Proszę o spojrzenie z boku na mój związek - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-19, 16:13   #121
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: Proszę o spojrzenie z boku na mój związek

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Zgadzam się i tak samo myślę.

A to że ludzie często krzykną czy czymś rzucą wcale nie świadczy o normie. Sporo ludzi jest też alkoholikami, ma problemy psychiczne. Ja odradzam związek z takimi osobami, nie wróżę szczęśliwego życia tam gdzie są czyjeś nieprzepracowane problemy i próby ich rozwiązania przy pomocy agresji.

Całkiem normalna osoba, doprowadzona do skraju wyczerpania nerwowego również może być agresywna. Dla mnie bycie zazdrosnym o zaniesienie rzeczy choremu koledze to nie jest skrajnie wyczerpująca sytuacja. Za chwilę będzie się wściekał, bo jest korek na ulicy albo spadł deszcz. Jeśli się takiej osobie pozwoli, to potem widać jak to się kończy - mąż mnie nie szanuje, krzyczy i wyzywa, co zrobić?

To jest też różnica, czy rzuca się swoją rzeczą, w samotności żeby rozładować emocje, a cudzą rzeczą w miejscu publicznym. Dla mnie to drugie to demonstracja agresji i zwykła przemoc.
Bo oczywiście denerwują nas tylko konkretne sytuacje. W zdrowym człowieku frustracja nie narasta.
Nie ma tak, ze dziewczyna flirtuje, daje się łaskotać, otacza sid adoratorami, nie przedstawia chłopaka rodzinie ani tym rzekomym przyjaciołom, ale w facecie frustracja na pewno nie narastała. W końcu zdrowe są tylko jednostki nieemocjonalne, które oprócz mdlosci od rzygania tecza nie czuja zadnych negatywnych emocjo, juz nie daj buk takich, ktore sa nieadekwatne do sytuacji.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 16:15   #122
201712140912
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 263
Dot.: Proszę o spojrzenie z boku na mój związek

Cytat:
Napisane przez Liara_Tsoni Pokaż wiadomość
Bo oczywiście denerwują nas tylko konkretne sytuacje. W zdrowym człowieku frustracja nie narasta.
Nie ma tak, ze dziewczyna flirtuje, daje się łaskotać, otacza sid adoratorami, nie przedstawia chłopaka rodzinie ani tym rzekomym przyjaciołom, ale w facecie frustracja na pewno nie narastała. W końcu zdrowe są tylko jednostki nieemocjonalne, które oprócz mdlosci od rzygania tecza nie czuja zadnych negatywnych emocjo, juz nie daj buk takich, ktore sa nieadekwatne do sytuacji.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
I naprawdę uważasz, że odpowiednią reakcją jest rzucanie cudzą rzeczą? A nie rozmowa na temat wzajemnych oczekiwań ewentualnie zerwanie?
201712140912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 16:18   #123
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: Proszę o spojrzenie z boku na mój związek

Cytat:
Napisane przez mekare95 Pokaż wiadomość
I naprawdę uważasz, że odpowiednią reakcją jest rzucanie cudzą rzeczą? A nie rozmowa na temat wzajemnych oczekiwań ewentualnie zerwanie?
Odpowiednia nie jest. Ale tez nie jest niezrozumiala. Tak samo jak krzykniecie nigdy nie jest odpowiednia rekacja ale ludzie czasami krzykna.
Rozmowa nic nie daje a zerwac.nie jest tak latwo. Poza tym autorka tez moze zwrwac a jakos tego nie robi.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 16:22   #124
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Proszę o spojrzenie z boku na mój związek

Liara Tsoni, nie wygrasz. Facet jest przemocowcem i koniec.
Tak samo jak ja, ty, Hultaj.
Wszyscy idzmy na terapie.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 16:23   #125
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: Proszę o spojrzenie z boku na mój związek

