Psychologia czy pedagogika ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-11, 14:01   #31
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Ja też jestem studentką psychologii, ogólnej, na UJ. Dziennie, oczywiście.

Polecam z całego serca! To bardzo wszechstronny kierunek. Nie wiem jak z pracą dla "typowych" psychologów, czyli tych, którzy chcą pomagać ludziom. Ja zamierzam wybrać psychologię reklamy i biznesu, i jestem pewna, że praca się dla mnie znajdzie, bo na tym rynku jest zapotrzebowanie
Studia są fascynujące, uwielbiam nawet przedmioty, które zupełnie mi się nie przydadzą - np. biopsychologia. Trzeba umieć pisać, bo jest bardzo dużo raportów/doniesień z badań do napisania, no i trzeba dużo czytać. Chociaż zajęć jest malutko (ja mam teraz 9 jednostek 1,5h w tygodniu) to trzeba sporo pracować we własnym zakresie.

Rok temu studiowałam japonistykę, którą zostawiłam, bo kompletnie mi nie przypasowała. Na psychologii się odnalazłam jak mało kto, uwielbiam ten kierunek i polecam
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 14:59   #32
Hipnagogia
Wtajemniczenie
 
Avatar Hipnagogia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: blabla
Wiadomości: 2 008
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

To co waszym zdaniem jest przyszłościowe? Dla kogoś kto nie idzie na medycyne a też nie jest umysłem ścisłym by iść na politechnike? Bo teraz wszyscy mówią że tylko takie kierunki mają przyszłość ;/
a co z osobami przeciętnymi co nie nadają się ani na medycyne ani na politechnike?

Ja sama nie wiem co mam robić....bo niedługo musze składać papiery na studia a nie wiem na jakie ;/
Hipnagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 15:10   #33
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: Psychologiamoim czy pedagogika ?

moim zdaniem powinnas kierowac sie przede wszystkim tym co cie interesuje.
ja zdawałam to przedmioty co autorka tylko wszystkie na rozszerzeniu. marze o psychologii ale niestety szanse sa male bo na UW jest ok 15 oosb rocznie na miejsce. Na prywatne czy wieczorowe mnie nie stac, z Warszawy sie nie ruszę Moim zdaniem studia powinny przede wszystkim rozwijac. Psychologia wydaje mi sie najciekawsza, a jak nie to moze resocjalizacja, socjologia albo hebraistyka (tak troche od czapy) moze dwa kierunki jesli dostane sie te lzejsze typu reso
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 15:15   #34
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

"no dobrze, a na japonistykę jest 24 osoby na miejsce na uw uw i czy to sprawia że japonistyka jest taka fantastyczna/dużo ma absolwentów? dostałam się nawet na nią ale zwolniłam miejsce dla większych... pasjonatów "

tak na to nie patrzałam


no ktoś wyżej powiedział że "wybierz raczej jakiś dobry uniwersytet, aniżli szkołę XYZ, która nie ma zbyt dobrej opinii, ale przyjmuje wszystkich jak leci."

to akurat bym radziła bardzo zwrócić na to uwagę:P
rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 16:54   #35
Sinday
Raczkowanie
 
Avatar Sinday
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 36
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Cytat:
Napisane przez anczysko1 Pokaż wiadomość
A moglabys napisac co zdawalas i na jakim poziomie? I jak Ci poszło? Od ilu przyjmowali?
bo mnie wlasnie interesuje UWr zamierzam zdać biologie na rozszerzeniu, matemtyke na podstawie, a co do polskiego i angielskiego jeszcze nie wiem.
Niestety nie wiem od ilu punktów przyjmowali. Ja zdawałam rozszerzoną historię, wos, język polski i angielski na podstawach. Jeśli masz jeszcze jakieś pytanka to napisz na PW
Sinday jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 21:04   #36
Buena Dzidzia
Wtajemniczenie
 
Avatar Buena Dzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 924
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Chciałaś opinii o tych kierunkach więc Ci ją napisałyśmy: za dużo osób je kończy, nie ma po nich pracy.
Powiem tylko tak: znam kilkanaście osób, które poszły na to "co lubiły" (polonistyka, marketing, etc.) i teraz gorzko tego żałują, bo pracują w przedszkolach za 500zł/mc, w sklepach za 5zł/h, udzielając kredytów, lub w telemarketingu i nie lubią tego, co robią, ale są na to skazane. Więc to, co reprezentujesz to dość krótkowzroczna perspektywa: postudiujesz sobie 5 lat "to co lubisz", a przez nastepne 40 lat będziesz kwitła w małodochodowej i niesatysfakcjonującej pracy.

