O "robieniu w konia" ;), czyli anty-okazje na allegro itp. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-12-26, 20:12   #1
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko

O "robieniu w konia" ;), czyli anty-okazje na allegro itp.


Jak wiadomo nasze forum napędza koniunkturę sprzadawcom perfum, a ponieważ cwaniaków nie brakuje, coraz cześciej pojawiają się np. na allegro oferty naprawdę kretyńskie, takie że na pierwszy rzut oka widać, jakie są intencje sprzedającego-> 'W grudniu kupię coś za 80 zł, żeby w styczniu sprzedać za 160.' Oni podczytują nas, żeby windować ceny, to my wyłapujmy te ich zagrywki- oczywiście nie po to, żeby z oferty skorzystać. . W ten sposób będziemy kwita.
Pierwszy przykład: W wątku o perełkach rozmawiałyśmy przed chwilą o Qui Non Kookai 30 ml za 170 zł! No faktycznie okazja, że hej.
No a poza tym OI -30 ml za 99 zł (licytacja) kupiona miesiąc temu w zestawie z żelem pod przysznic i balsamem za 150 zł. To są zdecydowanie oferty "niefajne".
koko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-26, 20:48   #2
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: O "robieniu w konia" ;), czyli anty-okazje na allegro itp.

Moi sprawdzenji sprzedawcy u których kupuję , nie zmieniają tak cen i nie kombinują "na gorąco". To raczej albo okazjonalni sprzedawcy albo te "okazje" to niektóre forumowiczki wystawiają (nie obrażająć nikogo, takie odnoszę czasami wrażenie).
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-26, 21:41   #3
mermaid
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 46
Dot.: O "robieniu w konia" ;), czyli anty-okazje na allegro itp.

Bardzo dziękuję za brak zrozumienia i szacunku ,nie wszystko jest takie proste, ale w Twoim mniemaniu na pewno .Pozdrawiam.
mermaid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-27, 11:58   #4
Misia7
Raczkowanie
 
Avatar Misia7
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 113
GG do Misia7
Dot.: perełki z allegro part 2 ;-)

OI
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79076169

chyba ktoś przesadził z ceną ???
Misia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-27, 12:17   #5
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: perełki z allegro part 2 ;-)

Racja, za tyle można kupić w Dionecie "nienaruszoną" OI.
Choć nie ukrywam, że kupiłam od niego balsam do ciała OI. Trudno się było oprzeć
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-27, 12:25   #6
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: O "robieniu w konia" ;), czyli anty-okazje na allegro itp.

I znowu akcja pt. polowanie na naiwnych maniaków trwa i znowu OI w roli głównej

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=790761 69
__________________
było, minęło.

Edytowane przez hybris
Czas edycji: 2005-12-27 o 12:56 Powód: poprawiłam link :)
hybris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-27, 12:25   #7
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: perełki z allegro part 2 ;-)

Cytat:
Napisane przez Misia7
OI
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79076169

chyba ktoś przesadził z ceną ???
To się nadaje do wątku o anty-okazjach...
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-27, 12:37   #8
Ivesman
Raczkowanie
 
Avatar Ivesman
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 205
GG do Ivesman
Dot.: O "robieniu w konia" ;), czyli anty-okazje na allegro itp.

Kogo tu winić??? Każdy chce zarobić...a takie "badanie rynku" nie jest ani nielegalne,ani karalne.Odwoływanie sie do moralności w obecnych czasach jest niestety bezużyteczne.Dlatego najlepiej chyba będzie jak po prostu bedziemy uważać na to co i za ile chcemy kupić.
__________________
Pokaż mi swoje perfumy a powiem Ci kim jesteś!
Ivesman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-27, 12:42   #9
oKarola
Raczkowanie
 
Avatar oKarola
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 357
Dot.: O "robieniu w konia" ;), czyli anty-okazje na allegro itp.

No wlasie, kazdy kombinuje, zeby zarobic. A jesli na takich aukcjach komus sie uda, to gratuluje mu, ze udalo sie znalezc kogos, kto sie nie zna albo jest malointeligentny. Zreszta nei tylko po cenach mozna sprawidzc czy sprzedawca nie ma zlych intencji.
__________________

„Jedno jest w życiu szczęście: kochać i być kochanym.”
George Sand


oKarola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-27, 13:00   #10
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: O "robieniu w konia" ;), czyli anty-okazje na allegro itp.

