ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-) - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-07, 10:20   #481
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Ja mam tłusta skórę, a filtry Biodermy potrafią zrobić z niej przesuszony wiór. To są chyba jedyne, które naprawdę odradzam.
Nie wiem czemu ta Bioderma tak się zepsuła w tym roku, w zeszłym ich filtry nie były takie złe (roku, znaczy sezonie letnim )
a u mnie właśnie filtry Biodermy są jedynymi które nie wysuszaja (tak jak Antki- koszmar) i nie zapychają tak jak Avene (nie wszystkie oczywiscie ale większosć), a mam naprawdę bardzooo suchą skórę

Cytat:
Napisane przez justyce Pokaż wiadomość
Czasem mi to przypomina takie małe błędne koło - stosujemy kwasy, retinoidy, żeby pozbyć się zaskórników, polepszyć stan cery. Ale jednocześnie ich stosowanie powiększa wrażliwość skóry na słońce, więc stosujemy filtry, by ją chronić, ale filtry zatykają..
dokładnie o tym samym wczoraj myślałam i już prawie postanowiłam rzucić to wszystko w diabli

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Pewnie tak czy inaczej sie zestarzejemy, tylko ladniej.
ostatnio ojczym się mnie spytał po co mi tak wysoki filtr (dostalam na urodziny od mamy- oczywiście ja kupilam ona zaplacila), trochę sie zakręciłam w odpowiedzi i w końcu prosto z mostu wlanęła: "bo chcę się ładnie zestarzeć, bez plam od słońca takie jak ma mama..."
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 11:02   #482
kuleczka24
Raczkowanie
 
Avatar kuleczka24
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 232
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Ja ostatnio też znalazlam swój ulubiony filtr, jest własnie z biodermy - to Photoderm AKN Spray 30. Wiem, że 30 to trochę mało, ale lepszy rydz niż... Moge go nałozyć każdą ilość (ok 7 psiknięć) i nic się nie świecę, nie zapycha mnie (póki co) i zachowuje się jak normalny krem, super wchłanianie. Ciekawe czy spray 50 biodermy też jest taki dobry Mam natomiast dość Avene (lepienie i zapychanie) oraz LRP DP (robi mi wiór z twarzy i wypala naczynka)
kuleczka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 11:29   #483
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez agatka-a Pokaż wiadomość
a u mnie właśnie filtry Biodermy są jedynymi które nie wysuszaja (tak jak Antki- koszmar) i nie zapychają tak jak Avene (nie wszystkie oczywiscie ale większosć), a mam naprawdę bardzooo suchą skórę
Właśnie, Agatko, a jak z pobielaniem w Biodermie? Bo kto wie, może na wiosnę spróbuję jakiejś odmiany..
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 11:41   #484
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

no teraz ja sie wypowiem czytam ten watek i czytam... cala wiedze na temat filtrow mam wlasnie od Was, Wizazanek

mam cere jasna, opalac sie nie znosze, uciekam przed sloncem gdzie tylko sie da, marzy mi sie wieczna jesien
to lato bylo upiorne, megaupał... z wizazu dowiedzialam sie wiele o fotostabilnych wysokich filtrach, glupio mi bylo ze przedtem mialam tak malo wiedzy na ten temat

zaczelam uzywac mleczka avene 50+, potem kremu 50+ do cery meiszanej i tlustej, na poczatku na policzkach pojawilo sie okropne uczulenie, taka "kaszka" a mleczko mialo byc "niby" do skory wrazliwej, po paru dniach zeszlo, nakladalam przepisowa ilosc, upal a jak wklepywalam avenke ktora lepila sie jak "Klej biurowy" tworzyla dziwne smugi, ale wolalam juz przemeczyc sie z tym czyms na twarzy nic spalic sie w takim sloncu nie bede juz wspominac ile trudu mnie kosztowalo (czasu i nerwow) wsmarowanie tak olbrzymiej ilosci filtra w skore... mialam dsoc avenki, ktora w sumie swietnie odzywiala skore, ale ta "ciapka" na twarzy dzialala mi tak na nerwy, ze kupilam antka dp 40, a potem 60, wyygladalam jak gejsza, twarz sie luszczyla i robila czerwona, wszystkie suche skorki byly podkreslone, jednym slowem wygladalam jak potwor w polaczeniu ze skrobia

skonczyly mi sie filtry, zaczela sie jesien, stwierdzilam ze nie chce mi sie juz... w dodatku kwestia kasy... nie zarabiam jeszcze na siebie, wiec nie moge sobie pozwolic na zakup kremu ktory ma 50ml starcza na 3 tygodnie(pod warunkiem ze nie bedziemy ponawiac aplikacji) i kosztuje ok 60zl...

