Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-28, 21:24   #31
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
ja tam nic nie zakładam idąc do laboratorium a już na pewno nie to ze ktoś mnie przepuści..

ale powiem wam ze kobiety w ciązy tez potrafia nie zła aferę zrobić..

kiedyś nikogo nie bylo przed gabinetem to weszłam..pani wypełniła jakieś papierki itp zaprosiła na fotel wbila igłę i w tym momencie wpadła bez pukania jakaś laska z brzuszkiem i drze się w niebo glosy ze jej 1 minutę temu(!) minął czas 1h po glukozie i ze pani (ta co mi krew właśnie pobierała) ma w tej chwili jej pobrać bo zaraz będzie miała wyniki zaburzone..

nie wiem co i czy ta laska myślała ?? ze pięlegniarka wyjmie mi iglę i jej przelozy??

laska wpadła w taka histerie ze myslałam ze zaraz urodzi.. pielęgniarka kazala jej wyjśc i się uspokoić.. i jak ja wyszlam to ja zawołała..potem ja jeszcze widziałam ja jak opuszczalam budynek i ta dalej sapała ze złosci...
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 22:10   #32
marysia1189
Raczkowanie
 
Avatar marysia1189
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 294
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

ja w 41 tc (tydzień po terminie) wracałam ze szpitala na Karowej (przy starówce) z KTG oczywiście komunikacją. Mojego brzucha trudno było nie zauważyć. Byłam już ledwo żywa, koniec maja 2010r, największe upały. Na przystanku wszyscy się na mnie gapili jak na idiotkę. I wszyscy podczas wejścia do tramwaju zasiedli wygodnie na wolnych miejscach widząc, że ledwo na nogach stoję. W tramwaju siedziała kobitka ok.70 lat i jak mnie zobaczyła to stanęła na środku wagonu. Dosyć głośno i wyraźnie skomentowała: "WSTYD!" i ustąpiła mi miejsca. I wydaje mi się, że nic więcej nie trzeba było dodawać. Wtedy nagle dopiero każdy się zerwał żeby tej kobiecie ustąpić.

Nie ma niestety, co oczekiwać na to, że ktokolwiek gdziekolwiek ustąpi ciężarnej. Nie ma znaczenia czy brzucha nie widać lub czy jest tak duży, że całą kobietę przysłania.

Przez całą ciąże tylko raz miałam pierwszeństwo w kasie sklepowej. I to nie dlatego, że ktoś mnie w kolejce przepuścił. Stałam w kolejce z pierwszeństwem a i tak kilka osób nieuprzywilejowanych w niej stało. Nagle kasjerka krzyknęła "Zapraszam Panią w ciąży! Ma pierwszeństwo!". Szkoda tylko, że nie widziałyście miny kobiety, która była pierwsza w tej kolejce.
__________________
15.10.2011 - (-24kg)

15.02.2012 - (+4kg)

od kwietnia cd. Jeszcze "tylko" 19kg damy radę
marysia1189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 07:01   #33
bella7
Zakorzenienie
 
Avatar bella7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 5 507
GG do bella7
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Czytam Wasze wypowiedzi i włos mi się jeży. Ja nie miałam takiej sytuacji,ale np. Moja ciocia stała w kolejce po książki dla syna,i mimo że jest potężna kobieta nie widać było ciąży,kolejka dużą-i powiedziała,że może iść do samochodu po kartę ciąży,bo jest ciężarna i poprosiła by ja od razu obsłużył. Ludzie szemrali,ale facet bez słowa to zrobił.
Ludzie są ślepi albo udają ślepych i głuchych.

A tak naprawdę denerwuje mnie jak jakąś babcia wpycha się w kolejkę do laboratorium mimo, że powinna być ostatnia. I też pewnie jest głodna itd ale nic jej uprawiedliwia.
__________________
Lenka i Lilianka 26.04.2011r.
Miłosz 19.01.2014r.
bella7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 09:35   #34
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Ale wiecie panuje pogląda że ciąża to nie choroba - co jest prawdą ale lepiej sie przez to nie czujemy/ czułyśmy. No ale co takiej babie odpowiedzieć - starość to też nie choroba?
Z nagminnym chamstwie celują kobiety w średnim wieku i po menopauzie, jak rónież mężczyźni przedzial wiekowy 50 w górę. Inne czasy?