Cytat:
Napisane przez Ivesman
Kogo tu winić??? Każdy chce zarobić...a takie "badanie rynku" nie jest ani nielegalne,ani karalne.Odwoływanie sie do moralności w obecnych czasach jest niestety bezużyteczne.Dlatego najlepiej chyba będzie jak po prostu bedziemy uważać na to co i za ile chcemy kupić.
Winić - jeśli w ogóle mamy rozpatrywać to w kategoriach winy - można jedynie ludzką pazerność, a na tą, jak wiadomo, nie ma lekarstwa. Ale tak samo, jak państwo allegrowiczowstwo robi "badanie rynku", tak my możemy robić "badanie Allegro" i takie jak ten przypadki - piętnować. A jeśli zrobimy raz, drugi czy trzeci złą prasę panu Perfumy-Kremy, czy jak kto woli Szyllowi, to wierzę, że za czwartym razem, zanim przycwani, się zastanowi, czy mu sie to opłaci. W końcu my, Wizażanki, niemało dajemy jemu i kolegom po fachu zarobić, oj, niemało.
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-27, 13:12   #11
Ivesman
Raczkowanie
 
Avatar Ivesman
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 205
GG do Ivesman
Dot.: O "robieniu w konia" ;), czyli anty-okazje na allegro itp.

Cytat:
Napisane przez hybris
Winić - jeśli w ogóle mamy rozpatrywać to w kategoriach winy - można jedynie ludzką pazerność, a na tą, jak wiadomo, nie ma lekarstwa. Ale tak samo, jak państwo allegrowiczowstwo robi "badanie rynku", tak my możemy robić "badanie Allegro" i takie jak ten przypadki - piętnować. A jeśli zrobimy raz, drugi czy trzeci złą prasę panu Perfumy-Kremy, czy jak kto woli Szyllowi, to wierzę, że za czwartym razem, zanim przycwani, się zastanowi, czy mu sie to opłaci. W końcu my, Wizażanki, niemało dajemy jemu i kolegom po fachu zarobić, oj, niemało.

Tu sie zgadzamy w 100%
__________________
Pokaż mi swoje perfumy a powiem Ci kim jesteś!
Ivesman jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-27, 14:19   #12
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: O "robieniu w konia" ;), czyli anty-okazje na allegro itp.

Pazerność nie zna granic.

Ta Organza klasyczna 30ml, kosztowała przed świętami 99,oo zł lub 104,oo zł, takie były ceny; nie wiem dlaczego była różnica 5,oo zł-mniejsza o to.

A teraz po świętach kosztuję 30,o zł więcej.

http://allegro.pl/show_item.php?item=79024036
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-27, 15:26   #13
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: perełki z allegro part 2 ;-)

Cytat:
Napisane przez Misia7
OI
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79076169

chyba ktoś przesadził z ceną ???
U la la, wyhodowałyśmy potwora na własnym łonie. No Hybris ma rację, zaraz przerzucę do stosownego wątku...
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-27, 15:36   #14
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: O "robieniu w konia" ;), czyli anty-okazje na allegro itp.

Cytat:
Napisane przez mermaid
Bardzo dziękuję za brak zrozumienia i szacunku ,nie wszystko jest takie proste, ale w Twoim mniemaniu na pewno .Pozdrawiam.
Mermaid nie ma się co obrażać! Ja ani myślę Cię potępiać. Na allegro panuje wolna amerykanka, nie mam za złe komuś kto kupi coś tanio, nie spodoba mu się i potem to odsprzedaje. To już jego sprawa, ktoś mial szczęście i kupił tanio, jeśli sprzedaje drożej i znajdzie kupca - ich sprawa. Irytują mnie tylko podobne ekscesy na naszym straganiku, gdzie stałe wizażanki nieraz i nie dwa usiłują zarobić kosztem koleżanek, z którymi czule wymieniają uwagi na forum. Pazerność wobec osób z którymi nas coś łączy jest cechą straszną i dlatego na targowisko zaglądam już bardzo rzadko - ale pamiętam dobrze, co się działo, jeszcze za czasów jak można było sprzedawać Kilka osób bezpowrotnie straciło mój szacunek i tyle.

