Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka - Strona 174 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-07-15, 15:35   #5191
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Chyba jednak tego linka do wikipedii o biegunce będzie trzeba wrzucać cyklicznie
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-15, 17:23   #5192
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Czy tabletka antykoncepcyjna się wchłonęła?

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
W drugim i trzecim tygodniu nie trzeba stosowac dodatkowego zabezpieczenia przy pominieciu, nie wchlonieciu jednej tabletki, czyż nie tak widnieje w ulotce?
Otoż nie ma takiej informacji
Najbezpieczniejszy jest tylko drugi tydzień.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-15, 18:51   #5193
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Czy tabletka antykoncepcyjna się wchłonęła?

Trzeci również, o ile zapomniana tabletka zostanie potraktowana jako 1 dzień przerwy.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-15, 20:50   #5194
sylwia_chom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Ovulan pomyłka w kolejności przyjmowania tabletek

Witam, przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Ovulan poniewaz karmię piersią. Wczoraj zamiast przyjąc kolejna tabletke przyjelam tabletke z niedzieli przyszlego tygodnia. Na ulotce jest napisane ze koniecznie brac po kolei, co zrobic w razie takiej pomylki nie napisali. nie wie co teraz? czy one roznia sie skladem i tabletka z niedzieli 2 tygodnia rozni sie od tej z 3 tygodnia? no i co mam zrobic teraz?
sylwia_chom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-16, 14:01   #5195
bierdonka
Wtajemniczenie
 
Avatar bierdonka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: jestem czarownica wiec pewnie gdzies latam na miotle...
Wiadomości: 2 048
Dot.: Ovulan pomyłka w kolejności przyjmowania tabletek

Cytat:
Napisane przez sylwia_chom Pokaż wiadomość
Witam, przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Ovulan poniewaz karmię piersią. Wczoraj zamiast przyjąc kolejna tabletke przyjelam tabletke z niedzieli przyszlego tygodnia. Na ulotce jest napisane ze koniecznie brac po kolei, co zrobic w razie takiej pomylki nie napisali. nie wie co teraz? czy one roznia sie skladem i tabletka z niedzieli 2 tygodnia rozni sie od tej z 3 tygodnia? no i co mam zrobic teraz?
informację nt. składu swoich tabletek znajdziesz w ulotce
to są tabletki jednoskładnikowe, każda z nich jest taka sama, więc kolejność zaznaczona w blistrze ma głównie na celu ułatwić zorientowanie się w tabletkach biorącej je kobiecie
bierdonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-16, 22:54   #5196
fo345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka-zbiorczy

Witam, jestem na tym forum po raz pierwszy i mam nadzieję, że piszę w dobrym miejscu.

Moja dziewczyna od 2 lat bierze tabletki antykoncepcyjne. Nie wiem czy od zawsze te same, ale teraz jest to Cilest. Przyjmuje je regularnie o godzinie 17:30 i tak było też dzisiaj (wzięła 8 tabletkę). Niestety dostała dość silnego zatrucia pokarmowego, ma wymioty i biegunkę. Zaczęło się to o godzinie 20, czyli 2,5 godziny od wzięcia tabletki. Zdążyłem już wyczytać, że tabletka wchłania się 3-4 godziny, więc zakładam, że nie wchłonęła się. Wszędzie piszą, że w tym wypadku należy przyjąć kolejną tabletkę w ciągu 12 godzin od godziny w której przyjmuje się tabletki. Tak też oczywiście zrobi gdy tylko wymioty ustaną.

Pomyślicie pewnie po co piszę, skoro sam sobie już odpowiedziałem na wszystko. Otóż, w dniu dzisiejszym, w godzinach porannych odbyliśmy stosunek, z końcem "w środku". Czy w związku z zaistniałą sytuacją, jest się czego obawiać? Czy wzięcie kolejnej tabletki w ciągu najbliższej godziny czy dwóch + dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatywy przez najbliższe 7 dni (a może do końca blistra?) może dać mi spokojny sen? Dziewczyna zapewnia mnie, że po przyjęciu tej kolejnej tabletki, wszystko będzie w porządku i nic się nie stanie w związku z dzisiejszym stosunkiem, ale ja jestem "trochę" przewrażliwiony i chciałbym się upewnić.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc.
fo345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-17, 00:03   #5197
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka-zbiorczy

