Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2013-09-27, 11:49   #961
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez buty_na_plaskim Poka¿ wiadomo¶æ
Powinnam przytyæ kilka kg, dlatego powinnam zostaæ zjechana za mój jad³ospis, który i tak wydaje mi siê bardzo bogaty. Wiêc prze³amujê siê i piszê i proszê o biczowanie:

I (8:00) - rogal dro¿d¿owy (<3 pierwszy raz od dawna, niebo w gêbie) z mas³em, kawa INKA na mleku 2%, kubek

II (11o) - jogurt naturalny 180g + ok 25 g pestek s³onecznika

O (14:00) - kawa³ek kurczaka gotowanego z zupy (pa³eczka), talerz gotowanych warzyw

P (17:00) - jagodzianka, któr± kiedy¶ upiek³am i zamrozi³am, ale niedu¿a, okr±g³a

K (21:00) - 1/2 wêdzonej makreli

wczoraj mia³am ciê¿szy obiad, wiêcej chleba (¿ytniego), jutro ugotujê syt± zupê cebulow±.

ehh mam tak, ¿e je¶li jednego dnia zjem wiêcej rzeczy, to kolejny automatycznie jest l¿ejszy
Kolejny dzieñ jest nowym rozdzia³em. Ja robiê "l¿ejsze dni" tylko wtedy, kiedy rzeczywi¶cie dam czadu z jedzeniem np. na imprezie rodzinnej. Ale to zreszt± sama muszê czuæ, ¿e mój brzuszek potrzebuje chwili wytchnienia. Czym by³ ten ciê¿szy obiad? Wypas typu przystawki, 2 dania i deser? Wiêcej chleba tzn. ca³y wielki bohen? Nie musisz odpokutowywaæ za wczoraj!

To menu, które poda³a¶, mo¿e byæ dobr± baz±. Ale powinno byæ tego wszystkiego WIÊCEJ. Do rogala trzeba by³o zej¶æ np. twaro¿ek z owocami i orzechami. Do jogurtu te¿ dorzuciæ jaki¶ owoc. Je¶li pa³ka z kurczaka by³a ma³a, to mog³a¶ zje¶æ i ca³± æwiartkê. W Twoim obiedzie koniecznie powinny pojawiæ siê wêglowodany z³o¿one: kasze, makaron, ry¿ lub ziemniaki. Je¶li jagodzianka by³a ma³a, to kolacja powinna byæ zdecydowanie wiêksza ni¼li tylko pó³ makreli. Zjedz ca³±, dorzuæ do tego jak±¶ sa³atkê warzywn±. Mo¿esz te¿ zje¶æ jak±¶ kanapkê.

Cytat:
Napisane przez dezett Poka¿ wiadomo¶æ
Podbijam i proszê o ocenê: r/U pod @ i odzywienie organizmu plus : (walka z ortoreksj± bleh.)




Dzisiejszy... (nie wiem co wybiore dlatego "lub")

9.30 ¦niadanie: owsianka jak wczoraj + kiwi, zielona herbata.
11.30 æwiczenia- 40min skalpel, 10min Mel B po¶ladki, rozciaganie.
14. Obiad: 150g (czy wiêksza porcja ma byc?) dorsza pieczonego w folii,
polowa woreczka ry¿u brazowego z koperkiem, surówka: kapusta pekiñska 3 li¶acie, ¶redni pomidor (120g), ³y¿eczka (5g czy wiêcej?) oliwy z oliwek.
30min rower rekreacyjnie., zielona herbat
17.30 Podwieczorek: 2 kruche babeczki kruche z budyniem smietankowym, szklanka malin z ogrodu, pasek czekolady mlecznej Ritter Sport pralinowa / lub z orzechami laskowymi mocna kawa
20.30 Kolacja: 2 kromki chleba razowego z: jajkiem na twardo (jedno cale XL i z drugiego XL bia³kiem z drugiego) lub twarogiem chudym i 1/4 awokado
Przed snem: miêta.
Nie wa¿ tego dorsza, zjedz na oko syc±c± porcjê. Pomidora te¿ nie wa¿. A oliw± polej surówkê te¿ na oko... Tak siê w³a¶nie walczy z ortoreksj±. Staraj siê zapominaæ o wa¿eniu, maniakalnym sprawdzaniu etykiet itd. A na kolacjê spokojnie mo¿esz zje¶æ 2 ca³e jaja, pomimo tego, ¿e s± XL. Jesz naprawdê fajne, zdrowe rzeczy. Masz ju¿ wyrobione dobre nawyki, wiêc mo¿esz sobie pozwoliæ na odrobinê fantazji i wiêcej luzu .

Cytat:
Napisane przez agaczini Poka¿ wiadomo¶æ
Poa annua, tak o szyneczce ju¿ wiem, odt±d jak wieprzowina to lepiej schab lub polêdwiczki zastanawiam siê jak to jest, ¿e ja jestem na redukcji a wydaje mi siê ¿e jem wiêcej ni¿ niektóe osoby na utrzymaniu (po przeczytaniu jad³ospisów z forum) Wrzucam dzisiejsze menu redukcyjne, dzieñ bez ¿adnego treningu, regeneruje miê¶nie po ¶rodowym d¼wiganiu ciê¿arów <a³æ>

7.30 - kawa z mlekiem, plaster ¿ó³tego sera, 2 kromki chleba razowego ¿ytniego z 1 jajkiem na twardo i ze szczypiorkiem

herbata zielona

10.30 - sa³atka z forum kulturystycznego: 1 fili¿anka makaronu pe³noziarnistego, 1/3 fili¿anki sera feta, 4 pomidorki koktajlowe, 5 oliwek, puszczka tuñczyka w wodzie, cytryna, ocet balsamiczny, zio³a - zjem objêto¶ciowo 5cmx15x15 hehe ¶redni pojemniczek

herbata zielona

13.30 - serek wiejski, pomidor, jab³ko

17.30 - chilli con carne - bardzo pikantne (cebula, papryka, pomidory z puszki, pomidory zielone, fasola, chuda zmielona wo³owina, bulion wo³owy, papryczka chilli, przyprawy) - talerz g³êboki

21.30 - jeszcze co¶ wymy¶lê, bo bêdê u siostry, mo¿e jajko sadzone z jakimi¶ ¶wie¿ymi warzywami do pochrupania?

proszê o ocenê ¿yczê mi³êgo pi±tku
Nie jestem wiechlin± roczn±, lecz alpejsk±.

Prawda jest taka, ¿e na utrzymaniu mo¿na siê mniej pilnowaæ, ni¿ na redukcji. Na redukcji szczególnie warto pamiêtaæ o regularnych posi³kach, o nie przesadzaniu w ilo¶æ zarówno w jedn±, jak i w drug± stronê. Syc±ce ¶niadanie, bia³kowe kolacje, du¿o warzyw, codziennie NNKT... Organizm ma spalaæ t³uszcz, a to jakby nie patrzeæ trochê szok dla niego, dlatego mocno trzeba pilnowaæ, ¿eby proces ten mia³ harmonijny przebieg. Ja czasem na U zjem mniej, a zdarza siê, ¿e w weekend nadrobiê to z nawi±zk±.

Twoje menu bardzo mi siê podoba. Kolacja jak najbardziej mo¿e byæ taka, jak± przewidujesz .
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-27, 12:18   #962
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

haha w³asnie rozkminia³am Pani Bylino Twój nick poruszy³ dawno nieu¿ywane zakamarki mego umys³u, mys³a³am pó³ dnia i przypomnia³am sobie ¿e poa annua to wiechlina roczna i st±d ta pomy³ka, a Ty jestes alpina <k³ania siê w pas i przeprasza> taak.... robi³am in¿yniera z dendroflory a Ty co masz wspólnego z ³aciñsk± taksonomi± i nazewnictwem ro¶lin? dziêki za ocenê jad³ospisu
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-27, 12:29   #963
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez dezett Poka¿ wiadomo¶æ
Podbijam i proszê o ocenê: r/U pod @ i odzywienie organizmu plus : (walka z ortoreksj± bleh.)




Dzisiejszy... (nie wiem co wybiore dlatego "lub")

9.30 ¦niadanie: owsianka jak wczoraj + kiwi, zielona herbata.
11.30 æwiczenia- 40min skalpel, 10min Mel B po¶ladki, rozciaganie.
14. Obiad: 150g (czy wiêksza porcja ma byc?) dorsza pieczonego w folii,
polowa woreczka ry¿u brazowego z koperkiem, surówka: kapusta pekiñska 3 li¶acie, ¶redni pomidor (120g), ³y¿eczka (5g czy wiêcej?) oliwy z oliwek.
30min rower rekreacyjnie., zielona herbat
17.30 Podwieczorek: 2 kruche babeczki kruche z budyniem smietankowym, szklanka malin z ogrodu, pasek czekolady mlecznej Ritter Sport pralinowa / lub z orzechami laskowymi mocna kawa
20.30 Kolacja: 2 kromki chleba razowego z: jajkiem na twardo (jedno cale XL i z drugiego XL bia³kiem z drugiego) lub twarogiem chudym i 1/4 awokado
Przed snem: miêta.

Czy ja dobrze zrozumia³am chcesz jednocze¶nie odzyskaæ okres, od¿ywiæ organizm i schudn±æ?? to siê k³óci ze sob±, nie wspominaj±c ju¿ o tym co napisa³a¶ dalej...
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-27, 13:16   #964
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

têczowadolinka: Oczywi¶cie, ¿e nie chce chudn±c! (38/162) Oznaczm mój jad³ospis jako r/U dlatego, ¿e na takim jedzeniu waga albo leci w dó³ albo stoi w miejscu. Na bia³o: Odk±d do³ozy³am po przerwie aktywno¶c fizyczn± schud³am w³asnie.. Ale przeciez ruszaæ siê musze Ogólnie chce tak jak napisa³as: odzywic organizm po kilku miesiacach katowiana uboga, niskokaloryczna diet± i nadmiernym ( o wiele wiekszym niz obecnie) wysi³kiem fizycznym - oraz odzyskac okres a przede wszytskim unormowaæ swoje podejscie do jedzenia na bardziej naturalne bo "stare demony" odzy³y powróci³o ED a teraz ta ortoreksja.