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
Liara Tsoni, nie wygrasz. Facet jest przemocowcem i koniec.
Tak samo jak ja, ty, Hultaj.
Wszyscy idzmy na terapie.
Ise na terapię bo ostatnio nakrzyczlam na tz ze nie sprząta i rzucilam jego skarpetkami o podloge.
Taki ze mnie przegryw

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 16:26   #126
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Proszę o spojrzenie z boku na mój związek

Cytat:
Napisane przez Liara_Tsoni Pokaż wiadomość
Bo oczywiście denerwują nas tylko konkretne sytuacje. W zdrowym człowieku frustracja nie narasta.
Nie ma tak, ze dziewczyna flirtuje, daje się łaskotać, otacza sid adoratorami, nie przedstawia chłopaka rodzinie ani tym rzekomym przyjaciołom, ale w facecie frustracja na pewno nie narastała. W końcu zdrowe są tylko jednostki nieemocjonalne, które oprócz mdlosci od rzygania tecza nie czuja zadnych negatywnych emocjo, juz nie daj buk takich, ktore sa nieadekwatne do sytuacji.
Jak ktoś nie umie porozmawiać, powiedzieć o tym co go denerwuje w związku, i na końcu musi wszystko wyładować w akcie agresji, to tak samo nie nadaje się na partnera. Nie podejmuje rozmowy, najpierw wybucha, a dopiero potem Autorka coś próbuje mu tłumaczyć. Czyli jednym słowem o wszystkim się dziewczyna dowiaduje, jak już jest za późno i frustracja sięga zenitu. Jak sobie wyobrażasz funkcjonowanie w takim związku na co dzień? Bo z pewnością to nie jedyny problem, z jakim ta para będzie musiała się zmierzyć.

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:24 ----------

Cytat:
Napisane przez mekare95 Pokaż wiadomość
I naprawdę uważasz, że odpowiednią reakcją jest rzucanie cudzą rzeczą? A nie rozmowa na temat wzajemnych oczekiwań ewentualnie zerwanie?
Niee, nakrzyczenie na partnera, rzucenie rzeczami o podłogę kluczem do szczęśliwego związku. Przecież agresja rozwiązuje wszystko.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 16:27   #127
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: Proszę o spojrzenie z boku na mój związek

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Jak ktoś nie umie porozmawiać, powiedzieć o tym co go denerwuje w związku, i na końcu musi wszystko wyładować w akcie agresji, to tak samo nie nadaje się na partnera. Nie podejmuje rozmowy, najpierw wybucha, a dopiero potem Autorka coś próbuje mu tłumaczyć. Czyli jednym słowem o wszystkim się dziewczyna dowiaduje, jak już jest za późno i frustracja sięga zenitu. Jak sobie wyobrażasz funkcjonowanie w takim związku na co dzień? Bo z pewnością to nie jedyny problem, z jakim ta para będzie musiała się zmierzyć.
Ja tam uważam że kłótnie w związku to nic złego o ile o nich się para godzi i próbuje rozmawiac. A facet autorki rozmawia tylko to nie przynosi skutku bo autorka fakt czas udaje niewinna lelije.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-19, 16:30   #128
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Proszę o spojrzenie z boku na mój związek

Cytat:
Napisane przez Liara_Tsoni Pokaż wiadomość
Ja tam uważam że kłótnie w związku to nic złego o ile o nich się para godzi i próbuje rozmawiac. A facet autorki rozmawia tylko to nie przynosi skutku bo autorka fakt czas udaje niewinna lelije.
Nie wiem jaki jest sens godzenia się i rozmowy skoro ciągle na nowo pojawiają się kłótnie. Jak widać u Autorki rozmowa nic nie wnosi. Pewnie że kłótnie się zawsze pojawią, ale po pierwsze kłótna nie równa się krzyk, agresja (może to być ostrzej poprowadzona dyskusja) oraz powinna prowadzić do pewnych wniosków. Jeśli pojawia się coraz to nowa kłótnia o tą samą sprawę to znaczy, że rozmowy nie przynoszą żadnego rezultatu a kłótnie będą tylko rujnować psychicznie.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 16:38   #129
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Proszę o spojrzenie z boku na mój związek

