Dobra metoda antykoncepcyjna? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-19, 10:04   #61
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Dobra metoda antykoncepcyjna?

Wiecie co, abstrahując od wszystkich tych licytacji...
Powodzenie metody antykoncepcyjnej zależy przede wszystkim od świadomosci
primo- od świadomości względnego ryzyka, którym w różnym stopniu obciązona jest każda metoda, należy zatem wybrać taką metodę, która według wskażnika P. daje najwyższą skutecznosć jednocześnie jest zgodna z naszym organizmem, nie obciąża nadmiernie skutkami i jest w miare wygodna
secundo- należy myśleć przed- nie w trakcie czy po-- to uchroni przed koniecznością nagłego " przewartościowania", nie chodzi o to, że człowiek który zabezpiecza się przed ciążą jest egoistą / bo to absurd/, ale o to, ze w momencie pojawienia się ciąży zaplanowanej czy nie, działania powinny być nakierowane na dwie, czy trzy jednostki, a nie na li tylko mamusię, / bo to doprowadza w końcu wiadomo do jak tragicznego końca w pełnym sensie tego słowa- ale o tym już było i lepiej nie poruszać tu tego tematu znowu//
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 10:31   #62
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Dot.: Dobra metoda antykoncepcyjna?

No więc tutaj stajemy przed fundamentalna kwestia światopogladową , na której temat kazdy ma swoje zdanie i lepiej jej nie poruszać. "Przewartościowanie" jednak nie nastapi , jesli bedzie uzywać się metody wg Pearla najskuteczniejszej , bo jej skuteczność jest wysoka. Natomiast "przewartościowanie" takie jest pewniejsze, o ile bedziemy stosować np. stosunek przerywany i to wlasnie w tym kontekscie nalezy zwracac uwagę, czy możemy sobie pozwolić na "przewartościowanie" ...

Tak więc wracamy do punktu wyjscia, bo nie jest to, wbrew pozorom, dyskucja o aborcko, ale o skutecznej antykoncepcji.
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 10:45   #63
Gorylek
Raczkowanie
 
Avatar Gorylek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 191
Dot.: Dobra metoda antykoncepcyjna?

Oczywiscie ze kazdy sobie sam wybiera droge zyciowa i moze planowac dziecko wtedy kiedy mu bedzie pasowalo. Tyle ze kobiety robiace kariere, ktore przesuwaja ciaze w nieskonczonosc musza pamietac o tym ze w miare uplywu czasu spada płodność i zwieksza sie prawdopodobienstwo niedonoszenia ciąży, róznych wad i zaburzen. Np. z wiekiem wzrasta prawdopodobienstwo urodzenia dziecka z zespolem Downa. Podobno wiek 35lat to ta granica przy ktorej juz wykonuje sie dodatkowe badania w czasie ciazy na sprawdzenie ew. wad płodu ze wzgledu na ryzyko. Jasne ze mozna spokojnie planowac sobie zycie ale takie kobiety musza pamietac o ograniczeniach biologicznych na które nie ma wpływu.

Sprawdzilam tez ten lateks, sa w nim mikrodziurki i prezerwatywa zabezpiecza przed chorobami w ilus tam procentach, tak samo jak z ciaza. Na roznych stronach podaja rozne wskazniki 70%, 80% itd ale na pewno nie ma 100%pewnosci i wszyscy zdecydowanie odradzaja wspolzycie z niepewnymi partnerami.
Gorylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 11:11   #64
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Dot.: Dobra metoda antykoncepcyjna?

