Niemcy IV :) - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-11, 07:33   #2461
meire
Zakorzenienie
 
Avatar meire
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 318
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Ladna pensja. to juz duuuzy plus.

Wydaje mi sie ze najlepsza opcja dla was to taka:
-skoro praca w Berlinie to pewnie bedzie tu mieszkal, wiec musi sie zameldowac. Podatki tak czy siak musi tutaj placic. Dziecko niech bedzie na "niego" czyli na jego karcie podatkowej, wtedy on ma ulge podatkowa i dostanie rodzinne. On powinien sobie wziasc klase podatkowa 3, a ty 5. Wtedy on placi mniej podatku, a ty wiecej. Ale to nic, bo pewnie ty nie pracujesz, wiec duuuuuzy podatek od "zera" to i tak "Zero". Ubezpieczenie zdrowotne w panstwowej kasie chorych, wtedy ty i dziecko jestescie automatycznie ubezpieczeni.
NA waszym miejscu odczekalabym ze 2-3 miesiace, zanim sie wszyscy przeniesicie. Rozwazcie dokladnie jak duze mieszkanie musi byc, bo na leb na szyje gdzies sie tylko wprawadzic (kaucja+przeprowadzka) a po 3 miesiacach stweirdzic, ze wam sie nie podoba, lub za male, to lepiej poczekac i znalezc cos lepszego.
Mysle, ze jakies 1.900-2000 € Netto mu zostanie,
pOwodzenia!

Dziękuję za odpowiedź..

A czy jeśli dziecko będzie na jego karcie podatkowej i mąż będzie pobierać na nie pieniądze, to nie będzie musiało chodzić tam do szkoły?.. być tam zameldowane?.. czy mogę być z dzieckiem w Polsce i wtedy też dostanie taka samą kwotę na dziecko?

A czy ja też muszę się tam zameldować i wziąć tą 5 klasę?.. nie będzie to kolidować z tym, że będę mieszkała tutaj?.. tutaj aktualnie mam pracę, ale jestem na l4, a potem będę na rocznym macierzyńskim.. nie wiemy, jak to rozwiązać...

A ja jestem w czwartym miesiącu ciąży... czy jeśli on miałby ubezpieczenie, to mogłabym rodzić tam?.. czy nie mogę być ubezpieczona na jego karcie z racji mojego zatrudnienia tutaj?..

Przepraszam za taką ilość pytań, ale zawsze lepiej zapytać kogoś, kto jest tam na miejscu, wie co i jak... Rozważamy to na wszystkie możliwe sposoby, bo jednak tutaj jest, jak jest z pracą, ale ma ją stałą, a to już sukces... nie chcemy się zakopać na tyle, żeby było finansowo tak samo, albo gorzej... ehhh
Ja póki co wyjechać z nim nie mogę, bo mam tu ponad 80-letnią babcią, którą muszę się opiekować, bo nie ma nikogo poza nami... dlatego myśleliśmy, żeby przez jakiś czas on tam pracował (i tak większość czasu spędzałby w Polsce ze względu na projekty, a dopiero potem przenieść się tam..)..
__________________
Shouldn't let You torture me so sweetly... but I can't say "no" to You...





Zuzka - ur. 19.11.2009

Julcia - 08.11.2013

II - 22.05.2014

Natalka - 28.01.2015

16.01.2015


meire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 08:29   #2462
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Papiery wysyla sie w naszym Landzie do ministerstwa nauki, wszystko musi byc przetlumaczone na niemiecki, nie tylko Dyplom, ale Cale indeksy. Najgorsze sa koszta, aby to wszystko tutaj przetlumaczyc, to cos Kolo 500-800€ wyjdzie. Papiery nie moga byc w Polsce tlumaczone (tak mi tutaj powiedzieli) no i dyplom lezy, bo szkoda mi tyle pienidzy wydac, nie pracuje w zawodzie.
W kazdym razie zadzwonilam do tego ministerstwa Pan mi wszystko wytlumaczyl, i wyslali mi wniosek i informacje. Czas oczekiwania do pol roku.
Tutaj skonczylam ekonomie, wiec ten polski dyplom mi do niczego potrzebny... No ale moze kiedys....

