sushi - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-24, 15:29   #331
luljusz
Raczkowanie
 
Avatar luljusz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 31
Dot.: sushi

ryz polecam nishiki a do tej zaprawy octowej dodaj kombu bedzie lepsze i nigdy nie uzywaj gotowych zapraw
zeby zrobic idealne sushi trzeba ugotowac idealny ryz tzn:
bierzemy sobie miarke (najmniejsza to pol litrowa)
i odmierzamy sobie taka ilosc ryzu jaka potzrebujemy
pluczemy go 3 razy po ok 3-5 min na jedno plukanie i mieszamy przy plukaniu (plukac najlepiej w drobnym sitku ktore zmiesci nam caly ryz odmierzony na raz i umieszczamy sitko w misce tak aby zmiescila sitko i pluczemy
nastepnie w garnku do gotowania ryzu wstawiamy i gotojemy ok 30 min i od momentu kiedy maszynka sama sie wylaczy( po ok.30 min) zostawiamy na 20 by para zebrana w srodku zostala wchlonieta
ugotowany ryz wyciagamy do misy takiej ktora go pomiesci na raz i zalewamy zaprawa na dwa razy (na 2,5l ryzu dodajemy ok 650ml. zaprawy podielic bedziecie umiec prawda )
gdy zalejemy 1 czescia zaprawy rozdzielamy ryz jakas sztywna lopatką tak z grubsza gdy to zrobimy dolewamy reszte i rozczesujemy ryz tak by w miare umiejetnosci kazde ziarenko bylo w zaprawie ja tez sie tego uczylem sam
podczas przygotowania sushi ryz przykrywamy wilgotna szmatką tak by nie wysechl
aha ryz nie ma byc rozgotowany tylko ugotowany( chodzi o to by cie nie rozsmarowywal tylko rosypywal zeby kazde ziarenko bylo ugotowanym ziarenkiem )

---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:13 ----------

ta jest spoko robilem na niej przed chwila napisalem cala instrukcje jak ugotowac super ryz i potem to edytowalem i nie moge teraz tego znalezc co jest

---------- Dopisano o 16:21 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------

hehe o ja slepy

---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------

a i jak sie uda to niedlugo zaloze bloga o sushi o robieniu o zakupach itdetc

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

duzo zdjec fimiki istruktarzowe razem z kolego krory juz tu pisal na tym forum
luljusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 15:57   #332
belrong
Przyczajenie
 
Avatar belrong
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 20
Dot.: sushi

o jak miło że kolega Sushiman się wypowiedział. Co to jednak znaczy fachowiec o tempurce to szukajcie w przepisach Indyjskich urzywają tego dużo i widziałem kiedyś przepis jak znajdę to podeślę

znalazłem coś takiego 1/2 mąka 1/2 mąka kukurydziana 1/8 proszek do pieczenia + sól i pieprz do smaku 3/4 woda (brak w tym przepisie jajek i to chyba dobrze bo coś mi się one nie widzą w tempurze ) http://www.texasmonthly.com/food/rec...-01/recipe.php

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:35 ----------

A tu coś dla tych co poza czytaniem rad lubią pooglądać filmiki http://video.about.com/japanesefood/Sushi-Video.htm


A tu przepis z mąką/jajkiem i wodą. Mam wrarzenie że w całym tym przepisie nie tyle chodzi o różne składniki (bo przepis na pewno jest prost) ale o jakość mąki. na polskim rynku nawet najleprza mąka nie spełnia parametrów mąki do tempury. To tak jak do Pizza Hut sprowadzają makę z Węgier a do KFC urzywają 450 tortowa tak zapewne mąka do temurki musi być super drobna http://japanesefood.about.com/od/tem...purabatter.htm

Edytowane przez belrong
Czas edycji: 2009-02-24 o 16:12
belrong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 16:20   #333
luljusz
Raczkowanie
 
Avatar luljusz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 31
Dot.: sushi

cos czuje ze nikt na strone 12 juz nie zajzy HAHAHAHA
luljusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 16:24   #334
belrong
Przyczajenie
 
Avatar belrong
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 20
Dot.: sushi

