motywacja do samodoskonalenia języka:) - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-24, 18:28   #3421
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Esency, mala poprawka- thepiratebay To jest naprawde proste
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 18:51   #3422
Esency
Rozeznanie
 
Avatar Esency
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 503
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Ojjj przepraszam, już poprawiłam, mój błąd
Na początku sama byłam przerażona torrentami, ale są naprawdę mega proste w użyciu, tak więc dziewczyny - do boju!
Esency jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 18:53   #3423
athine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 475
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

A ja wszystko ogladam tutaj: http://www.free-tv-video-online.me/

Po angielsku, bez napisów, bez limitów (jeżeli nie na megavideo)... Jakość zależy od serialu, ale np. The Vampire Diaries, Nurse Jackie etc. są w genialnej
athine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 20:12   #3424
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Ja z kolei polecam stronkę http://tv.blinkx.com/ również wszystko bez limitów, a stronka bardzo przejrzysta
__________________

Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 20:20   #3425
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Esency Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o seriale to możecie je oglądać online na www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠ bądź na www.kinomaniak.tv

Jeżeli chcecie je mieć na komputerze polecam ściągnąć program Azureus: tutaj i wtedy w google wpisujecie Vampire Diares isohunt [czy jakikolwiek inny program, może być też thepiratebay] i na stronie ściągacie torrent, po ściągnięciu klikając na plik, automatycznie otwiera się on w programie i pobiera. Po ściągnięciu macie plik w Moje Dokumenty> Vuze downloads i można oglądać bez napisów, lub je pobrać np.z NapiProject

To jest naprawdę mega proste
Zgadzam się Ja akurat mam program BitComet.

Co do pracy tłumacza, na pewno nie jest to łatwy zawód zgadzam się

Koniku - a gdzie studiowałaś filologię rosyjską? Kiedyś złożyłam na zaoczną na UG, ale zrezygnowałam przed zakończeniem rekrutacji. A bym się dostała

Na dzisiaj plan wykonany w 100%. Jestem z siebie zadowolona.
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 23:32   #3426
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Dziękuję dziewczyny za linki. W mojej obecnej sytuacji jest to wygodniejsze niż ściągnie czegokolwiek. Dziękuję tez dziewczynom od torrentów ;]
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 23:37   #3427
Paseczkowa
Zakorzenienie
 
Avatar Paseczkowa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 432
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cześć Dziewczyny To już chyba moje czwarte podejście do tego wątku i nigdy nie wytrwałam dłużej niż 2 dni, silna wola nie jest moją mocną stroną Teraz mam wakacje i żeby nie zmarnować ich całkowicie postanowiłam pouczyć się języków obcych. Zamierzam uczyć się na luzie, bez żadnego przymusu, jeśli danego dnia coś sobie odpuszczę, to nic się nie stanie. Moim głównym celem jest rosyjski - będę się go uczyć od podstaw, kupiłam kurs krok po kroku z Edgara (swoją drogą, zaczynam mieć wątpliwości, czy nie lepiej by było zacząć francuski zamiast rosyjskiego ). Oprócz tego zamierzam szlifować angielski i niemiecki. O ile z tym pierwszym jest u mnie całkiem ok, tak ten drugi to porażka Uczę się 7 rok, niby w szkole mam go na wysokim poziomie, ale mam problemy z wypowiedzeniem sensownego zdania...
Zaczynam od jutra

Pozdrawiam

Edytowane przez Paseczkowa
Czas edycji: 2011-06-24 o 23:39
Paseczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-25, 07:40   #3428
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez KonikGarbusek Pokaż wiadomość
Studiujesz hungarystykę? O.... jak super, ja kiedyś marzyłam o tych studiach ale w końcu poszłam na filologię rosyjską i też jestem baaardzo zadowolona.
wlasciwie to juz skonczylam tzn musze napisac prace mgr i ja obronic jeszcze hehe