No to Cię upewniam. W sumie to fajnego ma faceta, że tak się troszczy i do tego jest dobrze zorientowany w temacie - to rzadkość.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-18, 10:27   #5198
weinberger
Raczkowanie
 
Avatar weinberger
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Polska, lubuskie
Wiadomości: 282
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka-zbiorczy

Cześć kobietki! Piszę tutaj gwoli upewnienia się, że postąpiłam tak jak powinnam.
A więc w ten poniedziałek zaczęłam nowe opakowanie tabletek - jak zawsze o godzinie 21.
We wtorek złapał mnie ostry udar słoneczny, nie mogłam ponieść wyżej głowy bo zaraz mdlałam i wymiotowałam, przyjechało pogotowie, ale nic nie "uznało". No i takie omdlenia + wymioty trwały od 20 do 23. Stwierdziłam, że bez sensu brać tą tabletkę wieczorem skoro i tak ją zwrócę. Noc już była spokojna także tabletkę przyjęłam o godzinie 4:30 nad ranem. Kolejną tabletkę z środy wzięłam już normalnie bo wszystko wracało powoli do normy prócz gorączki.

Jak mniemam to zrobiłam tak jak powinnam? nie było przerwy między właściwą godziną a godziną przyjęcia więcej niż 12 h tylko 7.5 h zaledwie, także dodatkowego zabezpieczenia nie potrzebuję?
Proszę utwierdźcie mnie w mojej myśli.
__________________



weinberger jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 11:49   #5199
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka-zbiorczy

Utwierdzam Cię. Swoją drogą współczuję udaru.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 12:09   #5200
weinberger
Raczkowanie
 
Avatar weinberger
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Polska, lubuskie
Wiadomości: 282
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Utwierdzam Cię. Swoją drogą współczuję udaru.
nie życzę nikomu - nawet na łokciach się podnieść nie mogłam bo już traciłam przytomność. koszmar.
__________________



weinberger jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 22:39   #5201
maagdao
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 41
biegunka a tabletki

Hej mam takie głupie pytanie. Czy jeśli mam biegunkę, ale lekką to wpływa ona na działanie tabletki? Zaznaczam, że mialam biegunke 15 minut po zazyciu tabletki? Czy potrzeba stosowania dodatkowej antykoncepcji (prezerwatywy)?
maagdao jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-19, 10:25   #5202
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: biegunka a tabletki

Wg mnie jedorazowa lekka biegunka w 15 minut po zazyciu pigulki nie bedzie miala wplywu na skuteczność ale jesli chcesz miec spokojna głowa to co szkodzi uzyć prezerwatywy.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-19, 12:03   #5203
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: biegunka a tabletki

Nie nazywajmy rzeczy po imieniu jeśli nie znamy ich znaczenia.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-19, 13:02   #5204
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: biegunka a tabletki

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Nie nazywajmy rzeczy po imieniu jeśli nie znamy ich znaczenia.
Ja już się przyzwyczaiłam do tego i przeważnie nawet nie reaguję na takie posty
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-24, 08:47   #5205
bahe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 162
Dot.: biegunka a tabletki

Dziewczyny a wiecie może jak to jest..

zapomnienie tabletki z trzeciego blistra, dajmy na to, że jest to 18 tabletka.
nie przyjmie się jej, po prostu, prze przegapienie (niepytajcie jak dlaczego) po prostu sie jej nie przyjmie, resztę wszystkie do końca opakowania tak + 7 dniowa przerwa, antykoncepcja moze byc zachwiana? przez ile się trzeba dodatkowo po okresie zabezpieczac?
bahe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-24, 09:26   #5206
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: biegunka a tabletki

Cytat:
Napisane przez bahe Pokaż wiadomość
Dziewczyny a wiecie może jak to jest..