Wydaje mi się, że ostatnio Dowbor urodziła dziecko majac 40 lat Z wadami genetycznymi to jest tak, że niestety przydarzają sie i młodym kobietom, choc wiek jakoś tam może stanowic dodatkowy problem...Moja kolezanka z podstawowki urodziła chłopczyka z zespolem Downa mając 19 lat...Czasem sobie mysle, ze cala ta nagonka na wiek kobiety w ciązy, na wyższośc czegoś co nie jest hormonalne, nad hormonalnym itp, tysiące ksiazek o ciazy itp robią wiecej złego niz dobrego...Kiedyś po prostu zachodziło sie w ciążę i rodziło...dzisiaj to cały biznes i wyzsza szkola jazdy -od płatnych szkół rodzenia po cale tomy ksiązek o ciązy, od całego jadlospisu dla cięzarnej , po setki kremow, mazideł i innych rzeczy za grubą kasę na rozstepy itp...I czasem sobie myslę, ze kiedyś bylo to normalniejsze...

No i warto też wspomniec, ze są kobiety, które w ogóle nie chcą mieć dzieci, a dla nich ładowanie przez całe zycie w siebie hormonów to dopiero bezsens...
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 18:36   #65
MonisiaPP
Raczkowanie
 
Avatar MonisiaPP
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 267
GG do MonisiaPP
Dot.: Dobra metoda antykoncepcyjna?

Papryczka masz PMS? Czy sie na mnie uwzielas? Smieszy mnie Twoje podejscie! No to ja mam takie dwie przecudowne i przesłodkie "tragedie" - Mariqa slicznie napisalas!
MonisiaPP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 18:56   #66
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: Dobra metoda antykoncepcyjna?

Cytat:
Napisane przez MonisiaPP
Papryczka masz PMS? Czy sie na mnie uwzielas? Smieszy mnie Twoje podejscie!
a niech cie smieszy! ciesze sie, ze umiem rozbawic innych.
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 19:22   #67
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Dobra metoda antykoncepcyjna?

Zastanawia mnie skąd ta dyskusja na temat zasadności stosowania antykoncepcji i roztrząsanie tego, czy ciąża to błogosławieństwo czy tragedia. Czy nie można odrobinę wypośrodkować?

Być może moja wypowiedź spotka się z protestem ze strony wielu z Was, ale uważam, że kochający partner to jednak nie wszystko. I nie chodzi tu o bycie egoistką i robienie kariery kosztem zdrowia dziecka. Stosowanie antykoncepcji nie oznacza od razu, że kobieta planuje rodzić dziecko po "czterdziestce". Sama chciałabym urodzić przed skończeniem 27 roku życia. Aktualnie mam jednak 20 lat i mimo wszystko wolałabym jeszcze nie zachodzić w ciąże. Nie dlatego, że chcę się wyszumieć, ale własnie dlatego, że marzę o urodzeniu dziecka w odpowiedniej chwili. Chcę być przygotowana na ten moment zarówno psychicznie jak i fizycznie. Nigdy bym sobie nie wybaczyła, gdyby mojemu dziecku coś się stało z powodu zaniedbania, a w przypadku wpadki nie trudno o to, ponieważ przy nieplanowanej ciąży można po prostu nie wiedzieć o niej, a tym samym w jakiś sposób zaszkodzić maleństwu.

Aktualnie stosuję tabletki i nie widzę dla siebie lepszej metody antykoncepcyjnej. Wcześniej stosowałam przez kilka miesięcy prezerwatywy, ale przy moim nieregularnym okresie, myślałam, że zwariuję za każdym razem, kiedy mi się spóźniał. Myślę, że przy wyborze odpowiedniego środka najważniejsza jest skuteczność, komfort psychiczny oraz aspekt zdrowotny.

Edytowane przez vretka
Czas edycji: 2005-05-19 o 19:38
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-19, 19:33   #68
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: Dobra metoda antykoncepcyjna?

vretka, w tym wlasnie problem, ze dyskusja miala dotyczyc metod antykoncepcyjnych, a przerodzila sie ona w batalie na temat sensownosci nieplanowanego macierzynstwa.
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 21:16   #69
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Dobra metoda antykoncepcyjna?

ostatnio słyszłam zdanie gina ,że kobiety młode rodza wiecej dzieci z wadami genetycznymi dlatego ze generalnie rodza wiecej dzieci niz kobiety 40 letnie.
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 22:30   #70
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Dobra metoda antykoncepcyjna?