Cytat:
Napisane przez KonikGarbusek Pokaż wiadomość
Moim zdaniem lepiej znać 2 a porządnie a nie 3 czy 5 byle jak. A zawód tłumacza to ciężki chleb, bo trzeba ten język znać nie tylko pod względem słownictwa ale też znać bardzo dobrze kulturę, historię i politykę danego kraju. Trzeba być cały czas na bieżąco z nowościami, żeby wyłapywać nowe słownictwo.
lepiej znac 2 porzadnie, ale obecnie znajomosc angielskiego juz jest oczywistoscia,na nikim wrazenia nie zrobi

oj tak, kiedys chcialam byc tlumaczem, dzis po fililogii wiem ze to nie praca dla mnie
chociaz tlumacz tlumaczowi nie rowny, zalezy jakimi tlumaczeniami chce sie zajmowac

Cytat:
Napisane przez Paseczkowa Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny To już chyba moje czwarte podejście do tego wątku i nigdy nie wytrwałam dłużej niż 2 dni, silna wola nie jest moją mocną stroną Teraz mam wakacje i żeby nie zmarnować ich całkowicie postanowiłam pouczyć się języków obcych. Zamierzam uczyć się na luzie, bez żadnego przymusu, jeśli danego dnia coś sobie odpuszczę, to nic się nie stanie. Moim głównym celem jest rosyjski - będę się go uczyć od podstaw, kupiłam kurs krok po kroku z Edgara (swoją drogą, zaczynam mieć wątpliwości, czy nie lepiej by było zacząć francuski zamiast rosyjskiego ). Oprócz tego zamierzam szlifować angielski i niemiecki. O ile z tym pierwszym jest u mnie całkiem ok, tak ten drugi to porażka Uczę się 7 rok, niby w szkole mam go na wysokim poziomie, ale mam problemy z wypowiedzeniem sensownego zdania...
Zaczynam od jutra

Pozdrawiam
trzymam kciuki by sie udalo, poczatek jest najtrudniejszy ale potem jaka satysfakcja z wlasnych sukcesow

---------- Dopisano o 08:40 ---------- Poprzedni post napisano o 08:24 ----------

A jesli chodzi o moj niemiecki z ktorym dzis swietuje pierwsza rocznice (chyba sobie z tej okazji kupie jakas ksiazke do niemieckiego )

moja nauka skladala sie z:
- profesora Klausa (codziennie! jak mialam mala motywacje to chociaz powtorki robilam )
- sluchanie+czytanie tekstow z Deutsche Welle (klik)
- ogladanie seriali (obecnie ogladam Alles was zählt w tv)
- czytanie +sluchanie artykulow w Deutsch Aktuell
- kurs Deutsche Grammatik na supermemo (on jest darmowy)
- teorie gram. czytalam w repetytorium Bęzy
- sluchanie radia niemieckiego
- przeczytalam tez 2 ksiazeczki na poziomie A1 czy tez A2, takie z nagraniami
- pisze sobie z niemcem na interpals

generalnie staralam sie codziennie chociazby odrobinke czasu poswiecic temu jezykowi
i staralam sie miec stycznosc z prawdziwym jezykiem, no i jak widac dosc szybko zaczelam czytac bardziej skomplikowane teksty (chociaz nie znalam gramatyki), ogladac filmy itd

a wiadomo ze jeszcze mam 2 inne jezyki, ktorym tez musze poswiecic troche czasu
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 08:01   #3429
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Właśnie sobie zdałam sprawę, że w swoim tv nie mam żadnej stacji po niemiecku, o hiszpańskim nie wspomnę, po angielsku chyba coś jest (?), za to mam jeden program po rosyjsku
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 08:07   #3430
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
Właśnie sobie zdałam sprawę, że w swoim tv nie mam żadnej stacji po niemiecku, o hiszpańskim nie wspomnę, po angielsku chyba coś jest (?), za to mam jeden program po rosyjsku
ja kiedys mialam wiecej stacji obcojezycznych
po wlosku, rosyjsku....(wielka szkoda ze ich juz nie mam bo oba jezyki sa interesujace )
teraz mam rtl, sat1, vox..
reszta to sa takie z wiadomosciami wiec niespecjalnie jest co ogladac
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 08:46   #3431
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

To chociaż coś masz moja kablówka jest denna - jedyny dostawca, który jest w moim obszarze . Mam jeden taki jeden kanał, bodajże mezzo, cały dzień leci muzyka klasyczna.
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-25, 09:08   #3432
inamata
Raczkowanie
 
Avatar inamata
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 196
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
obecnie ogladam Alles was zählt w tv
Może nie wszyscy wiedzą, ale ten serial można też oglądać za darmo na stronie rtl.

