Studiować filologię angielską... - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-14, 09:33   #2161
bitter
Zadomowienie
 
Avatar bitter
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 432
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Celestia Pokaż wiadomość
zgadzam się jak najbardziej!
to nie jest dla kogos, kto tylko "lubi angielski", to musi być ich pasja i ludzie idący na anglistykę bądz amerykanistykę (jak w moim przypadku) muszą mieć opanowany bardzo dobrze język, byc pracowitym i sumiennym. bez tego ani rusz.
a tak a propo...teraz przechodzę kryzys psychiczny, za duzo mi się zwaliło na łeb i nie za dobrze mi jakoś idzie... mam nadzieję, ze to chwilowe.

nie martw się kryzysem, przejdzie
studiujesz amerykansistyke na uj?

--

ja siedzę i męczę się z transkrypcją. dla mnie to horror - wiecznie słyszę albo nie ten dyftong albo nie potrafię odróżnić krótkiego i od długiego... jestem beznadziejna
__________________
NIE KORZYSTAM JUŻ Z TEGO KONTA
bitter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 09:44   #2162
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez bitter Pokaż wiadomość
ja siedzę i męczę się z transkrypcją. dla mnie to horror - wiecznie słyszę albo nie ten dyftong albo nie potrafię odróżnić krótkiego i od długiego... jestem beznadziejna
na pewno nie jestes beznadziejna! a tym sie nie przejmuj- fonetyka kiedys sie skonczy
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 13:30   #2163
Cherry90
Rozeznanie
 
Avatar Cherry90
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 633
Dot.: Studiować filologię angielską...

W sumie to zastanawiam się czy wybrać kolegium czy filologię, jak radzicie? Interesuje mnie bardziej język, niż literatura... Wolałabym coś bardziej praktycznego ;P Konkretnie to myślę o UAM lub o Kolegium Języków Obcych... Ponoć na kolegiach jest łatwiej, to prawda?
Cherry90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 20:27   #2164
intransitive
Wtajemniczenie
 
Avatar intransitive
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 769
Dot.: Studiować filologię angielską...

temat wałkowany milion razy (jak nie więcej) na wizażu i nie tylko...
__________________
intransitive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 21:39   #2165
Celestia
Zakorzenienie
 
Avatar Celestia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 8 541
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez bitter Pokaż wiadomość

nie martw się kryzysem, przejdzie
studiujesz amerykansistyke na uj?
na umcs
kuję
__________________
Uzależniona od wizażu
Niepoprawna optymistka
Ćwiczę z XHIT, Mel B i Jillian
Celestia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 23:08   #2166
Baudolina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 370
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez andziuchna Pokaż wiadomość
na pewno nie jestes beznadziejna! a tym sie nie przejmuj- fonetyka kiedys sie skonczy
serio macie takie podejście? aby tylko przetrwac? jednak wypadałoby aby anglista rozróżniał dźwięki. W tym ma być dobry. Egzaminy z psychologii czy nawet z tej gramy opisowej może sobie potraktować luźniej, ale fonetykę? Dobrze, że się zauważa własne słabości, ale wtedy trzeba się za to zabrać a nie czekać z utęsknieniem na koniec przedmiotu. tak jak 'znajoma' stwierdziła kiedyś (nie mogąc pomóc swojej koleżance z innego kierunku z problemem gramatycznym) "jak dobrze że skończyła mi się grama na studiach bo już nie musze się z takimi rzeczami męczyć." no comment

Celestia - masz błąd w opisie, nie mówię tego zlośliwe, to literówka
__________________

"An eye for an eye only ends up making the whole world blind"
Mahatma Gandhi
Baudolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 23:45   #2167
stella06
Raczkowanie
 