stosowania podkladow oduczylam sie juz dawno dawno temu(wracam do nich tylko w "sytuacjach kryzysowych") na twarz krem(dermosan) w razie potrzeby punktowo korektor a wszystko zmatowione skrobia kukurydziana, na policzki ew roz

ale od niespelna tygodnia zaczelam brac tabletki hormonalne, niby te o niskiej zawartosci hormonow(Yasmin) ale w koncu fototoksyczne, ulotka o tym nie glosi, ze moga wystapic plamy, jesttylko wzmianka, ze osoby o przebarwieniach skornych, powinny byc ostrozniejsze(nie pamietam dokladnie, bo nie mam jej przy sobie)

widzialam jedna kolezanke ktora brala diane i czasem sie opalala, filtrow fotostabilnych nie uzywala, ma dosc ciemna (w porownaniu z moja porcelanowa) cere, poczatkowo myslalam ze ma piegi, ale jak przyjzalam sie dokladniej...
ma brazowe plamy mniej wiecej w tych miejscach, gdzie wystepuja przebarwenia po hormonach...

ja sie co prawda nie opalam, w dodatku jest teraz slabe naslonecznienie i ryzyko (chyba?) mniejsze, ale mojej jasnej skorze slonce moze wyrzadzic wieksza szkode...

kupilam iwostin 50+, pierwsza aplikacja- schlanal sie bez problemu do matu, moja jasna twarz stala sie kredowo biala, zmatowilam ja skrobia i bylo W MIARE, ale z dnia na dzien coraz gorzej, filtr nie chcial sie wchlaniac, tworzyl posmiertna maske, nie efekt gotycki, ale predzej clowna, albo bohatera jakiegos taniego horroru, gruba, ciezka tapeta na twarzy...

ludzie gapia sie na mnie w tramwaju, czuje sie jakbym miala skorupe, gdy rozmawiam przez komorke, ekranik jest bialy, na twarzy widac "ubytek" przeswituje naturalny kolor skory, masakra...

a ja kiedys sie smiala z mocno wytapetowanych pomaranczowym podkladem dziewczyn, u ktorych nie widac ich naturalnej skory...

wszystkie filtry, ktorych uzywalam, wlazily w brwi, wlosy, brudzily czarne ubrania...

w piatek zmylam iwostin wieczorem, skora zazwyczaj gladkaa, nagle wydala sie dziwnie "grudkowata", zapchalo mnie maksymalnie, pod skora mialam chyba cala Armie Ciemnosci... nawet na szyi mi cos wyskoczylo... nie wiem do czego ten krem sie moze mi jeszcze przydac...

boje sie probowac z innymi filtrami, boje sie tego "zapychania", tapety na twarzy...

i co z tego ze bede chroniona, nie bede miec zadnych przebarwien, zmarszczek... co z tego ze bede miec zawsze sliczna cere, skoro nie bede mogla nawet jej nikomu pokazac, bo bedzie przykryta gruba warstwa mazidla???

szczerze(nie ma tu zadnej ironii) podziwiam dziewczyny, ktore nadal dzielnie sie filtruja wbrew przeciwnosciom...

szukam teraz jakiegos kremu na dzien spf 15-30 fotostabilnego, ktory nie zapycha, juz lepsza taka ochrona niz zadna...

pozostaje mi tylko wierzyc, ze naukowcy kiedys wymysla filtry w tabletkach
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 20:33   #485
edipig
Raczkowanie
 
Avatar edipig
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 132
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Ja natomiast lubię filtry, wierzę w ich skuteczność, ale czasami po prostu mam dość.. Ostanio postanowiłam, że kupię sobie Iwostin 20, zawsze lepiej mieć na twarzy coś niż nic, będę go nakładać w te dni największego zwątpienia i wtedy, kiedy nie mam czasu na całą tą ceremonię filtrowania.
Chyba,że znacie dziewczyny jeszcze jakiś krem, któremu najbliżej do "tych" filtrów..
Wydaje mi się czasami, że lepiej wyglądałam jakieś 2 lata temu, kiedy wystarczał mi zwykły krem na dzień i odrobina podkładu..
Pozdrawiam
edipig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 21:44   #486
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
boje sie probowac z innymi filtrami, boje sie tego "zapychania", tapety na twarzy...

