Nasze książkowe grzechy cz VI - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-12-09, 21:35   #4261
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Wszystko dzieje się w głowie, zależy od naszego nastawienia.
Ciężko kiedy atmosfera w powietrzu gęsta...
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-09, 21:47   #4262
filozof_ka
Wtajemniczenie
 
Avatar filozof_ka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Wioska Smerfów
Wiadomości: 2 595
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Dzień przed Wigilią lub w Wigilię
U mnie też tak, zwykle jednak w wigilię.
Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Mam tak samo i jest mi smutno z tego powodu. Z roku na rok mam coraz bardziej wszystko gdzieś, a jeszcze parę lat temu nie wyobrażałam sobie takiej sytuacji. Niby mam jakieś ozdoby, ale z prezentów bym najchętniej zrezygnowała, cieszę się ze świąt tylko dlatego, że jest wolne, bo jestem przemęczona. Może gdybym nie miała kiedyś manii świątecznej, to łatwiej by mi się było pogodzić z tym, jak jest teraz A tak, to pamiętam tę magię, jeszcze jako stara baba umiałam się cieszyć wszystkim i czekać na święta jako na najpiękniejszy czas w roku. Aktualnie jestem obojętna i nie mogę tego zmienić

Małą choinkę sobie ubiorę w przyszłym tygodniu, bo na święta jadę do mamy i chcę się wcześniej nacieszyć () świąteczną atmosferą w domu.
Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
U mnie właśnie na odwrót. Przez ostatnie lata nie czułam tego klimatu, a w tym bardzo mi się udzielił. Miałam już w piątek w pracy pierwsze spotkanie opłatkowe (tak, tak wcześnie!), poczułam magię świąt, wczoraj ustroiłam pół mieszkania, wywiesiłam kurtynę na balkonie i zorientowałam się, że inni nie mają jeszcze żadnych lampek.Wkręciłam się, a przede mną kolejne spotkania, więc nastrój będzie podtrzymany.
Ja w ogóle nie czuję magii świąt, ale nigdy nie czułam, więc się tym nie przejmuję. Na święta cieszę się tylko z tego powodu, że mam wolne. A najbardziej wkurzają mnie wielkie kolejki w sklepach No nie można w spokoju zrobić zakupów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać...

Edytowane przez filozof_ka
Czas edycji: 2018-12-09 o 21:50
filozof_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-09, 22:15   #4263
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Ciężko kiedy atmosfera w powietrzu gęsta...
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-10, 06:31   #4264
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez filozof_ka Pokaż wiadomość
U mnie też tak, zwykle jednak w wigilię.Ja w ogóle nie czuję magii świąt, ale nigdy nie czułam, więc się tym nie przejmuję. Na święta cieszę się tylko z tego powodu, że mam wolne. A najbardziej wkurzają mnie wielkie kolejki w sklepach No nie można w spokoju zrobić zakupów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tak na dłużej czułam chyba jako male dziecko... jako dorosła czuje takie przebłyski - jak pójdę do kościoła, kiedy słucham i sama śpiewam kolędy, kiedy dostanę kartkę....bo dla mnie święta to coś więcej niż ozdoby i świecidełka, ktore są tylko dodatkiem.... ale ta magia pęka jak bańka.... i dlatego doceniam takie przebłyski jak nigdy, mimo iż czasem jak pękają to chce się płakać



O tym co dzieje się w sklepach szkoda mówić... jakby jakaś wojna się szykowała

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość


Przywykłam. Musiałam, chociaż brakuje mi tego
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-11, 11:31   #4265
Ollaya
Rozeznanie
 
Avatar Ollaya
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 986
Nasze książkowe grzechy cz VI

Dzień dobry☕️
U mnie w domu już świątecznie, ale nie mam czasu żeby się tym nacieszyć..póki co wir młyn totalny w pracy i na świąteczne lektury tez jeszcze nie wygospodarowałam chwili..


Mi takie dekoracje poprawiaja nastrój zwłaszcza wieczorem wszystko się pieknie błyszczy swieci mieni
Ale taki prawdziwie świąteczny klimat czuje przy stole widząc się z rodziną..śpiewając razem kolędy, jeden raz do roku jestesmy wszyscy razem przy stole i to jest dla mnie magia świat
Nieważne coby się działo przez cały rok w święta jesteśmy razem

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Ja tak na dłużej czułam chyba jako male dziecko... jako dorosła czuje takie przebłyski - jak pójdę do kościoła, kiedy słucham i sama śpiewam kolędy, kiedy dostanę kartkę....bo dla mnie święta to coś więcej niż ozdoby i świecidełka, ktore są tylko dodatkiem.... ale ta magia pęka jak bańka.... i dlatego doceniam takie przebłyski jak nigdy, mimo iż czasem jak pękają to chce się płakać



O tym co dzieje się w sklepach szkoda mówić... jakby jakaś wojna się szykowała




Przywykłam. Musiałam, chociaż brakuje mi tego

Tule mocno i mam nadzieje ze jak najwiecej takich magicznych momentów o których piszesz będziesz miała w tym roku


Magnolia a czytałaś Świąteczną Kafejkę?

