Aparaty ortodontyczne cz. XI - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-04, 20:21   #211
gatka_84
Zadomowienie
 
Avatar gatka_84
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 429
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Hej . Mam takie pytanie, może któraś z was miała taką sytuację,,, otóż:
aparat nosze już jakiś rok i 8 miesięcy, jeszcze trochę i koniec. Miałam wyrywaną dolną szóstkę i orto ostatnio mi gada, że w jej miejsce i tak będę musiała sobie coś wstawić - np , mostek ponieważ zostanie mi szpara tak czy siak i zęby mogą się poprzesuwać. Trochę jestem zła bo nie dość że wyrwałam zdrowego zęba to teraz i tak muszę to zrobić. Z tego co wiem to do mostku muszę opilować dwa sąsiednie zęby, implant jest mega drogi, a może jakiś wkręcany.... Chce wybrać najtańszą opcję bo zwyczajnie nie stać mnie na to, już tyle pieniędzy na te zęby poszło. a dać 1,500 za implant to tak jakby sobie drugi raz aparat założyć, zwyczajnie sobie tego nie wyobrażam
gatka_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 20:38   #212
meg22
Zakorzenienie
 
Avatar meg22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 13 986
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
To się ciesz. Ja po usuwaniu ósemek po każdej siedziałam od kilku dni do tygodnia w domu, jedząc kisiele i jogurty i wyglądając jak chomik A jeszcze po usuwaniu dolnych mi jedzenie właziło tam gdzie nie trzeba i się lekki stan zapalny robił Ale cieszę się, że mam to w końcu za sobą. A ten też żel jest też dobry na nadżerki i afty jak coś.

No i jestem zadrutowana
O kurczę, to miałaś naprawdę nieciekawie
ja jutro jadę do orto (może złapię ją między czyimiś wizytami ), bo boję się usuwać tę czwórkę
__________________
"Zaiste, chciałoby się powiedzieć, że ludzie są diabłami na ziemi, a zwierzęta dręczonymi przez nich duszami"
meg22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 22:21   #213
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez meg22 Pokaż wiadomość
O kurczę, to miałaś naprawdę nieciekawie
ja jutro jadę do orto (może złapię ją między czyimiś wizytami ), bo boję się usuwać tę czwórkę
No niestety wesoło nie było, na szczęście miałam super chirurga i jakoś przez to przeszłam i cieszę się, że to już za mną

Powodzenia z wizyta u orto jutro

Dziewczyny, a używa któraś z Was irygator?
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 22:32   #214
@na
Zakorzenienie
 
Avatar @na
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 15 304
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
No niestety wesoło nie było, na szczęście miałam super chirurga i jakoś przez to przeszłam i cieszę się, że to już za mną

Powodzenia z wizyta u orto jutro

Dziewczyny, a używa któraś z Was irygator?
mi orto polecała ale daję sobie rade ze szczoteczką nitką itp chociaż podobno to wydatek na lata i się opłaca
__________________

*Ćwiczę*

@na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 23:39   #215
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Ja uzywam. Polecam. Super wyplukuje wszystko z pomiedzy zebow.
Czuc roznice.
Ale i tak uzywam tej malej okraglej szczoteczki i tej miedzyszczelinowej.

---------- Dopisano o 23:39 ---------- Poprzedni post napisano o 23:34 ----------

Cytat:
Napisane przez gatka_84 Pokaż wiadomość
Hej . Mam takie pytanie, może któraś z was miała taką sytuację,,, otóż:
aparat nosze już jakiś rok i 8 miesięcy, jeszcze trochę i koniec. Miałam wyrywaną dolną szóstkę i orto ostatnio mi gada, że w jej miejsce i tak będę musiała sobie coś wstawić - np , mostek ponieważ zostanie mi szpara tak czy siak i zęby mogą się poprzesuwać. Trochę jestem zła bo nie dość że wyrwałam zdrowego zęba to teraz i tak muszę to zrobić. Z tego co wiem to do mostku muszę opilować dwa sąsiednie zęby, implant jest mega drogi, a może jakiś wkręcany.... Chce wybrać najtańszą opcję bo zwyczajnie nie stać mnie na to, już tyle pieniędzy na te zęby poszło. a dać 1,500 za implant to tak jakby sobie drugi raz aparat założyć, zwyczajnie sobie tego nie wyobrażam
A dlaczego nie moze Ci przesunac 7 i 8?
Ja tak wlasnie robie.
Bez sensu robic mostek, jak masz aparat. Chyba, ze zanikla Ci kosc i nie mozna przesunac.
Sa jeszcze zeby mocowane na wloknach szklanych. Wsadza sie takie haki do dwoch sasiadujacych zebow. Jak masz plomby to super, bo nie trzeba dziurawic zdrowych zebow.
Zab jest idealny, na zawsze. Wyglada, jak prawdziwy i nie psujesz sasiadujacych. Kosztuje 500-2000zl.
Najpierw zapytaj o aparat. Dlaczego nie moze Ci przesunac.


