Notoryczny klamca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-06, 23:29   #1
mary232323
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8

Notoryczny klamca


Chodzi o mojego kolege. Niby jest mily i zatroskany o innych ale nie wierze, ze jest taki naprawde bo on... ciagle klamie. Na poczatku gdy go poznalam pomyslalam ze jest super pomocny, szczery i zawsze sluzy dobra rada jednak oczy otworzyli mi wspolni znajomi. Po kilku rozmowach z nimi na jego temat dotarlo do mnie ze prawie wszystko o czym mowi ten czowiek mija sie z prawda. Czy on ma cos z psychika czy normalnym ludziom tez zdarza sie klamac w 99%?
Do tego dochodzi jeszcze jedna rzecz. Tak wiec on czasem mowi o czyms z przekonaniem a za chwile ma na ten sam temat zdanie odmienne o 180 stopni np. pyta czy mozemy wyjsc na spacer i mowi ze decyzja nalezy do mnie a gdy powiem ze tak to on za chwile mowi, ze teraz nie mozemy nigdzie isc bo on musi film obejrzec i mowi to tak jak by minute wczesniej nie zadawal mi wczesniej przedstawionego pytania. Tak jest w wielu kwestaich.
Czy z jego psychika jest cos nie tak czy poprostu jest zwyklym klamca?
mary232323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 00:50   #2
thejolek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3
Dot.: Notoryczny klamca

Hehe znam podobną osobę, z tym, że mój znajomy mógł by bajki pisać... wiesz co, wg. mnie to on może mieć jakieś kompleksy i próbuje nadrabiać tymi swoimi kłamstewkami, pewnie myśli, że jest przez to fajny. Rozumiem twój ból bo też przejechałam się na kolesiu z którym się praktycznie zaprzyjaźniłam a potem okazało się, że to kłamca jakich mało. Myślę, że poprostu facet lubi ściemniać i ma to we krwi. także ja bym uważała... pozdrawiam
thejolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 05:56   #3
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Notoryczny klamca

albo cierpi na mitomanię z której powinien się leczyć.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 08:05   #4
zagubiona_w_swoich_snach
Zakorzenienie
 
Avatar zagubiona_w_swoich_snach
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 477
Dot.: Notoryczny klamca

z psychika to nie sadze , raczej z charakterem. Taki juz jest , nadrabia ( moze malo ciekawa wg niego) osobowosc albo poprostu zmienia zdanie dopasowując je do osoby z ktora aktualnie rozmawia i do jej zdania.
__________________
Nie możesz zmienić wszystkiego.
Możesz za to zmienić jedną, małą rzecz.
I tak to działa.
zagubiona_w_swoich_snach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 08:29   #5
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Notoryczny klamca

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
albo cierpi na mitomanię z której powinien się leczyć.
też mi to przyszło na mysl
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 08:37   #6
natusia167
Rozeznanie
 
Avatar natusia167
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Żory :)
Wiadomości: 993
GG do natusia167
Dot.: Notoryczny klamca

Moze mysli ze w ten sposob bedzie fajny? ze bedzie imponowal innym?
__________________
Chuudne
97--->90---> 85--->79--->75--->69-->67-->65-->63!!!

Dbam o wlosy:

Nie prostuje 15.07.2011
Olej kokosowy 25.07.2011
natusia167 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 08:51   #7
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Notoryczny klamca

Tak jak napisały dziewczyny - być może to choroba, a jeśli tak, to w takim wypadku należałoby ją leczyć, bo ciężko żyć jako notoryczny kłamca - ciężko sobie życie ułożyć, ciężko w domu,ciężko ze znajomymi, ciężko w pracy..
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-07, 09:08   #8
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Notoryczny klamca

Znałam jednego bajkopisarza.
Problem w tym ze łapiąc go na kłamstwie jednym i drugim nie wierzyłam mu już wcale!Nawet jak historyje okazywały się prawdą.

Do autorki- jakie są powody ze się kumplujesz z tym chłopakiem?
Ma jakieś inne zalety?
U mnie takie osoby maja przerąbane a właściwie urywam kontakt.
Jeśli chcę fantasy to oglądam Władcę Pierścieni

Cytat:
Napisane przez mary232323
pyta czy mozemy wyjsc na spacer i mowi ze decyzja nalezy do mnie a gdy powiem ze tak to on za chwile mowi, ze teraz nie mozemy nigdzie isc bo on musi film obejrzec
Swoją drogą pytając Cię o coś a potem kompletnie ignorując Twą odpowiedź dosadnie pokazuje w której części ciała Cię ma
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 10:05   #9
martynkaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar martynkaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 72
Dot.: Notoryczny klamca

