masaż kamieniami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-12, 09:55   #1
Malwi86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 17

masaż kamieniami


Ostatnio spotkałam się z nowym (dla mnie) rodzajem masażu, a mianowicie z masażem kamieniami. Czy ktoś z Was był na takim zabiegu? Czy on rzeczywiście jest taki wyjątkowy? Bo mi się wydaje, że to bujda, ale może się mylę. Nie wiem czy już gdzieś ktoś o tym pisał, jeśli tak to przepraszam za założenie nowego tematu, ale nigdzie o tym nic nie znalazłam.
Malwi86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 21:53   #2
lexor
Zakorzenienie
 
Avatar lexor
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 8 463
GG do lexor
Dot.: masaż kamieniami

Każdy rodzaj masażu jest dobry, wszystko zależy od tego do czego ma służyć, czy jest to masaż leczniczy, czy relaksacyjny itp. Do masażu kamieniami używa się specjalnych kamieni, które mogą być ciepłe lub schłodzone. Podczas masażu uzyskuje się efekt głębokiego relaksu dzięki przepływowi pozytywnej energii i kreowaniu uczucia równowagi. Najważniejsze uwierzyć w skutek – recepta na powodzenie. SPRÓBUJ – WARTO
__________________
Pozdrawiam Alina
http://lenkanapoddaszu.blogspot.com/
Zapraszam do odwiedzania moich wątków
Papierowe różności
Rodzinne dłubanki
Decoupage
lexor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 09:54   #3
Isobe
Raczkowanie
 
Avatar Isobe
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Seoul, Korea Południowa
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Isobe
Dot.: masaż kamieniami

Miałam taki masaż jako extra uzupełnienie/miłe zakończenie masażu nóg i stóp.
Po "właściwym"masażu, pani wzięła do rąk cieplutkie, gładkie kamienie i na przemian mi je przykładała i nimi masowała - wszystko zgodnie z energetycznymi punktami i kanałami przepływu. I powiem, że było to błoooogie uczucie i mogłabym wieczność spędzić na takim masażu, niestety w dostępnej wówczas opcji, trwało wszystko po 10 min na nogę Ale uczucie pogłębionego odprężenia było bardzo wyraźne, mimo, że już przecież byłam po masażu. Na pewno swoje robi tempeatura kamieni - ciepło rozluźnia mięśnie, no i ta gładkość...
Dla mnie to była uczta dla zmysłów, którą szczerze polecam.
Isobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 18:25   #4
curly128
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Dot.: masaż kamieniami

a ja mam pyt troche z innej beczki, w jakiej temp podgrzewa sie te kamienie i przez jaki czas?
curly128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 20:33   #5
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: masaż kamieniami

Cytat:
Napisane przez Malwi86 Pokaż wiadomość
Ostatnio spotkałam się z nowym (dla mnie) rodzajem masażu, a mianowicie z masażem kamieniami. Czy ktoś z Was był na takim zabiegu? Czy on rzeczywiście jest taki wyjątkowy? Bo mi się wydaje, że to bujda, ale może się mylę. Nie wiem czy już gdzieś ktoś o tym pisał, jeśli tak to przepraszam za założenie nowego tematu, ale nigdzie o tym nic nie znalazłam.
Ja byłam dwa razy w dwóch różnych miejscach i niestety jak w życiu. Kamienie nie sa magiczne - wszystko zależy od masażysty. W pierwszym przypadku stopień relaksacji był taki że prawie nie kontaktowałam jak wstałam ze stołu.
W drugim przypadku obylo sie zupełnie bez wrażeń.
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 08:39   #6
ala
Raczkowanie
 
Avatar ala
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 76
Dot.: masaż kamieniami

Masaż genialny! Byłam na takim specjalnym masażu całego ciała tymi bazaltowymi kamieniami pochodzenia wulkanicznego w spa&wellness Villa Park. Najbardziej jednak co mnie zdziwiło to te ich właściwości utrzymywania ciepła (stąd pewnie nazwa- gorące kamienie japonii), pełne rozluźnienie mięśni i totalna relaksacja murowana przez godzinę!
ala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 15:28   #7
moniska
Zakorzenienie
 
Avatar moniska
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: kielce/łódź
Wiadomości: 4 828
GG do moniska
Dot.: masaż kamieniami

