Aparaty ortodontyczne cz. IX - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-30, 16:19   #2161
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

geonia, o popatrz dobrze wiedzieć

Lilllith wyciorki nie są niezbędne. Szczoteczka dla dzieci bdb, mój pomysł Wosku w zwykłej aptece nie dostaniesz raczej poszukaj czy nie masz gdzieś blisko hurtowni dent.

Temperance30
widać zmiany, widać szczególnie dół mi się rzucił w gałki.

Edytowane przez 201604190949
Czas edycji: 2010-05-30 o 16:20
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 16:29   #2162
karadisa
Raczkowanie
 
Avatar karadisa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 150
GG do karadisa
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

No to fajnie dla mnie zakładanie góry to było wielkie przeżycie Teraz na dół czekam już spokojniej A jaki zakładasz aparat?
Cytat:
Napisane przez Lilllith Pokaż wiadomość
uhum a ku czemu sie to stosuje? zabki chyba coraz mniej bola juz :P dopiero moj 2 dzien z aparatem mam dziury od wewnetrznej strony ust bo z zakmow wystaja takie antenki ( to chyba na wyciagi co? ) i one mi dziurawia najgorsze jest to ze nie mam wosku w zwylej aptece dostane? i konieczne sa te wyciorki do uzywania? ja kupialm sobie taka mala szczoteczke do zebow dla dzieci z miekkiego "wlosia" i nia czyszcze powolitku wszystko... to za malo? no poradzcie mi tu jak dbac o to.. :P
Po mojemu powinno wystarczyć Ja wyciorka ani razu jeszcze nie użyłam. Kupiłam sobie tylko orto końcówki do szczoteczki elektrycznej. No i orto poleciła mi też specjalną pastę i płyn do płukania ust, że niby warto używać specjalnej do aparatów Ale myślę, że bez znaczenia czym się myję trzeba to robić DOKŁADNIE i z sercem
__________________
APARATKA:
góra: 25-05-2010 dół: 23-06-2010

Edytowane przez karadisa
Czas edycji: 2010-05-30 o 16:54
karadisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 17:13   #2163
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Lilllith Pokaż wiadomość
dobra dobra :P wymysle cos wieczorem... moze udam sie do kogos kto ma aparat i zrobie te zdjecia



no wlasnie tez o tym mysle Kochana ty miałas kiedys wizyte po 2 miesiacach nie? i masz normalny aparacik prawda? nic Ci sie nie działo zlego czy cos? ktos jeszcze miał po takim okresie wizyte?
ja zazwyczaj mam co 8 tygodnie (a to prawie 2 miesiące) i nic się nie dzieje... tylko czasami gumki wyblakną ale przecież to nic strasznego

Cytat:
Napisane przez Lilllith Pokaż wiadomość
uhum a ku czemu sie to stosuje? zabki chyba coraz mniej bola juz :P dopiero moj 2 dzien z aparatem mam dziury od wewnetrznej strony ust bo z zakmow wystaja takie antenki ( to chyba na wyciagi co? ) i one mi dziurawia najgorsze jest to ze nie mam wosku w zwylej aptece dostane? i konieczne sa te wyciorki do uzywania? ja kupialm sobie taka mala szczoteczke do zebow dla dzieci z miekkiego "wlosia" i nia czyszcze powolitku wszystko... to za malo? no poradzcie mi tu jak dbac o to.. :P
a moim zdaniem wyciorki są potrzebne... bo czasami jakieś żarełko wejdzie pomiędzy zamki i zwykłą szczoteczką ciężko jest wygrzebać... a jeszcze jak ja mam drucik oplątany wokół łuku to już w ogóle... nawet wyciorek tam nie chce dojść bo nie może się przebić przez to żelastwo


a co do antenek to mnie też czasami potrafią pokaleczyć
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 17:41   #2164
sylvi_86
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi_86
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Peter's Heart
Wiadomości: 11 322
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
To takie połączone ligaturki. Ale zakłada się go dodatkowo, ligatury, plus jeszcze ten łańcuszek.
a ja mam lancuszki bez dodatkowych ligaturek


