Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2 - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-30, 17:48   #4531
Lidka2603
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 40
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cześć dziewczyny, jestem tu całkiem nowa, ale mam nadzieję, że dobrze trafiłam ze swoim pytaniem .
Biorę 3 opakowanieYAZ, jestem przy 10 tabletce, od poniedziałku pojawiło sie u mnie plamienie. Zastanawiam się, czy może mieć mieć na to wpływ fakt, że jestem przeziębiona i osłabiona -mam stan podgorączkowy, jednocześnie czytałąm, że do 3 opakowania może pojawiać się krwawienie śródcykliczne. Czy powinnam się zacząć martwić, a może panikuję?
Jeśli któraś ma podobne doświadczenia, to prosze o odpowiedź , za którą z góry dziękuję
Lidka2603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-30, 18:12   #4532
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Lidka2603 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, jestem tu całkiem nowa, ale mam nadzieję, że dobrze trafiłam ze swoim pytaniem .
Biorę 3 opakowanieYAZ, jestem przy 10 tabletce, od poniedziałku pojawiło sie u mnie plamienie. Zastanawiam się, czy może mieć mieć na to wpływ fakt, że jestem przeziębiona i osłabiona -mam stan podgorączkowy, jednocześnie czytałąm, że do 3 opakowania może pojawiać się krwawienie śródcykliczne. Czy powinnam się zacząć martwić, a może panikuję?
Jeśli któraś ma podobne doświadczenia, to prosze o odpowiedź , za którą z góry dziękuję
Nie powinnaś się niczym martwić. To 3 opakowanie i osłabienie. Jeśli się powtórzy bez przyczyny to znak że Yaz nie trzyma Ci cyklu i powinnaś je zmienić
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-01, 10:19   #4533
Lidka2603
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 40
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Dzięki, mam nadzieję, że plamienie minie samo i juz nie wróci, bo nie chciałabym zmieniać tabletek, te zdecydowanie dobrze znoszę
Lidka2603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-01, 12:50   #4534
Aphrodisyack
Zadomowienie
 
Avatar Aphrodisyack
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Lub.
Wiadomości: 1 144
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Dziewczyny, lekarz zmienił mi tabletki z Qlairy na Yaz. Przy Qlairze troche przytyłam, miałam masakryczną huśtawkę nastrojów i zaczęła drętwieć mi łydka, nie wspomnę już o nadwrażliwości piersi....masakra! Dziś zaczęłam stosować Yaz. Tak generalnie... jak się po Yaz czujecie? Przybieracie na wadze? Boli Was coś?
__________________
Homo sum, nihil humani a me alienum esse puto.


Aphrodisyack jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-01, 16:02   #4535
Lidka2603
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 40
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Na początku stosowania Yaz nawet schudłam, teraz waga jest na stałym poziomie, piersi troszkę urosły innych ubocznych skutków raczej nie mam
Lidka2603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 07:43   #4536
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez mandarynkka86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam problem. Tzn na pewno zrobię sobei test ale chcialbym choc trochę się uspokoić dopoki go ni wykonam dzis po pracy.
Łącze opakowania od jakiegoś czasu i w tym miesiącu na tabletce nr 6 zapomniałam się i nie wzielam jej. Wzielam DOPIERO na drugi dzien po poludnou (a powinnam wziac dzien wczesiej wieczorem), przerwa wyniosla ok 18-19 godzin. Wzielam wobec tego tę zapomnianą ok godz. 17.00 i nastepna o czasie czyli gdzies ok 20.00 .
w ten dzien natomiast wwspolzylam (chodzi mi o dzien kiedy wzielam zaległa tabletke) z mezem. Bylo to 4 dni temu . Dzisiaj mam jakies dziwne objawy. Jestem senna, zmeczona , czuję jakiś ucisk w zoladku ... kurcze i świruję ze zaszłam. Myslicie ze to mozliwe? Przez pominiecie jednej tabletki , przy laczeniu kilku opakowan i ciaglym braniu tabsów?
Mam jeszcze zespol policystycznych jajnikow, wiec ryzyko zajscia w ciaze jest mniejsze, ale skad te obajwy...nie wiem czy to nie autosugestia plata mi figle, ale boje sie:-(
Teoretycznie możliwość chyba może być, bo z tego co pamiętam w ulotce jest napisane, że przy pominięciu tabletki z pierwszych 7 dni, trzeba się dodatkowo zabezpieczać.