Stronka o sushi (po angielsku) ale chyba każdy zrozumie http://japanesefood.about.com/od/sus...trotosushi.htm
belrong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 16:30   #335
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: sushi

luljusz, zdradzisz nam gdzie można zobaczyć jak przygotowujesz sushi?
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 16:34   #336
luljusz
Raczkowanie
 
Avatar luljusz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 31
Dot.: sushi

w warszawie ale tylko tyle nie moge zdradzac sekretow swojej firmy chyba rozumiesz

---------- Dopisano o 17:33 ---------- Poprzedni post napisano o 17:33 ----------

niedlugo zaloze bloga jak mi sie uda

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:33 ----------

i tam pokaze wszystko czego sie nauczyłem
luljusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 16:36   #337
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: sushi

Nie bardzo, ponieważ to żaden sekret.
Często obserwuje się sushimanów przy pracy, choć nie wszędzie.
Rozumiem, że nie chcesz się reklamować.


W takim razie czekamy na blog.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-24, 16:37   #338
belrong
Przyczajenie
 
Avatar belrong
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 20
Dot.: sushi

W odpowiedzi 825.8 na tym forum ktoś pisze że u nich w japoni do tempuru nie używa się jajek http://forums.about.com/n/pfx/forum....sefood&tid=825
belrong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 16:38   #339
luljusz
Raczkowanie
 
Avatar luljusz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 31
Dot.: sushi

chodzi mi o to ze zdradze wam przepisy tajemnice ktore posiada tylko moja knajpa ale nie ważne ja tez juz nie moge sie doczekac tego bloga a na razie pytajcie bede staral sie pomagac jak sie da
luljusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 18:12   #340
Clara 11
Zadomowienie
 
Avatar Clara 11
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 110
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez luljusz Pokaż wiadomość
chodzi mi o to ze zdradze wam przepisy tajemnice ktore posiada tylko moja knajpa ale nie ważne ja tez juz nie moge sie doczekac tego bloga a na razie pytajcie bede staral sie pomagac jak sie da

Przyłączam się do oczekujących na bloga - wyrastasz na naszego guru -
Clara 11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 18:24   #341
luljusz
Raczkowanie
 
Avatar luljusz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 31
Dot.: sushi

milo mi ale bez przesady zaden guru umiem to sie dziele wiedzą
luljusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-26, 13:14   #342
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: sushi

Ja też czekam
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 08:54   #343
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: sushi

Kto ile dni wytrzyma
http://www.nekobento.com/?page=sushigoround
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 21:44   #344
martuko
Wtajemniczenie
 
Avatar martuko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 140
Dot.: sushi

witam, prosilam Was niedawno o porady dotyczące sushi - mialam zrobić na walentynki, ale czasu mi nie starczylo i musialam zmienić plany. Za to dzisiaj udalo mi się sprobować pierwszy raz. Najpierw efekty
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sushi 006.jpg (152,1 KB, 78 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sushi 002.jpg (155,7 KB, 112 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sushi 003.jpg (153,1 KB, 65 załadowań)
martuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 22:00   #345
martuko
Wtajemniczenie
 
Avatar martuko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 140
Dot.: sushi