Aha, Gatka, zapomnialam dodac.
Tez nie mialam dolnej szostki i gorna po kilku latach wysunela mi sie o praie polowe. Bylo widac korzen. Stomatolog powiedzial, ze strace te gorna szostke, jak nic tam nie wstawie. Dlatego chetnie zalozylam aparat. Teraz ta gorna szostka weszla z powrotem, a 7 i 8 sa juz prawie przesuniete w jej miejsce.

Edytowane przez elaj
Czas edycji: 2011-05-04 o 23:42
elaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 07:22   #216
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez @na Pokaż wiadomość
mi orto polecała ale daję sobie rade ze szczoteczką nitką itp chociaż podobno to wydatek na lata i się opłaca
Cytat:
Napisane przez elaj Pokaż wiadomość
Ja uzywam. Polecam. Super wyplukuje wszystko z pomiedzy zebow.
Czuc roznice.
Ale i tak uzywam tej malej okraglej szczoteczki i tej miedzyszczelinowej.

No właśnie mi moja orto też poleciła i się zastanawiam nad kupnem. W ogóle mi podała cały sposób higieny zębów obecnie i chyba z łazienki nie będę wychodzić, żeby te zęby umyć jak trzeba
A póki co obudziłam się ze straszliwie zdrętwiałymi zębami, mam nadzieję, że to do jutra minie.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 08:21   #217
gatka_84
Zadomowienie
 
Avatar gatka_84
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 429
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Wydaje mi się że dlatego nie może mi przesnąć 7 bo na niej mam pierścień, już mam prawie idealną symetrię miedzy górą a dołem, u góry miałam tez wyrywaną szóstkę ale szpara jakoś sama się zeszła. tak czy siak szpara jest spora cały język tam wsadze.
gatka_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-05, 09:06   #218
Ula05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 136
GG do Ula05
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez oska99 Pokaż wiadomość
hehe, dokładnie.. nawet jak się szybciej idzie to się obija Hass i troszke boli ja mam 160cm i waże 42 kg , ale chce troche przytyć dlatego staram się jeść wszystko, na jogurtach i zupach byłam tylko 2 dni
ja jak założyłam hassa też starałam się jeść wszystko, ale jak mi orto założyła zamki na górne zęby od 3ki do 3 ki i połączyła to 2ma drutami to jest masakra z jedzeniem

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

Cytat:
Napisane przez ajeva Pokaż wiadomość
Ja też mam takie dołeczki w sumie z 1 strony bardziej, takie zjechane, jak podeszwa czasem od buta sie schodzi, hehehe




no faktycznie, ja z hyraxem jak szłam od orto po 1 wizycie to też czułam jak mi to stuka. Mam w planach bieganie, więc teraz tak się zastanowiłam.. jak to będzie wyglądało.. ale może da rade


macie czasem tak, że się budzicie zaślinione?? ja czasami mam, zwłaszcza po podkręceniu, budzę się z plamą na poduszce...

