Tłusta cera. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-06, 11:23   #61
Hokus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 79
Dot.: Pomozcie... załamka :(

witam

z zapychaniem porów to jest sprawa bardzo indywidualna - jednych dany skladnik zapycha inny niekoniecznie...

calkiem dobrym kremikiem nawilzającym jest hydraphase LRP - ten o lekkiej konsystencji bez parafinum liquidum ma dobre recenzje na KWC - może by pomógł i Tobie?

Srednio nawilżający, ale o dobrym skladzie nie zapychającym porów jest też krem oceanica z serii young intensywna pielegnacja - ma ekstrakt z drożdży bogaty w witaminy z grupy B, poza tym Wit. A, E, alantoine, bisabobol - lagodzi podraznienia skory. Może dla Twojej mlodej skory bylby lepszy niz LRp a napewno tanszy i probowanie mniej kosztowne

co do srodków myjących do buźki - mogę polecić to, co sama lubię, ale nie wiem jak to będzie służylo Tobie - więc ja lubię Lirene lagodny żel myjący - tani, delikatny i bardzo wydajny.

Filtry - mi nie zapycha porów Bioderma - ale to też sprawa indywidualna. Chwalony tez jest Anthelios LRP - musisz potestowac niestety na wlasnej skorze. Ważne przy filtrach jest zeby byly fotostabilne i chronily przed UVA i UVB - Bioderma i anthelios chronia.
Hokus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 12:07   #62
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Pomozcie... załamka :(

Co jeszcze stosujesz oprócz pianki Daxa i Acne Dermu? Jakie jeszcze kosmetyki, jakie leki?

Ochrona przeciwsłoneczna jest ważna przez cały okrągły rok, nie tylko latem, w Twoim wypadku tym ważniejsza, że stosujesz środek złuszczajacy skórę - a te nową złuszczoną powinnaś chronić przed promieniami. Jestem zwolenniczką duzych filtrów na codzień, musiałabyś spróbować tych najlżejszych - Anthelios Fluide Extreme, albo Biodermę Photoderm Max Spray, albo najnowszą Biodermę Photoderm Max Fluide. Bioderma ma również specjalny filtr ochronny do cery trądzikowej - AKN spf 30.

Tak naprawdę te kremy ochronne zawierają dużo skłądników pielęgnujących skórę, same już dość dobrze nawilżają - nie musisz nic pod nie stosować.

Z kremów dobrych dla skóry trądzikowej niezatykających - cóż, mam teraz trochę pustkę w głowie, nie za dużo mi przychodzi do głowy - na pewno wspomniany Acne Expert Dermedica, lekki Hydraphase, na wizażu dobre recenzje ma Skrzypowita - ciezko tu coś doradzać bo każda cera reaguje inaczej, coś co nie zapcha mnie, może zaszkodzić komuś innemu... nawilżająca maseczka to w sumie niezły pomysł, ale tu musisz uważać - maseczki często zapychają pory, sama zmywam właściwie wszystko, nie zostawiam żadnej maseczki na noc. Ostatnio odkryłam bardzo fajne maseczki w saszetkach Apotheker Sheller (nie powinny zapchać, ale po godzinie i tak je usuwam płatkiem nasączonym tonikiem lub wodą micelarną).

Do mycia coś łagodnego, bez detergentów i silnie podrażniających składników - dobry jest żel z arniką do cery wrażliwej Erisa, Toleriane La Roche Posay, żel Norela Antystress i Acne Immuno Care, żel Piękno Natury Kolastyny. Jesli tonik - tylko bez alkoholu.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 12:54   #63
kaasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 381
Dot.: Pomozcie... załamka :(

Jeszcze dorzucę parę propozycji. Dobry jest łagodny żel Lirene Eris, ja teraz używam delikatnej pianki z serii przeciwtrądzikowej Eris "under twenty" i też jestem zadowolona, nie wysusza mnie. Powinien być dobry również Acne Expert G Dermedic, ale tego akurat nie stosowałam. A z całego serca polecam Effaclar La Roche-Posay, aczkolwiek możliwe, że kilka osób wysuszał, mnie nie. Poczytaj jego recenzje. Szkoda, że taki drogi jest, ale to mój ukochany żel do mycia twarzy
kaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 13:30   #64
stell1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 238
GG do stell1985
Dot.: Pomozcie... załamka :(

na odwodnioną cere bardzo dobry jest thermal fix z Vichy sa dwa warianty do skóry odwodnionej i do bardzo odwodnionej. Po drugie jezeli masz odwodniona skóre to moze to byc tez przyczyna tradziku!! Skóra która nie zachowuje odpowiednich proporcji jest bardziej wrazliwa. Wydaje mi sie ze jezeli ja odpowiednio odzywisz to wszystkie twoje problemy znikna. pozdrawiam
stell1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 14:08   #65
Pieszczoszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 180
Dot.: Pomozcie... załamka :(

