ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-) - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-24, 17:38   #901
merra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 133
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

wielkie dzięki
merra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 17:57   #902
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
A ja już mam dosyć filtrów!!! LRP miał w składzie alkohol, więc się dla mnie nie nadawał. Zakupiłam więc Avene 40 dzieciaczka. I co? Po 3 dniach wokół ust (gdzie normalnie nic mi się nie robi) wyskoczyło mi kilkanaście krostek. Stwierdziłam, że przeczekam... i po następnych kilku dniach miałam całe policzki obsypane takimi podskórnymi gulkami i wyglądam teraz jak za czasów najcięższego trądziku A to jest takie błędne koło, bo mam teraz kiepską cerę, więc muszę kłaść korektory, pudry itd. Ale nie mogę używać filtrów Avene, więc powinnam sobie kupić jakiś inny filtr, na który mogę z kolei kłaść tylko skrobię. Ale nie mogę tylko skrobii, bo jw. Ja jednak rezygnuję z filtrów, to ewidentnie jest zabawa nie dla mnie

Rozumiem Cie.Ja juz nie pamietam gorszego wysypu niz po Avene-niewiem co zrobie z tym kremem chyba zuzyje do ciala.Dotychczas najlepszy filtr jaki znalazlam to byl Loreal Ombrelle-jedyna wada nie nawilzal wystarczajaco-wydawalo mi sie ze troche zapychal ale teraz majac porownanie z avene to on nie zapychal wcale Chyba do niego powroce-tym razem sprobuje lzejszej wersji dla dzieci.
Teraz zamowilam probki filtrow z jakiejs japonskiej stronki-zobaczymy co to za cuda......
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 20:02   #903
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Rozumiem Cie.Ja juz nie pamietam gorszego wysypu niz po Avene
A mnie w ogóle pierwszy raz w życiu wysypało w ten sposób... dlatego nie zareagowałam odpowiednio wcześnie A czy jeśli tak zareagowałam na jednego Avena, to znaczy, że na wszystkie inne kremy tej firmy też tak będę reagować? Nie wiem czy śmiać się, czy płakać, jak patrzę na to opakowanie z napisem: "nie powoduje powstawania zaskórników".

A może któraś z was ma dosyć swojego Iwostinu 40 albo LRP AL? Bo chętnie bym się na nie wymieniła... To moje ostatnie podejście filtrowe.
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 20:20   #904
orchid87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 351
GG do orchid87
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

a ja sie zastanwiam czy jak mnie nie wysypalo po Dzieciaczku to czy po innych Avenkach tez nie wysypie...???

a zwatpienie mi obce;D!!! licze na to ze z 40-tka na karku bede miala skore jak moja corka:P (tylko musze ja dopiero urodzic:P)
__________________
S.
orchid87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 03:07   #905
Bekah
Raczkowanie
 
Avatar Bekah
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Zewsząd
Wiadomości: 61
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Dotychczas najlepszy filtr jaki znalazlam to byl Loreal Ombrelle-jedyna wada nie nawilzal wystarczajaco-wydawalo mi sie ze troche zapychal ale teraz majac porownanie z avene to on nie zapychal wcale Chyba do niego powroce-tym razem sprobuje lzejszej wersji dla dzieci.
Zgadzam się, Ombrelle jest świetny. Ja mam Cream SPF60 i twarz po nim wygląda naprawdę świetnie - jest lepszy, niż wszystkie kremy, które miałam do tej pory. No i ta pojemność.
Problemem jest jedynie to, że po pierwsze - po nałożeniu przepisowej warstwy i zasypaniu skrobią tworzy niezły pancerz, a po drugie (i gorsze) - Ombrelle jest kanadyjskie...
Bekah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 11:10   #906
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez orchid87 Pokaż wiadomość
a ja sie zastanwiam czy jak mnie nie wysypalo po Dzieciaczku to czy po innych Avenkach tez nie wysypie...???