Czy ktos ma namiary na "tanie" tlumaczenia w Niemczech? Oni sobie zazwyczaj licza za strone , a 2 indeksy to troche sporo tego...Tlumacz moze byc Polakiem, wazne tylko, aby byl tlumaczem przysieglym zarejstrowanym w Niemczech.
Dziękuję za odpowiedź Kurcze strasznie drogie takie tłumaczenia
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 08:41   #2463
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez meire Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź..

A czy jeśli dziecko będzie na jego karcie podatkowej i mąż będzie pobierać na nie pieniądze, to nie będzie musiało chodzić tam do szkoły?.. być tam zameldowane?.. czy mogę być z dzieckiem w Polsce i wtedy też dostanie taka samą kwotę na dziecko?

A czy ja też muszę się tam zameldować i wziąć tą 5 klasę?.. nie będzie to kolidować z tym, że będę mieszkała tutaj?.. tutaj aktualnie mam pracę, ale jestem na l4, a potem będę na rocznym macierzyńskim.. nie wiemy, jak to rozwiązać...

A ja jestem w czwartym miesiącu ciąży... czy jeśli on miałby ubezpieczenie, to mogłabym rodzić tam?.. czy nie mogę być ubezpieczona na jego karcie z racji mojego zatrudnienia tutaj?..

Przepraszam za taką ilość pytań, ale zawsze lepiej zapytać kogoś, kto jest tam na miejscu, wie co i jak... Rozważamy to na wszystkie możliwe sposoby, bo jednak tutaj jest, jak jest z pracą, ale ma ją stałą, a to już sukces... nie chcemy się zakopać na tyle, żeby było finansowo tak samo, albo gorzej... ehhh
Ja póki co wyjechać z nim nie mogę, bo mam tu ponad 80-letnią babcią, którą muszę się opiekować, bo nie ma nikogo poza nami... dlatego myśleliśmy, żeby przez jakiś czas on tam pracował (i tak większość czasu spędzałby w Polsce ze względu na projekty, a dopiero potem przenieść się tam..)..
hm. to komplikuje sprawe. myslalam, ze ty sie tam tez chcesz na stale przeniesc. Nie wiem jak w waszym przypadku mozna rozwiazac taka sprawe. Z kasa chorycch to wtedy bys mogla byc na jego, jesli sama nie bylabys ubezpieczona. Ale skoro jestes, wiec masz swoja karte. Moje wiadomosci sie na tym koncza.

---------- Dopisano o 09:41 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Butterfly_27 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź Kurcze strasznie drogie takie tłumaczenia
Butterfly, dowiedz sie jak to jest w Twoim Landzie. Moze Maja inne wymagania, moze nie musi byc indeks tlumaczony. Tutaj u mnie musi tez byc niestety przetlumaczony i tyle stron tego bedzie...
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 08:57   #2464
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Butterfly, dowiedz sie jak to jest w Twoim Landzie. Moze Maja inne wymagania, moze nie musi byc indeks tlumaczony. Tutaj u mnie musi tez byc niestety przetlumaczony i tyle stron tego bedzie...
chyba musi być, szkoda że nie wystarczy przetłumaczyć samego dyplomu ukończenia studiów
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 09:32   #2465
meire
Zakorzenienie
 
Avatar meire
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 318
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
hm. to komplikuje sprawe. myslalam, ze ty sie tam tez chcesz na stale przeniesc. Nie wiem jak w waszym przypadku mozna rozwiazac taka sprawe. Z kasa chorycch to wtedy bys mogla byc na jego, jesli sama nie bylabys ubezpieczona. Ale skoro jestes, wiec masz swoja karte. Moje wiadomosci sie na tym koncza.
Ja to ja... przez jakiś rok, dwa i tak bym tu została jeszcze, więc mogę byc na swoim ubezpieczeniu.. ale czy on wtedy dostałby 3 klasę?.. no i jak z dziećmi.. czy jakby wziął je na swoją kartę ubezpieczeniową, czy musiałyby tam chodzić do szkoły, żeby dostać na nie Kindergeld?.. ehh.. skomplikowane to wszystko...
__________________
Shouldn't let You torture me so sweetly... but I can't say "no" to You...