Przepraszam, ¿e tak sie rozpisa³am. Jednoczesnie bardzo, naprawdê bardzo bede wdziêczna jesli bedziecie dalej oceniaæ moje jad³ospisy. Ja niestety jeszcze nie umiem na nowo patrzyc na nie obiektywnie.. (
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Kolejny dzieñ jest nowym rozdzia³em
poza schemat.

Edytowane przez dezett
Czas edycji: 2013-09-27 o 18:47
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-27, 16:59   #965
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Nie wa¿ tego dorsza, zjedz na oko syc±c± porcjê. Pomidora te¿ nie wa¿. A oliw± polej surówkê te¿ na oko... Tak siê w³a¶nie walczy z ortoreksj±. Staraj siê zapominaæ o wa¿eniu, maniakalnym sprawdzaniu etykiet itd. A na kolacjê spokojnie mo¿esz zje¶æ 2 ca³e jaja, pomimo tego, ¿e s± XL. Jesz naprawdê fajne, zdrowe rzeczy. Masz ju¿ wyrobione dobre nawyki, wiêc mo¿esz sobie pozwoliæ na odrobinê fantazji i wiêcej luzu .
Dziêkujê za rady
Staram siê walczyæ. Naprawdê.. Dla rozladowania atmosfery powiem, ¿e tak walka dzisiaj np przejawi³a sie tym, ¿e: na podwieczorek zamiast "zdrowszej Ritter z orzechami " (ah te nnkt ) - zjadlam pralinnow± (jeden pasek) https://encrypted-tbn3.gstatic.com/i..._sKwsKe1tboQqQ przepyszna! I oddaje Ci honor - mia³as racjê co do Milki - bez porównania smakowo i jako¶ciowo chyba juz nie wroce do niej
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Kolejny dzieñ jest nowym rozdzia³em
poza schemat.

Edytowane przez dezett
Czas edycji: 2013-09-27 o 18:46
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-27, 18:50   #966
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Poka¿ wiadomo¶æ
haha w³asnie rozkminia³am Pani Bylino Twój nick poruszy³ dawno nieu¿ywane zakamarki mego umys³u, mys³a³am pó³ dnia i przypomnia³am sobie ¿e poa annua to wiechlina roczna i st±d ta pomy³ka, a Ty jestes alpina <k³ania siê w pas i przeprasza> taak.... robi³am in¿yniera z dendroflory a Ty co masz wspólnego z ³aciñsk± taksonomi± i nazewnictwem ro¶lin? dziêki za ocenê jad³ospisu
Haha, ale przez t± pomy³kê u¶miech pojawi³ siê na mojej twarzy, bo do razu wiedzia³am, ¿e masz co¶ wspólnego z biologi± . Mia³am na studiach takie przedmioty jak botanika czy ³±karstwo, wiêc co¶ w g³ówce zosta³o.

Cytat:
Napisane przez dezett Poka¿ wiadomo¶æ
têczowadolinka: Oczywi¶cie, ¿e nie chce chudn±c! (38/162) Oznaczm mój jad³ospis jako r/U dlatego, ¿e na takim jedzeniu waga albo leci w dó³ albo stoi w miejscu. Na bia³o: Odk±d do³ozy³am po przerwie aktywno¶c fizyczn± schud³am w³asnie.. Ale przeciez ruszaæ siê musze Ogólnie chce tak jak napisa³as: odzywic organizm po kilku miesiacach katowiana uboga, niskokaloryczna diet± i nadmiernym ( o wiele wiekszym niz obecnie) wysi³kiem fizycznym - oraz odzyskac okres a przede wszytskim unormowaæ swoje podejscie do jedzenia na bardziej naturalne bo "stare demony" odzy³y powróci³o ED a teraz ta ortoreksja.

Przepraszam, ¿e tak sie rozpisa³am. Jednoczesnie bardzo, naprawdê bardzo bede wdziêczna jesli bedziecie dalej oceniaæ moje jad³ospisy. Ja niestety jeszcze nie umiem na nowo patrzyc na nie obiektywnie.. (
Po tym co napisa³a¶ o swojej masie cia³a ju¿ nie bêdê mieæ skrupu³ów... Od teraz wyci±gam pasa i lejê po ty³ku!Tu potrzeba leczenia moja droga. Wirtualne kole¿anki z forum nie uratuj± Twojego zag³odzonego organizmu... Widaæ, ¿e siê starasz, ale obawiam siê, ¿e sama sobie z tym wszystkim nie poradzisz... A mój cytat w Twoim podpisie... No kurczê, to tylko zwyk³e s³owa... Zawstydzi³am siê


Dzisiejsze U

I Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi z: dwoma nektarynkami, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
II Grahamka z serem emmentaler, kie³bas± krakowsk± such±, pomidorem i sa³at±; jab³ko
III Dzwonko z ³ososia gotowane na parze, ponad pó³ woreczka ry¿u parboiled, broku³y gotowane na parze
Przek±ska: banan
IV Ma³y talerzyk leczo z makaronem; kilka pszennych placuszków z jab³kiem i cynamonem sma¿onych na oleju rzepakowym (wszystko to made by Te¶ciowa )

Do picia: woda ¼ródlana, czarna kawa, 3x zielona herbata
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2013-09-27 o 18:54
Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-27, 19:03   #967
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez dezett Poka¿ wiadomo¶æ
têczowadolinka: Oczywi¶cie, ¿e nie chce chudn±c! (38/162) Oznaczm mój jad³ospis jako r/U dlatego, ¿e na takim jedzeniu waga albo leci w dó³ albo stoi w miejscu. Na bia³o: Odk±d do³ozy³am po przerwie aktywno¶c fizyczn± schud³am w³asnie.. Ale przeciez ruszaæ siê musze Ogólnie chce tak jak napisa³as: odzywic organizm po kilku miesiacach katowiana uboga, niskokaloryczna diet± i nadmiernym ( o wiele wiekszym niz obecnie) wysi³kiem fizycznym - oraz odzyskac okres a przede wszytskim unormowaæ swoje podejscie do jedzenia na bardziej naturalne bo "stare demony" odzy³y powróci³o ED a teraz ta ortoreksja.

Przepraszam, ¿e tak sie rozpisa³am. Jednoczesnie bardzo, naprawdê bardzo bede wdziêczna jesli bedziecie dalej oceniaæ moje jad³ospisy. Ja niestety jeszcze nie umiem na nowo patrzyc na nie obiektywnie.. (

Wed³ug regulaminu tego w±tku literka przy naszym jad³ospisie oznacza nasz cel, wtedy wiadomo jak oceniaæ.
Nie wcale nie musisz tyle siê ruszaæ to ju¿ jaka¶ paranoja normalny cz³owiek nie æwiczy dwa razy dziennie, nie æwiczy nawet raz dziennie, Twoje jad³ospisy s± s³abe, bardzo s³abe, nie odbudujesz na nich swojego organizmu, nie wspominaj±c nawet o okresie.

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

Cytat:
Napisane przez dezett Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê za rady
Staram siê walczyæ. Naprawdê.. Dla rozladowania atmosfery powiem, ¿e tak walka dzisiaj np przejawi³a sie tym, ¿e: na podwieczorek zamiast "zdrowszej Ritter z orzechami " (ah te nnkt ) - zjadlam pralinnow± (jeden pasek) https://encrypted-tbn3.gstatic.com/i..._sKwsKe1tboQqQ przepyszna! I oddaje Ci honor - mia³as racjê co do Milki - bez porównania smakowo i jako¶ciowo chyba juz nie wroce do niej

czyli jednak jeszcze bardzo d³uga droga przed Tob±....
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-09-27, 19:08   #968
buty_na_plaskim
Raczkowanie
 
Avatar buty_na_plaskim
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomo¶ci: 79
Dot.: Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Dziêkujê za ocenê.

U (?)
08:00 3 kromeczki chleba ¿ytniego z mas³em, ok. 7 dag pó³t³ustego twarogu + 2 ³y¿eczki ¶mietany 12 % (równie¿ mój debiut od kilku miesiêcy ze szczypiorkiem oraz kawa INKA na mleku 3,2 %

12:00 jogurt naturalny 180 g + 1 ³y¿ka otrêbów ¿ytnich

15:00 zupa cebulowa (miseczka) z 2 grzankami z ¿ytniego chleba

18:30 ma³e jab³ko + kostka gorzkiej czekolady (próbowa³am na Boga zje¶æ wiêcej tej czekolady i ju¿ nie mog³am; a raz uda³o mi siê nawet zje¶æ nale¶nika z nutell±! :[ )

21-22 1/2 wêdzonej makreli + .. co¶ wymy¶lê
__________________
jesiennie szczê¶liwa

buty_na_plaskim jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-27, 19:14   #969
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie
 
Avatar aniolbezskrzydel89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: ¦l±sk (Tarnowskie Góry)
Wiadomo¶ci: 1 177
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez dezett Poka¿ wiadomo¶æ
têczowadolinka: Oczywi¶cie, ¿e nie chce chudn±c! (38/162) Oznaczm mój jad³ospis jako r/U dlatego, ¿e na takim jedzeniu waga albo leci w dó³ albo stoi w miejscu. Na bia³o: Odk±d do³ozy³am po przerwie aktywno¶c fizyczn± schud³am w³asnie.. Ale przeciez ruszaæ siê musze Ogólnie chce tak jak napisa³as: odzywic organizm po kilku miesiacach katowiana uboga, niskokaloryczna diet± i nadmiernym ( o wiele wiekszym niz obecnie) wysi³kiem fizycznym - oraz odzyskac okres a przede wszytskim unormowaæ swoje podejscie do jedzenia na bardziej naturalne bo "stare demony" odzy³y powróci³o ED a teraz ta ortoreksja.

