mam taki pomysl - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-09, 19:09   #1
eni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 18

mam taki pomysl


witajcie!!! mam taki pomysl zebyscie napisaly jak sobie radzicie z tak zwanym slodyczowym nalogiem moj problem polega na tym ze w zaden sposob nie umiem sobie z nim poradzic:/ no i pomyslalam ze moze z Wasza pomoca mi sie uda...takze drogie kolezanki, paluszki w ruch i wysylajcie mase maili z roznymi radami, plizzz. juz sie nie moge doczekac a z ktos odpowie...moj tlusty brzucho tez
eni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-09, 23:45   #2
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Re: mam taki pomysl

Jedyna skuteczna to nie posiadac w domu slodyczy, ciastek!!! Owszem,
moze zdarzyc Ci sie kilka razy wyskoczyc do sklepu zeby w przypywie
szalu cos slodkiego nabyc ale przeciez nie bedziesz tego robila
codziennie- wyrzuty sumienia!! Wiem co mowie, bo ja tak mam .. a
jak juz jest cos w domu, to by sie jadlo i jadlo. Ile to ja juz razy
kupowalam np lody i obiecywalam sobie ze bede jadla mala miseczke
tylko w soboty.. i co, pudelko znikalo w dwa dni..Zawsze tak jest.
Dlatego wole nic nie kupowac choc oczywiscie to nie oznacza, ze
zelaznie trzymam sie tej zasady. Ale innej rady nie widze.
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 16:39   #3
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Re: mam taki pomysl

Ja nie potrafie odmówic sobie słodkości. Uwielbiam czekoladę, ale jem tylko gorzka, ma mniej kalorii a więcej magnezu. W pracy natomiast na "przegryzkę" batonik Corny, też niskokaloryczny no i zdrowy bo z musli albo rzechami, rodzynkami itp.
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 21:05   #4
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506
Re: mam taki pomysl

Mnie kiedyś pomagał chrom a teraz zapijam zieloną herbatą - i jakoś samo mi przeszło. Nie przepadam za słodyczami ogólnie ale czasem mam ochotę na coś dekadenckiego PZDR N
__________________
to ja, d'ou vient le vent - bot KWC nie łyka francuskiego więc recenzuję jako kai555
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-14, 15:40   #5
neit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10
GG do neit
Re: mam taki pomysl

mam na to recepte przerzucam sie na owoce i pije herbate z roznosciami, np. z sokiem jakims albo z miodkiem jest slodka i sie troszki nasycam. Poza tym polecam slodycze "z proszkow" czyli np budynie, kisle (a moze kisiele? ), galaretki.... dobre zaslodyczacze to tez przeciery owocowe no bobo frut pozdrawiam i zycze powodzenia
neit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-22, 15:42   #6
aessa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 35
Send a message via Skype™ to aessa
Re: mam taki pomysl

ja sobie w ogole nie potrafie poradzic z moim nalogiem, nawet jesli nie mam ciastek lub czegos innego w domu to przeciez jedna chwilka i moge sobie sama cos zrobic slodkiego
aessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-27, 08:14   #7
ZimnaBlondyna
Raczkowanie
 
Avatar ZimnaBlondyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 71
GG do ZimnaBlondyna
Re: mam taki pomysl

Najlepiej organizuj sobie tak dzien zeby nie myslec o jedzeniu, gdy siedzisz w domu przed kompem lub telewizorem az Cie kusi zeby isc do kuchni i z nudow cos przegryzc.. Natomiast w trakcie zakupow czy spacerku nie chce nam sie jesc, prawda?
__________________
Tried to run? Tried to hide? Break on through to the other side!
ZimnaBlondyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-27, 11:31   #8
aessa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 35
Send a message via Skype™ to aessa
Re: mam taki pomysl

no niekoniecznie, jesli ja jestem w sklepie z jedzeniem to mi sie chce jesc
rowniez na spacerku lubie sobie przegryzc batonika albo wafelka hehe
aessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-27, 12:33   #9
ZimnaBlondyna
Raczkowanie
 
Avatar ZimnaBlondyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 71
GG do ZimnaBlondyna
Re: mam taki pomysl

hihihi w takim razie jedyna rzecza jest wiecej sportu i spalanie tego co zjadlas. Jak sie zapisalam na areobik i zaplacilam za karnet szkoda mi bylo zjesc batona i zaprzepascic godzine wysilku... :P
__________________
Tried to run? Tried to hide? Break on through to the other side!
ZimnaBlondyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-27, 12:46   #10
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: mam taki pomysl