Jeżeli jesteś już zdecydowana, to postaw na psychologię, ale wybierz raczej jakiś dobry uniwersytet, aniżli szkołę XYZ, która nie ma zbyt dobrej opinii, ale przyjmuje wszystkich jak leci.
Jeśli tak to na pół etatu.
W prywatnych przedszkolach pensje są dużo wyższe niż w publicznych.
__________________
Okruszki to tylko łzy chleba, który płacze, kiedy się go kroi.
Buena Dzidzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 21:44   #37
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Cytat:
Napisane przez Buena Dzidzia Pokaż wiadomość
Jeśli tak to na pół etatu.
W prywatnych przedszkolach pensje są dużo wyższe niż w publicznych.
Tak, na pół etatu.
Warto jednak zauważyć, że mimo dużej ilości prywatnych przedszkoli, absolwentów pedagogiki jest i tak za dużo.

O ile rozumiem kończenie tego kierunku na dobrym uniwersytecie (bo z dobrym papierkiem i dobrą praktyką można się dostać do pracy prawie wszędzie) o tyle, nie za rozsądne wydaje mi się studiowanie pedagogiki wczesnoszkolnej w trybie zaocznym w szkole prywatnej...
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-11, 22:12   #38
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

szczerze mowiać studiowanie czegokolwiek zaocznie w szkoleprywatnej jest mało rozsadne. Pomijam te naprawde nieliczne dobre i szanowane. Wydaje mi sie ze warto probowac zdawac na uczelnie panstwowe, chociazby na wieczorowe bo jednak taki papierek jest duzo wiecej wart.
Tak naprawde, wiele ludzi niepracuje po studiach w swoim zawodzie, spora częsc sie przekwalifikowuje robi cos pokrewnego lub zupelnie innego. Dlatego uwazam, że najważniejsze jest to zeby wybrac studia ktore sa interesujące.
Co do wyboru autorki uwazam ze psychologia jest ciekawsza i bardziej rozwijajaca. Moj wymarzony kierunek zreszta Na pedagogice za to mniej sie napracujesz, ale prestiz kierunku tez chyba mniejszy.
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów

Edytowane przez irie18*
Czas edycji: 2009-05-11 o 22:13
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 06:58   #39
bitter
Zadomowienie
 
Avatar bitter
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 432
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Cytat:
Napisane przez Hipnagogia Pokaż wiadomość
To co waszym zdaniem jest przyszłościowe? Dla kogoś kto nie idzie na medycyne a też nie jest umysłem ścisłym by iść na politechnike? Bo teraz wszyscy mówią że tylko takie kierunki mają przyszłość ;/
a co z osobami przeciętnymi co nie nadają się ani na medycyne ani na politechnike?

Ja sama nie wiem co mam robić....bo niedługo musze składać papiery na studia a nie wiem na jakie ;/
taka prawda. kierunki techniczne, zwłaszcza nowe (czytałam ostatnio o nanotechnologii i fizyce biomedycznej ) to "przyszłość". podobnie jak różnice zarobkowe. to jest po prostu miażdzące. mój TŻ po prestiżowym i mega trudnym kierunku na Politechnice który w terminie kończy może ze 20 osób na ponad sto nawet bez uprawnień będzie mógł sobie zażyczyć na start 3000zl, a z uprawnieniami to jest juz ok 10.000 w górę. a ja? kiedy już skończę dwa kierunki uniwerkowe i uda mi się dostać do jakiejś niezłej gazety typu rzeczpospolita (a nie skończę jako nauczycielka w prywatnych szkołach) to pewnie maksymalna stawka to 3000-5000 (znam jedną redaktorkę z Rz i poniżej 4000 nie schodzi w rozmowach, nieźle) a jeśli zostanę na uczelni, co jest moim małym marzeniem to będę zarabiać psie pieniądze

no i niech mi ktoś powie że techniczne to nie są kierunki z perspektywami

ale też na uniwerkach są kierunki i kierunki. ja spotkałam się z opinią że psychologia (mam 2 koleżanki na warszawskim na dziennych) jest generalnie cienka i mało wymagająca, ale studiuje się przyjemnie inaczej może patrzeć na swój przyszły rozwój absolwent historii, archeologii a inaczej iberystyki, chemii czy właśnie anglistyki. przynajmniej moim zdaniem
__________________
NIE KORZYSTAM JUŻ Z TEGO KONTA
bitter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 10:31   #40
anczysko1
Zakorzenienie
 
