Jaki ciepły kraj polecacie na grudniową podróż??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-15, 19:40   #1
yasou
Raczkowanie
 
Avatar yasou
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 51

Jaki ciepły kraj polecacie na grudniową podróż???


W tym roku jeszcze nigdzie nie wyjeżdżaliśmy z moim TŻ, gdyż w listopadzie bierzemy ślub i dopiero po tym chcielibyśmy gdzieś wyjechać. Jakie ciepłe miejsca możecie polecić na grudniową podróż, tak na prawdę to poślubną??? Zaczęłam się rozglądać juz troszkę Dominikana, Mauritius, Cypr ale ceny są dość wygórowane.
yasou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-15, 19:50   #2
Eska88
Rozeznanie
 
Avatar Eska88
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 681
GG do Eska88
Dot.: Jaki ciepły kraj polecacie na grudniową podróż???

Ja bylam w Grecji, Bułgarii i Chorwacji jelsi chodzi o cieple kraje i zdecydowanie polecam Chorwacje...tam jest przecudownie !!!
Eska88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-15, 21:01   #3
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: Jaki ciepły kraj polecacie na grudniową podróż???

oj tak!! Chorwacja to cudenko!!

poza tym kazdy cieply kraj jest fajny wazne zeby bylo cieplo
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-16, 11:11   #4
yasou
Raczkowanie
 
Avatar yasou
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 51
Dot.: Jaki ciepły kraj polecacie na grudniową podróż???

Ja tez juz kilka cieplych krajów zwiedziłam ale chodzi mi o termin grudniowy a więć odpada Grecja, Chorwacja, nawet Hiszpania........
yasou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-16, 11:17   #5
Lagaffe
Raczkowanie
 
Avatar Lagaffe
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Paryż
Wiadomości: 82
Dot.: Jaki ciepły kraj polecacie na grudniową podróż???

Faktycznie. Może Chorwacja jest ciepłym krajem, ale raczej nie w grudniu W grudniu najlepiej odwiedzić jakieś tropikalne miejsce, gdzie akurat jest pora sucha.

Przykładowo Karaiby. Ja na swoja podróż poślubną poleciałem własnie tam, na jedną z malutkich wysepek (nie żałowałem). Jeśli szukasz czegoś niedrogiego, to rozejrzyj się za ofertami z Dominikany, Kuby, albo Isla Margarita.

Piszesz, że patrzyłaś na Mauritius. Zerknij tez na Malediwy (to "żelazne" miejsce na podróż poślubną). Z kierunków wschodnich, możesz rozważyć Sri Lankę albo Tajlandię.

Jeśli idzie o coś blizej Europy -- popatrz na Wyspy Kanaryjskie. W grudniu jest tam ciut chłodniej niż latem, ale wciąż całkiem ciepło.

Powodzenia w szukaniu!
Lagaffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-17, 12:09   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jaki ciepły kraj polecacie na grudniową podróż???

Teneryfa.
ceny niestety sa wysokie i trzeba sie z tym liczyc w koncu 25 stopni w grudniu musza troche kosztowac.
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 08:54   #7
izabelix
Raczkowanie
 
Avatar izabelix
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: cracovie
Wiadomości: 30
Dot.: Jaki ciepły kraj polecacie na grudniową podróż???

wyjazd do ciepłych krajów najlepiej organizować samemu bawiłam się ostatnio wyszukiwarką i wyszło mi że pobyt dla dwójki dorosłych z dzieckiem na mauritiusie z biura podróży to ok 20tys złotych, jeśli bilety kupi się samemu i znajdzie sobie hotel cena schodzi do około 10tys.
ja tylko raz leciałam z biura podróży na kretę i był to raz ostatni gdyż za tydzień pobytu miałabym dwa gdybym rezerwowała wszystko sama)
izabelix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-31, 11:11   #8
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Jaki ciepły kraj polecacie na grudniową podróż???

A czemu nie Egipt? Ja byłam w Egipcie własnie w grudniu i o 9-tej rano był już taki upał, że wszyscy chodzili w szortach i bluzeczkach na ramiączkach. Dodam, że byłam w Hurghadzie.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 22:05   #9
telbuh
Wtajemniczenie
 
Avatar telbuh
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 038
Dot.: Jaki ciepły kraj polecacie na grudniową podróż???