* łańcuszki służą do zamykania szpar..przynajmniej w moim przypadku
sylvi_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 18:11   #2165
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Temperance30 Pokaż wiadomość
U mnie niewielkie zmiany - coś się tam poprzesuwało, ale bez rewelacji. Na razie cierpliwie obserwuje swoje zębiska, bo przecież to dopiero drugi miesiąc. Dziś np. bolą mnie górne 1-4 z obu stron

Wrzucam zdjęcia

Aha - grubość druta to 16
A jaki to aparat? Krysztal, szafir czy ceramiczny?
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 18:13   #2166
Lilllith
Rozeznanie
 
Avatar Lilllith
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Miedzypiekle
Wiadomości: 860
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Mam zdjecia :P robione telefonem sasiadki he he :P to na rozowo to jakas gumeczka... nie wiem wlasnie po co ona tam jest.. z 2 stron taka mam... to na fioletowo to ten drucik naplatany z pierscienia na 3... po co on?

to na zielono to wlasnie tam mi zab odpadl... nie wiem czemu :/
__________________
Odcieli aniołom skrzydła... bo dawały im wolność.

Aparatka sobie jestem
Góra->28.05.10 Dół->14.08.10
Koszta - 3860

Lilllith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 18:28   #2167
sylvi_86
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi_86
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Peter's Heart
Wiadomości: 11 322
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Lilllith Pokaż wiadomość
Mam zdjecia :P robione telefonem sasiadki he he :P to na rozowo to jakas gumeczka... nie wiem wlasnie po co ona tam jest.. z 2 stron taka mam... to na fioletowo to ten drucik naplatany z pierscienia na 3... po co on?

to na zielono to wlasnie tam mi zab odpadl... nie wiem czemu :/
ząbka ci bedzie do łuku sciągał
sylvi_86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-30, 18:36   #2168
Lilllith
Rozeznanie
 
Avatar Lilllith
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Miedzypiekle
Wiadomości: 860
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

chyba nie po to jest bo z jednej strony mam w luku a z 2 nie a ten drut mam z obydku taki naplatany wiec po co to wszystko? hem? ktos sie wypowie? :P
__________________
Odcieli aniołom skrzydła... bo dawały im wolność.

Aparatka sobie jestem
Góra->28.05.10 Dół->14.08.10
Koszta - 3860

Lilllith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 18:39   #2169
sylvi_86
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi_86
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Peter's Heart
Wiadomości: 11 322
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Lilllith Pokaż wiadomość
chyba nie po to jest bo z jednej strony mam w luku a z 2 nie a ten drut mam z obydku taki naplatany wiec po co to wszystko? hem? ktos sie wypowie? :P
ale szparka jest wiec bedzie zamykac..tez taki kiedys mialam jak mialam wieksze szpary pozniej przyszly łańcuszki
sylvi_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 18:43   #2170
Lilllith
Rozeznanie
 
Avatar Lilllith
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Miedzypiekle
Wiadomości: 860
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

wiec to do zamykania szpar jest ? to dobrze :p bo takie dziury mam ze szok :P a ta 2 gumeczka to do czego?

gdzie sie podziały wszystkie aparatki? :P

podobaja sie gumeczki wezowe?

mam 2 typy zakmow jakies.. jedne z zielona kropeczka a 2 z literka p... dlaczego? :P
__________________
Odcieli aniołom skrzydła... bo dawały im wolność.