nie byłabym sobą gdybym od razu nie eksperymentowala - nie odważyłam sie na surowe ryby, krewetek itp się boję bo nie wiem czy przypadkiem nie jestem na nie uczucona, a nie chciałąbym miłego wieczoru skończyć na pogotowiu (nigdy nie jadlam) Pozostal mi wędzony łosoś i... kombinacje... Kiedyś bylam na pokazie robienia sushi i kucharz powiedzial, że na polski smak dobrze w sushi sprawdza sie ... śledzik Więc postanowiląm sprawdzić i zrobilam sushi z marynowanym śledziem, zblanszowaną marchewką i ogórkiem - to to środkowe. Pozostałe sa z wędzonym łososiem i -ogórkiem, odrobina wasabi i wasami szczypiorku - oraz - awokado i papryką surową.
mialam ochotę zrobic kalifornia maki w sezamie, ale ryz troche mi chyba nie wyszedl. Nie byl całkiem rozgotowany ale kleil się strasznie -nie rozpadal na ziarenka. W związku z tym prosze o pierwszą poradę. wklejam zdjęcia oi prosze o opinię - co mogłam zrobić źle? odmierzalam czarką do herbaty (miałam tyle ryżu co w zestawie - dwa woreczki) i dodalam wody o pół czarki więcej. Może za długo gotowalam, może za malo płukałam? robiłam według przepisu jednej z Was, nie pamietam niestety jeszcze nicka - płukany, moczony przez 10 minut i w gaarnku do wchlonięcia wody a potem pod przykryciem - tu mogłam przekroczyć czas co nieco, bo się zagapiłam... Ryż ładnie się trzymal w rolkach ale brakowało mu trochę sprężystości, więc byl odrobinę przegotowany chyba. Zwykle gotuję ryż na sypko, w dużej ilości wody ii mam problem z tym co ma wchlaniac wodę.
Pytanie drugie - czy zawija sie ryż już całkiem zimny?? Bo ja nie moglam się doczekać i byl jeszcze cieply, ale za to od razu poczułam zapach glonu charakterystyczny dla sushi
Co jeszcze wydaje mi się do poprawienia? Za duża warstwa ryżu a za mało dodatkow, zjedliśy to co na talerzykach i coś jeszcze ale troche zostało (i tu pytanie - czy można jakoś przehować gotowe sushi, albo sam ryż, ktory zostanie na następny dzień np???) no i byliśy tak objedzeni że nie dało się więcej....
NAstępnym razem spróbuję tez bardziej się przyłozyć do układania składników, tak,żeby tworzyły jakąś ładną kompozycję.no i - mea culpa - pokroilam to na 8 a nie na 6 kawałkow, ale i tak były za dużo na jeden kęs dla mojej malutkiej gębusi
Prosze tez o podpowiedź jakie zestawy skłądników moge jeszcze zrobić nie uzywając ryb surowych ii owoców morza?
no to się opisalam, a teraz obiecane zdjęcie nieudanego ryżu nie za dobre bo akurat ladowaląm baterie do aparatu :/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 27-02-09_1919.jpg (112,3 KB, 49 załadowań)

Edytowane przez martuko
Czas edycji: 2009-02-27 o 22:04
martuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 22:13   #346
luljusz
Raczkowanie
 
Avatar luljusz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 31
Dot.: sushi

jak na pierwszy raz to bardzo ladne ci wyszły a apropos ryzu na samej goże tej strony podałem chyba najlepsza metode jaka wyprobowalem przygotowania ryzu sprobuj sie jej zastosowac wody do gotowania daje sie tyle samo co ryzu na jedna miarke ryzu dajesz jedna miarke wody

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:06 ----------

Cytat:
Napisane przez martuko Pokaż wiadomość
Pytanie drugie - czy zawija sie ryż już całkiem zimny?? Bo ja nie moglam się doczekać i byl jeszcze cieply, ale za to od razu poczułam zapach glonu charakterystyczny dla sushi
mozna robic z cieplego

---------- Dopisano o 23:13 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------

jezeli chodzi o gotowe sushi jak je schowasz do lodowki na nastepny dzien bedzie nie dobre jesli chodzi o ryz mozna go schowac do lodowki a nastepnego dnia najlepiej go zagrzac w mikrofali pod przykryciem i dopiero robic sushi o skladnikach napisze ci w pon jak najwiecej polaczen sie da jesli poczekasz jeszcze troszke to w polowie przyszlego tygodnia moze ruszy moj blog i tam bedzie wszystko
luljusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 22:20   #347
martuko
Wtajemniczenie
 
Avatar martuko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 140
Dot.: sushi

oczywiście, chętnie poczekam i dzięki za wskazówki...
arigato
martuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 22:59   #348
Clara 11
Zadomowienie
 
Avatar Clara 11
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 110
Dot.: sushi