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
A czemu nie Egipt? Ja byłam w Egipcie własnie w grudniu i o 9-tej rano był już taki upał, że wszyscy chodzili w szortach i bluzeczkach na ramiączkach. Dodam, że byłam w Hurghadzie.
Mogłabyś coś więcej napisać o pogodzie w Egipcie i ogólnie o tym kraju? Lecę już 01.12 i nie wiem, na co się szykować. Jak na początku byłam zachwycona to teraz się troszkę obawiam
__________________
http://www.pustamiska.pl
telbuh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 22:45   #10
jomico
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 17
Dot.: Jaki ciepły kraj polecacie na grudniową podróż???

zdecydowanie Dominikana bylam, jest super zwłaszcza, że ceny na grudzień są baaardzo atrakcyjne.. za mniej niz 1100 EUR, a kurs jest bardzo korzystny mozesz miec super wyjazd all inclusive z Berlina np.. co sadzisz?

w razie pytań pisz na maila lub gg
jomico jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 09:18   #11
Helga20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 330
Dot.: Jaki ciepły kraj polecacie na grudniową podróż???

Może Australia?Będziecie chodzić po plaży w stroju Mikołaja
Helga20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-01, 18:14   #12
yasou
Raczkowanie
 
Avatar yasou
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 51
Dot.: Jaki ciepły kraj polecacie na grudniową podróż???

Cytat:
Napisane przez jomico Pokaż wiadomość
zdecydowanie Dominikana bylam, jest super zwłaszcza, że ceny na grudzień są baaardzo atrakcyjne.. za mniej niz 1100 EUR, a kurs jest bardzo korzystny mozesz miec super wyjazd all inclusive z Berlina np.. co sadzisz?

w razie pytań pisz na maila lub gg
Też zastanawiałam się nad Dominkaną jednakże ceny chyba zbyt wysokie jak dla nas. Na razie zajęliśmy się ślubem i weselem, i chyba skończy się na last minute. Zobaczymy na początku grudnia jak będzie wyglądała sytuacja, może uda nam się cos atrakcyjnego znaleźć.
dzięki
yasou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 18:17   #13
yasou
Raczkowanie
 
Avatar yasou
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 51
Dot.: Jaki ciepły kraj polecacie na grudniową podróż???

Cytat:
Napisane przez Helga20 Pokaż wiadomość
Może Australia?Będziecie chodzić po plaży w stroju Mikołaja
Nawet mysleliśmy o Australii ale trzeba by wtedy zrezygnować z wesela a tego by chyba moja rodzina nie przetrawiła
yasou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 19:16   #14
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Jaki ciepły kraj polecacie na grudniową podróż???

Chyba zostaje Egipt... pogoda i nie super drogo

Ale ja na Waszym miejscu postawiłabym się rodzinie i pojechała do Australii czy na MAuritius - to coś na całe życie, cudowna przygoda, a wesele to tylko szopka dla rodziny
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 22:10   #15
jomico
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 17
Dot.: Jaki ciepły kraj polecacie na grudniową podróż???

jesli możesz podaj to siebie maila lub napisz do mnie, na grudzień można znaleźć oferte za 4 000 PLN 2 tygodnie all inclusive.. wylot z Lipska lub Berlina.. a jeśli nie to może Tajlandia? też z Niemiec i niedrogo?
jomico jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 21:06   #16
yasou
Raczkowanie
 
Avatar yasou
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 51
Dot.: Jaki ciepły kraj polecacie na grudniową podróż???

Ostatnio zaciekawiła mnie Sri Lanka, drogo ale kto wie??? Sama nie wiem czy lepiej szukać last minute w biurze podróży czy coś samemu organizowac, z jednej strony miło i można wtedy wybrac miejsce, hotel i dogodny termin ale jednak trzebaby dojechać np. do Berlina...
yasou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 21:09   #17
yasou
Raczkowanie
 
Avatar yasou
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 51
Dot.: Jaki ciepły kraj polecacie na grudniową podróż???