Cytat:
Napisane przez paula78
ostatnio słyszłam zdanie gina ,że kobiety młode rodza wiecej dzieci z wadami genetycznymi dlatego ze generalnie rodza wiecej dzieci niz kobiety 40 letnie.


ale odsetek dzieci ( z wada genetyczna) diametralnie sie rozni w roznych przedzialach wiekowych.

fakt wiecej jest dzieci np z zespolem downa mlodych matek, bo wiecej mlodych matek rodzi dzieci. nie oznacza to jednak, ze ryzyko urodzenia dziecka przez kobiete 40 letnia jest mniejsze.


ryzyko urodzenia dziecka z zespolem downa u kobiety 20 letniej wynosi 1 na 1420, a u kobiety 40 letniej 1 na 30. Roznica zatem kolosalna.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 08:34   #71
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Dot.: Dobra metoda antykoncepcyjna?

hmmm..A kto badal miarodajną populację? statystyki czestotliwosci urodzeń nie sa najlepsze , bo po pierwsze to jest róznie w roznych krajach - nie da sie porównać Polski i Japonii, bo nie ma jak, a wszędzie rozkladają sie inaczej... Jakoś tak wydaje mi się jednak, choć znam tylko jedną osobę z chorym dzieckiem, a reszta to jakieś tam programy telewizyjne itp, że te matki dzieci z zespołem Downa nie mają po 40 lat, bo nie wyglądają na tyle,,, To jest wada genetyczna i wiek może, ale nie musi mieć na nia wpływu -wpływ ma mutacja genu...Inna sprawa, że po boomie na in vitro rodzą teraz kobiety 55-letnie i tutaj już jest coś nie tak... Jakaś kolezanka mojej matki ma dwojkę dzieci z bardzo dużym opóznieniem, ale ja nie wiem co to za choroba - chodzi mi tylko o to, ze w jej wypadku, to jest choroba genetycznie przeniesiona w genach męza i najprawdopodobniej uaktywniala by się i w innych dzieciach z inną partnerką...Tak naprawdę to w badaniach genetycznych to ta nasza populacja ludzka jeszcze przypomina XIX-sto wieczną medycynę- wiadomo, że gdzieś dzwoni, ale gdzie, to jeszcze dlugo nie bedzie wiadomo....
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-20, 10:34   #72
Gorylek
Raczkowanie
 
Avatar Gorylek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 191
Dot.: Dobra metoda antykoncepcyjna?

>ostatnio słyszłam zdanie gina ,że kobiety młode rodza >wiecej dzieci z wadami genetycznymi dlatego ze generalnie >rodza wiecej dzieci niz kobiety 40 letnie.

Heh jaki to argument, to jest oczywiste To tak jakbys powiedziala ze wiecej mlodych osob konczy studia dlatego ze wiecej mlodych osob w ogole studiuje. Chodzi nam o cos innego w tej dyskusji: bierzemy przecietna młoda kobiete i przecietna starsza kobiete i badamy jakie jest ryzyko wystapienia wad. Co do zespolu Downa znalazlam takie dane: matka 20letnia 1dziecko na 10 000, matka 35letnia: 3 na 1000, matka 40letnia: 1 na 100. Nieprawidlowosci wystepuja czesciej u kobiet starszych poniewaz ich komorki jajowe sa starsze (kazda kobieta rodzi sie z pewnym zyciowym ich zapasem), kobiety dluzej byly wystawione na dzialanie promieniowania, roznych lekow, infekcji itd. U starszych kobiet istnieje takze wieksze zagrozenie wysokim cisnieniem krwi, cukrzyca, choroba wiencowa. Sa takze bardziej narazone na poronienie, przedwczesny porod a sam porod trwa dluzej i ma tendencje do komplikacji. Starsze matki zwykle maja tez starszych mezow a u mezczyzn jest podobnie: starsze nasienie ma wplyw na powstawanie wad wrodzonych np. zespolu Downa. Z wiekiem maleje liczba plemnikow i ich ruchliwosc wiec trudniej bedzie kobiecie zajsc w ciaze. Oczywiscie nie jest to niemozliwe i na pewno duzo kobiet po 40rodzi zupelnie zdrowe dzieci. Ale to jest tak jak z paleniem w czasie ciazy: sa kobiety w nalogu ktore palily przez cala ciaze i urodzily super zdrowe dzieci ale wiadomo ze statystycznie palenie jest bardzo szkodliwe.
Gorylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 11:26   #73
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Dobra metoda antykoncepcyjna?