i co z tego ze bede chroniona, nie bede miec zadnych przebarwien, zmarszczek... co z tego ze bede miec zawsze sliczna cere, skoro nie bede mogla nawet jej nikomu pokazac, bo bedzie przykryta gruba warstwa mazidla???

szczerze(nie ma tu zadnej ironii) podziwiam dziewczyny, ktore nadal dzielnie sie filtruja wbrew przeciwnosciom...

szukam teraz jakiegos kremu na dzien spf 15-30 fotostabilnego, ktory nie zapycha, juz lepsza taka ochrona niz zadna...

pozostaje mi tylko wierzyc, ze naukowcy kiedys wymysla filtry w tabletkach
Akurat miałaś pecha, bo trafiłaś na te "zapychające" filtry.
Filtry Avene mają w składzie zapychacze (np. caprylic/capric triglyceride - moja skóra szybko zareagowała na to jakimiś podskórnymi grudkami, które teraz leczę), tak samo Iwostin należy do tych zapychających.

Lżejsze i moim zdaniem mniej komedogenne są filtry Biodermy czy La Roche Posay (lub Vichy), ale zawierają alkohol, więc mogą (ale nie muszą) wysuszyć cery.

Może tymczasem na zimę wypróbuj Biodermę Photoderm AKN SPF30 - no niby to niewiele, ale ochrona jakaś jest i w pochmurne dni wystarcza. Filtr jest lekki i polecany do cer tłustych/mieszanych.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 07:37   #487
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Ale dziś u nas słońce ,
nie ma rady - trzeba się nafiltrować i to porządnie .
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-08, 07:45   #488
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Nie żałowałam sobie Ale od czego Hauschka
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 07:56   #489
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

I tak trzymaj Justyce
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 09:12   #490
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Wiecie co mi się marzy....
żeby był filtr, który normalnie wsiąkinie w skórę (bez ciasta i lepiszczy), będzie go trzeba używac minimalna ilość i bedzie chronił głównie przed UVA. Wtedy bym sie nim smarowała, a promienie UVB (które tak mocno nie niszczą skóry jak UVA) opalały by mi delikatnie buźkę i nie miałabm takiej trupio-bladej buzi.


Latem wygladam komicznie - mam białą buzie i szyje a ramiona i resztę brązowe. Nawet jak się teraz oglądam na zdjeciach to wyglądam dziwnie :|

Wszędzie piszą, że z filtrem tez się ozna opalić...ale mi to nigdy nie wychodziło...
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 09:25   #491
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Ja przeglądając zdjęcia z zeszłych wakacji zauważyłam, że mimo iż na twarzy nie stosowałam jeszcze wtedy filtrów(a się opalałam, i to dużo ) miałam twarz bladą a resztę ciała opaloną
Śmiesznie to trochę wygląda - jakby moja głowa nie pasowała kolorystycznie do reszty ciała a opalałam twarz wtedy tak samo jak ciało
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-08, 09:50   #492
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

A jeszcze tak się zastanawiam...
Czy na pewno wysokośc promieniowania UVA jest taka sama latem i zimą?
Wiem, że te paskudne promienie przenikają, szyby chmury itp....ale może jednak w czasie deszczu, mocno zachmurzonego nieba dociera ich mniej do nas...co??


Przyznam się, że mam ochotę troszke porzucić filtrowanie, bo kiedy wychodzę z domu jest zupełnie ciemno, a jak wracam, to jest 16.00, słońce zaczyna zachodzić i promienie padaja pod innym kątem (chyba) na nas...tak sobie tłumaczę, bo jak nie mam tego ciasta na twarzy to jest mi tak
fajnie lekko...
nie przykleja mi się telefon do twarzy
nie mam brudnego szalika i kołnierza od kurtki
mój majkijaż wygląda naturalnie
nie przyklejają mi się włosy do twarzy ...ehhhhh
no i moge sie normalnie przytulic do TŻ nie brudząc mu koszulki

