problem z siostrą - po czyjej stać stronie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-16, 13:21   #1
sstrawberry2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 17

problem z siostrą - po czyjej stać stronie?


Witam wszystkie Wizażystki! Mam młodszą sioste która w tym roku skończy 16 lat Czesto kłuci sie z mama. Kiedy mam czas wychodze na różne imprezy, dyskoteki, koncerty to jest czesto przyczyną kłutni siosty z mama. Ona tez chciałaby ze mna chodzic, bo twierdzi że "wszystkie koleżanki moga a ona nie". Z jednej strony troche mi jej szkoda bo rozumiem ze chciałaby sie pobawić ale z drugiej twierdze ,że na takie rzeczy jest troche za młoda i ma na to czas (ja w jej wieku nie chodziłam na takie imprezy). Co o tym sądzicie?
sstrawberry2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 13:28   #2
arrabbiata
Zadomowienie
 
Avatar arrabbiata
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 742
Dot.: problem z siostrą - po czyjej stać stronie?

Cytat:
Napisane przez sstrawberry2 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Wizażystki! Mam młodszą sioste która w tym roku skończy 16 lat Czesto kłuci sie z mama. Kiedy mam czas wychodze na różne imprezy, dyskoteki, koncerty to jest czesto przyczyną kłutni siosty z mama. Ona tez chciałaby ze mna chodzic, bo twierdzi że "wszystkie koleżanki moga a ona nie". Z jednej strony troche mi jej szkoda bo rozumiem ze chciałaby sie pobawić ale z drugiej twierdze ,że na takie rzeczy jest troche za młoda i ma na to czas (ja w jej wieku nie chodziłam na takie imprezy). Co o tym sądzicie?

Kiedy ma się zacząć bawić jak nie teraz. Co ma robić w wieku 16 lat? Lalkami się bawić? Siedzieć w sobotę wieczorem przed tv? Bez jaj, też rozumiem, że chce się pobawić.
No ale skoro rodzice nie pozwalają, to cóż poradzić. Chyba tylko rozmowa, a nie kłótnia z mamą na temat wyjść.
arrabbiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 13:29   #3
jovita85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 196
GG do jovita85
Dot.: problem z siostrą - po czyjej stać stronie?

Cytat:
Napisane przez sstrawberry2 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Wizażystki! Mam młodszą sioste która w tym roku skończy 16 lat Czesto kłuci sie z mama. Kiedy mam czas wychodze na różne imprezy, dyskoteki, koncerty to jest czesto przyczyną kłutni siosty z mama. Ona tez chciałaby ze mna chodzic, bo twierdzi że "wszystkie koleżanki moga a ona nie". Z jednej strony troche mi jej szkoda bo rozumiem ze chciałaby sie pobawić ale z drugiej twierdze ,że na takie rzeczy jest troche za młoda i ma na to czas (ja w jej wieku nie chodziłam na takie imprezy). Co o tym sądzicie?
ja też jestem starszą siostrą
I tak sobie myślę, że może stań po jej stronie i może wznieś się na wyżyny siostrzanej miłości i zabierz ją raz (ale nie za każdyma razem) ze sobą chociaż na trochę. Mama się nie będzie martwić, bo młoda ma nadzorcę, a ty zyskasz dozgonną wdzięczność siostry
jovita85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 13:37   #4
Semele
Raczkowanie
 
Avatar Semele
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 497
Dot.: problem z siostrą - po czyjej stać stronie?

Po stronie siostr! Nie jest już przecież taka mała, więc nie widzę czemu nie mogłaby się juz zacząć bawić- oczywiście mam na mysli zabawy z umiarem, a nie zaraz jakieś imprezy do białego rana
Wstaw się za nią- chyba pamietasz jak w jej wieku też skarżyłaś się mamie że ty nie możesz a inni mogą ( chyba prawie każdy tak ma )

edit; tak jak napisała jovita85 od czasu do czasu możesz zabrać ją ze sobą,np. kiedy mama będzie ostro protestować- siostra z pewnośćią będzie wdzięczna
__________________
"Początek może być tam gdzie tylko zechcemy"

Edytowane przez Semele
Czas edycji: 2009-06-16 o 13:39
Semele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 13:38   #5
sstrawberry2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 17
Dot.: problem z siostrą - po czyjej stać stronie?

nawet próbowalam kiedyś przekonać ja by jej pozwoliła bo wkońcu będzie ze mną, że nie ma sie o o martwić ale matka uważa że jest za mloda, ze może jej sie cos stać (gwałty, alkohol itp.) zwłaszcza że siostra kiedyś przyszła w złym stanie do domu po alkoholu.;/ przez co tez troche straciła zaufanie mamy. uważam że może na takie dyskoteki jest za wcześnie ale nie na koncerty itp. co o tym myślicie?
sstrawberry2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 13:47   #6
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: problem z siostrą - po czyjej stać stronie?

