Jedwab CHI - proszę o pomoc. :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-12, 21:43   #1
Cirille
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3

Jedwab CHI - proszę o pomoc. :)


Na wstępie chciałabym się krótko przywitać. Jestem tu całkiem świeżo zarejestrowana, mimo, że śledzę Wizaz od dłuższego czasu. Dlatego jeśli umieściłam temat w złym dziale, lub niedokładnie przetrząsnęłam wyszukiwarkę szukając podobnego tematu, to z góry przepraszam. ;p

A teraz do rzeczy. Niedawno zaraziłam się włosomaniactwem, dlatego przed wizytą u fryzjera chciałabym zaopatrzyć się w jedwab do zabezpieczania końcówek. Najwięcej pozytywnych opinii naczytałam się o jedwabiu Farouk CHI, który niestety jest trudno dostępny. Postanowiłam zamówić go przez Allegro. Zależy mi na 15ml buteleczkach, bo są poręczne. Ofert jest dużo, są niedrogie, ale wiele naczytałam się o podróbkach i tu pojawia się problem. Faktycznie, widzę, że wygląd buteleczek i opakowań się różni na wielu aukcjach... Poza tym w wielu negatywnych komentarzach od kupujących widzę zarzuty, jakoby buteleczki nie były zaplombowane, zawartość rozrzedzona i śmierdząca alkoholem (którego podobno w CHI nie ma?) i nie bardzo wiem co mam robić.

Może któraś z Was kupowała ten jedwab (właśnie z Allegro?) i potrafi doradzić? Albo wie jak rozróżnić oryginał od podróby? Warto ryzykować czy lepiej kupić jedwab z zupełnie innej firmy, a jak tak, to jakiej?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam.
Cirille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 22:33   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jedwab CHI - proszę o pomoc. :)

Cytat:
Napisane przez Cirille Pokaż wiadomość
Na wstępie chciałabym się krótko przywitać. Jestem tu całkiem świeżo zarejestrowana, mimo, że śledzę Wizaz od dłuższego czasu. Dlatego jeśli umieściłam temat w złym dziale, lub niedokładnie przetrząsnęłam wyszukiwarkę szukając podobnego tematu, to z góry przepraszam. ;p

A teraz do rzeczy. Niedawno zaraziłam się włosomaniactwem, dlatego przed wizytą u fryzjera chciałabym zaopatrzyć się w jedwab do zabezpieczania końcówek. Najwięcej pozytywnych opinii naczytałam się o jedwabiu Farouk CHI, który niestety jest trudno dostępny. Postanowiłam zamówić go przez Allegro. Zależy mi na 15ml buteleczkach, bo są poręczne. Ofert jest dużo, są niedrogie, ale wiele naczytałam się o podróbkach i tu pojawia się problem. Faktycznie, widzę, że wygląd buteleczek i opakowań się różni na wielu aukcjach... Poza tym w wielu negatywnych komentarzach od kupujących widzę zarzuty, jakoby buteleczki nie były zaplombowane, zawartość rozrzedzona i śmierdząca alkoholem (którego podobno w CHI nie ma?) i nie bardzo wiem co mam robić.

Może któraś z Was kupowała ten jedwab (właśnie z Allegro?) i potrafi doradzić? Albo wie jak rozróżnić oryginał od podróby? Warto ryzykować czy lepiej kupić jedwab z zupełnie innej firmy, a jak tak, to jakiej?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam.
Skoro CHI jest dla Ciebie tak trudno dostępny, to kup jakiś inny. Jeśli chcesz coś silikonowo - olejowego to np Green Pharmacy, złote serum Gliss Kura. Jeśli Twoje włosy lubią proteiny jedwabiu, to zamiennikiem CHI może być np jedwab Marion, który te proteiny ma, lub np Frizz-Ease Original Johna Friedy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 07:41   #3
frywolna_pastereczka
Raczkowanie
 
Avatar frywolna_pastereczka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 91
Dot.: Jedwab CHI - proszę o pomoc. :)

Ja stosowałam Biosilk, ale jak zobaczyłam ile ma alkoholu to się przeraziłam... Nic dziwnego, że końcówki miałam po nim przesuszone!
Kupiłam sobie olejek arganowy za 9 zł w rossmanie i jestem baaardzo zadowolona Nie ma alkoholu, ładnie wygładza włosy i cudnie pachnie
frywolna_pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 08:34   #4
Cirille
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Dot.: Jedwab CHI - proszę o pomoc. :)

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Skoro CHI jest dla Ciebie tak trudno dostępny, to kup jakiś inny. Jeśli chcesz coś silikonowo - olejowego to np Green Pharmacy, złote serum Gliss Kura. Jeśli Twoje włosy lubią proteiny jedwabiu, to zamiennikiem CHI może być np jedwab Marion, który te proteiny ma, lub np Frizz-Ease Original Johna Friedy.
Dziękuję za konkretne nazwy. Na razie jeszcze nie zdążyłam zaobserwować co służy moim włosom, więc kieruję się opiniami innych dziewczyn. Za to nad Green Pharmacy zastanawiałam się już wcześniej, bo wpadł mi w ręce w najbliższym Rossmannie. Chyba zdecyduję się na niego.