zapomnienie tabletki z trzeciego blistra, dajmy na to, że jest to 18 tabletka.
nie przyjmie się jej, po prostu, prze przegapienie (niepytajcie jak dlaczego) po prostu sie jej nie przyjmie, resztę wszystkie do końca opakowania tak + 7 dniowa przerwa, antykoncepcja moze byc zachwiana? przez ile się trzeba dodatkowo po okresie zabezpieczac?
Bahe błagam Cię ... przeczytaj ulotkę, naucz się jej, zrozum... dziewczyo, nie znam nikogo kto by schizował tak jak Ty, zdecydowanie przesadzasz, utrudniasz sobie życie ! Może lepiej na prawdę odstaw tabletki. To nie ma sensu skoro wszystko Twoim zdaniem obniża ich skuteczność. Tabletki mają ułatwiać życie a nie je utrudniać ...
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-24, 09:40   #5207
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: biegunka a tabletki

Ja już napisałam, że jak tylko przeczyta ze zrozumieniem ulotkę, pozna odpowiedź. Ale nie, lepiej zawracać innym i ich denerwować.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-24, 09:52   #5208
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: biegunka a tabletki

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Ja już napisałam, że jak tylko przeczyta ze zrozumieniem ulotkę, pozna odpowiedź. Ale nie, lepiej zawracać innym i ich denerwować.
Najlepiej chyba będzie w ogóle już na to nie reagować, bo po co się niepotrzebnie denerwować ... ktoś pyta o jakieś podstawowe informacje, które są dokładnie opisane w ulotce, bądź też wymyśla niestworzone historie o tym jak wszystko zmniejsza skuteczność tabletek ... błagam ...
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-24, 16:17   #5209
klaudyna2121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka-zbiorczy

Hej dziewczyny od 18.07(pierwszy dzień okresu) biorę swoje pierwsze tabletki- daylette. Biorę je codziennie o godzinie 18. Mój problem polega na tym, że 21 lipca miałam biegunkę, a czytałam już, że to może zmniejszyć skuteczność tabletek. Miałam ją rano i w godzinach popołudniowych, nie była ostra, ale przewlekła. Przedwczoraj i wczoraj zjadłam tabletkę punktualnie o 18. Wczoraj pierwszy raz kochałam się ze swoim chłopakiem. Czy mogło to mieć wpływ na obniżenie skuteczności tabletek?
klaudyna2121 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-24, 16:44   #5210
morrigan1986
Wtajemniczenie
 
Avatar morrigan1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 288
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka-zbiorczy

Dziewczyny, poradźcie. W piętek parę minut po 17 wzięłam pigułkę i poszłam na imprezę. Ok. 23 nastąpiły wymioty. Było to 6 godzin, a nie 3-4 jak na ulotce, dlatego nie wzięłam kolejnej tabletki. Od wczoraj mam bóle podbrzusza i zaczęłam mieć ciążowe schizy. Dodam, że akurat przechodzę infekcję i próbuję tym to sobie tłumaczyć. Dobrze zrobiłam nie biorąc kolejnej pigułki?
__________________
Instagram
BLOG


morrigan1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-24, 17:34   #5211
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka-zbiorczy

No ja pitolę, wytłumacz mi skąd ta paranoja, jeśli postąpiłaś tak jak mówi ulotka? Jeśli ulotka nie jest w stanie Cię uspokoić, to niby czemu MY mamy to zrobić?
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-24, 17:38   #5212
morrigan1986
Wtajemniczenie
 
Avatar morrigan1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 288
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
No ja pitolę, wytłumacz mi skąd ta paranoja, jeśli postąpiłaś tak jak mówi ulotka? Jeśli ulotka nie jest w stanie Cię uspokoić, to niby czemu MY mamy to zrobić?
Ponieważ wykazuję pewne, hmm.., objawy, które mogę sobie sama wkręcać. Nigdy niczym się nie stresowałaś? Nie próbowałaś się upewnić, że to nerwy niepotrzebnie płatają Ci figla? Ale z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że dobrze postąpiłam, dlatego dziękuję
__________________
Instagram
BLOG


morrigan1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-24, 18:45   #5213
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka-zbiorczy

Nie panikuję, jeśli nie mam do tego podstaw. Ulotka jednoznacznie odpowiada na pewne rzeczy i dzięki temu uniknęłam wielu niepotrzebnych zmartwień.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-24, 18:47   #5214
irreplaceeable
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Wiadomości: 36
Red face Nirelegularne branie tabletek anty

...