a mam takie pytanko do was.. czy aparat, ale głównie teraz o hassa czy hyraxa mi chodzi przeszkadza podczas lotu? tzn chodzi mi o to czy coś się z tym może stać, są jakieś przeciwwskazania, żeby nie latać?
bo mam w planie lot w najbliższym czasie do Angli i tak mi przez myśl przeszło..
ja się strasznie ślinie całą buzie mam zaślinioną poduszkę...a już dawno nie podkręcam...jeśli chodzi o latanie to raczej nie powinien przeszkadzać, może będziesz czuła jakiś ucisk ale raczej nic więcej
Ula05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 09:36   #219
goskagb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 57
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez elaj Pokaż wiadomość
A dlaczego nie moze Ci przesunac 7 i 8?
Ja tak wlasnie robie.
Bez sensu robic mostek, jak masz aparat. Chyba, ze zanikla Ci kosc i nie mozna przesunac.
Najpierw zapytaj o aparat. Dlaczego nie moze Ci przesunac.
Dokładnie to samo pisałam jeszcze jakiś czas temu, gdy któraś z dziewczyn miała podobny problem; bo ja też miałam przed założeniem aparatu wyrywaną 6 i przesuwane w to miejsce 7 i 8. Póki miałam aparat wszystko trzymało się na miejscu. Natomiast kilka dni temu zdjęto mi już pierścienie (nosiłam je na 7 i 8) i w jeden dzień zrobiła mi się luka w tym miejscu gdzie nie miałam tej 6: 7 i 8 przesunęły się z powrotem jakieś 2 mm do tyłu, więc mam przerwę między 5 a 7 i 8. Mój orto jak to zwykle on stwierdził, że "zęby może same się kiedyś przesuną na swoje miejsce", ale ja na razie widzę tylko że cofają się w złą stronę.
goskagb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 10:16   #220
oska99
Rozeznanie
 
Avatar oska99
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 507
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
ja jak założyłam hassa też starałam się jeść wszystko, ale jak mi orto założyła zamki na górne zęby od 3ki do 3 ki i połączyła to 2ma drutami to jest masakra z jedzeniem
o kurde :| ale ja raczej będę miała zakładany aparat na górze po ściągnieciu Hassa, nie będzie mi łączyła chociaż nie wiem do końca, dowiem się na następnej wizycie bo jak mi zakładali Hassa i stały na dół to byłam w takim szoku co ja mam w tej buzi, że wszystie pytania mi wyleciały z głowy.
__________________
Starania od 2015 r.
3x iui
2x ivf Artvimed
10.2019 Macierzyństwo - dr Mirocki lub Przybycień ?



oska99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 10:40   #221
Yoshka88
Raczkowanie
 
Avatar Yoshka88
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 67
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Ej mój złomek kończy dziś rok! Jak ten czas szybko zleciał A zęby nadal paskudne Masakra...

Ejzi jeszcze nie wiem co bedzie z tymi szparami. Narazie noszę grzecznie wyciągi i mam nadzieję, że się zębiszcza zmieszczą. Zobaczymy na następnej wizycie a to dopiero 9 czerwca...
Co do zdjęć to muszę zrobić jakieś nowe ale nie mam weny. Poza tym dokąd nie zdejmę aparatu i nie zrobię tych dwójek to będą wyglądać fatalnie. Zresztą za każdym razem jak wrzucałam tu foty to zostały pominięte dyskretnym milczeniem haha, więc może wrzucę na koniec, jak już będzie spektakularny efekt? Oby tylko był...
__________________
już nie Aparatka
Yoshka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-05, 10:43   #222
Juś
Raczkowanie
 
Avatar Juś
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 480
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cześć wszystkim
Właśnie wróciłam od stomatologa.. niestety czeka mnie wyrwanie tej 6, bo korzeń jest całkowicie zniszczony i schorowany (pisałam o moim problemie w poprzednim wątku) Lekarz powiedział, ze może spróbować go uratować wszystkim co się da, ale że poniose spore koszty a pewnie i tak pójdzie do wyrwania.. Wspomniałam o aparacie i powiedział, że muszę się wybrac do ortodonty na wizytę, ale jego zdaniem to jest całkiem dobry pomysł bo mam mocno scisnięte zęby i wysunięte do przodu, a ponadto wyrastają mi ósemki Tylko nie mam pojęcia do jakiego orto się wybrać, nie mam znajomych którzy mogą mi kogoś polecić.. Jak najlepiej szukać kogoś dobrego?

edit: właśnie zauważyłam wątek na samej górze kogo polecacie przejrzę go
__________________
Chyba szaleję już, płaczę i nagle się śmieję..