Aparatka sobie jestem
Góra->28.05.10 Dół->14.08.10
Koszta - 3860

Lilllith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 18:51   #2171
manjushka
Raczkowanie
 
Avatar manjushka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 50
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Lousie Pokaż wiadomość
będę nudna, ale zapytaj o Damona. przy tym aparacie w większości przypadków nie stosuje sie ekstrakcji...
a ceny.. typowe. ja za swojego Damona właśnie dalam 2500..
a dowiadywałaś się u innych ortodontów? bo 1900 za zwykły metal to dość dużo.
No właśnie na to liczyłam, że założy mi jakiś samoligaturujący, poszerzający łuk (bo by się przydało). Ale ona powiedziała, że he he jestem już na to za stara , bo kość formuje się do 25 lat i w późniejszym wieku takie ingereencje mogą przykro się skończyć za kilka lat, mogą rózne choroby przyzębia się rozwinąć i takie tam...
No i włąśnie idę jutro do drugiego orto , zobazę jakie ona ma ceny i propozycje
manjushka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-30, 18:51   #2172
karadisa
Raczkowanie
 
Avatar karadisa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 150
GG do karadisa
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Lilllith Pokaż wiadomość
wiec to do zamykania szpar jest ? to dobrze :p bo takie dziury mam ze szok :P a ta 2 gumeczka to do czego?

gdzie sie podziały wszystkie aparatki? :P

podobaja sie gumeczki wezowe?

mam 2 typy zakmow jakies.. jedne z zielona kropeczka a 2 z literka p... dlaczego? :P
Nareszcie fotki
No te gumeczki to właśnie wyciągi chyba. Tobie orto zamontowała w poziomie żeby zamknąć szparę po 4
Czy to nie różowe gumeczki? zielonymi? na zdjęciu tak troche wyglądają Dla mnie bomba Podoba mi się takie połączenie Odważne! A jak!!!
To chyba są takie same zamki, tylko to są jakieś ich oznaczenia, że ten to ma być założony z tej strony, na taki ząb i takie tam pewnie
No i tak w ogóle to masz bardzo ładne ząbki, biale i widać kurcze, że bardzo mocne! Jak zdejmiesz aparat to nic już nie będziesz musiała z nimi robić, żadne licówki ani nic! Gotowy holiłud smajl!

Cytat:
Napisane przez manjushka Pokaż wiadomość
No właśnie na to liczyłam, że założy mi jakiś samoligaturujący, poszerzający łuk (bo by się przydało). Ale ona powiedziała, że he he jestem już na to za stara , bo kość formuje się do 25 lat i w późniejszym wieku takie ingereencje mogą przykro się skończyć za kilka lat, mogą rózne choroby przyzębia się rozwinąć i takie tam...
No i włąśnie idę jutro do drugiego orto , zobazę jakie ona ma ceny i propozycje
To z tym wiekiem to chyba jakaś ściema. Moja orto mówila wlaśnie, że najchętniej zakłada bezligaturowe starszym ludziom i tym którzy mają problemy z zębami bo w tych aparatach działa delikatniesza siła. Co orto to inna opinia.
__________________
APARATKA:
góra: 25-05-2010 dół: 23-06-2010

Edytowane przez karadisa
Czas edycji: 2010-05-30 o 18:56
karadisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 18:55   #2173
Lilllith
Rozeznanie
 
Avatar Lilllith
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Miedzypiekle
Wiadomości: 860
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez karadisa Pokaż wiadomość
Nareszcie fotki
No te gumeczki to właśnie wyciągi chyba. Tobie orto zamontowała w poziomie żeby zamknąć szparę po 4
Czy to nie różowe gumeczki? zielonymi? na zdjęciu tak troche wyglądają Dla mnie bomba Podoba mi się takie połączenie Odważne! A jak!!!
To chyba są takie same zamki, tylko to są jakieś ich oznaczenia, że ten to ma być założony z tej strony, na taki ząb i takie tam pewnie
No i tak w ogóle to masz bardzo ładne ząbki, biale i widać kurcze, że bardzo mocne! Jak zdejmiesz aparat to nic już nie będziesz musiała z nimi robić, żadne licówki ani nic! Gotowy holiłud smajl!

