motywacja do samodoskonalenia języka:) - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-31, 10:30   #4171
plaisanterie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 124
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Szczerze Was podziwiam ! Ja przez całe wakacje uczę się tylko francuskiego. I z tekstem pisanym jest ok,ale jak ostatnio włączyłam sobie program w tym języku,to praktycznie nic nie zrozumiałam ! Potem włączyłam sobie wywiad i sytuacja się powtórzyła. Dziewczyny,poradźcie mi coś,żebym poprawiła swój francuski słuchany,bo na razie jest źle i to bardzo. Nigdy nie słuchałam za dużo,bo w szkole nauczycielka nam nie puszczała słuchanek,a że sama nie wpadłam na to,żeby sobie czegoś posłuchać,to wygląda jak wygląda. Na domiar złego po gimnazjum,w którym 3 lata uczyłam się francuskiego, poszłam do liceum i tam nie ma możliwości kontynuacji tego języka tylko od początku. Tym sposobem w szkole obecnie jestem na tematach : jak się nazywasz,jaki sport uprawiasz. Mam beznadziejną nauczycielkę,która nic nie robi, osoby w grupie,które nie chcą się uczyć i im mniej robimy na lekcji,tym lepiej. Nauczycielka nie poprawia nawet ich wymowy. Mnie wybitnie ignoruje i wydaje mi się nawet,że nie lubi.
Przepraszam,że takie długie,ale musiałam się wygadać. Proszę o rady co do poprawienia mojego rozumienia ze słuchu. )
plaisanterie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 10:33   #4172
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

alikatena, moim zdaniem lepiej wziac sie za Upper-Intermediate (sama przerabiam ta ksiazke teraz ) Po co tracic czas na to, co juz znasz? Wiadomo, mozesz to potraktowac jako powtorke, no ale jak mowilam, to dla mnie strata czasu

Ev, nie wiem o co chodzi i naprawde szkoda, ze akurat Tobie sie to przytrafilo

MissMundo, ta hiszpanska Bridget taka hmm... ugrzeczniona. I tak rozmyslalam przez pol meczu, co moglabym przeczytac - zeby jezyk byl dosc latwy, nie jakis wydumany. Geniusz! Harry Potter

plaisanterie Filmy z napisami (bardzo lubie francuskie kino i na podnapisi bez problemu znajdziesz francuskie napisy), piosenki - tzn. tekst przed oczy i sluchasz; podcasty z transkrypcja (francuskim sie na razie nie interesuje, wiec nie pomoge jakims linkiem). Ogolnie powinnas sluchac jak najwiecej (podcasty nawet nie musza byc z transkrypcja). Jesli cos umiesz, to z kazda godzina bedziesz w stanie wylapac coraz wiecej. Powodzenia!
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.

Edytowane przez Callitus
Czas edycji: 2011-07-31 o 10:36
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 11:00   #4173
alikatena
Raczkowanie
 
Avatar alikatena
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 436
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Martii=* Pokaż wiadomość
A profesor Henry?
Właśnie widzę, że dużo z was korzysta z tego programu, ale mnie jakoś on nie przekonuje. Znalazłam w domu płytkę z kursem: "Profesor Henry- rozumienie ze słuchu i konwersacje" i to nawet jest w porządku, ale żadnego poziomu nie potrafię sobie przyporządkować. No ale pocieszam się, że to słuchanie a z tym zawsze jest gorzej.
Ten Profesor Henry naprawdę jest taki fajny? Nie nudzi się wam i macie motywację do nauk z nim? A może ktoś nauczył się dzięki niemu?

