Język obecnej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-13, 13:03   #1
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207

Język obecnej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt


Tak się ostatnio składa, że często w autobusie, którym wracam do domu po pracy jadą grupki młodzieży (często tylko dziewcząt). Są zadbane, świetnie, modnie ubrane, ale jak się odezwą to uszy po prostu więdną. Ja nie jestem na tym punkcie przewrażliwiona (czasem mi też się zdarza zakląć), ale to, w jaki sposów te dziewczyny mówią to koszmar. Te wszystkie k***y, h**e, sku******y, pier******e itd. traktowane są jako przecinki. Odnoszę wrażenie że te dziewczyny nie potrafią zbudować normalnego zdania bez tych przecinków. I mało tego: jedna grupka jedzie tym autobusem i wydaje się zdegustowana sposobem mówienia innej grupki, a gdy tamta wysiada, zaczyna mówić dokładnie tak samo. Czy naprawdę te dziewczyny inaczej nie potrafią, czy to jakiś szpan i próba zaimponowania komuś? Co o tym myślicie?
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 13:19   #2
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Język obecnej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt

To zjawisko aktualnie naprawdę jest nagminne. Dla mnie to żenujące. Wstyd by mi było, tak w autobusie (i wogóle wszędzie) zachowywać się, chociaż oczywiście sama świeta nie jestem i jak czasem się bardzo zdenerwuję, to jakąś wiązankę puszczę (dumna z tego też nie jestem ) Niestety chyba nie ma na to zjawisko rady, nie daj Boże zwrócić grupce uwagę!!! :| Trzeba liczyć, że może kiedyś z tego wyrosną, wpadną w bardziej kulturalne towarzystwo i im po prostu minie. A rada dla słuchających, chyba tylko zatkać uszy
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 13:26   #3
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Język obecnej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt

Cytat:
Napisane przez Kasiulka22
To zjawisko aktualnie naprawdę jest nagminne.
No właśnie - mam wrażenie, że to coraz bardziej powszechne i w odczuciu młodzieży w złym tonie jest mówić inaczej. I to mnie naprawdę przeraża.
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 13:26   #4
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Język obecnej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt

no niestety ale po moich koleżankach sama widzę że używają zbyt dużo słów tego typu. dopiero teraz kiedy zdałam sobie sprawę jak to brzmi z ust kobiety i zaczęłam mówić "normalnie" widzę jak to obniża wartość dziewczynie...
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 13:39   #5
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Język obecnej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt

Niestety, tak to dzisiaj jest...
Ostatnio nad jeziorem zrezygnowalam z dalszego opalania na pomoscie bo kolo mnie rozlozyla sie grupka młodych ludzi z bardzo ograniczonym slownictwem.
Tego po prostu nie dalo sie sluchac. Psuło mi to cala przyjemnosc z pobytu w tamtym miejscu.
I byly to osoby po 20tce. Studenci.

Jest to jakas forma zaimponowania towarzystwu i zawsze myslalam ze wyrasta sie z tego tak samo jak wlasnie z tego upartego dostosowywania sie do grupy.
Ale niektorym takie slownictwo chyba wchodzi w krew .
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 13:54   #6
Beauty1984
Zakorzenienie
 
Avatar Beauty1984
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 4 014
GG do Beauty1984
Dot.: Język obecnej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt

Oj niestety zgodzę się z Wami. Przyznam, że samej zdarza mi się używać wulgarnych słów bo straszny nerwus jestem i czasem mnie ponosi , ale nigdy w towarzystwie albo np. w autobusie. I to są pojedyncze słowa, a nie cała wiązanka.
Przeraża mnie też to, że część młodzieży klnie nawet przy rodzicach.
Nie raz słyszałam jak moja koleżanka powiedziała przy ojcu k**** itp.
Dla mnie to niewyobrażalne.
__________________
Korzystaj z czasu póki czas!
Beauty1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 14:04   #7
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Język obecnej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt

Cytat:
Napisane przez Beauty1984
(...) zdarza mi się używać wulgarnych słów bo straszny nerwus jestem i czasem mnie ponosi (...)
No właśnie . O ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć zaklnięcie w momecie tzw. puszczenia nerwów (ale to też nie zawsze), to nie rozumiem takiego mówienia na codzień i traktowania takiego słownictwa jako przecinków.
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-13, 14:27   #8
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Język obecnej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt

Ja też jak się rozemocjonuję to sobie przeklnę, ale to nieestetyczne i staram się z tym walczyć. Ale kiedyś jak było się młodszym (i jeszcze ktoś wychowuje się w środowiskach, w ktorzych nikt nie gani za takie słownictwo) i słyszało wiele takich słow to to się jednak "przyswaja" na lata.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 14:27   #9
Anisia25
Zakorzenienie
 
Avatar Anisia25
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 48 128
GG do Anisia25
Dot.: Język obecnej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt

Mysle, ze to taki glupi wiek, mlodzi czuja sie przez to wyzwoleni i bardziej dorosli. Niektore podejrzewam przejrza na oczy i predzej czy pozniej zawstydza sie takiego slownictwa, niektorym zas tak zostanie...
U mnie w szkole, gdzie ksztalci sie inzynierow sa panowie, ktorzy wlasnie takim slownictwem mowia... eshhh jak mnie czasem swierzbi zeby zwrocic uwage..
Wydaje mi sie ze podnoszac kwalifikacje, podnosi sie takze wartosc danego czlowieka. Bo dziwnie sie pracuje z takim swiezo upieczonym panem/pania inzynierem, ktora bluzga na prawo i na lewo jak jakis menel z rynsztoka.
Mysle, ze te dziewczeta powinny sie raz a porzadnie zawstydzic, to moze odejdzie im ochota na uzywanie dziwnych hmmm przecinkow
__________________
Los uniósł brew: I bez żadnych sztuczek, Pani.
Któż zdoła oszukać Los? - zapytała
Nikt - wzruszył ramionami. A mimo to wszyscy próbują.

It is what it is


Anisia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 14:45   #10
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Język obecnej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt

A mnie denerwuje takie rozdzielanie klnących na płeć męską i żeńską... Wszyscy powinni się wyrażać kulturalnie, niezależnie od płci! Dlaczego kobieta/dziewczyna jest potępiana mocniej? Mniej się denerwuje?!
Samej zdarza mi się wtrącić mocne słówko, ale tylko w zdenerwowaniu - walczę z tym zarówno u siebie, jak i u otoczenia. Ludzi używających wulgaryzmów zamiast przecinków unikam, drażni mnie to strasznie, nawet jeśli dana osoba mówi w miarę sensownie - to jestem do niej uprzedzona, mam wrażenie że jest po prostu prymitywem.

Nie trafiają do mnie argumenty, że przekleństwo w ustach dziewczyny brzmi gorzej, zawsze brzmi źle (choć przyznam, niektóre osoby z talentem komicznym i poczuciem humoru są w stanie wpleść brzydkie słowo w całość wypowiedzi w bardzo zabawny sposób).
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 15:06   #11
limonka_89
Raczkowanie
 
Avatar limonka_89
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 321
Dot.: Język obecnej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt


Edytowane przez limonka_89
Czas edycji: 2010-05-17 o 10:49
limonka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-13, 15:56   #12
Nisinen
Raczkowanie
 
Avatar Nisinen
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 316
Dot.: Język obecnej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt

Popieram Złośnicę, nie powinno być takiego podziału. Jak dziewczynie nie wypada to chłopakowi też, a nie później naskakuje się tylko na dziewczyny :/

Ja w towarzystwie ludzie o takim słownictwie przebywam prawie codziennie. Nie wiem jak można co drugie słowo mówić k***a, ch*j. To jest po prostu chore. Ja sama święta nie jestem, ale staram się nie klnąć. Pamiętam jak kiedyś wracałam ze sklepu, przechodziłam obok dwóch chłopaków w wieku ok. 17-20 lat. Ich rozmowa wyglądała mniej więcej tak: "No wiesz k***a, coś tam k***a, i wiesz w ch**a, coś tam k***a. Niedobrze się robi gdy się takie coś słyszy :/
Nisinen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 15:57   #13
tarakatatula
Rozeznanie
 
