Mamusie Listopadowe :-) część I! - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-27, 10:46   #1831
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

zapomniałam napisać - pierwsza strona jest piękna!!
__________________
----------------------------------------
13.09.2014
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 10:53   #1832
Soul89
Zadomowienie
 
Avatar Soul89
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 478
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

A tak z ciekawości z mamą sprawdziłyśmy jak to w jej przypadku było i oczywiście na odwrót, na mnir miała chłopca na brata dziewczynkę. Tyle w temacie tych kalendarzy
__________________


"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostanie.
Aparatka od 15.04.2013

Edytowane przez Soul89
Czas edycji: 2015-04-27 o 10:56
Soul89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 10:59   #1833
srebrna_smuga
Wtajemniczenie
 
Avatar srebrna_smuga
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 257
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cytat:
Napisane przez Aasikk Pokaż wiadomość
zapomniałam napisać - pierwsza strona jest piękna!!
bez nas by jej nie było

Cytat:
Napisane przez Soul89 Pokaż wiadomość
A tak z ciekawości z mamą sprawdziłyśmy jak to w jej przypadku było i oczywiście na odwrót, na mnir miała chłopca na brata dziewczynkę. Tyle w temacie tych kalendarzy
Eee to darujmy sobie te kalendarze :P
__________________

Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie..teraz mamy wszystko 
Zuzia już na świecie

srebrna_smuga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 11:33   #1834
verumka
Wtajemniczenie
 
Avatar verumka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 200
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cytat:
Napisane przez srebrna_smuga Pokaż wiadomość
Eee to darujmy sobie te kalendarze :P
Ja w ogóle daję sobie spokój z kalendarzami, obrączkami, ph i innymi cudami... Nie wierzę w takie rzeczy i już Grzecznie poczekam aż mi dzidzia sama pokaże kim jest
__________________


verumka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 11:48   #1835
Sysska
Zadomowienie
 
Avatar Sysska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 781
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Może macie racje :P ale ja naprawde chce dziewczynke wiec lapie sie wszystkiego heheheh

Dzisiaj zaczynam zajęcia z aktywnej ciąży, a czas w pracy wypełniam sobie przeglądaniem allegro w poszukiwaniu łóżeczka i komody . Czemu to wszystko tyle k.wa kosztuje :P

Co w ogóle sądzicie o łóżeczku, lepiej kupić drewniane czy turyustyczne (lekkie i mozna wszedzie zabrac) bo ja juz głupieje.... Jeszcze biore pod uwage wziac stare lozeczko od mojej siostry, ale w nim juz sie wyspalo chyba z 4 dzieciakow.... wiec oczywiscie i tak bede musiala dokupic nowy materac. No i to jest drewniane lozeczko, a ja cos sie upieram na to turystyczne do ktorego i tak trzeba dokupic materac ależ mieszam :P znajac mojego meża sknere najlepiej jakbysmy WSZYSTKO wzieli uzywane i za darmo :P nie lubie wydawac nadmiernie kasy , ale dla dziecka jakos wolalabym lozeczko i wozek nowe.... co Wy myslicie?
__________________
I chihuahua
Sysska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 11:52   #1836
cynamon_
Zakorzenienie
 
Avatar cynamon_
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 9 195
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Sysska, lepiej się nie nastawiać na konkretna płeć, wiadomo ze chęć jest silna, ale jak tfu tfu pojdzie nie po Twojej mysli to możesz się podlamac lekko, oby tak nie było oczywiście ja mam drewniane po synku i turystyczne na wyjazdy, jakos drewniane bardziej lezy w moim guście, ale to juz jak kto woli
__________________
27.08.2011 SYNUŚ
05.11.2015 CÓRECZKA
cynamon_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 11:54   #1837
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cytat:
Napisane przez Sysska Pokaż wiadomość
Może macie racje :P ale ja naprawde chce dziewczynke wiec lapie sie wszystkiego heheheh

Dzisiaj zaczynam zajęcia z aktywnej ciąży, a czas w pracy wypełniam sobie przeglądaniem allegro w poszukiwaniu łóżeczka i komody . Czemu to wszystko tyle k.wa kosztuje :P