Przepraszam, ¿e tak sie rozpisa³am. Jednoczesnie bardzo, naprawdê bardzo bede wdziêczna jesli bedziecie dalej oceniaæ moje jad³ospisy. Ja niestety jeszcze nie umiem na nowo patrzyc na nie obiektywnie.. (
Dziewczyny powiedzia³y ju¿ wiele, ja ze swojej strony (jako osoba, która te¿ straci³a okres, choæ nigdy nie wa¿y³am tak ma³o, jak Ty) dodam: je¶li chcesz odzyskaæ okres MUSISZ przestaæ æwiczyæ. Dla Ciebie maksymalnym wysi³kiem powinny byæ spacery lub krótkie, powolne, rekreacyjne przeja¿d¿ki na rowerze (podkre¶lam i powtarzam: krótkie, powolne i rekreacyjne). Ja odzyska³am okres jakie¶ 5 miesiêcy po przej¶ciu na normalne jedzenie (bez wyliczania, bez psychicznego "spinania siê", ograniczania i obmy¶lania, czy aby na pewno w kolacji np. jest wystarczaj±co du¿o bia³ka) i po ca³kowitym zaprzestaniu wysi³ku. Przesz³am na P, przyty³am do takiej wagi, ¿ebym mia³a przynajmniej prawid³owe BMI, przesta³am æwiczyæ i ju¿ potem samo posz³o tak, jak powinno.
Nie my¶la³a¶, ¿eby jednak zg³osiæ siê gdzie¶ po pomoc...?
__________________
RUN faster - EAT better - SLEEP longer -TRY harder - AIM higher - LOVE more
day by day
GET HAPPIER!


Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dó³ + wyci±gi
aniolbezskrzydel89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-27, 19:41   #970
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

U/P (?)

I. du¿y kawa³ek mocno s³odkiego, fasolowego brownie podanego z jogurtem greckim

II. serek wiejski z jab³kiem oraz migda³ami

III. kluski szare z boczkiem podane z podduszonym porem oraz papryk±

+ marchewki z mas³em orzechowym

IV. kanapki z chleba s³onecznikowego z kie³bas± krakowsk±, li¶æmi szpinaku i gruszk± posypane rozmarynem i tymiankiem
blax5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-27, 21:05   #971
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomo¶ci: 580
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Dzisiejszy dzieñ by³ dla mnie wa¿ny.
Nie liczy³am. Nic. Nie mam pojêcia, ile kalorii dzisiaj zjad³am. Nie planowa³am niczego, s³ucha³am tylko i wy³±cznie ¿o³±dka, bo teraz on jest chyba najm±drzejszy.
Wszystkie miarki (³y¿ki/plasterki) wynikaj± z wygody nak³adania czy przypadku.

U (jak byk )

I jogurt naturalny 180g 0%, 3 ³y¿ki orzechowego musli, ³y¿ka suszonej ¿urawiny, nektarynka; kromka chleba ko³odziej z serkiem Turek rzodkiewkowym 5%, sa³at±, pomidorkiem, kawa³kiem papryki, cienkim plastrem ¿ó³tego sera i po³ow± plastra polêdwicy sopockiej; herbata z czarnej malwy
II jab³ko
III 1/2 bu³ki wiejskiej (od kiedy je odkry³am, zawsze dzielê je na 2; s± gigantyczne i mo¿na nimi zabijaæ ) z sa³at±, pomidorkiem i drug± po³ówk± polêdwicy sopockiej
IV danie w restauracji: rolada drobiowa ze szpinakiem i serem feta (ca³a), sa³atka z serem feta, ry¿ (tu trochê zostawi³am...)
V kawa³ek sernika orzechowego z m±ki graham
VI 1/2 bu³ki wiejskiej z 2 plastrami polêdwicy sopockiej, sa³at±, pomidorkiem i kawa³kiem ¿ó³tej papryki; sa³atka z 3 pomidorków, sa³aty, pestek dyni i s³onecznika; herbata z czarnej malwy

Przeziêbienie i pogoda nie nasilaj± apetytu, ale staram siê to ogarniaæ. Jako¶.
Shariana jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-27, 22:20   #972
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Po tym co napisa³a¶ o swojej masie cia³a ju¿ nie bêdê mieæ skrupu³ów... Od teraz wyci±gam pasa i lejê po ty³ku!Tu potrzeba leczenia moja droga. Wirtualne kole¿anki z forum nie uratuj± Twojego zag³odzonego organizmu... Widaæ, ¿e siê starasz, ale obawiam siê, ¿e sama sobie z tym wszystkim nie poradzisz... A mój cytat w Twoim podpisie... No kurczê, to tylko zwyk³e s³owa... Zawstydzi³am siê
Odpowiem na bia³o: :Ta masa siê waha, w zasadzie nie wiem ile dokladnie czy 38 czy 39. Róznie to bywa... Wiem, ¿e choroba powróci³a, ¿e mam coraz mniej czasu ¿eby siê jeszcze odbiæ, zdecydowa³am siê wiêc na terapiê i w przysz³ym tygodniu idê na wizytê.i wiem, ¿e wirtualne kole¿anki mnie nie uratuj±, ale naprawdê cenie sobie Wasze wskazówki/rady musze tylko z wiêksz± restrykcja sie do nich stosowaæ, tak¿e proszê krzyczcie na mnie!

Odno¶nie podpisu: wlasnie te Twoje proste s³owa bardzo do mnie trafi³y i dlatego go wstawi³am sobie, mam nadzieje, ¿e nie masz nic przeciwko

---------- Dopisano o 23:13 ---------- Poprzedni post napisano o 23:07 ----------

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Poka¿ wiadomo¶æ
Wed³ug regulaminu tego w±tku literka przy naszym jad³ospisie oznacza nasz cel, wtedy wiadomo jak oceniaæ.
Nie wcale nie musisz tyle siê ruszaæ to ju¿ jaka¶ paranoja normalny cz³owiek nie æwiczy dwa razy dziennie, nie æwiczy nawet raz dziennie, Twoje jad³ospisy s± s³abe, bardzo s³abe, nie odbudujesz na nich swojego organizmu, nie wspominaj±c nawet o okresie.
czyli jednak jeszcze bardzo d³uga droga przed Tob±....
Moje przeoczenie, teraz juz bêde wiedziec.
Z tym ruchem.. : Po prostu ostatnie tygodnie ciagle siedzê w domu, wiêc poza "zwyk³ymi czynno¶ciami domowymi" nie wychodzê praktycznie nigdzie, dlatego ten rower 30-40min to czasami moj jedyny ruch dziennie. Zawsze by³am osoba bardzo aktywn±, pozniej z powodu braku si³ i depresji zaprzesta³am wszelkich æwiczeñ a teraz jak psychicznie troche siê odbi³am od dna jakos nie moge usiedzieæ Zauwazy³am, tez ze po takiej zwyklej przeja¿d¿ce na rowerze, d³u¿szym spacerze czy nawet Skalpelu Ewki, mam wiêkszy apetyt Gdybym tylko jeszcze faktycznie jad³a wiêcej.. Eh muszê przestaæ WYLICZAÆ i WA¯YÆ a zacz±c s³uchaæ swojego organizmu....

---------- Dopisano o 23:15 ---------- Poprzedni post napisano o 23:13 ----------

Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny powiedzia³y ju¿ wiele, ja ze swojej strony (jako osoba, która te¿ straci³a okres, choæ nigdy nie wa¿y³am tak ma³o, jak Ty) dodam: je¶li chcesz odzyskaæ okres MUSISZ przestaæ æwiczyæ. Dla Ciebie maksymalnym wysi³kiem powinny byæ spacery lub krótkie, powolne, rekreacyjne przeja¿d¿ki na rowerze (podkre¶lam i powtarzam: krótkie, powolne i rekreacyjne). Ja odzyska³am okres jakie¶ 5 miesiêcy po przej¶ciu na normalne jedzenie (bez wyliczania, bez psychicznego "spinania siê", ograniczania i obmy¶lania, czy aby na pewno w kolacji np. jest wystarczaj±co du¿o bia³ka) i po ca³kowitym zaprzestaniu wysi³ku. Przesz³am na P, przyty³am do takiej wagi, ¿ebym mia³a przynajmniej prawid³owe BMI, przesta³am æwiczyæ i ju¿ potem samo posz³o tak, jak powinno.
Nie my¶la³a¶, ¿eby jednak zg³osiæ siê gdzie¶ po pomoc...?

Nie bede umia³a ca³kowicie zaprzestaæ æwiczeñ Psychicznie wtedy wysi±de.. Tak jak pia³am wy¿ej- zg³aszam siê do psychologa w przysz³ym tygodniu.

