"Saga o ludziach lodu" - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-07, 15:56   #421
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Cytat:
Napisane przez SuperKotek Pokaż wiadomość
Ja kilka lat temu dostałam w prazencie od koleżanki cała sage, ktora kolekcjonowała jeszcze w ogólniaku a nie chciała jej zabierac do GB. I wierzcie lub nie ale po przeczytaniu 13 tomów moja współlokatorka ze stancji i jej narzeczony, wyprowadzili sie podczas mojej nieobecności, nie płacąc rachunkow i z cała moja kolekcja książek . ale skoro przypomnialam sobie o sadze to może zaczne jeszcze raz.
Na Plotkowym jest cały wielki wątek o dziwnych i zrytych współlokatorach, myślę że miałabyś o czym pisać

Nie ogarniam niektórych ludzi
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 20:10   #422
Siska
Raczkowanie
 
Avatar Siska
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 138
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Dziś zaczęłam po raz kolejny Sagę, znów mam ochotę przenieść się do świata Ludzi Lodu
__________________
“There are only two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as though everything is a miracle.”

Siska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 12:36   #423
malagaw
Zakorzenienie
 
Avatar malagaw
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 402
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
[COLOR=DarkOrchid][B]Czy to prawda, że któraś z tych kolejnych sag jest drętwa straszliwie ??
"Saga o Królestwie Światła" jest a. nudna, b. przewidywalna, c. miejscami wyjątkowo idiotyczna.
Zdecydowanie najsłabsza z sag, nie dorównuje klimatem "Sadze o Ludziach Lodu" czy "Sadze o Czarnoksiężniku".
__________________
Procrastinate now and panic later.
malagaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 08:55   #424
SuperKotek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 699
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Skusiłyscie mnie zaczynam sage, tym bardziej że nigdy nie przeczytałam więcej niz 13 tomów cała przygoda przede mna
SuperKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 12:44   #425
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Cytat:
Napisane przez SuperKotek Pokaż wiadomość
Skusiłyscie mnie zaczynam sage, tym bardziej że nigdy nie przeczytałam więcej niz 13 tomów cała przygoda przede mna
Dobrej zabawy Dziel się wrażeniami
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 13:59   #426
SuperKotek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 699
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

A dziekuje, bede na bierzaco informowac o swoich postepach
SuperKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 18:52   #427
klaudek884
Z Krainy Snów
 
Avatar klaudek884
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 310
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Cytat:
Napisane przez SuperKotek Pokaż wiadomość
Ja kilka lat temu dostałam w prazencie od koleżanki cała sage, ktora kolekcjonowała jeszcze w ogólniaku a nie chciała jej zabierac do GB. I wierzcie lub nie ale po przeczytaniu 13 tomów moja współlokatorka ze stancji i jej narzeczony, wyprowadzili sie podczas mojej nieobecności, nie płacąc rachunkow i z cała moja kolekcja książek . ale skoro przypomnialam sobie o sadze to może zaczne jeszcze raz.
Gdyby mi ktoś ukradł moją kolekcję SoLL to bym chyba umarła, nic tylko detektywa wzywać
Moim zdaniem właśnie pierwsza połowa sagi jest najleprza, później im dalej tym gorzej:/ Są oczywiście perełki, ale ogólnie najlepiej mi się czytało o tych starszych czasach
Jestem teraz na przedostatniej i nie umiem przez nią przebrnąć, a ostatnia jest najgorsza, więc z ociąganiem się zabieram do czytania.
klaudek884 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-10, 21:34   #428
newmoongirl
Wtajemniczenie
 