Co w ogóle sądzicie o łóżeczku, lepiej kupić drewniane czy turyustyczne (lekkie i mozna wszedzie zabrac) bo ja juz głupieje.... Jeszcze biore pod uwage wziac stare lozeczko od mojej siostry, ale w nim juz sie wyspalo chyba z 4 dzieciakow.... wiec oczywiscie i tak bede musiala dokupic nowy materac. No i to jest drewniane lozeczko, a ja cos sie upieram na to turystyczne do ktorego i tak trzeba dokupic materac ależ mieszam :P znajac mojego meża sknere najlepiej jakbysmy WSZYSTKO wzieli uzywane i za darmo :P nie lubie wydawac nadmiernie kasy , ale dla dziecka jakos wolalabym lozeczko i wozek nowe.... co Wy myslicie?
Ja akurat od początku planuję łóżeczko drewniane używane. Kupię nowy materac. Ale póki co, wstrzymuję się z szukaniem, bo w rodzinie męża 2 lata temu posypało się 3 dzieci i już padają oferty na różne sposoby rzeczy. Wózek (klasyczny. Zostawię go u mojej mamy, by nie wozić naszego wózka w samochodzie), ciuszki, nawet garniturek do chrztu dla chłopca Tak więc spokojnie poczekam, co z tych propozycji wyjdzie. A dookoła mnie jest kilka komisów, więc pewnie jakieś łóżeczko znajdę. Na necie znalazłam też dmuchaną turystyczną wanienkę i myślę poważnie nad jej zakupem. Jest miękka i ma taką fajną wysepkę między nóżkami dziecka, więc maluch się nie ześlizgnie.

Co do tego nastawienia, to chyba lepiej NIE CHCEĆ. Przecież nie powiesz REKLAMUJĘ, jeśli będzie chłopiec Ja chciałabym dziewczynkę, bo mamy imię. Bez trudu wybraliśmy. Nad męskim są ostre debaty i często podnosimy sobie ciśnienie. Nie ma ani 1 takiego, które podobałoby się nam obojgu. Tak więc dla dobra wszystkich fajnie byłoby, gdyby to była dziewczynka Ale tak na poważnie, to najważniejsze jest, by miało określoną płeć. Ostatnio przyciągają mnie różne tematy związane z anomaliami i wręcz potykam się o różne przypadki. Niedawno spotkałam znowu artykuł o dziecku, które urodziło się z narzadmi charakterystycznymi dla obu płci. Lekarze zadecydowali, które narządy zostawić. Jak z czasem się okazało, pomylili się w decyzji. Tak więc obojętnie, byleby było zdrowe i o konkretnej płci

Edytowane przez limonka1983
Czas edycji: 2015-04-27 o 12:07
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-27, 11:58   #1838
srebrna_smuga
Wtajemniczenie
 
Avatar srebrna_smuga
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 257
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cytat:
Napisane przez Sysska Pokaż wiadomość
Może macie racje :P ale ja naprawde chce dziewczynke wiec lapie sie wszystkiego heheheh

Dzisiaj zaczynam zajęcia z aktywnej ciąży, a czas w pracy wypełniam sobie przeglądaniem allegro w poszukiwaniu łóżeczka i komody . Czemu to wszystko tyle k.wa kosztuje :P

Co w ogóle sądzicie o łóżeczku, lepiej kupić drewniane czy turyustyczne (lekkie i mozna wszedzie zabrac) bo ja juz głupieje.... Jeszcze biore pod uwage wziac stare lozeczko od mojej siostry, ale w nim juz sie wyspalo chyba z 4 dzieciakow.... wiec oczywiscie i tak bede musiala dokupic nowy materac. No i to jest drewniane lozeczko, a ja cos sie upieram na to turystyczne do ktorego i tak trzeba dokupic materac ależ mieszam :P znajac mojego meża sknere najlepiej jakbysmy WSZYSTKO wzieli uzywane i za darmo :P nie lubie wydawac nadmiernie kasy , ale dla dziecka jakos wolalabym lozeczko i wozek nowe.... co Wy myslicie?