A testy ciążowe wykonuje się z porannego moczu (chyba, że znalazłaś jakiś wyjątkowy) - inaczej wynik może być zafałszowany.
__________________

Edytowane przez Lea_ny
Czas edycji: 2011-12-02 o 07:44
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 16:43   #4537
justyska_0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 25
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Spokojnie, wydaje mi się, że nie masz się o co martwić, być może Twoje dolegliwości spowodowane są tym, że przyjęłam jakby "podwójną" dawkę hormonów. Na ulotce jest napisane, że nawet jeśli zapomniałaś jedną tabletkę, to powinnaś przyjąć ją w ciągu 12 h, ale chyba mimo pominięcia jednej nie istnieje jeszcze wielkie prawdopodobieństwo zajścia w ciąże.Dodatkowo po 4 dniach nie powinnaś mieć żadnych objaw ciąży bo samo zapłodnienie trwa ok 7 dn no i to tak krótkim czasie żaden test ciążowy nie wykryje ewentualnej ciąży...

---------- Dopisano o 17:43 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Aphrodisyack Pokaż wiadomość
Dziewczyny, lekarz zmienił mi tabletki z Qlairy na Yaz. Przy Qlairze troche przytyłam, miałam masakryczną huśtawkę nastrojów i zaczęła drętwieć mi łydka, nie wspomnę już o nadwrażliwości piersi....masakra! Dziś zaczęłam stosować Yaz. Tak generalnie... jak się po Yaz czujecie? Przybieracie na wadze? Boli Was coś?
Stosuję YAZ już od ponad roku i jestem bardzo zadowolona, po pierwsze w moim przypadku waga spadła, bo YAZ nie zatrzymuje wody w organiźmie, dodatkowo, poprawiła mi się cera i trochę urosły piersi.Nie zauważyłam też żadnych możliwych skutków ubocznych typu spadek libido, obniżenie nastroju itp. chyba jedynym minusem jest niestety cena;/
justyska_0 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-05, 09:15   #4538
agnieszka k
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka k
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wypłoszewo
Wiadomości: 3 576
Send a message via Skype™ to agnieszka k
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

A co jeśli sie pomyli kolejność brania tabletek?
Wczoraj zażyłam nieświadomie tą dzisiejszą a dziś wczorajszą.
Czy to ma jakiś wpływ? Biorę yaz.
__________________



Essence mania trwa


agnieszka k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-05, 10:21   #4539
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez agnieszka k Pokaż wiadomość
A co jeśli sie pomyli kolejność brania tabletek?
Wczoraj zażyłam nieświadomie tą dzisiejszą a dziś wczorajszą.
Czy to ma jakiś wpływ? Biorę yaz.
nic się nie stanie, dopóki nie pomylisz białej z różową. ale zastanawiam się jakim cudem udało Ci się to zrobić - chyba po ciemku
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-05, 17:02   #4540
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Aphrodisyack Pokaż wiadomość
Dziewczyny, lekarz zmienił mi tabletki z Qlairy na Yaz. Przy Qlairze troche przytyłam, miałam masakryczną huśtawkę nastrojów i zaczęła drętwieć mi łydka, nie wspomnę już o nadwrażliwości piersi....masakra! Dziś zaczęłam stosować Yaz. Tak generalnie... jak się po Yaz czujecie? Przybieracie na wadze? Boli Was coś?
Jak lekarz ci zalecił przejść z Qlairy na Jazz?. Od razu po białych tabletkach Qlairy ?
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-05, 18:39   #4541
szafirowa
Rozeznanie
 
Avatar szafirowa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 749
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Aphrodisyack Pokaż wiadomość
Dziewczyny, lekarz zmienił mi tabletki z Qlairy na Yaz. Przy Qlairze troche przytyłam, miałam masakryczną huśtawkę nastrojów i zaczęła drętwieć mi łydka, nie wspomnę już o nadwrażliwości piersi....masakra! Dziś zaczęłam stosować Yaz. Tak generalnie... jak się po Yaz czujecie? Przybieracie na wadze? Boli Was coś?
mi na yazie niestety drętwiały kończyny, głównie nogi ... teraz się zastanawiam czy nie wkręciałm sobie tego trochę , ehh ...
__________________
Są rzeczy ważne i ważniejsze... dlatego najpierw pomaluję paznokcie a później zajmę się resztą
szafirowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-06, 20:55   #4542
Animaru89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 213
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Dziewczyny, mam 2 pytania