Zuzka - ur. 19.11.2009

Julcia - 08.11.2013

II - 22.05.2014

Natalka - 28.01.2015

16.01.2015


meire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 11:51   #2466
lianeska
Zakorzenienie
 
Avatar lianeska
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 13 930
Dot.: Niemcy IV :)

.
__________________

ℒℴѵℯ ..

Edytowane przez lianeska
Czas edycji: 2014-08-11 o 14:56
lianeska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 12:28   #2467
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
na nich tez jest duze zapotrzebowanie

polecam ci, zaloz sobie Konto na portalu www.xing.de - to jest twoj elektroniczny Profil, wypelniasz jakie masz wyksztalcenie. To dosyc elitarna strona. Jest tez na niej pelno Head-Hunterow, ktorzy przegladaja Profile i oferuja prace. Moj maz zostal zwerbowany zanim skonczyl studia i zanim Dostal dyplom informatyka mial juz umowe o prace. Nawet teraz dzwonia i pisza do niego z tego portalu i pytaja czy chce zmienic prace.

Zapomnialam ze w Polsce informatyk to mgr. inz. tutaj informatycy nie sa zazwyczaj inzynierami (przynajmniej baaaardzo rzadko). tutaj informatyk to Diplom lub Master lub Bachelor (Dipl. Inf.)

sa dwa kierunki:
- Informatik (normalna informatyka, czyli programowanie)
- Wirtschaftsinformatik, infoirmatyka polaczona z ekonomia, oni tez programuja, ale zarzadzaja bardziej projektami, zasobami ludzkimi, tutaj zarobki sa znacznie wyzsze

Zaloz sobie koniecznie Konto na XING i przejrzyj strony Head-hunterow. W niemczech informatycy sa szukani zazwyczaj przez posrednikow, fachowcow brakuje i sa oni zarzucnai ofertami....
Powodzenia

---------- Dopisano o 07:51 ---------- Poprzedni post napisano o 07:43 ----------



Witam się po dłuższej przerwie, ja mam teraz zamieszanie z przeprowadzką do innego miasta, więc mało keidy tutaj bywam
Odnośnie zarobków, to mój jest inżhynierem mechanikii i budowy maszyn, a ma dużo mniej niż 3tys brutto, pracuje tutaj już 3 lata a na żadną podwyżkę w najbliższym czasie się nie zapowiada. JEst bystry, szefowie i inni sobie go bardzo chwalą, ale jak przychodzi co do podwyżki to siedzą cicho Jego znajomi (niemcy) na tych samych i niższych stanowiskach zarabiają o wiele więcej, żałosne to jest
Dodam, że najpierw zatrudnili go za śmieszne pieniądze i jako "kreślarz" a jest po studiach, obecnie zatrudnili go jakby był po technikum, nie chcą mu dać tutuł inżyniera Tłumaczyliście już gdzieś dokumenty ze studiów? ile takie coś kosztuje i ile się na to czeka?
Papiery wysyla sie w naszym Landzie do ministerstwa nauki, wszystko musi byc przetlumaczone na niemiecki, nie tylko Dyplom, ale Cale indeksy. Najgorsze sa koszta, aby to wszystko tutaj przetlumaczyc, to cos Kolo 500-800€ wyjdzie. Papiery nie moga byc w Polsce tlumaczone (tak mi tutaj powiedzieli) no i dyplom lezy, bo szkoda mi tyle pienidzy wydac, nie pracuje w zawodzie.
W kazdym razie zadzwonilam do tego ministerstwa Pan mi wszystko wytlumaczyl, i wyslali mi wniosek i informacje. Czas oczekiwania do pol roku.
Tutaj skonczylam ekonomie, wiec ten polski dyplom mi do niczego potrzebny... No ale moze kiedys....