Cytat:
Napisane przez mary232323 Pokaż wiadomość
Chodzi o mojego kolege. Niby jest mily i zatroskany o innych ale nie wierze, ze jest taki naprawde bo on... ciagle klamie. Na poczatku gdy go poznalam pomyslalam ze jest super pomocny, szczery i zawsze sluzy dobra rada jednak oczy otworzyli mi wspolni znajomi. Po kilku rozmowach z nimi na jego temat dotarlo do mnie ze prawie wszystko o czym mowi ten czowiek mija sie z prawda. Czy on ma cos z psychika czy normalnym ludziom tez zdarza sie klamac w 99%?
Do tego dochodzi jeszcze jedna rzecz. Tak wiec on czasem mowi o czyms z przekonaniem a za chwile ma na ten sam temat zdanie odmienne o 180 stopni np. pyta czy mozemy wyjsc na spacer i mowi ze decyzja nalezy do mnie a gdy powiem ze tak to on za chwile mowi, ze teraz nie mozemy nigdzie isc bo on musi film obejrzec i mowi to tak jak by minute wczesniej nie zadawal mi wczesniej przedstawionego pytania. Tak jest w wielu kwestaich.
Czy z jego psychika jest cos nie tak czy poprostu jest zwyklym klamca?

Widzisz, mam taki sam problem ze swoim facetem.. I powiem tak.. To nie jest normalne, żeby tak kłamać.. W takim przypadku trzeba zasięgnąć porady specjalisty.. Byc może problem tkwi głębiej, a kłamstwo jest zwyczajnym skutkiem tego problemu.. Lepiej ogranicz kontakty z tym człowiekiem, bo może cie kiedys mocno zranić..
__________________
I znów w Gdańsku zakotwiczę tu na zawsze! Kocham Cię Grzesiu!


martynkaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 10:25   #10
Kiciaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 425
Dot.: Notoryczny klamca

Mi się wydaje, że notoryczny kłamca tak czy siak musi mieć coś z głową. Kiedyś przyjaźniłam się z dziewczyną, która opowiadała o swojej siostrze jej mężu i siostrzeńcu, jeździła do szpitala do małego żeby odwiedzić czy opowiadała np. o tym jak umazał ją czekoladą - i pokazywała plamę na bluzce. To był jej inny wymyślony świat. Dla mnie była zdrowo kopnięta i tyle psycholog by jej nie pomógł. Niektórzy tak mają - trzeba się przyzwyczaić..
Kiciaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 10:41   #11
krolowakiczu
Zakorzenienie
 
Avatar krolowakiczu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: łóżkowo lub fotelowo
Wiadomości: 9 454
Dot.: Notoryczny klamca

też poznałam niestety kiedyś podobnego kłamce, i jak sobie tylko pomyśle o tym co on w ogóle mówił do mnie to żal .. ehh
__________________

28.09.2010


krolowakiczu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-07, 10:58   #12
mw86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 260
GG do mw86
Dot.: Notoryczny klamca

Ja miałam niestety ten sam problem do wczoraj ale ze swoim już byłym facetem. Kłamał wszystkich- rodziców, kolegów no i co najgorsze także mnie Wczoraj już przebrała się miarka. Przed wczoraj rzekomo pojechał do swojego rodzinnego miasta, pisał mi smsy jak to jest w szpitalu z mamą u swojego taty. Sprawa się wydała jak jego mama zadzwoniła do mnie i zapytała czy nie wiem gdzie on czasem teraz jest bo miał przyjechać do domu a się nawet nie pojawił. Kłamał mnie przez 2 dni To jest jeden z wielu przykładów takich kłamstw. U niego to już po prostu jest choroba Z daleka od takich osób bo ciągłe kłamstwa i oszustwa powodują ciągły stres.
__________________
"Każdy może żyć sam ale nie każdy się jeszcze o tym przekonał" - serial Glina

Wymianka
mw86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 11:08   #13
krolowakiczu
Zakorzenienie
 
Avatar krolowakiczu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: łóżkowo lub fotelowo
Wiadomości: 9 454
Dot.: Notoryczny klamca

Ja miałam niestety ten sam problem do wczoraj ale ze swoim już byłym facetem. Kłamał wszystkich- rodziców, kolegów no i co najgorsze także mnie Wczoraj już przebrała się miarka. Przed wczoraj rzekomo pojechał do swojego rodzinnego miasta, pisał mi smsy jak to jest w szpitalu z mamą u swojego taty. Sprawa się wydała jak jego mama zadzwoniła do mnie i zapytała czy nie wiem gdzie on czasem teraz jest bo miał przyjechać do domu a się nawet nie pojawił. Kłamał mnie przez 2 dni To jest jeden z wielu przykładów takich kłamstw. U niego to już po prostu jest choroba Z daleka od takich osób bo ciągłe kłamstwa i oszustwa powodują ciągły stres.

DOKŁADNIE Potem z zaufaniem do innych ludzi są nawet problemy ..

