"Bo ideał jest tylko jeden" (?) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-26, 08:14   #31
bitter
Zadomowienie
 
Avatar bitter
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 432
Dot.: "Bo ideał jest tylko jeden" (?)

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Ale przecież nikt nie pisze, że powinnaś trzymać się jednego faceta, bo inny może się nie trafić!

Bądź z kimś jeśli mimo jego wad go kochasz i te wady akceptujesz. Jeśli czujesz się spełniona w takim związku. Jeśli czujesz, że to jest "to".

Moim zdaniem, z tego co piszesz wynika, ze tego nie czujesz. Wady obecnego faceta Ci mocno przeszkadzają, nie czujesz że to osoba z którą chcesz spędzić resztę życia, teraz do tego piszesz, że zaczynasz w tej roli widzieć kogoś innego.

Więc skoro chcesz konkretnej rady - moja rada brzmi: poszukaj innego faceta. Rozstań się z tym i poszukaj innego, z którym będziesz się czuła dobrze. Może tego którym się zainteresowałaś, a może innego.
nic dodać, nic ująć

odpowiedz sobie na pytanie, czy gdyby miał już nie zmienić żadnej ze swoich irytujących cech, byłabyś gotowa na zostanie z nim na zawsze? ale tak na zawsze i na poważnie? jak widzisz was, siebie, jego za te dziesięć lat? jak zaopiekowałby się Tobą gdyby niespodziewanie okazało się że macie dziecko w drodze?

powodzenia!
__________________
NIE KORZYSTAM JUŻ Z TEGO KONTA
bitter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 10:58   #32
GothicLolita22
Zadomowienie
 
Avatar GothicLolita22
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 1 153
Dot.: "Bo ideał jest tylko jeden" (?)

U kilku moich byłych chłopaków ZAWSZE było coś, co mi nie pasowało. Teraz jestem tak szczęśliwa, jak nawet nigdy mi się nie śniło. Owszem, moje Kochanie też ma swoje niedociągnięcia, grunt to dobrać się tak, żeby one nie przeszkadzały. Bo każda dziewczyna jest inna i jedną wkurzyłoby np, że chłopak stara się zawsze wrócić do domu przed 1 w nocy, bo jego matka tak chce i dziewczyna powiedziałaby, ze jest maminsynkiem, a inną dziewczynę by ta cecha ucieszyła, bo stwierdziłaby, że chłopak szanuje i poważa matkę. Ilu ludzi, tyle punktów widzenia. Moim zdaniem szczęście w związku opiera się nie na tym, że partner jest krystalicznie idealny, ale na tym, że niedociągnięcia obojga nie denerwują tej drugiej strony
__________________
GothicLolita22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 11:03   #33
Hija
Raczkowanie
 
Avatar Hija
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 344
Dot.: "Bo ideał jest tylko jeden" (?)

Moim zdaniem nie ma ludzi idealnych, ale ideały są jak najbardziej. Myślę, że chyba większość z nas ma w głowie jakiś ideał, trochę z tego, trochę z tamtego + te jakieś cechy - te i tamte i wychodzi nam idealny facet, który zapewne nie istnieje

Ja zakładam, że każdy ma wady, tylko żeby ta 2 osoba miała takie wady które ja będę akceptować. Np tego, że ktoś mnie bije nie będę akceptować za to mogę akceptować, że partner pali czego z kolei któraś z Was akceptować nie będzie.
Hija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 11:38   #34
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: "Bo ideał jest tylko jeden" (?)

Tez czasem zastanawiam sie jakbym byla z kims innym choc to dopiero rok.
Nie jest idealny , nie wykrztalcony ani nic. Ale kocham go takim jaki jest! Skoro go wybralam z posrod innych , widzialam co sobie biore, moze nie do konca , bo wtedy nie znalam jego wad ani wszystkich zalet.
Mimo wszystko go kocham i akceptuje takim jakim jest, i nie wyobrazam sobie puki co kogos innego przy moim boku.