Edytowane przez Juś
Czas edycji: 2011-05-05 o 10:54
Juś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 10:59   #223
paradiso
Zadomowienie
 
Avatar paradiso
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 310
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Juś Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim
Właśnie wróciłam od stomatologa.. niestety czeka mnie wyrwanie tej 6, bo korzeń jest całkowicie zniszczony i schorowany (pisałam o moim problemie w poprzednim wątku) Lekarz powiedział, ze może spróbować go uratować wszystkim co się da, ale że poniose spore koszty a pewnie i tak pójdzie do wyrwania.. Wspomniałam o aparacie i powiedział, że muszę się wybrac do ortodonty na wizytę, ale jego zdaniem to jest całkiem dobry pomysł bo mam mocno scisnięte zęby i wysunięte do przodu, a ponadto wyrastają mi ósemki Tylko nie mam pojęcia do jakiego orto się wybrać, nie mam znajomych którzy mogą mi kogoś polecić.. Jak najlepiej szukać kogoś dobrego?

edit: właśnie zauważyłam wątek na samej górze kogo polecacie przejrzę go
Moze napisz z jakiego jesteś miasta,to ktoś Ci doradzi
__________________
MŻ+fitness/skakanka/rower/Ewa Ch.

Chudniemy...?
paradiso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 11:23   #224
Juś
Raczkowanie
 
Avatar Juś
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 480
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez paradiso Pokaż wiadomość
Moze napisz z jakiego jesteś miasta,to ktoś Ci doradzi
Okolice Katowic
Przejrzałam wątek i tylko jedna osoba poleciła jakąś panią doktor z Katowic.

Mam jeszcze pytanie. Czy mogę iść do ortodonty z takim rozwalonym zębem? Tzn jest rozwiercony do granic możliwości, bo dzięki temu mnie nie boli i ogólnie nie wyglada to dobrze. Ale skoro jestem w trakcie leczenia, to chyba mogę się wybrac do ortodonty i zapytać w ogóle czy istnieje taka możliwość, żeby założyc aparat. Bo jeśli się okaże, że to nie ma sensu, to chyba będę chciała ratować tego zęba, nawet jeśli jest szansa 1%
__________________
Chyba szaleję już, płaczę i nagle się śmieję..
Juś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 11:36   #225
Zussska
Zakorzenienie
 
Avatar Zussska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 323
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Juś oczywiście, że idź, zapytać nie zaszkodzi.

Wkurzył mnie dzisiaj dentysta. Poszłam do leczenia zębów, za tydz. zakładam aparat, a on mi mówi, że zrobi tylko jeden(byłam na nfz). No i zostały mi chyba dwa, może jeden do zrobienia. Pewnie będę musiała iść prywatnie(ale na pewno nie do niego).
Jednak w poniedziałek idę do orto, żeby włożyła separatory. Spytam się, czy jest opcja, żeby leczyć te zęby z aparatem(czy będzie dojście). Bo wolałabym jednak zrobić je na nfz. Jak sądzicie, jest szansa, że da radę?
__________________
Zussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 11:46   #226
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Zussska Pokaż wiadomość
Juś oczywiście, że idź, zapytać nie zaszkodzi.

Wkurzył mnie dzisiaj dentysta. Poszłam do leczenia zębów, za tydz. zakładam aparat, a on mi mówi, że zrobi tylko jeden(byłam na nfz). No i zostały mi chyba dwa, może jeden do zrobienia. Pewnie będę musiała iść prywatnie(ale na pewno nie do niego).
Jednak w poniedziałek idę do orto, żeby włożyła separatory. Spytam się, czy jest opcja, żeby leczyć te zęby z aparatem(czy będzie dojście). Bo wolałabym jednak zrobić je na nfz. Jak sądzicie, jest szansa, że da radę?
Jasne, ze mozna Fakt, ze lepiej jest wyleczyc zeby przed zalozeniem aparatu, poniewaz pozniej dojscie jest utrudnione. Ale w sytuacjach kiedy zrobi Ci sie dziura juz podczas noszenia aparatu, oczywiscie ze dentystya Ci wyleczy zeba
Chociaz sadze, ze orto powie Ci, zebys juz teraz wyleczyla wszystkie