Cytat:
Napisane przez Liara_Tsoni Pokaż wiadomość
Nie mam tez za to jakiejs chorej fobii, ktora by sprawiala ze wszwdzie widze przemoc.
Nie wszędzie, tylko tam, gdzie ona jest.
Nie wierzę, że Wy nie widzicie, tylko w jakiś sposób Wam się wydaje, że wobec tej trzpiotki otoczonej facetami, która nie chce zrobić tego, co się od niej oczekuje, przemoc jest usprawiedliwiona. "Babska" zazdrość?


Cytat:
Napisane przez Liara_Tsoni Pokaż wiadomość
Bo oczywiście denerwują nas tylko konkretne sytuacje. W zdrowym człowieku frustracja nie narasta.
Nie ma tak, ze dziewczyna flirtuje, daje się łaskotać, otacza sid adoratorami, nie przedstawia chłopaka rodzinie ani tym rzekomym przyjaciołom, ale w facecie frustracja na pewno nie narastała. W końcu zdrowe są tylko jednostki nieemocjonalne, które oprócz mdlosci od rzygania tecza nie czuja zadnych negatywnych emocjo, juz nie daj buk takich, ktore sa nieadekwatne do sytuacji.
Zdrowy człowiek ucieknie ze związku, który go frustruje (chyba, że zjawią się doradcy, którzy zaczną go przekonywać, że nic lepszego się nie trafi i wydziwia, a w zasadzie sam jest sobie winien...).

Nie jest też zazdrosny o jednego faceta, o innych również:
"Była też taka sytuacja, że byliśmy na domówce u jego znajomych, a tam zaczepiało mnie paru chłopaków, któryś mnie połaskotał przedmiotem który trzymał w ręku. Po dwoch dniach mój chłopak wyrzucił z siebie, że okropnie mu się to nie podobało, że pozwalam sobie na za dużo ze strony innych, że powinnam była ich od razu pogonić."

Bardzo jestem ciekawa, jak wytłumaczycie jego nieadekwatne reakcje na temat jej przeszłości i podejścia do seksu.
"On o jedno i o drugie jest strasznie zazdrosny. Najpierw zrobił mi awanturę o te dziewczyny, że to nie przystoi i że chciałam się zabawić jakimkolwiek kosztem. Przegadaliśmy ten temat, zapewniłam go że nie będę tak robić będąc w związku (i nie mam zamiaru).
Potem zdenerwował się na mnie, gdy napisałam mu prowokującego smsa, w sensie seksualnym. Stwierdził że to też nie przystoi, że to się robi a nie pisze o tym smsy, tak po prostu, przy śniadaniu, jakby nigdy nic. "

Serio, nie dziwię się, że autorka nie spieszy się przedstawić go rodzinie.



Cytat:
Napisane przez Liara_Tsoni Pokaż wiadomość
Ja tam uważam że kłótnie w związku to nic złego o ile o nich się para godzi i próbuje rozmawiac. A facet autorki rozmawia tylko to nie przynosi skutku bo autorka fakt czas udaje niewinna lelije.
A jakich skutków oczekujesz? Rozmowa z nastawieniem na to, żeby kogoś zmusić do zmiany zachowania, to manipulacja.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 16:43   #130
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Proszę o spojrzenie z boku na mój związek

Podsumowując: jako ze (prawie ) nikt nie jest idealny, 99% ludzi nie nadaje się do związku i powinnismy umrzeć w samotności. Jeśli kiedykolwiek rzucilyscie przedmiotem albo podnioslyscie głos albo poczuliście ukłucie zazdrości, to dla dobra innych ludzi odizolujcie się od społeczeństwa. Tako rzekł wizaż.