Okres zacznie mi się dokładnie, akurat na noc sylwestrową , ale mam 3 zapasowe tabletki. Myślicie, że jak dobiorę sobie jedną to ta noc będzie moja? Potem przerwa 3 dni zamiast 4. Chciałabym uniknąć łączenia opakowań bo przed krwawieniem czuję się trochę napęczniała i nie chcę tak chodzić przez kolejne opakowanie. Mając wybór między sylwkiem z @, a plamieniem przez kolejny miesiąc jednak mimo wszystko wolę to pierwsze

No i drugie: po ile najtaniej udało Wam się kupić Yaz? Ja kiedy mam szczęście to kupuję za niecałe 34 złote, ale raz w osiedlowej aptece wieczorem jak mnie przypiliło to zostawiłam za jedno opakowanie 52 złote Może wiecie o jakiejś promocji na święta?
Animaru89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-07, 15:51   #4543
Aphrodisyack
Zadomowienie
 
Avatar Aphrodisyack
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Lub.
Wiadomości: 1 144
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Kashaya Pokaż wiadomość
Jak lekarz ci zalecił przejść z Qlairy na Jazz?. Od razu po białych tabletkach Qlairy ?
generalnie lekarz powiedział żebym sobie kontynuowała tak samo, jakbym dalej brałą Qlaire bo schemat funkcjonowania jest bardzo podobny

_______________

Dzięki za odpowiedzi Dziewczyny jak na razie biorę ten Yaz i czuję się dobrze... miejmy nadzieję, że tak już pozostanie
__________________
Homo sum, nihil humani a me alienum esse puto.



Edytowane przez Aphrodisyack
Czas edycji: 2011-12-07 o 15:54
Aphrodisyack jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-08, 08:33   #4544
julitaas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

ja zwykle kupuje po 37-38zl, w moim miescie tanszych nie ma niestety. spotkalam sie z cena powyzej 50zl, ale to dlatego ze apteki te nie maja podpisanej jakies umowy z producentem czy cos i recepta nie obniza ich ceny tylko placisz 100%
julitaas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-08, 20:53   #4545
Mola1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 5
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Przyjmuję tabletki Yaz. We wrześniu zapomniałam tabletki w dniu 17. Według ulotki powinnam ją zażyć jak najszybciej i nie przyjmować białych tabletek, albo od razu zrobić przerwę. Ja jednak przyjęłam zapomnianą tabletkę i resztę z blistra wraz z białymi i zaczęłam kolejny blister. Nie uprawiałam seksu przez 7 dni po zapomnianej tabletce i kilka dni przed. Krwawienie z odstawienia występuje w przerwach. Czy jest jakaś możliwość, że jestem w ciąży??Od tego czasu wystąpiły już 3 krwawienia.

Licze na szybka odpowiedz bardzo mnie to stresuje
Mola1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-09, 11:19   #4546
uria
Raczkowanie
 
Avatar uria
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 172
Send a message via Skype™ to uria
Zmiana tabletek (Yaz na Yasmin)

Dziewczyny, potrzebuję porady, może któraś z Was była kiedyś w podobnej sytuacji.

Od 3 miesięcy biorę Yaz, podczas przyjmowania obecnego blistra pojawiły się obfite, długotrwałe plamienia. Ginekolog doradził mi zmianę tabletek na Yasmin.
I tu pojawia się problem – przyjmowanie Yaz kończę we wtorek, 13.12, lekarz zalecił mi zrobienie 5-cio dniowej przerwy pomiędzy tabletkami i rozpoczęcie brania Yasmin w poniedziałek, 19.12.
Czy w przypadku stosunku „do końca” wczoraj i w perspektywie przerwy pomiędzy braniem tabletek anty, istnieje ryzyko zajścia w ciążę? I czy ewentualne skrócenie przerwy by je zmniejszyło?