PS Jesli chodzi o slinienie, to ja sie slinie niesamowicie nawet przy zwyklym aparacie stalym, bez zadnych hassow i innych wynalazkow Sliniotok mam zagwarantowany kazdej nocy Najciekawej jest, gdy zasne na ramieniu TZ-ta, np podczas ogladania filmu w lozku i pozniej jego rekaw od koszulki jest caaaaaaaaaaalutki mokry Ubaw ma wtedy po pachy
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 11:55   #227
Zussska
Zakorzenienie
 
Avatar Zussska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 323
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Ten ślinotok właśnie mnie przeraża : )
__________________
Zussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 12:28   #228
Adaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Adaa_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 590
GG do Adaa_
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Jeju, właśnie wróciłam od orto i było tak: powiedziała, że muszę zakladać już dół, więc umówione mam na czerwiec! wreszcie będzie komplecik, łuk mi dogięła na podniebieniu, gumeczki jasno błękitne , no i powiedziała, że już b. ładnie, a teraz zacznie sie leczenie asymetrii z wyciągami itd. 13 czerwca mam gumki separacyjne a 16 aparat W ogóle, dwa razy mi zakładała drucik i gumki bo jej się przypomniało że na nikiel jestem uczulona dopiero jak mama przypominała przy zapisywaniu na dół, a ona: jezu, dziecko siadaj, ja Ci założyłam drucik z niklem! haha
__________________
Pamiętaj o tym: jak jesteś w piekle, tylko diabeł może ci pomóc.



Aparatka:

Góra-21.09.10r
Dół-16.06.11r



Dbam o włosy
Adaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 12:42   #229
pietka17
Raczkowanie
 
Avatar pietka17
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 43
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez @na Pokaż wiadomość
mi orto polecała ale daję sobie rade ze szczoteczką nitką itp chociaż podobno to wydatek na lata i się opłaca
Ja też używam irygatora, pomimo tego że dokładnie szczotkuje zębiszcza to zawsze jakieś tam żarcie z aparatu wylatuje jak płukam irygatorem
__________________
Aparat góra: luty 2010
Aparat dół: 03.10 - 01.12
wyciągi: od 19 lutego do października 2011 Planowany koniec:STYCZEŃ/LUTY
pietka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-05, 13:08   #230
ajeva
Raczkowanie
 
Avatar ajeva
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 459
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

oska99, ULA05 - dzięki napiszę jak było już po locie, ale też myślę, że ewentualnie jakiś ucisk będzie ale popsuć to się raczej nie popsuje

a z tym ślinieniem to masakra

klajdla - nieźle, hehe
__________________
orto
start - góra metal 07.06.2011 (+hyrax)
dół 17.01.2012
koniec 10.01.2014

"It's not a dream anymore.

It's worth fighting for!"



proszę o udostępnianie=》 https://zrzutka.pl/ndpe6p dla mamy
ajeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 15:15   #231
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez elaj Pokaż wiadomość


A dlaczego nie moze Ci przesunac 7 i 8?
Ja tak wlasnie robie.
Bez sensu robic mostek, jak masz aparat. Chyba, ze zanikla Ci kosc i nie mozna przesunac.
Sa jeszcze zeby mocowane na wloknach szklanych. Wsadza sie takie haki do dwoch sasiadujacych zebow. Jak masz plomby to super, bo nie trzeba dziurawic zdrowych zebow.
Zab jest idealny, na zawsze. Wyglada, jak prawdziwy i nie psujesz sasiadujacych. Kosztuje 500-2000zl.
Najpierw zapytaj o aparat. Dlaczego nie moze Ci przesunac.

a w ile czasu zanika ta kosc? bo ja nie mam dwóch szostek. jedna wyrwalam w 2007 czyli 5 lat temu .. jednak orto nic nie mowil ze nie daloby rade przesunac. i osemki mam niewyrżniete i on mi je na wierzch wezmie.. tylko ze jak to sie rpzesunie to sie boje ze znowu sie cofnie jak ktos tu juz wspomnial...

---------- Dopisano o 16:15 ---------- Poprzedni post napisano o 16:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Yoshka88 Pokaż wiadomość
Ej mój złomek kończy dziś rok! Jak ten czas szybko zleciał A zęby nadal paskudne Masakra...