Mam to samo, nie chce się nastawiać ale co zrobić jak głowa i serce pragną córeczki

My łóżeczko kupimy drewniane a turystyczne troszkę później Podobają mi się zestawy gdzie jest łóżeczko, komoda z przewijakiem i na takie poluję. Coś tego typu http://allegro.pl/nowoczesne-lozeczk...184230960.html . Tylko chciałabym coś w kolorach i z baldachimem
__________________

Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie..teraz mamy wszystko 
Zuzia już na świecie

srebrna_smuga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 11:59   #1839
Sysska
Zadomowienie
 
Avatar Sysska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 781
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Wyłączam allegro bo głupieję

Co do płci to w sumie najważniejsze, zeby było zdrowe, jak będzie chłopak to nie bede plakac Wszyscy mi zycza chlopaka, bo w rodzinie same baby :P wolalabym nawet dziewczynke bo odziedziczylabym mnóstwo rzeczy po nich


Kuuuurde jeste jakas dziwna ale ja juz bym chciala miec cala wyprawke a to jescze kupe czasu na to
__________________
I chihuahua
Sysska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 12:18   #1840
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Ja też nie nastawiam się na żadną płeć. Poczekam do decyzji lekarza dla mnie najważniejsze jest aby było zdrowe, czy chłopak czy dziewczynka i tak wszystko musimy kupić
My raczej obstawiamy tylko łóżeczko drewniane,
Piękny ten zestaw z all - szczególnie ten popielaty mi się podoba!
__________________
----------------------------------------
13.09.2014
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 12:30   #1841
srebrna_smuga
Wtajemniczenie
 
Avatar srebrna_smuga
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 257
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Gapa ze mnie, teraz zobaczyłam że są inne kolory. Super to wygląda Widzę, że to w krakowie a że często tam jeździmy to napewno się przejedziemy zobaczyć na żywo
__________________

Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie..teraz mamy wszystko 
Zuzia już na świecie

srebrna_smuga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-27, 12:34   #1842
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

My komode zostawimy ta co mamy (póki co śpimy w pokoju dziecka i mam tam moje meble, bo nie kupiliśmy jeszcze mebli do sypialni), dokupimy tylko łóżeczko i przewijak.
Komoda jest praktycznie nie zniszczona, muszę wymienić tylko jeden uchwyt.

Ja bym chciała łóżeczko drewniane, a mój mąż turystyczne...

Jeśli chodzi o imiona to już kiedyś (przed ślubem :P ) je wybraliśmy. Z tym, że to dla dziewczynki mi się już znudziło, mam teraz wybrane inne, ale mąż cały czas obstaje przy tym starym... A dla chłopca zostaje to co wtedy wybraliśmy
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 13:40   #1843
kasiabwwl
Raczkowanie
 
Avatar kasiabwwl
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 170
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Witam się po weekendzie
Cytat:
Napisane przez Aasikk Pokaż wiadomość
zapomniałam napisać - pierwsza strona jest piękna!!
Aż musiałam sprawdzić Zgadzam się w 100%

Cytat:
Napisane przez Sysska Pokaż wiadomość
Może macie racje :P ale ja naprawde chce dziewczynke wiec lapie sie wszystkiego heheheh

Dzisiaj zaczynam zajęcia z aktywnej ciąży, a czas w pracy wypełniam sobie przeglądaniem allegro w poszukiwaniu łóżeczka i komody . Czemu to wszystko tyle k.wa kosztuje :P

Co w ogóle sądzicie o łóżeczku, lepiej kupić drewniane czy turyustyczne (lekkie i mozna wszedzie zabrac) bo ja juz głupieje.... Jeszcze biore pod uwage wziac stare lozeczko od mojej siostry, ale w nim juz sie wyspalo chyba z 4 dzieciakow.... wiec oczywiscie i tak bede musiala dokupic nowy materac. No i to jest drewniane lozeczko, a ja cos sie upieram na to turystyczne do ktorego i tak trzeba dokupic materac ależ mieszam :P znajac mojego meża sknere najlepiej jakbysmy WSZYSTKO wzieli uzywane i za darmo :P nie lubie wydawac nadmiernie kasy , ale dla dziecka jakos wolalabym lozeczko i wozek nowe.... co Wy myslicie?
My mamy po Zosi dwa łóżeczka, drewniane i turystyczne ale przyznam, że jeśli miałabym wybierać to stawiałabym na łóżeczko drewniane - wydaje się bardziej stabilne i bezpieczne szczególnie gdy dziecko jest już troszkę większe.
Napisz jak było na zajęciach z aktywnej ciąży, jestem ciekawa jak one wyglądają

Nas niestety też czeka kupno wózka. Zosia jeździ jeszcze w wózku Tako Easy Rider, który dostaliśmy po rodzinie. Chociaż jestem z niego bardzo zadowolona to już ma swoje lata (przetrzymał trójkę dzieci - kolejnego dziecka nie przetrzyma). Z tym że my na pewno będziemy szukać używanego zestawu 3w1.
__________________
Zosia 25.09.2012
kasiabwwl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 15:00   #1844
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Witam się po weekendzie i ja e 11 tygodniu. Czwartek mam wizytę wiec doczekać się już nie mogę. Mdłości bez zmian. Krew z nosa jak u reszty.