http://rtl-now.rtl.de/alles-was-zaehlt.php

Oglądałam kilka odcinków, ale nie wciągnął mnie. Pewnie dlatego, że jednak mało rozumiałam.
__________________
j. angielski
j. niemiecki
j. włoski
j. szwedzki



inamata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 09:46   #3433
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez inamata Pokaż wiadomość
Może nie wszyscy wiedzą, ale ten serial można też oglądać za darmo na stronie rtl.

http://rtl-now.rtl.de/alles-was-zaehlt.php

Oglądałam kilka odcinków, ale nie wciągnął mnie. Pewnie dlatego, że jednak mało rozumiałam.
Ja od maleńkości miałąm styczność z tym językiem poprzez kanał RTL - wiecie bajeczki, jakieś programy, liczne reklamy. Chyba sobie też obejrzę ten serial. Co z tego, że będę rozumieć co setne zdanie lub słowo. Lubię słuchać ten język.
Tylko niech mi ktoś wytłumaczy (najlepiej print skrinem) gdzie się wybiera nr odcinka, bo ten w linku to chyba nie jest pierwszy ;]

------

No i wczoraj obejrzałam dwa odcinki "My family" (brytyjski sitcom). Ale się uśmiałam Nie wszystko rozumiałam, ale jednak nie było ze mną aż tak źle jak się obawiałam. Najwięcej problemów miałam gdy mówili za szybko lub po prostu pojawiały się obce mi wyrażenia a tych niestety wciąż jest za dużo :|

Ale trochę się "pomęczę" przy ulubionych brytyjskich serialach komediowych i na pewno pojawi się mega postęp. ^^

Wiem tylko, że amerykańskiego bym nie zrozumiała, szczególnie takiego gdzie pojawia się slang młodzieżowy lub czarnoskórych. To jest dla mnie zupełnie inny język, zupełnie inna wymowa (bardzo dla mnie niewyraźna). Amerykańskie produkcje jedynie z napisami polskimi lub angielskimi

Edytowane przez mmm3m
Czas edycji: 2011-06-25 o 09:47
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 09:56   #3434
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Zapomnialam jeszcze dodac ze korzystam z programu ANKI, daje do niego nie tylko slowka, ale tez krotkie zdania z jakimis waznymi kwestiami gramatycznymi



Cytat:
Napisane przez inamata Pokaż wiadomość
Może nie wszyscy wiedzą, ale ten serial można też oglądać za darmo na stronie rtl.

http://rtl-now.rtl.de/alles-was-zaehlt.php

Oglądałam kilka odcinków, ale nie wciągnął mnie. Pewnie dlatego, że jednak mało rozumiałam.
i tu tez mozna ogladac seriale, np http://www.zdf.de/ZDFmediathek#/kana...-meines-Lebens


mmm3m, tez lubie My family
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 10:09   #3435
balance <3
Zadomowienie
 
Avatar balance <3
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 016
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Coś dla uczących się rosyjskiego

http://www.1tv.ru/videoarchiver/

(1 program telewizji ros. )
balance <3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 10:55   #3436
Paseczkowa
Zakorzenienie
 
Avatar Paseczkowa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 432
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
trzymam kciuki by sie udalo, poczatek jest najtrudniejszy ale potem jaka satysfakcja z wlasnych sukcesow
Dzięki Właśnie najgorzej jest mi zacząć, muszę sobie wyrobić nawyk nauki i będzie z górki.
No i gratuluję roku z niemieckim, mam nadzieję, że za rok też będę tu świętować
Paseczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 11:27   #3437
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Dzisiaj planuję obejrzeć dwa odcinki "How I met your mother"
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 12:26   #3438
athine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 475
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Dzisiaj sprzątam, bo mam taty imieniny... no ale zaczęłam oglądać nowy serial (Teen Wolf) i pracuję z repetytorium do matury z angielskiego.