Mój mail yasou@o2.pl
yasou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 13:41   #18
bienioka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Öhringen
Wiadomości: 530
Dot.: Jaki ciepły kraj polecacie na grudniową podróż???

moze lepiej napisz jaka kwota wchodzi w twoim wypadku w gre. o europie w grudniu nawet nei mysl. wyspy kanaryjskie??? coz...niby cieplej...ale tez nie bardzo cieplo. bylam na stypendium na teneryfie w semestrze zimowym. wiem jak jest. cieplo, czasami moglam chodzic w krotkim rekawku, czasami jednak owijalam sie szalem... wiart od oceanu jest niemilosierny, woda zimna.

najlepszym rozwiazaniem na grudzien sa kraje lezące przy rowniku, badz skrajnie na poludnie od roznika (RPA, Australia...). te drugie jednak sa baardzo drogie (ze wzgledu na daleki lot).

optymalnym wyjsciem z sytuacji bylaby dominikana. bylam tam na poszatku roku - pogoda rewelacyjna,palny, bachata... czy drogo?? drozej niz europa (bo lot daleki), ale jak na tak daleki cel - jedno z najtanszych miejsc. kuba troszke drozsza, meksyk jeszcze drozszy...

....a moze nie na zachod lecz na wschodz?? sri lanka!!! dosc tania (nawet troszke tansza od dominikany).nie ma jednak rajskich plaz, jest za to bogata kultura i wiele do zwiedzania.

....a moze na poludnie??? kenia!!! tez w poroznywalnej cenie. plaze ladne, nie rajskie ale ladne. za to sa zyrafy, lwy i zebry....

najwazniejsze to, zebys napisala ile jestescie z stanie na ta podroz przeznaczyc pieniedzy. napisz, a pomoge ci cos wybrac.
aaa. czy jestescie w stanie leciec z jakiegos niemieckiego lotniska?? prawie kazda podroz tansza.

w ostatecznosci na grudniowa podroz polecam egipt. najtanszy a pogoda tez lepsza niz ta w europie.

Edytowane przez bienioka
Czas edycji: 2007-11-08 o 09:40
bienioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 13:30   #19
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Jaki ciepły kraj polecacie na grudniową podróż???

Cytat:
Napisane przez telbuh Pokaż wiadomość
Mogłabyś coś więcej napisać o pogodzie w Egipcie i ogólnie o tym kraju? Lecę już 01.12 i nie wiem, na co się szykować. Jak na początku byłam zachwycona to teraz się troszkę obawiam
Tak na szybko. Byłam 2 lata temu w Hurghadzie na wyjeździe służbowym. Pogoda rewelacyjna - po śniadaniu wychodziło sie od razu w sam upał. Tyle, że noce są zimne i jak wieczorami siadywalismy z ludźmi na zewnątrz, to w przeciągu pół godziny temperatura potrafiła lecieć na łeb na szyję.

W Hurghadzie można zobaczyć wyraźny podział na dzielnice eleganckie, z hotelami, sklepami, itp. oraz te biedniejsze czy typowo handlowe. Po ulicach kręcą się policjanci, również w cywilu, obowiązkowo uzbrojeni. Dziwnie mi się zrobiło, jak wchodząc do McDonalda widziałam 2 panów z karabinami...

Ludzie na ulicy zaczepiają, ale ja mogłam bez obawy chodzić po mieście, ponieważ zaczepki są głownie słowne typu "Hello", "Where are you from", itp. Nikt mnie nie chwytał za rękę ani nie wciągał do podejrzanych spelunek, bo na ulicach kręci sie tylu policjantów, że wystarczyłoby krzyknąć i zaraz pojawiłoby się kilku. Oni bardzo pilnują, żeby miejscowi nie zaczepiali turystów. Odradzam jednak samotne chodzenie po peryferiach i wchodzenie samemu do podejrzanych sklepików gdzieś na uboczu - ale to tak samo jak w Polsce.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-28, 19:14   #20
yasou
Raczkowanie
 
Avatar yasou
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 51
Dot.: Jaki ciepły kraj polecacie na grudniową podróż???