Cytat:
Napisane przez frywolna_pastereczka Pokaż wiadomość
Ja stosowałam Biosilk, ale jak zobaczyłam ile ma alkoholu to się przeraziłam... Nic dziwnego, że końcówki miałam po nim przesuszone!
Kupiłam sobie olejek arganowy za 9 zł w rossmanie i jestem baaardzo zadowolona Nie ma alkoholu, ładnie wygładza włosy i cudnie pachnie
Racja, ten Biosilk ma alkohol, ale ten drugi jedwab z Farouka podobno już nie. W olejki już się zaopatrzyłam, ale pytam o jedwab, bo chciałabym zabezpieczań końcówki kropelką oleju + jedwabiem.

Dziękuję za odpowiedzi. Na razie nie będę ryzykować, co najwyżej zapytam o ten jedwab CHI fryzjerkę, albo w wolnej chwili poszukam w stacjonarnych sklepach.
Cirille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 13:43   #5
milka_m
Rozeznanie
 
Avatar milka_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 518
Dot.: Jedwab CHI - proszę o pomoc. :)

Ja mam zarówno CHI, jak i Green Pharmacy i ten drugi jest według mnie zdecydowanie lepszy. Przy dłuższym stosowaniu CHI miałam lekko przesuszone końcówki, przy GP tego nie zauważyłam
__________________
29.05 - Alfaparf 11.10

Blog

milka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 14:41   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jedwab CHI - proszę o pomoc. :)

Cytat:
Napisane przez milka_m Pokaż wiadomość
Ja mam zarówno CHI, jak i Green Pharmacy i ten drugi jest według mnie zdecydowanie lepszy. Przy dłuższym stosowaniu CHI miałam lekko przesuszone końcówki, przy GP tego nie zauważyłam
Bo częste używanie produktów z proteinami jedwabiu może do tego doprowadzić. Chociaż oczywiście nie każdy jedwab do włosów ma jedwab
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 19:07   #7
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Jedwab CHI - proszę o pomoc. :)

Ja uwielbiam CHI i uważam, że jest najlepszy. Nie kupowałam nigdy z Allegro, bo jest dostępny u mnie w drogerii, jak i w sklepie fryzjerskim, wiec problemu nie mam.
Oryginalna buteleczka jest zaklejona fiolią i moje takie były. Nie ma w nich alkoholu. Nie wysuszają końcówek. Uzywałam na wilgotne włosy, potem prostowalam, albo nakręcałam i włosy miałam zawsze jedwabiste.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-13, 19:40   #8
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Jedwab CHI - proszę o pomoc. :)

Cytat:
Napisane przez Cirille Pokaż wiadomość
Na wstępie chciałabym się krótko przywitać. Jestem tu całkiem świeżo zarejestrowana, mimo, że śledzę Wizaz od dłuższego czasu. Dlatego jeśli umieściłam temat w złym dziale, lub niedokładnie przetrząsnęłam wyszukiwarkę szukając podobnego tematu, to z góry przepraszam. ;p

A teraz do rzeczy. Niedawno zaraziłam się włosomaniactwem, dlatego przed wizytą u fryzjera chciałabym zaopatrzyć się w jedwab do zabezpieczania końcówek. Najwięcej pozytywnych opinii naczytałam się o jedwabiu Farouk CHI, który niestety jest trudno dostępny. Postanowiłam zamówić go przez Allegro. Zależy mi na 15ml buteleczkach, bo są poręczne. Ofert jest dużo, są niedrogie, ale wiele naczytałam się o podróbkach i tu pojawia się problem. Faktycznie, widzę, że wygląd buteleczek i opakowań się różni na wielu aukcjach... Poza tym w wielu negatywnych komentarzach od kupujących widzę zarzuty, jakoby buteleczki nie były zaplombowane, zawartość rozrzedzona i śmierdząca alkoholem (którego podobno w CHI nie ma?) i nie bardzo wiem co mam robić.

Może któraś z Was kupowała ten jedwab (właśnie z Allegro?) i potrafi doradzić? Albo wie jak rozróżnić oryginał od podróby? Warto ryzykować czy lepiej kupić jedwab z zupełnie innej firmy, a jak tak, to jakiej?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam.

szkoda kasy na płacenie za przesyłkę z allegro, idź do sklepu na półkach masz masę serów o takim samym działaniu
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 14:30   #9
nadijahh
Raczkowanie
 
Avatar nadijahh
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Восток!
Wiadomości: 353
Dot.: Jedwab CHI - proszę o pomoc. :)

Z tego, co pamiętam, ja CHI kupowałam w internetowej hurtowni fryzjerskiej U Radka.
__________________
"...И твердит он, смотря на закат, и на берег — покинутый узкий: этот город вернётся назад, Севастополь останется русским..."
nadijahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 20:55   #10
martitka007
Raczkowanie
 
Avatar martitka007
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 123
Dot.: Jedwab CHI - proszę o pomoc. :)

ja CHI kupilam u mojej fryzjerki wiec jak sie wybierzesz do fryzjera to po prostu zapytaj czy nie ma na zbyciu buteleczki
martitka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 14:52   #11
Cirille
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Dot.: Jedwab CHI - proszę o pomoc. :)

Już zdążyłam zaopatrzyć się w "Jedwab" z Green Pharmacy (ok. 9 zł w Naturze) i na razie spisuje się bardzo dobrze. A CHI faktycznie był pod moim nosem, w salonie w którym podcinałam włosy (kosztował 10 zł), ale skoro już mam tamten, to nie kupiłam. Może następnym razem. Jeszcze raz dziękuję za rady.
Cirille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-20 15:52:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:39.