Dziekujê Wam dziewczyny, naprawde

---------- Dopisano o 23:17 ---------- Poprzedni post napisano o 23:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Dzisiejsze U

I Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi z: dwoma nektarynkami, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
II Grahamka z serem emmentaler, kie³bas± krakowsk± such±, pomidorem i sa³at±; jab³ko
III Dzwonko z ³ososia gotowane na parze, ponad pó³ woreczka ry¿u parboiled, broku³y gotowane na parze
Przek±ska: banan
IV Ma³y talerzyk leczo z makaronem; kilka pszennych placuszków z jab³kiem i cynamonem sma¿onych na oleju rzepakowym (wszystko to made by Te¶ciowa )

Do picia: woda ¼ródlana, czarna kawa, 3x zielona herbata
Piêknie, lu¼no, smacznie- ZAZDROSZCZÊ.
Chyba zaczne sobie robiæ dni wg poaalpiny i bede je¶æ tak jak Ty

---------- Dopisano o 23:20 ---------- Poprzedni post napisano o 23:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Shariana Poka¿ wiadomo¶æ
Dzisiejszy dzieñ by³ dla mnie wa¿ny.
Nie liczy³am. Nic. Nie mam pojêcia, ile kalorii dzisiaj zjad³am. Nie planowa³am niczego, s³ucha³am tylko i wy³±cznie ¿o³±dka, bo teraz on jest chyba najm±drzejszy.
Wszystkie miarki (³y¿ki/plasterki) wynikaj± z wygody nak³adania czy przypadku.

U (jak byk )

I jogurt naturalny 180g 0%, 3 ³y¿ki orzechowego musli, ³y¿ka suszonej ¿urawiny, nektarynka; kromka chleba ko³odziej z serkiem Turek rzodkiewkowym 5%, sa³at±, pomidorkiem, kawa³kiem papryki, cienkim plastrem ¿ó³tego sera i po³ow± plastra polêdwicy sopockiej; herbata z czarnej malwy
II jab³ko
III 1/2 bu³ki wiejskiej (od kiedy je odkry³am, zawsze dzielê je na 2; s± gigantyczne i mo¿na nimi zabijaæ ) z sa³at±, pomidorkiem i drug± po³ówk± polêdwicy sopockiej
IV danie w restauracji: rolada drobiowa ze szpinakiem i serem feta (ca³a), sa³atka z serem feta, ry¿ (tu trochê zostawi³am...)
V kawa³ek sernika orzechowego z m±ki graham
VI 1/2 bu³ki wiejskiej z 2 plastrami polêdwicy sopockiej, sa³at±, pomidorkiem i kawa³kiem ¿ó³tej papryki; sa³atka z 3 pomidorków, sa³aty, pestek dyni i s³onecznika; herbata z czarnej malwy

Przeziêbienie i pogoda nie nasilaj± apetytu, ale staram siê to ogarniaæ. Jako¶.
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Kolejny dzieñ jest nowym rozdzia³em
poza schemat.
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-28, 11:19   #973
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny powiedzia³y ju¿ wiele, ja ze swojej strony (jako osoba, która te¿ straci³a okres, choæ nigdy nie wa¿y³am tak ma³o, jak Ty) dodam: je¶li chcesz odzyskaæ okres MUSISZ przestaæ æwiczyæ. Dla Ciebie maksymalnym wysi³kiem powinny byæ spacery lub krótkie, powolne, rekreacyjne przeja¿d¿ki na rowerze (podkre¶lam i powtarzam: krótkie, powolne i rekreacyjne). Ja odzyska³am okres jakie¶ 5 miesiêcy po przej¶ciu na normalne jedzenie (bez wyliczania, bez psychicznego "spinania siê", ograniczania i obmy¶lania, czy aby na pewno w kolacji np. jest wystarczaj±co du¿o bia³ka) i po ca³kowitym zaprzestaniu wysi³ku. Przesz³am na P, przyty³am do takiej wagi, ¿ebym mia³a przynajmniej prawid³owe BMI, przesta³am æwiczyæ i ju¿ potem samo posz³o tak, jak powinno.
Nie my¶la³a¶, ¿eby jednak zg³osiæ siê gdzie¶ po pomoc...?

Ja to potwierdzam, zreszt± ca³± wypowiedz Anio³ku

Poa alpina i Tobie to mówiê s³yszysz bo siê martwiê o brak Twojego @.
Ty jeste¶ bardzo rozs±dna i uwierz ¿e warto nabraæ troszkê t³uszczyku by poczuæ siê kobiet±, NIE ÆWICZYÆ, WIÊCEJ JE¦Æ, TROCHÊ PRZYTYÆ <---to tyczy siê wszystkich chc±cych by okres wróci³.

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------

Ja to potwierdzam, zreszt± ca³± wypowiedz Anio³ku

Poa alpina i Tobie to mówiê s³yszysz bo siê martwiê o brak Twojego @.
Ty jeste¶ bardzo rozs±dna i uwierz ¿e warto nabraæ troszkê t³uszczyku by poczuæ siê kobiet±, NIE ÆWICZYÆ, WIÊCEJ JE¦Æ, TROCHÊ PRZYTYÆ <---to tyczy siê wszystkich chc±cych by okres wróci³.

Jeszcze ma³y Edit: Bo¿e dziewczyny czemu wy nie s³uchacie rad innych, nie uczycie siê na cudzych b³êdach, sama mia³am problemy z okresem i wiem!
Po prostu chcê wam pomóc, nie ma innej drogi, pieprzenie z takim waszym jedzeniem, wszystko powyliczane, zdrowiusieñkie, chudziusieñkie, tak siê nie da!!!
I ci±gle odk³adanie to najwiêksza g³upota jaka mo¿e byæ, ka¿dy cykl jest wa¿ny,ka¿de jajeczko, opamiêtajcie siê ...bo za kilka lat bêdzie lament i zgrzytanie zêbami i p³acz ....
..nie wiem jak tu dotrzeæ do niektórych, wszystkie pisz± ¿e siê prze³amuj±, to jedz± i tamto jedz± i t³uszczu siê nie boj± i wêgli i sobie pozwalaj± na "grzechy" a tu nie o to chodzi, ja nie mam ju¿ si³y uprzedzaæ i ostrzegaæ, je¿eli dla kogo¶ wa¿niejszy jest p³aski brzuch i szczup³e uda od tego by za rok, dwa, piêæ mieæ dzieci.....przykre

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

Cytat:
Napisane przez buty_na_plaskim Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê za ocenê.

U (?)
08:00 3 kromeczki chleba ¿ytniego z mas³em, ok. 7 dag pó³t³ustego twarogu + 2 ³y¿eczki ¶mietany 12 % (równie¿ mój debiut od kilku miesiêcy ze szczypiorkiem oraz kawa INKA na mleku 3,2 %

12:00 jogurt naturalny 180 g + 1 ³y¿ka otrêbów ¿ytnich

15:00 zupa cebulowa (miseczka) z 2 grzankami z ¿ytniego chleba

18:30 ma³e jab³ko + kostka gorzkiej czekolady (próbowa³am na Boga zje¶æ wiêcej tej czekolady i ju¿ nie mog³am; a raz uda³o mi siê nawet zje¶æ nale¶nika z nutell±! :[ )

21-22 1/2 wêdzonej makreli + .. co¶ wymy¶lê
Uwa¿am ¿e bardzo ma³o, mocna eR i s³aba z tego wysz³a, o wiele za ma³o na U, a jak dobrze kojarzê to Ty chyba powinna¶ przytyæ.
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/

Edytowane przez teczowa dlolinka 21
Czas edycji: 2013-09-28 o 11:09
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-28, 11:36   #974
Ewcia17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 266
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cze¶æ dziewczyny!
Mam 163cm wzrostu i wa¿e ok 48kg. Chcia³abym przytyæ ok 3-4 kg. Jest mi bardzo ciê¿ko przytyæ, zawsze wa¿y³am tyle i mam szybki metabolizm. Ale mam nadzieje, ¿e z Wasz± pomoc± co¶ sie uda zaradziæ.

Mój wczorajszy jad³ospis: P

¦niadanie: 5 kanapek chleba pszennego z twaro¿kiem, pomidorami, wêdlina, jab³ko

II ¶niadanie: jogurt naturalny z orzechami w³oskimi, jab³kami,¶liwkami

Obiad: talerz roso³u, talerz makaronu z sosem pomidorowym (z grzybami, papryka i cebula)

Podwieczorek: sa³atka z tuñczyka (tuñczyk, jajka, cebula, kukurydza, majonez) z chlebem pszenno- razowym

Kolacja: talerz p³atków kukurydzianych, 3 kanapki z twaro¿kiem, papryk±,rzodkiewk±.


My¶le, ze powinnam wiêcej je¶æ i zmodyfikowaæ ten jad³ospis zeby byl zdrowy, syc±cy i jednocze¶nie smaczny.
Zwykle staram sie je¶æ jakie¶ miêso (zazwyczaj schab lub piersi z kurczaka) ale akurat wczoraj tego zabrak³o, nie jem ¿adnych kasz (bo nie lubie), jem tak¿e ry¿, makaron i ziemniaki.
Jakie produkty mog³yby¶cie mi zaproponowaæ ¿eby przytyæ i w jakich ilo¶ciach?

Z góry dziekuje!
__________________
"Dlaczego nie wierzyæ mam, ¿e teraz bêdzie l¿ej i tak jak chce"
Ewcia17 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-28, 14:21   #975
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja to potwierdzam, zreszt± ca³± wypowiedz Anio³ku

Poa alpina i Tobie to mówiê s³yszysz bo siê martwiê o brak Twojego @.
Ty jeste¶ bardzo rozs±dna i uwierz ¿e warto nabraæ troszkê t³uszczyku by poczuæ siê kobiet±, NIE ÆWICZYÆ, WIÊCEJ JE¦Æ, TROCHÊ PRZYTYÆ <---to tyczy siê wszystkich chc±cych by okres wróci³.

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------

Ja to potwierdzam, zreszt± ca³± wypowiedz Anio³ku

Poa alpina i Tobie to mówiê s³yszysz bo siê martwiê o brak Twojego @.
Ty jeste¶ bardzo rozs±dna i uwierz ¿e warto nabraæ troszkê t³uszczyku by poczuæ siê kobiet±, NIE ÆWICZYÆ, WIÊCEJ JE¦Æ, TROCHÊ PRZYTYÆ <---to tyczy siê wszystkich chc±cych by okres wróci³.