Wybaczcie, że odświeżam wątek, ale potrzebuję pomocy. Czy, któraś ma może takie "kamyczki" w domu, a co za tym idzie doświadczenie na ich temat? Zamierzam kupić mamie na gwizdkę takowe (wiem, że by się ucieszyła), ale mam parę dylematów. Czy w ogóle warto? tzn. czy działanie jest takie jak można wyczytać np. w internecie i czy jest sens w domu samemu okładać się nimi . I druga sprawa czy do tych kamieni musi być specjalne naczynie do ich podgrzania?. Znalazłam taki zestaw za w miarę przystępną cenę, ale nic nie jest napisane o naczyniu. A ja nie bardzo się orientuję. Raczej nie będę kupować przez internet tylko wybiorę się do sklepu (jeśli takowy znajdę). I chce wiedzieć ewentualnie o co pytać sprzedawcę.

Edit: Post już praktycznie nie aktualny, ponieważ już prawie wszystko wiem Jeszcze tylko nie wiem czy działanie jest takie jak to przewidują producenci.
__________________
"Sto wiorst nie droga, sto rubli nie pieniądz, sto gram nie wódka."

To,
jak ja widzę świat
i jak go opisuję,
niekoniecznie pokrywa się z tym,
jak go widzą inni


Biorę życie na wesoło i biegam po ścianie jak zające po polanie




Edytowane przez moniska
Czas edycji: 2009-12-11 o 11:48
moniska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-21, 23:49   #8
Brzoskiwineczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 122
Dot.: masaż kamieniami

O tych kamieniach co mowisz mozna w garnku je podgrzac
Brzoskiwineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 07:02   #9
nimfawodna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 79
Dot.: masaż kamieniami

Kamienie podgrzewa się w specjalnym garnku, a i sam amsaż powinna robić osoba po kursie, np fizjoterapeuta masażysta, trudno by mama sobie zrobila porządny automasaż!!!
__________________
27 lipca: nie mieszczę się w bojówki------>>27 sierpnia: mieszczę się w bojówki
nimfawodna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 14:41   #10
gina_filanwl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2
Dot.: masaż kamieniami

Hot stones massages jest w zasadzie nazywany rytuałem... i jakość masażu zależny niestety, ale od umiejeności terapeuty, który go wykonuje.
Wykonany tak sobie niestety,ale nie spełni swoich celów jakim jest głównie relaksacja(ogólnie mówiąc). . .jednak cieplo goracych kamieni, przyciemnione światlo, świece w pokoju zabiegowym oraz zapach olejkow aromaterapeutycznych daje niesamowite doznanie dla masowanego
takze polecam go goraco
gina_filanwl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 09:47   #11
Basiek87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 38
Dot.: masaż kamieniami

Jestem po kursie masażu gorącymi kamieniami bazaltowymi.
Tylko nie wiem jak robic się taki masaż w oparciu o czakry... jak ustawiać kamienie na kręgosłupie i na przodzie.
Tego typu zabieg musi wykonywac bioenergoterapeuta?
Basiek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-01, 10:08   #12
nimfawodna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 79
Dot.: masaż kamieniami

jeżeli chcesz zbijac kase na naiwności ludzi, to nie musi bioenergoterapeuta, ale jeśli ma to działać to raczej się w to nie baw, raczej nie osianiesz tego co bioenergoterapeuta
A sam masaz tak jak potrafisz po kursie świece itp...bajka zwłaszcza na dlugie jesienne wieczory Pacjenci szczęśliwi i bez ingerowania w czakry
__________________
27 lipca: nie mieszczę się w bojówki------>>27 sierpnia: mieszczę się w bojówki
nimfawodna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 14:15   #13
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: masaż kamieniami

Cytat:
Napisane przez Basiek87 Pokaż wiadomość
Jestem po kursie masażu gorącymi kamieniami bazaltowymi.
Tylko nie wiem jak robic się taki masaż w oparciu o czakry... jak ustawiać kamienie na kręgosłupie i na przodzie.
Tego typu zabieg musi wykonywac bioenergoterapeuta?
Domyślam się, że był to taki króciutki kurs, zeby kupic zestaw. I tyle własnie jest on wart...
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 10:58   #14
Basiek87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 38
Dot.: masaż kamieniami

Cytat:
Napisane przez stary.smok Pokaż wiadomość
Domyślam się, że był to taki króciutki kurs, zeby kupic zestaw. I tyle własnie jest on wart...
Kurs odbywałam u mgr fizjoterapii w kielcach i nie był on "króciutki" wręcz przeciwnie... dużo ćwiczeń i możliwość odczucia na własnej skórze relaksującego masażu kamieniami.