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

Cytat:
Napisane przez krolowakiczu Pokaż wiadomość
Ja miałam niestety ten sam problem do wczoraj ale ze swoim już byłym facetem. Kłamał wszystkich- rodziców, kolegów no i co najgorsze także mnie Wczoraj już przebrała się miarka. Przed wczoraj rzekomo pojechał do swojego rodzinnego miasta, pisał mi smsy jak to jest w szpitalu z mamą u swojego taty. Sprawa się wydała jak jego mama zadzwoniła do mnie i zapytała czy nie wiem gdzie on czasem teraz jest bo miał przyjechać do domu a się nawet nie pojawił. Kłamał mnie przez 2 dni To jest jeden z wielu przykładów takich kłamstw. U niego to już po prostu jest choroba Z daleka od takich osób bo ciągłe kłamstwa i oszustwa powodują ciągły stres
DOKŁADNIE Potem z zaufaniem do innych ludzi są nawet problemy ..
__________________

28.09.2010


krolowakiczu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 12:16   #14
martynkaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar martynkaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 72
Dot.: Notoryczny klamca

Cytat:
Napisane przez mw86 Pokaż wiadomość
Ja miałam niestety ten sam problem do wczoraj ale ze swoim już byłym facetem. Kłamał wszystkich- rodziców, kolegów no i co najgorsze także mnie Wczoraj już przebrała się miarka. Przed wczoraj rzekomo pojechał do swojego rodzinnego miasta, pisał mi smsy jak to jest w szpitalu z mamą u swojego taty. Sprawa się wydała jak jego mama zadzwoniła do mnie i zapytała czy nie wiem gdzie on czasem teraz jest bo miał przyjechać do domu a się nawet nie pojawił. Kłamał mnie przez 2 dni To jest jeden z wielu przykładów takich kłamstw. U niego to już po prostu jest choroba Z daleka od takich osób bo ciągłe kłamstwa i oszustwa powodują ciągły stres.

Mam dokładnie to samo.. Kłamstwo może zniszczyć zycie.. Nie tylko jemu, ale wszystkim osobom dookoła.. Mój facet kłamał, ranił mnie, później przepraszał, przez jakiś czas bylo dobrze i znów się powtarzało ze zdwojoną siłą.. Wcześniej byłam radosną i szczesliwą dziewczyną, przez niego jestem jak wrak.. Wyniszczona psychicznie, ciagle w stresie, nieufna.. Niestety, choć nie raz próbowałam to ratowac i ratowac jego od kłamstw, nic z tego nie wyszło.. Zostawił mnie 3 dni temu.. Że niby dla mojego dobra.. To rzeczywiście jest chorobą i to bardzo poważną.. Taki człowiek całe zycie będzie nieszczęśliwy, a osoby, które beda go otaczały, jeszcze mocniej..
__________________
I znów w Gdańsku zakotwiczę tu na zawsze! Kocham Cię Grzesiu!


martynkaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 18:50   #15
kocik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 7
Dot.: Notoryczny klamca

"Suszarka" ma racje to mitomania,choroba na tle psychicznym.Mój były mąż to miał,na szczęście uwolniłam się z tego związku,ciężko jest żyć z takim człowiekiem...
kocik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 20:31   #16
Ptysio5
Zakorzenienie
 
Avatar Ptysio5
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 545
Dot.: Notoryczny klamca

Też znam takiego osobnika. Podejrzewam go nawet o socjopatię
Jest mega wkurzający
Ptysio5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 14:46   #17
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: Notoryczny klamca

też się zgadzam że jest to mitomania
__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 15:18   #18
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Notoryczny klamca

Cytat:
Napisane przez mw86 Pokaż wiadomość
Ja miałam niestety ten sam problem do wczoraj ale ze swoim już byłym facetem. Kłamał wszystkich- rodziców, kolegów no i co najgorsze także mnie Wczoraj już przebrała się miarka. Przed wczoraj rzekomo pojechał do swojego rodzinnego miasta, pisał mi smsy jak to jest w szpitalu z mamą u swojego taty. Sprawa się wydała jak jego mama zadzwoniła do mnie i zapytała czy nie wiem gdzie on czasem teraz jest bo miał przyjechać do domu a się nawet nie pojawił. Kłamał mnie przez 2 dni To jest jeden z wielu przykładów takich kłamstw. U niego to już po prostu jest choroba Z daleka od takich osób bo ciągłe kłamstwa i oszustwa powodują ciągły stres.
Przechodziłam to samo. Koszmar.
Cytat:
Napisane przez krolowakiczu Pokaż wiadomość

DOKŁADNIE Potem z zaufaniem do innych ludzi są nawet problemy ..
Dokładnie
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 21:58   #19
elwiraradlak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 172
Dot.: Notoryczny klamca

A ja sądzę że dopóki ktoś kto kłamie,nie ważne dużo czy mało ale robi to z tego powodu że może coś zyskać (materialnie,podnieść swój status w oczach innych, zyskać grono znajomych zafascynowanych jego opowieściamiitd) to jest tzw "zwykłym kłamcą". Jeżeli robi to bez większego powodu,ale ot tak,żeby tylko skłamać to jest coś bardzo niepokojącego z jego psychiką. Ja osobiście staram się wystrzegać zarówno jednego jak i drugiego typu kłamcy
elwiraradlak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:41.