Avatar anczysko1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 338
GG do anczysko1
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Cytat:
Napisane przez bitter Pokaż wiadomość
taka prawda. kierunki techniczne, zwłaszcza nowe (czytałam ostatnio o nanotechnologii i fizyce biomedycznej ) to "przyszłość". podobnie jak różnice zarobkowe. to jest po prostu miażdzące. mój TŻ po prestiżowym i mega trudnym kierunku na Politechnice który w terminie kończy może ze 20 osób na ponad sto nawet bez uprawnień będzie mógł sobie zażyczyć na start 3000zl, a z uprawnieniami to jest juz ok 10.000 w górę. a ja? kiedy już skończę dwa kierunki uniwerkowe i uda mi się dostać do jakiejś niezłej gazety typu rzeczpospolita (a nie skończę jako nauczycielka w prywatnych szkołach) to pewnie maksymalna stawka to 3000-5000 (znam jedną redaktorkę z Rz i poniżej 4000 nie schodzi w rozmowach, nieźle) a jeśli zostanę na uczelni, co jest moim małym marzeniem to będę zarabiać psie pieniądze

no i niech mi ktoś powie że techniczne to nie są kierunki z perspektywami

ale też na uniwerkach są kierunki i kierunki. ja spotkałam się z opinią że psychologia (mam 2 koleżanki na warszawskim na dziennych) jest generalnie cienka i mało wymagająca, ale studiuje się przyjemnie inaczej może patrzeć na swój przyszły rozwój absolwent historii, archeologii a inaczej iberystyki, chemii czy właśnie anglistyki. przynajmniej moim zdaniem
Też kiedyś myślałam żeby zostać na uczelni ale to wcale nie jest takie łatwe, poza tym czały czas musisz się uczyć bo musisz zrobić tego doktora profesora itd :P a nie wiem czy mi się będzie chciało xD

O psychologii też słyszałam taką opinię, że cięzko jest się dostać bo dużo chętnych ale potem to leci jak z górki, jednak studiowanie psychologii jest moim marzeniem od bardzo wielu lat dlatego chciałabym je spełnić. Myślałam np o tym żeby jednocześnie iść na socjologie ;>
__________________
Przeciętność nie jest tym, do czego należy dążyć!
anczysko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 13:00   #41
Ka-Mila
Rozeznanie
 
Avatar Ka-Mila
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Puck, 3-CITY
Wiadomości: 667
GG do Ka-Mila
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

A ja nie mam wyboru.
Nie mogę iśc na studia dzienne choć się dostałam na takie.
Moich rodziców nie stać.
Zaocznej psychologii na UG nie ma. Zostaje mi tylko prywatna.
Widzicie w tym jakieś rozwiązanie?
Mam czuć się gorsza? Bo ludzie będą mysleli że jestem głupia, bo zdałam tylko na prywatną uczelnie choć mam inne możliwości? a moja nauka będzie mało znacząca?
Ka-Mila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-12, 13:32   #42
olalola24
Wtajemniczenie
 
Avatar olalola24
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 022
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

oczywiscie ze psychologiaaaaaa!
olalola24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 14:59   #43
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Cytat:
Napisane przez Ka-Mila Pokaż wiadomość
A ja nie mam wyboru.
Nie mogę iśc na studia dzienne choć się dostałam na takie.
Moich rodziców nie stać.
Zaocznej psychologii na UG nie ma. Zostaje mi tylko prywatna.
Widzicie w tym jakieś rozwiązanie?
Mam czuć się gorsza? Bo ludzie będą mysleli że jestem głupia, bo zdałam tylko na prywatną uczelnie choć mam inne możliwości? a moja nauka będzie mało znacząca?
ale przeciez dzienne studia sa własnie darmowe. chyba ze chodzi o to ze chcesz pracowac w tygodniu a w weekendy szkoła? Choc czasami warto sie zastanowic bo mozna wiecej zarobic pracując mniej godzin na dziennych( np tylko w weekendy) ale nie placac ze szkołe niz pracowac na pelen etat i znaczna czesc odkładac na czesne. Ja mam odwrotna sytuacje ze wzgledow finansowych moge isc tylko na dzienne, panstwowe. Ale jeśli nie masz innego wyjscia to bez przesady, nie musisz czuc sie gorsza. Jesli ci sie bedzie chciało uczyc to tez mozesz miec dobre wykształcenie. a papierek to nie wszystko
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 12:39   #44
Ka-Mila
Rozeznanie
 