Moze to i dobrze, ziemia jest bardzo przeludniona.
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 16:47   #131
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Proszę o spojrzenie z boku na mój związek

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
Podsumowując: jako ze (prawie ) nikt nie jest idealny, 99% ludzi nie nadaje się do związku i powinnismy umrzeć w samotności. Jeśli kiedykolwiek rzucilyscie przedmiotem albo podnioslyscie głos albo poczuliście ukłucie zazdrości, to dla dobra innych ludzi odizolujcie się od społeczeństwa. Tako rzekł wizaż.

Moze to i dobrze, ziemia jest bardzo przeludniona.
Nie kalor, 99% ludzi nie odwala takich akcji, jak ten chłopak.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-19, 16:48   #132
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: Proszę o spojrzenie z boku na mój związek

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Nie wiem jaki jest sens godzenia się i rozmowy skoro ciągle na nowo pojawiają się kłótnie. Jak widać u Autorki rozmowa nic nie wnosi. Pewnie że kłótnie się zawsze pojawią, ale po pierwsze kłótna nie równa się krzyk, agresja (może to być ostrzej poprowadzona dyskusja) oraz powinna prowadzić do pewnych wniosków. Jeśli pojawia się coraz to nowa kłótnia o tą samą sprawę to znaczy, że rozmowy nie przynoszą żadnego rezultatu a kłótnie będą tylko rujnować psychicznie.
No cóż. Ja tam się kloce, krzyczę, mój tz też, ale przynajmniej oczyszcza to atmosfere.
Może to patologia ale jakoś nie wydaje mi się.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 16:49   #133
sibin
Przyczajenie
 
Avatar sibin
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 10
Dot.: Proszę o spojrzenie z boku na mój związek

Melduję, że czytam wszystko to, co piszecie, choć dziwnie ustosunkować się do debaty nt. swoich własnych problemów.
Dużo teraz z chłopakiem rozmawiamy, mam wrażenie że coś pękło w końcu, obydwoje mamy duże poczucie winy, ja na pewno się mocno zaczęłam zastanawiać nad swoim zachowaniem, i wydaje mi się, że on też. Niemniej pewna zapalona lampka z żółtym światłem zostaje.

Też mnie zaciekawiło, co można mieć na myśli nazywając swojego mężczyznę cholerykiem, ale pisząc że on nie krzyczy i nie okazuje wściekłości (zakonna)? Nie do końca rozumiem.

Któraś z Was napisała, że spotykam się z chłopakiem, któremu się podobam - to nieprawda, nie spotykam się z nikim kto przejawia jakiekolwiek zainteresowania wobec mnie.
sibin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 16:49   #134
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Proszę o spojrzenie z boku na mój związek

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
ź
zastanów się czy byś chciała aby Twój chłopak
- otaczał się głównie kumpelami
- miał 2-3 bliskie przyjaciółeczki z którymi spędzałby czas sam na sam i był w zazyłych, cieplutkich, oczywiście przyjacielskich ! stosunkach.
- podmacywany niby to niewinnie przez laskę na imprezie szczerzyłby się głupio czyli olałby sprawę zamiast grzecznie i delikatnie wywinąć się z sytuacji (tak aby nie wyjśc na nadgorliwego idiotę który sobie za wiele wyobraża ale żeby zarazem jego dziewczynie nie było przykro)
- latał ze sprawunkami koleżaneczek i do koleżaneczek
chyba zartujesz. moj TZ robi wszystko z powyzszej listy i czulabym sie jak wariatka kazac mu wybierac sobie znajomych ze wzgledu na ich plec a nie osobowosc
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 16:50   #135
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: Proszę o spojrzenie z boku na mój związek

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Nie wszędzie, tylko tam, gdzie ona jest.
Nie wierzę, że Wy nie widzicie, tylko w jakiś sposób Wam się wydaje, że wobec tej trzpiotki otoczonej facetami, która nie chce zrobić tego, co się od niej oczekuje, przemoc jest usprawiedliwiona. "Babska" zazdrość?