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
alikatena, moim zdaniem lepiej wziac sie za Upper-Intermediate (sama przerabiam ta ksiazke teraz ) Po co tracic czas na to, co juz znasz? Wiadomo, mozesz to potraktowac jako powtorke, no ale jak mowilam, to dla mnie strata czasu
Masz rację, ale ja mam tak że jak widzę coś zupełnie nowego, to strasznie się zniechęcam, bo wydaje mi się że to co się nauczyłam i tak zapomnę zaraz no i że jest to za trudne. No ale masz rację
__________________
"Dalej idąc dalej dojdziesz, dalej siedząc dalej siedzisz!"
alikatena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 11:10   #4174
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez alikatena Pokaż wiadomość



Masz rację, ale ja mam tak że jak widzę coś zupełnie nowego, to strasznie się zniechęcam, bo wydaje mi się że to co się nauczyłam i tak zapomnę zaraz no i że jest to za trudne. No ale masz rację
Tez tak mam, ale teraz u siebie zauwazam, ze chetnie otwieram te ksizke, bo jest w niej naprawde sporo fajnego slownictwa. Zreszta ja nie lubie stac w miejscu, irytuje mnie to, wiec juz sie boje plateau w hiszpanskim



Aaaa, jeszcze ktos pytal, co to za dziewczyna - nie wiem jak sie nazywa, ale jej chlopak ma profil na Deviant Arcie - fhrankee, gdzie jest pelno jej zdjec
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 11:15   #4175
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
Dzisiaj zabieram się za powtórki w profesorach, weszłam wczoraj w Henrego - około 1500 słówek
Dzisiaj także obmyślę plan nauki języków
ja od jutra bede mogla wiecej czasu poswiecic jezykom bo teraz mialam gosci i malo czasu... wiec tylko powtorki, przeczytanie artykulu czy tez serial (ale podzielone na 4 jezyki), jedyne co to moglam pogadac po ang bo jeden moj gosc tylko ten jezyk zna heh

Cytat:
Napisane przez plaisanterie Pokaż wiadomość
Szczerze Was podziwiam ! Ja przez całe wakacje uczę się tylko francuskiego. I z tekstem pisanym jest ok,ale jak ostatnio włączyłam sobie program w tym języku,to praktycznie nic nie zrozumiałam ! Potem włączyłam sobie wywiad i sytuacja się powtórzyła. Dziewczyny,poradźcie mi coś,żebym poprawiła swój francuski słuchany,bo na razie jest źle i to bardzo. Nigdy nie słuchałam za dużo,bo w szkole nauczycielka nam nie puszczała słuchanek,a że sama nie wpadłam na to,żeby sobie czegoś posłuchać,to wygląda jak wygląda. Na domiar złego po gimnazjum,w którym 3 lata uczyłam się francuskiego, poszłam do liceum i tam nie ma możliwości kontynuacji tego języka tylko od początku. Tym sposobem w szkole obecnie jestem na tematach : jak się nazywasz,jaki sport uprawiasz. Mam beznadziejną nauczycielkę,która nic nie robi, osoby w grupie,które nie chcą się uczyć i im mniej robimy na lekcji,tym lepiej. Nauczycielka nie poprawia nawet ich wymowy. Mnie wybitnie ignoruje i wydaje mi się nawet,że nie lubi.
Przepraszam,że takie długie,ale musiałam się wygadać. Proszę o rady co do poprawienia mojego rozumienia ze słuchu. )
tak jak Callitus wspomniala
plus chcialabym dodac ze zwykle sie ma problemy z rozumieniem ze slochu kiedy sie nie przyklada do wymowy nauczanych slowek

Cytat:
Napisane przez alikatena Pokaż wiadomość
Ten Profesor Henry naprawdę jest taki fajny? Nie nudzi się wam i macie motywację do nauk z nim? A może ktoś nauczył się dzięki niemu?
ja tak szczerze powiem ze wedlug mnie profesor jest najlepszy na poczatku nauki jezyka, pozniej juz sie nudzi i lepiej wiecej czasu poswiecic zywemu jezykowi a nie programom
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 11:53   #4176
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

dziewczyny jakie polecacie radio do słuchania angielskiego oprócz BBC?
najlepiej brytyjskie bo irlandzki akcent jakoś mi nie leży
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 12:20   #4177
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez gasolina84 Pokaż wiadomość
dziewczyny jakie polecacie radio do słuchania angielskiego oprócz BBC?
najlepiej brytyjskie bo irlandzki akcent jakoś mi nie leży
konkretnego niestety nie polece bo moje ulubione stracilam przy formacie

ale tu na pewno znajdziesz cos dla siebie

http://tunein.com/radio/United-Kingdom-r101309/
http://www.radiotower.com/
http://www.radiofeeds.co.uk/