Wyczytałam, że najlepiej jest robić z ryżu ugotowanego godzinę wcześniej, ale musisz przykryć miseczkę ściereczką bawełnianą i tak go trzymać.
Clara 11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 07:10   #349
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez martuko Pokaż wiadomość
witam, prosilam Was niedawno o porady dotyczące sushi - mialam zrobić na walentynki, ale czasu mi nie starczylo i musialam zmienić plany. Za to dzisiaj udalo mi się sprobować pierwszy raz. Najpierw efekty
Piękne efekty.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-01, 10:29   #350
luljusz
Raczkowanie
 
Avatar luljusz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 31
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez Clara 11 Pokaż wiadomość
Wyczytałam, że najlepiej jest robić z ryżu ugotowanego godzinę wcześniej, ale musisz przykryć miseczkę ściereczką bawełnianą i tak go trzymać.
dlatego zeby sie nie poparzyc ryz powinien miec ok 40 stopni nadal jest taki lekko sypki i nie jest posklejany (chodzi mi o to ze grudy sie nie robia
luljusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 12:20   #351
Clara 11
Zadomowienie
 
Avatar Clara 11
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 110
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez luljusz Pokaż wiadomość
dlatego zeby sie nie poparzyc ryz powinien miec ok 40 stopni nadal jest taki lekko sypki i nie jest posklejany (chodzi mi o to ze grudy sie nie robia

No nieźle, ja myślalam o głębszym, ukrytym sensie...
Clara 11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 12:47   #352
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Dot.: sushi

Uwaga uwaga, dzisiaj robię sushi Zakupiłam już łososia i avocado. Oczywiście ryb surowych u mnie niet Kusi mnie strasznie ten omlet, ale to pewnie następnym razem. Po wszystkim na pewno zaprezentuję fotki


i witam specjalistę w naszych progach
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 17:26   #353
lashqueen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Mediolan
Wiadomości: 172
Dot.: sushi

Uwielbiam kuchnie japonska! Podziwiam was, dziewczyny, ze chce wam sie robic sushi. Ja mam pod domem restauracje japonska i za 10 euro najadam sie u nich do syta. Nigdy by mi sie nie chcialo tego przygotowywac.
__________________

lashqueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 17:39   #354
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Dot.: sushi

No i zjedzone Tym razem jechaliśmy na resztkach więc nie szaleliśmy zbytnio. Następnym razem musimy zrobić zamówienie w masali Tym razem zrobiliśmy sushi z surimi, łososiem, avocado, ogórkiem i sezamem.

Coś nam tylko nie pasowało w wasabi, kupiliśmy tubkę w Kauflandzie i było tak ostre, że nawet przy mniejszej ilości miałam wrażenie że wysmarkam mózg wg mnie coś do niego dosypać musieli :/

Następnym razem obiecuję zaprezentować omlet
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sushi4.jpg (81,3 KB, 94 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sushi5.jpg (80,0 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sushi3.jpg (64,8 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sushi2.jpg (59,8 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sushi.jpg (74,3 KB, 33 załadowań)
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 17:44   #355
Clara 11
Zadomowienie
 
Avatar Clara 11
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 110
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez lashqueen Pokaż wiadomość
Uwielbiam kuchnie japonska! Podziwiam was, dziewczyny, ze chce wam sie robic sushi. Ja mam pod domem restauracje japonska i za 10 euro najadam sie u nich do syta. Nigdy by mi sie nie chcialo tego przygotowywac.
10 e., u nas drożej, niestety... W moim mieście jest tzw."strefa ekonomiczna" - głównie fabryki japońskie - stąd Japończycy, no i knajpki też, ale drogo, w domowych warunkach ekonomiczniej wychodzi. A Mediolanu tylko pozazdrościć! hmmm...- ze wszystkich powodów.
Clara 11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 17:45   #356
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez ANKA20 Pokaż wiadomość
No i zjedzone Tym razem jechaliśmy na resztkach więc nie szaleliśmy zbytnio. Następnym razem musimy zrobić zamówienie w masali Tym razem zrobiliśmy sushi z surimi, łososiem, avocado, ogórkiem i sezamem.