Kto badal???
Wiesz istnieje w naszym kraju cos takiego jak zaklady genetyki lekarskiej.
moje "dane" wlasnie z takiego pochodza.

wiadomo, ze nie jest to olbrzymia dokladnosc, biorac cala populacje pod uwage. ale chyba do zobrazowania powagi sprawy moze posluzyc.


tak mutacja genetyczna Hela, ale nie koniecznie musi byc dziedziczna, moze powstac DE NOVO w nowo powstajacym organizmie.
jesli kobieta ma "predyspozycje" do urodzenia dziscka z tym zespolem ( np translokacja zrownowazona) to baaaaaaaaardzo duze prawdopodobienstwo, ze takie dziecko urodzi i wtedy nie wazne czy bedzie miala 20 czy 40 lat.

tutaj akurat chodzi o to, ze u kobiety wraz z wiekiem zmienia sie gospodarka hormonalna i to wlasnie ona ma duzy wplyw na urodzenie dziecka z zespolem downa. zmiany hormonalne wplywaja na zaburzenia twoerzenia sie wrzeciona kariokinetycznego i to wlasnie te zmiany NAJCZESCIEJ u kobiet 40 letnich prowadza do powtsania dziecka z tym zespolem.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 14:40   #74
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Dot.: Dobra metoda antykoncepcyjna?

no tak, ale wynika z tego mniej więcej cos takiego, ze kobiety o bardzo krótkim cyklu plodnosci- bo sa i takie , którym menopauza zaczyna sie okolo 32 roku zycia*vide-------> moja "przyszywana" sasiadko-ciotka właściwie juz w tym momencie ma organizm przeciętnej 42 latki w Polsce pod względem hormonalnym... I w ogóle w takim razie to tez inaczej wygląda u kobiet , które już od okresu dojrzewania maja problemy hormonalne, związane z niedoborem hormonów czyli u młodych kobiet....

Mnie nie chodzi o to, zeby mówic, ze wiek nie gra roli - jasne, że gra, ale bez sensu jest tez powiedziec, że do 30 roku zycia musisz urodzić pierwsze dziecko, bo inaczej urodzisz chore , jak to ginekolodzy mówili jeszcze 20 lat temu... I trzeba to bardziej różnicować indywidualnie - w tych rodzinach wielodzietnych kiedyś kobiety czy chcialy czy nie rodzily jeszcze do 45 roku zycia...BTW. Zdaje się ,ze wlaśnie dzięki temu, że kobiety zajmujące się karierą zaczeły rodzić pózno na zachodzie tak bardzo rozwinęła się dziedzina badań prenatalnych ------> wczesniej po prostu nikt się tym nie przejmował. Może to zreszta niektórych zdziwi, ale kiedy rodzila moja matka w ogole nikt nie mial pojecia o czymś takim jak USG
Myslę, że podstawą u 40-sto letniej kobiety w ciazy jest przeprowadzenie standartowych badań prenatalnych wykluczjących wady płodu, o które w Polsce trzeba się dobijac, bo maja jakąś dziwną konotację z kregami katolickimi...A zreszta natura lubi płatac figle bo kobiety w trakcie menopazuzy zazwyczaj przestają myslec o antykoncepcji i takie nieplanowane dziecko u 45 latki to czestsze niz się wydaje
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 14:42   #75
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Dot.: Dobra metoda antykoncepcyjna?

