweetjoy Pokaż wiadomość
Zaczynasz od I fazy czy mniej drastycznie, pytam, bo nie napisałaś czy zamierzasz karmić piersią.
Ja też jak najszybciej chciałabym wrócić do dukana, ale jednak ekonomicznośc karmienia piersią wygrywa. Mam zamiar karmić conajmniej 3 m-ce, najlepiej pół roku, a potem chcę wrócić na dietę, zaczynając od początku. Tym razem nie liczę, że kilogramy same spadną.....
A nie boicie się stosować tę dietę??? Ja bym się bała. Tego całego Dukana przecież sąd skazał za tą dietę, bo już tyle ludzi zmarło przez jej stosowanie
Cytat:
Napisane przez m girl Pokaż wiadomość
A propos ekspresów - to ja kiedyś kupiłam siostrze w prezencie Dolce Gusto - kawa nawet dobra i łatwo się przygotowuje, ale kapsułki drogie. Ma to swoje plusy i minusy.
Natomiast ja miałam Zelmera i mi się psuł (znajomym również) - więc tej firmy nie polecam.
Teraz mam Saeco z opcją spieniania mleka bezpośrednio z kartonika (rzadko używam) - jestem zadowolona.
Szczególnie dlatego, że tż lubi robić w nim kawę i robi też mi, miele kawę z ziaren w młynku, a po użyciu czyści ekspress (to jest w ogóle kochany człowiek, ze świecą takiego szukać )
No to rozumiem Ja, gdybym piła kawę, to na pewno tylko mieloną W tych rozpuszczalnych i tych całych kapsułkach do ekspresów jest tyle chemii, że hej
Kiedyś kupowałam komuś w prezencie kawę Tchibo świeżo mieloną, to myślałam, że padnę z wrażenia- tak pachniało Uwielbiam zapach prawdziwej kawy

Ja miałam dzisiaj gości. Fajnie się siedzi i gada, ale teraz mi brzuch twardnieje Ciekawe, czy mi ginka odstawi w czwartek Fenka. Jeśli tak, to chyba od razu urodzę
Swoją drogą, nie wiem co zrobię, jak mi Fenka nie odstawi. Myślę o tym, żeby to zrobić na własną rękę Co byście zrobiły na moim miejscu?

Kupowałyście sól fizjologiczną w ampułkach?
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 13:43   #956
sweetjoy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 408
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez Pandzia_2010 Pokaż wiadomość
zaczynam od II fazy 1/1 bo można przy karmieniu bo przeciez w tej diecie nie chodzi o nabiał a o mięso więc kuraka jak najbardziej podczas karmienia, ja tez chce karmic
Muszę o tym poczytać
Tylko że ja na tej diecie oprócz mięsa jadłam dość sporo nabiału, bo po prostu uwielbiam. Dlatego boję się że nie dam rady pociągnąć na samym kurczaku, ale kusi niesamowicie. No i razem było by raźniej
sweetjoy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 13:44   #957
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez 8ewus8 Pokaż wiadomość
Wiecie co, tak sobie usiedliśmy dzisiaj nad wyborem imienia dla naszego synka, bo trochę lipa, ze jeszcze nie mamy.
No i mało co nam się podoba, najbardziej skłonni byśmy byli co do Adasia.
Mam takie może trochę głupie pytanie, czy byście się przejmowały tym, że ja mam na imię Ewa a syn bedzie Adam? Nie będzie to głupio wyglądało?
Moim zdaniem nie ma w tym nic głupiego. Najważniejsze aby Wam się podobało


Cytat:
Napisane przez _Maya_ Pokaż wiadomość
pytanie pomocnicze do tych, które torbę/wyprawkę mają w bardziej zaawansowanym stanie - jakie podkłady(podpaski) oprócz bella mama macie zakupione?
ja dostałam jedno opakowanie tych bella ale pamiętam, ze polecane były jakieś ze krzydełkami czy coś... podrzucicie mi nazwę? bo jeszcze mi ich brakuje
Ja mam tylko zwykłe podkłady. Na liście ze szpitala mam niby że potrzebna paczka podpasek ale na cholerę to komu? Nie mam pojęcia.


Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość
Wiadomość od Ani!!!

Czesc dziewczyny,sorki ze tak pozno. Urodzilam o 9:58,maly wazy 2800,56cm.cc spoko,czuje sie b.dobrze, jak wroce to zdam relacjebuziaki dla Was.Mar2usi tez dzisiaj odeszly wody,co wiecej to nie wiem
Super, gratulacje!!!


Cytat:
Napisane przez Efijy Pokaż wiadomość


Dziewczyny zastanawiałyście się już nad szczepieniami,
jak tak to jaki wariant wybieracie ?

Powiem Wam że ja sam już nie wiem jak pytałam nawet zaprzyjaźnionej lekarki to ona też nie chciała mi nic konkretnego doradzić ze niby samem trzeba wybrać ehh więc pomyślałam że może wy powiecie mi o swoich wyborach jeśli już jakieś macie.

Ja zastanawiałam się czy nie zdecydować się na wariant podstawowy ( bezpłatny) a dokupić te rotawirusy i pneumokoki
Taki sam jak przy Natalce - 6w1, rota, pneumo, ospa... I coś tam jeszcze dochodzi państwowe. Chyba to wszystko.


Cytat:
Napisane przez Michalowa79 Pokaż wiadomość
Właśnie rozmawiałam z zaprzyjaźnioną pediatrą która przyjmuje na IP dla dzieci i powiedziała moim zdaniem bardzo mądrą rzecz.

