przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2003-08-21, 23:56   #61
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: baaardzo przetłuszczające się włosy...

milutka! ty nie podciagaj watku,tylko przelec po watkach na temat przetluszczajacych sie wlosow, napewno cosik znajdziesz.
w aptekach tez maja kuracje dla przetluszczajacych sie wlosow. trzeba znalezc tez przyczyne, i ja leczyc. o tym juz kiedys pisalam
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-09-04, 09:51   #62
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
oduczanie wlosow przetluszczania sie

Kilka lat temu mylam wlosy co 3 dni. Pozniej stwierdzilam, ze tego trzeciego nie wygladaja juz rewelacyjnie i ze to obciach i zaczelam myc co 2 dni.
Szybko konieczne stalo sie codzienne mycie i to wieczorem, zeby jakos przetrwac nastepny dzien z puszysta fryzura... Pewnie nie jedna z Was moglaby sie pod tym podpisac.
Teraz myje je co 2 dni, ale postanowilam sie zawziac i oduczyc tego moje wlosy! I myc jednak co 3, bo im dluzsze wlosy, tym bardziej klopotliwe i czasochlonne jest to cale mycie, plukanie, trzymanie odzywki, suszenie na powietrzu...

Slyszalam rozne opinie, czytalam o tym rowniez tutaj na Wizazu. Jedni twierdza, ze to da sie zrobic, inni, ze to nieskuteczne, a nawet szkodliwe.
Ja dam swoim wlosom 2 miesiace. Dzis jest trzeci dzien od umycia i moje wlosy wygladaja srednio, ale nie tragicznie

Zobaczymy, co z tego bedzie! Moze i ktoras z Was sie na to skusi?

Aha i lepiej uzywac polskich ziolowych szamponow, albo szarego mydla, bo po tych wszystkich Elseve itd. to dluzej, jak jeden dzien sie nie wytrzyma bez kolejnego mycia (niezla kase z tego maja).

Pozdrawiam, Kamila
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-09-04, 09:51   #63
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
oduczanie wlosow przetluszczania sie

Kilka lat temu mylam wlosy co 3 dni. Pozniej stwierdzilam, ze tego trzeciego nie wygladaja juz rewelacyjnie i ze to obciach i zaczelam myc co 2 dni.
Szybko konieczne stalo sie codzienne mycie i to wieczorem, zeby jakos przetrwac nastepny dzien z puszysta fryzura... Pewnie nie jedna z Was moglaby sie pod tym podpisac.
Teraz myje je co 2 dni, ale postanowilam sie zawziac i oduczyc tego moje wlosy! I myc jednak co 3, bo im dluzsze wlosy, tym bardziej klopotliwe i czasochlonne jest to cale mycie, plukanie, trzymanie odzywki, suszenie na powietrzu...

Slyszalam rozne opinie, czytalam o tym rowniez tutaj na Wizazu. Jedni twierdza, ze to da sie zrobic, inni, ze to nieskuteczne, a nawet szkodliwe.
Ja dam swoim wlosom 2 miesiace. Dzis jest trzeci dzien od umycia i moje wlosy wygladaja srednio, ale nie tragicznie

Zobaczymy, co z tego bedzie! Moze i ktoras z Was sie na to skusi?

Aha i lepiej uzywac polskich ziolowych szamponow, albo szarego mydla, bo po tych wszystkich Elseve itd. to dluzej, jak jeden dzien sie nie wytrzyma bez kolejnego mycia (niezla kase z tego maja).

Pozdrawiam, Kamila
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-09-04, 11:50   #64
Szarada
Zakorzenienie
 
Avatar Szarada
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 5 148
Re: oduczanie wlosow przetluszczania sie

Mam ten sam problem, kiedyś mogłam spokojnie chodzić 3, 4 dni, a teraz musze kategorycznie myć co 2 dni Na trzeci dzien, to już mam paskudztwo na głowie. Masz świętą racje z tymi pięknie pachnącymi szamponami od L'oreala i innych wyciągaczy kasy, postanowiłam całkowicie odrzucić te kuszące pachnidła i kupować wyłącznie bezzapachowe i dermokosmetyczne z apteki (mam teraz Elution Ducray, zasadzam się na Seba-Med).
Szarada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-09-04, 11:50   #65
Szarada
Zakorzenienie
 
Avatar Szarada
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 5 148
Re: oduczanie wlosow przetluszczania sie