---------- Dopisano o 13:20 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------

aa i najlepiej jednak sobie zmieniac i sluchac roznych akcentow
bo pozniej sie czlowiek za bardzo przyzwyczaja
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-31, 12:27   #4178
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
konkretnego niestety nie polece bo moje ulubione stracilam przy formacie

ale tu na pewno znajdziesz cos dla siebie

http://tunein.com/radio/United-Kingdom-r101309/
http://www.radiotower.com/
http://www.radiofeeds.co.uk/

---------- Dopisano o 13:20 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------

aa i najlepiej jednak sobie zmieniac i sluchac roznych akcentow
bo pozniej sie czlowiek za bardzo przyzwyczaja
dzięki
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out

Edytowane przez gasolina84
Czas edycji: 2011-07-31 o 12:33
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 13:07   #4179
inamata
Raczkowanie
 
Avatar inamata
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 196
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez gasolina84 Pokaż wiadomość
dziewczyny jakie polecacie radio do słuchania angielskiego oprócz BBC?
najlepiej brytyjskie bo irlandzki akcent jakoś mi nie leży
http://www.listenlive.eu/uk.html
Tu jest sporo propozycji, ale dla mnie BBC Radio 4 jest jednak najlepsze.
__________________
j. angielski
j. niemiecki
j. włoski
j. szwedzki




Edytowane przez inamata
Czas edycji: 2011-07-31 o 13:09
inamata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 13:18   #4180
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez inamata Pokaż wiadomość
http://www.listenlive.eu/uk.html
Tu jest sporo propozycji, ale dla mnie BBC Radio 4 jest jednak najlepsze.
dzięki

często słucham BCC 4, ale czasem potrzebuję urozmaicenia
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 13:22   #4181
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez alikatena Pokaż wiadomość
Właśnie widzę, że dużo z was korzysta z tego programu, ale mnie jakoś on nie przekonuje. Znalazłam w domu płytkę z kursem: "Profesor Henry- rozumienie ze słuchu i konwersacje" i to nawet jest w porządku, ale żadnego poziomu nie potrafię sobie przyporządkować. No ale pocieszam się, że to słuchanie a z tym zawsze jest gorzej.
Ten Profesor Henry naprawdę jest taki fajny? Nie nudzi się wam i macie motywację do nauk z nim? A może ktoś nauczył się dzięki niemu?
Jeżeli chodzi o słówka to jest profesor Henry - słownictwo 1 i 2 oraz drugi słownictwo 3 i 4. Ja bym Ci radziła zacząć od 1 i 2 - w bazie jest dużo słówek. Ja uczyłam się od września do kwietnia z profesora i naprawdę dużo się nauczyłam słówek, dzięki temu nie mam problemów z czytaniem książek po angielsku. Obecnie przerabiam poziom 3 i 4. Osobiście polecam.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-31, 13:23   #4182
MissWorld
Raczkowanie
 
Avatar MissWorld
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 325
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Helołł

Calli, a sama kopiesz piłę? Ta Bridget ...hmmm... mnie jakoś też nie zafascynowała ale Harry to rzeczywiście dobry pomysł. Ja sobie jakiejś bajki poszukam o Kopciuszku uratowanym przez Latynosa

Dziewczynyyy zróbcie mi bana na pisanie z Ameryką! Tam jest inna strefa czasowa i zamieniam się w wampira
__________________
MissWorld jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 15:15   #4183
Katrin_
Raczkowanie
 