Mermaid, na allegro możesz sprzedawać co zechcesz i za ile zechcesz, dopóki nie dopuszczasz się niczego złego na straganiku, to wszystko jest ok
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-27, 20:00   #15
jasmin30
Raczkowanie
 
Avatar jasmin30
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 252
Dot.: perełki z allegro part 2 ;-)

Cytat:
Napisane przez hybris
To się nadaje do wątku o anty-okazjach...
O Boże!!!!! czy ja dobrze widzę.....??????Facet zdecydowanie przesadził.
Na e- perfumy można kupić setkę oryginalnej OI w cenie bodajże 223 zł !!!!
Nasze forum bez wątpienia napędza koniunkturę a pazerność niektórych jest doprawdy żenująca. Nie wierzę, że ktoś , nawet bardzo zdesperowany da się nabrać na taką cenę( tym bardziej ,że w wielu sklepach internetowych perfumy te są bez problemu dostępne i to we wszystkich pojemnościach)...ale ....będę obserwować tę aukcję.
Kto wie....
jasmin30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-27, 21:04   #16
fascynacja25
Raczkowanie
 
Avatar fascynacja25
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa/Radom
Wiadomości: 466
Dot.: perełki z allegro part 2 ;-)

Najbardziej przykry jest fakt, że szyll był wielokrotnie polecany u nas na forum a tu proszę czysta pazerność przykre

Dla niewtajemniczonycj konto perfumy-kremy jest drugim kontem szylla
__________________
Kocham Cię nie za to jaki jesteś lecz za to jaka jestem ja kiedy jestem zTobą...


fascynacja25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-27, 21:23   #17
Meriamon
Rozeznanie
 
Avatar Meriamon
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Tu i tam Tamtaram :-)
Wiadomości: 876
Exclamation Dot.: O "robieniu w konia" ;), czyli anty-okazje na allegro itp.

Cudownie,że koko poruszyłas ten temat...
Niestety sama czesto zauważam jak radykalnie zmieniają się ceny aukcji,które obserwuje...
Niech sobie nawet najlepsi SS nie myslą,że jak wizażanka - perfumoholiczka czy maniaczka to jeszcze głupia i naiwna...
Nie damy sie nabic w butelke,a im zarobic...
Niech sobie sprzedający to czytający nie myslą,że złapali Pana Boga za nogi...podczytujac forum i rzucając coraz to nowsze (czyt. wyższe) ceny za produkty przez nich wystawiane...
Koniec prosze państwa z czarującymi ofertami...teraz dopiero zobaczycie jak wam w pięty pójdą wasze cudowne oferty...a konta stopnieją...
Ale zeby w miare optymistycznie zakonczyc cytuję:

Pokorne ciele dwie matki ssie...
A chytry dwa razy traci...
__________________
Boże, obdarz mnie spokojem...
Bym zaakceptował(a) rzeczy, których nie mogę zmienić
Odwagą, bym zmienił(a) rzeczy, które zmienić mogę
I mądrością, bym umiał(a) je rozróżnić...
Meriamon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-27, 21:57   #18
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: O "robieniu w konia" ;), czyli anty-okazje na allegro itp.

Heh dokładnie co CI sprzedawcy wyrabiają?
Ja niedawno obserowałam pewne perfumy, zapytałam sprzedającego skąd je ma, ponieważ sprzedający nie jest zbyt popularny, a same perfumy wyglądały na oryginał.
Odpisał mi i od razu podniosł cenę na Allegro do 120,o zł, a pierwotnie były wycenione na 11o,o zł.
Oczywiście nie kupiła ich, niech sobie je w buty wsadzi...
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 09:01   #19
mermaid
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 46
Dot.: O "robieniu w konia" ;), czyli anty-okazje na allegro itp.