Avatar newmoongirl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 451
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Cytat:
Napisane przez klaudek884 Pokaż wiadomość
Gdyby mi ktoś ukradł moją kolekcję SoLL to bym chyba umarła, nic tylko detektywa wzywać
Moim zdaniem właśnie pierwsza połowa sagi jest najleprza, później im dalej tym gorzej:/ Są oczywiście perełki, ale ogólnie najlepiej mi się czytało o tych starszych czasach
Jestem teraz na przedostatniej i nie umiem przez nią przebrnąć, a ostatnia jest najgorsza, więc z ociąganiem się zabieram do czytania.
Racja, całe to zamieszanie z Lucyferem i czarnymi aniołami po prostu zarżnęło klimat. Im bliżej współczesności, tym mniej wyraziste i ciekawe były postaci (chociaż tak jak piszesz, były wyjątki takie jak Vanja czy nawet Mali.) Ja sama niestety w dalszym ciągu nie dokończyłam Sagi, utknęłam na 41 tomie i zamiast pochłaniać kolejne części, ogarnia mnie znużenie...
__________________
"- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."

newmoongirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 08:41   #429
Siska
Raczkowanie
 
Avatar Siska
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 138
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Ale dziewczyny powiem wam jedno, z każdym kolejnym razem czytania całości, czy poszczególnego tomu, odkrywam coś nowego, ba potrafię docenić nawet tę "gorszą" drugą część. To samo odnosi się do Czarnoksiężnika i Królestwa światła
A już zwłaszcza rożnicę widzę pomiędzy moim czytaniem w wieku poniżej 16, a powyżej 20 lat Pewnie za 10 lat też inaczej będzie mi się czytać- bo czytać będę na pewno!
Także polecam czytanie po raz kolejny Wytrwałości życzę
__________________
“There are only two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as though everything is a miracle.”

Siska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 15:14   #430
SuperKotek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 699
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

za mna dwa pierwsze tomy, Sol pamietam doskonale, uwielbialam ją. Teraz przychodzi kolej na najciekawsza częśc jej losow a ja mam nocke w pracy i musze poczekac do jutra Saga wciaga
SuperKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 16:03   #431
newmoongirl
Wtajemniczenie
 
Avatar newmoongirl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 451
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Cytat:
Napisane przez SuperKotek Pokaż wiadomość
za mna dwa pierwsze tomy, Sol pamietam doskonale, uwielbialam ją. Teraz przychodzi kolej na najciekawsza częśc jej losow a ja mam nocke w pracy i musze poczekac do jutra Saga wciaga
Muszę przyznać, że chociaż na początku faktycznie ubóstwiałam Sol, to później pojawiły się postaci, które lubiłam bardziej, jak Tula chociażby.
Zresztą to sama autorka obrzydziła mi trochę Sol...
__________________
"- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."

newmoongirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-12, 16:32   #432
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Cytat:
Napisane przez newmoongirl Pokaż wiadomość
Muszę przyznać, że chociaż na początku faktycznie ubóstwiałam Sol, to później pojawiły się postaci, które lubiłam bardziej, jak Tula chociażby.
Zresztą to sama autorka obrzydziła mi trochę Sol...
O, to mnie ciekawi Dlaczego Sol ci obrzydła?
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 18:25   #433
newmoongirl
Wtajemniczenie
 
Avatar newmoongirl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 451
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
O, to mnie ciekawi Dlaczego Sol ci obrzydła?
Cóż, najpierw nie mogłam odżałować, że Sol tak szybko zniknęła z ziemskiego padołu i nic więcej o niej nie przeczytam. A potem kiedy w każdej kolejnej części prawie każda kolejna bohaterka była opisywana jako nowa Sol/podobna do Sol/ pełna tych samych tęsknot, co Sol/ czująca tak samo jak Sol, to nie wiem... jakoś tak miałam jej dość
Miałam takie paskudne uczucie, że ta postać jest nieustannie przywoływana przez autorkę, po to by zapewnić popularność tej serii. W końcu to jedna z najbardziej uwielbianych bohaterek. W pewnym momencie zaczęłam sobie myśleć, że skoro, na miłość boską, uśmierciła ją jakieś 10 tomów temu, to mogłaby się skupić na wykreowaniu nowych, ciekawych, charyzmatycznych postaci, a nie "takich jak Sol, ale jednak nie tak wspaniałych i nie tak cierpiących"
I jeszcze, w miarę czytania dalszych części przekonałam się, że jak to już napisała jedna z wizażanek kilka stron wcześniej, były ciekawsze, mroczniejsze, bardziej intrygujące czarownice niż ona. Nie znaczy to, że już w ogóle nie lubię Sol, bo lubię. Bardzo przyjemnie było o niej poczytać przy okazji "Góry demonów" czy "Skrzydeł kruka", ale o niej samej, a nie kimś, kto niby był jak ona. Nie potrafię tego dokładniej wyjaśnić.
__________________
"- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."