Ja na ogół nie potrafię się oprzeć słodyczom. Ale jak sobie postanowię: KONIEC, to dam radę, pod warunkiem, że na solte nie wyląduje czekolada z orzechami albo chrypkami czy też ulubione lody czy też toffi fi (w końcu w środku jest orzech). To działa niczym bardoz silny magnes i mimo szczerych chęci nie daję rady wtedy.
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-27, 14:31   #11
aessa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 35
Send a message via Skype™ to aessa
Re: mam taki pomysl

ja wole zjesc kawalek czegos slodkiego jesli mam na to ochote bo jesli bede sie powstrzymywac pozniej zjem o wiele wiecej
a spalic tez jakos trzeba.. ewentualnie nie jesc wiecej innych rzeczy tylko batonika hehe
aessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-27, 14:32   #12
eni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 18
Re: mam taki pomysl

no wlasnie ja tez zazwyczaj nie daje rady...i nawet jak zjem banana albo jablko to potem zagryzam je czekolada...
eni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-20, 11:45   #13
femme5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11
Re: mam taki pomysl

Słodycze to nałóg !!! Był czas ze dzień w dzień musiałam jesc słodkie i nie był to jeden batonik...od razu 5 ! I wiecie co?? To dla mnie szok, ale rzuciłam to cholerstwo ! Teraz na codzień nie mam żadnych zachciewajek. Ciągoty co jakiś czas wracają i jesli nie moge się powsytrzymac - kupuje np. czekolade gorzką plus bakalie lub suszone owoce..bo niestety małe ilosci mnie nie zadowalają Ale po takim jednodniowym obzarstwie rzucam znowu słodycze w kąt, żeby nie wpaść w ten zgobny nałóg. I udaje mi się Jestem happy. Waże strasznie dużo, ale i tak 10 kg mniej niz kiedyś.
femme5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-20, 11:49   #14
femme5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11
Re: mam taki pomysl

Ahaaa, mam postanowienie - METAMORFOZA, czyli zrzucenie ok 20 kg bez ubytku na zdrowiu plus KONIECZNIE jędrne ciało. Jeśli ktoś ma ochotę sie przyłączyć, zapraszam na gg 2707177. Buźkaaaa
femme5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-21, 15:04   #15
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Re: mam taki pomysl

Można zastapić słodycze - rodzynkami, orzechami, zieloną lub czerwoną herbatą albo najzwyklejszą wodą niegazowaną; czuje się po niej tak pełna, że nawet jeść się odechciewa. Dobrze działa też [przynajmniej na mnie] warzywny Fit Tymbarku Może niektórym nie smakować, ale łagodny przypadł mi do gustu
Jeśli nie chodzi Wam o zastąpienie słodyczy tylko zredukowanie, polecam zmianę trybu życia Mniej siedzenia w domu i myślenia 'co by tu zeżreć?' [ojj, znam to ], więcej ruchu, spacerków, biegania. I pomyślcie ile zaprzepaszczacie każdym kolejnym batonikiem.

Powodzenia!
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-23, 09:04   #16
anita_w
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 856
GG do anita_w
Re: mam taki pomysl

Ja na głod słodyczowy polecam dietę South Beach. Jest rewelacyjna, przyjemnie się na niej chudnie. Pierwsze dwa tygodnie są trudne - bo nie mozna jeść nawet owoców - ale fakt faktem, że mija apetyt na słodycze! Na tej dieci ograniczas węglowodany, które pobudzają apetyt na słodycze i po prostu nie masz na nie ochoty!

A jesli już Cię najdzie wielka chęć na coś słodkiego - polecam deserek wg zmodyfikowanego przepisu twórcy diety. Do jogurtu naturalnego dodaj dwie łyżeczki gorzkiego kakao, do tego słodzik, ew. orzechy, migdały. Zgodnie z filozofią diety SB - każdego dnia powinno się zaspokoić zapotrzebowanie na coś pysznego

Buziaki,
Aniffka
anita_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-23, 12:36   #17
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: mam taki pomysl

Ojej ja kiedys jadlam glownie slodycze . Wkoncu postanowilam sobie zrobic przerwe (nie ze wzgledu na figure, z nia nie bylo problemow bo duzo trenowalam) prawie dwa miesiace. Nie wiem jak to przezylam ale poprostu mnie skrecalo, tymbardziej ze nikomu o swoim postanowieniu nie powiedzialam i rodzina nadal przywozila mi tonami ciastka, batoniki, czekoladki itd itd. Od tamtej pory - koniec, do slodyczy musze prawie zmuszac .
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-23, 12:43   #18
akima8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1
Re: mam taki pomysl

Polecam chrom organiczny w tabletkach.Powoduje, ze nie masz ochoty na słodycze (oczywiście po pewnym czasie systematycznego przyjmowania)
http://www.wizaz.pl/joanna_golec_chrom.php
pozdrawiam
Dominika
akima8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-24, 08:52   #19
justyna_t
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 104
Re: mam taki pomysl

