Moja pierwsza tabletka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-22, 16:18   #1
Rzusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: TycHy
Wiadomości: 16
GG do Rzusia

Moja pierwsza tabletka


Witam Was kochane Wizazanki

dzis wziełam swoja pierwsza tabletke antykoncepcyjan (Microgynon21)
tyle ze okres dostałam wczoraj :/ eh jakby nie mogl poczekac tego jednego dnia ale lekarka powiedziala ze mam wziasc teraz tabletke i kolejna o 22.00 co o tym myslicie? i wychodzi na to ze teraz bede musiała zawsze brac o 22.00 a i jeszcze jedno ta ostatnia tabletke bede musiała wziasc 10. lutego i przez ten caly czas bede zabezpieczona az do 17? hm.. i kiedy zaczac nowe pudeleczko 17 czy 18? w sumie to akurat beda ferie i wolałabym nie miec okresu czy zaraz przy pierwszym pudeleczku moge nie robic przerwy? Byłabym bardzo wdzieczna gdybyscie mi odpowiedzialy z gory bardzo dziekuje
Rzusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 16:34   #2
Tequillaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 193
Dot.: Moja pierwsza tabletka

Witaj Rzusia
Tabletki bierze sie przez 21 dni potem sie je odstawia na 7 dni czyli jesli mówisz ze 10 lutego bierzesz ostatnia to 18 lutego zaczynasz kolejną Jeśli nie chcesz miec okresu to nie rób przerwy weż odrazu drugie opakowanie.
Pozdrawiam cieplusio
Tequillaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 16:43   #3
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Moja pierwsza tabletka

witaj, a czy przeczytałas ulotkę?
bo tam masz odpowiedź na praktycznie wszystkie swoje pytania.
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 16:45   #4
Tequillaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 193
Dot.: Moja pierwsza tabletka

No właśnie, ulotki warto czytać
Tequillaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 17:20   #5
Rzusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: TycHy
Wiadomości: 16
GG do Rzusia
Dot.: Moja pierwsza tabletka

ufff dziekuje kobietki czytałąm ulotke ale ja jestem z natury nie dowiarkiem i mi trzeba powtorzyc 20 raz zebym przyswoil i przestała sie stresic hm... a jeszcze jedno pytanko jesli tabletke wzielam w 2 dniu okresu to od kiedy jestem zabezpieczona i czy wogole?
Rzusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 18:17   #6
Tequillaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 193
Dot.: Moja pierwsza tabletka

No od pierwszej zażytej tabletki jestes zabezpieczona. Ale to nie jest 100% ochrona. 100% ochrona przed niechcianą ciążą to "szklanka zimnej wody"
Tequillaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 19:05   #7
natali86
Zakorzenienie
 
Avatar natali86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 176
Send a message via Skype™ to natali86
Dot.: Moja pierwsza tabletka

Cytat:
Napisane przez Tequillaaa Pokaż wiadomość
No od pierwszej zażytej tabletki jestes zabezpieczona. Ale to nie jest 100% ochrona. 100% ochrona przed niechcianą ciążą to "szklanka zimnej wody"
szklanka zimnej wody zamiast

tak na serio to tabletka działa już od pierwszego zażycia na tyle procent na ile tylko może
__________________

Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś?
A więc musisz minąć.
Miniesz?
A więc to jest piękne.


"Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi"

Jak zrozumieć sens słów, które nie padły, ze strachu, że mogą coś zepsuć...?
natali86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-23, 09:06   #8
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: Moja pierwsza tabletka

Cytat:
Napisane przez Rzusia Pokaż wiadomość
ufff dziekuje kobietki czytałąm ulotke ale ja jestem z natury nie dowiarkiem i mi trzeba powtorzyc 20 raz zebym przyswoil i przestała sie stresic hm... a jeszcze jedno pytanko jesli tabletke wzielam w 2 dniu okresu to od kiedy jestem zabezpieczona i czy wogole?
Cytat:
Napisane przez Tequillaaa Pokaż wiadomość
No od pierwszej zażytej tabletki jestes zabezpieczona. Ale to nie jest 100% ochrona. 100% ochrona przed niechcianą ciążą to "szklanka zimnej wody"
Bezedura
Jeśli przyjęłaś tabletkę w 2. dniu okresu, musisz się dodatkowo zabezpieczać przez 7 kolejnych dni.
Polecam wątek: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=101925
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 12:06   #9
Tequillaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 193
Dot.: Moja pierwsza tabletka

Cytat:
Napisane przez dioska Pokaż wiadomość
Bezedura
Jeśli przyjęłaś tabletkę w 2. dniu okresu, musisz się dodatkowo zabezpieczać przez 7 kolejnych dni.
Polecam wątek: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=101925
Tak jeśli zapomniało sie wziasc tabletki nalezy sie dodatkowo zabezpieczyc ale to tylko w takim wypadku. Kolezanka pytala o to czy od pierwszej tabletki jest juz zabezpieczona więć jest por warunkiem ze prawidłowo zazywa te pigułki
Tequillaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 12:36   #10
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Moja pierwsza tabletka

