Potrzebuje rady! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-25, 22:58   #1
Monko23
Raczkowanie
 
Avatar Monko23
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 38

Potrzebuje rady!


Dziewczyny potrzebuje rady. Mialam taka czarna sukienke w koronke z Cubusa. Dalam za nia 100 zl jakis rok temu, sukienka byla noszona dwa razy, w dobrym stanie. Pozyczylam kolezance i po jakims miesiacu oddala mi ja podziurawiona. 6 wiekszych dziur, nie licze malych. Jedna jest takich rozmiarow ze cala dlon mi sie w nia miesci. Jak myslicie ile mam wziasc za ta sukienke od niej? Dodam, ze to byla moja ulubiona.
Monko23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 23:05   #2
blair witch
Zakorzenienie
 
Avatar blair witch
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 533
Dot.: Potrzebuje rady!

Ja poprosiłabym/zażądała zakupu podobnej - niech znajdzie na allegro czy w sklepie i Ci podeśle do wyboru. I nigdy więcej nie pożyczaj jej ciuchów... Ja gdybym zniszczyła koleżance coś, to sama zaproponowałabym kupienie nowej.
__________________
blair witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 23:12   #3
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Potrzebuje rady!

może udałoby się ją odratować (w co wątpię). poszukaj punktu cerowania artystycznego, może by coś zaradzili (ale uprzedzam, oni się cenią).
cubus często wypuszcza te same rzeczy przez kilka lat. a nuż się uda i ci się trafi taka sama.
jeżeli by się nie znalazła taka sama lub podobna sukienka, koleżanka powinna ci zwrócić tą 100.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 23:24   #4
Monko23
Raczkowanie
 
Avatar Monko23
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 38
Dot.: Potrzebuje rady!

Najgorsze jest to, ze mam w styczniu studniowke (nie moja, kolega mnie zaprosil) i mialam w niej isc.
Monko23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 23:30   #5
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Potrzebuje rady!

Cytat:
Napisane przez Monko23 Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuje rady. Mialam taka czarna sukienke w koronke z Cubusa. Dalam za nia 100 zl jakis rok temu, sukienka byla noszona dwa razy, w dobrym stanie. Pozyczylam kolezance i po jakims miesiacu oddala mi ja podziurawiona. 6 wiekszych dziur, nie licze malych. Jedna jest takich rozmiarow ze cala dlon mi sie w nia miesci. Jak myslicie ile mam wziasc za ta sukienke od niej? Dodam, ze to byla moja ulubiona.
Oddała Ci kompletnie zniszczoną sukienkę? Niektórzy to mają pomysły... to już nie lepiej było powiedzieć, że się zniszczyła i nie oddawać, tylko zapytać jak może się zrekompensować?
No ale mniejsza z tym...

Przejdź się do tego sklepu, może mają jeszcze taką sukienkę (w sieciówkach często długo trzymają stare kolekcje) - jak będzie, to niech Ci ją odkupi. A jak nie, to może znajdziesz jakąś inną ładną w podobnej cenie.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 23:44   #6
Juś
Raczkowanie
 
Avatar Juś
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 480
Dot.: Potrzebuje rady!

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Oddała Ci kompletnie zniszczoną sukienkę? Niektórzy to mają pomysły... to już nie lepiej było powiedzieć, że się zniszczyła i nie oddawać, tylko zapytać jak może się zrekompensować?
No ale mniejsza z tym...
Miałam kiedyś taką znajomą, która potrafiła w oczy kłamać, że ona czegoś nie zniszczyła. Pożyczyłam jej 2 rzeczy, obie wróciły uszkodzone, ale przecież takie dostała ode mnie! Jedną z tych rzeczy były słuchawki do mp3 które kupiłam za 40zł (może to nie majątek), ale odkupiła mi za to takie za 3zł z kiosku..
Ja bym powiedziała, żeby zwróciła Ci gotówkę, albo kupiła taką samą/podobną..
__________________
Chyba szaleję już, płaczę i nagle się śmieję..
Juś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 07:25   #7
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Potrzebuje rady!

Ja można zniszczyć nie swoją rzecz Też miałam taką sytuację, co prawda dotyczyła bluzy z kapturem - ale wtedy bardzo ją lubiłam i często nosiłam, aż do momentu jak pożyczyłam ją koleżance - nie dość, że trzymała ją ponad dwa miesiące i niby ciągle zapominała ją mi oddać, to na dodatek oddała poplamioną farbą olejną. Nawet się do tego nie przyznała, dała bluzę w reklamówce, a ja dopiero w domu zobaczyłam. W sumie ja od niej kasy żadnej nie wzięłam, w w zasadzie jakoś później nie miałyśmy ze sobą już kontaktu.

Na Twoim miejscu wzięłabym całą kwotę - założyłaś ją dwa razy, czyli była praktycznie nowa, do tego Twoja ulubiona - a koleżanka nie powinna jej zniszczyć, może faktycznie uda Ci się upolować taką samą w Cubusie...
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-26, 10:06   #8
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Potrzebuje rady!

też bym domagała się całej kwoty lub odkupienia takiej samej/podobnej zaakceptowanej przez Ciebie.
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 11:58   #9
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Potrzebuje rady!

ja bym sie domagala zwrotu 100zl.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 12:28   #10
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Potrzebuje rady!