Avatar tarakatatula
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 511
Dot.: Język obecnej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt

powiem tak z wiekiem to przechodzi
__________________
xyz
tarakatatula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 16:12   #14
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Język obecnej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt

Popieram że nie powinno sie rozdzielać przeklinania dziewczyn i chłopaków. U obydwu płci brzmi to źle

Ale jednoicześnie proszę, nie wsadzajcie całej młodzieży do jednego worka. Nie wszyscy modzi klną. Wiem z doswiadczenia bo młoda jestem (świeżo upieczone 19 lat ) i nie klnę bo nie podoba mi się to. Moi znajomi też albo nie klną albo klną okazjonalnie. Jesli ktoś usłyszy, że mi się wyrwie : k***a, to może być pewien, ze jestem naprawdę wściekła i nie panuje już nad sobą zupełnie. Dlatego nie jestem pewna czy jest na świecie taka osoba, która usłyszała coś takeigo z moich ust

W ogóle popieram poprawne wysławianie się, dlatego jako generalnie przeciwniczka HH lubie Mezo, bo wiem że potrafi ładnie mówić po Polsku Nie słucham jego muzyki, ale szanuje go.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 16:42   #15
*Ancia*
Rozeznanie
 
Avatar *Ancia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 625
Dot.: Język obecnej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt

hehe moim zdaniem jest to zupelnie niedziewczece i niesubtelne nie rozumiem ich zachowan, ja tez mam dopiero 15 lat ale cos sobie z moja przyjaciolka ubzduralysmy ze za kazde przeklenstwo mamy jakas kare tam z gory Hehe prawde mowiac to to sie naprawde sprawdza
*Ancia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 17:23   #16
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: Język obecnej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt

Mnie też się to nie podoba, ale przestałam zwracać uwagę, tak dużo tego słychać. Zresztą, przekleństwa same w sobie nie rażą mnie kompletnie, bom sama nerwowa i mocnych słów używam z pełną świadomością i bez wyrzutów sumienia Potępiam jedynie, gdy ktoś robi to zupełnie bez powodu, od tak dla zasady albo nie potrafi się dostosować do sytuacji- bo co innego w gronie znajomych (jeśli nie mają nic przeciwko), co innego np w szkole przy nauczycielu.
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 19:26   #17
sitc
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 902
Dot.: Język obecnej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt

Drażni mnie coś takiego strasznie, ale jak rozdrażnienie minie, czuje jakąś taką wredną satysfakcję że jednak ja potrafię prezentować sobą wyższy poziom- może to nie za ładne, wiem.
W każdym razie ja przeklinam tylko w chwilach skrajnego zdenerwowania, tak zostałam wychowana, poprostu u mnie w domu nigdy nikt tak nie mówił. Nie znoszę jak ktoś traktuje wyraz k***a jako przecinek. Na zasadzie "leciał k**** ptak k**** no i k**** przeleciał". Coś takiego jest dla mnie szczytem prymitywizmu. Absolutnie co innego, jesli wynika to ze zdenerwowania, uważam wtedy że nie jest to co prawda elegancka reakcja, ale ludzka rzecz i tym sie nie bulwersuje.
sitc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 21:24   #18
lil' sexy
Zadomowienie
 
Avatar lil' sexy
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 818
Dot.: Język obecnej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt

Zgadzam sie z wami, ze to straszne, ale niestety coraz wiecej mlodych ludzi tak mowi i chyba nie ma rady.
Mnie najbardziej jednak odrzuca jak taka 14-letnia dziewczynka oprocz uzywania wiadomego slownictwa, odpala jednego papierosa za drugim i ma makijaz, ktorego nie powstydzilaby sie zadna przedstawicielka najstarszego zawodu swiata.
__________________
"Piękność jest dla kobiet ważniejsza niż inteligencja, bo mężczyznom łatwiej przychodzi patrzenie niż myślenie."