Heh, zapomnialam dokończyć zdanie...Chodzi mi o to, że w takim wypadku to zagrożenie u owej 32 letniej kobiety jest w jej wypadku statystycznie takie pod względem hormonalnym, jak u 42 letniej innej Polki
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 15:56   #76
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: Dobra metoda antykoncepcyjna?

Cytat:
Napisane przez Hela_Bertz
Heh, zapomnialam dokończyć zdanie...Chodzi mi o to, że w takim wypadku to zagrożenie u owej 32 letniej kobiety jest w jej wypadku statystycznie takie pod względem hormonalnym, jak u 42 letniej innej Polki
Moja mama urodziła dziecko w wieku 40 lat i mamy od trzech lat zdrowego, normalnego chłopaczka w domu
A babcia położna z 37 letnim stażem, kiedyś za młodu używała kalendarzyka i urodził się mój wujek Babcia nie poleca tej metody, bo każda zmiana w organiźmie, nawet głupi katar niektórym kobietom zmienia cykl... Dla mnie to nie metoda...
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 22:11   #77
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Dot.: Dobra metoda antykoncepcyjna?

napisze tylko krotko i przede wszystkim nie o skutecznej antykoncepcji, prosze bardzo o zmilowanie.
Ale troche mna zatrzeslo twierdzenie ze na zachodzie kobiety po 40 rodza malo dzieci z wadami wrodzonymi. Jasne ze tak! Bo badania prenatalne umozliwiaja nie wykluczenie tylko znalezienie tych wad i usuniecie ciazy. Czytalam wypowiedz jednego ginekologa (dokladniej - patologa ciazy) z Düsseldorfu, ktory codziennie diagnozuje kilka przypadkow wad wrodzonych - czyli bedzie kilkaset w roku. Srednio dwie matki (w skali rocznej) sa sklonne urodzic dziecko z wada. Reszta tych dzieci jest zabijana (usuniecie ciazy w 26 tygodniu jest sprawa dramatyczna - to nie jest tylko "zabieg" ale porod).
Statystyki poczec sa takie same jak podaje Mskladaczek (o ile nie przekrecilam nicka) - dzieci z wadami wrodzonymi poczynaja sie tym czesciej im starsi sa rodzice, krzywa logarytmiczna. A ze sie nie rodza, coz...

Co do metod antykoncepcyjnych - dobrze dobrana pigulka jest skuteczna i nie ma skutkow ubocznych (problem z dobraniem jest chyba wszedzie). Spiralki metalowe moga wywolywac alergie u osob uczulonych na miedz, jesli nie to sa skuteczne ale jesli przypadkiem jakis plemnik toto ominie i jajeczko sie zagniezdzi moze sie to skonczyc nieprzyjemnymi konsekwencjami dla mamy i dziecka. Spiralki hormonalne moga miec takie same wady jak pigulka (bo zawieraja hormony) poza tym ta nowa spiralka Scheringa (pisze o moim lokalnym rynku czyli o niemczech)mnie niepokoi o tyle ze w zadnej ulotce nie ma ani slowa o skutkach ubocznych - nie wierze w srodki bez skutkow ubocznych. Poza tym producent nie odpowiedzial mi co sie stanie gdy przypadkiem jednak zajde w ciaze. Moj gin tez nie potrafil mi tego powiedziec.

Plastry to tak jak pigulka tyle tylko ze na skorze, odklejaja sie, moga tez draznic wrazliwa skore no i moim zdaniem ohydnie to wyglada ;-) (ja sama nie nadaje sie do tego typu antykoncepcji, na pewno zapomnialabym o naklejeniu nowego plastra ...)