Cytat:
Napisane przez anjuta Pokaż wiadomość
też bym domagała się całej kwoty lub odkupienia takiej samej/podobnej zaakceptowanej przez Ciebie.
ja tak samo tłumaczyła się jakoś koleżanka? zaproponowała rekompensatę sama?
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 12:31   #11
Charlotte York
Zadomowienie
 
Avatar Charlotte York
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 261
Dot.: Potrzebuje rady!

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ja bym sie domagala zwrotu 100zl.
Oczywiście! Niech Ci daje 100 zł. Przecież dałaś jej ładną, nie zniszczoną sukienkę, na dodatek miałaś w niej iść na studniówkę.

Nooo a na przyszłość... myślę, że nauczyłaś się, że nie pożycza się nikomu, nawet najlepszym koleżankom takich rzeczy?
Charlotte York jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-26, 12:49   #12
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Potrzebuje rady!

Cytat:
Napisane przez Charlotte York Pokaż wiadomość
Oczywiście! Niech Ci daje 100 zł. Przecież dałaś jej ładną, nie zniszczoną sukienkę, na dodatek miałaś w niej iść na studniówkę.

Nooo a na przyszłość... myślę, że nauczyłaś się, że nie pożycza się nikomu, nawet najlepszym koleżankom takich rzeczy?
dokladnie. niech odda pieniadze za sukienke skoro dostala w tak dobrym stanie ze nosila. a jak nie to niech odkupi podobna.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 12:56   #13
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Potrzebuje rady!

Tak jak dziewczyny, zadalabym zwrotu calej sumy. Dziura wielkosci dloni Jak sie to robi?! Jak sie tlumaczyla kolezanka?
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 13:15   #14
trawa_morska
Zadomowienie
 
Avatar trawa_morska
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 532
Dot.: Potrzebuje rady!

Kurcze, to jest strasznie krepujaca sytuacja, dlatego wlasnie - jak ktos wyzej napisal - nie pozycza sie nikomu, a juz zwlaszcza blizszym znajomym, zadnych rzeczy, na ktorych Ci zalezy....potem sa z tego tylko i wylacznie problemy. Podobnie jest z wieksza kwota pieniedzy.

Jakby mi sie wydarzyl taki wypadek, ze zniszczyloby sie cos, co nie bylo moje, to sama bym sie zapytala, co moge zrobic w ramach rekompensaty. Nic Ci nie powiedziala? Tylko oddala cala w dziurach?

Oprocz tego, ze powinna Ci oddac wlasnie stowe albo kupic cos, co faktycznie zrekompensuje sukienke, powinna Cie jeszcze dodatkowo zaprosic na jakis dobry obiad albo cos, w ramach przeprosin.
Jezeli tego nie bedzie, to watpie w kontynuowanie tej calej znajomosci.
trawa_morska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 13:36   #15
Charlotte York
Zadomowienie
 
Avatar Charlotte York
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 261
Dot.: Potrzebuje rady!

Tylko i wyłącznie niech Ci odda pieniądze. Jak sama będzie mogła zdecydować co Ci odkupić to odkupi coś co Ci się nie będzie podobało i pewnie w o wiele niższej cienie, żeby jak najmniej stracić. I powiedz jej coś do słuchu. Jak tam można. Pożyczyć coś i tak zniszczyć.
Charlotte York jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 21:27   #16
Monko23
Raczkowanie
 
Avatar Monko23
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 38
Dot.: Potrzebuje rady!

Pójdę do krawcowej i spytam ile by to kosztowało i niech zapłaci. O.
Monko23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 22:00   #17
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Potrzebuje rady!

ale, do jakiej krawcowej? pozyczyłaś dobrą sukienkę i taka chcesz mieć, nigdy nie uda się tak naprawić, aby nie było sladu. Nie pozwól się wykorzystywać.
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 22:58   #18
AnULka248
Zakorzenienie
 
Avatar AnULka248
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 598
Dot.: Potrzebuje rady!

Cytat:
Napisane przez anjuta Pokaż wiadomość
ale, do jakiej krawcowej? pozyczyłaś dobrą sukienkę i taka chcesz mieć, nigdy nie uda się tak naprawić, aby nie było sladu. Nie pozwól się wykorzystywać.
Racja!
Tym bardziej, że koronkę bardzo ciężko "naprawić".
AnULka248 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 12:41   #19
kaka_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 111
Dot.: Potrzebuje rady!

Taaa też to znam, najczęstsza wymówka to "to już tak było!" całe szczęście nie mam już takich "koleżanek" Powiedz jej, że postawiła cię w trudnej sytuacji bo sama chciałaś ją ubrać i więcej niestety jej nie pożyczysz skoro nie umie tego uszanować. Niech teraz odda swoją najlepszą sukienkę albo odda kasę za naprawe. Wiem, że to bardzo ciężka sytuacja, ja też nie potrafię egzekwować takich rzeczy od bliskich znajomych. Kiedyś usłyszałam od koleżanki pożycz mi swój "tu nazwa przedmiotu nie pamiętam o co chodziło chyba o rower" bo mój się zniszczy niestety mówiła serio...
__________________
"Pamiętaj jeśli kłócisz się o coś w Internecie, z góry przegrałeś. Następnym razem, jeśli ktoś w sieci Cię zdenerwuje, wyluzuj i zjedz kanapkę."

Edytowane przez kaka_86
Czas edycji: 2011-11-28 o 12:44
kaka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:27.