Czy ktos ma namiary na "tanie" tlumaczenia w Niemczech? Oni sobie zazwyczaj licza za strone , a 2 indeksy to troche sporo tego...Tlumacz moze byc Polakiem, wazne tylko, aby byl tlumaczem przysieglym zarejstrowanym w Niemczech.[/QUOTE]

a tobie to chodzi tylko o przetlumaczenie papierow zeby miec do pracy, czy przetlumaczenie zeby dac do uznania? Bo to sa dwie rozne sprawy. pytanie bylo o tlumaczenie a nie uznawanie, wiec spokojnie mozna sobie przetlumaczyc w PL jesli chce sie bewerbowac do pracy, ale jesli chce sie uznawac papiery to wtedy tlumaczyc nalezy tutaj.

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:25 ----------

Cytat:
Napisane przez meire Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź..

A czy jeśli dziecko będzie na jego karcie podatkowej i mąż będzie pobierać na nie pieniądze, to nie będzie musiało chodzić tam do szkoły?.. być tam zameldowane?.. czy mogę być z dzieckiem w Polsce i wtedy też dostanie taka samą kwotę na dziecko?

A czy ja też muszę się tam zameldować i wziąć tą 5 klasę?.. nie będzie to kolidować z tym, że będę mieszkała tutaj?.. tutaj aktualnie mam pracę, ale jestem na l4, a potem będę na rocznym macierzyńskim.. nie wiemy, jak to rozwiązać...

A ja jestem w czwartym miesiącu ciąży... czy jeśli on miałby ubezpieczenie, to mogłabym rodzić tam?.. czy nie mogę być ubezpieczona na jego karcie z racji mojego zatrudnienia tutaj?..

Przepraszam za taką ilość pytań, ale zawsze lepiej zapytać kogoś, kto jest tam na miejscu, wie co i jak... Rozważamy to na wszystkie możliwe sposoby, bo jednak tutaj jest, jak jest z pracą, ale ma ją stałą, a to już sukces... nie chcemy się zakopać na tyle, żeby było finansowo tak samo, albo gorzej... ehhh
Ja póki co wyjechać z nim nie mogę, bo mam tu ponad 80-letnią babcią, którą muszę się opiekować, bo nie ma nikogo poza nami... dlatego myśleliśmy, żeby przez jakiś czas on tam pracował (i tak większość czasu spędzałby w Polsce ze względu na projekty, a dopiero potem przenieść się tam..)..
jesli bedziecie zameldowani w PL i bedziecie w Pl mieszkac to Kindergeld sie nie nalezy. Owszem ludzie kombinuja i czasami pobieraja, ale jak to wychodzi na jaw nie zawsze moze byc wesolo. zeby otrzymac Kindergeld trzeba byc zameldowanym w DE.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-11, 12:32   #2468
meire
Zakorzenienie
 
Avatar meire
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 318
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość


jesli bedziecie zameldowani w PL i bedziecie w Pl mieszkac to Kindergeld sie nie nalezy. Owszem ludzie kombinuja i czasami pobieraja, ale jak to wychodzi na jaw nie zawsze moze byc wesolo. zeby otrzymac Kindergeld trzeba byc zameldowanym w DE.
Tak tez myślałam.. a kombinować nie zamierzam..
A czy jak mąż zamelduje dzieci i siebie (bo siebie musi ze względu na pracę..), to one będą musiały pójść tam do szkoły?.. czy mogą być ze mną tutaj i też się tu uczyć?..
Ubezpieczenie zdrowotne też wolałabym miec tu w Polsce, bo nie wyobrażam sobie z każdym katarem jechac do DE..
__________________
Shouldn't let You torture me so sweetly... but I can't say "no" to You...