Chciałabym podkreślić fakt ,że nie tylko Wy licytujecie na Allegro ,ten serwis to prawdziwy rynek ,a nie jakaś zabawa ,skąd to przeświadczenie ,że sprzedawcy wchodzą tu i patrzą co Wam się podoba ,a potem windują ceny tych perfum, głupota(może być tak ,że patrzą na popyt perfum itd). Rynek na tym wszystkim polega ,nie zahamujecie tego nawet jakbyście chciały ,oni na tym zarabiają i z tego żyją .Niektórzy przyczepili się do mnie ostatnio ,że najpierw kupiłam organzę ,a teraz ją sprzedaję za cenę 99zł i co? jak się potoczyła ta sprawa tak ,że pewna Pani zaproponowała mi cenę 150 zł na ,którą przystałam. Wy nie uratujecie świata ,to co robicie jest co najmniej śmieszne i dziecinne ,przecież nikt Wam nie sprzeda perfumu za 50 zł jak kupił go za 100 (pewnie to dla Was byłaby okazja) , nie można tak ,a już śmieszne są teksty typu ,,będziemy ich piętnować'' ,to nic nie da ,jest full ,,mniej sprytnych'' ,którzy będą kupować te perfumy bez względu na cenę ,bo ich nie będzie obchodzić skąd sprzedawca ma te perfumy ,ważne jest ,że są oryginalne i tańsze niż te ze sklepu . Jedyna aukcja ,która jest rzeczywiście śmieszna to ta 40% zużyte OI za 208 zł ,po pierwsze to estetycznie nie wygląda ,a po drugie tak jak mówicie można taką kupić za podobną cenę w sklepie internetowym i tu macie rację.Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez mermaid
Czas edycji: 2005-12-28 o 13:29
mermaid jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-28, 14:28   #20
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Smile Dot.: O "robieniu w konia" ;), czyli anty-okazje na allegro itp.

Cytat:
Napisane przez mermaid
Chciałabym podkreślić fakt ,że nie tylko Wy licytujecie na Allegro ,ten serwis to prawdziwy rynek ,a nie jakaś zabawa ,skąd to przeświadczenie ,że sprzedawcy wchodzą tu i patrzą co Wam się podoba ,a potem windują ceny tych perfum, głupota(może być tak ,że patrzą na popyt perfum itd). Rynek na tym wszystkim polega ,nie zahamujecie tego nawet jakbyście chciały ,oni na tym zarabiają i z tego żyją .Niektórzy przyczepili się do mnie ostatnio ,że najpierw kupiłam organzę ,a teraz ją sprzedaję za cenę 99zł i co? jak się potoczyła ta sprawa tak ,że pewna Pani zaproponowała mi cenę 150 zł na ,którą przystałam. Wy nie uratujecie świata ,to co robicie jest co najmniej śmieszne i dziecinne ,przecież nikt Wam nie sprzeda perfumu za 50 zł jak kupił go za 100 (pewnie to dla Was byłaby okazja) , nie można tak ,a już śmieszne są teksty typu ,,będziemy ich piętnować'' ,to nic nie da ,jest full ,,mniej sprytnych'' ,którzy będą kupować te perfumy bez względu na cenę ,bo ich nie będzie obchodzić skąd sprzedawca ma te perfumy ,ważne jest ,że są oryginalne i tańsze niż te ze sklepu . Jedyna aukcja ,która jest rzeczywiście śmieszna to ta 40% zużyte OI za 208 zł ,po pierwsze to estetycznie nie wygląda ,a po drugie tak jak mówicie można taką kupić za podobną cenę w sklepie internetowym i tu macie rację.Pozdrawiam serdecznie.
Najlepszym przykładem sprzedawcy, który NIE wchodzi i nie czyta forum o perfumach jesteś TY sama.

A w ogóle to co/kogo nazywasz głupotą? BO jakoś mi nie pasuję to określenie do niczego w twoim zdaniu.

Chciałabym żebyś przestała prawić morały w stylu nie zbawi świata, smieszne, dziecinne...!
To, że nie zbawię świata, to wiem o tym doskonale, ale mogę się sprzeciwać takim praktykom i gdybyśmy nie napisały o tym na forum, że chcemy/lubimy/pragniemy mieć dane perfumy, to taki Allegrowicz nie podniósłby ceny o kilkadziesiąt zł. Że ma popyt i zaintersowanie, o którym na dodatek wyczytał na forum. Dalej sprzedawałby je za tę 100,o a nie za 150,o zł, na przykład.