a zwatpienie mi obce;D!!! licze na to ze z 40-tka na karku bede miala skore jak moja corka:P (tylko musze ja dopiero urodzic:P)
Mnie nie zapchał spray Avene 50+, natomiast mleczko 50+ już paskudnie mnie zapchało, po kilku użyciach.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 11:28   #907
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

ja po stosowaniu Acne Dermu mialam juz ładna cere ale zaczelam sie smarowac sprayem dla dzieci 40 z Avene i znowu mi sie zanieczyściła cera
teraz testuje mleczko i zobaczymy a jak mnie znowu zapchac to zwątpie
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-25, 13:23   #908
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Pfff, to żeście tym Avenem stracha mi napędziły, a właśnie dziś rano się posmarowałam emulsją tejże firmy
Ale nawet jeśli mnie nie zapcha, i tak chyba zostanę przy LRP - dużo mniej się po nim świecę i lepiej się go rozsmarowuje Jest na tyle fajny, że w sumie nie będę już na razie szukać dalej.
Na razie korzystam z próbek i mam nadzieję, że jak już kupię krem pełnowymiarowy, to nic mi nagle nie wylezie
__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 13:28   #909
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Zastanawiam się czy bardzo źle zrobię nakladając Biodermę tonującą na buźkę posmarowaną wcześniej LPR DP ? Gdzieś kiedyś czytałam o tym,ale nie mogę znalezć.
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 17:54   #910
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Bekah Pokaż wiadomość
Zgadzam się, Ombrelle jest świetny. Ja mam Cream SPF60 i twarz po nim wygląda naprawdę świetnie - jest lepszy, niż wszystkie kremy, które miałam do tej pory. No i ta pojemność.
Problemem jest jedynie to, że po pierwsze - po nałożeniu przepisowej warstwy i zasypaniu skrobią tworzy niezły pancerz, a po drugie (i gorsze) - Ombrelle jest kanadyjskie...
Tez mialam spf 60-to prawda z tym panerzem ale twarz wygladala po nim na taka gladka-Ja teraz sie przymierzam do spf 45 wersja dla dzieci i wrazliwej cery-nie zawiera alkoholu-wiec moze bedzie lepiej nawilzal-mam nadzieje.
Aha spf 60 juz nigdzie nie mozna dostac-przynajmniej online.Ja zamawialm te filtry z tej strony-sa najtansze:
http://www.westcoastskin.com/product...FTQkGAodK1TCXQ

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
A mnie w ogóle pierwszy raz w życiu wysypało w ten sposób... dlatego nie zareagowałam odpowiednio wcześnie A czy jeśli tak zareagowałam na jednego Avena, to znaczy, że na wszystkie inne kremy tej firmy też tak będę reagować? Nie wiem czy śmiać się, czy płakać, jak patrzę na to opakowanie z napisem: "nie powoduje powstawania zaskórników".

A może któraś z was ma dosyć swojego Iwostinu 40 albo LRP AL? Bo chętnie bym się na nie wymieniła... To moje ostatnie podejście filtrowe.
No mnie tez pierwszy raz tak okropnie wysypalo po filtrze-niewiem jak to mozliwe ze on jest zalecany do cery wrazliwej-ja teraz zamierzam jechac na probkach albo kupowac mniejsze opakowania-nie chce tracic kasy na filtry ktore nie dzialaja.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 19:55   #911
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

właśnie zwątpiłam w stosowanie filtrów w porze jesienno- zimowej. Zawsze czytalam wypowiedzi ze promieniowanie UVA i UVB jest stałe przez cały rok a tu weszłam w jakiś polecany przez Was link (konkretnie przez Noor http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...39&postcount=6 ) i ona tam poleca pewną stronke ( http://www.makeupalley.com/user/note...reenFAQ/#apply )
I tak czytam i czytam i pada tam pytanie właśnie jak to jet z tym promieniowaniem w ciągu roku i jest podany diagram (w załączniku). Wychodzi na to ze w te najbardziej zimowe miesiące niepotrzebnie sie smarowalam:
Juz sie pogubiłam jak to w koncu z tym jest
I jeszcze cytuje zdanie "Here is a graph of the yearly variation in UVA and UVB intensity.18 UVA intensity is not constant throughout the year."
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg uv.jpeg (11,5 KB, 73 załadowań)
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-25, 20:09   #912
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Hmmm...też bym chciała wiedzieć jak to w końcu jest z tymi promieniami,bo ciągle czytam coś innego i już się gubię
__________________
Zapuszczam włoski i mówię NIE prostownicy