Zuzka - ur. 19.11.2009

Julcia - 08.11.2013

II - 22.05.2014

Natalka - 28.01.2015

16.01.2015


meire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 12:33   #2469
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez meire Pokaż wiadomość
Ja to ja... przez jakiś rok, dwa i tak bym tu została jeszcze, więc mogę byc na swoim ubezpieczeniu.. ale czy on wtedy dostałby 3 klasę?.. no i jak z dziećmi.. czy jakby wziął je na swoją kartę ubezpieczeniową, czy musiałyby tam chodzić do szkoły, żeby dostać na nie Kindergeld?.. ehh.. skomplikowane to wszystko...
jak poda ze ma rodzine to bedzie na trojce. Dzieci musza byc zameldowane w DE tak samo jak i wy zeby dostawac na nie Kindergeld, a jak beda zameldowane to i szkola moze sie o nie upomniec.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 14:22   #2470
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy IV :)

Zeby dzieci dostawaly Kindergeld moga byc zamedlowane tylko w Pl ja uczylam sie w Pl, a moi rodzice mieli meldunek w De i dostawali na uczace sie dzieci Kindergeld a nie ukrywali tego ze ucze sie i mieszkam w Pl.
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 14:51   #2471
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
Zeby dzieci dostawaly Kindergeld moga byc zamedlowane tylko w Pl ja uczylam sie w Pl, a moi rodzice mieli meldunek w De i dostawali na uczace sie dzieci Kindergeld a nie ukrywali tego ze ucze sie i mieszkam w Pl.
Ja miałam tak samo, Tż pracowął przez rok czasu tutaj a ja z dziećmi byłam w Pl i Kindergeld (legalnie) mi się należał. Jednakże całkiem inaczej się go załatwiało, bo przez Polską stronę i niestety tak namieszali, że 2 lata na Kindergeld czekałam, ale mi wszystko nadpłacili.
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-11, 15:00   #2472
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy IV :)

ja nie wiem jak rodzice zalatwiali musialabym spytać się, ale chyba nie czekali długo, i tez pamietam ze dostali wstecz nadpłate
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 15:01   #2473
meire
Zakorzenienie
 
Avatar meire
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 318
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Butterfly_27 Pokaż wiadomość
Ja miałam tak samo, Tż pracowął przez rok czasu tutaj a ja z dziećmi byłam w Pl i Kindergeld (legalnie) mi się należał. Jednakże całkiem inaczej się go załatwiało, bo przez Polską stronę i niestety tak namieszali, że 2 lata na Kindergeld czekałam, ale mi wszystko nadpłacili.
No, to juz zupelnie jestem zakrecona.. nie jest to moze przypadkiem zalezne od landu?..
Ja z dziecmi docelowo i tak sie przeniesiemy do Niemiec, ale poki jest babcia, to jej nie zostawie, wiec nie wiem ile czasu bedziemy jeszcze tutaj.. Maz i tak bedzie wiecej z Polski poki co pracowal...
A jak sie zalatwia ten Kindergeld?.. Przez jaki urzad?
Rozumiem, ze nawet jesli bedziemy z dziecmi zameldowani tutaj, to i tak 3 klasa podatkowa mu sie nalezy?
A ile czasu musi byc maz tam zameldowany, zeby dostal pieniadze na dzieci?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Shouldn't let You torture me so sweetly... but I can't say "no" to You...





Zuzka - ur. 19.11.2009

Julcia - 08.11.2013

II - 22.05.2014

Natalka - 28.01.2015

16.01.2015



Edytowane przez meire
Czas edycji: 2014-08-11 o 15:02
meire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 15:33   #2474
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

A czekajcie, tak mysle i mysle jak to u mojej znajomej jest i chyba jednak wystarczy jak facet jest w DE zameldowany, ale wlasnie moga byc kombinacje przy zalatwianiu. Jak by cala rodzina miala tylko polski meldunek mimo ze facet w De pracuje to dupa zimna.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 15:41   #2475
meire
Zakorzenienie
 
Avatar meire
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 318
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
A czekajcie, tak mysle i mysle jak to u mojej znajomej jest i chyba jednak wystarczy jak facet jest w DE zameldowany, ale wlasnie moga byc kombinacje przy zalatwianiu. Jak by cala rodzina miala tylko polski meldunek mimo ze facet w De pracuje to dupa zimna.
No, maz musi sie zameldowac, ze wzgledu na legalna umowe.. Ale skoro to wystarczy, to nam bardzo ulatwia obecna sytuacje..
A czy ten kindergeld, to przysluguje w 100%, czy mniej, jak sie tu mieszka?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Shouldn't let You torture me so sweetly... but I can't say "no" to You...





