przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2004-12-11, 13:09   #151
gałgan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 32
Suchy szampon - do osób, które używały

Cześć

Mam włosy przetłuszczające się i myję je codziennie, ale wybieram się za granicę, podróż będzie trwała ponad 2 doby i nie będę miała możliwości mycia włosów. Dlatego zastanawiam się nad kupnem suchego szamponu (może pokrzywowy Klorane?).
Jeżeli używałyście suchych szamponów, to błagam napiszcie czy się sprawdzają (wizja paradowania z tłustymi włosami naprawdę mnie przeraża )

gałgan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-11, 19:42   #152
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Suchy szampon - do osób, które używały

suchy szampon pozostawia wlosy bez polysku,i trzeba go barzdo dobrze wyzcesywac najlepiej szczotka z wlosia , nie jest to za bardzo wygodne
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-12, 21:59   #153
MarceLa
Raczkowanie
 
Avatar MarceLa
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 140
GG do MarceLa
Re: Suchy szampon - do osób, które używały

Ja uzywalam, nie jest to dobre na dluzsza mete bo wlosy mimo ze wygladaja ok to nie sa swieze. Poza tym nie polecam brunetka bo widac taki jasny pylek, no chyba ze sie dokladnie przeczesze tak jak pisala to p. Grazynka
__________________
Mój wątek ciuchowy:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=198572

proszę o odp. w moim wątku
MarceLa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-13, 21:58   #154
gałgan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 32
Re: Suchy szampon - do osób, które używały

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi

Dzisiaj kupiłam szampon i lotion Seboradin i mam nadzieję, że pomogą.
gałgan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-01-04, 14:02   #155
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
przetłuszczające sie włosy

Witam, miałam podobny problem, codziennie musiałam myć włosy , a każdy dosłownie szampon powodował przetłuszczanie, włosy były klapniete i bez wyrazuPolecam Ci szampon Garnier Neril, wprawdzie zaczęłam go stosowac ze względu na wypadanie, ale ma on dobroczynny wpływ na skóre głowy, o czym sie przekonałam!!teraz nie ma mowy o przetłuszczaniu. Spróbuj, szamponik dostępny jest w aptekach , kosztuje 15 złotych. Nalezy go wmasowaćwe włoski i w skóre i pozostawic około 5 minut na włoskach , po czym spłukac. U mnie efekty były widoczne juz po piewrwszym zastosowaniu, po kilku było juz super, pozbyłam sie tez łupieżu
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-02-05, 18:08   #156
Wunia
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 22
Tłuste włosy a prostowanie???

Wiem, wiem, wiem - o prostowaniu było już wieeele razy. Przeczytałam już chyba wszystkie wątki na temat prostownic, kosmetyków prostujących itp. Nie znalazłam jednak odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie - jak prostownica wpływa na przetłuszczające się włosy? Bo boję się, że może je lekko "przysuszyć", co pobudzi guczoły i w konsekwncji spowoduje jeszcze większy łojotok

A piszę to wszystko dlatego, że znalazłam zdjęcie fantastycznej "prostowanej" fryzurki, na którą się chyba skuszę... Załączam zdjęcie - może spodoba się komuś jeszcze?
Wunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-02-05, 18:20   #157
justynkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 4
GG do justynkaaa
Re: Tłuste włosy a prostowanie???

hmm ja prostuje wlosy juz dosc dlugo i to co mowisz o pobudzeniu gruczolu i zwiekszeniu sie lojotoku jest prawda po 2 dniach glowa nadaje sie do mycia ... mysle jednak,ze przy dobraniu dobrego szamponu przetluszczanie powinno byc mniejsze, uzywaj male ilosci odzywek ... pozdrowka papa
justynkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-02-05, 18:36   #158
buziaczek82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 247
Re: Tłuste włosy a prostowanie???

Hej.Myślałam,że jestem sama,a widzę,że jest nas więcej .Wczoraj zrobiłam małe doświadczenie i zamiast wyprostować włosy prostownicą jak to zwykle robie,nakręciłam je na wałki.Myje włosy codziennie,i codziennie je prostuje,a dzisiaj moje włoski wyglądają całkiem znosnie.Niestety w moim przypadku szampony do włosów przetłuszczających się nie pomogły,nawet te przepisane przez dermatologa.Pozostało mi ich codzienne szorowanie
buziaczek82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-02-05, 18:51   #159
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Re: Tłuste włosy a prostowanie???