Dwanaście niedokończonych snów czytałam w zeszłym roku i faktycznie bez przesadzonego lukru ale chyba tez bez efektu wow, nie zapisała mi się jakoś specjalnie w pamięci.
__________________
The art of being happy lies in the power of extracting happiness from common things..☆
Ollaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-11, 14:37   #4266
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Ollaya, niestety książki Amandy Prowse nie podobają mi się... No dosłownie nudzą...
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-12, 07:31   #4267
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-12-15, 07:48   #4268
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-15, 09:27   #4269
Elladorea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 915
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Ostatnio nie mogę się skupić nad żadną książką... Chyba czas na kilka dni czytelniczej przerwy ^^
Elladorea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-15, 11:48   #4270
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

U mnie też od 2 miesięcy widoczny spadek, czytam dużo mniej. Ale trudno, taki czas, trochę się dzieje i skupiam się na innych rzeczach Dzisiaj skończyłam "Manhattan Beach" i może być, choć nie wiem właściwie o czym jest ta książka i po co powstała. Do przeczytania i zapomnienia.

W końcu się zmobilizowałam do wstawienia zdjęć - oto moje książkowe zakupy z ostatnich miesięcy Właśnie odebrałam paczkę, która tak długo nie mogła trafić do właściwego paczkomatu, że już zapomniałam co tam jest
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2191.jpg (99,0 KB, 74 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2240.jpg (101,6 KB, 64 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2336.jpg (113,7 KB, 64 załadowań)
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-15, 13:16   #4271
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Hej,
U mnie czytanko idzie powolutku przed świętami
Skończyłam wreszcie "Drzewo Anioła". Wow! Bardzo mi się ta powieść podobała wszystko to, co w takich obyczajówkach bardzo lubię. Wielka posiadłość, szczypta świąt, kupa śniegu, dwie płaszczyzny czasowe, wyraziści bohaterowie, wciągający klimat. Było bardzo dobrze, wzruszająco, z nutą poddenerwowania o losy bohaterów. Taką Lucindę Riley to ja lubię

Naomi, piękny stos!!!
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf


Edytowane przez magnolia79
Czas edycji: 2018-12-15 o 13:17
magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-15, 13:30   #4272
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Naomi
Ile książek
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-15, 13:39   #4273
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Dzięki, dziewczyny W końcu mam małe zapasy

Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
Hej,
U mnie czytanko idzie powolutku przed świętami
Skończyłam wreszcie "Drzewo Anioła". Wow! Bardzo mi się ta powieść podobała wszystko to, co w takich obyczajówkach bardzo lubię. Wielka posiadłość, szczypta świąt, kupa śniegu, dwie płaszczyzny czasowe, wyraziści bohaterowie, wciągający klimat. Było bardzo dobrze, wzruszająco, z nutą poddenerwowania o losy bohaterów. Taką Lucindę Riley to ja lubię
Właśnie też się chyba za to dziś zabiorę, żeby zaliczyć przed świętami coś w klimacie, nawet jeśli ograniczy się tylko do okładki
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-15, 14:01   #4274
Elladorea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 915
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Wow, sporo książek
Yuval Ben Harari! Uwielbiam gościa, tę książkę czytałam z zapartym tchem i wciąż o niej myślę.
Z Twojego stosu czytałam też "Dom na wzgórzu", ale to było mega rozczarowanie.
Czaję się też na Simmonsa, Służące i Strauba.

Zajrzałam dzisiaj do biblioteki i wypożyczyłam m.in. "Historię wegetarianizmu". Na jednym blogu czytałam entuzjastyczną recenzję, no, zapowiada się świetnie.

Może ten kryzys czytelniczy minie. Byłoby dobrze, b mam trochę do przeczytania ^^
Elladorea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-15, 14:12   #4275
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Dom na wzgórzu, kiedyś zaczęłam i odpuściłam... Zero klimatu
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-15, 14:57   #4276
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Mi się "Dom na wzgórzu" z kolei podobał
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-15, 17:19   #4277
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
U mnie też od 2 miesięcy widoczny spadek, czytam dużo mniej. Ale trudno, taki czas, trochę się dzieje i skupiam się na innych rzeczach Dzisiaj skończyłam "Manhattan Beach" i może być, choć nie wiem właściwie o czym jest ta książka i po co powstała. Do przeczytania i zapomnienia.