Coś nam tylko nie pasowało w wasabi, kupiliśmy tubkę w Kauflandzie i było tak ostre, że nawet przy mniejszej ilości miałam wrażenie że wysmarkam mózg wg mnie coś do niego dosypać musieli :/

Następnym razem obiecuję zaprezentować omlet
aż mi ślinka pociekła..
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 17:48   #357
Clara 11
Zadomowienie
 
Avatar Clara 11
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 110
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez ANKA20 Pokaż wiadomość
No i zjedzone Tym razem jechaliśmy na resztkach więc nie szaleliśmy zbytnio. Następnym razem musimy zrobić zamówienie w masali Tym razem zrobiliśmy sushi z surimi, łososiem, avocado, ogórkiem i sezamem.

Coś nam tylko nie pasowało w wasabi, kupiliśmy tubkę w Kauflandzie i było tak ostre, że nawet przy mniejszej ilości miałam wrażenie że wysmarkam mózg wg mnie coś do niego dosypać musieli :/

Następnym razem obiecuję zaprezentować omlet

Mniam!!! Nawet widać jak czyjeś paluszki się do "niego" dobierały ochoczo!
Wasabi w proszku używam, dobre bardzo.
Clara 11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 18:18   #358
lashqueen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Mediolan
Wiadomości: 172
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez Clara 11 Pokaż wiadomość
10 e., u nas drożej, niestety... W moim mieście jest tzw."strefa ekonomiczna" - głównie fabryki japońskie - stąd Japończycy, no i knajpki też, ale drogo, w domowych warunkach ekonomiczniej wychodzi. A Mediolanu tylko pozazdrościć! hmmm...- ze wszystkich powodów.

Jest tanio, bo tutaj za kazdym rogiem jest jakas restauracja badz japonska, badz chinska. W Polsce to nadal rzadkosc i stad te ceny. A za 10 euro (dokladnie 9,50), zamawiajac pelne menu obiadowe, mam: salatke z owocami morza, zupe z jakichs glonow i tofu, ryz z warzywami z patelni, mix roznych rodzajow sushi i na deser owoce! Menu na wieczor jest drozsze.
__________________

lashqueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 20:56   #359
luljusz
Raczkowanie
 
Avatar luljusz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 31
Talking Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez ANKA20 Pokaż wiadomość
No i zjedzone Tym razem jechaliśmy na resztkach więc nie szaleliśmy zbytnio. Następnym razem musimy zrobić zamówienie w masali Tym razem zrobiliśmy sushi z surimi, łososiem, avocado, ogórkiem i sezamem.

Coś nam tylko nie pasowało w wasabi, kupiliśmy tubkę w Kauflandzie i było tak ostre, że nawet przy mniejszej ilości miałam wrażenie że wysmarkam mózg wg mnie coś do niego dosypać musieli :/

Następnym razem obiecuję zaprezentować omlet
Ladnie ladnie

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:51 ----------

Cytat:
Napisane przez martuko Pokaż wiadomość
Prosze tez o podpowiedź jakie zestawy skłądników moge jeszcze zrobić nie uzywając ryb surowych ii owoców morza?
http://debasushi.blog.pl

jak obiecałem moj autorski blog troche wypocin na początek ale dopiero sie rozkręcam wiec bedzie tego wiecej i wiecej i wiecej i dokładniej jeszcze wiecej zdjęć, na filmy jeszcze troszke trzeba poczekac musze zrobic zakupy i miec dzien wolny od pracy i zaczne mysle ze kolo poniedziału jakies cos sie pojawi mam nadziejejak prosiłaś tak pisze ci to co jest najlepsze moim zdaniem w maczkach
luljusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 11:47   #360
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Dot.: sushi

Cytat:
Napisane przez kulbit Pokaż wiadomość
aż mi ślinka pociekła..
Nam też i bardzo szybko spałaszowaliśmy

Cytat:
Napisane przez Clara 11 Pokaż wiadomość
Mniam!!! Nawet widać jak czyjeś paluszki się do "niego" dobierały ochoczo!
Wasabi w proszku używam, dobre bardzo.
Następnym razem spróbujemy tego w proszku

Cytat:
Napisane przez luljusz Pokaż wiadomość
Ladnie ladnie[COLOR="Silver"]

Dzięki
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-07 19:53:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:32.