A co, pomarzyć sobie nie mozna
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 13:15   #493
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Natężenie promieniowania jest takie samo bez względu na porę roku czy pogodę, natomiast zimą jest mniejszy czas ekspozycji i inny kąt, przez co oczywiście narażenie jest mniejsze. Dlatego zimą filtrowe grzeszki łatwiej wybaczamy
Z drugiej strony filtrowanie znacznie lepiej mi idzie zimą, bo wtedy nawet fajnie jest mieć grubą "kołdrę" kremową na twarzy, bo i zimno, i powietrze wysuszone. Z grubą warstwą filtra na twarzy czuję się jakoś "bezpieczniej" No i nie spływa w upale...
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 13:19   #494
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Eh co do upałów, boję się trochę jakie będzie lato w tym roku, skoro zima ciepła
Oby tylko wakacje nie zafundowały znów 35 stopni w cieniu, bo nie wiem jak ja, moja twarz i filtry to wytrzymamy
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 15:25   #495
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez ..Asia.. Pokaż wiadomość
Latem wygladam komicznie - mam białą buzie i szyje a ramiona i resztę brązowe. Nawet jak się teraz oglądam na zdjeciach to wyglądam dziwnie :|
ja tam używam filtrów do ciała latem
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 21:18   #496
paulinka_vel_paulinka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka_vel_paulinka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 971
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Hey dziewczyny ja dopiero zaczynam przygodę z filtrami, ale jestem załamana ;/ zakupiłam filtr Vichi 50+ Capital Solei (niestety tylko taki dopadłam po naprawdę długich aptecznych poszukiwaniach- w każdej słyszałam to samo- odesłali/nie ma/nie mieli - porażka) no i chciałabym usunąć trochę plam potrądzikowych- zakupiłam Acne-derm, na forum wyczytałam, że pomiędzy starciem kremu a nałożeniem filtra musi być min. 1 godz różnicy ... no to teraz się zaczyna problem, żeby się wyrobić z tym wszystkim na uczelnie...wstaję o 3 rano żeby zetrzeć Acne-Derm, kłade się spowrotem...wstaję o 4 żeby nałożyć filtr (niestety 2,5 ml tego filtra wchłania się u mnie 2 godz ;/) a potem wstaje przed 6 żeby się szykować do szkoły ;/ no i co ja mam poradzić ??? \
(ps.czy pomiędzy Effaclarem K a nałożeniem filtra też musi być godzina przerwy ?? )
..przepraszam, bo to troche pogmatwane, ale bądzcie wyrozumiałe- ja dopiero zaczynam ;( i się gubię w tym wszystkim
__________________
Dbam o siebie dieta od 3.09.2010!!!
20.12.2010 jeszcze 6,7kg TO GO!!!
paulinka_vel_paulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 21:28   #497
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Paulinko, nie musisz czekać godziny po zmyciu Effaclaru K. Przynajmniej ja nigdy o tym nie słyszałam i żyłam w błogiej nieswiadomosci
Effaclar K to tak łagodny preparat (oczywiście każdy może zareagowac na niego inaczej), że kwasowe prawa go omijają (można używać latem... i w ogóle - oczywiście na dzień filtry)

A z AD Ci nie pomogę - ale jeśli tak to ma wyglądac, to sama go nie kupię.
Z tym filtrem to może spróbuj jakoś go nakładać warstwami, no bo 2 godziny to przesada, jakbym miała tyle czekać, to bym nie używała filtrów Ja czasem je wklepuję, albo "wgniatam", bo rano nie mam nawet 20 minut na wchłanianie mazideł - cena leżenia w łóżku najdłużej jak się da
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)


Edytowane przez kochanie
Czas edycji: 2007-01-08 o 21:28 Powód: literówki...
kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 21:29   #498
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Nie no, czekaj, nie rozumiem tych nocnych pobudek.
Acne Dermu nie musisz ścierać, jeśli go stosujesz wieczorem, a sam filtr nakładaj pół godziny przed wyjściem. Nałóż tyle, ile dasz radę. Z czasem skóra się przyzwyczai i zacznie wchłaniać trochę więcej. No i jak musisz, to po prostu matuj czymś bezpiecznym dla parsolu - Hauschką, skrobią, Translucidem..

Effaclaru nie stosuj na dzień, tylko na noc.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 21:38   #499
paulinka_vel_paulinka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka_vel_paulinka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 971
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

justyce dziękuję, za ten pomysł z filtrem- już się bałam, że przez najbliższe miesiące będe chodziła nieprzytomna ;/