W końcu się zmobilizowałam do wstawienia zdjęć - oto moje książkowe zakupy z ostatnich miesięcy Właśnie odebrałam paczkę, która tak długo nie mogła trafić do właściwego paczkomatu, że już zapomniałam co tam jest
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-17, 06:05   #4278
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-17, 12:03   #4279
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
U mnie też od 2 miesięcy widoczny spadek, czytam dużo mniej. Ale trudno, taki czas, trochę się dzieje i skupiam się na innych rzeczach Dzisiaj skończyłam "Manhattan Beach" i może być, choć nie wiem właściwie o czym jest ta książka i po co powstała. Do przeczytania i zapomnienia.
Naomi dzięki za info o "Manhattan Beach" - opuszczam sobie
U mnie też spadek formy czytelniczej - wciąż czytam "Wzgórze psów", ale idzie mi powoli, obawiam się czy uda mi się skończyć przed końcem roku

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
W końcu się zmobilizowałam do wstawienia zdjęć - oto moje książkowe zakupy z ostatnich miesięcy Właśnie odebrałam paczkę, która tak długo nie mogła trafić do właściwego paczkomatu, że już zapomniałam co tam jest
Naomi ile dobroci - co za stosy.

Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
Dom na wzgórzu, kiedyś zaczęłam i odpuściłam... Zero klimatu
Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Mi się "Dom na wzgórzu" z kolei podobał
Ja też kiedyś zaczęłam czytać "Dom na wzgórzu", ale nie mogę jakoś przebrnąć - nudzi mnie przeokropnie więc na razie odłożyłam, ale chyba już nie wrócę i odpuszczę sobie.
Próbowałam oglądać serial, ale też mi nie przypadł do gustu - wytrwałam chyba ze 2 odcinki.


Za to po skończeniu 1 sezonu "Genialnej przyjaciółki" jestem tak zachwycona, że muszę koniecznie sięgnąć po twórczość Eleny Ferrante.
Dziewczyny, która z Was przeczytała cały cykl? Chciałabym o coś zapytać
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-17, 12:05   #4280
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

A ja skończyłam właśnie "Sweetland" Crummey'a. Bardzo dobra książka, tylko smutna przeokropnie.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-17, 14:53   #4281
Elladorea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 915
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez PinkVanille
Ja też kiedyś zaczęłam czytać "Dom na wzgórzu", ale nie mogę jakoś przebrnąć - nudzi mnie przeokropnie więc na razie odłożyłam, ale chyba już nie wrócę i odpuszczę sobie.
Próbowałam oglądać serial, ale też mi nie przypadł do gustu - wytrwałam chyba ze 2 odcinki.
Zaraz, Ty mówisz o zupełnie innej książce Naomi kupiła książkę Petera Jamesa. Tobie chyba chodzi o książkę Shirley Jackson "Nawiedzony", na której podstawie nakręcono w tym roku serial "Nawiedzony dom na wzgórzu"
Nawiasem, książkę Jackson uważam za świetną, a serial wciągnęłam niemal za jednym zamachem, jedna z najlepszych rzeczy, jakie widziałam w tym roku xD

Powolutku wychodzę z czytelniczego marazmu Mam w planach "Akuszerkę" Kettu, "Golden Hill" Spufforda i "Dni króla" Floriana. Mam jeszcze parę innych książek z biblioteki, ale nie wiem, czy się z nimi wyrobię w grudniu, byłoby fajnie.
Elladorea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-18, 09:15   #4282
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Elladorea Pokaż wiadomość
Zaraz, Ty mówisz o zupełnie innej książce Naomi kupiła książkę Petera Jamesa. Tobie chyba chodzi o książkę Shirley Jackson "Nawiedzony", na której podstawie nakręcono w tym roku serial "Nawiedzony dom na wzgórzu"
Nawiasem, książkę Jackson uważam za świetną, a serial wciągnęłam niemal za jednym zamachem, jedna z najlepszych rzeczy, jakie widziałam w tym roku xD
Faktycznie chodziło mi o powieść Jackson. Zapowiadało się na absolutnie moje klimaty - z okładkowego opisu, ale jednak nie. Nudzi mnie. Gdybym była młodsza - w czasach szkolnych - nastoletnich, pewnie by mi się bardzo podobało, podobnie z serialem.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-18, 14:16   #4283
Elladorea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 915
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Bo ja wiem? Ja właśnie nie polecałabym tej książki nastolatkom - bohaterowie są chyba po 30, akcja niezbyt współczesna, no i bardzo powolne tempo, bardziej chyba książka psychologiczna niż horror.
Serial to zupełnie co innego, poleciłabym go wszystkim Ale też serial opowiada inną historię niż książka.