Kamienie kupiłam od zupełnie innego człowieka ... 64 kamienie i podgrzewacz, łopatka, kamienie szlachetne i termometr za 650 zł... nowe
Basiek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 15:24   #15
viki8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7
Dot.: masaż kamieniami

Byłam raz na masażu gorącymi kamieniami i przyznam że świetnie mnie zrelaksował i rozluźnił całe ciało. Polecam wszystkim!
viki8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 23:09   #16
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: masaż kamieniami

Wybieram się na masaż gorącymi kamieniami, a dokładnie mam go dostać w ramach dnia panieńskiego Mam nadzieję, że mnie rozluźni po tym całym stresie przedślubnym
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 20:58   #17
hipo_litka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 27
Dot.: masaż kamieniami

Ja byłam na masażu gorącymi kamieniami. Świetna sprawa 'gorąco' polecam
hipo_litka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 20:28   #18
czarownica778
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 14
Dot.: masaż kamieniami

Cytat:
Napisane przez hipo_litka Pokaż wiadomość
Ja byłam na masażu gorącymi kamieniami. Świetna sprawa 'gorąco' polecam
Ja zawsze marzyła o takim masażu, moze napiszesz coś więcej? jakie to uczucie? czy mozna porównac do czegoś innego? Ja jestem ciepłolubną kobietką i wierze ze mi sie spodoba, ale nie chce sie spażyć
czarownica778 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 07:48   #19
hipo_litka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 27
Dot.: masaż kamieniami

Cytat:
Napisane przez czarownica778 Pokaż wiadomość
Ja zawsze marzyła o takim masażu, moze napiszesz coś więcej? jakie to uczucie? czy mozna porównac do czegoś innego? Ja jestem ciepłolubną kobietką i wierze ze mi sie spodoba, ale nie chce sie spażyć
jeśli jesteś ciepłolubna to masaż gorącymi kamieniami będzie dla Ciebie wyśmienity. Warto wybrać się do kogoś kto ten zabieg wykona profesjonalnie i dodatkowo oprócz gorących kamieni zastosuje zimne, włączy muzyczkę itp. Masaż polega na przesuwaniu gorących kamieni po ciele oraz na odpowiednim ich rozmieszczaniu na poszczególnych partiach ciała. Dobrze wyszkolony masażysta zawsze dobierze Ci temepraturę kamieni tak, abyś odczuwała przyjemne ciepło. Dodatkowo powinien zastosować liczne chwyty manualne i ciepłą oliwkę. Pamiętaj jednak o tym, że jest to zabieg, po którym możesz czuć się osłabiona - ciepło i masaż bardzo wyczerpują organizm.
hipo_litka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-07, 15:14   #20
czarownica778
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 14
Dot.: masaż kamieniami

Cytat:
Napisane przez hipo_litka Pokaż wiadomość
jeśli jesteś ciepłolubna to masaż gorącymi kamieniami będzie dla Ciebie wyśmienity. Warto wybrać się do kogoś kto ten zabieg wykona profesjonalnie i dodatkowo oprócz gorących kamieni zastosuje zimne, włączy muzyczkę itp. Masaż polega na przesuwaniu gorących kamieni po ciele oraz na odpowiednim ich rozmieszczaniu na poszczególnych partiach ciała. Dobrze wyszkolony masażysta zawsze dobierze Ci temepraturę kamieni tak, abyś odczuwała przyjemne ciepło. Dodatkowo powinien zastosować liczne chwyty manualne i ciepłą oliwkę. Pamiętaj jednak o tym, że jest to zabieg, po którym możesz czuć się osłabiona - ciepło i masaż bardzo wyczerpują organizm.

dziekuje Ci bardzo, jak czytalam Twoj opis to az mialam ciarki. Pewnie jest to wspaniałe uczucie i dobrze wiedziec co powinien wykonać masażysta podczas zabiegu.
Ehhh teraz tylko musze znaleśc tego profesjonalistę i najlepiej w zimny weekend wybrać się na masaż
czarownica778 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 14:29   #21
linda00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 17
Dot.: masaż kamieniami