Chyba troszkę byłam zapracowana i może też ciut przez wrażenia po ślubie i po podróży poślubnej zapomniałam się podzielić wrażeniami.
Po długich poszukiwaniach fajnego miejsca na podróż poślubną wybraliśmy Teneryfę. Piękna zielona wyspa z dreszczykiem emocji, bo wulkan wg wszelkich prawdopodobieństw powienien znów wybuchnąć.
Polecam zwolennikom zieleni i ciepłęgo ale nie gorącego klimatu. we wrześniu temp ok 20-25 stop C, woda chłodniejsza ale da się kąpać. W listopadzie i grudniu ceny są znośne można znaleźć hotel 4* na 2tyg za 2000-2400 z dwoma posiłkamiPolecam gorąco.
Zwolennikom ciszy, spokoju i mniejszej liczby turystów polecam uroczą wysepkę niedaleko Teneryfy- Gomerę.
yasou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 15:53   #21
edipig
Raczkowanie
 
Avatar edipig
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 132
Dot.: Jaki ciepły kraj polecacie na grudniową podróż???

Polecam Sri Lanke W grudniu ocean jest piekny i przejrzysty i nie ma pory monsunowej
edipig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 09:28   #22
mmk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 272
Dot.: Jaki ciepły kraj polecacie na grudniową podróż???

Ja byłam z rodzinka w styczniu na Cabo Verde (Wyspy Zielonego Przylądka) - nie było upalnie, za to trochę wietrznie, temp. ok. 23-25 st., ale za tą ciszą, pustą plażą, szumem fal tęsknię do dziś - nic nie zastąpi tego co tam było z typowymi kurortami typu Egipt, Turcja.
Za 4-osobową rodzinę zapłaciłam 12000 (hotel 5*), ale to było 2 lata temu, nie wiem jakie są dziś ceny.
Bylismy też z mężem w Izraelu i Jordanii (wycieczka objazdowa) w listopadzie i było przyjemnie ciepło - bez upałów, ale na krótki rękaw.
Pozdrawiam
mmk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 15:40   #23
malaaa91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 63
Dot.: Jaki ciepły kraj polecacie na grudniową podróż???

W zimowe miesiące wszystkim spragnionym słońca polecam przede wszystkim Meksyk, dokładniej playa del carmen. Można zwiedzić wiele zabytków, dodatkowo cudowne plaże, wspaniali ludzie i hotele na wysokim poziomie. Mój najlepszy wyazd, dawno tak nie odpoczęłam

W lutym byłam też w innych pięknych miejscach tj. Brazylia, Sri Lanka, Teneryfa, Fuerteventura i Lanzarotte. Tu też hotele są ładne a ludzie przemili. Jest co pozwiedzać, tylko na Teneryfie problemem mogą być plaże... większość jest kamienista. Z kolei na kanarach można wyporzyczyć auto i poziwedzać coś na własną ręke. W Ameryce południowej czy w Azji jest to raczej nieodpowiedzialne i nie polecam tego Ale tak jak mówie, mnie urzekł Meksyk, niestety jest to bardzo droga impreza. Kanary czy Egipt zimą są zdecydowanie bardziej ekonomiczne
malaaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 20:55   #24
preeetylittleliar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki ciepły kraj polecacie na grudniową podróż???

Cytat:
Napisane przez mmk Pokaż wiadomość
Ja byłam z rodzinka w styczniu na Cabo Verde (Wyspy Zielonego Przylądka) - nie było upalnie, za to trochę wietrznie, temp. ok. 23-25 st., ale za tą ciszą, pustą plażą, szumem fal tęsknię do dziś - nic nie zastąpi tego co tam było z typowymi kurortami typu Egipt, Turcja.
Za 4-osobową rodzinę zapłaciłam 12000 (hotel 5*), ale to było 2 lata temu, nie wiem jakie są dziś ceny.
Bylismy też z mężem w Izraelu i Jordanii (wycieczka objazdowa) w listopadzie i było przyjemnie ciepło - bez upałów, ale na krótki rękaw.
Pozdrawiam
Witam mmk, mam pytanie a propos cabo verde. chce sie tam wybrac, ale zastanawiam sie czy lepiej przez biuro podrozy czy samemu zorganizowac sobie wyprawe. Wy lecieliscie przez biuro? Jakie mniej wiecej koszta na 1 osobe? dziekuje z gory, pozdrawiam aaaa i jeszcze najwazniejsze - LOT. Z Polski czy z innego kraju?
preeetylittleliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:33.