Raz jeden młody mężczyzna ustąpil mi miejsca w poczekalni przed lekarzem ( na oko 30 ciężarówek, każda z problemami, czekałyśmy po 5-6 godz. na wejście) i powiem tylko że byłam mu b. wdzięczna, jego żona też była zresztą w ciąży. Ale biedaczek te kilka godzin przestał :-/

Koleżanka która rodzi za granicą nie ma takich problemów, ludzie są mili, puszczają przed siebie bez problemu. Czemu to nadal takie dziwne jest w Polsce?
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 09:44   #35
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość

Tym bardziej u lekarza czy w laboratorium, gdzie możemy zakładać, że każda z czekających osób znalazła się w skutek jakiejś choroby.
Nie słab mnie kobieto Chodzisz do przychodni? I co widzisz? Bo ja rzadko widzę chorych ludzi, tylko osoby będace na emeryturze, które albo przyszły porozmawiać z lekarzem, albo w boczku o tu w tym miejscu zakuło i babcia leci, bo ma rozrywke.
W laboraotrium też średnia wieku 60+, a niejednokrotnie 80 latek wygląda 20 lat młodziej.
Te kobiety, któe teraz mają 70 lat miały lepsze zdrowie w wieku 20 lat niż my, a teraz niejedna babcia by Cię w podskokach przegoniła.
Nie mówie tego,że nie szanuje osób starszych, opiekowałam się osobami starszymi. Sa rózni ludzie i rózne zachowania, są sympatyczni staruszkowe, a są i marudy.
Ustępowałąm miejsca osobom starszym, ale teraz? Teraz mi się w głowie kręci, mimo,że początek ciązy wysiada mi kręgosłup, bo na niego choruje. Więc nie widze powodu by kosztem włąsnego zdrowia ustępować innym.

A ludzie chorzy? Widzisz osoby w wieku produkcyjnym chore? Rzadko, bo zaciskają zeby i ida do pracy, bo nie maja czasu chorować.
Ja bardzo powaznie chorowałam poltora roku temu, miałąm sparalizowana noge i stałam w mega kolejce do przychodni, a potem do lekarza. Myslisz,ze mi chorej ktoś ustąpił? W d*** mnie mieli.

A kobieta w ciązy? To według wielu ZDROWA KOBYŁA.

Cytat:
Napisane przez Siasiek Pokaż wiadomość
Ale z facetami to prosta sprawa jest, wystarczy grzecznie zapytać "Przepraszam, a pan też w ciąży?!"
Na mur beton ustąpi
Dobre
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 10:00   #36
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Osłabiłoby mnie jakby w poczekalni siedział jakiś facet a ja w ciąży z widocznym brzuchem koło niego no sory ale wtedy proszę grzecznie o ustąpienie miejsca, bo wiem że długo nie wystoję i padnę na podłogę Generalnie w sklepach nie proszę o przepuszczenie bo wychodzę z założenia, że jeśli się dobrze czuję to nic mi się nie stanie jeśli te kilka chwil postoję. Co innego jak wiem, że mam kiepski dzień i nogi same się uginają.
Na razie brzuszka u mnie jeszcze tak mocno nie widać, tym bardziej pod zimową kurtką więc jeszcze nie miała okazji skorzystać z "uprzejmości" kolejkowiczów choć jestem jak najbardziej za przepuszczeniem ciężarnych.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 13:14   #37
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
tak samo jak kobieta w ciąży,
to też osoba zdrowa robiąca badanie kontrolne

w mojej przychodni akurat nie ma lekarza medycyny pracy, więc nigdy nie spotkałam się z tym tematem,
także jak idę oddać krew zakładam, że każdy ma jakiś mniejszy bądź większy problem

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------




no nie wiem,
mnie jakoś nie interesuje po co kto przychodzi do lekarza,
nie mnie to oceniać,
czy ktoś jest chory czy ma inna potrzebę,
czy mam tylko kaszel czy poważną chorobę,
ja też bym nie chciała, żeby mnie inni szufladkowali w ten sposób,

jest kolejka i tyle, każdy wchodzi kiedy przychodzi jego pora

a jeśli gdzieś bym musiała się umówić z miesięcznym wyprzedzeniem,
a potem ktoś by mi się w kolejkę wcisnął,
to też bym nie strasznie zdenerwowała
młoda chyba jesteś skoro nie wiesz - ciężarne też ten miesiac sie umawiają w kolejkę,więc tu się nie rożnią od reszty kolejkowiczek. jakbym widziala ledwo dyszaca osoba, ktora co 5 minut wychodzi bo stac jej słabo to czy bylaby tylko z kaszlem czy z malaria - ustąpilabym miejsca lub nawet przepuściła. niestety, znieczulica taka, ze widywalam mdlejace osoby, a inne sobie twardo siedzialy(tym bardziej jak byly dla towarzystwa a i takie widywalam!)

żeby nas zrozumiec przytyj sobie brzusznie ok 15 kg i postój w duchocie, moze bedzie ci wtedyłatwiej zrozumieć zdrową ciężarną stojącą jak inni ps. skoro zdrowa to czemu comiesieczne wizyty

a jak widze starsza osobe to z reguly pozwalam usiasc czyu to w komunikacji miejskiej czy to u lekarza. chyba ze ewidentnie prosi lub widac po neij ze potrzebuje natych=miastowej opieki lekarskiej - mdleje, blada, za serce sie łapie... empatyczna jestem i myslac co ona moze czuc - wczuwam sie w jej polozenie, ustepuje bo chcioa;abym, by i mi kiedys ustąpiono miejsca. jak ja tego nie zrobie, to jak sie moje dziecko nauczy?
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl

Edytowane przez 83monia
Czas edycji: 2011-01-29 o 13:19
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-29, 13:19   #38
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

raz skorzystałam z kasy pierwszeństwa
w pierwszej ciąży
było kilka osób przede mną, ja byłam z tatą na zakupach, w koszyku miałam ze 3-4 rzeczy
tata mnie podpuścił bo sama pewnie nie wcisnęłabym się
no i przeciskam się przed babkę mówiąc grzecznie przepraszam
a ona: a Pani dlaczego?
to się obróciłam ładnie, zobaczyła mój brzuch i powiedziałam: w ciąży jestem
coś tam sapnęła: ahhh i wściekła była jak nie wiem co
swoje zakupy ze złością na taśmę rzucała
przede mną bylo małżeństwo jeszcze, zakupów mieli na całą taśmę w sumie, ale już ich babka kasowała to nie mogłam dalej się wepchać
teraz nie wiem... myślę, że specjalnie będę wciskać się w kasy pierwszeństwa, jak brzuch już będzie widoczny
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 17:27   #39
Catia88
Rozeznanie
 
Avatar Catia88
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 887
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Niestety z tymi kolejkami u nas jest nie za ciekawie. Ja w zasadzie nigdy jeszcze nie miałam jakiś takich ekstremalnych sytuacji. Raz jechałam z koleżanką w zatłoczonym tramwaju, miejsce się zwolniło a ona głośno powiedziała "usiądź sobie", ja usiadłam, a nade mną stał facet (koło50tki) jak się na mnie patrzył... zaraz on dorwał wolne miejsce.
Naprawde chamstwo ludzi nie zna granic. Ja rozumiem,że ciąza to nie choroba tak jak to zwłaszcza starsze babki mówią, ale tak jak pisały dziewczyny, mnie tez często się robi słabo, a poza tym w sklepach jest duszno, do tego to częste latanie do WC to przecież nie nasz wymysł...
Według mnie- o swoje trzeba walczyć, i jak widzimy,że np. facet czy młoda osoba siedzi gdzie kobieta w ciązy powinna siedzieć to powinno się jej/jemu zwrócić uwagę.
Ja jeszcze jak nie byłam w ciązy to kobiecie z brzuszkiem ZAWSZE ustępowałam miejsca w tramwaju.
__________________
02.05.2011 Synuś Kubuś


Catia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 19:30   #40
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Jak już miałam brzuch wielgachny to raczej ludzie byli dla mnie mili i ustępowali mi miejsc siedzących, odnosili zakupy do samochodu itp. ale żeby mnie ktoś specjalnie w kolejkach przepuszczał, to aż tak dobrze nie było, może kilka razy się zdarzyło, w tym raz w Ikei jakiś młody facet nie tylko mnie przypuścił, ale jeszcze z moimi półkami do szafy dla córki pomykał mi do samochodu ale powiem wam, że ja też nie byłam pyskata do ludzi. Raz mi się w markecie zrobiło słabo, zwyczajnie mdlałam to usiadłam na podłodze żeby się nie wywrócić i powiem wam, że stado ludzi się na mnie głupio gapiło i nikt mi nie pomógł... a do ginekologa wchodziłam bez kolejki u państwowego, a prywatnie musiałam czekać bo tam same babki w ciąży były
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 21:50   #41
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
młoda chyba jesteś skoro nie wiesz -

ciężarne też ten miesiac sie umawiają w kolejkę,więc tu się nie rożnią od reszty kolejkowiczek.

żeby nas zrozumiec przytyj sobie brzusznie ok 15 kg i postój w duchocie, moze bedzie ci wtedyłatwiej zrozumieć zdrową ciężarną stojącą jak inni ps. skoro zdrowa to czemu comiesieczne wizyty
z tego co widzę w twoim nicku to jesteśmy w tym samym wieku

jeżeli wszyscy w kolejce umówili się miesiąc wcześniej to właśnie uważam, że niczym się nie różnią,
i powinni wchodzić do gabinetu po kolej

tak się składa, że jestem w 8 miesiącu ciąży

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Nie słab mnie kobieto Chodzisz do przychodni? I co widzisz?
to jest po prostu moje zdanie,
każdy może uważać co chce na ten temat

do przychodni bardzo rzadko i umawiam się na konkretną godzinę,

ostatnio często muszę odwiedzać laboratorium,
i nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby się komuś wpychać w kolejkę,
i nie oceniam czy osoba przede mną jest bardzo chora czy nie,
bo co mnie to interesuje
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-29, 22:07   #42
zebra666
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13 062
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Witam
Uważam, że jeśli są kasy pierwszeństwa w sklepach, marketach to jak najbardziej kobieta w ciąży ma pierwszeństwo

W niektórych gabinetach są wywieszki, że kobiety w ciąży mają pierwszeństwo.