Edytowane przez newmoongirl
Czas edycji: 2012-08-12 o 18:27
newmoongirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 16:28   #434
SuperKotek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 699
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Och, ja dopiero zaczynam więc najlepsze przede mną, a może własnie z powodu nieustannego powracania do tej bohaterki, tak dobrze ja zapamietałam. Tak czy owak, Sol jest postacia tragiczna, jak barwny ptak, zbyt piękny i dlatego nie przystający do rzeczywistości.
SuperKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 18:49   #435
newmoongirl
Wtajemniczenie
 
Avatar newmoongirl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 451
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Cytat:
Napisane przez SuperKotek Pokaż wiadomość
Och, ja dopiero zaczynam więc najlepsze przede mną, a może własnie z powodu nieustannego powracania do tej bohaterki, tak dobrze ja zapamietałam. Tak czy owak, Sol jest postacia tragiczna, jak barwny ptak, zbyt piękny i dlatego nie przystający do rzeczywistości.
Nie twierdzę, że jest inaczej. To postać, która ma swój urok, ale po przeczytaniu prawie całej Sagi, nie powiedziałabym, że jest jakoś szczególnie wyjątkowa
W każdym razie życzę miłej zabawy przy czytaniu kolejnych części
__________________
"- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."

newmoongirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 09:27   #436
FigGa05
Zadomowienie
 
Avatar FigGa05
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 1 698
GG do FigGa05
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Cytat:
Napisane przez Sunny Tiger Pokaż wiadomość
Jeśli istnieje to już zacieram ręce Odkąd przeczytałam sagę (kilkanaście lat będzie ) marzę o ekranizacji
jeśli chodzi o serial to nie wiem czy bym chciała oglądać ale zagrać np. taką Sol czy Silje albo Villemo to chętnie

Cytat:
Napisane przez klaudek884 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem właśnie pierwsza połowa sagi jest najleprza, później im dalej tym gorzej:/ Są oczywiście perełki, ale ogólnie najlepiej mi się czytało o tych starszych czasach
Jestem teraz na przedostatniej i nie umiem przez nią przebrnąć, a ostatnia jest najgorsza, więc z ociąganiem się zabieram do czytania.
zgadzam się z tym w 100% Sama najbardziej lubię tych pierwszych bohaterów. Moim zdaniem najfajniej chyba jest do Heike i do Vingi a potem zaczyna być takie słabe. Ale ogólnie całość bardzo lubię. Tylko spodziewałam się zupełnie innego zakończenia i tu się rozczarowałam.

Cytat:
Napisane przez Siska Pokaż wiadomość
Ale dziewczyny powiem wam jedno, z każdym kolejnym razem czytania całości, czy poszczególnego tomu, odkrywam coś nowego, ba potrafię docenić nawet tę "gorszą" drugą część. To samo odnosi się do Czarnoksiężnika i Królestwa światła
A już zwłaszcza rożnicę widzę pomiędzy moim czytaniem w wieku poniżej 16, a powyżej 20 lat Pewnie za 10 lat też inaczej będzie mi się czytać- bo czytać będę na pewno!
Także polecam czytanie po raz kolejny Wytrwałości życzę
o i tu też jest dużo racji. Można odkryć dużo szczegółów, na których poprzednio się uwagi nie zwróciło

Cytat:
Napisane przez SuperKotek Pokaż wiadomość
za mna dwa pierwsze tomy, Sol pamietam doskonale, uwielbialam ją. Teraz przychodzi kolej na najciekawsza częśc jej losow a ja mam nocke w pracy i musze poczekac do jutra Saga wciaga
mi sie Sol najbardziej podobała jak była mała
FigGa05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 09:58   #437
Siska
Raczkowanie
 
Avatar Siska
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 138
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Cytat:
Napisane przez FigGa05 Pokaż wiadomość


mi sie Sol najbardziej podobała jak była mała
Zgadzam się! Mam to samo odczucie, w sumie jej postać nie zachwyciła mnie nie wiadomo jak, podobnie Villemo.