Jakiś czas temu przyszły do mnie "Dokąd odchodzą parasolki" Cruza. Zewsząd słyszę dobre opinie i teraz boję się zawieść
Elladorea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-18, 15:10   #4284
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Elladorea Pokaż wiadomość
Bo ja wiem? Ja właśnie nie polecałabym tej książki nastolatkom - bohaterowie są chyba po 30, akcja niezbyt współczesna, no i bardzo powolne tempo, bardziej chyba książka psychologiczna niż horror.
Serial to zupełnie co innego, poleciłabym go wszystkim Ale też serial opowiada inną historię niż książka.
Przeczytałam jakieś około połowę, może trochę ponad książki i zgadzam się serial to zupełnie inna historia.
Napisałam o sobie, że gdybym to ja sięgnęła po tę książkę w moich licealnych/studenckich czasach byłabym zachwycona, a teraz nie zrobiła na mnie wrażenia, a wręcz mnie nudzi. Nie twierdzę, że jest to literatura dla nastolatków, uznawana jest za klasyk w swoim gatunku, ale trafiłaby idealnie w mój gust sprzed lat
Z wiekiem się zmieniamy i nasz gust czytelniczy też. Nie jest to książka tylko dla dorosłych czy też tylko dla nastolatków, powiedziałbym, że jest dość uniwersalna. Nie jest ciężka ani nie porusza trudnych tematów więc można ją spokojnie polecić i nastolatkom. Nie jest też straszna.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-19, 09:01   #4285
Elladorea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 915
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

A, teraz bardziej rozumiem, myślałam, że uważasz ją za książkę bardziej skierowaną dla nastolatków, co mnie mocno zdziwiło
Mimo wszystko wahałabym się przed poleceniem jej nastolatkowi, właśnie ze względu na wolne tempo i na to, że jest to moim zdaniem książka wymagająca skupienia, a nastolatki kojarzą mi się bardziej z "szybszą" literaturą. Chyba że dobrze znałabym danego nastolatka i wiedziała, że ma taki gust, jaki Ty miałaś
A czy nie jest straszna... Na pewno bardzo straszna nie jest, ale musze przyznać, że oniryczny klimat tej książki wprowadził mnie w taki dość niespokojny nastrój I kiedy obudziłam się w nocy i przypomniałam sobie scenkę z "trzymaniem za rękę", to poczułam się nieswojo Więc na mnie książka wywarła chyba pożądany efekt.
Elladorea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-19, 10:11   #4286
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Hej. Na koniec roku postanowiłam wziąć się za któregoś z moich grubasków. "Księgi Jakubowe" chyba są najgrubsze. Ciekawe czy wyrobię się do końca roku
Któraś z was czytała?
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-19, 10:12   #4287
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Czekając na Święta IMG_20181219_092302_115.jpeg
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-19, 10:39   #4288
Lukardis
Zaczytanie
 
Avatar Lukardis
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8 688
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Hej. Na koniec roku postanowiłam wziąć się za któregoś z moich grubasków. "Księgi Jakubowe" chyba są najgrubsze. Ciekawe czy wyrobię się do końca roku
Któraś z was czytała?
Miałam ze 2 podejscia i zawsze cos nowego wpadalo, a teraz dumam czy nie siegnac po 'Wszystko co lsni' Catton
__________________

"Ile razy masz ochotę kogoś krytykować przypomnij sobie, że nie wszyscy ludzie na tym świecie mieli takie możliwości jak ty"
Francis Scott Fitzgerald – Wielki Gatsby
Lukardis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-19, 12:34   #4289
Elladorea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 915
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez gosia122682
Hej. Na koniec roku postanowiłam wziąć się za któregoś z moich grubasków. "Księgi Jakubowe" chyba są najgrubsze. Ciekawe czy wyrobię się do końca roku
Któraś z was czytała?
Ja czytałam Grubiutka, ale jak już wciągnie, to czyta się w miarę szybko, tak myślę

Przeczytałam "Akuszerkę" Kettu. Mocna książka, przygnębiająca, ale naprawdę świetnie napisana.

Chyba zabiorę się za "Lorda Nevermore" Agnety Pleijel. Też dość spora
Elladorea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-19, 18:12   #4290
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
"Księgi Jakubowe" (...) Któraś z was czytała?
Tak, ze 3 lata temu.

Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
dumam czy nie siegnac po 'Wszystko co lsni' Catton
Też czytałam, ja polecam.

Cytat:
Napisane przez Elladorea Pokaż wiadomość
Przeczytałam "Akuszerkę" Kettu.
Również znam.


Dobiega koniec roku, wreszcie koniec odwyku i wielkie zamówienie!!
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-20 20:17:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:46.