Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-10-25, 09:24   #4231
lirene21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

bardzo dziękuję za informację , uspokoiłaś mnie
lirene21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-23, 17:42   #4232
alamat77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Witam,

Meczy mnie pewnien problem,otoz:

w niedziele, bralam swoja 3 tabletke Noynette o godzinie 20. Obudzilam sie w nocy i od razu pobieglam do toalety wymiotowac (zatrulam sie jedzeniem), w biegu spojrzalam na zegarek, byla 1 w nocy, wiec spokojna bylam,ze minelo 5 h od zazycia tabletki. Rano jednak, po analizie wieczoru, doszlam do wniosku,ze jeden zegarek w domu mam nieprzestawiony,a w tym amoku biegania do WC nie moglam przypomniec na, ktory spojrzalam, wiec wzielam pod uwage opcje,ze tabletka mogla sie nie wchlonac, bo moglo minac tylko 4 h- PANIKA wiec rano wzielam kolejna tabletke z rezerwowego opakowania,ale w ciagu 12 h od wymiotow, a nie od zazytej dzien wczesniej tabletki.
Nastepnego dnia wybralam sie do mojej Pani ginekolog, ktora uspokoila mnie,ze tabletka wchlonela sie przez te 4 godziny i ze mam normalnie dokonczyc opakowanie, czyli wziac 21 tabletek, lacznie z ta rezerwowa 22 i normalnie zrobic przerwe tak jak robilam i zaczynac nowe opakowanie w tym dniu co zawsze. Uprzedzila mnie,ze moze mi sie wszystko przestawic i ze krwawienie moge dostac nawet pod koniec naestepnego opakowania. Uspokojona wyszlam z gabienteu, jednak teraz mam schizy jak te 22 tabletki sie odbija na mnie i czy to nie zaburzy zabezpieczenie w zaden sposob??? Prosze o odpowiedz,bo zwariuje niedlugo
alamat77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-24, 18:39   #4233
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez alamat77 Pokaż wiadomość
Witam,

Meczy mnie pewnien problem,otoz:

w niedziele, bralam swoja 3 tabletke Noynette o godzinie 20. Obudzilam sie w nocy i od razu pobieglam do toalety wymiotowac (zatrulam sie jedzeniem), w biegu spojrzalam na zegarek, byla 1 w nocy, wiec spokojna bylam,ze minelo 5 h od zazycia tabletki. Rano jednak, po analizie wieczoru, doszlam do wniosku,ze jeden zegarek w domu mam nieprzestawiony,a w tym amoku biegania do WC nie moglam przypomniec na, ktory spojrzalam, wiec wzielam pod uwage opcje,ze tabletka mogla sie nie wchlonac, bo moglo minac tylko 4 h- PANIKA wiec rano wzielam kolejna tabletke z rezerwowego opakowania,ale w ciagu 12 h od wymiotow, a nie od zazytej dzien wczesniej tabletki.
Nastepnego dnia wybralam sie do mojej Pani ginekolog, ktora uspokoila mnie,ze tabletka wchlonela sie przez te 4 godziny i ze mam normalnie dokonczyc opakowanie, czyli wziac 21 tabletek, lacznie z ta rezerwowa 22 i normalnie zrobic przerwe tak jak robilam i zaczynac nowe opakowanie w tym dniu co zawsze. Uprzedzila mnie,ze moze mi sie wszystko przestawic i ze krwawienie moge dostac nawet pod koniec naestepnego opakowania. Uspokojona wyszlam z gabienteu, jednak teraz mam schizy jak te 22 tabletki sie odbija na mnie i czy to nie zaburzy zabezpieczenie w zaden sposob??? Prosze o odpowiedz,bo zwariuje niedlugo
Nie zaburzy zabezpieczenia, prawdopodobnie nie odczujesz nawet tego, że brałaś dodatkową tabl. Spokojnie!
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-24, 22:15   #4234
xkochaj1mnie6xd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