Avatar stella06
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 290
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Celestia Pokaż wiadomość
zgadzam się jak najbardziej!
to nie jest dla kogos, kto tylko "lubi angielski", to musi być ich pasja i ludzie idący na anglistykę bądz amerykanistykę (jak w moim przypadku) muszą mieć opanowany bardzo dobrze język, byc pracowitym i sumiennym.
Ooo rany ! tak właśnie się zniechęca przyszłych studentów. Z powyższego cytatu zgadzam się tylko z jednym - trzeba być pracowitym i sumiennym a reszta to bzdura. Rok temu sama przeglądałam ten wątek i inne fora w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytania. Czasami ktoś łaskawie odpowiedział, ale cześciej odsyłano mnie do zwykle juz nieaktualnych, starych informacji. Nie chcę być złośliwa, ale rok temu i teraz odnoszę dziwne wrażenie zniechęcania, czy też takie traktowania z góry osób które zaglądają tu w poszukiwaniu czegoś na temat tego kierunku.
Cytat:
Napisane przez Celestia Pokaż wiadomość
to nie jest dla kogos kto tylko "lubi angielski", to musi być ich pasja
Absolutnie się nie zgadzam. W liceum dobrze mi szedł angielski, ale pasją bym tego nie nazwała. Gdzieś tam w głowie zawsze filologia mi świtała, ale ostatecznie zdecydował o wyborze filologi wynik mojej matury. Studiuje w NKJO, radzę sobie nieżle ale wciąż nie nazwę tego pasją. Lubię swoje studia, ale wciąż szukam swojej drogi. Gdyby po świecie chodzili sami pasjonaci ... no nieważne.
Apeluję do osób w tym roku idących na studia, aby nie bały się wybrać takiej chociażby filologi tylko dlatego, że to nie jest ich pasja. Pasja może przyjść pózniej. W życiu jeśli coś Cie interesuję, trzeba sie w tym zanurzyć do końca, nie ma innego sposobu żeby się dowiedzieć "czy to własnie to". A będąc pracowitym i systematycznym moża wiele uzyskać.
__________________
stella06 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-14, 23:55   #2168
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Baudolina Pokaż wiadomość
serio macie takie podejście? aby tylko przetrwac? jednak wypadałoby aby anglista rozróżniał dźwięki. W tym ma być dobry. Egzaminy z psychologii czy nawet z tej gramy opisowej może sobie potraktować luźniej, ale fonetykę? Dobrze, że się zauważa własne słabości, ale wtedy trzeba się za to zabrać a nie czekać z utęsknieniem na koniec przedmiotu. tak jak 'znajoma' stwierdziła kiedyś (nie mogąc pomóc swojej koleżance z innego kierunku z problemem gramatycznym) "jak dobrze że skończyła mi się grama na studiach bo już nie musze się z takimi rzeczami męczyć." no comment
przesadzasz. nie mowie, ze mam takie podejscie aby tylko przetrwac, ale mysle, ze nawet native speakerzy nie zawsze wiedza kiedy "slysza" ash a kiedy shwa- tym bardziej, ze sa rozne wymowy a czasami roznica jest praktycznie niezauwazalna- jak ma sie niby za to zabrac? trudno zeby "anglista" znal na pamiec calego Wellsa....
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-15, 12:33   #2169
marthinisa
Rozeznanie
 