Ja miałam 16 lat dosyć dawno już temu i zasady panowały inne. O dyskotekach nie mogło być mowy (zresztą i tak nigdzie by mnie nie wpuszczono), ale np. wyjście na koncert ze starszym rodzeństwem to coś innego. Porozmawiaj z mamą, wyjaśnij jej, że im więcej będzie siostrze zabraniać tym więcej będzie się przydarzać akcji i ekscesów alkoholowych młodszej, bo w końcu pod presją znajomych "postawi się matce" i dopiero z tego będą kłopoty... Poza tym na koncerty często przychodzą ludzie z dziećmi w wieku nastoletnim np. 13-16 lat (wiem, bo sama lubię od czasu do czasu na jakiś koncert wyskoczyć) i nie widzę w tym nic złego. Myślę też, że jak siostra będzie pod twoją opieką to raczej alkohol czy gwałt jej się nie przydarzy, niech mama znowu nie przesadza...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 13:51   #7
Semele
Raczkowanie
 
Avatar Semele
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 497
Dot.: problem z siostrą - po czyjej stać stronie?

Cytat:
Napisane przez sstrawberry2 Pokaż wiadomość
nawet próbowalam kiedyś przekonać ja by jej pozwoliła bo wkońcu będzie ze mną, że nie ma sie o o martwić ale matka uważa że jest za mloda, ze może jej sie cos stać (gwałty, alkohol itp.) zwłaszcza że siostra kiedyś przyszła w złym stanie do domu po alkoholu.;/ przez co tez troche straciła zaufanie mamy. uważam że może na takie dyskoteki jest za wcześnie ale nie na koncerty itp. co o tym myślicie?
Mhh.. no to jeżeli tak sprawa wygląda, to za wiele chyba nie da się zrobić.
Póki co wypadałoby porozmawiać z siostrą że jeżeli chce chodzić na imprezy musi zdobyć zaufanie mamy, nie może dopuścić do sytuacji takiej jak kiedyś <kiedy wróciła w złym stanie>. No według mnie nie ma dużej różnicy międyz koncertem czy imprezą- jeżeli będzie chciała coś odwalić <mówię o alkoholu np> to rownie dobrze może stać się to n koncercie
__________________
"Początek może być tam gdzie tylko zechcemy"
Semele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 14:23   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: problem z siostrą - po czyjej stać stronie?

Pewnie bylaby inna gadka gdyby siostra nie wypila wczesniej ,stracila zaufanie i wcale sie nie dziwie ,musi odpokutować w jakis sposob probuje przekonac mame ,że zmądrzała czy tylko strzela fochy ?

Ja lat nascie mialm dawno ale na pierwsza dyskoteke taka w miescie nie szkolna poszlam w wieku 15 lat ,teraz mysle ze to bardzo wczesnie ale na szczescie rodzice potrafili mi wpoic brak sklonnosci do picia,cpania i puszczania sie.zreszta nie bylo mi to potrzebne do dobrej zabawy czy tez imponowania komukolwiek.

Moze da rade pogadac z mamą aby ja puscila na impreze z tobą do któres tam godziny i innymi warunkami?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 14:41   #9
sstrawberry2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 17
Dot.: problem z siostrą - po czyjej stać stronie?

ostatnio wydaje i sie nawet ze może mama ma do niej troszeczke wieksze zaufanie choć i tak małe. Kiedy rozmawiam z siostrą nie dziwie jej sie ze chce sie bawic, ale też troche zawiodła mnie "tamtego" dnia bo nie przypuszczałm ze tak przyjdzie do domu. wiem,że dla młodzieży teraz to normalka..;/ mimo wszystko nie wiem co mam jej doradzić. My wogóle obie mamy bardzo słaby kntakt z mama. praktycznie ona nie wie z kim sie zadajemy, gdzie chodzimy. może owinna mówic jej więcej wtedy odzyska zaufanie? ale sama wiem że to jest trudne
sstrawberry2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 14:43   #10
dusia139
Wtajemniczenie
 
Avatar dusia139
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: mój mały pokoik na drugim piętrze...
Wiadomości: 2 624
Dot.: problem z siostrą - po czyjej stać stronie?