ale te gumeczki ktore na rozowo namalowalam to one lacza 6 z 5 :P a ja nie mam 4 hehe ;p wiec po co one sa? a to co na niebiesko namalowalam to wiem ze zle widac ale tam jest takie metalowe obwiazane... jak nitka... kilka razy... 3 bodajrze :p taka petelka zrobiona miedzy 3 a 6 :P ligaturki mam fioletowo zielone tylko ten fiolet taki jasniutki jest a zielen ciemna a jak aparat bzdejme to chce je wybielic jak szalec to szalec a po czym widac ze mocne ? he he :P
__________________
Odcieli aniołom skrzydła... bo dawały im wolność.

Aparatka sobie jestem
Góra->28.05.10 Dół->14.08.10
Koszta - 3860

Lilllith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 19:03   #2174
karadisa
Raczkowanie
 
Avatar karadisa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 150
GG do karadisa
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Lilllith Pokaż wiadomość
ale te gumeczki ktore na rozowo namalowalam to one lacza 6 z 5 :P a ja nie mam 4 hehe ;p wiec po co one sa? a to co na niebiesko namalowalam to wiem ze zle widac ale tam jest takie metalowe obwiazane... jak nitka... kilka razy... 3 bodajrze :p taka petelka zrobiona miedzy 3 a 6 :P ligaturki mam fioletowo zielone tylko ten fiolet taki jasniutki jest a zielen ciemna a jak aparat bzdejme to chce je wybielic jak szalec to szalec a po czym widac ze mocne ? he he :P
To ja już nie wiem co to może być i do czego... Trzeba czekać aż przyjdą dziewczyny i coś osądzą No widać, ze Twoje żeby są solidne.., moje to na brzeszkach są tak cienkie, że aż prawie przejrzyste a Twoje takie "grube" - mocne na całej długości! Nie wiem jak to określić poprstu wyglądają mi na baardzo mocne! Nawet krtań byś nimi mogła przegryść ha ha ha
__________________
APARATKA:
góra: 25-05-2010 dół: 23-06-2010
karadisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 19:10   #2175
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Lilllith Pokaż wiadomość
Mam zdjecia :P robione telefonem sasiadki he he :P to na rozowo to jakas gumeczka... nie wiem wlasnie po co ona tam jest.. z 2 stron taka mam... to na fioletowo to ten drucik naplatany z pierscienia na 3... po co on?

to na zielono to wlasnie tam mi zab odpadl... nie wiem czemu :/

różowo-zielone

Cytat:
Napisane przez karadisa Pokaż wiadomość
To ja już nie wiem co to może być i do czego... Trzeba czekać aż przyjdą dziewczyny i coś osądzą No widać, ze Twoje żeby są solidne.., moje to na brzeszkach są tak cienkie, że aż prawie przejrzyste a Twoje takie "grube" - mocne na całej długości! Nie wiem jak to określić poprstu wyglądają mi na baardzo mocne! Nawet krtań byś nimi mogła przegryść ha ha ha

też mam takie cieniutkie
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 19:21   #2176
Lilllith
Rozeznanie
 
Avatar Lilllith
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Miedzypiekle
Wiadomości: 860
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

NIE ROZOWO tylko FIOLOETOWO zielone :P no :P na zdjeciu tak widac :P nie lubie rozowego hehe :P
__________________
Odcieli aniołom skrzydła... bo dawały im wolność.