Ja chcę ma początek kołyskę, są takie słodkie. Łóżeczko jak małuch podrosnie. Wózek tez chce nowy, to pierwsza dzidzia i chce coś co mi podpasi na 1000%, nie mam zamiaru się specjalnie ograniczać. B-)

Dostałam super książki Amerykanki Druckerman "W Paryżu dzieci nie grymasza" bardzo polecam, dopiero zaczęłam czytać ale wciągające bardzo.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 15:19   #1845
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Ja też mam wizytę w czwartek
A kiedy bada się tą przezierność karkową? W czwartek będę dokładnie w 10t2d , to nie za wcześnie na to badanie?

Mąż po pracy odbierze moje wyniki tych wszystkich badań, które robiłam. Aż jestem ciekawa jak wyszły. Szczególnie ciekawi mnie glukoza...
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 15:40   #1846
fasterka90
Zadomowienie
 
Avatar fasterka90
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Ja się na początku BARDZO nastawilam na dziewczynkę, myślałam że nie chce chłopaka i się trochę rozczaruje. Źle podejście,na szczęście mi przeszło. Dalej wole dziewczynkę ale najważniejsze żeby było zdrowe juz kocham tego dzieciaczka a to dopiero początek
Dziś się dowiedziałam ze moja przyjaciółka tez jest w ciąży, trochę jej to wykrakalam ;D się śmiała że myślała ze tym się nie da zarazić wstępnie termin jej wychodzi na 30 grudnia ale jeszcze nie była u lekarza nawet
fasterka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 16:13   #1847
verumka
Wtajemniczenie
 
Avatar verumka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 200
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cytat:
Napisane przez wonderka Pokaż wiadomość
Ja chcę ma początek kołyskę, są takie słodkie. Łóżeczko jak małuch podrosnie.
Ja już mam obczajone fajne łóżeczko z funkcją kołyski. Jak się odblokuje to się buja, jak się zablokuje to jest normalne łóżeczko drewniane.


Cytat:
Wózek tez chce nowy, to pierwsza dzidzia i chce coś co mi podpasi na 1000%, nie mam zamiaru się specjalnie ograniczać. B-)
Dokładnie nie jestem jakaś super bogata, ale mogę zaoszczędzić na czymś innym, ale nie na pierwszym dziecku chcę mieć łóżeczko takie jak mi się podoba, wózek taki jak mi się podoba i ubranka takie jak mi się podobają
__________________



Edytowane przez verumka
Czas edycji: 2015-04-27 o 16:18
verumka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 17:31   #1848
Dzika Ropucha
Zadomowienie
 
Avatar Dzika Ropucha
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 301
GG do Dzika Ropucha
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Witam się w 12t2d Mdłości są mniejsze -zawsze miałam je od 17 ostatnio mam je od 20..wczoraj jednak znów kibelek tuliłam..ale mam nadzieję, że to zapowiedź że już niedługo skończą się te mdłości..Czekam na to..

Ja napewno kupię wózek jakiś fajny 3w1 ale używany. Nieraz można trafić na fajne okazy jak nówki. No i niech dziadki szaleją i się dorzucą do czegoś

Zrobiłam sobie test z obrączki choć też w ogóle w to nie wierzę ale wychodzi na chłopaka Intuicja od samego początku mi mówi, że będzie chłopak. Jak myślę o imieniu to podświadomi tylko o męskim.
Niech się urodzi całe i zdrowe- płeć mi obojętna. Teściowa chce chłopaka... A ja jakbym mogła wybierać to bym i tak chciała dziewuszkę ale wiem, czuję to na maksa że będzie synek

Kiedyś się Wam pytałam o instynkt macierzyński... ostatnio czuję, że tego małego ludzika kocham jak nie wiem co..A co będzie dalej zwariuje z tej miłości?