Koniecznie muszę się z wami podzielić pewną wiadomością a mianowicie, niedawno zafundowałam sobie pierwszy raz masaż kamieniami. Wrażenia... aż ciężko opisać słowami. Było naprawdę wyjątkowo przyjemnie. Nie spodziewałam się początkowo, iż masaż będzie obejmował całe ciało i było to miłe zaskoczenie. Poza tym pani masażystka była kompetentna i czułam się w jej towarzystwie komfortowo. Jeśli chcecie namiary albo macie ochotę posłuchać jeszcze o moich wrażeniach to piszcie na priva
linda00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 11:16   #22
IVOMED
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 18
Dot.: masaż kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami jest doskonałym zabiegiem relaksującym, zarówno dla ciała i ducha. efekt głębokiego rozgrzania również odczuwanego wewnątrz rozluźnia spięte mięśnie, przynosząc odprężenie dla całego organizmu To doskonały pomysł na prezent
IVOMED jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 16:29   #23
wiolcia007
Przyczajenie
 
Avatar wiolcia007
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 25
Dot.: masaż kamieniami

Witam!
Ja byłam niedawno na kursie masażu i już masowałam ale teraz dopiero zakupiłam kamienie tylko teraz musze sama kupić oliwke a nie mam pojęcia jaką? ma ktoś jakieś doświadczenie jaką oliwką masować?
pozdrawiam
wiolcia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 12:50   #24
niemawolnegonicku
Przyczajenie
 
Avatar niemawolnegonicku
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Dot.: masaż kamieniami

Najlepsze są naturalne oleje, ale są droższe niż zwykła oliwka więc cena masażu wtedy tez idzie w górę. Ja masuje na wcześniej podgrzanym oleju kokosowym i klienci sobie go chwalą za zapach a ja za konsystencje. Minus jest taki, że szybko się wchłania więc zużycie jest duże.
niemawolnegonicku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 12:03   #25
marta mariola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 20
Dot.: masaż kamieniami

Cytat:
Napisane przez linda00 Pokaż wiadomość
Koniecznie muszę się z wami podzielić pewną wiadomością a mianowicie, niedawno zafundowałam sobie pierwszy raz masaż kamieniami. Wrażenia... aż ciężko opisać słowami. Było naprawdę wyjątkowo przyjemnie. Nie spodziewałam się początkowo, iż masaż będzie obejmował całe ciało i było to miłe zaskoczenie. Poza tym pani masażystka była kompetentna i czułam się w jej towarzystwie komfortowo. Jeśli chcecie namiary albo macie ochotę posłuchać jeszcze o moich wrażeniach to piszcie na priva
Muszę też skorzystać z takiego masażu.
__________________
Wybrałam figlarną Sugar Baby!
marta mariola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 07:13   #26
szcesliwa_mamuskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 52
Dot.: masaż kamieniami

Cytat:
Napisane przez marta mariola Pokaż wiadomość
Muszę też skorzystać z takiego masażu.
Ostatnio siostra mi sprezentowała taki masaż i jest naprawdę cudowny. Polecam
__________________
poczuj-zmysly.pl - żyj pełnią życia
szcesliwa_mamuskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 12:46   #27
musialdo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6
Dot.: masaż kamieniami

Cytat:
Napisane przez linda00 Pokaż wiadomość
Koniecznie muszę się z wami podzielić pewną wiadomością a mianowicie, niedawno zafundowałam sobie pierwszy raz masaż kamieniami. Wrażenia... aż ciężko opisać słowami. Było naprawdę wyjątkowo przyjemnie. Nie spodziewałam się początkowo, iż masaż będzie obejmował całe ciało i było to miłe zaskoczenie. Poza tym pani masażystka była kompetentna i czułam się w jej towarzystwie komfortowo. Jeśli chcecie namiary albo macie ochotę posłuchać jeszcze o moich wrażeniach to piszcie na priva
a drogi jest taki masaż ?
__________________
zobacz to
musialdo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 17:34   #28
anniana
Raczkowanie
 
Avatar anniana
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 51
Dot.: masaż kamieniami

Ja wymyśliłam na mikołajki podarować kupon na masaż gorącymi kamieniami myślę, że to odpowienia pora roku, i że trafiłam w gusta
anniana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 19:02   #29
rafalinka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 71
Dot.: masaż kamieniami

A drogi jest taki masaz
??
rafalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 10:31   #30
anniana
Raczkowanie
 
Avatar anniana
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 51
Dot.: masaż kamieniami

Cytat:
Napisane przez rafalinka Pokaż wiadomość
A drogi jest taki masaz
??
Za poł godzinki 60 zł, a za godzinkę 100 to chyba takie normalne ceny... gratis aromaterapia
anniana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:53.