Avatar marthinisa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: zielono mi
Wiadomości: 883
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez stella06 Pokaż wiadomość
Ooo rany ! tak właśnie się zniechęca przyszłych studentów. Z powyższego cytatu zgadzam się tylko z jednym - trzeba być pracowitym i sumiennym a reszta to bzdura. Rok temu sama przeglądałam ten wątek i inne fora w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytania. Czasami ktoś łaskawie odpowiedział, ale cześciej odsyłano mnie do zwykle juz nieaktualnych, starych informacji. Nie chcę być złośliwa, ale rok temu i teraz odnoszę dziwne wrażenie zniechęcania, czy też takie traktowania z góry osób które zaglądają tu w poszukiwaniu czegoś na temat tego kierunku.
Absolutnie się nie zgadzam. W liceum dobrze mi szedł angielski, ale pasją bym tego nie nazwała. Gdzieś tam w głowie zawsze filologia mi świtała, ale ostatecznie zdecydował o wyborze filologi wynik mojej matury. Studiuje w NKJO, radzę sobie nieżle ale wciąż nie nazwę tego pasją. Lubię swoje studia, ale wciąż szukam swojej drogi. Gdyby po świecie chodzili sami pasjonaci ... no nieważne.
Apeluję do osób w tym roku idących na studia, aby nie bały się wybrać takiej chociażby filologi tylko dlatego, że to nie jest ich pasja. Pasja może przyjść pózniej. W życiu jeśli coś Cie interesuję, trzeba sie w tym zanurzyć do końca, nie ma innego sposobu żeby się dowiedzieć "czy to własnie to". A będąc pracowitym i systematycznym moża wiele uzyskać.[/COLOR]
To może ja odpowiem bo Celestia odnosiła się wcześniej do mojego postu. W całej tej kwestii chodzi głównie o to by pokazać, że studiowanie filologii angielskiej to nie jest kurs językowy i trzeba mieć dość mocne podstawy językowe, żeby potem nie było nieprzyjemnego rozczarowania. Mnie równiez dobrze szło z angielskiego w szkole średniej, zdałam nieźle maturę, ale moje wyobrażenie o języku nijak się miało do tego czego uczyłam i uczę się do tej pory - Pragmatics czy Computational Linguistics były dla mnie czarną magią.
Podobnie jest z pyt dotyczącymi wyboru NKJO czy filologia. Powszechnie wiadomo jest że do Kolegiów bardzo często trafiają Ci, którzy nie dostali się na filologie. Z drugiej jednak strony trzeba pamietać o nauczycielskim profilu Kolegiów. Wielu potem przechodzi drogę przez mękę podczas praktyk a sudiowanie metodologii uważają za stratę czasu. Warto sobie to uświadomić jeszcze przed "złożeniem papierów".

Generalnie wszystkim tegorocznym i przeszłym maturzystom szukającym "swojego" kierunku studiów polecam poszukanie planu zajęć kierunku, który nas interesuje. Może się okazać, że nasze wyobrażenia nijak się mają do rzeczywistości.
__________________
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia.

Wystarczy nie umierać.



Woody Allen
marthinisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-15, 17:50   #2170
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Studiować filologię angielską...

Czy naprawdę nikogo nie ma z Uniwersytetu Wrocławskiego?
Jakoś strasznie zapragnęłam tam teraz studiować, a do 30ego czerwca trzeba im przedstawić konspekt pracy badawczej. Wymyśliłam wstępnie takie temat: obraz lat 20-tych w literaturze na przykładzie dzieł Francisa Scotta Fitzgeralda. Czy w razie czego można jeszcze potem zmienić temat? Trochę szybko decydować jeszcze na 3cim roku, o czym się będzie pisać pracę mgr.
__________________
Blog książkowy
Ostatnia notka:
Stosik
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 17:20   #2171
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Studiować filologię angielską...

Mam prośbe: czy jest jakiś polski odpowiednik człowieka, który pracuje jako consulting editor?
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-18, 18:53   #2172
karolina09
Rozeznanie
 
Avatar karolina09
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 584
Dot.: Studiować filologię angielską...

Domyślam się, że w tym wątku podjęto już pewnie niejednokrotnie temat progów, potrzebuję jednak informacji bardziej aktualnych.
Ostatnio spotkałam się z komentarzem na pewnym forum: "osoby, których wynik z matury rozszerzonej z angielskiego jest niższy niż 90% nie mają szansy, aby dostać się na jakąkolwiek lepszą uczelnię"(wiem, że "lepsza uczelnia" to pojęcie względne ) Tak się składa, że liczę na jakieś 88%, wynik z polskiego rozszerzonego zależy rzecz jasna od egzaminatorów i naprawdę nie wiem, czy warto starać się o miejsce na UP, UJ, UAM, czy UMCS (a raczej, czy warto marnować pieniądze)?
__________________
moje inspiracje

last.fm
karolina09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 19:12   #2173
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Studiować filologię angielską...