kochanie dziękuje za info o Effaclarze bardzo mnie ucieszyło to co przeczytałam

...Generalnie dziękuje dziewczyny jesteście kochane ...
__________________
Dbam o siebie dieta od 3.09.2010!!!
20.12.2010 jeszcze 6,7kg TO GO!!!
paulinka_vel_paulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-08, 21:46   #500
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez paulinka_vel_paulinka Pokaż wiadomość
Hey dziewczyny ja dopiero zaczynam przygodę z filtrami, ale jestem załamana ;/ zakupiłam filtr Vichi 50+ Capital Solei (niestety tylko taki dopadłam po naprawdę długich aptecznych poszukiwaniach- w każdej słyszałam to samo- odesłali/nie ma/nie mieli - porażka) no i chciałabym usunąć trochę plam potrądzikowych- zakupiłam Acne-derm, na forum wyczytałam, że pomiędzy starciem kremu a nałożeniem filtra musi być min. 1 godz różnicy ... no to teraz się zaczyna problem, żeby się wyrobić z tym wszystkim na uczelnie...wstaję o 3 rano żeby zetrzeć Acne-Derm, kłade się spowrotem...wstaję o 4 żeby nałożyć filtr (niestety 2,5 ml tego filtra wchłania się u mnie 2 godz ;/) a potem wstaje przed 6 żeby się szykować do szkoły ;/ no i co ja mam poradzić ??? \
(ps.czy pomiędzy Effaclarem K a nałożeniem filtra też musi być godzina przerwy ?? )
..przepraszam, bo to troche pogmatwane, ale bądzcie wyrozumiałe- ja dopiero zaczynam ;( i się gubię w tym wszystkim
Ach, ten zapał nowicjuszy ... owszem jest potrzebny, ale należy zachować umiar. Wiedziałam, że kiedyś tak się to skońćzy.
Ja też używam acne-derm (ostatnio mi służy) i wstawałam o 5.45. Myję buzię, wodą i żelem, nakładam filtr, po 20 min. się maluję i wychodzę z domu.
Dziewczyno, wyluzuj, bo opłacisz to filtrowanie jakąś nerwicą.
Acne-derm zwyczajnie się zmywa, wodą i żelem, nie ściera.
Nie trzeba robić żadnych przerw po zmyciu AD, żeby nałożyć filtr.
Po Effaclarze też nie trzeba robić żadnej przrwy, żeby nałożyć filtr, tylko filtr na nim się wałkuje.

Moja rada - filtrofanki znanej z nieortodoksyknego podejścia: na noc uzywaj Acne-derm na przemian z Effaclarem, odpuść sobie Effaclar na dzień, bo na pewno się nie wyrobisz rano na uczelnię.
Jesli nie wchłania Ci się 2,5 ml filtra, to nakładaj mnie i tyle, więcej luzu.
Filtrowanie się o 4 rano i kładzenie się do łóżka nie ma sensu, bo filtr wcierasz w poduszkę.

Usmiech i trochę dystansu, a będzie lepiej.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 21:55   #501
paulinka_vel_paulinka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka_vel_paulinka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 971
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Smok dziękuję tego mi było trzeba, może troche przesadzałam, ale w zeszłe wakacje zaczęłam używać Effaclaru K, ofkorzzz bez filtrów (o których dowiedziałam się dopiero z wizażu) i sobie zrobiłam delikatnie mówiąc "kuku" ;( więc teraz wolałam dmuchać na zimne i stosować się do wszystkich rad które tu wyczytałam ale dziękuję- musze troszke przystopować ...heh...
__________________
Dbam o siebie dieta od 3.09.2010!!!
20.12.2010 jeszcze 6,7kg TO GO!!!
paulinka_vel_paulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 22:36   #502
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość
Eh co do upałów, boję się trochę jakie będzie lato w tym roku, skoro zima ciepła
Oby tylko wakacje nie zafundowały znów 35 stopni w cieniu, bo nie wiem jak ja, moja twarz i filtry to wytrzymamy
tego samego i ja sie obawiam ale od czego są filtry o lekkiej konsystencji np. fluid LRP, Bioderma czy Vichy
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 09:17   #503
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
tego samego i ja sie obawiam ale od czego są filtry o lekkiej konsystencji np. fluid LRP, Bioderma czy Vichy
Eh ja niestety w upale powyżej 25 stopni cała zalewam się wodą na twarzy
Nic nie pozostaje w całości - ani makijaż ani żaden krem... a filtry pewnie też będą spływać z potem
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 11:20   #504
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Ja dzisiaj 2 dzień bez filtra i jest super, niestety. Nic sie nie robi, nic nie wyskakuje. I jak ja mam wierzyć tym filtrom
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 19:49   #505
mamaczkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 159
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Dziewczyny, ja trochę z innej beczki, a może i nie . Otóż mam pytanie, bo znalazłam takie coś i czy to się nada do codziennego smarowania?
Neutral Sun Block SPF 40
Neutral Sun Block SPF 40

Mineralne mleczko przeciwsłoneczne do twarzy i ciała dla skóry alergicznej z filtrem 40.