Wunia napisał(a):
> Wiem, wiem, wiem - o prostowaniu było już wieeele razy. Przeczytałam już chyba wszystkie wątki na temat prostownic, kosmetyków prostujących itp. Nie znalazłam jednak odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie - jak prostownica wpływa na przetłuszczające się włosy? Bo boję się, że może je lekko "przysuszyć", co pobudzi guczoły i w konsekwncji spowoduje jeszcze większy łojotok

Moim zdaniem prostowanie nie pobudza pracy gruczołów- no bo jak? Prostujesz martwą część włosa, do cebulek nie sięgasz... Natomiast przyspieszyć przetłuszczanie mogą środki do stylizacji, których używasz. Jeśli nadmiernie obciążają włosy, to szybciej się one przetłuszczają. Hmm.. może nawet prostownica mniej niszczy włosy tłuste, niż suche
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-02-07, 21:17   #160
Wunia
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 22
Re: Tłuste włosy a prostowanie???

No właśnie - z jednej strony wydawałoby się, że tłuste włosy są mniej narażone na szkodliwe działanie prostownicy właśnie dlatego, że są tłuste. Ale, z drugiej strony, obawiałam się, że prostownica może działać na tłuste włosy analogicznie jak solarium na tłustą cerę.

Już wkrótcę sprawdzę sama - jutro fryzjer

Dziękuję wszystkim za odzew.

Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś komentarze, to ...zapraszam!

P.S.Buziaczku, moja przyjaciółka stosuje połączenie tych dwóch metod - najpierw nakręca włosy na wałki, a potem jeszcze prostuje je prostownicą!!! Ale nie musi tego robić częściej niż co 4 dni farciara...
Wunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-02-10, 13:58   #161
ralf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 19
suche i przetłuszczające się włosy

Cześć! Mam wielki problem z moimi włosami! Jednocześnie są suche i przetłuszczające się. Muszę je codziennie myć i nie mam już pomysłów jak je pielęgnować. Szampony do włosów przetłuszczających się nic nie pomogły, może trochę na początku ale efektem były suche włosy, i dalsze codzienne mycie. Używam odżywek, jedwabiu ale nie jest to efekt zadowalający. Co mam robić? Już raz ściełam włosy z długich na krótkie i dalej ten problem pozostał. Co robić? od niedawna są pofarbowane, ale to nie jest źródło problemu. Dziękuję z góry za wszystkie sugestie i odpowiedzi.
ralf jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-02-10, 19:53   #162
lilu1980
Zadomowienie
 
Avatar lilu1980
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 501
GG do lilu1980
Re: suche i przetłuszczające się włosy

wiatj! a jak z cera u ciebie?? bo moze musisz udac sie do lekarza! ( hormony szaleja) ja mam taki mix ktorego uzywalam, szampon szamtu do przetluszczajacych sie ( naprawde na mnie dzialal) a odzywka do wlosow suchych! moze to ci pomoze! ale moze powinnas udac sie do lekarza i uregulowac gospodarke hormonalna! pozdrawiam...
lilu1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-02-10, 21:20   #163
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Re: suche i przetłuszczające się włosy

Ja stosuję podobną metodę Ponieważ mam strasznie delikatne włoski, a do tego przetłuszczające się, muszę sobie jakoś radzić. Obecnie stosuję szampon Pantene Pro-V zwiększający puszystość (całkiem nieźle radzi sobie z tłustymi włoskami) a odżywkę stosuję ze złotej linii i muszę przyznać, że włoski po niej są naprawdę śliczne Może powinnaś pokombinować z tego typu połączeniami?
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-02-10, 21:57   #164
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: suche i przetłuszczające się włosy

w naszym sklepiku Estyl.pl znajdziesz kosmetyki do pielegnacji wlosow pzetluszczjacych sie, ale powinnoe sie uzywac ich tak: szampon -wiadomo po co ... natepnie odzywka dla wlosow suchych czyli najlepiej, gleboko nawilzajaca, ale nie wolnom jej nakladac na skore glowy , czyli nakladasz ja tylko na srodkowa czesc i konce wlosow , tzrymas ztak jak zaleca producent, dobzre spukujesz, i nastepnie wcierasz w skore glowy lotion do wlosow przetluszczajacych sie, i nie splukujesz go....
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-02-11, 13:59   #165
ralf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 19
Re: suche i przetłuszczające się włosy