Ja zawsze miałam dobrze- nigdy nie przepadałam za słodyczami
Ale kiedy mam ochotę na cos słodkiego jem jakis owoc lub warzywo- mi pomaga a chęć przechodzi
__________________
justyna_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-03-25, 17:39   #20
eni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 18
Re: mam taki pomysl

hair, jestes niesamowita!! naprawde wytrzymalas bez ani jednego jedynego cukierka czy czekoladki?? ja tez tak chce!!! jak tego dokonalas??
eni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-25, 18:38   #21
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Re: mam taki pomysl

Czesc dziewczyny widze ze nie tylko ja mam "slodyczowy problem" ale wiecie co u mnie jeszcze od zawsza istnieje drugi problem tzw. ciaglego jedzenia. poprostu lubie i slodycze i lubie jesc wszystko prawie poprostu dla mnie jedzenie jest czyms takim jak dla facetow delektowanie sie piwem czy czyms innym... hehe :P i co ja mam zrobic??? mam okresy kiedy walcze ze soba i mi sie na krotko udaje ale kiedy troche podlapie jakiegos dola albo zalamke to juz od nowa wlacza mi sie "pochlaniacz", dodam ze moj harmonogram zajec na caly dzien jest z gory rozpisany i prawie ciagle opiera sie na pracy fizycznej no ale w koncu kiedys trzeba zrobic przerwe i wtedy...... och buuu nie wiem jak sobie poradzic jakies tabletki moze??? oprocz chromu bo mi to nic nie daje.... pomozcie!!!
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-25, 18:50   #22
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie
Re: mam taki pomysl

Ogranicz proszę spożycie soli. Sól wzmaga bowiem apetyt na słodkie.
Żeby zmniejszyć apetyt na słodkie należy jesć więcej pełnego ziarna, słodkich warzyw, dyniowatych, jabłek, daktyli,moreli , gotowanych owoców.
Poza tym dobre sa tez zamienniki słodkiego, czyli: banany,owoce(zamiast lodów).
Słodki jest smakiem podstawowym i niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Smaku tego nie można przedawkować. Nie dotyczy to oczywiście same rafinowanego cukru, który sam w sobie jest trucizną i silnie zakwasza organizm.
Mogłabym dużo na ten temat mówic, bo przerobiłam temat na sobe samej i teraz mam bzika na pukcie zdrowego jedzionka.
Pozdrawiam
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-25, 20:29   #23
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: mam taki pomysl

eni napisał(a):
> hair, jestes niesamowita!! naprawde wytrzymalas bez ani jednego jedynego cukierka czy czekoladki?? ja tez tak chce!!! jak tego dokonalas??

Silą woli . Nie mialam pojecia ze po tych dwoch miesiacach moje zachciewajki na slodycze sie skoncza
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-27, 21:41   #24
nolpa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 19
Re: okrutna rada

Musisz pojść na nuszkach do sklepu ze słodyczami i pozostać tam przez kilkanaście minut. patrz na wszystkie słodycze i wizualizuj sobie że je zjadasz. szybko ci sie znudzi. wyjć ze sklepu. jeśli nadal czujesz że musisz zjeść coś slodkiego, to wroć do sklepu i kup najwięcej słodyczy ile możesz. w domu zjec to wszystko. gwarantuje Ci że Cię to zemdli i zapragniesz nagle biec do toalety. zobacz czym sa te wszystkie słodycze jakim niepotrzebnym balastem. przynajmniej przez miesiąc nie pomyślisz nawet o czymś słodkim. słodycze to puste kalorie, lepiej uzupełniać energie jedząc owoce...
nolpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-28, 10:59   #25
Malwina12320
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 385
Re: mam taki pomysl

Ja uwielbiam czekolade z orzechami,batoniki itp-ale nie moge ich jesc-niedawno okazalo sie ,ze jestem uczulona.Dla mnei to koszmar!!na mstole pelno slodyczy a ja??-moge sie na nie jedynie pogapic.chce miec ladna cere-to moj cel.Za kazdym razem jak mam ochote na cos slodkeigo powtarzam sobei to do czego daze.Powodzenia!
Malwina12320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-28, 12:38   #26
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: mam taki pomysl

Malwina12320 napisał(a):
> Ja uwielbiam czekolade z orzechami,batoniki itp-ale nie moge ich jesc-niedawno okazalo sie ,ze jestem uczulona.Dla mnei to koszmar!!na mstole pelno slodyczy a ja??-moge sie na nie jedynie pogapic.chce miec ladna cere-to moj cel.Za kazdym razem jak mam ochote na cos slodkeigo powtarzam sobei to do czego daze.Powodzenia!


Ja także po zjedzeniu słodyczy mogę pożegnać się z ładna cerą Jedna czekoladka i jetem załatwiona na dwa tygodnie. A muszę się pochwalic - od 4 dni nie tknęłam słodkiego Chę mieć piękną cerę i wiem, że się uda
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:38.