A niemiecki? Nie ruszam, nie wiem czemu... Nie czuję się pewnie, żeby obejrzeć jakiś serial i ogólnie ciężko z tym...
athine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 12:36   #3439
sardynka007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 97
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Ja wczoraj miałam dzień z hiszpańskim(korepetycje+5 czytanek i 3 słuchanki),dzisiaj będzie podobnie
może dorzucę coś z niemieckiego,ale kompletnie nie mam do tego weny
__________________
Verschiebe nicht auf morgen,was du heute kannst besorgen.
sardynka007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-25, 15:33   #3440
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
Dzisiaj planuję obejrzeć dwa odcinki "How I met your mother"
Tez bardzo lubię ten serial, ale nawet z tym głupuim lektorem słysze, że bez napisów się nie obejdzie. mają moim zdaniem bardzo potoczne słownictwo albo po prostu amerykańskie produkcje nie są dla mnie.
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 15:49   #3441
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość


A jesli chodzi o moj niemiecki z ktorym dzis swietuje pierwsza rocznice (chyba sobie z tej okazji kupie jakas ksiazke do niemieckiego )

moja nauka skladala sie z:
- profesora Klausa (codziennie! jak mialam mala motywacje to chociaz powtorki robilam )
- sluchanie+czytanie tekstow z Deutsche Welle (klik)
- ogladanie seriali (obecnie ogladam Alles was zählt w tv)
- czytanie +sluchanie artykulow w Deutsch Aktuell
- kurs Deutsche Grammatik na supermemo (on jest darmowy)
- teorie gram. czytalam w repetytorium Bęzy
- sluchanie radia niemieckiego
- przeczytalam tez 2 ksiazeczki na poziomie A1 czy tez A2, takie z nagraniami
- pisze sobie z niemcem na interpals

generalnie staralam sie codziennie chociazby odrobinke czasu poswiecic temu jezykowi
i staralam sie miec stycznosc z prawdziwym jezykiem, no i jak widac dosc szybko zaczelam czytac bardziej skomplikowane teksty (chociaz nie znalam gramatyki), ogladac filmy itd

a wiadomo ze jeszcze mam 2 inne jezyki, ktorym tez musze poswiecic troche czasu
tygrysku a od jakiego poziomu zaczęłaś samodzielną naukę niemieckiego??ja jestem miedzy B1 a B2, tak przynajmniej sama się oceniam.też korzystam z Deutsch Aktuell.fajnie że w tych tekstach są od razu przetlumaczone niektore zwroty.ja chyba od 1 lipca zrobie sobie tak jak ty codziennie coś po niemiecku.może też uda mi się dotrwać rok. w zasadzie można by powiedzieć że od kilku dni robię coś z niemieckim,ale może teraz dołączę więcej nauki gramatyki,zeby nie uczyć się samych zwrotów tylko też gramatyki.no a jak poczuję się pewniej z moim angielskim to biorę się za hiszpański.myślę że dużo nie zapomnialam z tego co się nauczylam od wakacji.
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 15:55   #3442
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Tez bardzo lubię ten serial, ale nawet z tym głupuim lektorem słysze, że bez napisów się nie obejdzie. mają moim zdaniem bardzo potoczne słownictwo albo po prostu amerykańskie produkcje nie są dla mnie.
jezeli dajesz rade z brytyjskimi to to tylko kwestia przyzwyczajenia
tylko nie ogladaj z polskimi napisami, bo wzrok sam schodzi nizej i sie czyta zamiast sluchac hehe

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
tygrysku a od jakiego poziomu zaczęłaś samodzielną naukę niemieckiego??ja jestem miedzy B1 a B2, tak przynajmniej sama się oceniam.też korzystam z Deutsch Aktuell.fajnie że w tych tekstach są od razu przetlumaczone niektore zwroty.ja chyba od 1 lipca zrobie sobie tak jak ty codziennie coś po niemiecku.może też uda mi się dotrwać rok. w zasadzie można by powiedzieć że od kilku dni robię coś z niemieckim,ale może teraz dołączę więcej nauki gramatyki,zeby nie uczyć się samych zwrotów tylko też gramatyki.no a jak poczuję się pewniej z moim angielskim to biorę się za hiszpański.myślę że dużo nie zapomnialam z tego co się nauczylam od wakacji.
hmmm ogolnie zaczynalam od poczatku
ale kiedys w szkole juz mialam niemiecki (najpierw w gimnazjum 3lata, potem w liceum od poczatku 3 lata ale w LO baaaardzo malo zrobilismy), mialam przerwe 5 letnia wiec juz praktycznie nic nie pamietalam
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 17:11   #3443
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Z seriali po angielsku oglądam jeszcze Gotowe na wszystko.
Dzisiaj zaczęłam na DW oglądać telenowelę Jojo