Aparatka sobie jestem
Góra->28.05.10 Dół->14.08.10
Koszta - 3860

Lilllith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 19:54   #2177
Lousie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 305
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez manjushka Pokaż wiadomość
No właśnie na to liczyłam, że założy mi jakiś samoligaturujący, poszerzający łuk (bo by się przydało). Ale ona powiedziała, że he he jestem już na to za stara , bo kość formuje się do 25 lat i w późniejszym wieku takie ingereencje mogą przykro się skończyć za kilka lat, mogą rózne choroby przyzębia się rozwinąć i takie tam...
No i włąśnie idę jutro do drugiego orto , zobazę jakie ona ma ceny i propozycje
co za bzdura
bezligaturowe aparaty zakłada się w każdym wieku, moja orto ma pacjentów po pięćdziesiątce, którzy zdecydowali się na Damona...
jaka ingerencja? przecież to jest niskie tarcie.. delikatne siły.
pomyśl sobie jaką ingerencją w takim razie jest aparat metalowy
i choroby przyzębia? przy aparacie, w którym łatwiej dbać o higienę?
... co to za ortodontka
__________________

Aparatka

góra: 8.05.2010
dół: po dwóch miesiącach
~

Edytowane przez Lousie
Czas edycji: 2010-05-30 o 19:55
Lousie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 19:59   #2178
Hebe5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Lilllith Pokaż wiadomość
uhum a ku czemu sie to stosuje? zabki chyba coraz mniej bola juz :P dopiero moj 2 dzien z aparatem mam dziury od wewnetrznej strony ust bo z zakmow wystaja takie antenki ( to chyba na wyciagi co? ) i one mi dziurawia najgorsze jest to ze nie mam wosku w zwylej aptece dostane? i konieczne sa te wyciorki do uzywania? ja kupialm sobie taka mala szczoteczke do zebow dla dzieci z miekkiego "wlosia" i nia czyszcze powolitku wszystko... to za malo? no poradzcie mi tu jak dbac o to.. :P
ja po założeniu aparatu takie pudełeczko z woskiem dostałam od orto.
na dół myślę że są konieczne, ale na góre nie. chociaż między twoją dwójką i tróką lewą może być ciężko myć tylko zwykłą szczotką.
Cytat:
Napisane przez betti_888 Pokaż wiadomość

nie trzeba nic skracać... powiedz o tym orto to zrobi ci podwyższenie zgryzu (taka wysoka plomba na ostatnim zębie) i nie będzie Ci się nic stykać... ja gdybym nie miała tego podwyższenia to chyba bym sobie zamki poodgryzała a skracanie zęba z takiego powodu to głupota
szkoda zęba
mi orto po założeniu dołu powiedziała że mam przyjść jak sobie zamki zgryzę. ale ja mam taką szparę że spokojnie zamki na siekaczach chowają się za górnymi zębami. trzech wcale nie widać

jak ty gryziesz z tym podwyższeniem, skoro tylko szóstki się stykają?
Cytat:
Napisane przez Lilllith Pokaż wiadomość
podobaja sie gumeczki wezowe?

mam 2 typy zakmow jakies.. jedne z zielona kropeczka a 2 z literka p... dlaczego? :P
tak
chyba wszyscy tutaj mięli takie kropki na zamkach. po jakimś czasie znikną ale z literką p?jak to;p
__________________
Aparatka:

góra
: 30.10.09r
dół: 16.04.10r
W drodze do pięknego uśmiechu...
Hebe5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 20:02   #2179
Temperance30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 268
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
A jaki to aparat? Krysztal, szafir czy ceramiczny?
Dobre pytanie - nie jest ceramiczny, to na pewno
Co do tego czy jest to kryształ czy szafir to nie mam pojęcia który z nich - zapytam na kolejnej kontroli
W każdym razie jest całkowicie przezroczysty, z ligaturami i pierścieniami na 6 - tyle wiem

Plus - nie rzuca się w oczy, mimo metalowego drucika,
Minus - niestety gumki żółkną mimo unikania herbaty i innych barwiących dań
Temperance30 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-30, 20:25   #2180
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Lilllith Pokaż wiadomość
NIE ROZOWO tylko FIOLOETOWO zielone :P no :P na zdjeciu tak widac :P nie lubie rozowego hehe :P
ok, spoko