Avatar Katrin_
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 164
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Dziewczyny pomóżcie!
Mam nowy komputer i zainstalowałam sobie na nim Profesory: Henry'ego i Pedro. Skopiowałam folder '1'. Włączyłam Pedro (to jest ta wcześniejsza wersja, ta z nie tak bardzo urozmaiconą grafiką) i wszystko jest okey. Ale jak włączyłam Henry'ego (wersja 6.0) i weszłam na mój profil, to zaczęły mi wyskakiwać jakieś błędy Coś o grafice... I nie było tła tego niebieskiego tylko całe białe.
Nie mogę korzystać z Profesora, a strasznie mi go szkoda, bo już dużo miałam przerobione słówek (
Jak myślicie, da się coś zrobić?
Katrin_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 15:15   #4184
pocokomunazwa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 617
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez alikatena Pokaż wiadomość
Czy ktoś ma podobny problem albo potrafiłby mi doradzić? Przez to moje cofanie się straciłam tyle czasu, a teraz nie wiem jak się za to wszystko porządnie zabrać;/ Teraz teoretycznie na lektoracie będę na poziomie B1 II (u nas każdy poziom podzielony jest na 2 semestry)
UWr? Skąd ja to znam. Test językowy zesłał mnie na poziom A2 I. Męczyłam się cholernie. Nudne zajęcia, nudna tematyka i wszystko umiałam. Po semestrze angielskiego na UWr zaczęłam swoje studia na PWr - zapisałam się na poziom B2 i to był poziom dla mnie. UWr uwstecznia.

Ale koniec dygresji.

Moim zdaniem powinnaś zacząć się uczyć jakoś bardziej życiowo. Zacznij się zagłębiać w teksty piosenek (przyjemne i uczy), słowa często się powtarzają, te podstawowe. Staraj się poczytać angielskie artykuły - o tym co Cie interesuje, muzyce, sporcie, modzie.

B1 to już dobry poziom aby zacząć czytać książki po angielsku, są specjalne wersje uproszczone możesz po nie sięgnąć, albo po jakieś inne proste książki (poszukaj w sieci, sporo tego).

Książki typy vocabulary in use są dla hmmm wytrwałych mających dużą motywację wewnętrzną. Może poszukaj książek "repetytorium tematyczno-leksykalne" (sa na chomiku) - słówka są ładnie tematycznie uporządkowane.

I polecam też rozmowy, choćby pisemne z innymi. W tym stronę http://www.sharedtalk.com/ - tam znajdziesz ludzi "do pogadania".

Callitus piszesz przerabiasz upper-intermediate, chodzi Ci o vocabulary in use? Mam tę książkę, ale jakos nie potrafię do niej podejść, w jaki sposób z niej korzystasz?


Trochę nie pisałam tu ale zagłębiłam się w pisanie swojej pracy magisterskiej, przygotowanie szkolenia w pracy i... czytanie po angielsku. W przeciągu tygodnia przeczytałam około 100 stron "Kafka on the Shore" Murakamiego. Jeszcze koło 120 i mam zamiar do konca przyszłego tygodnia ją skończyć. Nawet czytanie po angielsku zaczęło mnie trochę mniej męczyć
__________________
Zapraszam na blog mojej kuzynki:

http://www.klubkosmetyczny.pl/
pocokomunazwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 15:33   #4185
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Katrin_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie!
Mam nowy komputer i zainstalowałam sobie na nim Profesory: Henry'ego i Pedro. Skopiowałam folder '1'. Włączyłam Pedro (to jest ta wcześniejsza wersja, ta z nie tak bardzo urozmaiconą grafiką) i wszystko jest okey. Ale jak włączyłam Henry'ego (wersja 6.0) i weszłam na mój profil, to zaczęły mi wyskakiwać jakieś błędy Coś o grafice... I nie było tła tego niebieskiego tylko całe białe.
Nie mogę korzystać z Profesora, a strasznie mi go szkoda, bo już dużo miałam przerobione słówek (
Jak myślicie, da się coś zrobić?
Napisz w tej sprawie do wydawnictwa. Ja tak zrobiłam. Trochę pomogli, ale nie do końca.

Ja nareszcie po 18-dniowej przerwie w profesorze H. zrobiłam 300 powtórek, jeszcze 1217 nie patrzyłam jeszcze do Klausa i Pedro. Tam będzie ciężej z powtórkami.
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 15:49   #4186
Katrin_
Raczkowanie
 
Avatar Katrin_
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 164
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
Napisz w tej sprawie do wydawnictwa. Ja tak zrobiłam. Trochę pomogli, ale nie do końca. .
A miałaś taki sam problem jak ja? Dzięki, chyba będę musiała napisać
Katrin_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 15:54   #4187
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomości: 10 227
GG do cuciola
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Czesc dziewczyny, moge sie dolaczyc?