Z góry dziękuję za pomoc,
U.
__________________

uria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-09, 17:47   #4547
Niqsiaaa
Zadomowienie
 
Avatar Niqsiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Sarbinowo
Wiadomości: 1 384
Dot.: Zmiana tabletek (Yaz na Yasmin)

Cytat:
Napisane przez uria Pokaż wiadomość
Dziewczyny, potrzebuję porady, może któraś z Was była kiedyś w podobnej sytuacji.

Od 3 miesięcy biorę Yaz, podczas przyjmowania obecnego blistra pojawiły się obfite, długotrwałe plamienia. Ginekolog doradził mi zmianę tabletek na Yasmin.
I tu pojawia się problem – przyjmowanie Yaz kończę we wtorek, 13.12, lekarz zalecił mi zrobienie 5-cio dniowej przerwy pomiędzy tabletkami i rozpoczęcie brania Yasmin w poniedziałek, 19.12.
Czy w przypadku stosunku „do końca” wczoraj i w perspektywie przerwy pomiędzy braniem tabletek anty, istnieje ryzyko zajścia w ciążę? I czy ewentualne skrócenie przerwy by je zmniejszyło?

Z góry dziękuję za pomoc,
U.
A dlaczego 5 dni przerwy skoro yaz normalnie ma 4 dni przerwy? w ulotce wyraźnie napisali że tej przerwy NIGDY nie można wydłużyć. Moim zdaniem powinnaś po prostu wybrać placebo i zacząć brać Yasmin tak jakbyś zaczynała normalnie brać Yaz, gdyz są to nieco silniejsze tabletki.
Niqsiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-09, 19:28   #4548
808gienia808
Raczkowanie
 
Avatar 808gienia808
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 40
Dot.: Zmiana tabletek (Yaz na Yasmin)

Mam podobną sytuację, zmieniam z Qlairy na Lesinelle, Qlaira ma tylko 2 tabletki placebo a lekarz kazał mi zrobić 7 dniową przerwę zamiast 2 dniowej i dopiero brać Lesinelle (te tabsy mają 7 dni przerwy).
W ciągu tych 7 dni mam sie nie kochać bez dodatkowych zabezpieczeń.

Powiedział, że skoro biorę hormony już długi czas to w dniu wzięciu Lesinelle po 7 dniowej przerwie będę już zabezpieczona.
Zawsze słuchałam ulotki przy zmianach tabletek ale chyba zaufam lekarzowi. Dodam że mam szczegolną sytuację- musze natychmiast odstawić Qlairę ponieważ powoduje u mnie bardzo silne skutki uboczne: krwawienia i bóle pdbrzusza więc tak czy siak- nie mogę zachowac się wedle ulotki i zjeść wszystkich tabletek z opakowania...

Myślę, że lekarz z wieloletnią praktyką wie co mówi. Dajcie znać dziewczyny jak wy postąpiłyście w swoich przypadkach
808gienia808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-09, 20:31   #4549
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Zmiana tabletek (Yaz na Yasmin)

Przeszłam dokładnie taką samą zmianę. Zrobiłam normalnie przerwę, to znaczy wzięłam Yaz do końca, i zaczęłam Yasmin. Zabezpieczałam się dodatkowo przez tydzień, chociaż podobno nie trzeba, bo to silniejsze tabletki, ale w tym wypadku nie mam zamiaru ryzykować.
Ale u Ciebie to się chyba nie sprawdzi, skoro wydłużyłaś przerwę. Nie robi się czegoś takiego... Pewnie masz zachwianą ochronę, sama nie ryzykowałabym nawet i do końca opakowania, jakbym tak pokręciła.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-09, 21:38   #4550
uria
Raczkowanie
 
Avatar uria
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 172
Send a message via Skype™ to uria
Dot.: Zmiana tabletek (Yaz na Yasmin)