Mam ten sam problem, kiedyś mogłam spokojnie chodzić 3, 4 dni, a teraz musze kategorycznie myć co 2 dni Na trzeci dzien, to już mam paskudztwo na głowie. Masz świętą racje z tymi pięknie pachnącymi szamponami od L'oreala i innych wyciągaczy kasy, postanowiłam całkowicie odrzucić te kuszące pachnidła i kupować wyłącznie bezzapachowe i dermokosmetyczne z apteki (mam teraz Elution Ducray, zasadzam się na Seba-Med).
Szarada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-09-04, 12:24   #66
Benita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 108
GG do Benita
Re: oduczanie wlosow przetluszczania sie

oczywiscie włos po opuszczeniu cebulki jest martwy, a cały czas się mowi o odżywianiu włosów. Nie wiem po co odżywiać trupa?
Benita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-09-04, 12:24   #67
Benita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 108
GG do Benita
Re: oduczanie wlosow przetluszczania sie

oczywiscie włos po opuszczeniu cebulki jest martwy, a cały czas się mowi o odżywianiu włosów. Nie wiem po co odżywiać trupa?
Benita jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-09-04, 12:31   #68
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Re: oduczanie wlosow przetluszczania sie

Też nie rozumiem "odżywiania: włosów, które sa martwe - można jakoś poprawić ich strukturę, np. wepchnąć do środka, w te uszkodzone miejsca jakąś ciecz, która tam zastygnie i "zaklajstruje" ten włos, ale z odżywianiem nie ma to nic wspólnego
Ja parę dni temu kupiłam sobie szampon leczniczy z Buska Zdroju leczący łojotokowe zapalenia skóry głowy, ale też zalecany dla włosów przetłuszczającyh się. Musiałam myć kudły codziennie, teraz śmiało wytrzymują dwa dni.
Trochę przydrogi ten szampon - za buteleczkę 130 ml zapłaciłam -ponad 10 zł. Szampon strasznie śmierdzi, jak jakaś siarka piekielna, bo w składzie ma same minerały itp, ale trudno, niech śmierdzi, byle tylko działał
Podobno na przetłuszczające się włosy zalecają też Denorex, ale nie wiem, co to jest
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-09-04, 12:31   #69
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Re: oduczanie wlosow przetluszczania sie

Też nie rozumiem "odżywiania: włosów, które sa martwe - można jakoś poprawić ich strukturę, np. wepchnąć do środka, w te uszkodzone miejsca jakąś ciecz, która tam zastygnie i "zaklajstruje" ten włos, ale z odżywianiem nie ma to nic wspólnego
Ja parę dni temu kupiłam sobie szampon leczniczy z Buska Zdroju leczący łojotokowe zapalenia skóry głowy, ale też zalecany dla włosów przetłuszczającyh się. Musiałam myć kudły codziennie, teraz śmiało wytrzymują dwa dni.
Trochę przydrogi ten szampon - za buteleczkę 130 ml zapłaciłam -ponad 10 zł. Szampon strasznie śmierdzi, jak jakaś siarka piekielna, bo w składzie ma same minerały itp, ale trudno, niech śmierdzi, byle tylko działał
Podobno na przetłuszczające się włosy zalecają też Denorex, ale nie wiem, co to jest
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-09-04, 12:35   #70
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Re: oduczanie wlosow przetluszczania sie

Hmm... odzywianie to jeszcze nie taki najgorszy pomysl, bo nawet tego "trupa" mozna przeciez nawilzyc, wysuszyc, wygladzic, poszarpac. Ale moim zdaniem do wygladzenia i nawilzenia wlosow to wytarcza: ocet do plukania i oliwa z oliwek.
No ale to nie prezentuje sie olsniewajaco na polce w lazience, nie kusi zapachami i kolorami...

pozdrawiam, Kamila
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-09-04, 12:35   #71
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Re: oduczanie wlosow przetluszczania sie

Hmm... odzywianie to jeszcze nie taki najgorszy pomysl, bo nawet tego "trupa" mozna przeciez nawilzyc, wysuszyc, wygladzic, poszarpac. Ale moim zdaniem do wygladzenia i nawilzenia wlosow to wytarcza: ocet do plukania i oliwa z oliwek.
No ale to nie prezentuje sie olsniewajaco na polce w lazience, nie kusi zapachami i kolorami...

pozdrawiam, Kamila
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-09-04, 13:28   #72
kasbie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 39
Re: oduczanie wlosow przetluszczania sie

A jak używać tej oliwy z oliwek, bo mam przesuszone włosy i potrzebują nawilżenia. Używam różnych odżywek, ale jakoś nie widzę efektu.
Pozdrawiam.
kasbie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-09-04, 13:28   #73
kasbie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 39
Re: oduczanie wlosow przetluszczania sie