Przeczytałam 2 tomy. Nie ma to jak opisy zbliżeń Tengela i Silie i ich wzajemnego pożądania, normalnie poruszyło mnie to do głębi I pomyśleć, że kilka lat temu prawie to przeskakiwałam..ech grzeczna dziewczynką byłam
__________________
“There are only two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as though everything is a miracle.”


Edytowane przez Siska
Czas edycji: 2012-08-15 o 10:01
Siska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 18:09   #438
hihicz
Raczkowanie
 
Avatar hihicz
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: ~Łdz
Wiadomości: 480
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Właśnie za mną tomy 40 i 41. Bardzo podobało mi się przedstawienie historii rodu między oboma Tengelami. I pojawienie się starych znajomych np barwnej Villemo czy Sol. + wyjaśnienie historii Didy i Wędrowca. Poza tym czekam już na sam koniec. Nie wiem czy przeczytam kiedyś drugi raz, bo ten jeden zajął mi ze 3 lata z dużymi przerwami. Pewnie dużo będzie zależało od samej końcówki. Może się zbiorę i przeczytam tego czarnoksiężnika dalej
hihicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 19:01   #439
newmoongirl
Wtajemniczenie
 
Avatar newmoongirl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 451
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Cytat:
Napisane przez Siska Pokaż wiadomość
Zgadzam się! Mam to samo odczucie, w sumie jej postać nie zachwyciła mnie nie wiadomo jak, podobnie Villemo.
Ja polubiłam Villemo, dopiero kiedy "oswajali" Ulvhedina. Wcześniej mnie drażniła, taka trzpiotka z niej była...

Cytat:
Napisane przez hihicz Pokaż wiadomość
Właśnie za mną tomy 40 i 41. Bardzo podobało mi się przedstawienie historii rodu między oboma Tengelami. I pojawienie się starych znajomych np barwnej Villemo czy Sol. + wyjaśnienie historii Didy i Wędrowca. Poza tym czekam już na sam koniec. Nie wiem czy przeczytam kiedyś drugi raz, bo ten jeden zajął mi ze 3 lata z dużymi przerwami. Pewnie dużo będzie zależało od samej końcówki. Może się zbiorę i przeczytam tego czarnoksiężnika dalej
Uwielbiam te tomy, chociaż dopiero co je przeczytałam. To słodkie, jak oni wszyscy padają tam sobie w ramiona. Arv dzieci "odzyskał, Linde-Lou koronowali i nawet Tula się znalazła.
__________________
"- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."

newmoongirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-15, 19:36   #440
hihicz
Raczkowanie
 
Avatar hihicz
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: ~Łdz
Wiadomości: 480
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Cytat:
Napisane przez newmoongirl Pokaż wiadomość
Uwielbiam te tomy, chociaż dopiero co je przeczytałam. To słodkie, jak oni wszyscy padają tam sobie w ramiona. Arv dzieci "odzyskał, Linde-Lou koronowali i nawet Tula się znalazła.
Taaak! Dokładnie I pojawił się król Ludzi Lodu Nie zapominajmy o tym Właśnie się biorę za 42tom i już widzę, że wyjaśnia się kim/czym był Rune. Trochę przekombinowane. Ciekawe co dalej, strach się bać
hihicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 18:42   #441
newmoongirl
Wtajemniczenie
 
Avatar newmoongirl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 451
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Cytat:
Napisane przez hihicz Pokaż wiadomość
Taaak! Dokładnie I pojawił się król Ludzi Lodu Nie zapominajmy o tym Właśnie się biorę za 42tom i już widzę, że wyjaśnia się kim/czym był Rune. Trochę przekombinowane. Ciekawe co dalej, strach się bać
Taaa... W tym momencie Margit trochę poniosła fantazja
__________________
"- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."

newmoongirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 20:02   #442
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Chyba ponownie (po raz 4) wezmę się za czytanie Sagi
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 18:41   #443
klaudek884
Z Krainy Snów
 
Avatar klaudek884
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 310
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Ja jestem książkową maniaczką Jak policzyłam same książki z sagami, które kupiłam w ciągu ostatnich 6 miesięcy to wyszło mi 150. W sumie jak na to, że tata mi sponsoruje książki to dużo mam i ciesze się jak dziecko
Też kocham czytać książki, jak tylko wyremontujemy mieszkanie zacznę kolekcjonować swoją bibliotekę, całą SoLL już mam, więc czas na zakup Zmierzchu, oraz horrorów Kinga i Koontza, już nie mogę się doczekać!
Była dyskusja na temat Sol i muszę się zgodzić, że Margit troszkę obrzydza tą bohaterkę w dalszych częściach. Ogólnie nie lubię momentów, kiedy pojawiają się duchy Ludzi Lodu (z wyjątkiem końcówki, bo tam siłą rzeczy są potrzebni i są bardziej jak żywi ludzie), bo to odbiera mi tęsknotę za tymi postaciami.
klaudek884 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 15:20   #444
czerwony_rower
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Kilka lat temu obiło mi się o uszy, że ma być kręcony serial oparty na SoLL. Wiecie może coś na ten temat?
czerwony_rower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 15:24   #445
newmoongirl
Wtajemniczenie
 
Avatar newmoongirl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 451
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Cytat:
Napisane przez czerwony_rower Pokaż wiadomość
Kilka lat temu obiło mi się o uszy, że ma być kręcony serial oparty na SoLL. Wiecie może coś na ten temat?
Parę postów temu spekulowałyśmy na ten temat. Raczej nikt nic nie wie.
__________________
"- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."

newmoongirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 18:43   #446
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Witam sagomaniaczki
Sagę czytałam nie wiem ile razy, a niektóre tomy

Teraz znowu czytam. Jesienna pogoda mnie ku temu skłania
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 19:34   #447
newmoongirl
Wtajemniczenie
 
Avatar newmoongirl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 451
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Witam sagomaniaczki
Sagę czytałam nie wiem ile razy, a niektóre tomy

Teraz znowu czytam. Jesienna pogoda mnie ku temu skłania
Witamy
Mnie tam taka pogoda nie sprzyja, o wiele lepiej mi się czytało w czasie sesji, ale w końcu ruszyłam 43. tom i mam nadzieję, że już wkrótce uda mi się skończyć SoLL. I tak się zastanawiam, czy potem się nie zabrac za Sagę o Czarnoksiężniku.
Poza tym staram się zrozumieć, jak dwójka tak ważnych bohaterów jak Ellen i Nataniel może być tak... mało interesująca.
__________________
"- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."

newmoongirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 21:49   #448
czerwony_rower
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Oj, ostatnie tomy SoLL ciężko mi się czytało. Do 47 to się musiałam zmusić, żeby skończyć, a całą resztę pochłonęłam jednym tchem - potrafiłam kilka tomów w jeden dzień przeczytać. Nie sprzyjało to nauce...
czerwony_rower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 09:09   #449
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

SoLL czytałam jakieś 4 lata temu, wtedy podobała mi się ta saga, ale nie doczytalam ostatniego tomu. kilka miesięcy temu próbowałam przeczytać go od początku i nie dałam rady, nagle okazało się, że styl pisania lub. tłumaczenia jest dla mnie tandetny, chyba wyroslam z tego typu literatury.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 10:38   #450
Siska
Raczkowanie
 
Avatar Siska
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 138
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Witam sagomaniaczki
Sagę czytałam nie wiem ile razy, a niektóre tomy

Teraz znowu czytam. Jesienna pogoda mnie ku temu skłania
Zupełnie jak ja Wczoraj skończyłam 6 tom Ale 1 raz czytam w wersji papierowej, zwykle czytałam na kompie albo na telefonie. Teraz mam bibliotekę za ogrodzeniem więc stwierdziłam, że czas na normalne książki
__________________
“There are only two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as though everything is a miracle.”

Siska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-30 19:52:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:54.