Cytat:
Napisane przez mbamboo Pokaż wiadomość
Przeszłam dokładnie taką samą zmianę. Zrobiłam normalnie przerwę, to znaczy wzięłam Yaz do końca, i zaczęłam Yasmin. Zabezpieczałam się dodatkowo przez tydzień, chociaż podobno nie trzeba, bo to silniejsze tabletki, ale w tym wypadku nie mam zamiaru ryzykować.
Ale u Ciebie to się chyba nie sprawdzi, skoro wydłużyłaś przerwę. Nie robi się czegoś takiego... Pewnie masz zachwianą ochronę, sama nie ryzykowałabym nawet i do końca opakowania, jakbym tak pokręciła.
Mbamboo, ja jeszcze nic nie wydłużyłam do wtorku mam czas na podjęcie decyzji, co zrobić. Po prostu zaczęłam się obawiać, czy pięciodniowa przerwa bez jakichkolwiek anty, którą poradził mi lekarz, jest dla mnie bezpieczna. Tym bardziej, że w ulotce nowych tabsów wyczytałam, że pełna ochrona jest zapewniona wtedy, gdy bezpośrednio po tabletkach 28-dniowych zaczyna się branie Yasmin.
Dziękuję za odzew dziewczyny, zależało mi na tym, żeby skonfrontować moje dylematy z kimś będącym w temacie
__________________

uria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-09, 22:26   #4551
Niqsiaaa
Zadomowienie
 
Avatar Niqsiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Sarbinowo
Wiadomości: 1 384
Dot.: Zmiana tabletek (Yaz na Yasmin)

Ja teraz zmieniałam Yaz na Midianę i mój gin kazał mi ją wziąć właśnie normalnie, jak kolejne opakowanie, po 4 placebo. Także sama nie wiem, ale to wydaje mi się bardziej racjonalne. No bo co niby ma dać ten jeden dodatkowy dzień przerwy? Poza tym oczywiście, że ochrona może nie być zachowana.
Niqsiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-09, 23:14   #4552
uria
Raczkowanie
 
Avatar uria
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 172
Send a message via Skype™ to uria
Dot.: Zmiana tabletek (Yaz na Yasmin)

Cytat:
Napisane przez Niqsiaaa Pokaż wiadomość
Ja teraz zmieniałam Yaz na Midianę i mój gin kazał mi ją wziąć właśnie normalnie, jak kolejne opakowanie, po 4 placebo. Także sama nie wiem, ale to wydaje mi się bardziej racjonalne. No bo co niby ma dać ten jeden dodatkowy dzień przerwy? Poza tym oczywiście, że ochrona może nie być zachowana.
Gin nie mówił o jednym dodatkowym dniu przerwy, a o wybraniu do końca Yaz razem z tabletkami placebo, potem 5 dni bez jakichkolwiek tabsów i dopiero 6-go dnia rozpoczęcie Yasmin. Niestety, w czasie wizyty nie przyszło mi do głowy tego przedyskutować, a teraz nie mam możliwości kontaktu z lekarzem. I coraz bardziej skłaniam się ku temu, co mówi ulotka i Wasze doświadczenie, czyli rozpoczęcie Yasmin od razu po skończeniu Yazu.
__________________


Edytowane przez uria
Czas edycji: 2011-12-09 o 23:17
uria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-10, 14:36   #4553
shizunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kalwaria
Wiadomości: 10
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Hej dziewczyny potrzebuje szybkiej odpowiedzi!! Biorę YAZ już chyba ponad pół roku, wiadomo pierwsze opakowanie miałam krwawienia przez cały msc, potem już nic. Dobrze się po nich czuje, nie mam żadnych problemów aż do dziś... Na wkładce zobaczyłam "brudzenie" czyli taki początek okresu taki brązowy z małymi skrzepkami (mam tak na początku przed okresem i na sam koniec) ale problem jest taki iż... Okres powinnam mieć ZA TYDZIEŃ!! :O Placebo zaczyna mi się w przyszłą środę (śr, czw, pt, sb) okres zwykle dostaje właśnie w sobotę... Jestem zaskoczona i szczerze mówiąc przestraszona bo coś jest nie tak (

Miała któraś z was coś takiego?
__________________
Zapraszam na mojego bloga o paznokciach!!!
www.paznokcie-shizuni.blog.onet.pl
shizunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-10, 15:06   #4554
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez shizunia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny potrzebuje szybkiej odpowiedzi!! Biorę YAZ już chyba ponad pół roku, wiadomo pierwsze opakowanie miałam krwawienia przez cały msc, potem już nic. Dobrze się po nich czuje, nie mam żadnych problemów aż do dziś... Na wkładce zobaczyłam "brudzenie" czyli taki początek okresu taki brązowy z małymi skrzepkami (mam tak na początku przed okresem i na sam koniec) ale problem jest taki iż... Okres powinnam mieć ZA TYDZIEŃ!! :O Placebo zaczyna mi się w przyszłą środę (śr, czw, pt, sb) okres zwykle dostaje właśnie w sobotę... Jestem zaskoczona i szczerze mówiąc przestraszona bo coś jest nie tak (