Nowoczesne metody naturalne moga byc bardzo skuteczne o ile mamy czas i ochote sie nimi zajmowac (ja nie mam poki co ale moze zmienie zdanie). Nie kalendarzyk, ten jest smiesznie malo skuteczny, bo istnieje tez cos takiego jak spontaniczne owulacje ktore sie nie "trzymaja" cyklu - ale metody objawowe SA skuteczne tylko tez TRUDNE(obserwacja temperatury i zmian sluzu plus ew. zmian sliny .. ale to ostatnie to wyzsza szkola jazdy ...)

Persona podobniez jest swietna jesli chce sie zajsc w ciaze ;-).
pozdrawiam
i nie mieszam sie dalej
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-21, 15:29   #78
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Dot.: Dobra metoda antykoncepcyjna?

Cytat:
Napisane przez asinek
napisze tylko krotko i przede wszystkim nie o skutecznej antykoncepcji, prosze bardzo o zmilowanie.
Ale troche mna zatrzeslo twierdzenie ze na zachodzie kobiety po 40 rodza malo dzieci z wadami wrodzonymi. Jasne ze tak! Bo badania prenatalne umozliwiaja nie wykluczenie tylko znalezienie tych wad i usuniecie ciazy.
Zgadza się, przynajmniej z tego, co tu widzę. W Holandii badania prenatalne dla matek 35 i w górę są obowiązkowe, i nie ma pytania, czy kobieta chce czy nie. Znajoma, która rodziła w wieku 35, ale większość ciąży miała w 34 roku życia, bardzo się cieszyła, że udało jej się badania ominąć...
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-21, 15:59   #79
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Dobra metoda antykoncepcyjna?

Cytat:
Napisane przez joannea
wtrace sie tylko z dwoch powodow: po pierwsze, ja akurat znam dzieci ze spirali, w rodzinie najblizszej nawet - szczegolnie niecale 20 lat temu byla ich prawdziwa epidemia (choc uwaza sie, ze zawinili lekarze zle je zakladajacy).
po drugie, bardzo przestrzegam przed Depo Provera - sa w archiwum nieliczne watkl, radze przejzec, zanim sie zdecydujecie (szczegolnie nierodki) - 3 miesieczne okresy to naprawde najmniejszy problem w tym calym piekle, ktore Depo moze wywolac.
Podpisuje sie rekami i nogami. Moja ginekolog na wiesc o tym, ze chciałabym zastrzyk kategorycznie odmowiła opowiadajac, ze tylko kilku pacjentkom przepisała ten lek, a potem nawet 6 miesiecy musi leczyc..Omdlenia, wymioty, okres na okragło, osłabienie organizmu..cuda winaki jednym słowem..I najgorsze jest to, ze nie ma zadnego spoosbu, zeby to swinstwo potem z organizmu usunac! 3 miesiace kobieta przechodzi katorge..
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-21, 16:08   #80
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Dobra metoda antykoncepcyjna?

Cytat:
Napisane przez MonisiaPP
Hej dziewczyny, tak jak pisze Paula, Postinor jest tabletka majaca za zadanie nie dopuscic za zagniezdzenia! To nie jest srodek wczesno-poronny!
Poza tym ja nie moge brac zadnych tabletek, mam bardzo wysoki estrogen i zadnych nie toleruje, nawet po Evrze wymiotuje straszliwie! Stosuje gumki i metode przerywana! Zazdroszcze dziewczynom, ktore dobrze sie czuja to tabletkach!
Tez znam przypadki zachodzenia w ciaze kobiet ktore maja spirale!
co do sytuacji gdy facet naklada gumke reka ktora wczesniej dotykal penisa i z tego wychodzi ciaza to sorry, ale smialam sie 0,5h! wiekszosc prezerwatyw na srodek plemnikobojczy!
Ja bym sie nie smiała..moim zdaniem to bardzo, bardzo prawdopodobne..
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-21, 17:40   #81
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Dot.: Dobra metoda antykoncepcyjna?