A kiedy zdradzicie jakie imiona Wam się podobają?
__________________
13.08.2010- Razem
09.2011- Zaręczyny
29.06.2013- Ślub

12.03.2015 II Kreski
Dzika Ropucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 17:33   #1849
Poziomkowa89
Zakorzenienie
 
Avatar Poziomkowa89
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 044
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

A mi sie wydaje ze te przeczucia to koncert życzeń przynajmniej w moim przypadku
Odebrałam wyniki glukozy i chyba sa dobre ale wieczorem jeszcze na necie sprawdze.
Idę na wesele w sobotę a nie mieszcze sie w suknię która kupiłam 3tygodnie temu. Krawcowa mowila ze nie idzie poszerzyć wiec super.



Cytat:
Napisane przez poznanianka1990 Pokaż wiadomość
My komode zostawimy ta co mamy (póki co śpimy w pokoju dziecka i mam tam moje meble, bo nie kupiliśmy jeszcze mebli do sypialni), dokupimy tylko łóżeczko i przewijak.
Komoda jest praktycznie nie zniszczona, muszę wymienić tylko jeden uchwyt.

Ja bym chciała łóżeczko drewniane, a mój mąż turystyczne...

Jeśli chodzi o imiona to już kiedyś (przed ślubem :P ) je wybraliśmy. Z tym, że to dla dziewczynki mi się już znudziło, mam teraz wybrane inne, ale mąż cały czas obstaje przy tym starym... A dla chłopca zostaje to co wtedy wybraliśmy

jakie to imiona?




Cytat:
Napisane przez wonderka Pokaż wiadomość
Witam się po weekendzie i ja e 11 tygodniu. Czwartek mam wizytę wiec doczekać się już nie mogę. Mdłości bez zmian. Krew z nosa jak u reszty.

Ja chcę ma początek kołyskę, są takie słodkie. Łóżeczko jak małuch podrosnie. Wózek tez chce nowy, to pierwsza dzidzia i chce coś co mi podpasi na 1000%, nie mam zamiaru się specjalnie ograniczać. B-)

Dostałam super książki Amerykanki Druckerman "W Paryżu dzieci nie grymasza" bardzo polecam, dopiero zaczęłam czytać ale wciągające bardzo.
Ja dla leo mialam na jakies 4miesiące kosz mojzesza taki wiklinowy. Fajne bo można sobie to przestawiać gdzie akurat pasuje. Teraz tez z niego skorzystam.
__________________
Leoś 14.10.2013

Czekamy na dzidziusia
Poziomkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-27, 17:38   #1850
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Dziękuję Wam za gratulacje
No, 7cm, to już kawał Ludzika

Cytat:
Napisane przez poznanianka1990 Pokaż wiadomość

Powiedzcie mi czy już myślałyście jaki wózek wybrać? Ja na pewno chcę wielofunkcyjny, 3 w 1. Zastanawiam się czy kupować nowy czy używany. Chcemy w przyszłości jeszcze jedno dziecko, ale mieszkamy w bloku, nie mamy piwnicy i nie wiem gdziebysmy go trzymali, jak już pierwsze dziecko wyrośnie z wózka...
Mi osobiście podobają się wózki: Mikado Aston, Mikado Aston Bravo i ewentualnie jeszcze Tutek Grander Alu.
Jeśli już brać pakiet, to ja polecam 2 w 1, a fotelik samochodowy osobno. Po pierwsze dlatego, że ma się wtedy wpływ na to, jaki fotelik wybieramy, choćby pod względem bezpieczeństwa. Po drugie dlatego, że fotelik ma datę ważności i jest to zazwyczaj 5 lat. Jak chcecie używany, to jest jednak ryzyko, że kupicie przeterminowany. No i trzeba zwrócić baczną uwagę na to, żeby fotelik był absolutnie bezwypadkowy (nawet bezstłuczkowy). Czasami nie widać uszkodzeń, a konstrukcja może być naruszona. Jeśli chodzi o wpinanie fotelika w stelaż wózka, to można pokombinować z adapterami
Cytat:
Napisane przez Sysska Pokaż wiadomość
Mam ogromną nadzieję, że to będzie dziewczynka póki co pozostaje mi wierzyć , że chiński kalendarz płci się nie myli https://mamotoja.pl/kalendarz-chinski.html
Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
Babka w rejestracji wyjaśniła mi, że najpierw robi się usg prenatalne, a potem uzupełnieniem jest amniopunkcja, jeśli trzeba.
Najpierw się robi usg, później badanie z krwi, a w wyjątkowych sytuacjach amniopunkcję.