Ja jestem młodszą siostrą i nieraz byłam wdzięczna mojej starszej siostrze, za różne rzeczy. Zawsze się za mną wstawiała, naprawdę to doceniam. Tobie także to radzę. Porozmawiaj z mamą, że się nią zajmiesz, że będziesz jej pilnowac i jak coś będzie nie tak, to więcej nie pójdziecie razemm i tyle.
__________________
Jest już za późno!
Nie jest za późno!
Jest już za późno!
Nie jest za późno!
dusia139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 20:00   #11
Monifash34
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 235
Dot.: problem z siostrą - po czyjej stać stronie?

Cytat:
Napisane przez sstrawberry2 Pokaż wiadomość
nawet próbowalam kiedyś przekonać ja by jej pozwoliła bo wkońcu będzie ze mną, że nie ma sie o o martwić ale matka uważa że jest za mloda, ze może jej sie cos stać (gwałty, alkohol itp.) zwłaszcza że siostra kiedyś przyszła w złym stanie do domu po alkoholu.;/ przez co tez troche straciła zaufanie mamy. uważam że może na takie dyskoteki jest za wcześnie ale nie na koncerty itp. co o tym myślicie?
To wcale się nie dziwię Twojej mamie,że nie pozwala chodzić Twojej siostrze na imprezy.
Siostra sama sobie zawaliła sprawę imprez i z wiadomych względów mama boi się,aby coś złego się jej nie przydarzyło.
"Sęk" w tym,aby bawić się z umiarem i bynajmniej nie wracać do domu w takim stanie jak poprzednim razem.
Uważam jednak,że jeśli Ty jako starsza siostra idziesz na jakąś imprezę czy koncert to przynajmniej ja nie widzę przeszkód,z powodu których siostra nie mogłaby pójść razem z Tobą.Wtedy przecież będziecie się pilnować nawzajem i oczywiście razem wrócicie do domu o określonej godzinie
__________________
Monika
Monifash34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 23:23   #12
GiGa007
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 540
GG do GiGa007
Dot.: problem z siostrą - po czyjej stać stronie?

Pytasz po czyjej stać stronie?Moim zdaniem po ...niczyjej .Musicie w trójkę znależć złoty środek taki,który będzie Wam wszystkim odpowiadał. Nie mniej jednak Twoja siostra jest jeszcze za młoda na dyskoteki,puby czy wracanie do domu nad ranem...na to jeszcze bedzie czas a teraz póki,co niech skupi się na edukacji
i w ogóle nie przekonuje mnie tłumaczenie mamie,że nic się jej nie stanie bo jest z starszą siostrą...nie o to chodzi z kim jest ale o ,to gdzie.Puby,dyskoteki to NIE SĄ odpowiednie miejsca dla 16latki
__________________
Wiedziałam jak chcę żyć
Wiedziałam kim chcę być
Jak mam walczyć by wygrać swoja walkę
Nie było łatwo i ludzie byli źli
Bóg jeden wie jak dałam sobie radę...


MAZDA RX 8

.........OUT OF YOUR LEAGUE.........

Edytowane przez GiGa007
Czas edycji: 2009-06-16 o 23:24
GiGa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 08:28   #13
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: problem z siostrą - po czyjej stać stronie?

A jakie to imprezy? Domówki, gdzie wszyscy się upijają czy kulturalne posiedzenie kółka wzajemnej adoracji z dyskusjami i alkoholem w tle, ew. wyjścia do klubów? Bo jeśli to pierwsze, to ja nie dziwię się mamie. Sama jestem w wieku Twojej siostry i moi rodzice na pewno nie pozwoliliby mi pójść teraz na jakąś imprezę... Moja siostra też nie chodziła. Teraz jest pełnoletnia i nikt jej nie zakazuje, ale jechałyśmy na tym samym wózku.

Jeśli to jakaś kulturalna imprezka, to pogadaj z mamą i miej oko na siostrę.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 19:31   #14
sstrawberry2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 17
Dot.: problem z siostrą - po czyjej stać stronie?

no rózne ona czasami pije ale raz wróciła w trakim stanie zresztą temu sie nie dziwie akurat bo taka mamy młodzież traraz ja w jej wieku też taka byłam tylko uważałam bardziej i maiałam zaufanioe rodziców sama juz nie wiem mam dość tych kłutni
sstrawberry2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 13:30   #15
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: problem z siostrą - po czyjej stać stronie?

Cytat:
Napisane przez sstrawberry2 Pokaż wiadomość
no rózne ona czasami pije ale raz wróciła w trakim stanie zresztą temu sie nie dziwie akurat bo taka mamy młodzież traraz ja w jej wieku też taka byłam tylko uważałam bardziej i maiałam zaufanioe rodziców sama juz nie wiem mam dość tych kłutni
Aha, no to ja się nie dziwię rodzicom, że nie chcą jej puszczać teraz na imprezy.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:52.