Jeszcze ma³y Edit: Bo¿e dziewczyny czemu wy nie s³uchacie rad innych, nie uczycie siê na cudzych b³êdach, sama mia³am problemy z okresem i wiem!
Po prostu chcê wam pomóc, nie ma innej drogi, pieprzenie z takim waszym jedzeniem, wszystko powyliczane, zdrowiusieñkie, chudziusieñkie, tak siê nie da!!!
I ci±gle odk³adanie to najwiêksza g³upota jaka mo¿e byæ, ka¿dy cykl jest wa¿ny,ka¿de jajeczko, opamiêtajcie siê ...bo za kilka lat bêdzie lament i zgrzytanie zêbami i p³acz ....
..nie wiem jak tu dotrzeæ do niektórych, wszystkie pisz± ¿e siê prze³amuj±, to jedz± i tamto jedz± i t³uszczu siê nie boj± i wêgli i sobie pozwalaj± na "grzechy" a tu nie o to chodzi, ja nie mam ju¿ si³y uprzedzaæ i ostrzegaæ, je¿eli dla kogo¶ wa¿niejszy jest p³aski brzuch i szczup³e uda od tego by za rok, dwa, piêæ mieæ dzieci.....przykre

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

Uwa¿am ¿e bardzo ma³o, mocna eR i s³aba z tego wysz³a, o wiele za ma³o na U, a jak dobrze kojarzê to Ty chyba powinna¶ przytyæ.
|

Czas ucieka. Eh, poczu³am sie staro, 24 lata, a wyglad 13 latki
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Kolejny dzieñ jest nowym rozdzia³em
poza schemat.
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-28, 15:10   #976
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

heja mój R na dzi¶ (w koñcu siê wyspalam! ale jestem z³a bo przez okrutne zakwasy nie moglam isc crossfit mimo wielkich chêci)


12.00 - kawa z mlekiem, owsianka 5 ³y¿ek z mlekiem, gar¶ci± ¿urawiny i du¿± ilo¶ci± cynamonu

15.30 - miseczka kremu z dyni z pestkami, 200 g indyka duszonego z owocami i czerwonym winem, 2 ³y¿ki marchewki z groszkiem gotowanej (wiem wiem.. ;p) 3 ³y¿ki ry¿u gotowanego

kawa z kardamonem

18.30 - miseczka chili con carne (z wo³owiny z fasol±, pomidorami, chilli, papryk±, bardzo piknatne)

22.00 - jajko gotowane z po³ow± papryki

pozdrowienia i milego weekendu!
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2013-09-28 o 15:23
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-28, 15:44   #977
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Utrzymanie / lekkie Przytycie:

I. owsiany krem bananowy z serkiem wiejskim i przyprawami korzennymi podany z orzechami brazylijskimi

II. pe³noziarniste placuszki z kawa³kami gruszek i syropem klonowym

+ mas³o orzechowe; surowa pietruszka (jedzona na surowo marchew ma ju¿ swojego konkurenta )

III. ry¿ bia³y z duszonym porem, papryk± oraz szpinakiem z serem feta i podsma¿onymi kawa³kami kurczaka

IV. twaróg z gruszkami i napêcznia³ymi suszonymi ¶liwkami (najprawdopodobniej )


Jestem z siebie dumna, bo jest ju¿ trochê wiêcej warzyw na ogó³. No i dzisiejszy obiad robi³am sama i wyj±tkowo udana improwizacja by³a ;d. Ogólnie dzisiaj wszystko co jad³am chêtnie zjad³abym jeszcze raz...

Edytowane przez blax5
Czas edycji: 2013-09-28 o 15:46
blax5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-28, 15:50   #978
paula684
Wtajemniczenie
 
Avatar paula684
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 2 137
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Hej, proszê bardzo o ocenê mojego P:

¦niadanie:
*2 kromki chleba z mas³em, serem ¿ó³tym salami, pomidorem i papryk±
*herbata z cytryn± i 3 ³y¿eczkami cukru

II¶niadanie:
*Nutridrink czekoladowy,
*paczka (100g) ciastek czekoladowych
*nektarynka

Obiad:
*pomidorowa zabielana z ry¿em
*ziemniaki, 2 pulpety w sosie grzybowym, buraczki z cebulk±
*kompot wieloowocowy

Podwieczorek:
*Nutridrink czekoladowy,
*grahamka z marmolad±

Kolacja:
*grahamka z mas³em, polêdwic± drobiow±, sa³at± i ogórkiem
*jogurt Ale pitny truskawkowy

IIkolacja:
*2 nale¶niki z twarogiem s³odkim,
*kubek kakao na mleku 3,2%

paula684 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-28, 16:54   #979
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

blax5, odk±d pamiêtasz o warzywach, Twoje jad³ospisy mia¿d¿± system.

Shariana - oby takich dni by³o coraz wiêcej . Mo¿e kupuj ser i wêdliny w ca³o¶ci, a nie w plastrach i krój je sama no¿em - dobry sposób, ¿eby dostarczyæ sobie wiêcej pokarmu zupe³nie niepostrze¿enie. Ale masz baty za jogurt 0%!

Cytat:
Napisane przez dezett Poka¿ wiadomo¶æ
Odpowiem na bia³o: :Ta masa siê waha, w zasadzie nie wiem ile dokladnie czy 38 czy 39. Róznie to bywa... Wiem, ¿e choroba powróci³a, ¿e mam coraz mniej czasu ¿eby siê jeszcze odbiæ, zdecydowa³am siê wiêc na terapiê i w przysz³ym tygodniu idê na wizytê.i wiem, ¿e wirtualne kole¿anki mnie nie uratuj±, ale naprawdê cenie sobie Wasze wskazówki/rady musze tylko z wiêksz± restrykcja sie do nich stosowaæ, tak¿e proszê krzyczcie na mnie!

Odno¶nie podpisu: wlasnie te Twoje proste s³owa bardzo do mnie trafi³y i dlatego go wstawi³am sobie, mam nadzieje, ¿e nie masz nic przeciwko

---------- Dopisano o 23:13 ---------- Poprzedni post napisano o 23:07 ----------



Moje przeoczenie, teraz juz bêde wiedziec.
Z tym ruchem.. : Po prostu ostatnie tygodnie ciagle siedzê w domu, wiêc poza "zwyk³ymi czynno¶ciami domowymi" nie wychodzê praktycznie nigdzie, dlatego ten rower 30-40min to czasami moj jedyny ruch dziennie. Zawsze by³am osoba bardzo aktywn±, pozniej z powodu braku si³ i depresji zaprzesta³am wszelkich æwiczeñ a teraz jak psychicznie troche siê odbi³am od dna jakos nie moge usiedzieæ Zauwazy³am, tez ze po takiej zwyklej przeja¿d¿ce na rowerze, d³u¿szym spacerze czy nawet Skalpelu Ewki, mam wiêkszy apetyt Gdybym tylko jeszcze faktycznie jad³a wiêcej.. Eh muszê przestaæ WYLICZAÆ i WA¯YÆ a zacz±c s³uchaæ swojego organizmu....



Nie bede umia³a ca³kowicie zaprzestaæ æwiczeñ Psychicznie wtedy wysi±de.. Tak jak pia³am wy¿ej- zg³aszam siê do psychologa w przysz³ym tygodniu.

Dziekujê Wam dziewczyny, naprawde


Piêknie, lu¼no, smacznie- ZAZDROSZCZÊ.
Chyba zaczne sobie robiæ dni wg poaalpiny i bede je¶æ tak jak Ty

Nie mam nic przeciwko, po prostu trochê dziwnie siê z tym czujê . Ale je¿eli moje wypowiedzi mog± komu¶ choæ trochê pomóc, trochê zmobilizowaæ - to cieszy mnie to! Nie jedz tak jak ja, jedz po swojemu - odkryj to, co lubisz najbardziej. Eksperymentuj z ró¿nymi smakami. O wiele pro¶ciej jest dobrze i zdrowo je¶æ, kiedy jedzenie kusi feeri± barw.

A z tymi æwiczeniami to czasem nie jest tak, ¿e gdzie¶ w Twej ¶wiadomo¶ci tkwi prze¶wiadczenie, ¿e musisz æwiczyæ aby utrzymaæ formê? Ok, Skalpel jest lekkim programem, ale nie musisz go wykonywaæ codziennie. Chod¼ na spacery, podziwiaj jesieñ. Przecie¿ nikt Ci nie ka¿e le¿eæ plackiem. Ale od ka¿dego mocniejszego treningu po prostu... padniesz. Nie wydolisz. Musisz siê wzmocniæ, ale od ¶rodka. Od¿ywiæ siê i naprawiæ psychikê. Czas. I brawo za decyzjê o psychologu. Oby¶ trafi³a na dobrego specjalistê, który naprawdê Ci pomo¿e. Nie ukrywaj nic przed nim, wygadaj siê z wszystkich swoich w±tpliwo¶ci.

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Poka¿ wiadomo¶æ

Poa alpina i Tobie to mówiê s³yszysz bo siê martwiê o brak Twojego @.
Ty jeste¶ bardzo rozs±dna i uwierz ¿e warto nabraæ troszkê t³uszczyku by poczuæ siê kobiet±, NIE ÆWICZYÆ, WIÊCEJ JE¦Æ, TROCHÊ PRZYTYÆ <---to tyczy siê wszystkich chc±cych by okres wróci³.