Osobiście sama ustępowałam i ustępuje miejsca w autobusach kobietom w ciąży, z dziećmi Nawet dzisiaj młodej mamie kazałam uśiąśc z synkiem na moim miejscu. Cała reszta udawała, że nie widzi jak dziecko ledwo wyrabia jak autobus skręca itd.
Sama doświadczyłam 2 tygodnie temu zniczulicy w zatłoczonym autobusie jak mi dziecko ze strachu aż płakało na rękach i musiałam stać z synkiem na rękach i jeszcze się trzymać rurki...
__________________



zebra666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 13:37   #43
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

izabela - a znasz taki termin jak empatia? czy chcialabys stac jak cie boli/mdli/słabo? nie dotyczy to tylko kobiet w ciazy ale tez malych dzieci czy osób starszych i ewidentnie niedołężnych, po których serio wodać że coś jest nie tak. czy miałąm ostatnio robic problemy kobiecie ze skórczami, która ledwo siedziala ze wchodzi przede mna do gina? nawet o tym nie pomyslalam, nikt nie pomyslal, ale w razie czego polozna poinformowala pozniej ze ta pani wchodzi pierwsza. dla mnie naturalne - pomóc komuś słabszemu (dziecko, ciezarna, starsza osoba - na wojnie też do takich cywilów nie strzelają )...

dzis usłyszalam (kazanie w kosciele, nie bijcie) że za komuny w koljekach to ludzie gardzili niepelnosprawnymi i kobietami w ciazy, wiec moze stad znieczulica do dzis sie wlecze. zniesli przepis ze kobieta w ciazy w urzedach moze poza kolejnoscia wejsc to malo kto kulturka zabłysnie...

poza tym gratuluje 8 miesiaca
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 15:20   #44
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość


do przychodni bardzo rzadko i umawiam się na konkretną godzinę,

ostatnio często muszę odwiedzać laboratorium,
i nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby się komuś wpychać w kolejkę,
i nie oceniam czy osoba przede mną jest bardzo chora czy nie,
bo co mnie to interesuje
Faktycznie do empatii daleko. Jesteś w 8 miesiącu, jesteś zdrowa, super, tylko pogratulować.
Ale nie wszyscy są zdrowi, nie każda ciąża zdrowo przebiega.

Żeby Cię kiedyś nie spotkała tak niemiła sytuacja w kolejce do lekarza jak mnie, powszechna znieczulica. Bo najgorszemu wrogowi bym nie zyczyła stania 7 godzin z paraliżującym bólem w kregosłupie, bo nie mogłam być na srodkach,ze sparalizowana lewa stopa, głodna i nikt mi miejsca nie ustąpił, bo co kogo to obchodzi?
Dziecka takiej znieczulicy też nauczysz?
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 16:17   #45
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

aha, jeszcze cos - ja czesto umawiam sie na konkretna godzine ale ludzie lubia sobie dodatkowa kolejke robic, lekarzowi sie cos omsknie, ktoś nie przyjdzie, ktos musi poza kolejnoscia wejsc (tak jak ta dziewczyna ze skurczami czy w lekarza pierwszego kontaktu - osoby zatrzymane przez policje) i godzinowe wchodzenie diabli biorą. i co, mam robić, trzymac sie wtedy godziny czy myslec?
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 17:36   #46
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Faktycznie do empatii daleko. Jesteś w 8 miesiącu, jesteś zdrowa, super, tylko pogratulować.
Ale nie wszyscy są zdrowi, nie każda ciąża zdrowo przebiega.

Żeby Cię kiedyś nie spotkała tak niemiła sytuacja w kolejce do lekarza jak mnie, powszechna znieczulica. Bo najgorszemu wrogowi bym nie zyczyła stania 7 godzin z paraliżującym bólem w kregosłupie, bo nie mogłam być na srodkach,ze sparalizowana lewa stopa, głodna i nikt mi miejsca nie ustąpił, bo co kogo to obchodzi?
Dziecka takiej znieczulicy też nauczysz?

no właśnie nie wszyscy są zdrowi,
ja zakładam, że każdy kto przyszedł do lekarza jest chory,

a wy próbujecie mi wmówić, że kobieta w ciąży wśród tych osób jest jakąś świętą krową,
z czym ja się nie zgadzam,

to inni się tutaj wypowiadają, że starsze kobiety, które przychodzą do lekarz to na pewno nic im nie jest i można się spokojnie wepchnąć przed nie w kolejkę tylko dlatego, że jest się w ciąży

dla mnie to nie jest żadna empatia

a o stanie mojej ciąży nic nie wiesz, więc się proszę nie wypowiadaj

---------- Dopisano o 18:36 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
izabela - a znasz taki termin jak empatia? czy chcialabys stac jak cie boli/mdli/słabo?