11 listopada mialam dostac okseu.. dostałam 18 listopada i w ten dzien zazylam pierwsza tabletke ale tak wyszlo ze chwile po zazyciu zwymiotowalam:/ przez kolejne 3 dni bralam normalnie tabletki o tej samej porze a 4 dnia uprawiałam seks z moim chłopakiem bez zabezpieczenia. (konczac we mnie) czy jest mozliwosc ze zajde w ciaze? prosze o szybka odpowiedz
xkochaj1mnie6xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-25, 15:14   #4235
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Wzięłaś druga tabletkę po wymiotach ? Jeśli nie to jest możliwość zajścia w ciążę. Po nie przyjęciu tabletki w pierwszym tygodniu powinno się przez 7 dni dodatkowo zabezpieczać.
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-25, 15:52   #4236
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

No ale po co czytać ulotkę, nie? Lepiej sobie brać na pałsona, a w razie wątpliwości najpierw uprawiać seks, a potem pytać.
__________________

kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-25, 22:25   #4237
bierdonka
Wtajemniczenie
 
Avatar bierdonka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: jestem czarownica wiec pewnie gdzies latam na miotle...
Wiadomości: 2 048
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Dziewczyny, mam bardzo ważną sprawę.
1 tabletkę z blistra biorę w niedzielę,
teoretycznie więc ostatnia powinna być w sobotę, od niedzieli przerwa.
Nie wiem co mi strzeliło do głowy, ale wzięłam w niedzielę również (nie miałam przy sobie "swojego" blistra, tylko zapasowy u narzeczonego). W poniedziałek rozpoczęłam przerwę. Co teraz zrobić? Czy będzie to miało wpływ na skuteczność?
Podsumowując - tabletki brałam 22 dni zamiast 21, przerwa musi być 7 dni. Jak to rozwiązać? Zacząć brać w poniedziałek?

I drugie pytanie - czysto teoretyczne i nie związane z poprzednim - czy tabletki można brać krócej niż 21 dni (tj. przyspieszyć przerwę np. o 1 czy 2 dni)?
bierdonka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-25, 22:57   #4238
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez bierdonka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam bardzo ważną sprawę.
1 tabletkę z blistra biorę w niedzielę,
teoretycznie więc ostatnia powinna być w sobotę, od niedzieli przerwa.
Nie wiem co mi strzeliło do głowy, ale wzięłam w niedzielę również (nie miałam przy sobie "swojego" blistra, tylko zapasowy u narzeczonego). W poniedziałek rozpoczęłam przerwę. Co teraz zrobić? Czy będzie to miało wpływ na skuteczność?
Podsumowując - tabletki brałam 22 dni zamiast 21, przerwa musi być 7 dni. Jak to rozwiązać? Zacząć brać w poniedziałek?

I drugie pytanie - czysto teoretyczne i nie związane z poprzednim - czy tabletki można brać krócej niż 21 dni (tj. przyspieszyć przerwę np. o 1 czy 2 dni)?
Nic się nie stanie, teraz zrób normalnie 7 dniową przerwę i tyle, nie będzie to miało wpływu na skuteczność antykoncepcyjną ani na nic innego. Skoro ostatnią tabletkę (22gą) wzięłaś w niedzielę to następny blister rozpoczynasz w poniedziałek.

Tak, można zrobić sobie szybciej przerwę. W ulotce jest napisane, że jeśli zapomni się tabletki w 3 tygodniu brania to można od razu odstawić tabletki i zrobić przerwe - to znaczy, że jeśli chodzi o ostatnie 7 tabletek z opakowania to możesz sobie dowolnie skracać opakowanie (lub też je wydłużać, tak jak Ci się teraz niechcący przytrafiło) aby np. przesunąć sobie krwawienie.
__________________

kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-25, 22:59   #4239
bierdonka
Wtajemniczenie
 
Avatar bierdonka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: jestem czarownica wiec pewnie gdzies latam na miotle...
Wiadomości: 2 048
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

kluskaO, dziękuję bardzo
tak właśnie myślałam, że nic poważnego się nie stało, ale zawsze lepiej zapytać niż potem żałować
bierdonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-26, 11:00   #4240
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez bierdonka Pokaż wiadomość
kluskaO, dziękuję bardzo
tak właśnie myślałam, że nic poważnego się nie stało, ale zawsze lepiej zapytać niż potem żałować

to co zrobilas to wydluzenie opakowania. Ja stosuje to bardzo czesto zeby np. przesunac okres.
Nigdy nie mam okresu w weekendy. dlatego jak wypada mi krwawienei na so lub niedz to dobieram tabletki bioraz (22 lub23 lub wiecej) w danym ciagu w celu przesuniecia krwawienia na pozniej.