Ejzi jeszcze nie wiem co bedzie z tymi szparami. Narazie noszę grzecznie wyciągi i mam nadzieję, że się zębiszcza zmieszczą. Zobaczymy na następnej wizycie a to dopiero 9 czerwca...
Co do zdjęć to muszę zrobić jakieś nowe ale nie mam weny. Poza tym dokąd nie zdejmę aparatu i nie zrobię tych dwójek to będą wyglądać fatalnie. Zresztą za każdym razem jak wrzucałam tu foty to zostały pominięte dyskretnym milczeniem haha, więc może wrzucę na koniec, jak już będzie spektakularny efekt? Oby tylko był...

nie noo wez dodaj jakies foto ej no ale jak mozesz nie wiedziec jak nosisz aparat rok .. to albo ci robi szpary na dwojki albo usuwa te luki ...
__________________
Aparatka - góra: 28.04.2011; dół: 02.06.2011
WŁOSOMANIACZKA.
`bo gdy kochamy zawsze pragniemy być lepsi niż jesteśmy..

ejzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 15:17   #232
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Zussska Pokaż wiadomość
Spytam się, czy jest opcja, żeby leczyć te zęby z aparatem(czy będzie dojście). Bo wolałabym jednak zrobić je na nfz. Jak sądzicie, jest szansa, że da radę?
Wszystko zależy od tego jak będzie przyklejony aparat i gdzie są ubytki. Niestety ale pewne rzeczy trzeba zrobić przed założeniem, bo po założeniu aparatu nie będzie do nich dojścia. Jeszcze jak się ma dentystę i ortodontę w jednej placówce i można np ściągnąć drucik, naprawić zęba i znów założyć to pół biedy. Ale w innych przypadkach jest problem. A jak ubytek jest pod zamkiem, no to jest już dostęp zablokowany.
Ja na NFZ od dawna już nie chodzę, stwierdziłam że szkoda czasu i zębów.

---------- Dopisano o 16:17 ---------- Poprzedni post napisano o 16:15 ----------

Cytat:
Napisane przez pietka17 Pokaż wiadomość
Ja też używam irygatora, pomimo tego że dokładnie szczotkuje zębiszcza to zawsze jakieś tam żarcie z aparatu wylatuje jak płukam irygatorem
Dzięki Wygląda na to, że go pewnie kupię. Poczekam jeszcze na moment gdy zacznę normalnie jeść, żeby wiedzieć jak trudno mi się myje ząbki i albo kupie jeszcze w tym miesiącu, albo poczekam do następnego. Bo na sam aparat plus pasty, szczoteczki, płyny itd wydałam majątek
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 15:47   #233
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

a mi wczoraj odpadł zamek podczas jedzenia kanapki ... jadłam orzechy i inne twarde rzeczy i nic mi się nie stało a tu od zwykłej bagietki mi zamek odleciał
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 16:24   #234
tinsel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 125
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez betti_888 Pokaż wiadomość
a mi wczoraj odpadł zamek podczas jedzenia kanapki ... jadłam orzechy i inne twarde rzeczy i nic mi się nie stało a tu od zwykłej bagietki mi zamek odleciał
Oj, tak to jest.
__________________
Charms

Aparatka
tinsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 16:39   #235
madzieeek
Wtajemniczenie
 
Avatar madzieeek
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 390
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Witajcie! Ja od dzisiaj jestem aparatką "pełną gębą" - tzn. właśnie założono mi dolny łuk! Narazie zamki i drut, na następnej wizycie mam mieć założone pierścienie na moje cudowne leczone kanałowo szóstki (nie wiem co orto dokłądnie planował, ale stwierdził, że "jednak musi założyć pierścienie, bo słabiutkie te szóstki są"), wcześniej separacja na tydzień.
W międzyczasie skoczyłam do stomatologa - przeraziłam się, bo przyjęła mnie jakaś inna kobieta, nie mój ukochany dr Gończowski, ale okazało się, że pani jest całkiem OK, najczęściej leczy w dodatku dzieci, więc do mnie miała idealne podejście - bo ze mną na fotelu dentystycznym trzeba jak z dzieckiem :P
Znieczulenie do tej pory czuję, ale ząbek wylecozny w 20 minut - była dosyć spory (ale nie głęboki, tylko rozległy) ubytek na trójce od strony czówrki - wylazł na wierzch jak się zęby porozsuwały i poprzekręcały. Pani doktor mi pogratulowała spostrzegawczości, bo sama sobie wypatrzyłam tą dziurę
No i pochwaliła mnie też za higienę, powiedziała, że mam ładne dziąsła, bez żadnych stanów zapalnych, co się często zdarza u nastolatków, sprawdziła wszystkie pozostałe zęby ale na szczęście NIC nie znalazła - UFFFFFFFFFFF!
Tak że miałam mały maratonik dzisiaj, ale nawet nie było tak źle - leczenie szybciutko, a i orto uwinął się z naklejaniem zamków przed czasem.
I wszystko fajnie, tylko takie pytanie mam....GDZIE DO CHOLERY JEST MOJA WYPŁATAAAA????? <foch>
__________________
...:::bez planów życie - to cały mój plan:::...