Jeszcze ma³y Edit: Bo¿e dziewczyny czemu wy nie s³uchacie rad innych, nie uczycie siê na cudzych b³êdach, sama mia³am problemy z okresem i wiem!
Po prostu chcê wam pomóc, nie ma innej drogi, pieprzenie z takim waszym jedzeniem, wszystko powyliczane, zdrowiusieñkie, chudziusieñkie, tak siê nie da!!!
I ci±gle odk³adanie to najwiêksza g³upota jaka mo¿e byæ, ka¿dy cykl jest wa¿ny,ka¿de jajeczko, opamiêtajcie siê ...bo za kilka lat bêdzie lament i zgrzytanie zêbami i p³acz ....
..nie wiem jak tu dotrzeæ do niektórych, wszystkie pisz± ¿e siê prze³amuj±, to jedz± i tamto jedz± i t³uszczu siê nie boj± i wêgli i sobie pozwalaj± na "grzechy" a tu nie o to chodzi, ja nie mam ju¿ si³y uprzedzaæ i ostrzegaæ, je¿eli dla kogo¶ wa¿niejszy jest p³aski brzuch i szczup³e uda od tego by za rok, dwa, piêæ mieæ dzieci.....przykre
Ale ja ju¿ nie mam co przybieraæ. Wa¿ê ok. 66 kg przy 176 cm wzrostu. Æwiczê kiedy mam wolny czas, a teraz bêdzie go coraz mniej. Æwiczeniami wymodelowa³am siê na tyle ile chcia³am i zale¿y mi jedynie na tym, aby utrzymaæ ten wygl±d. Nigdy nie czu³am siê tak seksown± kobiet± jak teraz - jedynie naturalna miesi±czka doprowadzi³aby ca³± sytuacjê do idea³u... A jedzenie? Gdybym jad³a wiêcej, to to by by³a ju¿ przesada, po prostu. I tak czêsto s³yszê opinie, ¿e "gdzie ja to mieszczê".

Co do problemów z p³odno¶ci± - dlatego ja wysy³am dziewczyny do lekarzy. Sama widzê, jak moja doktor wiele mi pomog³a (pomimo tego, ¿e nadal nie mam naturalnych cykli...). Bez niej by³abym bezradna.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-28, 17:16   #980
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

U


I owsianka z serkiem wiejskim, brzoskiwni± ufo i orzechami

II Twarogowa jajecznica z mas³em orzechowym

III Pe³noziarnista wegetariañska pizza z patelni

IV Jab³ko zapiekane w cie¶cie dro¿d¿owo-francuskim z mas³em orzechowym

V Zupa z czerwon± soczewic±
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-28, 17:25   #981
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Nie mam nic przeciwko, po prostu trochê dziwnie siê z tym czujê . Ale je¿eli moje wypowiedzi mog± komu¶ choæ trochê pomóc, trochê zmobilizowaæ - to cieszy mnie to! Nie jedz tak jak ja, jedz po swojemu - odkryj to, co lubisz najbardziej. Eksperymentuj z ró¿nymi smakami. O wiele pro¶ciej jest dobrze i zdrowo je¶æ, kiedy jedzenie kusi feeri± barw.

A z tymi æwiczeniami to czasem nie jest tak, ¿e gdzie¶ w Twej ¶wiadomo¶ci tkwi prze¶wiadczenie, ¿e musisz æwiczyæ aby utrzymaæ formê? Ok, Skalpel jest lekkim programem, ale nie musisz go wykonywaæ codziennie. Chod¼ na spacery, podziwiaj jesieñ. Przecie¿ nikt Ci nie ka¿e le¿eæ plackiem. Ale od ka¿dego mocniejszego treningu po prostu... padniesz. Nie wydolisz. Musisz siê wzmocniæ, ale od ¶rodka. Od¿ywiæ siê i naprawiæ psychikê. Czas. I brawo za decyzjê o psychologu. Oby¶ trafi³a na dobrego specjalistê, który naprawdê Ci pomo¿e. Nie ukrywaj nic przed nim, wygadaj siê z wszystkich swoich w±tpliwo¶ci.



Ale ja ju¿ nie mam co przybieraæ. Wa¿ê ok. 66 kg przy 176 cm wzrostu. Æwiczê kiedy mam wolny czas, a teraz bêdzie go coraz mniej. Æwiczeniami wymodelowa³am siê na tyle ile chcia³am i zale¿y mi jedynie na tym, aby utrzymaæ ten wygl±d. Nigdy nie czu³am siê tak seksown± kobiet± jak teraz - jedynie naturalna miesi±czka doprowadzi³aby ca³± sytuacjê do idea³u... A jedzenie? Gdybym jad³a wiêcej, to to by by³a ju¿ przesada, po prostu. I tak czêsto s³yszê opinie, ¿e "gdzie ja to mieszczê".

Co do problemów z p³odno¶ci± - dlatego ja wysy³am dziewczyny do lekarzy. Sama widzê, jak moja doktor wiele mi pomog³a (pomimo tego, ¿e nadal nie mam naturalnych cykli...). Bez niej by³abym bezradna.
Skalpel robie 3-4x w tygodniu, rower niestety wypada³ codziennie. Dzisiaj oczywiscie tez poszlam na rower 40min i niestety po standardowym moim, niezwiêkszonym obiedzie w pewniej chwili nie mialam si³y jechac pod góre pod wiatr, zrobi³o mi sie s³abo i stiwerdzi³am wlasnie ze zostane przy Skalpelu i lekkich æwiczeniach rozciagajacych zeby trzymac w ryzach psychike bo faktycznie masz racje- tymi cwiczeniami chce niejako "usprawiedliwic sie", albo samej przed soba udowodnich "Hej, przeciez jestes normalna jesz, cwiczysz, zyjesz"


dla Ciebie w ogole. Trzymam kciuki za Twoja @! Tak jak napisa³a teczowadolinka (chyba nie pomyli³am nika ) - jestes rozsadna i przy odrobinie pracy uda sie wszystko unormowac, b o w tym wszystkim to chyba psychika jest najwazniejsza...:rolleyes :

ALE mimo wszystko jakas tam kondycje jednak zachowalam skoro z taka waga mog jezdzic po 10km.. (wiem, to chore). Ciekawe ile w tym faktycznej kondycji a ile samozaparcia...


---------- Dopisano o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Ervisha Poka¿ wiadomo¶æ
U


I owsianka z serkiem wiejskim, brzoskiwni± ufo i orzechami

II Twarogowa jajecznica z mas³em orzechowym

III Pe³noziarnista wegetariañska pizza z patelni

IV Jab³ko zapiekane w cie¶cie dro¿d¿owo-francuskim z mas³em orzechowym

V Zupa z czerwon± soczewic±
b fajnie, jak zawsze

jak sie robi twarogowa jajecznice? :brzyda:
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Kolejny dzieñ jest nowym rozdzia³em
poza schemat.
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-28, 17:52   #982
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Poka¿ wiadomo¶æ
U


I owsianka z serkiem wiejskim, brzoskiwni± ufo i orzechami

II Twarogowa jajecznica z mas³em orzechowym

III Pe³noziarnista wegetariañska pizza z patelni

IV Jab³ko zapiekane w cie¶cie dro¿d¿owo-francuskim z mas³em orzechowym

V Zupa z czerwon± soczewic±
Ale¿ orzechowo! Ale super, dobrze, ¿e dbasz o bia³ko bêd±c wege.

Cytat:
Napisane przez dezett Poka¿ wiadomo¶æ
Skalpel robie 3-4x w tygodniu, rower niestety wypada³ codziennie. Dzisiaj oczywiscie tez poszlam na rower 40min i niestety po standardowym moim, niezwiêkszonym obiedzie w pewniej chwili nie mialam si³y jechac pod góre pod wiatr, zrobi³o mi sie s³abo i stiwerdzi³am wlasnie ze zostane przy Skalpelu i lekkich æwiczeniach rozciagajacych zeby trzymac w ryzach psychike bo faktycznie masz racje- tymi cwiczeniami chce niejako "usprawiedliwic sie", albo samej przed soba udowodnich "Hej, przeciez jestes normalna jesz, cwiczysz, zyjesz"


dla Ciebie w ogole. Trzymam kciuki za Twoja @! Tak jak napisa³a teczowadolinka (chyba nie pomyli³am nika ) - jestes rozsadna i przy odrobinie pracy uda sie wszystko unormowac, b o w tym wszystkim to chyba psychika jest najwazniejsza...:rolleyes :

ALE mimo wszystko jakas tam kondycje jednak zachowalam skoro z taka waga mog jezdzic po 10km.. (wiem, to chore). Ciekawe ile w tym faktycznej kondycji a ile samozaparcia...


Dla mnie powrót do æwiczeñ by³ wielkim wyzwaniem. Te¿ ba³am siê, ¿e bêdê nimi próbowa³a zaspokoiæ mój chory g³ód bycia superszczup³±. ¯e bêdê siê przemêczaæ, katowaæ. Æwiczyæ mobilizuj±c siê chorymi my¶lami. Na szczê¶cie dosz³am do takiego etapu, ¿e tak nie by³o i nie jest. Potrafiê æwiczyæ z g³ow±, ale zarówno moje cia³o jak i umys³ musia³by byæ do tego gotowe.

A samozaparcie mo¿e zdzia³aæ wiele. Ja dawa³am radê parê lat temu po ca³ym dniu na uczelni przebytym na postnym jedzeniu i¶æ na godzinny bardzo intensywny aerobik i k³a¶æ siê po nim bez kolacji spaæ. Nie ma siê czym chwaliæ...