poza tym gratuluje 8 miesiaca

nie chciałabym stać,
ale pewnie starsza Pani przede mną też nie chce stać w kolejce,

jeżeli empatia oznacza, że kobiecie w ciąży wśród ludzi czekających w kolejce do lekarza należy się pierwszeństwo to nie znam tego pojęcia,

i mam z góry założyć, że wśród ludzi w kolejce tylko mnie mdli/boli/jest słabo bo ja w ciąży jestem
to nie jest empatia
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2011-01-30 o 17:42
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 18:00   #47
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
no właśnie nie wszyscy są zdrowi,
ja zakładam, że każdy kto przyszedł do lekarza jest chory,

a wy próbujecie mi wmówić, że kobieta w ciąży wśród tych osób jest jakąś świętą krową,
z czym ja się nie zgadzam,

to inni się tutaj wypowiadają, że starsze kobiety, które przychodzą do lekarz to na pewno nic im nie jest i można się spokojnie wepchnąć przed nie w kolejkę tylko dlatego, że jest się w ciąży

dla mnie to nie jest żadna empatia

a o stanie mojej ciąży nic nie wiesz, więc się proszę nie wypowiadaj

---------- Dopisano o 18:36 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------




nie chciałabym stać,
ale pewnie starsza Pani przede mną też nie chce stać w kolejce,

jeżeli empatia oznacza, że kobiecie w ciąży wśród ludzi czekających w kolejce do lekarza należy się pierwszeństwo to nie znam tego pojęcia,

i mam z góry założyć, że wśród ludzi w kolejce tylko mnie mdli/boli/jest słabo bo ja w ciąży jestem
to nie jest empatia
jesli kobieta w ciazy czy po menopauzie ma na tyle sil by wykłócac sie o kolejke - to nei jest na tyle chora by byc przepuszczona. jesli siiedzi cicho i prawie nie rozni sie kolorem twarzy od sciany (znaczy sie mdleje), albo jeszcze gorzej - ledwo stoi, to dla mnie nei jest wazne czy ma brzuch czy alzheimera. i ta, i ta przepuszcze. bo tak mnie rodzice wychowali i uwazam ta ceche za empatycznosc. nie dotyczy to tylko kobiet w ciazy, ale ogólu słabszych, jak pisałąm gdzies wyzej.

ostatnio mialam niemila sytuacje - poniedzialek, masa ludzi w kolejce do lekarza. ja niestety tylko po zwolneinie (poprzedniego dnia na dyżurze odesłali mnie na poniedzialek, nie moj wybór) bo przeziebienie. ja jeszcze nie mialam widocznej ciazy. ale byla przede mna kobieta z naprawde w widocznej ciazy, na oko 7 miesiac. kaszlala mocno i az sie za brzuch trzymala. zaden z mezczyzn nie ustapil miejsca (3 siedzace, wszystkie zajete), pani, ktora musiala z goraczki chyba usiasc na ziemii tez nikt nie pomógł... ani ojcu z malym goraczkujacym dzieckiem, wlasciwie troche nawet majaczylo (musial isc na inny korytarz, bo dziecko sie słaniało a tylko tam bylo miejsce - przez co nie wiedzial nawet czy juz ma wchodzic czy nie...) najgorsze jest to ze wlasnie ci panowie czekali na skierowanie na badanie jakies do pracy... czyli raczej zdrowi bo pracuja, mniemam. zaden nie ustapil, choć tyle potrzebujacych bylo... to mnie boli, a nie to czy mnie, ciezarnej ustepuja! bo mnie - matce z chorym dzieckiem tez nie ustepuja, a pewnie mnie kiedys starej i schorowanej nie ustapia... bo przeciez jestem jak kazdy inny pacjent... jestesmy indywidualnosciami i wole byc traktowana nie masowo a indywidualnie, nawet jesli maja mnie zaszufladkowac.

poza tym wlasnie dlatego uwazam: osoby w ciazy, starsze, z widoczna niepelnosprawnoscia, dzieci - za osoby, które są słabsze ode mnie, w miare zdrowej kobiety, więc mogą się po mnie spodziewac pomocy: przepuszczenia u lekarza, w sklepie, niesienia ciezkich zakupów, podniesienia czegoś jak upadnie... taki moj prywatny savir vivre
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl

Edytowane przez 83monia
Czas edycji: 2011-01-30 o 18:10
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 18:42   #48
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
poza tym wlasnie dlatego uwazam: osoby w ciazy, starsze, z widoczna niepelnosprawnoscia, dzieci - za osoby, które są słabsze ode mnie, w miare zdrowej kobiety, więc mogą się po mnie spodziewac pomocy: przepuszczenia u lekarza, w sklepie, niesienia ciezkich zakupów, podniesienia czegoś jak upadnie... taki moj prywatny savir vivre

ale czy w poczekalnie do lekarza nie okazuję się, że większość to właśnie przedstawiciele tych grup, które wymieniłaś czyli osoby starsze, niepełnosprawne, w ciąży i dzieci,
więc ciekawe jaka miałaby być ich kolejność wchodzenia do gabinetu

a przecież może się zdarzyć, że pojawi się też taka kobieta jak lemoorka, czyli niby ta silniejsza, bo ani w ciąży ani stara a jednak miała przeraźliwy ból w kręgosłupie,
a stojące przed nią osoba starsza i ciężarna przyszły tylko z katarem

poza tym większość postów dotyczyła tego, że kobieta w ciąży powinna być przepuszczana przez wszystkich, nawet przez starsze osoby

każdy robi jak uważa,
ja napisałam swoje zdanie
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 18:50   #49
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

czyli nie przepuszczajmy kobiet w ciązy---ciąza to nie choroba,kij ze ma brzuch pod nos i ledwo idzie(mogla nie wychodzić z domu nie?
nie przepuszczajmy rodziców z dziećmi(zwlaszcza małymi)narobili se dzieci co mnie to obchodzi,każdy z czymś do lekarza przychodzi ,mogą poczekać nie??
nie przepuszczajmy osób chorych( co widć ze za chwile padną),mogli sie umówic na konkretną godzinę..


