Jestem tępa, czy się po prostu nie nadaję? Prawo jazdy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-21, 21:46   #61
karolaine
Raczkowanie
 
Avatar karolaine
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 303
Dot.: Jestem tępa, czy się po prostu nie nadaję? Prawo jazdy

dwa razy to niedużo ja zdałam za 7 i nie wstydzę się. jeżdzę, nikogo ani niczego nie obiłam, mimo, że na początku kursu bardzo się bałam jezdzić samochodem. u mnie też kurs się rozciągnął na kilka miesięcy, przed egzaminami zawsze brałam 4-8 godzin i jest duża szansa, że wykupiłam już drugi kurs.
mnie też stres zżerał na egzaminach i robiłam jakieś głupie błędy, zazwyczaj wyjeżdżałam z placu, ale na chyba 5 egzamin pojechałam przeziębiona i też nie zdałam na łuku w końcu dałam sobie spokój na jakiś rok, następnie wykupiłam sobie 10 jazd, przepisałam się do innego miasta i tam zdałam od razu. mnie zwyczajnie dobijały te kolejne egzaminy i jeszcze presja czasu, bo akurat zmieniały się testy na teorie, a mi się kończyła ich ważność.
ja bym na Twoim miejscu wykupiła jeszcze 10 albo więcej jazd, z dobrym instruktorem, jeśli nie czujesz się pewnie. dobry instruktor to podstawa. też miałam na kursie taką dziwną babeczkę, śłabo się z nią dogadywałam. potem robiłam jazdy ze starszym facecikiem, którego córka jest egzaminatorem, a on sam przez wiele lat prowadzi takie kursy - uważam, że nauczył mnie jeździć i sprawił, że poczułam się pewnie za kółkiem. w drugim mieście też miałam świetnego instruktora.
__________________
zdjęcia
karolaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 21:02   #62
rivesca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 10
Dot.: Jestem tępa, czy się po prostu nie nadaję? Prawo jazdy

Nie jesteś beznadziejna, zapewne jadąc ciągle myślisz że coś ci nie wyjdzie i się pomylisz przez to ci nie wychodzi podejdź do tego inaczej pomyśl że to tylko jazdy i jak nie zdasz to spróbujesz jeszcze raz innym razem i skup się na drodze.
rivesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-16, 08:32   #63
cezzarry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 2
Dot.: Jestem tępa, czy się po prostu nie nadaję? Prawo jazdy

Moja siostra miała podobnie, ze mną na placu jeździła idealnie, po mieście z instruktorem też. Jak tylko wsiadała do samochodu na egzaminie paraliżował ją strach ale do tego stopnia, że zapominała podstaw. Pomogła dopiero wizyta u psychologa, który nauczył ją jak ma sobie poradzić z takim stresem.
cezzarry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-03, 11:22   #64
ArturMurek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2
Dot.: Jestem tępa, czy się po prostu nie nadaję? Prawo jazdy

To co się dzieje teraz na egzaminach to się w głowie nie mieści, pytania mają błędy, i żeby zdać trzeba zaznaczać złe odpowiedzi. Egzamin praktyczny też nie zależy od umiejętności a od humoru egzaminatora, na szczęście zdałem 12 lat temu, wtedy było znacznie łatwiej.
ArturMurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-17, 13:04   #65
iskralight
Zadomowienie
 
Avatar iskralight
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław/Jelenia Góra
Wiadomości: 1 771
Dot.: Jestem tępa, czy się po prostu nie nadaję? Prawo jazdy

Mam prawo jazdy od 3 lat, ale zdawałam 9 razy.
Aczkolwiek kryteria oceny moim zdaniem są czasami zbyt rygorystyczne i bezsensowne. Poniżej powody i opisy moich "niezdań".

1. ŁUK (2x uderzony słupek)

2. ŁUK (z tego samego powodu co wyżej).
Po tym egzaminie nauczyłam się jeździć po łuku i wróciłam lepiej przygotowana.