Nie chcę filantropii od Sprzedawców z Allegro, a odrobinę uczciwkości.
Wyobraź sobie sytuację, że jesteś w sklepie i przed tobą kupiło 3 osoby te same perfumy, po które stoisz i TY. Jesteś 4 w kolejce i też masz zamiar kupić perfumy, które nabyły 3 osoby przed tobą. I sprzedający tobie jako 4 sprzedaję te perfumy o 50,o zł więcej...
Godzisz się na taką opcję?

Nikt nie przeczy temu, że na Allegro zrobiła się machina, że jest to dość spory rynek. Owszem Allegro rozwinęło się w dużym stopniu, wiele temu pomogło wejście Ebay do PL. I choć ten Ebay jest kulawy strasznie, sam serwis Allegro poczuł oddech na plecach i ulepszył poprawił niektóre rzeczy...
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 15:48   #21
mermaid
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 46
Dot.: O "robieniu w konia" ;), czyli anty-okazje na allegro itp.

heh nie jestem tego przykładem ,nie jestem regularnym sprzedawcą ,kiedyś bawiłam się w sprowadzanie kolorówki ze stanów ,a w chwili obecnej zajmuje się kupnem perfum na użytek własny ,nie wciskaj mi proszę podobnej ciemnoty. Daleko mi do seryjnej sprzedaży ,na targowisku pojawiłam się ,bo pomyślałam ,że mogę sobie i przy okazji komuś z Was pomóc. Dla Twojej wiadomości nie trzeba wchodzić na wizaż ,żeby zauważyć jaki jest popyt na dany produkt ,wystarczy śledzić allegro ,ja to robię w poszukiwaniu perfum dla siebie ,ale ktoś inny dla którego jest pracą sprzedawanie na allegro robi to właśnie poto aby spostrzec to co mu zejdzie i to za lepszą cenę. Zastanawiające jest to ,że wchodzę na forum i od razu jestem ustrzelona jako ,,cwany sprzedawca'' ,a nie zwykły człowiek ,który ma pasje ,to jest śmieszne(no cóż pewnie mam za mało postów i jestem ,,przyczajona'') .Jak już napisałam ,jest masa innych ludzi ,którzy będą kupować te perfumy i nic nie poradzisz ceny będą jakie są. Allegro to wolny rynek ,więc zmiany cen są zupełnie na miejscu ,tu nic nie jest określone ,trzeba się z tym godzić ,a jak nie to wiać do perfumerii kupować drożej .Dla mnie to co piszesz absolutnie nie jest racjonalne.
mermaid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 16:06   #22
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: O "robieniu w konia" ;), czyli anty-okazje na allegro itp.

Cytat:
Napisane przez mermaid
heh nie jestem tego przykładem ,nie jestem regularnym sprzedawcą ,kiedyś bawiłam się w sprowadzanie kolorówki ze stanów ,a w chwili obecnej zajmuje się kupnem perfum na użytek własny ,nie wciskaj mi proszę podobnej ciemnoty. Daleko mi do seryjnej sprzedaży ,na targowisku pojawiłam się ,bo pomyślałam ,że mogę sobie i przy okazji komuś z Was pomóc. Dla Twojej wiadomości nie trzeba wchodzić na wizaż ,żeby zauważyć jaki jest popyt na dany produkt ,wystarczy śledzić allegro ,ja to robię w poszukiwaniu perfum dla siebie ,ale ktoś inny dla którego jest pracą sprzedawanie na allegro robi to właśnie poto aby spostrzec to co mu zejdzie i to za lepszą cenę. Zastanawiające jest to ,że wchodzę na forum i od razu jestem ustrzelona jako ,,cwany sprzedawca'' ,a nie zwykły człowiek ,który ma pasje ,to jest śmieszne(no cóż pewnie mam za mało postów i jestem ,,przyczajona'') .Jak już napisałam ,jest masa innych ludzi ,którzy będą kupować te perfumy i nic nie poradzisz ceny będą jakie są. Allegro to wolny rynek ,więc zmiany cen są zupełnie na miejscu ,tu nic nie jest określone ,trzeba się z tym godzić ,a jak nie to wiać do perfumerii kupować drożej .Dla mnie to co piszesz absolutnie nie jest racjonalne.
Wcalę nie chcę zbawiać świata. Chyba mnie z kimś pomyliłas droga wiżanko. I widocznie musiałaś podpaść, skoro jesteś/zostałaś odebrana jako cwany sprzedawca.