Na studiach mialam tylko jeden egzamin z ang (studiuje prawo) i szkoda ze tak sobie lezy zakurzony...kiedys calkiem dobrze rozmawialam po angielsku a teraz przez jego nieuzywanie nie mam juz tej bieglosci.
Na codzien posluguje sie wloskim- mieszkam we Wloszech.
Mam nadzieje ze teraz z wakacje troche uda mi sie odkurzyc angielski...widze ze uzywacie roznych stron www i programow, zaraz poczytam co dokladnie polecacie

na razie slucham sobie na YT tego pana:
http://www.youtube.com/user/duncaninchina
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 16:02   #4188
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

ciuciola nie wiedzialam ze cie tu zobacze
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 16:05   #4189
pocokomunazwa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 617
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez cuciola Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny, moge sie dolaczyc?

Na studiach mialam tylko jeden egzamin z ang (studiuje prawo) i szkoda ze tak sobie lezy zakurzony...kiedys calkiem dobrze rozmawialam po angielsku a teraz przez jego nieuzywanie nie mam juz tej bieglosci.
Na codzien posluguje sie wloskim- mieszkam we Wloszech.
Mam nadzieje ze teraz z wakacje troche uda mi sie odkurzyc angielski...widze ze uzywacie roznych stron www i programow, zaraz poczytam co dokladnie polecacie

na razie slucham sobie na YT tego pana:
http://www.youtube.com/user/duncaninchina

Bardzo fajna ta stronka Chyba się z nią zakoleguję Uczyłaś się wloskiego przed wyjazdem do Włoch?
__________________
Zapraszam na blog mojej kuzynki:

http://www.klubkosmetyczny.pl/
pocokomunazwa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-31, 16:09   #4190
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomości: 10 227
GG do cuciola
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

czesc zetko a jakos zachcialo mi sie odswiezyc conieco..za 3 tygodnie jedziemy do Chorwacji na wakacje i oczywiscie Tz mi powiedzial ze to ja bede wszystko mowic bo on sie wstydzi..no i co z takim fantem zrobic..chcialabym powtorzyc najbardziej przydatne slownictwo i do tego zalozylam sobie juz notesik..zobaczymy do kiedy wytrwam..

Cytat:
Uczyłaś się wloskiego przed wyjazdem do Włoch?
tak, najpierw chodzilam na darmowe lekcje ktore wykladala dziewczyna w liceum jako praktyki a potem juz w liceum mialam wloski jako 2 jezyk. Najwiecej chyba nauczyly mnie podroze do Wloch no i nauczycielka z wloskiego przygotowala mi indywidualny program do matury..wiec duzo sama sie uczylam do poziomu rozszerzonego. No a teraz to po prostu codziennosc

pocokomunazwa gdzie mozna sprawdzic poziom zaawansowania danego jezyka? (chodzi mi o twoj podpis)
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY




Edytowane przez cuciola
Czas edycji: 2011-07-31 o 16:14
cuciola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 16:56   #4191
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Katrin_ Pokaż wiadomość
A miałaś taki sam problem jak ja? Dzięki, chyba będę musiała napisać
Chciałam ściągnąć uaktualnienie i ciągle pojawiały się błędy, można zrobić to ręcznie. Właśnie po tym zaktualizowaniu programu mam jakieś migające obrazy i zanim uruchomię PH pojawia się 5 razy ten sam komunikat. Pisałam w tej sprawie do Edgara, ale maile od nich mnie irytowały, na ostatniego maila nie odpowiedziałam (kazano włożyć mikrofon do wejścia i to miało niby rozwiązać pojawiający się komunikat a nie chodziło mi o nagrywanie siebie ani o dźwięk)
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 17:02   #4192
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomości: 10 227
GG do cuciola
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Dokopalam sie do 15 strony tego watku i juz kilka fajnych linkow dodalam sobie do ulubionych
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 17:37   #4193
pocokomunazwa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 617
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez cuciola Pokaż wiadomość
pocokomunazwa gdzie mozna sprawdzic poziom zaawansowania danego jezyka? (chodzi mi o twoj podpis)
Ja zimą zdałam egzamin na uczelni na poziomie B2 więc chyba to miarodajnie ocenia poziom
Na niemiecki chodziłam na kurs na B1 - nie było mi przesadnie ciężko ale uczyć się musiałam, wiec też adekwatnie.
Czeski sprawdzałam w teście pewnej szkoły językowej według testu kwalifikującego na kursy "czeski dla obcokrajowców".
Poza tym... często wiesz z czego się uczysz