Spróbuj, to się przekonasz! Żadna z nas nie siedzi w komisjach rekrutacyjnych i nie prowadzi statystyk. No risk, no glory.
__________________
Blog książkowy
Ostatnia notka:
Stosik
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 19:33   #2174
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez karolina09 Pokaż wiadomość
Domyślam się, że w tym wątku podjęto już pewnie niejednokrotnie temat progów, potrzebuję jednak informacji bardziej aktualnych.
Ostatnio spotkałam się z komentarzem na pewnym forum: "osoby, których wynik z matury rozszerzonej z angielskiego jest niższy niż 90% nie mają szansy, aby dostać się na jakąkolwiek lepszą uczelnię"(wiem, że "lepsza uczelnia" to pojęcie względne ) Tak się składa, że liczę na jakieś 88%, wynik z polskiego rozszerzonego zależy rzecz jasna od egzaminatorów i naprawdę nie wiem, czy warto starać się o miejsce na UP, UJ, UAM, czy UMCS (a raczej, czy warto marnować pieniądze)?
ja bym próbowała.

dziś miałam zaliczenie z literaturoznawstwa, jutro z historii literatury. jestem wykończona intelektualnie.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 22:27   #2175
unrepeatable
Zakorzenienie
 
Avatar unrepeatable
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: London
Wiadomości: 4 256
Dot.: Studiować filologię angielską...

Dziewczyny weim,ze juz pewnie pisalyscie to ale tyle tu str, jest kturas na filol ang na UW albo UAM ? ile mialyscie % z maturki i ogolnie pkt?
__________________
Follow your dreams honey...


http://www.fashiolista.com/style/unrepeatable/

http://instagram.com/gosiaduma



unrepeatable jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 07:25   #2176
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez karolina09 Pokaż wiadomość
Domyślam się, że w tym wątku podjęto już pewnie niejednokrotnie temat progów, potrzebuję jednak informacji bardziej aktualnych.
Ostatnio spotkałam się z komentarzem na pewnym forum: "osoby, których wynik z matury rozszerzonej z angielskiego jest niższy niż 90% nie mają szansy, aby dostać się na jakąkolwiek lepszą uczelnię"(wiem, że "lepsza uczelnia" to pojęcie względne ) Tak się składa, że liczę na jakieś 88%, wynik z polskiego rozszerzonego zależy rzecz jasna od egzaminatorów i naprawdę nie wiem, czy warto starać się o miejsce na UP, UJ, UAM, czy UMCS (a raczej, czy warto marnować pieniądze)?
Jeżeli faktycznie będziesz miała te 88 i ok 80 proc z ang to na umcs powinnas sie dostac, na uj niestety watpie, chyba że tak progi spadną, ale czy to nie jest tak, że składa sie te podania dopiero po otrzymaniu wynikow?

Edytowane przez LustForLife
Czas edycji: 2009-05-19 o 07:27
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 09:27   #2177
bitter
Zadomowienie
 
Avatar bitter
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 432
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez unrepeatable Pokaż wiadomość
Dziewczyny weim,ze juz pewnie pisalyscie to ale tyle tu str, jest kturas na filol ang na UW albo UAM ? ile mialyscie % z maturki i ogolnie pkt?
szukaj aktualnych informacji raczej na gronie

w tym roku żeby dostać się na stacjonarne na UW trzeba było mieć dokładnie 250/300 (2oo to pkt z angielskiego a 100 z drugiego, czyli najlepiej mieć ~100% z angielskiego, chociaż większośc osób ma powyżej 90% więc drugi przedmiot jest zazwyczaj rostrzygający), a na niestacjonarne teraz to przyjmują każdego (np. z 70cioma punktami! zgroza!)

widzę że ambitnie mierzysz, ale nie jest się łatwo dostać. tzn. ja miałam 295 dokładnie , ale moi znajomi czekali do ostatniej chwili i dostali się na prawdę na samym końcu. problem z filologią jest taki, że b. dużo osób traktuje ją jako kierunek rezerwowy i zanim podostają się na inne kierunki zajmują miejsce. z pierwszej rekrutacji zostaje może z 1/4 osób, lista może przeskoczyć nawet o 200 osób więc warto trzymać papiery do samego końca

ale ja IA uw nie polecam z kilku powodów:
traktowanie studentów jak śmieci
samorząd mający studentów w d... za to podlizujący się dyrekcji
brak jakichkolwiek inicjatyw
prawie niemożliwość wybierania kursów z linguistics, a i pan w rejestracji który ma w NOSIE że masz źle wpisaną 2, kooliduje Ci coś z drugim kierunkiem
kiepski budynek (sale są tak maks na 15 osób a grupy mają ponad 20)...