Zuzka - ur. 19.11.2009

Julcia - 08.11.2013

II - 22.05.2014

Natalka - 28.01.2015

16.01.2015


meire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 16:46   #2476
katrinsja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 8
Dot.: Niemcy IV :)

Witam,
jestem tu nowa podczytuje was regularnie, bo moj maz od maja pracuje w Niemczech. Niestety ostatnie moje aktualne informacje mówia, ze jesli dzieci sa zameldowane w PL przy matce, a ojciec jest zameldowany i pracuje w Niemczech to Kindergeld niestety sie nie nalezy. Zmiany te weszły niedawno. Jesli ma ktos inne info to mnie poprawcie
katrinsja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 16:59   #2477
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez meire Pokaż wiadomość
No, to juz zupelnie jestem zakrecona.. nie jest to moze przypadkiem zalezne od landu?..
Ja z dziecmi docelowo i tak sie przeniesiemy do Niemiec, ale poki jest babcia, to jej nie zostawie, wiec nie wiem ile czasu bedziemy jeszcze tutaj.. Maz i tak bedzie wiecej z Polski poki co pracowal...
A jak sie zalatwia ten Kindergeld?.. Przez jaki urzad?
Rozumiem, ze nawet jesli bedziemy z dziecmi zameldowani tutaj, to i tak 3 klasa podatkowa mu sie nalezy?
A ile czasu musi byc maz tam zameldowany, zeby dostal pieniadze na dzieci?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Cytat:
Napisane przez meire Pokaż wiadomość
No, maz musi sie zameldowac, ze wzgledu na legalna umowe.. Ale skoro to wystarczy, to nam bardzo ulatwia obecna sytuacje..
A czy ten kindergeld, to przysluguje w 100%, czy mniej, jak sie tu mieszka?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Cytat:
Napisane przez katrinsja Pokaż wiadomość
Witam,
jestem tu nowa podczytuje was regularnie, bo moj maz od maja pracuje w Niemczech. Niestety ostatnie moje aktualne informacje mówia, ze jesli dzieci sa zameldowane w PL przy matce, a ojciec jest zameldowany i pracuje w Niemczech to Kindergeld niestety sie nie nalezy. Zmiany te weszły niedawno. Jesli ma ktos inne info to mnie poprawcie
No właśnie miałam o tym napisać, że zmieniło się to dotyczące kindergeldu lub ma się za niedługo zmienić Pewnie też przez turków, pełno ich tu, dzieci z matką w turcji, a facet ani nie pracuje tylko na zasiłku siedzi i kindergeld na swoje dzieci pobiera, a niektórzy mają ich po 4-8
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 18:30   #2478
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Legalnie pracowac to on chyba tez moze bedac zameldowany tylko w PL, a przynajmniej do niedawna tak jeszcze bylo.
Czyli z tym Kindergeldem dobrze mi dzwonilo? Kiedys wiem ze facet przybywal w DE a rodzina w PL i kasa byla, pozniej sie to zmienilo i slyszalam ze tak nie ma juz, ale to bylo tak ze jedni mieli, inni nie, wiec sobie dopowiedzialam ze cos ukryli i dlatego nadal dostaja. Pewnie to byl czas tych zmian, wiec chaos lubi wtedy byc.
Najlepiej jak sie denerwowac za wczas nie bedziesz, tylko jak chlop juz tutaj bedzie to sie u pracodawcy wypyta co i jak i dowie sie u zrodla czy sie nalezy czy nie. Trzeba wziasc pod uwage ze co Land to inna polityka( nie we wszystkim, ale roznie bywa).
My tu bedziemy gadac, a pewnie przepisy jeszcze zdarza sie zmienic i bedzie calkiem inaczej.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2014-08-11 o 18:36
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 06:39   #2479
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Niemcy IV :)