Cytat:
Napisane przez srebrna_smuga Pokaż wiadomość
Mam to samo, nie chce się nastawiać ale co zrobić jak głowa i serce pragną córeczki

My łóżeczko kupimy drewniane a turystyczne troszkę później Podobają mi się zestawy gdzie jest łóżeczko, komoda z przewijakiem i na takie poluję. Coś tego typu http://allegro.pl/nowoczesne-lozeczk...184230960.html . Tylko chciałabym coś w kolorach i z baldachimem
Robiłam rozeznanie wśród znajomych i niestety, te kalendarze, to ściema
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 17:43   #1851
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
A mi sie wydaje ze te przeczucia to koncert życzeń przynajmniej w moim przypadku
Odebrałam wyniki glukozy i chyba sa dobre ale wieczorem jeszcze na necie sprawdze.
Idę na wesele w sobotę a nie mieszcze sie w suknię która kupiłam 3tygodnie temu. Krawcowa mowila ze nie idzie poszerzyć wiec super.






jakie to imiona?






Ja dla leo mialam na jakies 4miesiące kosz mojzesza taki wiklinowy. Fajne bo można sobie to przestawiać gdzie akurat pasuje. Teraz tez z niego skorzystam.
Imiona dla dziewczynki - mąż chce Julia, a ja Emilia.
Dla chłopca - Bartosz.

Ja właśnie przejrzałam wyniki i jestem zaniepokojona...
Glukoza super bo 84, TSH w normie, Kiła, anty hcv i hbs antygen ujemne, ale te przeciwciała toxo, różyczki i cmv mnie martwią, już nic z tego nie rozumiem...
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 17:44   #1852
Sysska
Zadomowienie
 
Avatar Sysska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 781
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

nie dobijajcie mnie z tym kalendarzem haha

jestem juz po zajęciach z aktywnej ciąży i naprawde spoko cwiczylysmy na duzych piłkach, na jeżach, lezalysmy na matach i DUZO gadałysmy to beda naprawde fajne zajecia jeszcze 9 zajec było 10 brzuszków , a że to małe miasto to było tylko słychać "ochhh Ty teeeeeż? "
__________________
I chihuahua
Sysska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 17:44   #1853
wizaz_p_l
Raczkowanie
 
Avatar wizaz_p_l
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: dawne kieleckie
Wiadomości: 416
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Witajcie! U mnie dziś 9t3d
Piszecie z taką prędkością, że chyba jeszcze wszystkiego nie przeczytałam, choć staram się być na bieżąco
Ja dziś byłam na badaniach, wszystkie wyniki już mam i z tego co widzę po tych normach to są ok! Nawet glukoza wyszła mi 88 na czczo, a tego w sumie obawiałam się najbardziej po pierwsze dlatego, że ostatnio tylko na słodkie mam ochotę (właśnie zjadłam ptysia i kilka małych bez), a po drugie dlatego, że moja babcia ma cukrzycę.

Trochę chyba mija mi to zmęczenie, w sumie miałam może ze dwa tygodnie takich słabszych dni, więc wszystko przechodzi u mnie bardzo łagodnie

Jeśli chodzi o moją intuicję, to jakoś coraz bardziej wydaje mi się, że będzie dziewczynka. Szczerze to taką mam nadzieję

A co do imion to wiadomo, że dla dziewczynki to zawsze się coś wybierze, jest sporo ładnych, mnie podobają się Lena, Pola i Blanka. Z imionami dla chłopca jest gorzej jedyne co przychodzi mi do głowy i to od dłuższego czasu to Mikołaj, zbiegiem okoliczności jest mój termin na 6 grudnia ale najpierw było imię, a potem termin, żeby nie było

Ktoś pisał dzisiaj wcześniej, że w Rossmannie są jakieś ładne pieluchy w dobrej cenie, od razu poleciałam dzisiaj i niestety u mnie nie było ale założyłam kartę Rossnę

Pozdrawiam!
__________________
Nelcia Super Star
wizaz_p_l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 17:45   #1854
cynamon_
Zakorzenienie
 
Avatar cynamon_
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 9 195
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

U nas będzie Klaudia albo Szymuś
__________________
27.08.2011 SYNUŚ
05.11.2015 CÓRECZKA
cynamon_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 17:47   #1855
CARLA_23
Wtajemniczenie
 