to jedna z zalet tabletek ze np. nigdy na wakacjach, waznych wyjazdach nie musimy sie martiwc ze bedzie okres
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 10:44   #4241
bierdonka
Wtajemniczenie
 
Avatar bierdonka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: jestem czarownica wiec pewnie gdzies latam na miotle...
Wiadomości: 2 048
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
to co zrobilas to wydluzenie opakowania. Ja stosuje to bardzo czesto zeby np. przesunac okres.
Nigdy nie mam okresu w weekendy. dlatego jak wypada mi krwawienei na so lub niedz to dobieram tabletki bioraz (22 lub23 lub wiecej) w danym ciagu w celu przesuniecia krwawienia na pozniej.


to jedna z zalet tabletek ze np. nigdy na wakacjach, waznych wyjazdach nie musimy sie martiwc ze bedzie okres
czyli masz "zapasowy" blister właśnie na takie "dobieranie"? Bo mój gin był raczej niechętny wypisać mi więcej o 1 opakowanie i wylicza miesiącami - na listopad, grudzień... itd.
bierdonka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-27, 13:21   #4242
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez bierdonka Pokaż wiadomość
czyli masz "zapasowy" blister właśnie na takie "dobieranie"? Bo mój gin był raczej niechętny wypisać mi więcej o 1 opakowanie i wylicza miesiącami - na listopad, grudzień... itd.

moj gin wypisuje mi na recepcie 3 opakowania. I zawsze wykupuje wszystkie wiec mam "zapas". Dobieram po prostu z nastepnego opakowania a potem albo biore niepełne (np. 17 tabl i przerwa) albo dobieram jeszcze z nastepnego... roznie

moj mi nie wylicza kiedys powiedzialam mu ze mi sie recepty zgubily i chce ponownie ;P a tak naprawde mi sie nie zgubily ale mialam wyjazd na wakacje i potrzebowalam 4 opakowania a nie chcialo mi sie ponownie przychodzic a recepty na 4 opakowania moj gin nie daje ;]
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png




Edytowane przez kamila2006
Czas edycji: 2011-11-27 o 13:23
kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 13:27   #4243
Avellka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Hey w srode zapomnialam wziac tabletke (biore ja o 7 rano) i obudzilam sie dopiero nastepnego dnia ze jej nie wzielam wiec zjadlam 2 na raz. bylo to w 3 tygodniu brania i dzisiaj wzielam ostatnia tabletke. niestety nie mam juz tabletek - mam recepte. i w sumie wolalabym zrobic przerwe. czy jest konieczne branie kolejnego blistra? czy moge jednak zrobic ta przerwe?
Avellka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 13:32   #4244
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Ja dostaje od razu na 6 opakowań, zawsze
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 13:40   #4245
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez Vanique Pokaż wiadomość
Ja dostaje od razu na 6 opakowań, zawsze

tez bym chciala ;p ale moj gin uwaza ze musi miec kontakt z pacjentką i widziec ewentualne skutki :P NA KAZDEJ wizycie jest badanie (fotel+ wywiad o skutki uboczne) dodam ze chodze na nzf a mimo to taki przewrazliwiony lekarz ;p
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 13:50   #4246
Avellka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

hey
w srode zapomnialam tabletki.. biore je o godzinie 7 rano (mialam ciezka noc -> zatrucie pokarmowe) i w ogole z glowy wypadla mi tabletka. nastepnego dnia sie o tym dowiedzialam i wzielam 2 na raz. dodam ze byl to 3 tydzien. Dzisiaj wzielam ostatnia tabletke z opakowania. i w ulotce jest ze powinnam nie robic przerwy. ale czy moge? w sumie wolalabym zrobic chociaz 4 dniowa.. ale nie brac kolejnego opakowania. czy moge zrobic przerwe? czy to moze wplynac jakos na skutecznosc ? (weekend spedzilam z moim nerzeczonym)
Avellka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 13:55   #4247
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Też mam zawsze badanie, jak coś mi dolega to mogę powiedzieć, zapytać. Nie wiem czy jest dobrym ginekologiem, nigdy z jakimś większym problemem do niego nie szłam (raz do niego przyskoczyłam zapytać się o antybiotyk bo dostałam, był dość silny. Jak zobaczył receptę to przepisał mi jeszcze globulki bo powiedział że bez nich nabawiła bym się infekcji). Mam do niego blisko, lajtowo się dostać mi to odpowiada )
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 21:06   #4248
Yennefer2505
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 15
Dot.: Wymioty a tabletki antykoncepcyjne - wątek zbiorczy.