Kochasz zwierzęta ? Uratuj im
życie.To tylko parę zł.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 20:12   #913
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

akurat ten diagram jest na podstawie badan z UK ale mysle ze w Polsce większej różnicy nie bedzie
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 20:22   #914
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
akurat ten diagram jest na podstawie badan z UK ale mysle ze w Polsce większej różnicy nie bedzie
A dlaczego akurat w Polsce? Przecież nie różnimy się jakoś aż tak klimatem Rozumiem, gdyby porównać Afrykę i Polskę...
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 20:29   #915
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
A dlaczego akurat w Polsce? Przecież nie różnimy się jakoś aż tak klimatem Rozumiem, gdyby porównać Afrykę i Polskę...
niby tak ale myślałam że szerokość geograficzna ma na to jakis wplyw, bo pod diagramem jest podana szerokosc UK, ale nie znam sie zbytnio na tym przyznam
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 20:32   #916
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

http://www.phpbbserver.com/laborator...m=laboratorium

Polecam poczytac takze to

Jezeli chodzi o stosowanie filtrow w porze jesienno-zimowej to szczegolnie wtedy odczuwam jak wazne jest to dla mojej cery,ktora ma tendencje cery naczynkowej a poza tym to dla mnie zwykly krem pielegnacyjny jednak i tak naleze do grupy nie ortodoksyjnych filtromaniaczek i sa dni kiedy odpuszczam sobie filtry.Z drugiej strony nie miewam zwatpienia filtrowego

Angi74 o ile dobrze pamietam,to byla mowa by nie mieszac filtrow roznych firm glownie dlatego,ze one wzajemnie sie destabilizuja.Jednak tutaj 100% pewnosci nie mam glownie dlatego,ze "od zawsze" pasowaly mi filtry Avene a znowu przy uzywaniu SVR 50 takiego problemu tez nie mialam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 20:38   #917
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

czyli wychodzi na to że co źródło to inne dane
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 20:44   #918
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
http://www.phpbbserver.com/laborator...m=laboratorium

Polecam poczytac takze to

Jezeli chodzi o stosowanie filtrow w porze jesienno-zimowej to szczegolnie wtedy odczuwam jak wazne jest to dla mojej cery,ktora ma tendencje cery naczynkowej a poza tym to dla mnie zwykly krem pielegnacyjny jednak i tak naleze do grupy nie ortodoksyjnych filtromaniaczek i sa dni kiedy odpuszczam sobie filtry.Z drugiej strony nie miewam zwatpienia filtrowego

Angi74 o ile dobrze pamietam,to byla mowa by nie mieszac filtrow roznych firm glownie dlatego,ze one wzajemnie sie destabilizuja.Jednak tutaj 100% pewnosci nie mam glownie dlatego,ze "od zawsze" pasowaly mi filtry Avene a znowu przy uzywaniu SVR 50 takiego problemu tez nie mialam
Hexxanko,dziękuję.Tez o tym słyszałam ale musiałam się upewnić.
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 20:52   #919
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Przyznam sie,ze przestalam analizowac rozne zrodla po prostu robie swoje czyli filtruje sie i tyle podobnie jest z wiedza dotyczaca destabilizacji filtrow i uzywania ich-co specjalista to inne zdanie;a z drugiej strony wazne jest przede wszystkim TO-jak reaguje Nasza cera,bo znam przypadki,gdzie filtrowanie nie przynioslo pozadanych efektow a stan cery ulegl pogorszeniu,przy czym nie bylo zmiany pielegnacji a po odstawieniu filtrow nastapilo cofniecie sie zmian.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-25, 21:34   #920
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Zimą dochodzą inne czynniki mogące spotęgować promieniowanie UV - jak na przykład śnieg, ale w tym roku była taka zima, że przyznam szczerze - darowałam sobie filtrowanie w pochmurne dni.