Ja na szczęście sobie radzę w gąszczu ofert w Allegro, a do perfumerii na zakupy zapraszam Ciebie.

A śmieszne jest to, że jak zaczyna brakować argumentów, to wiżanka piszę o małej ilości postów i swoim statusie...
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 16:10   #23
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: O "robieniu w konia" ;), czyli anty-okazje na allegro itp.

Cytat:
Napisane przez Pomadka
Najlepszym przykładem sprzedawcy, który NIE wchodzi i nie czyta forum o perfumach jesteś TY sama.

A w ogóle to co/kogo nazywasz głupotą? BO jakoś mi nie pasuję to określenie do niczego w twoim zdaniu.

Chciałabym żebyś przestała prawić morały w stylu nie zbawi świata, smieszne, dziecinne...!
To, że nie zbawię świata, to wiem o tym doskonale, ale mogę się sprzeciwać takim praktykom i gdybyśmy nie napisały o tym na forum, że chcemy/lubimy/pragniemy mieć dane perfumy, to taki Allegrowicz nie podniósłby ceny o kilkadziesiąt zł. Że ma popyt i zaintersowanie, o którym na dodatek wyczytał na forum. Dalej sprzedawałby je za tę 100,o a nie za 150,o zł, na przykład.

Nie chcę filantropii od Sprzedawców z Allegro, a odrobinę uczciwkości.
Wyobraź sobie sytuację, że jesteś w sklepie i przed tobą kupiło 3 osoby te same perfumy, po które stoisz i TY. Jesteś 4 w kolejce i też masz zamiar kupić perfumy, które nabyły 3 osoby przed tobą. I sprzedający tobie jako 4 sprzedaję te perfumy o 50,o zł więcej...
Godzisz się na taką opcję?

Nikt nie przeczy temu, że na Allegro zrobiła się machina, że jest to dość spory rynek. Owszem Allegro rozwinęło się w dużym stopniu, wiele temu pomogło wejście Ebay do PL. I choć ten Ebay jest kulawy strasznie, sam serwis Allegro poczuł oddech na plecach i ulepszył poprawił niektóre rzeczy...
Pomadko moim zdaniem nie masz racji. Sprzedawca okresla taką cenę, za jaką sądzi, że sprzeda dany produkt. Jesli widzi, że zainteresowanie jest duże następnym razem poda wyzszą cenę. Wszyscy wiemy, że wartośc produktu okresla cena, jaką potencjlany klient jest w stanie za niego zapłacić...
Sama uwielbiam OI...moze mi się nie podobać, że ktos najpierw kupuje taniej a potem sprzedaje drożej, ale to jego prawo. Niektórzy tylko z tego zyja ( i nie mówię tu o perfumach) - kupują tanio a potem na innym rynku drożej sprzedają. I żyją z tego całkiem dobrze.
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 16:16   #24
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: O "robieniu w konia" ;), czyli anty-okazje na allegro itp.

Cytat:
Napisane przez Marilyn
Pomadko moim zdaniem nie masz racji. Sprzedawca okresla taką cenę, za jaką sądzi, że sprzeda dany produkt. Jesli widzi, że zainteresowanie jest duże następnym razem poda wyzszą cenę. Wszyscy wiemy, że wartośc produktu okresla cena, jaką potencjlany klient jest w stanie za niego zapłacić...
Sama uwielbiam OI...moze mi się nie podobać, że ktos najpierw kupuje taniej a potem sprzedaje drożej, ale to jego prawo. Niektórzy tylko z tego zyja ( i nie mówię tu o perfumach) - ze kupują tanio a potem na innym rynku drożej sprzedają. I żyją z tego całkiem dobrze.
Zgodzę się. Chodziło mi o to, że są tacy różni, zorientowani i dość dobrze windują cenę, tylko dlatego, że przeczytali o tym na forum, gdzie zafascynowane dziewczyny pragną i chcą mieć na własność dane perfumy.
Chodzi mi o zwykłe podbijanie ceny. Patrz OI u perfumy-kremy w dodatku zużyta w jakiejś połowie za cenę ponad 200,o zł. O tym mówię, a nie o tym, że Mateusz, GienekX wystawił OI za 150, o zł nową, czy tester....