byłam kiedyś "aparatką"!
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1168
madzieeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 16:59   #236
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez madzieeek Pokaż wiadomość
Witajcie! Ja od dzisiaj jestem aparatką "pełną gębą" - tzn. właśnie założono mi dolny łuk! Narazie zamki i drut, na następnej wizycie mam mieć założone pierścienie na moje cudowne leczone kanałowo szóstki (nie wiem co orto dokłądnie planował, ale stwierdził, że "jednak musi założyć pierścienie, bo słabiutkie te szóstki są"), wcześniej separacja na tydzień.
W międzyczasie skoczyłam do stomatologa - przeraziłam się, bo przyjęła mnie jakaś inna kobieta, nie mój ukochany dr Gończowski, ale okazało się, że pani jest całkiem OK, najczęściej leczy w dodatku dzieci, więc do mnie miała idealne podejście - bo ze mną na fotelu dentystycznym trzeba jak z dzieckiem :P
Znieczulenie do tej pory czuję, ale ząbek wylecozny w 20 minut - była dosyć spory (ale nie głęboki, tylko rozległy) ubytek na trójce od strony czówrki - wylazł na wierzch jak się zęby porozsuwały i poprzekręcały. Pani doktor mi pogratulowała spostrzegawczości, bo sama sobie wypatrzyłam tą dziurę
No i pochwaliła mnie też za higienę, powiedziała, że mam ładne dziąsła, bez żadnych stanów zapalnych, co się często zdarza u nastolatków, sprawdziła wszystkie pozostałe zęby ale na szczęście NIC nie znalazła - UFFFFFFFFFFF!
Tak że miałam mały maratonik dzisiaj, ale nawet nie było tak źle - leczenie szybciutko, a i orto uwinął się z naklejaniem zamków przed czasem.
To super, że wszystko tak dobrze się ułożyło
Cytat:
Napisane przez madzieeek Pokaż wiadomość
I wszystko fajnie, tylko takie pytanie mam....GDZIE DO CHOLERY JEST MOJA WYPŁATAAAA????? <foch>
Pewnie tam gdzie i moja Poszły pewnie razem pić i tyle je widziałyśmy
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 18:13   #237
kasiunia_84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Mikołów
Wiadomości: 116
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Juś Pokaż wiadomość
Okolice Katowic
Przejrzałam wątek i tylko jedna osoba poleciła jakąś panią doktor z Katowic.

Mam jeszcze pytanie. Czy mogę iść do ortodonty z takim rozwalonym zębem? Tzn jest rozwiercony do granic możliwości, bo dzięki temu mnie nie boli i ogólnie nie wyglada to dobrze. Ale skoro jestem w trakcie leczenia, to chyba mogę się wybrac do ortodonty i zapytać w ogóle czy istnieje taka możliwość, żeby założyc aparat. Bo jeśli się okaże, że to nie ma sensu, to chyba będę chciała ratować tego zęba, nawet jeśli jest szansa 1%
ja polecam do zabrza
jestem z mikołowa i mam problem z moją orto w mikołowie
byłam z Zabrzu na konsultacji i do miesiąca na pewno zmieniam ortodontę na tą z zabrza chociaż w miko mamy jeczsze 2 inne ortodontki i u jednej z nich tez byłam na konsultacji i bardziej kompetentna wydaje mi się ta z zabrza
wyślę ci na priv namiary


aaa i ona jest też dentystką
__________________
Aparatka góra 30.06.2010
dół i zmiana orto 13.06.2011
planowany koniec .....myślę ,że do pół roku
zapuszczam włosy... ROŚNIJCIE !!!