I to nie jest odrobina pracy, aby wszystko unormowaæ. To jest walka, która trwa kilka lat. I ja trzymam kciuki za Ciebie... Ja ju¿ jednak wysz³am na prost±.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-28, 18:31   #983
dafne95
Raczkowanie
 
Avatar dafne95
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 35
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

sobotnie U/P

¦niadanie:3 kromki razowca z mnóstwem ziaren z mas³em bia³ym serem i miodem latte cynamonem

2 ¦niadanie:serek wiejski z rzodkiewka,miseczka ¶liwek,pasek gorzkiej czekolady

Obiad; chiñskie( ry¿ bia³y,pier¶ kurczaka,sos:babmus,kie³k i,grzyby mungg,sa³ata pekiñska,marchew,pietrusz ka,fix) miska

Podwieczorek :budyñ czekoladowy na mleku z gar¶ci± orzechów w³oskich,jab³ko

KOlacja:2 nale¶niki ze szpinakiem,polane sosem jogurtowym

po:paczka nachos serowych z dipem pomidorowo-bazyliowym

i jak??
dafne95 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-28, 18:49   #984
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez dezett Poka¿ wiadomo¶æ
Skalpel robie 3-4x w tygodniu, rower niestety wypada³ codziennie. Dzisiaj oczywiscie tez poszlam na rower 40min i niestety po standardowym moim, niezwiêkszonym obiedzie w pewniej chwili nie mialam si³y jechac pod góre pod wiatr, zrobi³o mi sie s³abo i stiwerdzi³am wlasnie ze zostane przy Skalpelu i lekkich æwiczeniach rozciagajacych zeby trzymac w ryzach psychike bo faktycznie masz racje- tymi cwiczeniami chce niejako "usprawiedliwic sie", albo samej przed soba udowodnich "Hej, przeciez jestes normalna jesz, cwiczysz, zyjesz"


dla Ciebie w ogole. Trzymam kciuki za Twoja @! Tak jak napisa³a teczowadolinka (chyba nie pomyli³am nika ) - jestes rozsadna i przy odrobinie pracy uda sie wszystko unormowac, b o w tym wszystkim to chyba psychika jest najwazniejsza...:rolleyes :

ALE mimo wszystko jakas tam kondycje jednak zachowalam skoro z taka waga mog jezdzic po 10km.. (wiem, to chore). Ciekawe ile w tym faktycznej kondycji a ile samozaparcia...


---------- Dopisano o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------


b fajnie, jak zawsze

jak sie robi twarogowa jajecznice? :brzyda:
Dziekujê A jajecznica w zamierzeniu mia³a byæ omletem ale nie mog³am odwróciæ i wysz³a jajecznica
A zrobi³am tak:
2 jajka
100g twarogu

Oddzieli³am bia³ka od ¿ó³tek. Twaróg rozgniot³am z jajkiem na g³adko. Bia³ka ubi³am ze szczypta soli na sztywn± piane i delikatnie po³±czy³am z ¿ó³tkami. Potem na patelniê i sma¿y³am na ma³ym ogniu ok. 5 minut. a jak owraca³am to mi sie porozlatywa³o i potem tak smazy³am kazdy kawa³eczek zeby by³ wypieczony.. na koñcu wy³o¿y³am na to mas³o orzechowe i poczeka³am az sie rozpu¶ci
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-28, 18:54   #985
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
blax5, odk±d pamiêtasz o warzywach, Twoje jad³ospisy mia¿d¿± system.

Co do problemów z p³odno¶ci± - dlatego ja wysy³am dziewczyny do lekarzy. Sama widzê, jak moja doktor wiele mi pomog³a (pomimo tego, ¿e nadal nie mam naturalnych cykli...). Bez niej by³abym bezradna.
Wielkie dziêki. W weekendy staram siê jak mogê urozmaiciæ sobie posi³ki po szybkim jedzeniu w tygodniu

A co do okresu.. Ruch ma na prawdê a¿ tak wielkie znacznie? Lekkie æwiczenia i aktywno¶æ dla podtrzymania kondycji (u osoby, która ma prawid³owe BMI oczywi¶cie (!)) chyba mog± dzia³aæ negatywnie w tym temacie? Czy siê mylê?
blax5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-28, 19:25   #986
buty_na_plaskim
Raczkowanie
 
Avatar buty_na_plaskim
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomo¶ci: 79
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

U (dla mnie to du¿o wiêcej ni¿ przedtem, szczególnie ta cha³ka, stopniowo przechodzê w P)

¦ I 3 kromki chleba ¿ytniego z mas³em, 2 plastry pó³t³ustego twarogu + zielony ogórek, 1 jajko na miêkko, szczypiorek

¦ II banan

O zupa, taki roso³ek z warzywami z kasz± mann±, 1/4 piersi z kurczaka

P O_O 3 kromki domowej cha³ki przenno-orkiszowej z mas³em!!!

K 15 - 20 dag pó³t³ustego twarogu + ma³y zielony ogórek
__________________
jesiennie szczê¶liwa


Edytowane przez buty_na_plaskim
Czas edycji: 2013-09-28 o 22:24
buty_na_plaskim jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-28, 19:41   #987
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Ale ja ju¿ nie mam co przybieraæ. Wa¿ê ok. 66 kg przy 176 cm wzrostu. Æwiczê kiedy mam wolny czas, a teraz bêdzie go coraz mniej. Æwiczeniami wymodelowa³am siê na tyle ile chcia³am i zale¿y mi jedynie na tym, aby utrzymaæ ten wygl±d. Nigdy nie czu³am siê tak seksown± kobiet± jak teraz - jedynie naturalna miesi±czka doprowadzi³aby ca³± sytuacjê do idea³u... A jedzenie? Gdybym jad³a wiêcej, to to by by³a ju¿ przesada, po prostu. I tak czêsto s³yszê opinie, ¿e "gdzie ja to mieszczê".

Co do problemów z p³odno¶ci± - dlatego ja wysy³am dziewczyny do lekarzy. Sama widzê, jak moja doktor wiele mi pomog³a (pomimo tego, ¿e nadal nie mam naturalnych cykli...). Bez niej by³abym bezradna.

Alpinko to nie by³ post stricte do Ciebie, choæ o Ciebie siê martwiê wyj±tkowo bo d³u¿ej Ciê "znam" i mo¿e to zabrzmi dziwnie ale w pewien sposób Ciê polubi³am przez internet
Zdrówka

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

Cytat:
Napisane przez dezett Poka¿ wiadomo¶æ
Skalpel robie 3-4x w tygodniu, rower niestety wypada³ codziennie. Dzisiaj oczywiscie tez poszlam na rower 40min i niestety po standardowym moim, niezwiêkszonym obiedzie w pewniej chwili nie mialam si³y jechac pod góre pod wiatr, zrobi³o mi sie s³abo i stiwerdzi³am wlasnie ze zostane przy Skalpelu i lekkich æwiczeniach rozciagajacych zeby trzymac w ryzach psychike bo faktycznie masz racje- tymi cwiczeniami chce niejako "usprawiedliwic sie", albo samej przed soba udowodnich "Hej, przeciez jestes normalna jesz, cwiczysz, zyjesz"


dla Ciebie w ogole. Trzymam kciuki za Twoja @! Tak jak napisa³a teczowadolinka (chyba nie pomyli³am nika ) - jestes rozsadna i przy odrobinie pracy uda sie wszystko unormowac, b o w tym wszystkim to chyba psychika jest najwazniejsza...:rolleyes :

ALE mimo wszystko jakas tam kondycje jednak zachowalam skoro z taka waga mog jezdzic po 10km.. (wiem, to chore). Ciekawe ile w tym faktycznej kondycji a ile samozaparcia...


---------- Dopisano o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------


b fajnie, jak zawsze

jak sie robi twarogowa jajecznice? :brzyda:

Je¿eli Ty przy wadze 38kg æwiczysz 3-4 razy w tygodniu + prawie co dziennie rower 40min. na dzieñ, to jeden wielki brak s³ów, masakra... nawet nie wiem co napisaæ,i czytam Twój jad³ospis i nawet nie chcê napisaæ tego co mo¿e w ka¿dej chwili siê staæ, to jest jaki¶ maksymalny stopieñ wyniszczenia organizmu, wiesz ¿e z t± wag± kwalifikujesz siê do szpitala??

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:32 ----------

Cytat:
Napisane przez blax5 Poka¿ wiadomo¶æ
Wielkie dziêki. W weekendy staram siê jak mogê urozmaiciæ sobie posi³ki po szybkim jedzeniu w tygodniu

A co do okresu.. Ruch ma na prawdê a¿ tak wielkie znacznie? Lekkie æwiczenia i aktywno¶æ dla podtrzymania kondycji (u osoby, która ma prawid³owe BMI oczywi¶cie (!)) chyba mog± dzia³aæ negatywnie w tym temacie? Czy siê mylê?

Tak na prawdê dzia³a negatywnie, u osób z prawid³owym BMI.
Przy walce o @ najlepiej zaprzestaæ æwiczeñ.

---------- Dopisano o 20:41 ---------- Poprzedni post napisano o 20:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Ervisha Poka¿ wiadomo¶æ
U


I owsianka z serkiem wiejskim, brzoskiwni± ufo i orzechami

II Twarogowa jajecznica z mas³em orzechowym

III Pe³noziarnista wegetariañska pizza z patelni

IV Jab³ko zapiekane w cie¶cie dro¿d¿owo-francuskim z mas³em orzechowym

V Zupa z czerwon± soczewic±

Pyszno¶ci!
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-28, 20:02   #988
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomo¶ci: 1 565
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Widzê, ¿e dyskusja do¶æ ostra na temat @ siê rozpoczê³a. Hmm, mnie te¿ dotyczy ten problem niestety.
Borykam (-a³am?) siê z ró¿nymi problemami, czê¶æ z Was mnie pewnie kojarzy, choæ niekoniecznie pozytywnie.
Wpadam po d³ugiej przerwie, by wstawiæ swój jad³ospis do oceny, zarówno pod k±tem od¿ywczym jak i walki o powrót @.
Od razu zaznaczê, ¿e nie æwiczê (zaprzesta³am tego do¶æ dawno temu). Widzê, ¿e to by³ dobry wybór, przynajmniej pod k±tem braku @.
Mój dzisiejszy ruch to chwilowe wyj¶cie do sklepu. Nie ma to jak sobota.