Cytat:
Napisane przez Hebe5 Pokaż wiadomość
ja po założeniu aparatu takie pudełeczko z woskiem dostałam od orto.
na dół myślę że są konieczne, ale na góre nie. chociaż między twoją dwójką i tróką lewą może być ciężko myć tylko zwykłą szczotką.

mi orto po założeniu dołu powiedziała że mam przyjść jak sobie zamki zgryzę. ale ja mam taką szparę że spokojnie zamki na siekaczach chowają się za górnymi zębami. trzech wcale nie widać

jak ty gryziesz z tym podwyższeniem, skoro tylko szóstki się stykają?

tak
chyba wszyscy tutaj mięli takie kropki na zamkach. po jakimś czasie znikną ale z literką p?jak to;p
całkiem normalnie... bo ja mam tylko milimetrową szparę pomiędzy górną a dolną szczęką... najgorzej jest sałatę pogryźć... jej nie potrafię
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 20:35   #2181
hotgirl
Raczkowanie
 
Avatar hotgirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 307
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Blondi2989 Pokaż wiadomość
Ja nosiłam wyciągi kilka miesięcy, ale w sumie tylko na noc i czasem w dzień. Ale praktycznie na każdej wizycie (mam aparat bezligaturowy, więc miałam wizyty co 8 tygodni) miałam zmieniany rozmiar wyciągów - były liski, foczki, baranki i inne tego typu historie, dlatego dziwię się, że Twoja orto przez tyle czasu dawała Ci te same wyciągi...
Nosisz te największe i najcieńsze?
U mnie to były liski bodajże.

też noszę ten bezligaturowy, od maja zeszłego roku górę, od września dół zęby na górze były okropnie krzywe jednak po miesiącu wróciły do prawidłowego stanu, co do dołu miałam szczeline po 5, a tak tylko trochę nierówności - ale kolejnym moim defektem to tyłozgryz i to nie mały - noszę wyciągi od września lub od października nie pamiętam z tym że wizyty mam co 2-2,5 miesiąca - raz zdarzyło mi się po 3, 5 bo miałam wyjazd za granicę, ale tak jak mówiłam wyciągi zmieniła mi tylko 2 razy - z tym że nie powiem ci jakie były tam zwierzęta bo nie zwracam uwagi na to bo każda firma robi inne wyciągi i nie powinno się ich odróżniać po obrazkach tylko po oznaczeniach rozmiarów itd. no i po oznaczeniach tych gumek jak i po ich wyglądzie widzę że te pierwsze są cienki, te które mam teraz są prawie 2-3 razy grubsze - no i na pewno rożnica w noszeniu też była inna jednak ciągle mi się wydaje że ten tyłozgryz się nie rusza a noszę je naprawdę sumiennie, cały dzień całą noc, nawet do jedzenia nie zdejmuję, tylko rano jak myję żeby, biorę prysznic dopiero wtedy wkładam nowe. Jestem ciekawa ile potrwa noszenie tych gumek jeszcze, bo niecierpliwie się nawet mimo tego że te gumki mi nie przeszkadzają ale denerwuje mnie to że nie widzę (moim zdaniem) żadnej zmiany, moja orto mówi że zmiana jest - chociaż do idealnego stanu połaczenia zębów dolnych i górnych brakuje ok 4 mm.
hotgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 21:23   #2182
Cameron7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 30
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

A ze mną nikt się nie przywita?
Cameron7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 21:35   #2183
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Cameron7 Pokaż wiadomość
A ze mną nikt się nie przywita?
Witaj

Mam do was pytanie, czy teraz zanim nie mam zalozonego aparatu moge sobie strzelic zeby biala perla? Chcialabym je troche wybielic, zeby aparat kosmetyczny nie wyroznial sie na moich zolcioszkach...
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 21:42   #2184
sincarne
Raczkowanie
 