Przede wszystkim to tabletki działają odkąd je zaczęłaś brać cały czas dopóki ich nie odstawisz całkowicie. Również podczas przerwy.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 21:21   #11
malenstwo89
Raczkowanie
 
Avatar malenstwo89
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 259
Dot.: Moja pierwsza tabletka

nie chce zakładac nowego wątku, wiec podczepie się tutaj wybaczcie niewiedze, ale czytałam, ze pierwszą tabletkę należy wziąc pierwszego dnia cyklu, czyli jesli pójde do ginekologa po tabletki w połowie cyklu to mogę ją wziąć od razu po powrocie z apteki? czy musze czekać az do następnego cyklu? to będą moje pierwsze tabletki, więc jeszcze nie bardzo sie orientuje, i nie wiem czy umawiać się na wizyte juz teraz, czy skoro i tak będę mogła wziąc dopiero w następnym cyklu, to sie tak nie spieszyc z wizytą, z góry dziękuje za odpowiedz
malenstwo89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-23, 21:24   #12
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Moja pierwsza tabletka

Jeżeli zależy ci na działaniu antykoncepcyjnym to musisz czekać tak czy siak do pierwszego dnia miesiączki.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 21:37   #13
malenstwo89
Raczkowanie
 
Avatar malenstwo89
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 259
Dot.: Moja pierwsza tabletka

ale ogólnie mogę wziąc tabletkę np. w połowie cyklu? wynikają z tego jakies korzysci? np. ze organizm się przyzwyczai, czy że juz zauwaze jakąś poprawe stanu cery? bo co do skuteczności to skuteczność jest taka sama nieważne czy biorę ją 1-szego dnia cyklu po raz pierwszy czy już po raz któryś z kolei? czyli dobrze zrozumiałam, ze bezpieczna będę dopiero po pierwszym dniu cyklu bez względu na to, która to moja tabletka- bo juz sie zamotałam troszke :P
malenstwo89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 21:45   #14
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Moja pierwsza tabletka

Naprawdę radzę wytrzymać jeszcze trochę. Nie ma żadnych dodatkowych korzyści. Biorąc wcześniej tylko niepotrzebnie sobie rozregulujesz organizm. Może się okazać, że np nie dostaniejsz wcale tego okresu i co wtedy? Piewszy dzień cyklu to jest nabezpieczniej dla organizmu i najbardziej naturalnie. Nie sądze aby cera poprawiła się w tak krótkim czasie. Na efekty (o ile jakieś będą) zawsze trzeba trochę poczekać. Cierpliwości
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 21:48   #15
zaba84
Raczkowanie
 
Avatar zaba84
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Białystok / Śląsk
Wiadomości: 425
Dot.: Moja pierwsza tabletka

rany boskie oczywiscie ze nie mozesz wziasc sobie pierwszej tabletki w polowei cyklu, w drugi dzien miesiaczki czy ostatni - pierwsza tabletke (chodzi o sytuacje gdy to jest pierwsza w ogole przyjmowana tabletka) bierze sie w PIERWSZY DZIEN MIESIACZKI!!! i nie ma od tego wyjatkow w stylu "a moze organizm sie przyzwyczai" albo "bo okres byl taki chamski i pojawil sie o jeden dzien wczesniej niz chcialam". Tabletki anty to nie sa dropsy ze mozna je sobie brac jak sie komu podoba!
zaba84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 22:09   #16
agaciq
Raczkowanie
 
Avatar agaciq
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 93
Dot.: Moja pierwsza tabletka

Ja czytalam i slyszalam,ze zabezpieczonym sie jest od pierwszej tabletki jesli wezmie sie ja w pierwszym dniu miesiaczki.
agaciq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 22:13   #17
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: Moja pierwsza tabletka

Cytat:
Napisane przez Tequillaaa Pokaż wiadomość
Tak jeśli zapomniało sie wziasc tabletki nalezy sie dodatkowo zabezpieczyc ale to tylko w takim wypadku. Kolezanka pytala o to czy od pierwszej tabletki jest juz zabezpieczona więć jest por warunkiem ze prawidłowo zazywa te pigułki
Koleżanka pytała czy jest zabezpieczona od pierwszej tabletki, ale tą pierwszą tabletkę wzięła w 2. dniu okresu, czyli NIE, nie jest zabezpieczona od 1 tabletki, bo wzięła ją w drugim, a nie pierwszym dniu okresu.
Zapomnienie tabletki to trochę inna sytuacja.
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 22:18   #18
malenstwo89
Raczkowanie
 
Avatar malenstwo89
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 259
Dot.: Moja pierwsza tabletka