Zdrowy człowiek ucieknie ze związku, który go frustruje (chyba, że zjawią się doradcy, którzy zaczną go przekonywać, że nic lepszego się nie trafi i wydziwia, a w zasadzie sam jest sobie winien...).

Nie jest też zazdrosny o jednego faceta, o innych również:
"Była też taka sytuacja, że byliśmy na domówce u jego znajomych, a tam zaczepiało mnie paru chłopaków, któryś mnie połaskotał przedmiotem który trzymał w ręku. Po dwoch dniach mój chłopak wyrzucił z siebie, że okropnie mu się to nie podobało, że pozwalam sobie na za dużo ze strony innych, że powinnam była ich od razu pogonić."

Bardzo jestem ciekawa, jak wytłumaczycie jego nieadekwatne reakcje na temat jej przeszłości i podejścia do seksu.
"On o jedno i o drugie jest strasznie zazdrosny. Najpierw zrobił mi awanturę o te dziewczyny, że to nie przystoi i że chciałam się zabawić jakimkolwiek kosztem. Przegadaliśmy ten temat, zapewniłam go że nie będę tak robić będąc w związku (i nie mam zamiaru).
Potem zdenerwował się na mnie, gdy napisałam mu prowokującego smsa, w sensie seksualnym. Stwierdził że to też nie przystoi, że to się robi a nie pisze o tym smsy, tak po prostu, przy śniadaniu, jakby nigdy nic. "

Serio, nie dziwię się, że autorka nie spieszy się przedstawić go rodzinie.





A jakich skutków oczekujesz? Rozmowa z nastawieniem na to, żeby kogoś zmusić do zmiany zachowania, to manipulacja.
Jasne jestem zazdrosna o powodzenie autorki bo sama wygladam jak kupa brzydkiego slonia z biegunka. To wszystko przez zazdrość.

Są paru ktore się spektakularnie kloca a nie sa przemocowe.
Poza tym skoro zmuszanie jak do zmiany zachowań to przemoc, to zmuszanie jego do zmiany zachowań to też przemoc.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 16:51   #136
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Proszę o spojrzenie z boku na mój związek

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Nie kalor, 99% ludzi nie odwala takich akcji, jak ten chłopak.
Ale odwala inne, krzyczy, jest zazdrosna, nie umie rozmawiać, stosuje "ciche dni". Czy tylko zachowanie tego chłopaka kwalifikuje się do zerwania? Moim zdaniem większość ludzi ma jakieś "okolozwiazkowe" problemy. Oni się może nie dobrali, ale nie wierze, ze on nie jest w stanie stworzyć normalnego związku. Może z kimś innym.

W tym wątku dochodzi już do absurdów typu "w związku nie wolno się kłócić", w takim razie nie znam ani jednej "normalnej" pary bez problemów.

Edytowane przez kalor
Czas edycji: 2017-04-19 o 16:52
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 16:52   #137
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: Proszę o spojrzenie z boku na mój związek

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Nie kalor, 99% ludzi nie odwala takich akcji, jak ten chłopak.
Okropne akcje robi. Masz racje w twoim utppijnym świecie ludzkie pierdza na siebie fiolkami.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 16:52   #138
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Proszę o spojrzenie z boku na mój związek

Mój mąż jest cholerykiem, szybko się denerwuje i równie szybko jego złość wygasa. A krzyczy takie rzeczy, że z boku możemy się wydawać patologią.
Ale choleryk to nie to samo, co osoba, która próbuje kontrolować partnera i wymuszać na nim jakieś zachowania. A ty wyraźnie napisałaś, że czujesz się cały czas niepewnie, bo w najmniej spodziewanych momentach są afery i pretensje i różne wyrzuty.
Zarówno doświadczenie jak i teoria mówi, że z tego nie będzie nic dobrego i że jest jakieś 95 procent szans, że jesteś w związku skrzywionym.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 16:53   #139
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: Proszę o spojrzenie z boku na mój związek