Mam problem. Wczoraj kochałam się z chłopakiem o 18. O 21 wzięłam tabletkę, o 22.30 wymiotowała. Najgorsze jest to, że to sobie dopiero teraz uświadomiłam i dodatkową tabletkę wzięłam dopiero o 19. Nie mam pojęcia co mam teraz zrobić? Dodam ze jestem w drugim tygodniu brania tabletek.
Yennefer2505 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 21:58   #4249
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: Wymioty a tabletki antykoncepcyjne - wątek zbiorczy.

Traktujesz to jako zapomnienie tabletki po prostu, bo ona sie prawdopodobnie nie wchłonęła lub wchłonęła tylko częściowo. A że zapomnienie tabletki w 2 tygodniu jest najbezpieczniejsze (najmniejsze prawdopodobieństwo ciąży) to nie masz sie czym martwić. Zajrzyj do ulotki i poczytaj o zapomnieniu w 2 tygodniu.
__________________

kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-28, 15:06   #4250
kociaczek123402
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Mam pytanie:
Skoro zapomniałam tabletki w piątek o 20:00 i wzięłam ją 14h później czyli w sobotę o 10:00 , potem o zwykłej porze , a w niedzielę odbyłam stosunek to czy istnieje ryzyko ciąży ? Bo w ulotce nic nie piszą o dodatkowym zabezpieczeniu. Proszę o szybką odp.

Zażywam Narayę .
kociaczek123402 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-29, 00:36   #4251
Gacuchna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 346
GG do Gacuchna
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez kociaczek123402 Pokaż wiadomość
Mam pytanie:
Skoro zapomniałam tabletki w piątek o 20:00 i wzięłam ją 14h później czyli w sobotę o 10:00 , potem o zwykłej porze , a w niedzielę odbyłam stosunek to czy istnieje ryzyko ciąży ? Bo w ulotce nic nie piszą o dodatkowym zabezpieczeniu. Proszę o szybką odp.

Zażywam Narayę .
a to zależy od tygodnia. przyklejony jest wątek z uniwersalną ulotką, chociaż nie chce mi się wierzyć, żeby w Twojej ulotce nic nie było.
Gacuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-30, 22:55   #4252
Kasiorek_L
Raczkowanie
 
Avatar Kasiorek_L
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 297
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez kociaczek123402 Pokaż wiadomość
Mam pytanie:
Skoro zapomniałam tabletki w piątek o 20:00 i wzięłam ją 14h później czyli w sobotę o 10:00 , potem o zwykłej porze , a w niedzielę odbyłam stosunek to czy istnieje ryzyko ciąży ? Bo w ulotce nic nie piszą o dodatkowym zabezpieczeniu. Proszę o szybką odp.

Zażywam Narayę .
W ulotce jest napisane na temat ewentualnych zabezpieczeń w przypadku wzięcia tabletki po upływie 12 godzin.. Ryzyko zmniejszenia ochrony przed zajściem w ciążę jest największe jeśli zapomni się tabletki początkowej z pierwszego rzędu lub końcowej z rzędu trzeciego.. Jest tam nawet taki ładny wykres narysowany, nim się sugeruj
Kasiorek_L jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 16:07   #4253
katerinka88
Raczkowanie
 