znalazłam też testy (angl i niem) na stronie jednej ze szkoł jezykowych. Tutaj link:
http://lektor.com.pl/oth/testy_online.htm
__________________
Zapraszam na blog mojej kuzynki:

http://www.klubkosmetyczny.pl/
pocokomunazwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 17:39   #4194
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

MissMundo, nie kopie, bo wygladam jak pokraka, ale za to zawsze stoje na bramce I nieskromnie powiem, ze dobrze mi to wychodzi Ze sportow kiedys powazniej zajmowalam sie siatkowka, ale w sumie dzieki mojej mamie szybciej sie skonczylo niz zaczelo Ale milosc do siatkowki zostala

Jak przerabiam? macmillandictionary i Anki Zauwazylam, ze gdy dam angielska definicje, o wiele latwiej mi sie uczy. I tak z kazdym rozdzialem po kolei.

Duncaninchina - ja nie moge miec czegos z napisami, bo wszystko rozumiem, ale mimo tego wzrok schodzi mi na dol
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 17:41   #4195
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomości: 10 227
GG do cuciola
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
znalazłam też testy (angl i niem) na stronie jednej ze szkoł jezykowych. Tutaj link:
http://lektor.com.pl/oth/testy_online.htm
dziekuje..na razie zapisuje sobie linki o ktorych pisalyscie tutaj i zbiera sie duzo materialu

zrobilam na szybko test wyszlo upper- intermediate 50/80 poziom b2
chyba nie tak zle jak na 6 lat przerwy i nauke jezyka w liceum?
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY




Edytowane przez cuciola
Czas edycji: 2011-07-31 o 18:06
cuciola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 17:57   #4196
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Zrobiłam dzisiaj 517 powtórek z PH, teraz zaciągam Harrego Pottera w audiobooku, książkę po ang mam. Dałyście dobry pomysł z tą książką
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 18:52   #4197
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Ja na dzisiaj:
- Henry
- podcast
Zaraz zabieram się za Alchemika, którego miałam doczytać na początku tego tygodnia...
W ogóle czuję, że podskoczyłam w angielskim w tym roku szkolnym co był. Skąd to wiem? Po dwumiesięcznej przerwie z angielskim wzięłam się za czytanie Alchemika i dużo rozumiem, akurat mój poziom. Podcasty też mi służą, w większości rozumiem i sobie z nimi radzę.
Jedyne co, to kwiczy moja gramatyka, ale to zabieram się od połowy sierpnia, na razie uczę się na zasadzie nauki przyjemnej - tylko podcasty i czytanie po angielsku.
Do końca wakacji jest tego trochę do czytania po angielsku:
- Alchemik
- PS Kocham cię
- wszystkie części Harrych Potterów (oprócz drugiej)
- Alicja w krainie czarów
Trzymajcie za mnie kciuki, żebym w sierpniu chociaż jeszcze 3 książki przeczytała.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 19:10   #4198
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Z tego testu wyszło mi 53/80, B2 upper-int.
__________________


P U L L
Y O U R S E L F
T O G E T H E R
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 19:40   #4199
Esency
Rozeznanie
 
Avatar Esency
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 503
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez smieszka250 Pokaż wiadomość
Z tego testu wyszło mi 53/80, B2 upper-int.
Ja mam identyczny wynik W sumie poległam na kilku prostych rzeczach Ale przynajmniej wiem, na czym się skupić
Esency jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 19:45   #4200
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Mam 60/80 - takze B2
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:43.