---------- Dopisano o 18:11 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
jezeli dajesz rade z brytyjskimi to to tylko kwestia przyzwyczajenia
tylko nie ogladaj z polskimi napisami, bo wzrok sam schodzi nizej i sie czyta zamiast sluchac hehe



hmmm ogolnie zaczynalam od poczatku
ale kiedys w szkole juz mialam niemiecki (najpierw w gimnazjum 3lata, potem w liceum od poczatku 3 lata ale w LO baaaardzo malo zrobilismy), mialam przerwe 5 letnia wiec juz praktycznie nic nie pamietalam
Z moim niemieckim jest podobnie. Uczyłam się od piątej klasy podstawówki. W ósmej klasie babka (zmiana nauczyciela) mnie zniechęciła, bo ja lubię jak nauczyciel jest wymagający - a ta babeczka nie była W liceum 4 lata jakoś mi szło a na studiach miałam przez dwa lata język biznesowy. I tak minęły kolejne lata nic nierobienia (jak dobrze liczę 6!) aż w końcu postanowiłam, że wracam do nauki niemieckiego, bo szkoda mi tyle lat nauki. Poza tym widzę, że u mnie w mieści ciężko jest znaleźć kogoś z dobrą znajomością tego języka. Od stycznia zaczęłam chodzić raz w tygodniu na lekcje indywidualne.
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 18:10   #3444
Esency
Rozeznanie
 
Avatar Esency
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 503
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
To chociaż coś masz moja kablówka jest denna - jedyny dostawca, który jest w moim obszarze . Mam jeden taki jeden kanał, bodajże mezzo, cały dzień leci muzyka klasyczna.

Sprawdź tutaj są różne kanały. Ja akurat często zerkam na Antena 3 po hiszpańsku Są kanały w wielu językach świata - również polskie Jak nie masz kablówki to szukaj w internecie. Strasznie zależało mi kiedyś właśnie na Antena3 no i udało się znaleźć


Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Tez bardzo lubię ten serial, ale nawet z tym głupuim lektorem słysze, że bez napisów się nie obejdzie. mają moim zdaniem bardzo potoczne słownictwo albo po prostu amerykańskie produkcje nie są dla mnie.

A próbowałaś łatwiejsze na początek oglądać? Ja jak zaczynałam się wkręcać w seriale próbowałam obejrzeć Plotkarę, ale tam to sam slang, skrótowce i mało co rozumiałam to szukałam czegoś łatwiejszego. Wybór padł na Pamiętniki Wampirów. Pierwszy odcinek to tak 70-80% zrozumianego tekstu, drugi już pod 90%. Nie zrażaj się do seriali. Trzeba się przyzwyczaić do głosów bohaterów.

Zauważyłam to na dodatkowym angielskim i po rozmowach z Nativami i nie tylko. Pierwszy, drugi, piąty raz jest ciężko zrozumieć, ale za każdym razem coraz bardziej osłuchujemy się z głosem osoby bądź bohatera co pomaga nam w rozumieniu. Cały drugi sezon Pamiętników obejrzałam bez napisów i mogę z dumą powiedzieć, że 90-95% każdego odcinka rozumiałam. A przy pierwszym odcinku jaki oglądałam bez napisów non stop zatrzymywałam odtwarzanie i w słowniku szukałam o czym mówią xD Teraz wszystko można wyciągnąć z kontekstu

Nie poddawaj się po pierwszym odcinku!
Esency jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 19:10   #3445
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Esency Pokaż wiadomość
Sprawdź tutaj są różne kanały. Ja akurat często zerkam na Antena 3 po hiszpańsku Są kanały w wielu językach świata - również polskie Jak nie masz kablówki to szukaj w internecie. Strasznie zależało mi kiedyś właśnie na Antena3 no i udało się znaleźć
Dzięki, już próbuję
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 21:25   #3446
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Esency Pokaż wiadomość

A próbowałaś łatwiejsze na początek oglądać? Ja jak zaczynałam się wkręcać w seriale próbowałam obejrzeć Plotkarę, ale tam to sam slang, skrótowce i mało co rozumiałam to szukałam czegoś łatwiejszego. Wybór padł na Pamiętniki Wampirów. Pierwszy odcinek to tak 70-80% zrozumianego tekstu, drugi już pod 90%. Nie zrażaj się do seriali. Trzeba się przyzwyczaić do głosów bohaterów.