Wiem, że są tacy, którzy żyją [tylko] z handlu perfumami.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 16:21   #25
mermaid
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 46
Dot.: O "robieniu w konia" ;), czyli anty-okazje na allegro itp.

Cytat:
Napisane przez Pomadka
Wcalę nie chcę zbawiać świata. Chyba mnie z kimś pomyliłas droga wiżanko. I widocznie musiałaś podpaść, skoro jesteś/zostałaś odebrana jako cwany sprzedawca.

Ja na szczęście sobie radzę w gąszczu ofert w Allegro, a do perfumerii na zakupy zapraszam Ciebie.

A śmieszne jest to, że jak zaczyna brakować argumentów, to wiżanka piszę o małej ilości postów i swoim statusie...

Oj słabiutko ,czyżby prowokacja Pomadko? , z tą perfumerią to mnie ,,zaszachowałaś'' heh . Pozdrawiam . Acha ,świętujmy już ,,raczkuję'' .
mermaid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 16:28   #26
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: O "robieniu w konia" ;), czyli anty-okazje na allegro itp.

Cytat:
Napisane przez Marilyn
Pomadko moim zdaniem nie masz racji. Sprzedawca okresla taką cenę, za jaką sądzi, że sprzeda dany produkt. Jesli widzi, że zainteresowanie jest duże następnym razem poda wyzszą cenę. Wszyscy wiemy, że wartośc produktu okresla cena, jaką potencjlany klient jest w stanie za niego zapłacić...
Sama uwielbiam OI...moze mi się nie podobać, że ktos najpierw kupuje taniej a potem sprzedaje drożej, ale to jego prawo. Niektórzy tylko z tego zyja ( i nie mówię tu o perfumach) - kupują tanio a potem na innym rynku drożej sprzedają. I żyją z tego całkiem dobrze.
No, zgadza się. Na początku nawet nie rozumiałam o co w tym wątku chodzi. Skoro klient uważa, że jest drogo, to nie kupuje. Prosta sprawa. Jeżeli towar "nie idzie" - spadają ceny. Jeżeli ktoś uważa, ze cena jest atrakcyjna - to kupuje. Logika. Nie rozumiem też oburzenia (albo czegoś nie zrozumiałam), że ceny przed świętami były niższe. To naturalne raczej zjawisko. Gorzej byłoby, gdyby wszystko szło w górę (co też dopuszczalne, bo wszyscy kupują prezenty, więc sprzeda się i tak!)Wszędzie nęcą nas "promocje" w każdym normalnym sklepie, dlaczego więc nie na Allegro? Każdy chce opchnąć jak najwięcej przed Świętami. Ja ani nie sprzedaję, ani nie kupuję na Allegro, ale to dla mnie naturalne rynkowe zjawisko. W Reserved była promocja w pewien weekend - ceny były niższe o 50%. Mogę zrozumieć wściekłość tych, którzy o proocji nie wiedzieli i dzień przed obłowili się w RE, a potem widzieli uradowanych ludzi, którzy kupowali tą samą rzecz o połowę taniej.... Też bym się wściekła... ale raczej na samą siebie! Kupiłam w Pedecie perfumy w promocji za ok. 130 zł, teraz jest po ok. 230...(i co? i mogę je za tyle sprzedać, bo taka jest "cena rynkowa" aktualnie) Jak kupimy dolary po 4 zł np., a za rok kosztować będą 10, to sprzedamy je po 4?? Niektóre perfumerie internetowe mają ceny wyższe niż w ulicznej perfumerii, ale czym tu się oburzać. To wolny rynek. Niedługo już tej perfumerii nie będzie, bo nie będzie miała klientów. Na tym cały bojkot powinien polegać. Nikt nam nie każe kupować po wysokich cenach... na szczęście są różne. I wysokie i niskie! Nie wiem, czy wszystko dobrze zrozumiałam
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 16:35   #27
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: O "robieniu w konia" ;), czyli anty-okazje na allegro itp.