Jeśli mam zamiar posłać dziecko do żłobka albo szybko do przedszkola to szczepić na wszystko od razu - ale nastawić się że maaluch może to odchorować.
Ja mam zamiar małego posłać do ludzi dopiero jak będzie miał 3 lata więc do tego czasu nabierze mam nadzieję odporności i w moim przypadku wystarczy tą szczepionką 5 w 1 a jak już maluch skończy 6 miesięcy to jednym wkłuciem dodatkowo na rotawirusy.

I ważne żeby nie pozwalać babciom, ciociom i innym całować malucha bo przez usta przenosi się najwięcej chorób. Powiedziała też że często zdarzają się maluchy z rotawirusem na izbie mimo że wczesniej były szczepione więc nie do konca jest przekonana...
Ale odchorować w jakim sensie? Dziecko może mieć różne reakcje poszczepienne jeśli o tym mowa - osłabienie organizmu a przez to również i przeziębienie.
Rota są do picia - to nie jest wkłucie.
A że rota może wystąpić po szczepionce to jest oczywista sprawa - żadna szczepionka nie chroni w 100% ale co ważne może zminimalizować to, jak wygląda przebieg choroby.


Kurcze będę tak na raty odpisywać
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 13:51   #958
sweetjoy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 408
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
A nie boicie się stosować tę dietę??? Ja bym się bała. Tego całego Dukana przecież sąd skazał za tą dietę, bo już tyle ludzi zmarło przez jej stosowanie

Kupowałyście sól fizjologiczną w ampułkach?
Ja stosowałam tę dietę i żyję Pandzia też
Wprawdzie ja troche dostosowałam tę dietę do swoich gustów kulinarnych, i stosowałam ją z rozsądkiem. Ja chcę zrzucić (oprócz kilogramów ciążowych) ok 10 kg, więc to kwestia kilku m-cy, a nie lat. A ludzie umierają z różnych powodów, z otyłości tym bardziej. A z drugiej strony bardziej drastyczne dla mnie są diety typu 1000 kcal lub głodówki. Na dukanie jadłam ile chciałam i kiedy chciałam. Dużo mięsa, nabiału i warzyw, a że oduczyłam sie używać cukru i tłuszczu, to tylko na plus. Do tej pory używam otrąb do panierowania mięsa, do mielonych, bądź jem je z mlekiem, zamiast płatków. A placki z białego sera uwielbiamy razem z mężem, nie mówiąc o serowych babeczkach

Odnośnie soli w ampułkach, to ja kupiłam do przemywania oczek, choc mam nadzieję że tym razem problemy ropiejącego oczka nas ominą
sweetjoy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 13:52   #959
blueelektron
Rozeznanie
 
Avatar blueelektron
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 991
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

wróciłam właśnie ze sklepu, masakra chodzę jak słoń, ale co tam od jakiegoś czasu miałam straszną ochotę na chipsy, całą ciąże ich nie jadłam no i kupiłam 3 małe paczki żeby nie było, dodatkowo dwa lody rożki i jeden w białej czekoladzie, 2 duże monte i tymbark arbuzowy, teraz sobie chyba mogę pozwolić, bo jak urodzę to nie będę jadła takich rzeczy

tak cały czas myśle w czym będę kąpać tego mojego synka i wymyśliłam
na 1 miesiąc oilatium 250 ml później emolium 400, dokupię jeszcze fride do noska , zamówie w dozie to będzie trochę taniej.

mam pytanie czy to 250 ml oilatum starczy mi na miesiąc?
__________________
w57vpc0z8sa98om5synuś
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3x1hpno28lwjv.png
blueelektron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-14, 13:55   #960
Timii
Rozeznanie
 
Avatar Timii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 884
Dot.: Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy maj-czerwiec cz.VIII

witam mamuśki!

dziś mój ostatni dzień w dwupaku! o jaaaaaaaaaaaaaaaaa

proszę o trzymanie kciuków za mnie jutro żeby się szybko za mnie wzieli, żeby poszło bez komplikacji, żeby Martusia była zdrowa no i żebym doszła do siebie szybko dam znać jak tylko będę miała już cc za sobą

to tyle jeśli chodzi o listę życzeń

Cytat:
Napisane przez niuniuniau Pokaż wiadomość

Wrzucam fotki pokoiku, zagracony do granic możliwości bo przy małym dziecku rzeczy przybywa w masakrycznym tempie a i tak część jest pochowana albo powynoszona. No i brakuje jeszcze przewijaka, karuzeli fp rainforest ale to już pojawi się bliżej terminu porodu. Zastanawiam się jeszcze nad lampką ścienną przy łóżeczku, którąś z tych: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20010833/ , http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90010877/, http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50072867/. Która Wam się najbardziej widzi w tym pokoiku? Dodam, że będzie wisiała na tej beżowej ścianie między łóżeczkami.
śliczny pokoik, i bardzo praktyczny

Cytat:
Napisane przez libretka Pokaż wiadomość
Witajcie mamusie, nie jestem w stanie Was nadrobić, więc gratuluje wszystkim rozpakowanym, od wczoraj jesteśmy w domu.
Malwina urodziła się 11.05.2012 godz. 10:15 przez cc, waga 3,870, wzrost 58 cm, 10 pkt.
Bardzo ciężko dochodzę do siebie, wystąpiły u mnie komplikacje, ale to opisze jak już się zorganizuję. Napiszę tylko jedno, że nie rozumiem jak można za takie cierpienie skazywać się dobrowolnie, albo płacić za cc.
Pozdrawiam
libertka fajnie że już w domciu, życzę szybkiego powrotu do formy

kism
- mam nadzieję że Cię weźmie wkrótce i zanim wyjdę ze szpitala to Ty też już będziesz rozpakowana.
trzymam kciuki za Was wszystkie mamuśki i powodzenia (to tak na wypadek gdybym nie była na bieżąco )
Timii jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:58.