Posluchajcie sobie piosenki z Titanica Roxany Łaszczuk. Jest piekna.
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 16:05   #35
sweetysyla
Raczkowanie
 
Avatar sweetysyla
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 97
Dot.: "Bo ideał jest tylko jeden" (?)

Pozwolę sobie wtrącić kilka moich luźnych myśli do wątku.

Idealnych facetów nie ma tak jak nie ma idealnych kobiet. Dawno się o tym przekonałam. I dlatego nie snuję już marzeń o księciu z bajki, który przyjedzie po mnie na białym rumaku.

Dla mnie ważny jest intelekt i dobra rozmowa, reszta jest tylko dodatkiem, także fizyczność partnera. Bo jakie znaczenie ma wygląd, kiedy rozmowa się "nie klei"?

Do Hannah16: Każdy na jakimś etapie ma wątpliwości. I to właśnie one pomagają nam spojrzeć na związek "świeżym" okiem. Nie skreślaj od razu swojego TŻ-a. Bo czasami taka niepewność jest czymś, co każe nam walczyć o drugą osobę i cały czas ją zdobywać. I to jest piękne. I pamiętaj, że najważniejsze to kierować się własnymi uczuciami.

Pozdrawiam
__________________



"Chcemy doświadczać tego, co obiecują nam katalogi biur podróży, szczęścia w wersji all inclusive. Podróżujemy, kupujemy, uprawiamy sporty ekstremalne, prowadzimy bujne życie towarzyskie, a nawet erotyczne. Ale za tym wszystkim jest pustka."
[Michel Houellebecq]






sweetysyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 16:28   #36
Hannah16
Raczkowanie
 
Avatar Hannah16
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 172
Dot.: "Bo ideał jest tylko jeden" (?)

Jest jeszcze jedna kwestia w tej sprawie. Po mniejszych i jednej wiekszej sytuacji chyba stracilam do niego zaufanie. Nie potrafie wierzyc w to ze on mnie bezgranicznie kocha pomimo tego ze tak mowi. Nie potrafie!
__________________


Hannah16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 16:57   #37
wkroplideszczu
Rozeznanie
 
Avatar wkroplideszczu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: pokój o ścianach w kolorze kanarkowym ;)
Wiadomości: 533
GG do wkroplideszczu Send a message via Skype™ to wkroplideszczu
Dot.: "Bo ideał jest tylko jeden" (?)

Ja mam trochę inną definicję ideału. Dla mnie ideał faceta to nie jest facet bez wad tylko taki którego wady i zalety mi nie przeszkadzają a wręcz odpowiadają i bez nich ten człowiek nie byłby dla mnie aż tak wartościowy jak w tym momencie.

W ten sposób osoba idealna dla mnie może być kompletnym nieporozumieniem dla kogoś innego. Tak samo jak np (przepraszam za to porównanie ale wiąże się ono z moją ogromną pasją ) stanik który pasuje na mnie idealnie a z pewnością ma jakieś wady, ale są one do zaakceptowania i nadal go chcę moze nie pasować innej kobiecie

Nie wiem czy rozumiecie co mam na myśli, ale ja tak to widzę. Człowiek to składowa wad i zalet, nie da się tego ominąć w żaden sposób. A w dodatku, cos co dla mnie jest zaletą, np żywiołowość, dla kogoś może być wadą nie do przyjęcia. A coś co dla kogoś jest wadą nie do przyjęcia np nie chodzenie do kościoła lub zbytnia nadgorliwość w tym temacie dla mnie kompletnie nie ma znaczenia o ile ta osoba nie zmusza mnie do tego.
A wszystkie inne kwestie z tym związane są do uzgodnienia i prawie zawsze można znaleźć kompromis którym bedą usatysfakcjonowane obie strony, trzeba tylko chęci wspomnianych obydwu stron do tego aby dojść do porozumienia.