3. Włączenie się do ruchu (tu uważam niesprawiedliwie zostałam oblana).
Wyjazd z ośrodka egzaminacyjnego: mam włączyć się do ruchu skręcając w lewo. Przy wyjeździe z ośrodka urządziła sobie postój po lewej jakaś baba, bawiła się telefonem, miała zgaszony silnik. Ja miałam znak "ustąp pierwszeństwa", ale jako że ona po prostu sobie zaparkowała na środku swojego pasa, to przejechałam. I wtedy egzaminator się mnie zapytał, kto miał pierwszeństwo, powiedziałam, że ja, no bo kuźwa to ja jechałam, a babsko sobie stało na środku drogi. Egzaminator mi na to "przykro mi, zła odpowiedź, wracamy, miała Pani znak ustąp pierwszeństwa, to ta pani co stała po lewej miała pierwszeństwo". Nie udało mi się wykłócić.

4. MIASTO - niezastosowanie się do znaku STOP.
Zatrzymałam się, ale zdaniem egzaminatora dystans od auta do linii namalowanej na jezdni był zbyt duży (że niby za wcześnie stanęłam).

5. ŁUK
Przejechałam 2x poprawie, ale pomyliłam się, i zamiast świateł mijania włączyłam pozycyjne. Oblane z powodu złych świateł.

6. ŁUK
Najpierw zgasło mi auto. Następnie łuk przejechałam ale w ogóle nie włączyłam świateł. Oblane z powodu świateł.

7. MIASTO - nieekonomiczna jazda
W pewnym momencie egzaminator poinformował mnie, że "dobrze Pani jeździ, ale mało ekonomicznie", niestety dzisiaj egzamin nie zdany. Jeździłam 45 minut, żadnego błędu nie było.

8. PLAC MANEWROWY: Nieprzygotowanie się do jazdy.
Przejechałam łuk, wszystko było OK, i już mieliśmy jechać już na wzniesienie, ale pomyślałam, że poprawię sobie lusterko. No i egzamin niezdany, z powodu nieprzygotowanie się do jazdy.

9. Zdane.

Edytowane przez iskralight
Czas edycji: 2023-03-17 o 17:54
iskralight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-26, 20:09   #66
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Jestem tępa, czy się po prostu nie nadaję? Prawo jazdy

ja teraz robię prawo jazdy, egzamin praktyczny mam za 2 tyg. Jestem już po 10h dodatkowych i jeszcze nie trafiłam na instruktora, który by mi podpasował. Każdy uważa, że wejdę do auta i od razu wszystko ogarnę. Oni wszyscy myślą że mam miarkę w oczach i wiem, ile to jest 3o cm. Irytuje mnie to zachowanie. Ja się dopiero uczę jeździć, a oni myślą że człowiek już wszystko ogarnia. I tak hitem jest to, że jeszcze żaden nie pokazał mi co jest gdzie pod maską tylko jazdy i jazdy
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-09, 14:32   #67
iskralight
Zadomowienie
 
Avatar iskralight
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław/Jelenia Góra
Wiadomości: 1 771
Dot.: Jestem tępa, czy się po prostu nie nadaję? Prawo jazdy

Ja się nauczyłam z youtuba co jest pod maską, bo tez mi nikt nie pokazał..... Polecam.
iskralight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-07-10, 08:33   #68
SanaPL
Raczkowanie
 
Avatar SanaPL
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 351
Dot.: Jestem tępa, czy się po prostu nie nadaję? Prawo jazdy

Polecam książki do nauki jazdy Tam jest na prawdę bardzo duuuużo wiedzy. Ja miałam tłumaczone na kursie co jest pod maską, ale właśnie jest YouTube, gdzie wszystko fajnie tłumaczą. Ja jeszcze polecam posłuchać sobie instruktora nauki jazdy na YouTube "Panie Jacku" Mi bardzo łatwo przychodziło pozyskiwanie wiedzy od niego.
SanaPL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-10 09:33:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:05.