I tost (2 du¿e kromki chleba ¿ytniego - takie prostok±tne) z serem ¿ó³tym i do tego sporo surówki z buraków, jab³ka i cebulki z majonezem

II co¶ a la lasagne (zamiast p³atów makaronu domowe placki tortilla) z warzywami (broku³y, fasola, kukurydza, domowy sos pomidorowy i co¶ tam jeszcze by³o) i fet±

III nieca³a szklanka kefiru i du¿y kawa³ (nie przesadzam ) cukiniowego ciasta czekoladowego (pe³noziarnistego) - uwielbiam je

IV ryba po grecku (chyba tilapia), z marchewk±, cebulk± sma¿on± - no wiecie


Ogólnie zaznaczê, ¿e porcje s± naprawdê du¿e, najadam siê, czasem mo¿e za bardzo .

Ale zale¿y mi, by odzyskaæ @ i kilka kg, które zgubi³am jaki¶ czas temu.

Proszê ¶licznie o ocenkê.





Aaa... I jeszcze jedno pytanie - przy jakiej warto¶ci BMI mo¿na liczyæ na okres? Podejrzewam, ¿e minimalne 18,5 to jednak mo¿e byæ za ma³o?
Niestety, ale nie pamiêtam przy jakiej wadze go straci³am.
__________________
Back to black.

yoka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-28, 20:51   #989
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R
  1. jajo na twardo, 2 kromki razowca z mas³em, szprotami w oleju, pomidorem, ogórkiem, kie³kami rzodkiewki
  2. kie³baska cielêca na zimno, 1/2 jab³ka
  3. 2 ma³e pulpety w sosie pomidorowym, surówka z pora i marchwi i ¶mietany, 2 ziemniaki, koperek, zio³a, 2 piwa z sokiem imbirowym
  4. kilka szprotek w oleju...




2h marszu...
ocenicie mnie?
Irish lady 28 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-28, 21:14   #990
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie
 
Avatar aniolbezskrzydel89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: ¦l±sk (Tarnowskie Góry)
Wiadomo¶ci: 1 177
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez blax5 Poka¿ wiadomo¶æ
Wielkie dziêki. W weekendy staram siê jak mogê urozmaiciæ posi³ki po szybkim jedzeniu w tygodniu

A co do okresu.. Ruch ma na prawdê a¿ tak wielkie znacznie? Lekkie æwiczenia i aktywno¶æ dla podtrzymania kondycji (u osoby, która ma prawid³owe BMI oczywi¶cie (!)) chyba mog± dzia³aæ negatywnie w tym temacie? Czy siê mylê?
To ja siê wypowiem- czê¶ciowo na podstawie do¶wiadczenia, czê¶ciowo w oparciu o wiedzê, któr± posiadam (jestem nauczycielem Naturalnych metod rozpoznawania p³odno¶ci /NPR/ i ¿eby tym nauczycielem zostaæ i mieæ uprawnienia do nauczania metody, musia³am zdaæ "ogólnopolski" egzamin przed komisj±, w której sk³adzie by³ m.in. specjalista z ginekologii i po³o¿nictwa, wiêc tak nieskromnie mogê powiedzieæ, ¿e mam trochê wiêksz± ni¿ przeciêtny Kowalski wiedzê na temat dzia³ania hormonów i czynników, które na uk³ad endokrynny wp³ywaj±), na temat tej zale¿no¶ci miêdzy aktywno¶ci± fizyczn± a @ (krótko, bo to temat rzeka i najlepiej wszystko konsultowaæ z w³asnym lekarzem). Najpierw odpowiem na pytanie: TAK, przy wtórnym braku miesi±czki nawet lekka aktywno¶æ mo¿e powodowaæ, ¿e nie odzyskamy cyklu o prawid³owym przebiegu. I tu z do¶wiadczeñ na "w³asnej skórze": odzyska³am okres w zesz³ym roku na prze³omie sierpnia i wrze¶nia, czyli po prawie pó³ roku ca³kowitego (!!!) zaprzestania æwiczeñ i po 5 miesi±cach "posiadania" BMI na poziomie ~20- mój ruch to by³y jedynie codzienne czynno¶ci, typu doj¶cie na autobus, przej¶cie na uczelniê, czasem zakupy, spacer. I cieszy³am siê nim regularnie, co mniej wiêcej 30 dni a¿ do kwietnia tego roku, kiedy to znowu zaczê³am æwiczyæ- dalej mia³am BMI 20, ale pomy¶la³am sobie: "A, co mi tam, mam dobre BMI, odzyska³am okres, jem odpowiednio i zdrowo- na wiosnê poprawiê sobie kondycjê". Dorzuci³am trochê kcal (odpowiednio do tego, ile spala³am, ¿eby nie chudn±æ!) i æwiczy³am... Mija³ 30 dzieñ, 35, dochodzi³ prawie 40 dzieñ cyklu- a miesi±czki ni widu, ni s³ychu. Ca³y czas w pierwszej fazie niskich temperatur (faza estrogenowa), ¿adnej zwy¿ki (kiedy temp. siê podwy¿sza oznacza to, ¿e odby³a siê owulacja i jeste¶my w fazie progesteronowej, po której nastêpuje z³uszczenie wy¶ció³ki macicy i krwawienie, czyli menstruacja). 40 dzieñ cyklu i ZNOWU organizm nie potrafi ruszyæ z @? Postanowi³am: z dnia na dzieñ znowu ca³kowicie przesta³am æwiczyæ. I co? nieca³e 20 dni pó¼niej ból owulacyjny, temperatura posz³a do góry, kilkana¶cie dni i w 70 dniu cyklu (!) dosta³am @. Tak oto sport wp³ywa na nasz uk³ad hormonalny (a to tylko maleñki przyk³adzik spo¶ród ca³ego mnóstwa, którymi mo¿na by sypaæ). Wiêc je¶li jeszcze kto¶ dalej siê dziwi, ¿e choæ zdrowo siê od¿ywia, ma prawid³ow± wagê i j± trzyma i æwiczy rekreacyjnie, "tak o", a nie dla utraty kilogramów, i mimo to nie miesi±czkuje, to niech przestanie siê dziwiæ, tylko od³o¿y aktywno¶æ fizyczn±. Pójdzie do lekarza, robi badania (!!!!!!!), przestanie siê spinaæ i tropiæ ka¿dy gram t³uszczu (przypomnê tylko, ¿e np. osoby æwicz±ce regularnie mog± mieæ wska¼nik BMI nawet powy¿ej normy a mimo to byæ bardzo szczup³ymi i mieæ skrajnie niski jak na kobietê % tkanki t³uszczowej w organizmie- kilogram miê¶ni jest kilkukrotnie mniejszy, je¶li chodzi o objêto¶æ, ni¿ kilogram t³uszczu) i zacznie dbaæ o siebie, ale nie w takim sensie, jaki proponuje nam ten ¶wiat, ale naprawdê zatroszczy siê o swoje zdrowie. Bo organizm dojrza³ej fizycznie kobiety, który nie miesi±czkuje naturalnie NIE MO¯E BYÆ ZDROWY, bo w³a¶nie cykliczno¶æ naszej p³odno¶ci jest objawem zdrowia! Ka¿dy robi co chce, ale je¶li wolimy æwiczyæ, wygl±daæ superpiêknieszczup³ofit i byæ bezp³odne, to proszê bardzo- na ¿yczenie. Tylko pamiêtajmy, ¿e po czasie, kiedy ta p³odno¶æ bêdzie bardzo przez nas "chciana", mo¿e ju¿ po prostu nie wróciæ.
Nie chcê nikogo straszyæ- daleka jestem od tego, ale widzê, ¿e to nie s± wyizolowane, pojedyncze przypadki. W ¿adnej poprzedniej dekadzie nie odnotowywano a¿ takiej ilo¶ci problemów hormonalnych u kobiet (oczywi¶cie powodem jest nie tylko odchudzanie czy sport, tych czynników jest znacznie wiêcej i s± bardzo rozleg³e), jak obecnie. Tylko w wiêkszo¶ci przypadków krzywdê robimy sobie na w³asne ¿yczenie, bardzo nieraz ¶wiadomie.
Przepraszam za wielgachny post i mo¿e do¶æ dosadny momentami ton, ale chcia³am troszkê wspomnieæ na temat, który aktualnie w w±tku kwitnie, a który mi samej nie jest obcy, jak ju¿ wy¿ej napisa³am.
Przy okazji BARDZO POLECAM ten artyku³. W³a¶ciwie ca³ego bloga. Kobita ma niesamowit± widzê i mo¿na znale¼æ tam trochê info o zale¿no¶ciach miêdzy od¿ywianiem, sportem, dietami i funkcjonowaniem naszego organizmu, w tym oddzia³ywaniu na hormony.

Na koniec: ¶ciskam zarówno wszystkie walcz±ce o @, jak i te, które mog± siê nim cieszyæ; wszystkie, które mo¿e ju¿ psychikê maj± zdrow±, ale cia³o choruje i te, u których kuleje jedno i drugie- bardzo mocno trzymam za wszystkie z was kciuki i mam nadziejê, ¿e nie braknie wam si³, ¿eby walczyæ o to, co naprawdê wa¿ne- o siebie, swoje ¿ycie i zdrowie.
__________________
RUN faster - EAT better - SLEEP longer -TRY harder - AIM higher - LOVE more
day by day
GET HAPPIER!


Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dó³ + wyci±gi

Edytowane przez aniolbezskrzydel89
Czas edycji: 2013-09-28 o 21:24
aniolbezskrzydel89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:13.