Tak to widzę, moze się mylę, ale wynika to z moich obserwacji

Podsumowując, według mnie chodzi o to żeby kompilacja wad i zalet była tak ułożona żeby nam odpowiadała do tego stopnia ze nic nie chciałybyśmy zmieniać w swoim TŻ. Wtedy możnaby było powiedzieć że jest idealny. Ale nigdy nie wiadomo czy bedzie taki zawsze, bo zgodnie z powszechnie znaną prawdą ludzie się zmieniają
__________________
Po Turbo Fire ...
...ZUZKA LIGHT

69 -> 68 -> 67 -> 66 -> 65 -> 64 -> 63 -> 62 -> 61 -> 60 -> 59 -> 58
wkroplideszczu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-26, 17:01   #38
sexy body
Rozeznanie
 
Avatar sexy body
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z doliny
Wiadomości: 653
Dot.: "Bo ideał jest tylko jeden" (?)

Hannah16 ja również przez ostatnich kilka dni miałam wątpliwości co do tego czy mój związek to właśnie "TO". Z tym że u mnie dotyczyło to raczej fazy przejsciowej między zauroczeniem a miłością (?), kiedy zaczyna się dostrzegać wady i trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy jestem w stanie je zaakceptować, czy tego chcę, czy właśnie tego faceta pragnę, mimo jego wad.

Myślę, że nie ma się co silić narazie na podejmowanie decyzji, ponieważ pewność co do tego czy być z kimś czy nie przychodzi pewnego dnia sama.
Też miałam w życiu kilka dylematów dotyczących miłości i kilka sytuacji, kiedy sądziłam że nie jestem w stanie się określić - albo w jedną albo w drugą stronę. Ale dawałam sobie czas i odpowiedź przychodziła sama. Przychodził zawsze moment, w którym wiedziałam co mam zrobić. Chociaż czasem, mimo tego że wiedziałam, że powinnam od czegoś uciec, nie miałam na to odwagi - ale to już inna kwestia. Wiele z nas tak ma, co widać na Wizażu.

Ja wiem, że mój związek to jest "TO". TŻ ma wady i czasem mnie one cholernie irytują, czasem nawet się z nich pośmieję. U mnie to też zależy od fazy cyklu (!!!) i tak naprawdę to raz mi coś przeszkadza, a raz mam do tego stosunek obojętny. Ale ja zawsze miałam w sobie 2 bieguny.
Grunt, że ogrom jego zalet bije na łeb wszystkie niedociągnięcia.

Ideał? A kto by wytrzymał z ideałem? Ja chyba nie...
__________________
Czarny kot już jest!



sexy body jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 17:55   #39
Girl151
Rozeznanie
 
Avatar Girl151
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 838
Dot.: "Bo ideał jest tylko jeden" (?)

Dopisuje się
Ja mam faceta, który nie odpowiada mi w 100% .
Marze, że któregoś dnia znajdzie się taki, o którym będe mogła powiedzieć, że jest moim ideałem
Girl151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 18:22   #40
Hannah16
Raczkowanie
 
Avatar Hannah16
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 172
Dot.: "Bo ideał jest tylko jeden" (?)

Cytat:
Napisane przez Girl151 Pokaż wiadomość
Dopisuje się
Ja mam faceta, który nie odpowiada mi w 100% .
Marze, że któregoś dnia znajdzie się taki, o którym będe mogła powiedzieć, że jest moim ideałem
To czemu z nim nie zerwiesz?
Widzisz, ze mna jest podobnie, wciaz sie zastanawiam czy to wszystko ma sens. Sa tez rozne inne okolicznosci ktore przemawiaja za tym by sie pozegnac. A mimo to mam nadzieje ze moj TŻ w przyszlosci bedzie inny, mysle sobie ze teraz to takie kawalerskie zycie, na luzie... a za jakis czas to sie zmieni( w co watpie) Wogole stalam sie ostatnio bardzo watpiaca, doslownie juz we wszystko!

ZWIAZEK OPIERA SIE NA ZAUFANIU, A MI TEGO ZAUFANIA BRAKUJE...
__________________


Hannah16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 18:27   #41
sysecka
Raczkowanie
 
Avatar sysecka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Nibylandia ;)
Wiadomości: 242
Dot.: "Bo ideał jest tylko jeden" (?)