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi! Tylko, że niestety ale szampony do włosów przetłuszczających się nie działają na mnie, i tak jestem zmuszona myć je codziennie! Chyba, że nigdzie nie wychodzę Z gospodarką hormonalną mam wszystko w porządku, a cerę mam suchą tak jak skórę całego ciała. Chyba po prostu muszę pogodzić się z myślą, że codziennie muszę myć włosy i wcierać te wszystkie specyfiki! Tylko czy po tych wszystkich odżywkach Wasze włosy nie są przyklapnięte?
ralf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-09, 21:43   #166
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
szampon do wlosow szybko przetluszczajacych

nigdy nie mialam problemu z przetluszczajacymi sie wlosami, bo ogolnie jestem bardzo "sucha" zawsze mylam co 2 dni, tak dla porzadku ale wcale nie mialam po tych 2 dniach tlustych! A teraz pod koniec 2 dnia robia sie takie nieswierze, oklapniete, moze nie zupelnie tluste, ale z tendencja do tlustosci jesli wiecie o co chodzi :P znacie jakis dobry szampon, po ktorym wloski beda dluzej swierze? Kupilam sobie Elseve citrus fresh i po uzyciu juz nastepnego dnia mialam tluscioszki jak nigdy! Okropny szampon!!!
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-09, 22:35   #167
lilu1980
Zadomowienie
 
Avatar lilu1980
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 501
GG do lilu1980
Dot.: szampon do wlosow szybko przetluszczajacych

ja bardzo lubie choc wale po nim duzo odzywki szampon Shamtu naprawde mam po nim szope na głowie i spokojnie 2 dni mam swierze wloski fakt ze wlosy po nim nie sa super miekkie ale naprawde lubie ten szampon, w rossmanie widzialam jest za 5 zł wiec mysle ze mozesz zaryzykowac.
lilu1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-10, 08:16   #168
aaww
Raczkowanie
 
Avatar aaww
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 260
Dot.: szampon do wlosow szybko przetluszczajacych

mi bardzo odpowiada "Dove szmapon orzezwiajacy".
dla mnie rewelacja, naprawde na dlugo pozostawia swieza czuprynke
aaww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-10, 13:00   #169
dasza
Raczkowanie
 
Avatar dasza
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 84
GG do dasza
Arrow Dot.: szampon do wlosow szybko przetluszczajacych

Ja uzywam HERBAL super. I nie uzywaj odzywki bo obciaza wlosy i sie szybciej przetluszczaja, chyba ze zastosujesz superlekka odzywke do wlosow przetluszczajacych sie firmy Schammtu! Chociaz byc moze przechodzisz okres dojrzewania, wtedy kobieta miewa takie problemy
__________________
dasza jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-10, 16:29   #170
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Arrow Dot.: szampon do wlosow szybko przetluszczajacych

CZesc! Polecam fructisa, ale uwaga on rozjasnia Pozdrawiam papa
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-10, 16:33   #171
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Dot.: szampon do wlosow szybko przetluszczajacych

Cytat:
Napisane przez maja_s
CZesc! Polecam fructisa, ale uwaga on rozjasnia Pozdrawiam papa
Który Fructis masz na myśli i jak to rozjaśnia? (własnie mam w domu ten wygładzający, wolę wiedzieć czego się spodziewac )
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-10, 18:57   #172
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: szampon do wlosow szybko przetluszczajacych

a co myslicie o szamtu do wlosow szybko przetluszczajacych sie? Czy ta firma jest godna polecenia, czy lepiej nie ryzykowac? Bo z tego co wiem, to polska firma, a ja sie szczerze mowiac za wiele nie spodziewam po polskich kosmetykach a co do dojrzewania, to mam 18 lat, wiec chyba troszke poznawo jak na intensywne dojrzewanie
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-10, 18:59   #173
dasza
Raczkowanie
 