No , ale przecież to fenomenalne, że te badania sa obowiązkowe! Dzięki temu i kobieta jest spokojna , bo wie, w jakim stanie jest dziecko i jeśli ma się do czynienia z jakąś wadą płodu*np. wada serca( mozna rozpocząc leczenie już w stadium prenatalnym...No po prostu wspaniała sprawa W Polsce tak bedzie może za 100 lat, albo i nie.... Czegoś tu nie rozumiem- to wy uwazacie , a raczej Asinek uwaza, że badania prenatalne sa niepotrzebne?
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-21, 17:50   #82
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Dobra metoda antykoncepcyjna?

Hela, w Polsce kazda kobieta po 35 roku zycia, w ciazy ma PRAWO do badan prenatalnych.


tzn kazda kobieta w ciazy w tym wieku dostaje od gina skierowanie na te badania... czy pojdzie czy nie pojdzie jej sprawa. tak samo jak nie kazda kobieta uwaza za stosowne isc te podrecznikowe 3 razy na us g w czasie ciazy.

Edytowane przez mskladaczek
Czas edycji: 2005-05-21 o 17:52
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-21, 17:57   #83
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Dot.: Dobra metoda antykoncepcyjna?

I tu sie nie zgadzam. nie kazda kobieta w ciąży dostaje takie skierowanie, a jeśli nawet to tylko podstawowe , natomiast całkiem niedawno byla ogromna awantura . kiiedy kobieta z obciązeniem genetycznym i jednym już chorym dzieckiem nie mogła się doprosić o te badania...

zresztą jakiś czas temu , myslałam , że sie załamię bo poszłam do szpitala do ginekologa i czego się dowiedzialam na badaniu? Że mam sobie kupić u niego wziernik plastikowy za 21 PLN, bo inaczej mi tego badania nie zrobi... sorry, ale coś tu chyba nie gra, bo jesli takie rzeczy się dzieją to sprzet do badan prenatalnych chyba stoi z sejfie
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-21, 18:11   #84
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Dobra metoda antykoncepcyjna?

hmmmm......... teoretycznie ginekolog ma obowiazek (!) kobiecie po 35 roku zycia i kazdje kobiecie z obciazajacym wywiadem je wydac .

czy podstawowe? tak, podstawowe czyli nieinwazyjne ( wystarczajace w zupelnoci do stwierdzenia czy jest jakies zagrozenie czy tez nie ma ). w razie potrzeby sa inwazyjne ( np amniopunkcja), bo przeciez musza byc jakies badania przesiweowe, nie ma ani pieniedzy ani sensu narazania kobiet zeby robic cala game badan prenatalnych.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-22, 19:00   #85
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Dot.: Dobra metoda antykoncepcyjna?

Cytat:
Napisane przez mskladaczek
hmmmm......... teoretycznie ginekolog ma obowiazek (!) kobiecie po 35 roku zycia i kazdje kobiecie z obciazajacym wywiadem je wydac .

czy podstawowe? tak, podstawowe czyli nieinwazyjne ( wystarczajace w zupelnoci do stwierdzenia czy jest jakies zagrozenie czy tez nie ma ). w razie potrzeby sa inwazyjne ( np amniopunkcja), bo przeciez musza byc jakies badania przesiweowe, nie ma ani pieniedzy ani sensu narazania kobiet zeby robic cala game badan prenatalnych.

Tyle teorii. Pamiętam tą sprawę, o której wspomina Hela (tak optymistycznie zakładam, że to ta sama, i że więcej takich "atrakcji" nie było), owa pani o ile mnie zawodna pamięć nie myli w końcu pozwała szpital, bo dziecko, w wypadku którego odmówiono badań, urodziło się z wadą (jeżeli ktoś pamięta lepiej, niech mnie proszę poprawi). Zastanawiam się, jak lekarze w Polsce rozumieją te "badania podstawowe", skoro Hela musiała walczyć o kawałek plastiku... może lekarz zagląda kobiecie czule w oczy, i stwierdza, że z ciążą wszystko ok? Sorry, że jestem taka nieprzyjemna, ale chłopak mojej najbliższej przyjaciółki miał wypadek samochodowy tydzień temu, i to, co zrobiło pogotowie oraz lekarz dyżurny, nadaje się tylko do prasy (właśnie nad tym pracujemy).
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-22, 19:22   #86
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Dobra metoda antykoncepcyjna?