Cytat:
Napisane przez Hannah16 Pokaż wiadomość
To czemu z nim nie zerwiesz?
Dobrze wiemy, że często jest tak, że nie rozstajemy się z kimś tylko dlatego, że boimy się samotności. A co jak nie znajdę innego? A co jak będę sama?

Ja podjęłam taką decyzję parę miesięcy temu. Dość drastyczną, zaskakującą dla otoczenia, znajomych, rodziców i samego TŻta. Ale dusiłam się w tym związku, zaczęło mi wiele rzeczy przeszkadzać. Nie wyobrażałam go sobie jako swojego męża, mimo, że kochał mnie najbardziej na świecie. I naprawdę nie żałuję...
__________________
Habibi ya nour el-ain, ya sakin khayali, A’ashek bakali sneen wala ghayrak bibali
sysecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-26, 18:29   #42
Hannah16
Raczkowanie
 
Avatar Hannah16
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 172
Dot.: "Bo ideał jest tylko jeden" (?)

Cytat:
Napisane przez sysecka Pokaż wiadomość
Dobrze wiemy, że często jest tak, że nie rozstajemy się z kimś tylko dlatego, że boimy się samotności. A co jak nie znajdę innego? A co jak będę sama?

Ja podjęłam taką decyzję parę miesięcy temu. Dość drastyczną, zaskakującą dla otoczenia, znajomych, rodziców i samego TŻta. Ale dusiłam się w tym związku, zaczęło mi wiele rzeczy przeszkadzać. Nie wyobrażałam go sobie jako swojego męża, mimo, że kochał mnie najbardziej na świecie. I naprawdę nie żałuję...
Odwazna
__________________


Hannah16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 18:33   #43
sysecka
Raczkowanie
 
Avatar sysecka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Nibylandia ;)
Wiadomości: 242
Dot.: "Bo ideał jest tylko jeden" (?)

Cytat:
Napisane przez Hannah16 Pokaż wiadomość
Odwazna
Czasem wychodzi mi to na dobre
__________________
Habibi ya nour el-ain, ya sakin khayali, A’ashek bakali sneen wala ghayrak bibali
sysecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 18:40   #44
tenebris
Zakorzenienie
 
Avatar tenebris
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 526
GG do tenebris
Dot.: "Bo ideał jest tylko jeden" (?)

sysecka, ile ja razy zbierałam sie by podjać taką decyzję... ciagle przegrywam z sama sobą...
__________________
PUSTA MISKA - nakarm psiaka!

tenebris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 18:43   #45
sysecka
Raczkowanie
 
Avatar sysecka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Nibylandia ;)
Wiadomości: 242
Dot.: "Bo ideał jest tylko jeden" (?)

Ja się zbierałam do tego parę miesięcy. Straciłam paru znajomych, bo uważają, że skrzywdziłam TŻta. Nawet moja mama była w szoku. Myślę, że jednak warto, bo i tak to kiedyś zrobisz skoro masz takie myśli. Lepiej teraz niż, kiedy już wszyscy będą zbierać pieniądze na Wasze wesele.

Zaczęłam nowe życie. I to była najlepsza decyzja w moim życiu. Otworzyło mi to wiele drzwi, poznałam wielu nowych ludzi, którzy wiele wnieśli do mojego życia. Warto było.
__________________
Habibi ya nour el-ain, ya sakin khayali, A’ashek bakali sneen wala ghayrak bibali
sysecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 18:47   #46
tenebris
Zakorzenienie
 
Avatar tenebris
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 526
GG do tenebris
Dot.: "Bo ideał jest tylko jeden" (?)

Wiesz, mnie najbardziej powstrzymuje fakt, że obawiam sie że mój TŻ całkowicie by się ode mnie odciął, ze będzie mi brakować kontaktów z nim...
__________________
PUSTA MISKA - nakarm psiaka!

tenebris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 18:51   #47
bigajla
Przyczajenie
 
Avatar bigajla
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze ;)
Wiadomości: 8
Dot.: "Bo ideał jest tylko jeden" (?)

[quote=sweetysyla;10213776]Pozwolę sobie wtrącić kilka moich luźnych myśli do wątku.