MD
lil' sexy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 21:32   #19
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Język obecnej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt

Najlepsze to są dzieci od lat 10 wzwyż,które używają sformułowania HWDP nie wiedząc nawet o co chodzi,ale to jest "joł","cool","zajefaj ne" i ogólnie "mega wypas"

Co do wiązanki przekleństw ja potrzebuję czasami tylko lekkiego poddenerwowania i niestety cały dzień rzucam takimi słowami

Szczerze powiem wiele tych neologizmów doprowadza mnie do szału,ostatnio słówko "ziąąąąąąąąąąąąą" co to ma niby być ........... Irytujące i dobijające-samo słówko ziomek jest lekko wkurzające,a to już w ogóle.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-14, 06:59   #20
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Język obecnej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt

Cytat:
Napisane przez lexie
Popieram że nie powinno sie rozdzielać przeklinania dziewczyn i chłopaków. U obydwu płci brzmi to źle
Daleka jestem od rozdzielania przeklinania dziewcząt i chłopców. Po prostu ostatnio częściej zdarzyło mi się słyszeć przekleństwa w ustach dziewczyn.

Cytat:
Napisane przez sitc
Na zasadzie "leciał k**** ptak k**** no i k**** przeleciał".
To właśnie były dyskusje na tym poziomie. Dodam jeszcze tylko że ten k**** ptak p******ł k***** w h*****e drzewo po drodze .
Makabra. Naprawdę uszy więdną. I wolę już te wszystkie nara, ziom, pozdro itd. choć też mnie to drażni, ale tego przynajmniej da się słuchać .
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 08:26   #21
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Język obecnej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt

Czepiamy się przekleństw u młodzieży,a osoby po 20-30 czy też starsze też mają bardzo fajny poziom wypowiedzi.
Szczęka mi opada jak idę i jakaś babka przede mną zaczyna gadać przez komórkę.Rozmowa wyglada tak:
głos-......
babka-No
głos-.....
babka-No
głos-...
babka-Nara

Pomiędzy przekleństwami są czasami normalne treści,ale taka rozmowa przez komórkę jest gorsza niż cała grupa przeklinających nastolatek
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 09:40   #22
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Język obecnej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt

Cytat:
Napisane przez natii4
Czepiamy się przekleństw u młodzieży,a osoby po 20-30 czy też starsze też mają bardzo fajny poziom wypowiedzi.
Szczęka mi opada jak idę i jakaś babka przede mną zaczyna gadać przez komórkę.Rozmowa wyglada tak:
głos-......
babka-No
głos-.....
babka-No
głos-...
babka-Nara

Pomiędzy przekleństwami są czasami normalne treści,ale taka rozmowa przez komórkę jest gorsza niż cała grupa przeklinających nastolatek
To ja już jednak wolę taką rozmowę niż stek przekleństw. A czasem jest tak, że gdyby przekleństwa wyciąć to też niewiele zostanie - może mniej niż ta rozmowa powyżej.
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 09:48   #23
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Język obecnej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt

Hehe, przypomnę Wam "wykład" prof. Miodka (zapiszcie sobie i powiększcie, bo inaczej nie da rady przeczytać)
Nie żebym to popierała, też mnie to denerwuje, szczególnie kiedy dziewczyna ma wybitnie piskliwy głos (a "hip-hopowy" sposób wypowiadania się chłopaków w ogóle pominę)!
Mój kumpel ma coś takiego, że mówi normalnie, potem wymknie mu się jedna k***a i dalej już nie może przestać, używa jak przecinka dopóki go nie zjadę na czym świat stoi
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 09:52   #24
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Język obecnej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt

Ja nie znoszę "artystów", którzy propagują takie słownictwo.
Mam tu na myśli niektórych hip-hopowców, np Tedego.