Avatar Ka-Mila
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Puck, 3-CITY
Wiadomości: 667
GG do Ka-Mila
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Widze, że jesteś z Warszawy, wiec Uniwersytet masz u siebie.
Ja musiałabym dojechać 30 km do Gdańska dzień w dzień, albo wynająć mieszkanie ( koszt minimum 600 zł przy dzieleniu mieszkania na kilka osób). Do tego książki i jedzenie. Na akademik moja mama ma zbyt duże wynagrodzenie,ale jednocześnie nie dostane od rodziców na szkołę pieniędzy. Dlatego muszę zarabiać by móc się uczyć.
Ka-Mila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 13:00   #45
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Cytat:
Napisane przez Ka-Mila Pokaż wiadomość
Widze, że jesteś z Warszawy, wiec Uniwersytet masz u siebie.
Ja musiałabym dojechać 30 km do Gdańska dzień w dzień, albo wynająć mieszkanie ( koszt minimum 600 zł przy dzieleniu mieszkania na kilka osób). Do tego książki i jedzenie. Na akademik moja mama ma zbyt duże wynagrodzenie,ale jednocześnie nie dostane od rodziców na szkołę pieniędzy. Dlatego muszę zarabiać by móc się uczyć.
Również dojeżdzałam na uczelnie państwową 25 kilometrów, a znam osoby, które dojeżdzały nawet po 50 kilometrów pociągiem bo nie stać ich było na mieszkanie. Więc jeżeli tylko masz jakieś bezpośrednie przejazdy to to nie jest problem (no chyba, że masz przesiadki po drodze).

Nie wiem jak sytuacja wygląda w Gdańsku, ale u mnie akademik przyznawany był na podstawie odległości od uczelni .

Jeżeli już naprawde musisz iść na uczelnie prywatną, to wybierz taką, która ma renomę i która kształci w kierunku, którego nie ma na uczelniach państwowych, zawsze da Ci to przewagę nad absolwentami uniwersytetów państwowych.

Jako studentka ostatniego roku studiów magisterskich radziłabym Ci jednak zdawać na studia państwowe. Wciąż możesz pracować w weekendy i popołudniami.
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 13:28   #46
Ka-Mila
Rozeznanie
 
Avatar Ka-Mila
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Puck, 3-CITY
Wiadomości: 667
GG do Ka-Mila
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Wiesz, mam trochę przesiadek.
Dojeżdżając do ug na prawo w weekendy musiałam wstawać o 4 rano by zdążyć dojechać na zjęcia. Nie wyobrażam sobie takiego stałego trybu życia.
UG bierze pod wzgląd dochody osoby utrzymującej. Moja mam ma niestety (albo stety) zbyt wysokie zarobki.
SWPS ma dość dobrą renomę.
Wykładowców państwowych uczelni i wysoki poziom nauczania.
Wszystkie decyzje przede mną.
Ka-Mila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 22:11   #47
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

O akurat SWPS to chyba dobra szkoła. Tzn nie wiem jak gdański ale warszawski ma bardzo dobra renomę, zwłaszcza jesli chodzi o psychologie. A w sumie plusem zaocznych jest to ze można juz w trakcie studiów zaczac zdobywac jakies tam doswiadczenie zawodowe.
Faktycznie ja uniwersytet mam blisko ale cholera dostac sie ciezko. no, ale trzeba miec nadzieje
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów

Edytowane przez irie18*
Czas edycji: 2009-05-13 o 22:14
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 18:38   #48
anczysko1
Zakorzenienie
 