Ale, swoją drogą, jestem bardziej skłonna wierzyć informacjom - przynajmniej tym dotyczącym promieniowania UV - pochodzącym ze źródeł niezwiązanych z przemysłem kosmetycznym, czyli np. artykułom naukowym z dziedziny fizyki.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 02:57   #921
Bekah
Raczkowanie
 
Avatar Bekah
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Zewsząd
Wiadomości: 61
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Tez mialam spf 60-to prawda z tym panerzem ale twarz wygladala po nim na taka gladka-Ja teraz sie przymierzam do spf 45 wersja dla dzieci i wrazliwej cery-nie zawiera alkoholu-wiec moze bedzie lepiej nawilzal-mam nadzieje.
Fakt, twarz wygląda nawet na bardzo gładką, no i ten glow... Efekt jest świetny, zwłaszcza, gdy się ten filtr traktuje, jak normalny krem, a ja przez pewien czas właśnie tak go nakładałam. Potem, po filtrowym nawróceniu, musiałam się tylko pilnować, żeby nie dotykać twarzy. No i dla mnie nawilża wystarczająco.
Dzięki wielkie za linka - obawiam się tylko, że przesyłka ze Stanów będzie droga.
Bekah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 09:23   #922
bdan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 43
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Myślę, że duzym problemem jest konieczność szukania pudrów i podkładów nie gryzących sie z filtrem, które też niestety są często droższe.

Dla osób, które stosują Iwostin polecam wątek w którym własnie doczytałam, że można na niego używać dodolnej kolorówki tak jak na Avene (zawiera Tinsorb S )
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=179962
bdan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 10:03   #923
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
A mnie w ogóle pierwszy raz w życiu wysypało w ten sposób... dlatego nie zareagowałam odpowiednio wcześnie A czy jeśli tak zareagowałam na jednego Avena, to znaczy, że na wszystkie inne kremy tej firmy też tak będę reagować? Nie wiem czy śmiać się, czy płakać, jak patrzę na to opakowanie z napisem: "nie powoduje powstawania zaskórników".

A może któraś z was ma dosyć swojego Iwostinu 40 albo LRP AL? Bo chętnie bym się na nie wymieniła... To moje ostatnie podejście filtrowe.
ja po filtrach Aven i Iwostin dostałam strasznego uczulenia, byłam cała obsypana swędzącymi krostami które potem leczyłam przez dłuugi czas u dermatologa natomiast LRP, Bioderma i Vichy bez problemu moge używać, nie zapychają ani nie podrażniają mnie
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 22:59   #924
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
ja po filtrach Aven i Iwostin dostałam strasznego uczulenia, byłam cała obsypana swędzącymi krostami które potem leczyłam przez dłuugi czas u dermatologa natomiast LRP, Bioderma i Vichy bez problemu moge używać, nie zapychają ani nie podrażniają mnie
A czy miałaś już kiedyś coś przedtem z Iwostinu? Bo ja mam ich krem na naczynka, żel do mycia i balsam i bez problemu ich używam... To może po filtrze też by mnie nie wysypało Byłoby idealnie, skoro można na nie stosować normalne pudry.
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 10:57   #925
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
A czy miałaś już kiedyś coś przedtem z Iwostinu? Bo ja mam ich krem na naczynka, żel do mycia i balsam i bez problemu ich używam... To może po filtrze też by mnie nie wysypało Byłoby idealnie, skoro można na nie stosować normalne pudry.
nie nie miałam to był mój pierwszy i ostatni produkt tej firmy ale Avenowskich kosmetyków używam i tylko filtry mnie uczulają.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 13:17   #926
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

zwątpienie totalne. Po tym jak przeczytałam na plotkowy wypowiedzi kilku dziewczyn że odkąd zaczeły stosować filtry regularnie to powstaly im jakies plamy a nigdy wczesniej nie mialy takich problemow Jako że filtruje sie od niedawna to chyba przestane wogole zeby tez nie miec takiej sytuacji bo mam wrazenie sie skora sie przyzwyczai do bycia pod ochrona i jak tylko tej ochrony zabraknie (a wiadomo ze jak leniuchuje do poludnia w domu albo jakies zaspanie czy choroba to filtra brak) to załapie wszelkie przebarwienia itp
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 18:12   #927
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
zwątpienie totalne. Po tym jak przeczytałam na plotkowy wypowiedzi kilku dziewczyn że odkąd zaczeły stosować filtry regularnie to powstaly im jakies plamy a nigdy wczesniej nie mialy takich problemow Jako że filtruje sie od niedawna to chyba przestane wogole zeby tez nie miec takiej sytuacji bo mam wrazenie sie skora sie przyzwyczai do bycia pod ochrona i jak tylko tej ochrony zabraknie (a wiadomo ze jak leniuchuje do poludnia w domu albo jakies zaspanie czy choroba to filtra brak) to załapie wszelkie przebarwienia itp