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Mój mąż jest cholerykiem, szybko się denerwuje i równie szybko jego złość wygasa. A krzyczy takie rzeczy, że z boku możemy się wydawać patologią.
Ale choleryk to nie to samo, co osoba, która próbuje kontrolować partnera i wymuszać na nim jakieś zachowania. A ty wyraźnie napisałaś, że czujesz się cały czas niepewnie, bo w najmniej spodziewanych momentach są afery i pretensje i różne wyrzuty.
Zarówno doświadczenie jak i teoria mówi, że z tego nie będzie nic dobrego i że jest jakieś 95 procent szans, że jesteś w związku skrzywionym.
Serio normalne jest to że będąc w związku nic się od partnera nie wymaga?
Bo jednak mam inne doświadczenia

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-19, 16:56   #140
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Proszę o spojrzenie z boku na mój związek

Kontrola, wymuszanie zmian w zachowaniu, awantury znienacka, wprowadzanie niepewności w związek to nie jest dobry związek.
Owszem, możesz wymagać i związać się z osobą, która te wymagania spełnia. Nie masz natomiast prawa oczekiwać, że ktoś się zmieni pod twoje dyktando.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 16:57   #141
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Proszę o spojrzenie z boku na mój związek

Cytat:
Napisane przez sibin Pokaż wiadomość
Też mnie zaciekawiło, co można mieć na myśli nazywając swojego mężczyznę cholerykiem, ale pisząc że on nie krzyczy i nie okazuje wściekłości (zakonna)? Nie do końca rozumiem.
Temperament nie równa się agresja czy przemoc. Tak samo,jak nie trzeba być cholerykiem, żeby się krzyczeć.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 16:58   #142
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Proszę o spojrzenie z boku na mój związek

Cytat:
Napisane przez Liara_Tsoni Pokaż wiadomość
Serio normalne jest to że będąc w związku nic się od partnera nie wymaga?
Bo jednak mam inne doświadczenia

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Wydaje mi się, ze każda kłótnia to próba wymuszenia i przez to tez wymagania. Po co się kłócić, jeśli nie oczekujemy zmiany czegoś? Ja się nie kłócę o rzeczy mi obojętne. A skoro kłótnia coś wymuszamy, to każdy związek, w którym dochodzi do kłótni jest przemocowy, tak?
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 16:58   #143
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: Proszę o spojrzenie z boku na mój związek

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Kontrola, wymuszanie zmian w zachowaniu, awantury znienacka, wprowadzanie niepewności w związek to nie jest dobry związek.
Owszem, możesz wymagać i związać się z osobą, która te wymagania spełnia. Nie masz natomiast prawa oczekiwać, że ktoś się zmieni pod twoje dyktando.
Dobrze ze nie jestem w związku z tak bezkompromisową osoba jak statystyczna wizazanka. Mogę poprosi faceta by coś zmienił w swoim zachowaniu i nie zostanę oskarżona o przemoc.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 16:59   #144
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: Proszę o spojrzenie z boku na mój związek

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, ze każda kłótnia to próba wymuszenia i przez to tez wymagania. Po co się kłócić, jeśli nie oczekujemy zmiany czegoś? Ja się nie kłócę o rzeczy mi obojętne. A skoro kłótnia coś wymuszamy, to każdy związek, w którym dochodzi do kłótni jest przemocowy, tak?
Mi się wydaje że klotnia to raczej wypuszczanie emocji a nie wymuszenie, bo tym byłby szantaz, ale co ja tam wiem.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 17:00   #145
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Proszę o spojrzenie z boku na mój związek

Cytat:
Napisane przez Liara_Tsoni Pokaż wiadomość
Okropne akcje robi. Masz racje w twoim utppijnym świecie ludzkie pierdza na siebie fiolkami.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
To przeciez nie o to chodzi. Zupełnie nie o to.
Nie rozumiem serio jak może nie docierać, ze zapędy despotyczne tego kolesia mogą byc niepokojące.
Świat jest złożony, ludzie mają różne charaktery i temperamenty. TUtaj jednak jasno widać dwie kwestie: facet dąży do ukrócenia pewnych zachowań partnerki i mimo tego, że ona mu nie pasuje, on usiłuje ją zmienić.