Miała któraś z was coś takiego?
Być może Yaz nie trzyma Ci cyklu. Byłaś w ostatnim czasie chora?
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-10, 15:09   #4555
shizunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kalwaria
Wiadomości: 10
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

2tyg temu miałam coś w stylu grypy jelitowej w ciągu tygodnia, w weekend kochałam się z chłopakiem ale z prezerwatywą.
__________________
Zapraszam na mojego bloga o paznokciach!!!
www.paznokcie-shizuni.blog.onet.pl
shizunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-10, 16:13   #4556
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez shizunia Pokaż wiadomość
2tyg temu miałam coś w stylu grypy jelitowej w ciągu tygodnia, w weekend kochałam się z chłopakiem ale z prezerwatywą.
Jeżeli brałaś jakieś na to leki przez x dni to być może tym jest to spowodowane w ciaży nie jesteś na pewno, jak sama napisałaś. Jeśli się powtórzy jak będziesz zdrowa idź do ginekologa, być może Yaz jest za słaby i nie przytrzymuje cyklu.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-10, 16:23   #4557
shizunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kalwaria
Wiadomości: 10
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Fajnie że od razu odpisujesz i troche mnie uspokoiłaś dokładnie było tak że 2tyg temu mialam te biegunki wodne, w weekend podwójne zabespieczenie ale potem cały tydzień byłam zdrowa, cały czas normalnie zażywałam tabletki a w weeked już prezerwatywy nie użyliśmy. Myślisz że nadal byłam zabespieczona?

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:20 ----------

W ogóle wszystko jest dziwne narazie mam sąpe "brudzenie" zobaczymy czy przerodzi się w okres czy dostane dopiero za tydzień tak jak powinnam... A i ostatnie pytanie czy jak mi nie trzyma cyklu to i tak dalej mnie zabespiecza?
__________________
Zapraszam na mojego bloga o paznokciach!!!
www.paznokcie-shizuni.blog.onet.pl
shizunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-10, 17:47   #4558
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Zmiana tabletek (Yaz na Yasmin)

Cytat:
Napisane przez uria Pokaż wiadomość
Mbamboo, ja jeszcze nic nie wydłużyłam do wtorku mam czas na podjęcie decyzji, co zrobić. Po prostu zaczęłam się obawiać, czy pięciodniowa przerwa bez jakichkolwiek anty, którą poradził mi lekarz, jest dla mnie bezpieczna. Tym bardziej, że w ulotce nowych tabsów wyczytałam, że pełna ochrona jest zapewniona wtedy, gdy bezpośrednio po tabletkach 28-dniowych zaczyna się branie Yasmin.
Dziękuję za odzew dziewczyny, zależało mi na tym, żeby skonfrontować moje dylematy z kimś będącym w temacie
A to przepraszam, nie doczytałam.

W takim razie przerwa dziewięciodniowa (no bo 4 dni Yazu i 5 dodatkowych) wydaje mi się całkowicie bez sensu. Weź po prostu do końca Yaz i potem Yasmin; przynajmniej ja bym tak zrobiła.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-10, 21:58   #4559
Ziutaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 13
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Co w przypadku kiedy pominalem 4 tabletki ze srodka opakowania ? Czy teraz dostane okresu ? I czy teraz moge znowu zaczac brac tabletki (przy tym okresie ktory moze bedzie po tej przerwie) Mam nadzieje, ze jakos wytlumaczylam o co mi chodzi :P
Ziutaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-10, 22:33   #4560
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Ziutaa Pokaż wiadomość
Co w przypadku kiedy pominalem 4 tabletki ze srodka opakowania ? Czy teraz dostane okresu ? I czy teraz moge znowu zaczac brac tabletki (przy tym okresie ktory moze bedzie po tej przerwie) Mam nadzieje, ze jakos wytlumaczylam o co mi chodzi :P
pominięte 4 tabletki (jak to możliwe?!?!) to już zbyt duże zachwianie. tabelki możesz zacząć brać, ale mieszasz sobie sama w organizmie. nie robi się takich 'przerw'
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:35.