Idealnych facetów nie ma tak jak nie ma idealnych kobiet. Dawno się o tym przekonałam. I dlatego nie snuję już marzeń o księciu z bajki, który przyjedzie po mnie na białym rumaku.

Dla mnie ważny jest intelekt i dobra rozmowa, reszta jest tylko dodatkiem, także fizyczność partnera. Bo jakie znaczenie ma wygląd, kiedy rozmowa się "nie klei"?

Do Hannah16: Każdy na jakimś etapie ma wątpliwości. I to właśnie one pomagają nam spojrzeć na związek "świeżym" okiem. Nie skreślaj od razu swojego TŻ-a. Bo czasami taka niepewność jest czymś, co każe nam walczyć o drugą osobę i cały czas ją zdobywać. I to jest piękne. I pamiętaj, że najważniejsze to kierować się własnymi uczuciami.[quote]

zgodzę się w 100 procentach . nie ma ideałów. mój TŻ rówinież ma wady ale mimo wszystko akceptuje je . dlaczego ? bo nie kocha się za coś ale pomimo czegoś.

Hannah16 proponuje poczekać .. faktycznie przez najblizszy okres moze sie wyjasnic czy to jednak TEN czy wręcz przeciwnie.

Pozdrawiam wizażanki

Edytowane przez bigajla
Czas edycji: 2008-12-29 o 16:33
bigajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 18:53   #48
Hannah16
Raczkowanie
 
Avatar Hannah16
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 172
Dot.: "Bo ideał jest tylko jeden" (?)

Cytat:
Napisane przez sysecka Pokaż wiadomość
Ja się zbierałam do tego parę miesięcy. Straciłam paru znajomych, bo uważają, że skrzywdziłam TŻta. Nawet moja mama była w szoku. Myślę, że jednak warto, bo i tak to kiedyś zrobisz skoro masz takie myśli. Lepiej teraz niż, kiedy już wszyscy będą zbierać pieniądze na Wasze wesele.

Zaczęłam nowe życie. I to była najlepsza decyzja w moim życiu. Otworzyło mi to wiele drzwi, poznałam wielu nowych ludzi, którzy wiele wnieśli do mojego życia. Warto było.
To dobrze ze wedlug Ciebie bylo warto Tylko ze Ty tak jak i my teraz nie wiedzialas czy bedziesz z tego zadowolona... zawsze jest ryzyko, ale to juz nie o nie najbardziej chodzi, tylko o to zebysmy byly pewne.

U mnie sytuacja jest taka, ze ja mam przed soba jeszcze kilka lat nauki, Tż mowi mi ze chce na mnie poczekac az skoncze studia i wtedy sie pobierzemy, a ja....? Jestem mloda i wiele osob mi powtarza ze znajde jeszcze kogos lepszego, bo tyle jeszcze przede mna...
Niektore zachowania TŻ wprawiaja mnie w nerwy. Sa to tez czasami drobne sytuacje, ale wg mnie czlowieka poznaje sie wlasnie po drobnych sytuacjach i czynach. Teraz gdy brak mi zaufania w niego i w nas jest trudno bo moze za jakis czas przemysle sobie ze jednak go kocham i ze trzeba przebaczac te drobne i wieksze bledy z jego strony...? Wiem tylko to, ze nie chce go zranic mowiac ze z nami koniec, bo wiem ze bedzie to dla niego bardzo przykre. Dla naszych znajomych i rodziny tez plus jeszcze wielkie zdziwienie. Kiedys wierzylam ze uda sie nam, ze bedzie wszystko dobrze, ale teraz...
__________________


Hannah16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 19:00   #49
tenebris
Zakorzenienie
 
Avatar tenebris
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 526
GG do tenebris
Dot.: "Bo ideał jest tylko jeden" (?)

Cytat:
Napisane przez Hannah16 Pokaż wiadomość
Niektore zachowania TŻ wprawiaja mnie w nerwy. Sa to tez czasami drobne sytuacje, ale wg mnie czlowieka poznaje sie wlasnie po drobnych sytuacjach i czynach.
Ziarenko do ziarenka i się uzbiera cała micha. A potem wszystko hurtem się wysypie...
__________________
PUSTA MISKA - nakarm psiaka!

tenebris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-26, 19:01   #50
sysecka
Raczkowanie
 
Avatar sysecka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Nibylandia ;)
Wiadomości: 242
Dot.: "Bo ideał jest tylko jeden" (?)