jakoś mi sie dziwnie zrobiło po przeczytaniu postów niektorych tu osób
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-30, 20:02   #50
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

izabela - normalnie mnie sciska zeby ci nie powiedziec jaki kiedys moja sis do mnie "mózg ci w ciazy wyżarło". wiec nie powiem...

osoby słabsze moga sie po mnie spodziewac ze zostana przepuszczone a nie zostana przepuszczone. to diametralna roznica, bo chyba odroznisz osobe ewidentnie słaniajaca sie z bólu od tej z katarkiem. moja babcia nie raz mnei zdrowotnie przeskoczy, ale pewnie w ciazy by przepuscila gdyby z katarkiem poszla do lekarza... to sie nazywa hmm takt, kultura, dobre wychowanie, empatia... tu sie czlowiek nei pyta tylko stosuje wyuczone zasady, jednak jesli jedyna zasada jest przepychanie sie lokciami o swoje (tu mamy wszelkiej maści pieniaczy) albo liczenie na uczciwosc innych (tu o tobie, liczysz ze kazdy bedzie siedzial cicho i pilnowal swojej godziny) to wiadomo jak dana osoba sie zachowa: pierwsza odpali tekst do ciezarnej "ze ja ci dziecka nie robilam, ciaza to nie choroba" a do starszej "trzeba na emeryturze w domku siedziec", druga bedzie z d.pa twardo siedziec patrzac jak taka lemoorka zwija sie w bólu, bo przeciez jeszcze stoi, a jak padnie to doczołga sie... a taka jak ja spojrzy na pieniaczke, ominie, podejdzie do bolejacej i spyta czy nie przepuscic bo mi sie nie spieszy...

ogolnie - jestem za przepuszczaniem slabszych, bo nam z tego powodu nic sie nei stanie
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 21:43   #51
DaKaro
Zadomowienie
 
Avatar DaKaro
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Mielec/Kielce
Wiadomości: 1 492
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
izabela - normalnie mnie sciska zeby ci nie powiedziec jaki kiedys moja sis do mnie "mózg ci w ciazy wyżarło". wiec nie powiem...

osoby słabsze moga sie po mnie spodziewac ze zostana przepuszczone a nie zostana przepuszczone. to diametralna roznica, bo chyba odroznisz osobe ewidentnie słaniajaca sie z bólu od tej z katarkiem. moja babcia nie raz mnei zdrowotnie przeskoczy, ale pewnie w ciazy by przepuscila gdyby z katarkiem poszla do lekarza... to sie nazywa hmm takt, kultura, dobre wychowanie, empatia... tu sie czlowiek nei pyta tylko stosuje wyuczone zasady, jednak jesli jedyna zasada jest przepychanie sie lokciami o swoje (tu mamy wszelkiej maści pieniaczy) albo liczenie na uczciwosc innych (tu o tobie, liczysz ze kazdy bedzie siedzial cicho i pilnowal swojej godziny) to wiadomo jak dana osoba sie zachowa: pierwsza odpali tekst do ciezarnej "ze ja ci dziecka nie robilam, ciaza to nie choroba" a do starszej "trzeba na emeryturze w domku siedziec", druga bedzie z d.pa twardo siedziec patrzac jak taka lemoorka zwija sie w bólu, bo przeciez jeszcze stoi, a jak padnie to doczołga sie... a taka jak ja spojrzy na pieniaczke, ominie, podejdzie do bolejacej i spyta czy nie przepuscic bo mi sie nie spieszy...

ogolnie - jestem za przepuszczaniem slabszych, bo nam z tego powodu nic sie nei stanie
Masz rację, ja również jestem za przepuszczaniem w kolejkach. Skoro tworzą takie kasy, uprzywilejowane, to taka pani/pan powinni mieć świadomość, że w każdym momencie może taka osoba podejść i należy ją przepuścić. W autobusach czy tramwajach też są takie naklejki na oknach, że to miejsce przeznaczone jest dla kobiet z dziećmi. Ja powiem szczerze zawsze ustępuję, chyba, że rzeczywiście bardzo źle się czuję. Uważam, że to kwestia dobrego wychowania. Ostatnio jak jechałam tramwajem zapytałam starszej Pani czy chce sobie usiąść i bardzo miło mi się zrobił, kiedy ta powiedziała, że dziękuje ślicznie, ale zaraz wysiada. Czasem jeden uśmiech wystarczy.
__________________
23.08.11 - nasza coreczka jest juz z nami

Malwinka
DaKaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 08:00   #52
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
izabela - normalnie mnie sciska zeby ci nie powiedziec jaki kiedys moja sis do mnie "mózg ci w ciazy wyżarło". wiec nie powiem...