Avatar sincarne
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 476
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

cameron - tu trza wołowymi literami pisać, żeby w natłoku tematów ktoś zauważył

lilith - te pomazane kreski to po co? fajnie wygląda ten aparat, śmiem twierdzić że mini metal jest lepszy od kosmetycznego, moje zamki są taakie wielkie

ale ale
ja tu pożalić się przyszłam
DEMOTYWACJA MIESIĄCA
właśnie z komunii chrześniaka wróciłam, wiadomo, rodzinny zlot.
siedzę sobie, gadam, i rozmowa między wujkiem a ciotką skierowana do ich dziecka:
-widzisz andrea? też taki będziesz miała. no zobacz, nie wygląda tak źle..
-no.. ale jeść już się nie chce..


i jak tu nie być aspołecznym i antyrodzinnym z taką rodziną?
ja zawsze miałam do siebie spory dystans, ale jak ktoś się przejmuje to można się podłamać nie? u mnie skończyło się wystawieniem języka i kopnięciem w kostkę
__________________

Jeśli czegoś mocno pragniesz, to cały świat potajemnie... robi ci na złość...



sincarne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 21:47   #2185
Lilllith
Rozeznanie
 
Avatar Lilllith
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Miedzypiekle
Wiadomości: 860
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez sincarne Pokaż wiadomość

lilith - te pomazane kreski to po co? fajnie wygląda ten aparat, śmiem twierdzić że mini metal jest lepszy od kosmetycznego, moje zamki są taakie wielkie

te pomazane kreski byly po to zeby pytania zadac :P na ktore dalej nie dostalam zadowalajacej odpowiedzi :P u mnie te zameczki wygladaja na naprawde male bo zeby wielkie mam asystentka przez 25 minut szukala mi pierscieni i wszystkie byly za male.. w koncu wykopala skads jakies wielkie ktore pasowaly jak ulal... :P
__________________
Odcieli aniołom skrzydła... bo dawały im wolność.

Aparatka sobie jestem
Góra->28.05.10 Dół->14.08.10
Koszta - 3860

Lilllith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 22:06   #2186
elka00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Temperance30 mogę zapytać ile za to cudo zaplaciłaś? za oba łuki?
elka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 22:49   #2187
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Lilllith Pokaż wiadomość
Mam zdjecia :P robione telefonem sasiadki he he :P to na rozowo to jakas gumeczka... nie wiem wlasnie po co ona tam jest.. z 2 stron taka mam... to na fioletowo to ten drucik naplatany z pierscienia na 3... po co on?

to na zielono to wlasnie tam mi zab odpadl... nie wiem czemu :/
Stara, ale Ty masz za***iste zęby!! Jak już wyprostujesz to będziesz miała cudowny uśmiech!

Cytat:
Napisane przez manjushka Pokaż wiadomość
No właśnie na to liczyłam, że założy mi jakiś samoligaturujący, poszerzający łuk (bo by się przydało). Ale ona powiedziała, że he he jestem już na to za stara , bo kość formuje się do 25 lat i w późniejszym wieku takie ingereencje mogą przykro się skończyć za kilka lat, mogą rózne choroby przyzębia się rozwinąć i takie tam...
No i włąśnie idę jutro do drugiego orto , zobazę jakie ona ma ceny i propozycje
Odpuść sobie tę orto bo to co powiedziała to jest za przeproszeniem gówno prawda. Z tym wiekiem. On niczemu nie szkodzi. Szczególnie przy bezligaturowych.

Cytat:
Napisane przez sincarne Pokaż wiadomość
cameron - tu trza wołowymi literami pisać, żeby w natłoku tematów ktoś zauważył

lilith - te pomazane kreski to po co? fajnie wygląda ten aparat, śmiem twierdzić że mini metal jest lepszy od kosmetycznego, moje zamki są taakie wielkie

ale ale
ja tu pożalić się przyszłam
DEMOTYWACJA MIESIĄCA
właśnie z komunii chrześniaka wróciłam, wiadomo, rodzinny zlot.
siedzę sobie, gadam, i rozmowa między wujkiem a ciotką skierowana do ich dziecka:
-widzisz andrea? też taki będziesz miała. no zobacz, nie wygląda tak źle..
-no.. ale jeść już się nie chce..


i jak tu nie być aspołecznym i antyrodzinnym z taką rodziną?
ja zawsze miałam do siebie spory dystans, ale jak ktoś się przejmuje to można się podłamać nie? u mnie skończyło się wystawieniem języka i kopnięciem w kostkę
Mogę być chamska? Mogę? Nie wiem czy mogę więc na jasno pod spodem dam.