Avatar dasza
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 84
GG do dasza
Wink Dot.: szampon do wlosow szybko przetluszczajacych

Super!!! Naprawde i uzyj odrzywki z tej samej serii!!
__________________
dasza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-18, 09:06   #174
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: szampon do wlosow szybko przetluszczajacych

zakupilam herbal esences do wlosow szybko przetluszczajacych sie, bo nie bylo sunsilka z tej serii ale on nie daje pozytywnych efektow!Do tego nabylam odzywke w spryskiwaczu jak plyn do mycia okien sunsilk, ale boje sie troche uzyc bo nie wiem, czy nie beda sie po niej przetluszczac wloski jeszcze bardziej probowalyscie jej?

A co myslicie o szamponie Loreal Professionnel Paris Serbo Constrol?
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-18, 09:51   #175
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Dot.: szampon do wlosow szybko przetluszczajacych

Cytat:
Napisane przez lalesia
zakupilam herbal esences do wlosow szybko przetluszczajacych sie, bo nie bylo sunsilka z tej serii ale on nie daje pozytywnych efektow!Do tego nabylam odzywke w spryskiwaczu jak plyn do mycia okien sunsilk, ale boje sie troche uzyc bo nie wiem, czy nie beda sie po niej przetluszczac wloski jeszcze bardziej probowalyscie jej?

A co myslicie o szamponie Loreal Professionnel Paris Serbo Constrol?
Ja uzywam tej odzywki- mam cienkie włosy, myję je codziennie (w lecie nawet 2 razy dziennie) i ta odzywka nie obciąża, nie powoduje, ze prztłuszczają się szybciej- oczywiście gdyby uzyło sie jej w nadmiarze, włosy sa trochę bardziej oklapniete, ale moim zdaniem jest dobra. Bardzo ułatwia roczesywanie.
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-18, 12:33   #176
Monica123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: znad Wisły
Wiadomości: 842
Dot.: szampon do wlosow szybko przetluszczajacych

Przetłuszczające się włosy?? Oj, wiem coś o tym...oj wiem.Polecam Garnier, Fructis, Szampon do włosów bardzo szybko przetłuszczających i do tego odżywka z tej samej serii. Jak do tej pory super mi służą )
Monica123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-29, 20:24   #177
keytoska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 14
Przetłuszczające się włosy

Mam przetłuszczajace sie włosy, ale na końcach sa one suche i sianowate. Bardzo was proszę o podanie konkretnych nazw szamponów lub jakiś innych sposobów, które mogą mi pomóc w walce z tymi problemami
keytoska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-29, 22:10   #178
agnes4-19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mój komputer ;)
Wiadomości: 42
Dot.: Przetłuszczające się włosy

hej, proponuję szmpon Timotei z pestek winogron dla włosów tłustych u nasady a suchych przy końcach, albo sunsilk dla tłustych, lub fructis fresh. Zajrzyj na kwc albo po prostu do najbliższego sklepu Pozdrawiam
agnes4-19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-29, 22:17   #179
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Dot.: Przetłuszczające się włosy

Proponuję przejżeć forum, mam wrażenie, że ten temat powraca średnio raz w tygodniu (a aż tak często nie są wprowadzane godne polecenia nowości kosmetyczne).
joannea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-01, 20:50   #180
paulinakce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6
GG do paulinakce
Question przetłuszczające sie włosy...

co zrobić by włosy nadmiernie się nie przetłuszczały?? praktycznie co rano musze je myc.. wieczorem juz wyglądają okropnie... czy macie jakies przetestowane metody?? cos skutecznego?? chce obciąć wlosy na krotko i obawiam sie ze wtedy dopiero moj problem bedzie bardzo widoczny ,a tego bym nie chciala.. pomocy!! moze jakies napary?? moze nafta?? nie znam się na tym.. wiec licze na waszą pomoc !!
paulinakce jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-29 21:41:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:32.