Edytowane przez kasiunia_84
Czas edycji: 2011-05-05 o 18:15
kasiunia_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 18:47   #238
kasiunia_84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Mikołów
Wiadomości: 116
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

dawno mnie tu nie było
dziś byłam na konsultacji u drugiej ortodontki
gdyż dalej mam wątpliwości co to mojej orto i tego, że zębiska stoją w miejscu od 9m-cy bo złomka mam już 11

Ta zapytała się ile razy miałam zmieniany łuk i jak długo mam aparat, więc się zdziwiła, że po miesiącu od założenia aparatu miałam zmieniany łuk i ani razu więcej i też to zauważyła, że jest cieniutki
Powiedziała, że taki łuk stosuje się na samym początku leczenia aby wysunąć zęby do przodu i on to zadanie spełnił więc teraz kolej na inne łuki które poszerzyły by mój zgryz na boki, aaa no i że te łuki stosuje się na początku leczenia i działają 6 tygodni i nie dłużej i nawet jakbym miała co tydzień zmieniane ligatury to zęby nie drgną w żadną stronę :/ i dziwi się że od sierpnia nie miałam zmienianego łuku ( orto zmieniała mi tylko ligatury) wizyty miałam co 8 a nawet ostatnio 10 tyg i też się zdziwiła dlaczego tak rzadko.
Powiedziała mi, że mam pogadać ze swoją orto co dalej planuje a jak się z nią nie dogadam to mam do niej wrócić i będziemy myśleć co dalej
Ale dziewczyny......nie mam ochoty się już użerać moją orto....kiedy mówię jej, że zęby uciekają w jedną stronę ona se z tego nic nie robi i zmienia mi tylko ligatury, mówię, że nie widzę efektu to milczy. 11 miesięcy a ząbki od 9 miesięcy są tylko wysunięte do przodu a tak zero postępu :/
dla przypomnienia wrzucam fotki

Betti ty pisałaś, że prawie na każdej wizycie miałaś zmieniany łuk...i widzisz....dlatego tak ci się poszerzył zgryz bez innych "gadżetów"
widać , że się da i wszystko zależy od ortodonty do którego się chodzi

moje żeby sierpień- różnokolorowe
luty- różowe
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg przed założeniem, sierpień2010 niżej luty 2011.jpg (38,0 KB, 120 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sierpień2010 niżej luty 2011 pomniejszone.jpg (26,1 KB, 136 załadowań)
__________________
Aparatka góra 30.06.2010
dół i zmiana orto 13.06.2011
planowany koniec .....myślę ,że do pół roku
zapuszczam włosy... ROŚNIJCIE !!!

Edytowane przez kasiunia_84
Czas edycji: 2011-05-05 o 18:50
kasiunia_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 19:34   #239
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez kasiunia_84 Pokaż wiadomość

Betti ty pisałaś, że prawie na każdej wizycie miałaś zmieniany łuk...i widzisz....dlatego tak ci się poszerzył zgryz bez innych "gadżetów"
widać , że się da i wszystko zależy od ortodonty do którego się chodzi

moje żeby sierpień- różnokolorowe
luty- różowe

to szczeka moze sie poszerzyc tylko po zmainie łuku? nie trzeba nosic tych hyraxow/ hassów? super zabki ,takie biale i wgl i te rozowe ligaturki
__________________
Aparatka - góra: 28.04.2011; dół: 02.06.2011
WŁOSOMANIACZKA.
`bo gdy kochamy zawsze pragniemy być lepsi niż jesteśmy..

ejzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 19:38   #240
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez ejzii Pokaż wiadomość
to szczeka moze sie poszerzyc tylko po zmainie łuku? nie trzeba nosic tych hyraxow/ hassów? super zabki ,takie biale i wgl i te rozowe ligaturki
Może ale oczywiście w mniejszym stopniu niż to ma miejsce przy tych wszystkich wynalazkach
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:07.