Edytowane przez irreplaceeable
Czas edycji: 2013-07-24 o 22:21
irreplaceeable jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-24, 18:50   #5215
morrigan1986
Wtajemniczenie
 
Avatar morrigan1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 288
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Nie panikuję, jeśli nie mam do tego podstaw. Ulotka jednoznacznie odpowiada na pewne rzeczy i dzięki temu uniknęłam wielu niepotrzebnych zmartwień.
Ja niestety z tych panikujących i utrudniających sobie życie. Muszę zacząć brać z Ciebie przykład.
__________________
Instagram
BLOG


morrigan1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-24, 19:05   #5216
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Nirelegularne branie tabletek anty

Cytat:
Napisane przez irreplaceeable Pokaż wiadomość
Witajcie. Rozpoczelam pierwsze opakowanie tabletek, pierwsza przyjelam okolo godziny 16 tak jak dostalam okres, potem godzine wyznaczylam sobie na 15 ale przyjmowalam miedzy 14:30 a 15 czyli jak wychodzilam przed 15 to po prostu bralam te pol h wczesniej. Jednak okazalo sie ze tabletki w polaczeniu ze sloneczkiem poskutkowaly pokrzywka (znikajaca po 15 minutach na szczescie) i postanowilam ze raczej przeloze godzine na pozniejsza, wieczorna. Wyczytalam gdzies kiedys ze mozna przelozyc to stopniowo np jednego dnia o 15 nastepnego o 16 30 nastepnego o 18 i np nastepnego o 19 30 i zostac przy okolicach godziny 19 30. Tak zrobilam i wczoraj wzielam o 16 30 a dzis o 19. Mam nadzieje ze nic zlego tym nie robie zwlaszcza ze aktualnie nie wspolzyje. Jedni mowia ze ten prog bezpieczenstwa to 4h inni ze 12, wiec jak to jest? Wiele kobiet pisze ze to ma byc ta sama pora a nie ta sama godzina co do sekundy i zdarza im sie poslizg godzina w ta czy w ta. Co o tym myslicie? I czy np ta zmiana godziny moze jakos zle wplynac na skutecznosc antykoncepcji jesli do stosunku mialoby dojsc np za tydzien/dwa?
O matulu
kolejna co nie potrafi czytać ulotki ze zrozumieniem
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-24, 19:36   #5217
sun2505
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5
Dot.: Nirelegularne branie tabletek anty

Witam, biore tabletki antykoncepcyjne ( to moje pierwsze opakowanie, zaczelam je 2 lipca ), do tego ginekolog zapisal mi tabletki przeciwbakteryjne gdyz stwierdzil ze moj sluz jest dziwny. Kochalam sie z moim chlopakiem wdni plodne i od 3 dni odczuwam bol w dole brzucha i bol jajnikow, od wczoraj mam nabrzmiale piersi, okres powinnam dostac za tydzien. Czy mimo brania tabletek anty regularnie o stalej porze moge byc w ciazy, czy te bole moga byc objawem jakiegos zapalenia?
sun2505 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-24, 19:39   #5218
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka-zbiorczy

Zaglądaj do ulotki, jeśli masz problem - w niej naprawdę jest dużo informacji.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-24, 19:41   #5219
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Nirelegularne branie tabletek anty

No ja pitolę, dni płodnych przy tabletkach nie ma, czy to wierz w ogóle co łykasz?! Totalna załamka. Proszę, nie troluj, bo inaczej tego nazwać nie można!
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-24, 19:47   #5220
sun2505
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5
Dot.: Nirelegularne branie tabletek anty

Ale kobiety biorac tabletki anty zachodza w ciaze...

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

Witam, biore tabletki antykoncepcyjne ( to moje pierwsze opakowanie, zaczelam je 2 lipca ), do tego ginekolog zapisal mi tabletki przeciwbakteryjne gdyz stwierdzil ze moj sluz jest dziwny. Kochalam sie z moim chlopakiem wdni plodne i od 3 dni odczuwam bol w dole brzucha i bol jajnikow, od wczoraj mam nabrzmiale piersi, okres powinnam dostac za tydzien. Czy mimo brania tabletek anty regularnie o stalej porze moge byc w ciazy, czy te bole moga byc objawem jakiegos zapalenia?
sun2505 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:17.