Powiedzcie mi, a jak to jest z zameldowaniem? Na polski dowód się zamelduję bez problemu? I co wtedy z meldunkiem w Pl? Muszę się w Pl wymeldować czy to nie robi różnicy?
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-12, 06:48   #2480
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Chardon Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi, a jak to jest z zameldowaniem? Na polski dowód się zamelduję bez problemu? I co wtedy z meldunkiem w Pl? Muszę się w Pl wymeldować czy to nie robi różnicy?
Ja mam w pl i w de
A dowód wystarczy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-13, 09:51   #2481
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez meire Pokaż wiadomość
No, maz musi sie zameldowac, ze wzgledu na legalna umowe.. Ale skoro to wystarczy, to nam bardzo ulatwia obecna sytuacje..
A czy ten kindergeld, to przysluguje w 100%, czy mniej, jak sie tu mieszka?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
przysługuje normalnie
nie ogarniam chwilowo, też się przeprowadzasz czy tylko mąż? muszę nadrobić ale później, teraz po podróży mam leniwy mózgowo poranek
__________________
Insta: holistraw

Edytowane przez slomka
Czas edycji: 2014-08-13 o 09:53
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 13:26   #2482
sarah67
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 777
Dot.: Niemcy IV :)

Co do kindergeld to mieszka Polak obok a Jego zona i dzieci w Pl i dostaje na nie


Jestem dumna z mojej córci jako jedyna w swojej grupie nie płacze i chętnie zostaje w przedszkolu

a ja sobie wkrecam ze widocznie zle Jej z Mamusią


teraz 2 tygodnie był okres ochronny ze przychodzi sie z Rodzicami ale juz w pierwszym tygodniu puszczali mnie do domu

ale wydaje mi sie ze przedszkola w Pl lepsze są

no i wykupilam Jej obiady na ten tydzien a deser z tego co zauwazylam dano Jej raz hmm

wiec na przyszly tydzien juz nie wykupilam

a i tak Ona jako jedyna w swojej grpie jadla
sarah67 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 13:35   #2483
mala153
Raczkowanie
 
Avatar mala153
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: De
Wiadomości: 189
Red face Dot.: Niemcy IV :)

Hey

czy mogę dolaczyc?
mala153 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 14:41   #2484
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez sarah67 Pokaż wiadomość
Co do kindergeld to mieszka Polak obok a Jego zona i dzieci w Pl i dostaje na nie


Jestem dumna z mojej córci jako jedyna w swojej grupie nie płacze i chętnie zostaje w przedszkolu

a ja sobie wkrecam ze widocznie zle Jej z Mamusią


teraz 2 tygodnie był okres ochronny ze przychodzi sie z Rodzicami ale juz w pierwszym tygodniu puszczali mnie do domu

ale wydaje mi sie ze przedszkola w Pl lepsze są

no i wykupilam Jej obiady na ten tydzien a deser z tego co zauwazylam dano Jej raz hmm

wiec na przyszly tydzien juz nie wykupilam

a i tak Ona jako jedyna w swojej grpie jadla
to zalezy jakie przedszkole. Moje bylo lepsze od tych w PL, mnie sie bardziej podobalo.
To u ciebie wykupuje sie obiady na tydzien i pozniej mozna nie wykupic? U mnie placilo sie za caly miesiac z gory, czy dziecko bylo w przedszkolu czy nie. Pod tym wzgledem, fakt lepiej w PL, bo placisz tylko za to co dziecko naprawde wykorzystalo, ale reszta mi sie tutaj bardziej podobala.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-17, 16:02   #2485
sarah67
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 777
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
to zalezy jakie przedszkole. Moje bylo lepsze od tych w PL, mnie sie bardziej podobalo.
To u ciebie wykupuje sie obiady na tydzien i pozniej mozna nie wykupic? U mnie placilo sie za caly miesiac z gory, czy dziecko bylo w przedszkolu czy nie. Pod tym wzgledem, fakt lepiej w PL, bo placisz tylko za to co dziecko naprawde wykorzystalo, ale reszta mi sie tutaj bardziej podobala.