Avatar katerinka88
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 51
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

w piątek o 7:30 (02.11) wzięłam pierwszą tabletkę z opakowania. Tego samego dnia wieczorem odbyłam stosunek (partner wyprowadził członka ze mnie chwilę przed wytryskiem). W sobotę wzięłam drugą tabletkę, jednak jakieś 1,5-2 godziny od przyjęcia jej, dostałam biegunki. Do toalety biegałam jeszcze jakieś 3 razy, w ok. godzinnych odstępach. Tak źle się czułam, że nie pomyślałam o tym żeby od razu jak mój żołądek się uspokoi zażyć następną tabletkę. tak więc trzecią tabletkę przyjęłam dzisiaj o standardowej porze- 7:30. Czy w ogóle jest możliwość zajścia w ciąże? jak mam dalej postępować? iść jutro do lekarza? ehhh nie wiem już sama- strasznie się zeschizowałam
katerinka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 16:30   #4254
pestka28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 23
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

mi też się tak czasem zdarza, ostatnio miałam grypę żołądkową i latałam do toalety cały czas, wzięłam Orsalit na uzupełnienie składników mineralnych i piłam wodę, żeby się nie odwodnić, co do twojej potencjalnej ciąży - to bardzo wątpię, jeśli dłuższy czas bierzesz tabletki to raczej nie (zależy od dnia cyklu), ale myślę, że prawdopodobieństwo nikłe
pestka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 17:03   #4255
katerinka88
Raczkowanie
 
Avatar katerinka88
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 51
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

może ktoś zechce się jeszcze wypowiedzieć na ten temat?
katerinka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 18:49   #4256
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez katerinka88 Pokaż wiadomość
w piątek o 7:30 (02.11) wzięłam pierwszą tabletkę z opakowania. Tego samego dnia wieczorem odbyłam stosunek (partner wyprowadził członka ze mnie chwilę przed wytryskiem). W sobotę wzięłam drugą tabletkę, jednak jakieś 1,5-2 godziny od przyjęcia jej, dostałam biegunki. Do toalety biegałam jeszcze jakieś 3 razy, w ok. godzinnych odstępach. Tak źle się czułam, że nie pomyślałam o tym żeby od razu jak mój żołądek się uspokoi zażyć następną tabletkę. tak więc trzecią tabletkę przyjęłam dzisiaj o standardowej porze- 7:30. Czy w ogóle jest możliwość zajścia w ciąże? jak mam dalej postępować? iść jutro do lekarza? ehhh nie wiem już sama- strasznie się zeschizowałam
Od piątku mam rewelacje żołądkowe, wczoraj wieczorem (akurat idealnie po tym, jak zażyłam tabsa ) doszła jeszcze biegunka, i to taka fest. Nie CIĘŻKA, ale około 5 bardzo wodnistych wypróżnień w ciągu 5 godzin, dzisiaj rzadziej ale nadal jest. Nie przyjmowałam dodatkowej tabletki, była to 6. tabletka czyli pierwszy tydzień.
Ja tłumaczę sobie to tak, że zagraża CIĘŻKA biegunka, co z resztą nie raz było tutaj poruszane Także spokojnie, będzie ok
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 21:15   #4257
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Też wydaje mi się że jest wszystko w porządku
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-05, 09:13   #4258
agnieszka k
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka k
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wypłoszewo
Wiadomości: 3 576
Send a message via Skype™ to agnieszka k
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

A co jeśli sie pomyli kolejność brania tabletek?
Wczoraj zażyłam nieświadomie tą dzisiejszą a dziś wczorajszą.
Czy to ma jakiś wpływ? Biorę yaz.
__________________



Essence mania trwa


agnieszka k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-05, 13:01   #4259
keira2008
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 800
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez agnieszka k Pokaż wiadomość
A co jeśli sie pomyli kolejność brania tabletek?
Wczoraj zażyłam nieświadomie tą dzisiejszą a dziś wczorajszą.
Czy to ma jakiś wpływ? Biorę yaz.

Nie ma, bo tabletki mają ten sam skład.
__________________

keira2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 07:01   #4260
skipa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 8
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

mam mały problem. Wczoraj był mój 1. dzień nowego opakowania niestety zapomniałam tabletki wziełam ja 11 godzin później. Niby mamy ten czas 12 godzin, ale między 11-12 no to już nie ma tak dużej różnicy... Jak myślicie co powinnam teraz zrobić???
skipa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:15.