Cytat:
Napisane przez Pomadka
Zgodzę się. Chodziło mi o to, że są tacy różni, zorientowani i dość dobrze windują cenę, tylko dlatego, że przeczytali o tym na forum, gdzie zafascynowane dziewczyny pragną i chcą mieć na własność dane perfumy.
Chodzi mi o zwykłe podbijanie ceny. Patrz OI u perfumy-kremy w dodatku zużyta w jakiejś połowie za cenę ponad 200,o zł. O tym mówię, a nie o tym, że Mateusz, GienekX wystawił OI za 150, o zł nową, czy tester....

Wiem, że są tacy, którzy żyją [tylko] z handlu perfumami.
Rozumiem, że chodzi Ci o to, że ktoś sztucznie cenę podbija?? Chyba zaczynam rozumieć... Blondynka jestem... Ale słuchaj. Jeżeli cena jest wysoka to nie kupuję. Fascynacja fascynacją, ale trzeba mieć trochę rozsądku, najlepiej zdrowego... Trzeba mieć jakieś własne kryteria, a nie poddawać się bezwładnie a potem lamentować, ze ktoś był nieuczciwy. W końcu można żyć bez kolejnego flakona perfum? Czy się mylę?
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 16:55   #28
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: O "robieniu w konia" ;), czyli anty-okazje na allegro itp.

Mermaid jest tu wymiana informacji i uwag o perfumach, są oceny i bardzo wielu kupujących na allegro, zagląda tutaj, my same kupujemy tam dość dużo , dla siebie czy na prezenty, a także z racji naszej pasji i,wiedzy o perfumach czy doświadczenia w kupowaniu na allegro, także dla rodziny, czy znajomych i czy się to komuś podoba czy nie jednak wpływamy na ten rynek. Wiele z nas kupuje od kilkunastu do kilkudziesięciu flakonów rocznie. A nasze ostatnie obserwacje co do skoków cen określonych zpachów, które skąd inąd nie są jakoś specjalnie chodliwe, potwierdza to.
Masz racje, to jest rynek, a my jesteśmy częścią tego rynku. Całkiem realną.
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 17:10   #29
mermaid
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 46
Dot.: O "robieniu w konia" ;), czyli anty-okazje na allegro itp.

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA
Mermaid jest tu wymiana informacji i uwag o perfumach, są oceny i bardzo wielu kupujących na allegro, zagląda tutaj, my same kupujemy tam dość dużo , dla siebie czy na prezenty, a także z racji naszej pasji i,wiedzy o perfumach czy doświadczenia w kupowaniu na allegro, także dla rodziny, czy znajomych i czy się to komuś podoba czy nie jednak wpływamy na ten rynek. Wiele z nas kupuje od kilkunastu do kilkudziesięciu flakonów rocznie. A nasze ostatnie obserwacje co do skoków cen określonych zpachów, które skąd inąd nie są jakoś specjalnie chodliwe, potwierdza to.
Masz racje, to jest rynek, a my jesteśmy częścią tego rynku. Całkiem realną.
Bardzo podoba mi się Twoja wypowiedź ,jest jakaś taka mało ,,inwazyjna''i na spokojnie .Ja rozumiem , że Szyll czy ktoś inny z allegro może tu wejść ,przeglądąć ,ale to staje się tu obsesją ,mnie też o to posądzono co wogóle mija się z prawdą i mi się nie podoba . Ta nagonka powoduje jakiś taki chaos myśli ,kompletny brak zdrowego rozsądku . Może by to jakoś na spokojnie i z rozwagą ,bo ja poczułam się urażona .My tak czy siak nie opanujemy tego wzrostu ,przecież jak sprzedawcy zejdzie 5 sztuk ,to będzie wiedział co ma zrobić , przecież inni ludzie też tam kupują .

P.S-Chyba ,że Wasze wpisy mają być jakimś tajnym spiskiem , małą demonstracją ,ale tego już niewiem ,nie wtajemniczono mnie.
mermaid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 17:40   #30
malaika7
Rozeznanie
 
Avatar malaika7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 529
Dot.: O "robieniu w konia" ;), czyli anty-okazje na allegro itp.

A ja otrzymałam dziś maila od sprzedawcy, od którego wylicytowałam 30 ml Alfreda Sunga za 10 zł, że wyjeżdża i nie może mi jej wysłać!!! Zaproponował zwrot pieniędzy. Żenada. Jeśli wystawia za 10 zł, niech się liczy z tym, że za więcej może nikt nie kupić...
malaika7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:55.