teoretycznie powinni rozumiec tak samo.
podstawowe to USG, test potrojny lub PAPP-A. gdy cos jest nie tak lub wiek kobiety jest odpowiednio wysoki lub jest dodatni wywiad rodzinny powiiny byc robione badania inwazyjne.

lekarze maja "nakaz" trzymania sie tych regul....
to , ze tak nie robia (?)to juz inna para kaloszy

nie wiem, nawet co o tym myslec... jak slysze takie historie to noz mnie sie w kieszeni otwiera

znajoma (lekarz) byl swiadkiem wypadku, pospieszyla z pomoca, zadzwonila tez po pogotowie, przyjechala ERKA, dziewczyna w Erce okazala sie stazystka, ktora nawet zaintubowac pacjenta nie umiala, gdyby nie znajoma nie wiem jakby sie to skonczylo...

przykladow niekompetencji lekarzy (innych zaowdow zreszeta tez) jest mnostwo... ale czy my mzoemy cos na to poradzic?
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 16:51   #87
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Lightbulb Dot.: Dobra metoda antykoncepcyjna?

Witam
Oobecnie biorę tabletki antykoncepcyjne już od kilku lat,zastanwiam się na Mireną,ponieważ mam już jedno dziecko i nie chcę na chwilę obecną kolejnego,rozmawiałam już z moim lekarzem na temat spirali i według mnie jest to świetne rozwiązanie dla kobiet które już rodziły.Fakt cena Mireny waha się od 580zł do 650zł i jest ona na 5 lat,więc wychodzi miesiecznie o wiele mniej niż na tabletki,bo ja płacę ponad 30zł miesięcznie własnie na pigulki.Przy Mirenie nie ma miesiaczek a jesli już bo wiadomo kazdy ma inny organizm to trwa 1 dzień.
Przyznam,że jedynym minusem odnosnie wkładki jest tylko przyzwyczajenie się psychicznie do tego ,że coś sie nosi .Miałam jeszcze jedną wątpliwość odnosnie mitu ze jest to srodek wczesnoporoony,otóz to wcale nie jest tak,niestety ten mit wziął się od spirali które zakładano wiele lat temu.
Pozdrawiam
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 17:08   #88
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Dobra metoda antykoncepcyjna?

Gorylek, ja na Twoim miejscu polaczylabym ze soba pare metod, np. naturalna (obserwacja sluzu i szyjki macicy, wystarzy poswiecic na to chwile a nie pare minut jak z termometrem) z prezerwatywa i srodkami chemicznymi (jednak te nie za czesto, bo moga powodowac podraznienia, ale wtedy gdy wiesz, ze mozesz miec owulacje)
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 18:30   #89
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Dobra metoda antykoncepcyjna?

Cytat:
Napisane przez jaga_2001
Gorylek, ja na Twoim miejscu polaczylabym ze soba pare metod, np. naturalna (obserwacja sluzu i szyjki macicy, wystarzy poswiecic na to chwile a nie pare minut jak z termometrem) z prezerwatywa i srodkami chemicznymi (jednak te nie za czesto, bo moga powodowac podraznienia, ale wtedy gdy wiesz, ze mozesz miec owulacje)
a jak obserwuje sie szyjke macicy?
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 18:40   #90
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Dobra metoda antykoncepcyjna?

paula, palpacyjnie, czyli za pomoca palca, ujscie, czyli ten otworek w macicy normalnie jestprawie nie wyczuwalny, jednak podczas owulacji bardzo dobrze jest wyczuj taki doleczek w tym miejscu
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:00.