chociaż muszę przyznać że kadra i oferta jest świetna no i dużym plusem jest system kursowy (szkoda tylko że wszystko na co chcesz iśc jest często gęsto zajęte), IA ma swój klimat. no i mało zajęć, jak ktoś chce pracować albo ciągnąć coś drugiego to jest ok

teraz jeśli ktoś będzie pytał o uw będę mu przeklejać ten sam post. wiem że sezon ogórkowo-maturalny w pełni ale liczę jeszcze przynajmniej na sto postów o tematyce jakie progi? ile procent? skąd my mamy wiedzieć jak większość jest już na starszych latach a progi zmieniają się co roku?
__________________
NIE KORZYSTAM JUŻ Z TEGO KONTA
bitter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 11:16   #2178
Paulinaaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinaaa_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 853
GG do Paulinaaa_
Dot.: Studiować filologię angielską...

Licencjatki, jak tam wam idzie? moze juz po obronie?
__________________
Paulinaaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 11:18   #2179
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Paulinaaa_ Pokaż wiadomość
Licencjatki, jak tam wam idzie? moze juz po obronie?
po obronie? u mnie sesja dopiero w czerwcu
prace juz PRAWIE skonczylam- jeszcze "tylko" lesson plany, abstract, introduction i conclusion

a jak tam u Ciebie?


a wlasnie- moze ma ktoras z Was jakies materialu o confusable words po polsku? (o paronimach)
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-19, 12:04   #2180
Paulinaaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinaaa_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 853
GG do Paulinaaa_
Dot.: Studiować filologię angielską...

U mnie nie ma sie czym chwalic, bronie sie we wrzesniu powodzenia w konczeniu pracy
__________________
Paulinaaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 14:35   #2181
DirtyDiana91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: podkarpacie ^^
Wiadomości: 140
GG do DirtyDiana91
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cześć dziewczny...
Ja mam pytanie odnoszące się poziomu matury z ang.potrzebnego na filologie. Też chce studiować filolofie ang. ale niestety zawaliłam sobie bo mature wziełam na poziomie podstawowym (niestety przyjaźn okazała się ważniejsza i wziełam dlatego żeby podpowiadac innym na maturze co zreszta skończyło się sukcesem). Czy mam jakiekolwiek szanse z podstawowym poziomem ? Czy nawet nie powinnam sie wygłupiać. Przyznam szczerze, że miałam aspiracje na UJ w Krakowie ale o tym już moge zapomnieć ... Ostatecznie tez mogę iść prywatnie ale to się do końca życia nie wypłace. Jakie uczelnie polecacie ... ? Bo najwyżej pójde się kłócić z dyrektorką żeby mi pozwoliła zdawać w sierpniu rozszerzony. Z góry dzięki za odp
DirtyDiana91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 14:57   #2182
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez DirtyDiana91 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczny...
Ja mam pytanie odnoszące się poziomu matury z ang.potrzebnego na filologie. Też chce studiować filolofie ang. ale niestety zawaliłam sobie bo mature wziełam na poziomie podstawowym (niestety przyjaźn okazała się ważniejsza i wziełam dlatego żeby podpowiadac innym na maturze co zreszta skończyło się sukcesem). Czy mam jakiekolwiek szanse z podstawowym poziomem ? Czy nawet nie powinnam sie wygłupiać. Przyznam szczerze, że miałam aspiracje na UJ w Krakowie ale o tym już moge zapomnieć ... Ostatecznie tez mogę iść prywatnie ale to się do końca życia nie wypłace. Jakie uczelnie polecacie ... ? Bo najwyżej pójde się kłócić z dyrektorką żeby mi pozwoliła zdawać w sierpniu rozszerzony. Z góry dzięki za odp
bylo walkowane miliony tysiecy razy. Nie, raczej z podstawa nie masz szans...
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 15:18   #2183
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Paulinaaa_ Pokaż wiadomość
U mnie nie ma sie czym chwalic, bronie sie we wrzesniu powodzenia w konczeniu pracy
yh ja nie wiem czy zdaze teraz- sesja mnie przeraza; chyba nie ogarne tego wszystkiego. a Ty czemu we wrzesniu?