Avatar anczysko1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 338
GG do anczysko1
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Dziewczyny SWPS co to jest za szkola, bo nie mogę rozszyfrować skrótu.
Na UW na psychologie bardzo cięzko jest się dostać?
__________________
Przeciętność nie jest tym, do czego należy dążyć!
anczysko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 20:48   #49
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Szkoła Wyższa Psychologi Spolecznej
oj na psychologie na UW bardzo cięzko. W zeszłym roku było 20 osob na miejsce
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-15, 08:04   #50
anczysko1
Zakorzenienie
 
Avatar anczysko1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 338
GG do anczysko1
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Cytat:
Napisane przez irie18* Pokaż wiadomość
Szkoła Wyższa Psychologi Spolecznej
oj na psychologie na UW bardzo cięzko. W zeszłym roku było 20 osob na miejsce
To mnie pocieszyłaś :PP
A to SWPS gdzie jest?
__________________
Przeciętność nie jest tym, do czego należy dążyć!
anczysko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 10:53   #51
ma-rzena
Raczkowanie
 
Avatar ma-rzena
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 283
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

psychologia a specjalizacja to bym proponowała jakieś doradztwo zawodowe, coś związanego z HR

nauki na pewno więcej na psychologii ale to bardziej "przyszłościowy", moim zdaniem, kierunek niż pedagogika
ma-rzena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 12:25   #52
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Cytat:
Napisane przez anczysko1 Pokaż wiadomość
To mnie pocieszyłaś :PP
A to SWPS gdzie jest?
mnie tez to martwi
SWPS jest w Warszawie, Sopocie i we Wrocławiu
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 10:45   #53
soko88
Rozeznanie
 
Avatar soko88
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 628
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

hmm co do ilości nauki błagam nie mówcie że na pedagogice to łatwo a na psychologii ciężko albo na pedagogice ciężko a na psychologię to aby się dostać i już z górki...
przede wszystkim dużo zależy od tego na jakim poziome chcesz mieć wiedzę..
czy chcesz wszystko ładnie w pierwszym terminie zaliczyć i umieć dużo czy chcesz olać i aby zdać <np poprawkę>
Wsiowy_gupek piszesz że na pedagogice jest bardzo mało nauki ale przyznaj <bo pamiętam z innego wątku> ile miałaś problemów z zaliczeniem biomedycznych podstaw rozwoju...
Powiem jak jest u mnie.. U mnie ludzie na specjalizacji wczesnoszkolna - mają jeden góra dwa egzaminy łącznie ze specjalnością np edukacja plastyczna/muzyczna itp..plus jakieś tam zaliczenia.. Ja jestem na specjalizacji- opiekuńczo wychowawcza i mam 6 egzaminów plus 4 zaliczenia z oceną.. a nam specjalności nie otworzyli <miała być resocjalizacja pracownik socjalny doradztwo zawodowe>
Dodatkowo wszystko zależy od uczelni.. Bardzo często jest tak że na tych renomowanych jest o wiele łatwiej..
Podam przykład- mój TŻ studiuje socjologię zaocznie na jakiejś tam uczelni.. a jego kolega to samo w tym samym systemie na UW. TŻ ma zjazdy co tydzień! i co chwila ma jakieś projekty lata z ankietami pisze jakieś prace.. z kolei kolega jak to mówi studiuje- on się nie musi uczyć bo mówi, że jest bardzo łatwo...
No i Twój pomysł na przyszłość.. Możesz być po super ekstra psychologii czy po super ekstra pedagogice i wylądować w sklepie <np na stanowisku kierowniczym skelpu odzieżowego- bo większa płaca>. Wiem, że rozpoczynając studia nie jest się do końca określonym.. sama nie wiedziałam do czego tak naprawdę dążę szczególnie po tym jak mi specjalności nie otworzyli.. Ale wiem, że na pedagogice nie skończę.. już wiem jaką chcę zrobić szkołę podyplomową i jak to mniej więcej wykorzystać aby dawała mi satysfakcję i pieniądze..
nie wiem czy trzeźwe kalulowanie "pójdę na budownictwo bo daje rade z matematyką a później będę miał mase kasy" się opłaca.. Bo jak później przez 40 lat będziesz walczyła o każdy poranek żeby wstać z łóżka i iść się użerać w tej diabelnej pracy to chyba się okaże że taka decyzja nie była dobra... i będziesz sobie pluła w brodę że nie poszłaś za pasją..
Trochę się rozpisałam.. pozdrawiam
__________________
It's crazy. Dreams amaze me.