Producent: Lavera/Niemcy

Skład: woda demineralizowana, olejek sojowy*, dwutlenek tytanu, roślinny emulgator, trójglicerydy (mieszanka olejków roślinnych), alkohol etylowy, gliceryna roślinna, roślinny olejek glicerynowy, olejek ze słonecznika*, wit. E, olejek z jojoba*, olejek migdałowy*, olejek z wiesiołka*, olejek canola, naturalny czynnik nawilżający (na bazie cukru), żel z aloesu*, substancja czynna z korzenia lukrecji, olejek z rokitnika zwyczajnego*, olejek rycynowy, kwasy stearynowe, substancja aktywna z drożdży, wit. C

pH 5,0-5,5, emulsja typu woda w oleju, kosmetyk wegański, przeciwsłoneczny dla skóry alergicznej

Czy będzie dobre dla tłustej skóry? Czy ktoś tego używał? Co w ogóle o tym sądzicie?
Dzięki.
Ps. Dopiero zaczynam interesować się filtrami, jeszcze nie jestem całkiem w temacie .
mamaczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 19:57   #506
mamaczkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 159
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

A oto to coś :
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1414.jpg (32,6 KB, 17 załadowań)
mamaczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 20:02   #507
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez mamaczkowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja trochę z innej beczki, a może i nie . Otóż mam pytanie, bo znalazłam takie coś i czy to się nada do codziennego smarowania?
Neutral Sun Block SPF 40
Neutral Sun Block SPF 40

Mineralne mleczko przeciwsłoneczne do twarzy i ciała dla skóry alergicznej z filtrem 40.

Producent: Lavera/Niemcy

Skład: woda demineralizowana, olejek sojowy*, dwutlenek tytanu, roślinny emulgator, trójglicerydy (mieszanka olejków roślinnych), alkohol etylowy, gliceryna roślinna, roślinny olejek glicerynowy, olejek ze słonecznika*, wit. E, olejek z jojoba*, olejek migdałowy*, olejek z wiesiołka*, olejek canola, naturalny czynnik nawilżający (na bazie cukru), żel z aloesu*, substancja czynna z korzenia lukrecji, olejek z rokitnika zwyczajnego*, olejek rycynowy, kwasy stearynowe, substancja aktywna z drożdży, wit. C

pH 5,0-5,5, emulsja typu woda w oleju, kosmetyk wegański, przeciwsłoneczny dla skóry alergicznej

Czy będzie dobre dla tłustej skóry? Czy ktoś tego używał? Co w ogóle o tym sądzicie?
Dzięki.
Ps. Dopiero zaczynam interesować się filtrami, jeszcze nie jestem całkiem w temacie .
mamaczkowa, obawiam się, że dla tłustej cery to będzie porażka Nie dość, że same mineralne filtry, to jeszcze kupa olejów, witamina E, gliceryna, trójglicerydy - same tłuściochy Z najwyższym prawdopodobieństwem będzie albo bardzo tłusty, albo wybielający jak pasta, albo jedno i drugie. Jeżeli nie masz możliwości zdobycia próbki, to nie kupuj w ciemno. W ogóle mineralne filtry słabo się nadają do codziennego stosowania, bo robią białą maskę - chyba, że sa koloryzowane. Poza tym mineralne filtry niestety dają słabą ochronę UVA. W tym przypadku nie wiadomo w ogóle, jaką. Jeśli nie jesteś alergkiem, szukaj raczej filtrów chemicznych, o lżejszych konsystencjach.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 20:38   #508
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

tym bardziej, że krem zawiera tylko jeden filtr, dwutlenek tytanu. Lavera to tzw. firma naturalna, a one z nieznanych mi powodów nie używają tlenku cynku jako filtra. gdyby krem zawierał oba filtry, to byłoby OK. jednak same filtry mineralne też potrafią zapychać pory.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 07:27   #509
mamaczkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 159
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Dziękuję bardzo za wyjaśnienia. Znowu wiem więcej i szukam dalej .
mamaczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 08:49   #510
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj 2 dzień bez filtra i jest super, niestety. Nic sie nie robi, nic nie wyskakuje. I jak ja mam wierzyć tym filtrom
Gratuluję odwagi. I tak trzymać.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-26 15:21:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:45.