Zauważyłam to na dodatkowym angielskim i po rozmowach z Nativami i nie tylko. Pierwszy, drugi, piąty raz jest ciężko zrozumieć, ale za każdym razem coraz bardziej osłuchujemy się z głosem osoby bądź bohatera co pomaga nam w rozumieniu. Cały drugi sezon Pamiętników obejrzałam bez napisów i mogę z dumą powiedzieć, że 90-95% każdego odcinka rozumiałam. A przy pierwszym odcinku jaki oglądałam bez napisów non stop zatrzymywałam odtwarzanie i w słowniku szukałam o czym mówią xD Teraz wszystko można wyciągnąć z kontekstu

Nie poddawaj się po pierwszym odcinku!
Ale ja się nie poddałam. Pisałm, że oglądam brytyjskie seriale nawet jak czegoś nie rozumiem to daję radę wyciągnąć z kontekstu.
Ale tak jak piszesz, mam problem ze slangiem amerykańskim. Ale tych całych Pamiętników czy Plotkar nie lubię. Więc chyba pozostanę przy brytyjskich komedyjkach ^^
Może jak już się z nimi osłucham to może szkuszę się na How I met your mother lub CSI MIAMI. Albo coś z Comedy Central..hmmm. nie ogłądam zbyt dużo tv
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 21:32   #3447
Esency
Rozeznanie
 
Avatar Esency
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 503
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Ja wczoraj włączyłam sobie pierwszy odcinek How I met your mother, ale to oglądałam z 3 minuty, bo nie miałam czasu. Ten czas co oglądałam to rozumiałam, nie wiem jak byłoby później Sama chcę spróbować ten serial obejrzeć, bo widziałam co niektóre odcinki właśnie na Comedy Tak to przynajmniej połączę przyjemne z pożytecznym
Esency jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 22:08   #3448
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Nie ma co sie bac 'How I met...' poniewaz jezyk jest naprawde prosty, laczy sie przyjemne z pozytcznym - w razie czego mozna sciagnac angielskie napisy na podnapisi.net i stamtad wylapac co trudniejsze wyrazenia Ja jeszcze przy pierwszym sezonie mialam ochote, potem wymieklam i stwierdzilam, ze wiekszosci domyslam sie z kontekstu (co w sumie sie sprawdzalo,ale dosc szybko ulatywalo), wymieklam dopiero przy '10 najlepszych nazw dla mojej ciezarowki, gdyby glupi Ted mi jej nie zabral, czy jak to szlo
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 22:18   #3449
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

undercia a powiesz mi coś więcej o tych podręcznikach supermemo? czy jest tam jakoś fajnie opisana gramatyka,jakieś przykłady itp?może się skuszę na zestaw do hiszpańskiego i ewentualnie na książkę na poziom zaawansowany z niemieckiego....
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 22:43   #3450
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
undercia a powiesz mi coś więcej o tych podręcznikach supermemo? czy jest tam jakoś fajnie opisana gramatyka,jakieś przykłady itp?może się skuszę na zestaw do hiszpańskiego i ewentualnie na książkę na poziom zaawansowany z niemieckiego....
ja jestem zadowolona z formy, wszystko (dla mnie) jest przystępne i zrozumiałe Dodatkowo, z racji tego, że przyjaciółka podarowała mi pełny pakiet, dostałam jeszcze kupon na 2 m-czny kurs on-line

Każda lekcja składa się z części:
1. dialogi
2. słownictwo
3. czytanka
4. gramatyka
5. ćwiczenia

Zrobiłam zdjęcia 1 lekcji, żebyś mogła sama się przyjrzeć, ale trochę mi niewyraźne wyszły
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_0793.jpg (59,8 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0794.jpg (67,2 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0795.jpg (73,3 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0796.jpg (90,8 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0798.jpg (69,9 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0799.jpg (60,9 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0797.jpg (99,7 KB, 32 załadowań)
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:25.