Dziewczynce po prostu robi się niedobrze za każdym razem jak rodzice zwracają się do niej po imieniu. I się nie dziwię.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 23:06   #2188
manjushka
Raczkowanie
 
Avatar manjushka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 50
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Lousie Pokaż wiadomość
co za bzdura
bezligaturowe aparaty zakłada się w każdym wieku, moja orto ma pacjentów po pięćdziesiątce, którzy zdecydowali się na Damona...
jaka ingerencja? przecież to jest niskie tarcie.. delikatne siły.
pomyśl sobie jaką ingerencją w takim razie jest aparat metalowy
i choroby przyzębia? przy aparacie, w którym łatwiej dbać o higienę?
... co to za ortodontka
Trochę źle mnie zrozumieliście Miałam na uwadze (ze słów orto) ingerencję w sensie poszerzania łuku, a nie zakładania aparatu samoligaturującego. A co do aparatów to powiedzała, że w moim przypadku nie ma sensu zakładać samoligaturujący, bo szybciej i tak nie będzie, jak się zęby wyrywa, i że bzdura że łatwiej się o nie dba i że mniej różnych dodatkowych rzeczy się naczepia, że to nie od aparatu zależy....i w ogóle, że zwykły jest bardziej dyskretny i tak dalej Czyli wszystkie te teorje, które sobie przyswoiłam, czytając różne fora i opinije innych, rozwiała jednym zdaniem
Jestem już mega ciekawa po tym wszystkim, co mi jutro inny orto powie
manjushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 01:10   #2189
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Sincarne - są i tacy ludzie

Ja mam swoją demotywację, patrz link - http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...ed=0CD0Q9QEwCA
Nawet kotki/pieski mogą mieć aparaty
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 07:09   #2190
karadisa
Raczkowanie
 
Avatar karadisa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 150
GG do karadisa
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez sincarne Pokaż wiadomość
cameron - tu trza wołowymi literami pisać, żeby w natłoku tematów ktoś zauważył

lilith - te pomazane kreski to po co? fajnie wygląda ten aparat, śmiem twierdzić że mini metal jest lepszy od kosmetycznego, moje zamki są taakie wielkie

ale ale
ja tu pożalić się przyszłam
DEMOTYWACJA MIESIĄCA
właśnie z komunii chrześniaka wróciłam, wiadomo, rodzinny zlot.
siedzę sobie, gadam, i rozmowa między wujkiem a ciotką skierowana do ich dziecka:
-widzisz andrea? też taki będziesz miała. no zobacz, nie wygląda tak źle..
-no.. ale jeść już się nie chce..

i jak tu nie być aspołecznym i antyrodzinnym z taką rodziną?
ja zawsze miałam do siebie spory dystans, ale jak ktoś się przejmuje to można się podłamać nie? u mnie skończyło się wystawieniem języka i kopnięciem w kostkę
No lepiej uzbroić się w dystans do siebie bo inaczej to niezłego doła można załapać.

Cytat:
Napisane przez CatchyKathy Pokaż wiadomość
Sincarne - są i tacy ludzie

Ja mam swoją demotywację, patrz link - http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...ed=0CD0Q9QEwCA
Nawet kotki/pieski mogą mieć aparaty
Za***ioza
__________________
APARATKA:
góra: 25-05-2010 dół: 23-06-2010
karadisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-28 18:27:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:56.