Białko - uzupełnienie treningu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-15, 10:58   #1
Kaśka
Raczkowanie
 
Avatar Kaśka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 56

Białko - uzupełnienie treningu


Czy pijecie białko? Jezeli tak, to w jak często. Ja trenuję popołudniami i wieczorami. Z tego co zdążyłam się zorientować powinno się pić białko PO treningu i żeby nie przytyć to z kazeiną a nie serwatkowe (+woda). Jakie będzie działanie białka gdy celem trningu jest lekko umięśnona, szczupła sylwetka. Bałabym sie przytyć i nie chciałabym sobie zaszkodzić. Proszę o wskazówki co do suplementu trenigu. Jakie firmy polecacie ?
Kaśka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 14:18   #2
italiaanka
Wtajemniczenie
 
Avatar italiaanka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bdg.
Wiadomości: 2 275
GG do italiaanka
Dot.: Białko - uzupełnienie treningu

Białko należy dostarczać w KAŻDYM posiłku - jeśli jesteś na redukcji 2g/kg masy ciała. Dostarczamy go z różnych produktów, nie trzeba pić odżywek, jeśli jesteś w stanie dostarczyć odpowiednią ilość...

Po treningu zawsze białko - tak, ale... wszystko zależy jeszcze jaki trening, jeśli aerobowy/HIIT to dodatkowo moga być jeszcze ww złożone, jeśli siłowy - od razy po ćwiczeniach ww proste, a po odowiednim czasie biało + ww złożone.

Białko kazeinowe - również na noc, ze względu na kazeinę, czyli wolnowchłaniające się białko.

Piszesz o lekko umięśnionej sylwetce - w takim razie bilans lekko dodatni + trening siłowy na całe ciało.

Bilans dodatki oznacza jednak, że jesz więcej niż wynosi Twoje zapotrzebowanie.

Obierz sobie jeden cel, a nie staraj się robić dwóch na raz...
__________________
...

Edytowane przez italiaanka
Czas edycji: 2007-05-17 o 12:29 Powód: dopisek
italiaanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 19:11   #3
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Białko - uzupełnienie treningu

Cytat:
Napisane przez Kaśka Pokaż wiadomość
Czy pijecie białko? Jezeli tak, to w jak często. Ja trenuję popołudniami i wieczorami. Z tego co zdążyłam się zorientować powinno się pić białko PO treningu i żeby nie przytyć to z kazeiną a nie serwatkowe (+woda). Jakie będzie działanie białka gdy celem trningu jest lekko umięśnona, szczupła sylwetka. Bałabym sie przytyć i nie chciałabym sobie zaszkodzić. Proszę o wskazówki co do suplementu trenigu. Jakie firmy polecacie ?
Zależy, co trenujesz.
Przy treningach siłowych odżywki pije się i po, i przed treningiem.
Nigdy nie słyszałam, żeby od białka serwatkowego się tyło. Dostarczanie po treningu siłowym białek z kazeiny nie ma sensu, bo kazeina wolno się wchłania, więc właśnie serwatka jest najlepszym rozwiązaniem.
Ale oczywiście najważniejsze jest zdrowe odżywianie, odżywki go nie zastąpią, bo są jedynie suplementami, a nie zamiennikami.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 10:26   #4
Kaśka
Raczkowanie
 
Avatar Kaśka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 56
Dot.: Białko - uzupełnienie treningu

Dziękuję za cenne rady. Wydaje mi się,że przedluzone działania białaka kazeinowego w sytuacji wieczornego trenowania siłowego jest jak najbardziej wskazane, gdyż noc sprzyja regeneracji mięśni.
Nie jestem tez pewna jaka będzie rola białka mając na uwadzę fakt,że moje codzienne posiłki są wysokobiałkowe, żeby nie powiedzieć, że moje menu składa się w 70% z białka (jogurty, kefiry, maślanki, twaróg). Może dodatkowe odżywki białkowe są po prostu zbędne a może samymi posiłkami nie pomogę zmęczonym po treningu mięśniom.
Dziekuję za argument,że nalezy sie okreslić czy chce się schudnąć czy chce się mieć atletyczną budowe. Te dwa cele faktycznie w moim przypadku mogą się wykluczać. Jest to związane z bilensem energetycznym, który w przypadku treningów siłowych powinien być dodatni.