Margitta- dziekuje za odpowiedzi Żaba- nie musisz się tak unosić, nie byłam pewna to chciałam zapytać, i wcale nie traktuję tabletek jak "dropsów", poprostu spotkałam się tu z wypowiedzią, o wzięciu tabletki drugiego dnia cyklu i byłam ciekawa jaki to ma wpływ na ich działanie, w Twojej odpowiedzi wyczułam ironię- chyba zupełnie niepotrzebną- jeśli nie masz ochoty odpowiadać na pytania, które jak przypuszczam uważasz za niedojrzałe czy "głupie"- nie musisz tego robić- przepraszam, jesli się mylę, i dziękuje za dosadną odpowiedź
malenstwo89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 23:30   #19
Rzusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: TycHy
Wiadomości: 16
GG do Rzusia
Dot.: Moja pierwsza tabletka

hm... czyli wychodzi na to ze nie jestem zabezpieczona przez cale te 21 dni brania tabletek tylko dlatego ze wzielam pierwsza w 2 dzien okresu hm... wiec co przerwac odrazu czy to ciagnac az do ostatniej tabletki i robic przerwe poczekac na okres i wtedy zaczac nowe pudeleczko czy nie robic przerwy i brac odrazu kolejne pudelko hm... ja jush nie wiem naprawde kiedy bede zabezpieczona
Rzusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-23, 23:49   #20
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Moja pierwsza tabletka

przeczytać ulotkę i zaachować się tak jak każą się zachować, gdy zapomni się tabletkę w pierwszym tygodniu.
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-24, 07:14   #21
zaba84
Raczkowanie
 
Avatar zaba84
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Białystok / Śląsk
Wiadomości: 425
Dot.: Moja pierwsza tabletka

Cytat:
Napisane przez malenstwo89 Pokaż wiadomość
Margitta- dziekuje za odpowiedzi Żaba- nie musisz się tak unosić, nie byłam pewna to chciałam zapytać, i wcale nie traktuję tabletek jak "dropsów", poprostu spotkałam się tu z wypowiedzią, o wzięciu tabletki drugiego dnia cyklu i byłam ciekawa jaki to ma wpływ na ich działanie, w Twojej odpowiedzi wyczułam ironię- chyba zupełnie niepotrzebną- jeśli nie masz ochoty odpowiadać na pytania, które jak przypuszczam uważasz za niedojrzałe czy "głupie"- nie musisz tego robić- przepraszam, jesli się mylę, i dziękuje za dosadną odpowiedź
nie uwazam twojego pytania za glupie czy niedojrzale. ironii tez nie ma. a uniesc to sie rzeczywiscie unioslam, bo coraz czesciej zdaza sie tak, ze dziewczyny zaczynaja przyjmowac tabletki kiedy im sie podoba podczas gdy ulotka stanowi inaczej. chodzilo mi o to ze tabletki to nie sa jakies tam witaminki czy inne cukierki tylko troche powazniejsza sprawa i nie mozna ich przyjmowac jak popadnie tylko wedlug instrukcji obslugi (znaczy sie ulotki). no nie gniewaj sie
zaba84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-24, 11:25   #22
Tequillaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 193
Dot.: Moja pierwsza tabletka

Cytat:
Napisane przez dioska Pokaż wiadomość
Koleżanka pytała czy jest zabezpieczona od pierwszej tabletki, ale tą pierwszą tabletkę wzięła w 2. dniu okresu, czyli NIE, nie jest zabezpieczona od 1 tabletki, bo wzięła ją w drugim, a nie pierwszym dniu okresu.
Zapomnienie tabletki to trochę inna sytuacja.
Zabezpieczonym jest sie kiedy bierze sie dokladnie takie pigułki. Jeśli zapomniała to jak wspominałam musi sie dodatkowo zabezpieczyć.
Tequillaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-24, 11:50   #23
malenstwo89
Raczkowanie
 
Avatar malenstwo89
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 259
Dot.: Moja pierwsza tabletka

Żabo! własnie dlatego pytam na forum, by wiedzieć jak najwięcej o działaniu tabletek zanim się zdecyduje a że ulotki jeszcze nie czytałam bo owych tabletek póki co nie posiadam to korzystam z wiedzy Wizażanek wcale się nie gniewam i dziękuje za odpowiedź przepraszam za mały off topic
malenstwo89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-24, 19:13   #24
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: Moja pierwsza tabletka

Cytat:
Napisane przez Tequillaaa Pokaż wiadomość
Zabezpieczonym jest sie kiedy bierze sie dokladnie takie pigułki. Jeśli zapomniała to jak wspominałam musi sie dodatkowo zabezpieczyć.
Tyle że ona nie zapomniała tabletki, ale zaczęła w ogóle brać pigułki od 2. dnia okresu - tak przynajmniej wynika z 1. postu.
Myślę, że już jest wszystko jasne
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:28.