Cytat:
Napisane przez Hannah16 Pokaż wiadomość
To dobrze ze wedlug Ciebie bylo warto Tylko ze Ty tak jak i my teraz nie wiedzialas czy bedziesz z tego zadowolona... zawsze jest ryzyko, ale to juz nie o nie najbardziej chodzi, tylko o to zebysmy byly pewne.

U mnie sytuacja jest taka, ze ja mam przed soba jeszcze kilka lat nauki, Tż mowi mi ze chce na mnie poczekac az skoncze studia i wtedy sie pobierzemy, a ja....? Jestem mloda i wiele osob mi powtarza ze znajde jeszcze kogos lepszego, bo tyle jeszcze przede mna...
Niektore zachowania TŻ wprawiaja mnie w nerwy. Sa to tez czasami drobne sytuacje, ale wg mnie czlowieka poznaje sie wlasnie po drobnych sytuacjach i czynach. Teraz gdy brak mi zaufania w niego i w nas jest trudno bo moze za jakis czas przemysle sobie ze jednak go kocham i ze trzeba przebaczac te drobne i wieksze bledy z jego strony...? Wiem tylko to, ze nie chce go zranic mowiac ze z nami koniec, bo wiem ze bedzie to dla niego bardzo przykre. Dla naszych znajomych i rodziny tez plus jeszcze wielkie zdziwienie. Kiedys wierzylam ze uda sie nam, ze bedzie wszystko dobrze, ale teraz...

Miałam dokładnie taką samą sytuację. TŻ chciał się żenić, ale zaraz po moich studiach. A ja... wiele rzeczy jeszcze przede mną. Tak naprawdę nigdy się nie wybawiłam. Brakowało mi tego. Tyle rzeczy do spróbowania, tyle perspektyw, możliwości... Poza tym mój TŻ ciężko znosił rozstania, nawet krótkotrwałe. A ja mam ADHD muszę być wszędzie. I miałam wiele możliwości, żeby gdzieś wyjechać, popracować, wymiany, stypendia. I rezygnowałam z tego. Nie było warto. Uwolnienie się dało mi szanse na dużo lepszą przyszłość.

Ale przemyśl to czego chcesz. Pogadaj z TŻtem jeśli to nie pomoże, a jego wady wciąż będą Ci bardzo przeszkadzać to nie ma to najmniejszego sensu. Przynajmniej ja tak myślę.
__________________
Habibi ya nour el-ain, ya sakin khayali, A’ashek bakali sneen wala ghayrak bibali
sysecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 19:03   #51
kaktusiek
Raczkowanie
 
Avatar kaktusiek
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa:)
Wiadomości: 126
Dot.: "Bo ideał jest tylko jeden" (?)

Cytat:
Napisane przez wkroplideszczu Pokaż wiadomość
Ja mam trochę inną definicję ideału. Dla mnie ideał faceta to nie jest facet bez wad tylko taki którego wady i zalety mi nie przeszkadzają a wręcz odpowiadają i bez nich ten człowiek nie byłby dla mnie aż tak wartościowy jak w tym momencie.
Mam podobną do Twojej definicję ideału Ogólnie wydaje mi się po Twoich wypowiedziach, że Twoje podejście w tej kwestii bardzo przypomina moje własne
__________________


Jedynym kluczem, który otwiera drzwi raju, jest miłość.
(P.Bosmans)

Powiedz życiu TAK!

Edytowane przez kaktusiek
Czas edycji: 2008-12-26 o 19:05
kaktusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 19:03   #52
tenebris
Zakorzenienie
 
Avatar tenebris
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 526
GG do tenebris
Dot.: "Bo ideał jest tylko jeden" (?)