Nie chce tu urazić jego fanów, więc zaznaczam, ze to tylko moje subiektywne odczucia co do tego człowieka.
Kilka dni temu widziałam tego wożącego sie "luzaka" na poczcie... Poszpanował komórą i podczas rozmowy z kimś pokazał jak bogate i zróżnicowane jest jego słownictwo.
Cytować nie bede bo po uslyszniu kilku zdań zwatpilam i odeszlam pare metrow dalej aby nie zatruwac zycia swoim uszom.

Z reszta nie wiem czemu ale te wszyskie ziomy, joły itp. z nim mi sie kojarza.

A jako że jest to idol dla wielu nastolatek i nastolatków, to Ci mlodzi ludzie bardzo chetnie go nasladuja.

Coz - mysle, ze z tego wyrosna.

Chociaz tak jak pisalam w pierwszej wypowiedzi w tym watku - czasami nawet "dorosli" studenci potrafia bardzo niemile zaskoczyc swoim slownictwem.
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 09:55   #25
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Język obecnej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt

Cytat:
Napisane przez Laura2112
Hehe, przypomnę Wam "wykład" prof. Miodka (zapiszcie sobie i powiększcie, bo inaczej nie da rady przeczytać)
Nie żebym to popierała, też mnie to denerwuje, szczególnie kiedy dziewczyna ma wybitnie piskliwy głos (a "hip-hopowy" sposób wypowiadania się chłopaków w ogóle pominę)!
Mój kumpel ma coś takiego, że mówi normalnie, potem wymknie mu się jedna k***a i dalej już nie może przestać, używa jak przecinka dopóki go nie zjadę na czym świat stoi
Ten wyklad jest juz baaardzo slawny . Nawet nauczycielka na polskim nam go kiedys czytala...
Dużo w nim trafnych spostrzezen .
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 10:17   #26
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Język obecnej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt

Cytat:
Napisane przez Ines1985
Ja nie znoszę "artystów", którzy propagują takie słownictwo.
Mam tu na myśli niektórych hip-hopowców, np Tedego.

Nie chce tu urazić jego fanów, więc zaznaczam, ze to tylko moje subiektywne odczucia co do tego człowieka.
Kilka dni temu widziałam tego wożącego sie "luzaka" na poczcie... Poszpanował komórą i podczas rozmowy z kimś pokazał jak bogate i zróżnicowane jest jego słownictwo.
Cytować nie bede bo po uslyszniu kilku zdań zwatpilam i odeszlam pare metrow dalej aby nie zatruwac zycia swoim uszom.

Z reszta nie wiem czemu ale te wszyskie ziomy, joły itp. z nim mi sie kojarza.

A jako że jest to idol dla wielu nastolatek i nastolatków, to Ci mlodzi ludzie bardzo chetnie go nasladuja.

Coz - mysle, ze z tego wyrosna.

Chociaz tak jak pisalam w pierwszej wypowiedzi w tym watku - czasami nawet "dorosli" studenci potrafia bardzo niemile zaskoczyc swoim slownictwem.

Ostatnio oglądałam Bezele i mój brat się pyta co te dwa bęcwały dziś tworzą-powiedział,że mam wyłączyć tv,bo tworzenie w wiaderku zupy za pomocą włoszczyzny,Coca-coli,kawałka mięsa i wrzucanie do tego petard jest poniżej pewnego poziomu
Jako fanka polskiego hip-hopu chcę zauważyć,że są na naszej scenie osoby,które używają takich metafor,że trzeba mieć solidną wiedzę z różnych dziedzin,by zrozumieć tekst.
Joł i ziomy trafnie Ci się z nim kojarzy-on wylansował kawałek Wielkie Joł (i jest właścicielem wytwórni fonograficznej o tej samej nazwie) poza tym nagrał z OSTRym kawałek Ziom za ziomem,więc pewnie stąd Twoje skojarzenia
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 11:00   #27
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Język obecnej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt

Rany, nic z tego nie kojarzę
Nie mówię, niektóre teksty są dobre i można się nad nimi zastanowić (chociaż generalnie jak słucham, to tylko przypadkiem), ale jak już młodzież na ulicy zaczyna naśladować swoich idoli, to aż żal patrzeć na niektórych (pomijając słuchanie tego, co i jak mówią).
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 11:04   #28
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Język obecnej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt

Cytat:
Napisane przez Laura2112
Rany, nic z tego nie kojarzę
Nie mówię, niektóre teksty są dobre i można się nad nimi zastanowić (chociaż generalnie jak słucham, to tylko przypadkiem), ale jak już młodzież na ulicy zaczyna naśladować swoich idoli, to aż żal patrzeć na niektórych (pomijając słuchanie tego, co i jak mówią).
Zgadzam się z Tobą odnośnie tego naśladowania Dla mnie wszystkie słowa typu:foczka,niunia,senior ita,bejbe,ziom,ziąąąąąąąą ąą,nara,siemka,joł,cool,m ega wypas,zajefajnie i wiele wiele innych to jest cios poniżej pasa dla moich uszu
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 11:12   #29
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Język obecnej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt

Cytat:
Napisane przez natii4
Ostatnio oglądałam Bezele i mój brat się pyta co te dwa bęcwały dziś tworzą-powiedział,że mam wyłączyć tv,bo tworzenie w wiaderku zupy za pomocą włoszczyzny,Coca-coli,kawałka mięsa i wrzucanie do tego petard jest poniżej pewnego poziomu
Jako fanka polskiego hip-hopu chcę zauważyć,że są na naszej scenie osoby,które używają takich metafor,że trzeba mieć solidną wiedzę z różnych dziedzin,by zrozumieć tekst.
Joł i ziomy trafnie Ci się z nim kojarzy-on wylansował kawałek Wielkie Joł (i jest właścicielem wytwórni fonograficznej o tej samej nazwie) poza tym nagrał z OSTRym kawałek Ziom za ziomem,więc pewnie stąd Twoje skojarzenia
Wielkiego joł to ja kiedys nawet sluchalam w chwilach upojenia alkoholowego na wakacjach .
Ale byłam wtedy młoda i głupia .

Ostatnio słyszałam jakieś "teduuuunio wieeesz" (czy jakos tak) i wtedy juz calkiem zwatpilam w talent tego człowieka. Powiem wiecej - moja niechec do niego jeszcze bardziej sie zwiekszyla .

Nie jestem przeciwniczka polskiego hip-hopu, sama lubie niektore kawalki i doceniam paru wykonawcow ktorzy tworza cos z sensem.
Ale Tede wyjatkowo dziala mi na nerwy .
Podobnie z reszta jak niejaki WSZ.

Myślę, że m.in. oni sa sprawcami takiego "cool" zachowania niektorych mlodych ziomali w Polsce .
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 11:19   #30
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Język obecnej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt

Cytat:
Napisane przez Ines1985
Wielkiego joł to ja kiedys nawet sluchalam w chwilach upojenia alkoholowego na wakacjach .
Ale byłam wtedy młoda i głupia .

Ostatnio słyszałam jakieś "teduuuunio wieeesz" (czy jakos tak) i wtedy juz calkiem zwatpilam w talent tego człowieka. Powiem wiecej - moja niechec do niego jeszcze bardziej sie zwiekszyla .

Nie jestem przeciwniczka polskiego hip-hopu, sama lubie niektore kawalki i doceniam paru wykonawcow ktorzy tworza cos z sensem.
Ale Tede wyjatkowo dziala mi na nerwy .
Podobnie z reszta jak niejaki WSZ.

Myślę, że m.in. oni sa sprawcami takiego "cool" zachowania niektorych mlodych ziomali w Polsce .

Hehehe z WSZ to ja mam pewnego rodzaju zbocznie OD kiedy dowiedziałąm się ile on ma lat to bardzo pilnie obserwowałam i nadal to robię czy on ma obrączkę na palcu,nie ma,patrzę na jego zachowanie i padam na mordkę.Ten człowiek ma 31 lat,a zachuwuje się jakby miał przynajmniej z 10 mniej Wydaje mi się,że w tym wieku człowiek powinien trochę spoważnieć ........
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:39.