Kwestia taka jak się kłócą i godzą, bo z tego co autorka pisze, to ma niewielki zwiazek ze zdrową sprzeczką.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 17:00   #146
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Proszę o spojrzenie z boku na mój związek

możesz prosić, NIE MASZ PRAWA WYMUSZAĆ i nie masz prawa, jeśli prośba nie zostanie spełniona, robić awantury czy afery, wzbudzać poczucia winy.
Trudno to zrozumieć, serio? Skoro trudno, to może warto przemyśleć jednak swój związek.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 17:04   #147
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: Proszę o spojrzenie z boku na mój związek

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
możesz prosić, NIE MASZ PRAWA WYMUSZAĆ i nie masz prawa, jeśli prośba nie zostanie spełniona, robić awantury czy afery, wzbudzać poczucia winy.
Trudno to zrozumieć, serio? Skoro trudno, to może warto przemyśleć jednak swój związek.
Ide przemyśleć swój związek, w którym ochotę jesteśmy szczęśliwi bo wizaz tak mówi. Paradne.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 17:06   #148
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Proszę o spojrzenie z boku na mój związekd

Cytat:
Napisane przez Liara_Tsoni Pokaż wiadomość
Mi się wydaje że klotnia to raczej wypuszczanie emocji a nie wymuszenie, bo tym byłby szantaz, ale co ja tam wiem.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Czyli kłócisz się o coś, spuszczasz raz emocje i to wystarczy na całe życie i juz więcej ta sprawa cię nie rusza? Kłócisz się o coś, czego w sumie nie chcesz zmienić, ale jakimś cudem budzi to w tobie tak wielkie emocje?
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 17:06   #149
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Proszę o spojrzenie z boku na mój związek

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
Ale odwala inne, krzyczy, jest zazdrosna, nie umie rozmawiać, stosuje "ciche dni". Czy tylko zachowanie tego chłopaka kwalifikuje się do zerwania? Moim zdaniem większość ludzi ma jakieś "okolozwiazkowe" problemy. Oni się może nie dobrali, ale nie wierze, ze on nie jest w stanie stworzyć normalnego związku. Może z kimś innym.

W tym wątku dochodzi już do absurdów typu "w związku nie wolno się kłócić", w takim razie nie znam ani jednej "normalnej" pary bez problemów.
Każde z tych zachowań jak najbardziej się kwalifikuje do zerwania, jeśli nie pasują drugiej osobie. Do tego nie trzeba żadnych wymówek.

I proszę zacytować, gdzie niby ktoś napisał, że w związku nie wolno się kłócić. Nie kojarzę też, żeby ktoś pisał, że chłopak nie nadaje się do związków.


Cytat:
Napisane przez Liara_Tsoni Pokaż wiadomość
Serio normalne jest to że będąc w związku nic się od partnera nie wymaga?
Bo jednak mam inne doświadczenia
Jak zakonna napisała - wymagania jak najbardziej mieć należy, nie z każdym przecież trzeba się wiązać. Natomiast wybieranie sobie kogoś, kto tych wymagań nie spełnia, a potem próby wymuszenia na nim czegoś, to co innego
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 17:11   #150
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Proszę o spojrzenie z boku na mój związek

Sorry, myślałam, ze uważacie, ze przemocowcy nie nadają się do związków, widzę, ze założyłam blednie. Rzeczywiście, nigdzie nie padły dokładnie słowa "on się do związków nie nadaje".
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-23 16:53:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:00.