A jak używać tej oliwy z oliwek, bo mam przesuszone włosy i potrzebują nawilżenia. Używam różnych odżywek, ale jakoś nie widzę efektu.
Pozdrawiam.
kasbie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-09-04, 14:07   #74
Szarada
Zakorzenienie
 
Avatar Szarada
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 5 148
Re: oduczanie wlosow przetluszczania sie

Przyłączam się do pytania, jaka to ma być oliwka i jak jej używać ? A jak octu używać ? Pewnie śmierdzą po nim włosy, co ?
Szarada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-09-04, 14:07   #75
Szarada
Zakorzenienie
 
Avatar Szarada
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 5 148
Re: oduczanie wlosow przetluszczania sie

Przyłączam się do pytania, jaka to ma być oliwka i jak jej używać ? A jak octu używać ? Pewnie śmierdzą po nim włosy, co ?
Szarada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-09-04, 14:29   #76
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
zmiana tematu na - odzywki ;))

Oliwa z oliwek, dobrej jakosci, najlepiej z pierwszego tloczenia na zimno.
1/3 szkanli oliwy podgrzewasz, nakladasz na wlosy i skore glowy, dokladnie wmasowujesz. Trzeba owinac folia i recznikiem, dla utrzymania ciepla. Najlepiej zrobic to wieczorem, zostawic na noc i rano umyc wlosy. Jesli nie myjesz wlosow rano, to mozna jakis inny rytm wymyslec, ale ta oliwa musi pobyc we wlosach pare godzin

Zadna odzywka chemiczna nie daje takiego efektu!
Na dodatek nie przetluszcza wlosow i moze byc stosowana do kazdego ich rodzaju.

Pozdrawia goraco, Kamila
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-09-04, 14:29   #77
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
zmiana tematu na - odzywki ;))

Oliwa z oliwek, dobrej jakosci, najlepiej z pierwszego tloczenia na zimno.
1/3 szkanli oliwy podgrzewasz, nakladasz na wlosy i skore glowy, dokladnie wmasowujesz. Trzeba owinac folia i recznikiem, dla utrzymania ciepla. Najlepiej zrobic to wieczorem, zostawic na noc i rano umyc wlosy. Jesli nie myjesz wlosow rano, to mozna jakis inny rytm wymyslec, ale ta oliwa musi pobyc we wlosach pare godzin

Zadna odzywka chemiczna nie daje takiego efektu!
Na dodatek nie przetluszcza wlosow i moze byc stosowana do kazdego ich rodzaju.

Pozdrawia goraco, Kamila
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-09-04, 14:49   #78
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: zmiana tematu na - odzywki ;))

A ten ocet do płukania? Jak go stosować?
joannea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-09-04, 14:49   #79
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: zmiana tematu na - odzywki ;))

A ten ocet do płukania? Jak go stosować?
joannea jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-09-04, 15:24   #80
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121
Re: zmiana tematu na - odzywki ;))

dziewuszki ja myje włoski codziennie! Już tak sie przyzwyczaily ze na drugi dzien nie moge na nie patrzec jesli nie umyje!
trudno..
__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-09-04, 15:24   #81
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121
Re: zmiana tematu na - odzywki ;))

dziewuszki ja myje włoski codziennie! Już tak sie przyzwyczaily ze na drugi dzien nie moge na nie patrzec jesli nie umyje!
trudno..
__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-09-04, 18:32   #82
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: zmiana tematu na - odzywki ;))


musze sie wtrącic!!
jak to ocet? przeciez to chemia! no chyba ze owocowy lub sok z cytryny!
a jezeli chodzi o oliwke i podobne mikstury, to juz kiedys pisalam ze nie nadaje sie do kazdego wlosa, np. nie do suchego, czy potraktowanego chemia!
i kto wam powiedzial ze wlos opuszcza cebulke i jest martwy?
na powierzchni jest poprostu w formie zrogowacialej czyli stałej, po to m.inn. zebyscie mogly z nimi wydziwiac!
jak jest dobrze traktowany(nie tylko dobrymi srodkami a raczej odpowiednimi,)nie szarpany byle jakim czesadłem,nie tarty po myciu jak papierem sciernym w formie recznika(bo powinno sie odciskac nadmiar wody w recznik)to wtedy widac jak pieknie lsni, jaki jest sprezysty!
a co bo tych rzekomo beznadziejnych pieknie pachnacych srodkow, ze niby drogie i ze fryzjerzy naciagaja, albo reklamy... te smierdzidla o ktorych piszecie wcale nie sa tansze! co tez piszecie!...ja tam wole aby moje wlosy pachnialy jakims pieknym owocowym aromatem niz sosem winegret(oliwa i ocet)bo to lubie tylko z pomidorkami i salatka!
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-09-04, 18:32   #83
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: zmiana tematu na - odzywki ;))