soko88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 11:40   #54
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

u mnie jesli nie uda mi sie dostac na psychologie, w gre wchodzi jeszcze resocjalizacja. Wprawdzie wszyscy mi mowia ze to malo przyszlosciowe i praca mzoe po tym jest ale słabo płatna to ja wiem ze jest to cos co mnie pasjonuje i co chce robic w życiu. Nie chce tez poprzestac na jednym kierunku, mysle ze jak sobie dam dobrze rade na pierwszym roku, to pozniej zaczne robic tez jakis drugi kierunek. wazne zeby było ciekawie
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 18:23   #55
NadIia
Rozeznanie
 
Avatar NadIia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 707
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

up
NadIia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 04:53   #56
princesss_
Raczkowanie
 
Avatar princesss_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 39
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Osobiście polecałabym Ci psychologie (chociąż konkurencja ). Sama się wybieram i już modle żeby mnie gdzieś przyjęli (potem się będę całą resztą martwić).
Psychologia, już dziewczyny pisały, daje więcej możliwości (nfz, prywatne, prokuratura, policja, sądy, placówki terapeutyczne, hr, marketing etc) i jest dużo ciekawsza (wg. mnie). Mnie interesuje kliniczna i sądowa, bo są chyba jednymi z lepiej rokujących. Poza tym pasjonuje się że tak powiem :P medycyną (gdyby nie ta fizyka, którą dopiero w tym r wycofali;/) i po części prawem (medycyna sądowa ).
Awaryjnie mam jeszcze parę kierunków, ale wszystkie raczej oblegane, a z pracą też może być potem różnie...
Więc byle do 30 czerwca.. Brrr!
__________________
Zawsze trzeba próbować ogarnąć otaczającą nas rzeczywistość i nie poddawać się za wszelką cenę
.

Piękno w sercu, widoczne jest i na zewnątrz <3

walczę z włosami po 10 latach mroku http://pokazywarka.pl/ize7x2/
princesss_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 11:17   #57
Niezmienna
Wtajemniczenie
 
Avatar Niezmienna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 648
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Ahh psychologia.Moje powołanie
Niezmienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 08:45   #58
ameliataka
Rozeznanie
 
Avatar ameliataka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 521
GG do ameliataka
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Cytat:
Napisane przez Ka-Mila Pokaż wiadomość
A ja nie mam wyboru.
Nie mogę iśc na studia dzienne choć się dostałam na takie.
Moich rodziców nie stać.
Zaocznej psychologii na UG nie ma. Zostaje mi tylko prywatna.
Widzicie w tym jakieś rozwiązanie?
Mam czuć się gorsza? Bo ludzie będą mysleli że jestem głupia, bo zdałam tylko na prywatną uczelnie choć mam inne możliwości? a moja nauka będzie mało znacząca?
Ka -mila, ja myśle a raczej marzę o wieczorowych na UG psychologia a Ty nie mozesz wiecozrowo?

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

ka-mila a w SWPS ile sie teraz za czesne płaci?
k...700 chyba..
masakra!
__________________
gdy jest mi dobrze moja dusza mruczy
ameliataka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 08:50   #59
evangeline
Zakorzenienie
 
Avatar evangeline
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pyrlandia :)
Wiadomości: 7 349
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Ja studiuję i jedno i drugie. Zdecydowanie wolę psychologię, natomiast od wielu lat była ona moją pasją, dlatego nie jestem do końca obiektywna. Moim zdaniem na pedagogice jest mniej nauki, ale bez przesady, niekoniecznie jest to kierunek prosty, łatwy i przyjemny. Myślę, że wiele zależny od uczelni, na której się tę pedagogikę studiuje.

Trudno jest mi wypowiedzieć się w kwestii perspektyw pracy po tych studiach - różnie się teraz w życiu układa. Ja osobiście, np. jeśli chodzi o psychologię, nie będę klinicystą, bo interesuje mnie np. psychologia społeczna, pracy, biznesu, NLP, HR, szkolenia i w tę stronę chciałabym pójść zawodowo. Czy będzie praca? Zobaczymy, ale grunt to się starać
__________________
Czekolady i pacierza nie odmawiam.

WYMIANKA
evangeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 08:52   #60
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Myslę, że na pedagogice ciekawą specjalizacją jest andragogika.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:15.