Cytat:
Napisane przez sysecka Pokaż wiadomość
TŻ chciał się żenić, ale zaraz po moich studiach. A ja... wiele rzeczy jeszcze przede mną. Tak naprawdę nigdy się nie wybawiłam. Brakowało mi tego. Tyle rzeczy do spróbowania, tyle perspektyw, możliwości... Poza tym mój TŻ ciężko znosił rozstania, nawet krótkotrwałe. A ja mam ADHD muszę być wszędzie. I miałam wiele możliwości, żeby gdzieś wyjechać, popracować, wymiany, stypendia. I rezygnowałam z tego.
O rany. Jakbym czytała o sobie.
__________________
PUSTA MISKA - nakarm psiaka!

tenebris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 19:04   #53
sysecka
Raczkowanie
 
Avatar sysecka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Nibylandia ;)
Wiadomości: 242
Dot.: "Bo ideał jest tylko jeden" (?)

Poza tym pamiętajcie, że kształtem idealnym jest kula. Więc nie wiem ile z nas chciałoby ideału tak naprawdę :P Nie szukam księcia z bajki, nie jest mi potrzebny ideał.
__________________
Habibi ya nour el-ain, ya sakin khayali, A’ashek bakali sneen wala ghayrak bibali
sysecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 19:05   #54
Dociakowa
Zadomowienie
 
Avatar Dociakowa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 1 947
Dot.: "Bo ideał jest tylko jeden" (?)

co to znaczy TŻ ???

doooobra już wiem
__________________

->
76,6....30.07->72,7......65,5kg.. .60

Edytowane przez Dociakowa
Czas edycji: 2008-12-26 o 19:14
Dociakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 19:13   #55
kaktusiek
Raczkowanie
 
Avatar kaktusiek
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa:)
Wiadomości: 126
Dot.: "Bo ideał jest tylko jeden" (?)

Cytat:
Napisane przez Dociakowa Pokaż wiadomość
co to znaczy TŻ ???
towarzysz życia
__________________


Jedynym kluczem, który otwiera drzwi raju, jest miłość.
(P.Bosmans)

Powiedz życiu TAK!
kaktusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 19:15   #56
Dociakowa
Zadomowienie
 
Avatar Dociakowa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 1 947
Dot.: "Bo ideał jest tylko jeden" (?)

dzięki
__________________

->
76,6....30.07->72,7......65,5kg.. .60
Dociakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 19:26   #57
Girl151
Rozeznanie
 
Avatar Girl151
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 838
Dot.: "Bo ideał jest tylko jeden" (?)

Cytat:
Napisane przez Hannah16 Pokaż wiadomość
To czemu z nim nie zerwiesz?
Widzisz, ze mna jest podobnie, wciaz sie zastanawiam czy to wszystko ma sens. Sa tez rozne inne okolicznosci ktore przemawiaja za tym by sie pozegnac. A mimo to mam nadzieje ze moj TŻ w przyszlosci bedzie inny, mysle sobie ze teraz to takie kawalerskie zycie, na luzie... a za jakis czas to sie zmieni( w co watpie) Wogole stalam sie ostatnio bardzo watpiaca, doslownie juz we wszystko!

ZWIAZEK OPIERA SIE NA ZAUFANIU, A MI TEGO ZAUFANIA BRAKUJE...
Dlaczego nie zerwe? Bo nie potrafię. Zwyczajnie mi szkoda tego wszystkiego. Przyzwyczaiłam się. Boje się tak jak dziewczyny pisały samotności i ciężko będzie mi się odnaleźć przy kimś innym.
Girl151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 21:02   #58
happy6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 103
Dot.: "Bo ideał jest tylko jeden" (?)

Cytat:
Napisane przez Girl151 Pokaż wiadomość
Dlaczego nie zerwe? Bo nie potrafię. Zwyczajnie mi szkoda tego wszystkiego. Przyzwyczaiłam się. Boje się tak jak dziewczyny pisały samotności i ciężko będzie mi się odnaleźć przy kimś innym.