musze sie wtrącic!!
jak to ocet? przeciez to chemia! no chyba ze owocowy lub sok z cytryny!
a jezeli chodzi o oliwke i podobne mikstury, to juz kiedys pisalam ze nie nadaje sie do kazdego wlosa, np. nie do suchego, czy potraktowanego chemia!
i kto wam powiedzial ze wlos opuszcza cebulke i jest martwy?
na powierzchni jest poprostu w formie zrogowacialej czyli stałej, po to m.inn. zebyscie mogly z nimi wydziwiac!
jak jest dobrze traktowany(nie tylko dobrymi srodkami a raczej odpowiednimi,)nie szarpany byle jakim czesadłem,nie tarty po myciu jak papierem sciernym w formie recznika(bo powinno sie odciskac nadmiar wody w recznik)to wtedy widac jak pieknie lsni, jaki jest sprezysty!
a co bo tych rzekomo beznadziejnych pieknie pachnacych srodkow, ze niby drogie i ze fryzjerzy naciagaja, albo reklamy... te smierdzidla o ktorych piszecie wcale nie sa tansze! co tez piszecie!...ja tam wole aby moje wlosy pachnialy jakims pieknym owocowym aromatem niz sosem winegret(oliwa i ocet)bo to lubie tylko z pomidorkami i salatka!
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-09-11, 08:19   #84
kobjo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2
Farbowane i przetłuszczające się

Witam!!
Takie właśnie są moje włosy,do tego cienkie i delikatne
Czy szampon do włosów farbowanych będzie odpowiedni do takiego typu włosów? Czy nie bedzie ich dodatkowo natłuszczał?
Pozdrawiam
kobjo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-09-11, 08:19   #85
kobjo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2
Farbowane i przetłuszczające się

Witam!!
Takie właśnie są moje włosy,do tego cienkie i delikatne
Czy szampon do włosów farbowanych będzie odpowiedni do takiego typu włosów? Czy nie bedzie ich dodatkowo natłuszczał?
Pozdrawiam
kobjo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-09-12, 16:50   #86
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Farbowane i przetłuszczające się

z tego co wiem to szampon jest srodkiem myjacym
jezeli masz problem z przetłuszczającymi włoskami to poczytaj na tej stronie tym problemie i jak sobie nim radzic, mysle ze cos znajdziesz.
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-09-12, 16:50   #87
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Farbowane i przetłuszczające się

z tego co wiem to szampon jest srodkiem myjacym
jezeli masz problem z przetłuszczającymi włoskami to poczytaj na tej stronie tym problemie i jak sobie nim radzic, mysle ze cos znajdziesz.
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-10-30, 09:04   #88
anyszk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 3
Słabe przetłuszczające sie włosy

Mam strasznie slabe wlosy tzn nie sa one cienkie za to strasznie sie przetluszczaja - mimo ze myje je codziennie - nawet po myciu sa takie "przychlapniete" ulozyc jakakolwiek fryzure graniczy z cudem sama nie wiem co mam z nimi zrobic. Wlosy mam dlugosci do ramion moze troszke krotsze. Nie moge na siebie juz patrzec. Co ja mam zrobic. A do tego wszystkiego strasznie mi wypadaja wlosy((
anyszk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-10-30, 09:26   #89
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: Błagam o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anyszku a nie myslałas o tym, zeby je troche wzmocnic i troszke sciąć ? podciąć ? jakich uzywasz kosmetyków do pielegnacji/stylizacji ? moze tu popełniasz jakis błąd, co ? ile masz lat ?- przepraszam, ze o to pytam, ale jak ja byłam " taka mała= znaczy jak miałam "nascie lat" to mi sie kudły tłusciły niezmiernie i tez miałam ich dosc..wiec ? moze to nie tylko kwestia estetyki, ale zdrowotna ( hormony) ? jak było wczesniej ? lepiej ? masz problemy z cerą ( trądzik, etc.. ) ?


no, to tyle pytan ode mnie, a teraz zbieraj pupe w troki i odpowiadaj waćpanna

całuski
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-11-01, 00:28   #90
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Błagam o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mozesz zrobic trwałą podnoszącą włosy u nasady, czyli podnoszącą od skóry.Ułatwi Ci to układanie wlosow.O przetłuszczajacych włosach na tej stronie znajdzieszwyczepjące info
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-29 21:41:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:55.