Dziękuję Italiance i Midi za cenne wskazówki.
Kaśka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 12:53   #5
navi
Zakorzenienie
 
Avatar navi
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 5 654
GG do navi
Dot.: Białko - uzupełnienie treningu

Cytat:
Napisane przez Kaśka Pokaż wiadomość
Dziękuję za cenne rady. Wydaje mi się,że przedluzone działania białaka kazeinowego w sytuacji wieczornego trenowania siłowego jest jak najbardziej wskazane, gdyż noc sprzyja regeneracji mięśni.
Nie jestem tez pewna jaka będzie rola białka mając na uwadzę fakt,że moje codzienne posiłki są wysokobiałkowe, żeby nie powiedzieć, że moje menu składa się w 70% z białka (ad.1jogurty, kefiry, maślanki, twaróg). Może dodatkowe odżywki białkowe są po prostu zbędne a może samymi posiłkami nie pomogę zmęczonym po treningu mięśniom.
ad2.Dziekuję za argument,że nalezy sie okreslić czy chce się schudnąć czy chce się mieć atletyczną budowe. Te dwa cele faktycznie w moim przypadku mogą się wykluczać. Jest to związane z bilensem energetycznym, który w przypadku treningów siłowych powinien być dodatni.

Dziękuję Italiance i Midi za cenne wskazówki.
1.To niestety nie bardzo są produkty białkowe akurat.. bardziej węglowodany a poza tym tez mam problem zeby ogarnac to wszystko co jak i kiedy.

2.ja trenując chcę i schudnąc i nabrac miesni, wywdawalo mi się, że jest to możliwe, dlatego, że nawet gdzies dziewczyny pisaly,ze tluszcz zastepuje się mięsniami... wiec ja juz nie wiem. zgłupiałam
navi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 13:22   #6
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Białko - uzupełnienie treningu

Nie zastąpisz bezpośrednio tłuszczu mięśniami
to tylko taki skrót myślowy.
Mięśnie zbudujesz jeśli:
1. będziesz dostarczać odpowiednią ilość białka bo tylko z niego zbudujesz mięśnie
2. będziesz miała dodatni bilans kaloryczny
3. będziesz ćwiczyć z odpowiednio dużym obciążeniem

przy bilansie na zero możesz zbudować odrobinę mięśni i spalić trochę tłuszczu jedynie na samym początku, potem już raczej trzeba cyklami
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-19, 18:36   #7
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Białko - uzupełnienie treningu

Cytat:
Napisane przez Kaśka Pokaż wiadomość
Jest to związane z bilensem energetycznym, który w przypadku treningów siłowych powinien być dodatni.
To zależy od celu treningu - jeśli to trening na masę, to bilans dodatni, ale jeśli trening redukcyjny, to bilans ujemny.
No rzeczywiście, w jogurtach, maślankach i kefirach to białka jest bardzo mało, za to dużo laktozy. Radziłabym policzyć porządnie ilości makroskładników.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-19, 22:28   #8
Kaśka
Raczkowanie
 
Avatar Kaśka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 56
Dot.: Białko - uzupełnienie treningu

No dobrze, więc jeżeli wymienione produkty głównie dostarczają węglowodany, to jakie dostarczą białko. Może to jest miejsce dla odżywek ?
Kaśka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-19, 22:39   #9
italiaanka
Wtajemniczenie
 
Avatar italiaanka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bdg.
Wiadomości: 2 275
GG do italiaanka
Dot.: Białko - uzupełnienie treningu

Mała ściąga

Białka: Mięsa (wołowina, piersi z kurczaka/indyka i inne chude mięsa, ew. wieprzowina), ryby tłuste/chude , jajka , twarogi chude/półtłuste, serki wiejskie, odżywki białkowe.

Tłuszcze: Oliwa z oliwek (podstawa) , tran , olej lniany, jajka , tłuste ryby, nasiona słonecznika, pestki dyni, olej MCT, orzechy włoskie/laskowe, migdały, wiórki kokosowe troche masła też nie zaszkodzi, avocado.

Węglowodany: Ryż ciemny/paraboliczny, makaron zwykły/razowy, płatki owsiane zwykłe/górskie , pieczywo pełnoziarniste, kasza gryczana/jęczmienna, warzywa (podstawa), owoce, naturalne kefiry/maślanki/jogurty, mleko 0-1.5%, odrobina miodu naturalnego,

tłuszcze nasycone (zwierzęce), tłuszcze jednonienasycone (np. oliwa z oliwek, avocado), tłuszcze wielonienasycone (olej lniany, rybi , orzechy i nasiona itp.)
__________________
...
italiaanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:18.