Ja mem ten sam problem przyzwyczaiłam się, i nie potrafię zerwać
Boje się również samotności, tego że albo nikogo nie spotkam albo znów trafie na imbecyla - a takich niestety pełno
Ale coraz bardziej uświadamiam się że mój TŻ ma coraz więcej wad, pomogła mi w tym rozłąka miesięczna z nim.
Dziś znowu szok, zadzwonił do mnie był po 3 piwach i 2 kieliszkach wina - tak mówił, nie wiem ile naprawdę było, ale był stoczony. Powiedział że sam pil bo nie miał z kim. Rozumiem pić, w towarzystwie ale nie samemu, boję się że może w przyszłości być alkoholikiem jak jego matka. jak wpadnie w cug picia to cały tydzień pije
Coraz więcej złego o nim dowiaduje się, a wcześniej zakochana nie dostrzegałam tylu rzeczy ;(
happy6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 21:31   #59
Hannah16
Raczkowanie
 
Avatar Hannah16
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 172
Dot.: "Bo ideał jest tylko jeden" (?)

Cytat:
Napisane przez happy6 Pokaż wiadomość
Ja mem ten sam problem przyzwyczaiłam się, i nie potrafię zerwać
Boje się również samotności, tego że albo nikogo nie spotkam albo znów trafie na imbecyla - a takich niestety pełno
Ale coraz bardziej uświadamiam się że mój TŻ ma coraz więcej wad, pomogła mi w tym rozłąka miesięczna z nim.
Dziś znowu szok, zadzwonił do mnie był po 3 piwach i 2 kieliszkach wina - tak mówił, nie wiem ile naprawdę było, ale był stoczony. Powiedział że sam pil bo nie miał z kim. Rozumiem pić, w towarzystwie ale nie samemu, boję się że może w przyszłości być alkoholikiem jak jego matka. jak wpadnie w cug picia to cały tydzień pije
Coraz więcej złego o nim dowiaduje się, a wcześniej zakochana nie dostrzegałam tylu rzeczy ;(
Wlasnie, kiedys nie dostrzegalam i nie chcialam widziec wad u mojego TŻ-ta, ale obecnie stalo sie to zupelnie niemozliwe. Moj do mnie wiele razy dzwonil bedac na %, bylo to dawno gdy jeszcze nie mowilam mu ze jego picie mi przeszkadza. Oczywiscie mowil i mowi ze nie pije duzo i nie bedzie pil dla mnie..... taa a imprezy jak byly tak sa.

_________
On zaczyna cos zauwazac, czuje ze jest ze mna cos nie tak, gdy sie spotykamy to czesto jak na niego patrze, mysle sobie, ze nie jest juz tak gleboko w moim sercu, chce mu powiedziec, ale brak mi odwagi i zdecydowania czy powinnam to zrobic.
__________________


Hannah16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 10:23   #60
Girl151
Rozeznanie
 
Avatar Girl151
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 838
Dot.: "Bo ideał jest tylko jeden" (?)

Cytat:
Napisane przez happy6 Pokaż wiadomość
Ja mem ten sam problem przyzwyczaiłam się, i nie potrafię zerwać
Boje się również samotności, tego że albo nikogo nie spotkam albo znów trafie na imbecyla - a takich niestety pełno
Ale coraz bardziej uświadamiam się że mój TŻ ma coraz więcej wad, pomogła mi w tym rozłąka miesięczna z nim.
Dziś znowu szok, zadzwonił do mnie był po 3 piwach i 2 kieliszkach wina - tak mówił, nie wiem ile naprawdę było, ale był stoczony. Powiedział że sam pil bo nie miał z kim. Rozumiem pić, w towarzystwie ale nie samemu, boję się że może w przyszłości być alkoholikiem jak jego matka. jak wpadnie w cug picia to cały tydzień pije
Coraz więcej złego o nim dowiaduje się, a wcześniej zakochana nie dostrzegałam tylu rzeczy ;(

Skąd ja to znam... Mój codziennie piwkuje oczywiście nie mówiąc mi nic... czasem tylko już dawno po fakcie powie że był z kolegami na paru piwkach.
Ja także widze w nim coraz więcej wad. Ale co zrobić jak się odejść nie potrafi.
Girl151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:20.