osoby słabsze moga sie po mnie spodziewac ze zostana przepuszczone a nie zostana przepuszczone. to diametralna roznica, bo chyba odroznisz osobe ewidentnie słaniajaca sie z bólu od tej z katarkiem. moja babcia nie raz mnei zdrowotnie przeskoczy, ale pewnie w ciazy by przepuscila gdyby z katarkiem poszla do lekarza... to sie nazywa hmm takt, kultura, dobre wychowanie, empatia... tu sie czlowiek nei pyta tylko stosuje wyuczone zasady, jednak jesli jedyna zasada jest przepychanie sie lokciami o swoje (tu mamy wszelkiej maści pieniaczy) albo liczenie na uczciwosc innych (tu o tobie, liczysz ze kazdy bedzie siedzial cicho i pilnowal swojej godziny) to wiadomo jak dana osoba sie zachowa: pierwsza odpali tekst do ciezarnej "ze ja ci dziecka nie robilam, ciaza to nie choroba" a do starszej "trzeba na emeryturze w domku siedziec", druga bedzie z d.pa twardo siedziec patrzac jak taka lemoorka zwija sie w bólu, bo przeciez jeszcze stoi, a jak padnie to doczołga sie... a taka jak ja spojrzy na pieniaczke, ominie, podejdzie do bolejacej i spyta czy nie przepuscic bo mi sie nie spieszy...

ogolnie - jestem za przepuszczaniem slabszych, bo nam z tego powodu nic sie nei stanie

nie wiem czy ci się wydaję, że jak napiszesz na końcu zdania, że nie powiesz czegoś ale wcześniej to piszesz to się nie liczy

nie rozumie, po co mnie obrażasz,
ja się do ciebie odnoszę bez takich epitetów "mózg ci w ciazy wyżarło"
choć tak samo jak nie zgadzasz się z moim zdaniem to ja nie zgadzam się z twoim
ale nie uważam żeby to był powód żeby cię obrażać

i chciałam zaznaczyć ze nie pisałam o osobach słabszych tylko o ciężarnych, które z góry zakładają że ich stan pozwala im na pierwszeństwo w kolejce do lekarza
i na tym kończę ta dyskusję
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2011-01-31 o 08:01
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 08:34   #53
ceyda
Raczkowanie
 
Avatar ceyda
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 328
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Cytat:
Napisane przez DaKaro Pokaż wiadomość
Masz rację, ja również jestem za przepuszczaniem w kolejkach. Skoro tworzą takie kasy, uprzywilejowane, to taka pani/pan powinni mieć świadomość, że w każdym momencie może taka osoba podejść i należy ją przepuścić. W autobusach czy tramwajach też są takie naklejki na oknach, że to miejsce przeznaczone jest dla kobiet z dziećmi. Ja powiem szczerze zawsze ustępuję, chyba, że rzeczywiście bardzo źle się czuję. Uważam, że to kwestia dobrego wychowania. Ostatnio jak jechałam tramwajem zapytałam starszej Pani czy chce sobie usiąść i bardzo miło mi się zrobił, kiedy ta powiedziała, że dziękuje ślicznie, ale zaraz wysiada. Czasem jeden uśmiech wystarczy.

I tak bym podsumowała te dyskusję!!
ceyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 09:07   #54
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

izabella - to taka riposta moja byla, nie bede sciemniac - chcialam cie obrazic.

wg mnie, i pewnie nie tylko mnie, dobre, stare wychowanie wg ktorego drugiego czlowieka nie traktuje sie jak innych równo - ale indywidualnie od potrzeb, jest obecnie na wymarciu. to ze odnosisz sie do ciezarnych które walcza o swoje w kazdej kolejce (wiec maja sile!) i takze tych ktore nie maja sily nawet sie ruszyc, troche mnie dziwi - bo jak ktos tu pisal ciaza ciazy nierowna tak jak czlowiek czlowiekowi. tak jak bezsensem są parytety w sejmie (jak kobieta bedzie w polityce dobra to i tak ja wybiora!), tak samo jest równanie że wszyscy chorzy sa chorzy, wiec kazdy sobie czekac moze... no nie moze! niektóre choroby sa bardziej upierd.liwe, inne mniej. niektore nawet smiertelne... (tu odbiegam juz troche od tematu..).

lubie sie z kims pokłócic, nie zawsze wychodzi mi kulturalnie, no ale ja baba ze wsi jestem, wybacz. słoma mi z butów wychodzi.

koniec koncow - czy cos takiego strasznego by sie stalo jakby wszyscy byli uprzejmi?
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 10:52   #55
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Dziewczyny ja myślę, że jak ktoś się źle czuje to może poprosić o przepuszczenie i jak to będzie kobieta w ciąży albo matka z małym dzieckiem to nikt się nie obrazi i na pewno ustąpi miejsca. Trzeba ludziom komunikować wprost co się chce. Bo nie każdy się domyśli, poza tym prawdę mówiąc ważni jesteśmy dla siebie, ale dla obcych już nie bardzo i nie ma się co łudzić w tym temacie.