Avatar CARLA_23
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: RAJ NA ZIEMI
Wiadomości: 2 819
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Witam się po weekendowo
Ewelina Witaj na wątku
Poznanianka Najważniejsze, że wszystko w porządku Też wychodzę z założenia, że lepiej o 10razy za dużo pojechać na IP niż jeden za mało.Swoją drogą ciekawe, że zazwyczaj wycieczki na IP odbywają się w weekendy a nie w środku tygodnia( również moje osobiste doświadczenia)
Gaabbi Gratuluję prenatalnych teraz trzymaj kciuki za mnie i resztę dziewczyn wizytujących
Srebrna Smuga Pierwsza strona super Może TP jeszcze w kolejności ułożyć? Czy nie koniecznie?
Co do wózków ja co parę dni mam inny typ i co innego mi się podoba bo zbyt duży wybór jest na rynku. Co do jednego jestem jednak pewna, że na pewno będzie nowy i max 2tyś mogę dać za opcję 3w1. Rozwiązał się też dylemat wagi wózka bo będę go trzymać w bagażniku
Do łóżeczek jeszcze nie doszłam, ale chcę z drewna, żeby pasował pod kolor mebli
__________________
18.11.2014 (10tc) 06.05.2015 (12tc) 10.02.2017 (9tc)

"W życiu nie chodzi o czekanie aż burza minie.Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu"

Edytowane przez CARLA_23
Czas edycji: 2015-04-27 o 17:48
CARLA_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 17:50   #1856
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Verumka pokaż co za łóżeczko masz na myśli.

Ja dla chłopca chciałam Paweł, Tomasz, Piotr, Franek ale mąż się upiera na Józef(nasi dziadkowie się tak nazywali) ale ja nie lubię nazywać dzieci po kimś. Widzę że imię dla chłopaka będzie problemem. Jak będzie dziewczę to nazwiemy Kira.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 17:50   #1857
CARLA_23
Wtajemniczenie
 
Avatar CARLA_23
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: RAJ NA ZIEMI
Wiadomości: 2 819
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cytat:
Napisane przez poznanianka1990 Pokaż wiadomość
Imiona dla dziewczynki - mąż chce Julia, a ja Emilia.
Dla chłopca - Bartosz.

Ja właśnie przejrzałam wyniki i jestem zaniepokojona...
Glukoza super bo 84, TSH w normie, Kiła, anty hcv i hbs antygen ujemne, ale te przeciwciała toxo, różyczki i cmv mnie martwią, już nic z tego nie rozumiem...
Ja też z toxo nie mogłam dojść do ładu.
Poczytaj o zależnościach IgG do IgM to coś więcej będziesz wiedzieć. U mnie wyniki wskazują na dawne zachorowanie i wytworzenie przeciwciał. Mam nadzieję, że w czwartek lekarz to potwierdzi
__________________
18.11.2014 (10tc) 06.05.2015 (12tc) 10.02.2017 (9tc)

"W życiu nie chodzi o czekanie aż burza minie.Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu"
CARLA_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 17:51   #1858
cynamon_
Zakorzenienie
 
Avatar cynamon_
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 9 195
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Ja jestem na etapie ogladania lezaczkow, bo tego w sumie nie mam po starszym dzieciu a myślę ze się przyda generalnie skupie się na ciuszkach, tutaj będę szaleć, tylko czekam na płeć
__________________
27.08.2011 SYNUŚ
05.11.2015 CÓRECZKA
cynamon_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 17:56   #1859
CARLA_23
Wtajemniczenie
 
Avatar CARLA_23
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: RAJ NA ZIEMI
Wiadomości: 2 819
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Co do imion to mam kilka typów choć wszystko jeszcze do gruntownego przemyślenia bo nie chcę nadać zbyt popularnego imienia dziecku żeby w klasie nie były same Leny i Kubusie
Ja myślę narazie nad Izą i Wiktorem
__________________
18.11.2014 (10tc) 06.05.2015 (12tc) 10.02.2017 (9tc)

"W życiu nie chodzi o czekanie aż burza minie.Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu"
CARLA_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 18:09   #1860
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cytat:
Napisane przez CARLA_23 Pokaż wiadomość
Ja też z toxo nie mogłam dojść do ładu.
Poczytaj o zależnościach IgG do IgM to coś więcej będziesz wiedzieć. U mnie wyniki wskazują na dawne zachorowanie i wytworzenie przeciwciał. Mam nadzieję, że w czwartek lekarz to potwierdzi
No właśnie czytalam o tych zależnościach i nic z tego nie rozumiem... Powinni napisać jasno na wyniku czy to oznacza chorobę , czy szczepienie czy coś innego :P
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-24 10:19:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:49.