A stosujesz dodatkowo kuracje kwasami,Zorackiem lub retinem?
To takze ma znaczenie bo dodatkowo kazda taka kuracja ma wplyw na skore przy czym kiedy uzywalam samych filtrow bez kwaszenia sie to nie widzialam roznicy w kondycji cery,glownie chodzi mi o wrazliwosc lub inne widoczne zmiany.
Druga kwestia jest takze to,ze kazda cera jest inna i nie mozna tego generalizowac

Glowa do gory
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-02, 15:58   #928
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
zwątpienie totalne. Po tym jak przeczytałam na plotkowy wypowiedzi kilku dziewczyn że odkąd zaczeły stosować filtry regularnie to powstaly im jakies plamy a nigdy wczesniej nie mialy takich problemow Jako że filtruje sie od niedawna to chyba przestane wogole zeby tez nie miec takiej sytuacji bo mam wrazenie sie skora sie przyzwyczai do bycia pod ochrona i jak tylko tej ochrony zabraknie (a wiadomo ze jak leniuchuje do poludnia w domu albo jakies zaspanie czy choroba to filtra brak) to załapie wszelkie przebarwienia itp
No tak ale ważne jest np od jakiego czasu się filtry stosuje. Ja stosuję od 8 miesięcy, wcześniej co prawda się jakoś drastycznie nie opalałam ale też nie uciekałam przed słońcem. I raczej nie jestem zdziwiona że przed miesiącem pojawiło mi się małe przebarwienie na policzku. Póltora roku temu byłam w Egipcie i jestem pewna że to właśnie wtedy się tego nabawiłam. Nie oczekujmy że filtry załatwią wszystko, cudów nie ma, jeżeli ktoś zanim zaczął stosować filtry nagrzeszył to nie powinien być zdziwiony że zbiera tego efekty.
Jeżeli ktoś mi powie że stosuje filtry np 10 lat (to pewnie było by trudne ) i mimo to ma przebarwienia to wtedy bym się zastanawiała czy warto
arba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 02:22   #929
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Przyszłam tutaj powątpić


Z próbek Antheliosa byłam zadowolona, ale jak zainwestowałam w "normalną" tubkę, wszystkie jego wady wylazły. Nagle zaczął mi się strasznie wałkować i osadzać na łuszczącym się naskórku (łuszczącym - bo Effaclar).
No i ja tak nie mogę
Trochę się ostatnio nabiegałam po aptekach za próbkami i prawie nic nie dostałam, bo nie mają. A nie stać mnie, żeby teraz eksperymentować i ładować kasę w pełnowymiarowe opakowania różnych filtrów po to tylko, żeby i tak na końcu dowiedzieć się, że wszystkie, jak jeden mąż, do kitu

Poza tym krosty mi powyłaziły i może to być efekt stosowania Effaclaru, a może zapychać mnie Anthelios. Nie wiem jeszcze.


Wiem też, że nie jestem w stanie nałożyć na twarz przepisowej ilości filtra. A w takim wypadku stosowanie kwasów jest nietegez.
Naprawdę, staram się, nie żałuję Antka, walę grubą warstwę i więcej nie daję rady... A to i tak za mało (na oko, bo nie odmierzałam).


A na koniec jeszcze takie spostrzeżenie:
Kwaszę się, więc używam filtra. Używam filtra, więc się świecę. Świecę się, więc walę tapetę. Walę tapetę, więc wyglądam jak pasztet, bo mi się skóra łuszczy (tapeta osadza sie na skórkach). A łuszczy mi się skóra, bo się kwaszę.
Tak więc chyba lepiej nie robić z paszczą nic



(No, teraz mi trochę lżej na duchu, jak już sie wyżaliłam )
__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 08:37   #930
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

sosuję filtry od około miesiąca.
Nie krępuję się i nie nakładam przepisowej ilości, bo bym się zapchała na śmierć (jak Boga kocham). Twarz mam o niebo gładszą - nie wiem, czy to zasługa antybiotyku który biorę doustnie, kwasów, które stosuję czy filtrów. W każdym razie póki co nie rezygnuję z żadnej z tych trzech rzeczy.
Bądź co bądź już spokojnie chodzę po mieście wiedząc, że moja twarz jest pod ochroną
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-26 15:21:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:54.