Ja rekordowo czekałam w kolejce do lekarza 14h jako nastolatka z całkowicie rozwalonym kolanem i mdlałam z bólu. I nikt tam zdrowy nie był - wszyscy połamani, z urazami. I wiecie co? Jakby mi po tych 14h ktoś przyszedł i powiedział, że on wejdzie bez kolejki bo ja jestem młoda to mogę zaczekać to chyba bym głowę urwała przy samym tyłku. I tyle w temacie.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2011-01-31 o 10:53
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 11:11   #56
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

i dlatego indywidualne podejscie i spokojne informowanie chyba jest najlepsze - wtedy ani nikt (no poza nierozumiejacymi) ni jest urazony, ani poszkodowany. i z usiechem, jak ktos wyzej pisal! wtedy kazdemu lepiej na duszy.

a tak na marginesie - niektorzy, jak ja, maja tak, że czuja sie dowartosciowani jak komus pomagaja. moze to tez ma troche wpływ na ich zachowanie?
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 11:21   #57
zaba21_22
Zadomowienie
 
Avatar zaba21_22
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 638
GG do zaba21_22
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Moa córa ma już 4 lata, więc o wielu sytuacjach już nie pamiętam, ale w komunikacji miejskiej w widocznej ciąży zawsze stawałam przy miejscu dla matki z dzieckiem (przysługuje również kobiecie w ciąży) i mówiłam przepraszam do osboby, która tam siedziała, teraz z resztą jak jadę gdzieś z córcią robię tak samo. Cyba, że inne miesca są wolne, to nie mam parcia na to uprzywilejowane.
W kolejce do lekarza, najczęściej wtedy do gina siedziałam i czekałam, bo nie tylko ja w ciąży, na badania tak samo.
Raz mnie tacy dwaj nastolatkowi zaskoczyli, wsiadłam do tramwaju, było sporo wolnego miesca, oni mnie zobaczyli i zaraz się zerwali i ustąpili.

Ze znieczulicą jest strasznie. Ostatnio jechałam do lekarza na sciągnięcie szwów po operacji kolana, tak wyszło, że małż nie dał rady mnie z domu zabrać, ja o kulach, a ludzie wsiadający ze mną do tramwaju to dosłownie jakieś było, masakra.
__________________
zaba21_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 11:31   #58
zebra666
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13 062
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Zaba wiem co masz na myśli... Ostatnio stałam przed autobusem z wózkeim z dzieckiem w rękach a ludzie rzucili się do drzwi i nikt mnie nie przepuścił Jakbym miała im miejsce zająć!
__________________



zebra666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 11:33   #59
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
i dlatego indywidualne podejscie i spokojne informowanie chyba jest najlepsze - wtedy ani nikt (no poza nierozumiejacymi) ni jest urazony, ani poszkodowany. i z usiechem, jak ktos wyzej pisal! wtedy kazdemu lepiej na duszy.

a tak na marginesie - niektorzy, jak ja, maja tak, że czuja sie dowartosciowani jak komus pomagaja. moze to tez ma troche wpływ na ich zachowanie?
Ja też staram się ludziom pomagać w miarę możliwości w takich codziennych sytuacjach - drzwi przytrzymać, ustąpić miejsca, przepuścić itd. ale nie lubię z kolei takie faworyzowania czy raczej domagania się faworyzowania bo coś tam. Tak jak nie lubię u osób starszych tego przeświadczenia, że im się wszystko należy bo wiek nie ten (nie dalej jak w piątek mi się para staruszków wepchała do kolejki przede mnie w piekarni, nic im to nie przeszkadzało, że ja z wózkiem byłam, ani przepraszam nie usłyszałam, w ogóle udawali, że mnie nie widzą, aż miałam ochotę spytać czy wg nich na ozdobę tam stoję... ale sobie odpuściłam, bo po co...) tak samo drażni mnie to u innych. A nie spotkałam się jeszcze z tym, że jak ktoś grzecznie poprosi to żeby ktoś nie ustąpił/przepuścił itp.

------------------------
A to co piszecie o komunikacji miejskiej do szału mnie doprowadza, jakby mogli to by zadeptali, dobrze, że nie podkładają nogi przy wsiadaniu/wysiadaniu. I zawsze miejsce dla wózka zajęte, bo ktoś tam stoi jak słup soli i jak proszę żeby je zwolnił to obrażony, że musi się przesunąć.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2011-01-31 o 11:35
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 11:42   #60
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

dlatego czasem bylo mi lepiej jechac z dzieckiem w nosidle nie z wozkiem, bo i ja spokojnie stoje i mam moliwosc wejscia do autobusu, a jednak wózek sporo miejsa zajmuje. kiedys mialam problem bo juz 2 staly, innego wejscia nie ma (wysokie schody!), no wiec co przystanek wchodzilam i wychodzilam z tym wozkiem bo w wejsciu do autobusu stalismy... taki pech... ale to niczyja wina byla, zbieg okoliczności. zwykle tez jak podjezdzal wysokopoziomowy autobus to prosilam jakiegos mezczyzne o pomoc, bo sama nie dawalam rady...
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:17.