Cytat:
Napisane przez DirtyDiana91 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczny...
Ja mam pytanie odnoszące się poziomu matury z ang.potrzebnego na filologie. Też chce studiować filolofie ang. ale niestety zawaliłam sobie bo mature wziełam na poziomie podstawowym (niestety przyjaźn okazała się ważniejsza i wziełam dlatego żeby podpowiadac innym na maturze co zreszta skończyło się sukcesem). Czy mam jakiekolwiek szanse z podstawowym poziomem ? Czy nawet nie powinnam sie wygłupiać. Przyznam szczerze, że miałam aspiracje na UJ w Krakowie ale o tym już moge zapomnieć ... Ostatecznie tez mogę iść prywatnie ale to się do końca życia nie wypłace. Jakie uczelnie polecacie ... ? Bo najwyżej pójde się kłócić z dyrektorką żeby mi pozwoliła zdawać w sierpniu rozszerzony. Z góry dzięki za odp

najlepiej podaj dyrektorce takie argumenty
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 17:20   #2184
DirtyDiana91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: podkarpacie ^^
Wiadomości: 140
GG do DirtyDiana91
Dot.: Studiować filologię angielską...

Czyli jedank będę musiała się przejść do pani dyrektor, która mnie najpierw zruga a potem może i pozwoli ... kto wie ... Dzięks dziewczyny : D
DirtyDiana91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 17:22   #2185
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Studiować filologię angielską...

ale i tak nie sądzę żeby Ci się udało, bo na dobrych uczelniach już z pierwszym naborem jest pełna lista studentów.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 17:24   #2186
DirtyDiana91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: podkarpacie ^^
Wiadomości: 140
GG do DirtyDiana91
Dot.: Studiować filologię angielską...

A i sorki za to pytanie, ale się skatowałam zdeka tym angielskim, przez własną głupotę ... ale cóż "cierp ciało jakżeś chciało" xD
DirtyDiana91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 19:55   #2187
bitter
Zadomowienie
 
Avatar bitter
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 432
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez DirtyDiana91 Pokaż wiadomość
A i sorki za to pytanie, ale się skatowałam zdeka tym angielskim, przez własną głupotę ... ale cóż "cierp ciało jakżeś chciało" xD
dziwne to dla mnie że osoba z 'aspiracjami' na własne życzenie zrobiła coś tak niewyobrażalnie głupiego w ogóle piszesz o tym jakby to było coś zabawnego, a dla mnie... cóż, może i jestem moherem ale dla mnie takie zachowanie jest z lekka żenujące gdybym ja była taką dyrektorką pogoniłabym raz dwa.
__________________
NIE KORZYSTAM JUŻ Z TEGO KONTA
bitter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 20:10   #2188
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: Studiować filologię angielską...

dokladnie :P ja bym nawet nie szla do dyrektorki, bo siara jak nic ;]
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 20:11   #2189
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez liquefy Pokaż wiadomość
przepraszam za wpychanie się na wątek chciałam zapytać czy jest tu ktoś kto studiuje na KULu?
ponawiam pytanie może jednak jest ktoś taki :P
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 20:33   #2190
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez andziuchna Pokaż wiadomość

najlepiej podaj dyrektorce takie argumenty
Cytat:
Napisane przez DirtyDiana91 Pokaż wiadomość
Czyli jedank będę musiała się przejść do pani dyrektor, która mnie najpierw zruga a potem może i pozwoli ... kto wie ... Dzięks dziewczyny : D
Coś mi się wydaje, że wypowiedź Andziuchny była ironiczna
__________________
Blog książkowy
Ostatnia notka:
Stosik
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:11.