tzn. moje dziecko nie chodziło w przedszkolu do przedszkola tylko pamietaz jak moje kuzynki czy siostra chodzily, teraz w przedszkolu poznalam polkę i On tez opowiadała

i tak tutaj w De w moim przedskolu moge wykupic na tydzien obiady, i w corci grupie nikt nie je wiec pani owiedziala ze dopiero od wrzesnia jak bedzie wiecej dzieci i ze One wtedy beda jadly w swojej grupie a nie na stolówce



Dziewczyny a szczepiłyście swoje dzieci na pneumokoki?
ja sie zastanawiam cały czas
boje sie szczepic i boje sie nie szczepic

a jak czytam tego typu rzeczy to juz calkiem nie wiem co robić

http://kefir2010.wordpress.com/2013/...-bezuzyteczne/
sarah67 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-17, 18:18   #2486
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Ja szczepilam na wszystko, na odkleszczowe zapalenie mozgu tez.
Ja takich polskich rzeczy nie czytam, bo to sie ma nijak z tutejsza rzeczywistoscia. W De nie ma szczepionek konserwowanych rtecia, juz dawno to zlikwidowano,a w Pl to nadal standart. Poza tym w DE poki co jeszcze nie ma przymusu szczepien, kazdy szczepi dziecko jak chce, wiec znow doniesienia o przymusowym szczepieniu na polskich stronych nijak maja sie do tutejszej rzeczywitosci.
Twoje dziecko i ty decydujesz na co je szczepisz.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-17, 20:10   #2487
madziulka_
Zakorzenienie
 
Avatar madziulka_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 110
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ja szczepilam na wszystko, na odkleszczowe zapalenie mozgu tez.
Ja takich polskich rzeczy nie czytam, bo to sie ma nijak z tutejsza rzeczywistoscia. W De nie ma szczepionek konserwowanych rtecia, juz dawno to zlikwidowano,a w Pl to nadal standart. Poza tym w DE poki co jeszcze nie ma przymusu szczepien, kazdy szczepi dziecko jak chce, wiec znow doniesienia o przymusowym szczepieniu na polskich stronych nijak maja sie do tutejszej rzeczywitosci.
Twoje dziecko i ty decydujesz na co je szczepisz.
Monika, czy tutaj po porodzie dostanę listę szczepien do wyboru (np. od wybranego pediatry) czy jak to wygląda? Za wszystkie się płaci?
__________________



madziulka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-17, 20:40   #2488
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Nie za szczepienia sie nie placi, chyba ze bys chciala cos ponad ( odkleszczowe zapalenie mozgu jest na zyczenie rodzicow i tez za darmo, za to hepatitis A musialabys sobie sama zaplacic). Idac na kazde U lekarka ci mowi jakie szczepienie nalezalo by zrobic i mowisz czy chcesz czy nie. Jedno mielismy jakies co do okreslonego terminu bylo bezplatne, chyba jakies kolo 1,5-2 lat , a jak by dzieko skonczylo dany wiek to juz trzeba by bylo zaplacic 80€. Poza tym nie mielismy ograniczen. nawet na grype szczepisz sie za darmo i jako dorosla osoba tezec itd odnawiasz za darmo. KK to pokrywa
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-17, 21:09   #2489
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy IV :)

Kobietki, orientujecie się ile kosztuje usunięcie ósemki?
Jestem ubezpieczona w TK.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-18, 09:42   #2490
mala153
Raczkowanie
 
Avatar mala153
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: De
Wiadomości: 189
Dot.: Niemcy IV :)

Wutaj.
Ja właśnie zmieniam KK na Knapschaft z Ikk.
Mam do usunięcia 3 ósemki . Gdybym chciała pełna na róże 250e tak mam silnego głupiego Jasia.
mala153 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-23 20:32:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:10.