Do Smoczycy-->
Oprócz acne dermu używam miejscowo od czasu do czasu Davercin w żelu, ale stosuje go tylko na miejscowe ropne wypryski. Po za tym stosuje peeling Clearskin z Avon-u, ale odniosłam dziwne wrażenie, że po jego zastosowaniu moja cera wydaje sie byc podrazniona i nasilaja mi sie wtedy wypryski... ogolnie na twarzy mam wiecej czerwonych grudek, zwlaszcza na policzkach, tam mam po prostu skupiska tego paskudztwa bywaja dni ze sa one bledsze, ale np 2 dni temu mialam cala twarz w czerwonych krostach i grudkach....
czasem mi rece opadaja jak patrze w lustra.... buuuuuuuu... zna ktos lekarstwo na moja cere?????
Pieszczoszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 14:37   #66
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: Pomozcie... załamka :(

Proponowalabym Ci wybrac sie do apteki i poradzic sie i ewentualnie zakupic proponowane tam produkty. Polecalabym serie Vichy do cery tradzikowej, Avene i La Roche Posay, lub Biotherm, to nie sa tanie produkty, ale naprawde dzialaja, tylko trzeba je dopasowac do swojego typu cery. Koszt ich naprawde sie oplaca, ja uzywam do pielegnacji praktycznie tylko tych produktow i ani ze skora ani z cera nie mam zadnych problemow, a wczesniej roznie bywalo
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 15:03   #67
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Pomozcie... załamka :(

Cytat:
Napisane przez Pieszczoszka
dowiedzialam sie ze mam strasznie odwodniona cere... jakby tego bylo malo widze juz pierwsze zmarszczki na czole Po drugie jestem za mloda (20 latek)zeby stosowac kremy przeciwzmarszczkowe
Mam cere tlusta, tradzikowa i odwodniona

nie jesteś za młoda na stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych.

W ramach nawilżania bez pryszczy możesz wypróbować np. Avene Clean AC- właśnie dla skóry tłustej wymęczonej leczeniem przeciwtradzikowym.

Filtry to najlepsze składniki przecizmarszczkowe- bardzo dobrą opcją jest polecana już Bioderma AKN spfay spf30 (nakładana bez dodatkowego kremu pod spód)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-06, 16:57   #68
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Pomozcie... załamka :(

Cytat:
Napisane przez Pieszczoszka
Do Smoczycy-->
Oprócz acne dermu używam miejscowo od czasu do czasu Davercin w żelu, ale stosuje go tylko na miejscowe ropne wypryski. Po za tym stosuje peeling Clearskin z Avon-u, ale odniosłam dziwne wrażenie, że po jego zastosowaniu moja cera wydaje sie byc podrazniona i nasilaja mi sie wtedy wypryski... ogolnie na twarzy mam wiecej czerwonych grudek, zwlaszcza na policzkach, tam mam po prostu skupiska tego paskudztwa bywaja dni ze sa one bledsze, ale np 2 dni temu mialam cala twarz w czerwonych krostach i grudkach....
czasem mi rece opadaja jak patrze w lustra.... buuuuuuuu... zna ktos lekarstwo na moja cere?????
Nie jesteś wcale za młoda na stosowanie przeciwzmarszczkowych kremów. Spokojnie mozesz używać, zwłaszcza jeśli chodzi o dobre filtry bo to tak naprawdę na dłuższą metę jedyne co zapobiega zmarszczkom to dobry stabliny filtr
Wydaje mi sie że masz wrażliwą skórę i troche za bardzo ja katujesz - silne detergenty, agresywny peeling, leki. Przede wszystkim - ten peeling Avonu nie jest zły, ale jest bardzo silny i na pewno nie powinnaś go używać gdy masz ropne zaognione grudki czy krostki - bo w ten sposób rozsiejesz stan zapalny - może stąd te nowe krostki? Kup delikatny peeling enzymatyczny (dermika, Eris, Bandi), zastosuj glinkę zieloną (np Argiletz) - nie pozwalaj jej zaschnąć na buzi, możesz ja też na noc punktowo na wypryski nakładać. Jesli zauważysz że glinka wysusza Ci skórę, to polecam maski oczyszczające z błota z Morza Martwego (mój faworyt to Apis).
No i łagodne żele oraz toniki do przemywania - chętnie z apteki - polecam serię iwostin Purritin, Dermedic Acne Expert, Norel Dermosystem 20 - w tej linii są świetne lekkie kremy dla młodej skóry i najdelikatniejszy na świecie żel do mycia. Filtr na dzień obowiązkowo, może własnie ta Bioderma AKN? Nie musisz nic pod nią stosować, kremy z filtrami same w sobie już zawierają składniki pielęgnujące skórę.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 17:09   #69
kaasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 381
Dot.: Pomozcie... załamka :(

Cytat:
Napisane przez Pieszczoszka
Po za tym stosuje peeling Clearskin z Avon-u, ale odniosłam dziwne wrażenie, że po jego zastosowaniu moja cera wydaje sie byc podrazniona i nasilaja mi sie wtedy wypryski... ogolnie na twarzy mam wiecej czerwonych grudek, zwlaszcza na policzkach, tam mam po prostu skupiska tego paskudztwa
Jeśli masz ropne wypryski to nie używaj peelingów mechanicznych, jest wtedy możliwość roznoszenia ognisk zapalnych. Poszukaj peelingów enzymatycznych. Poza tym postaraj się nie stresować, bo to źle działa na cerę Łagodne oczyszczanie + odpowiednie maści + nawilżanie + zdrowa dieta i powinno być lepiej. Pomyśl jeszcze o łykaniu tabletek z drożdży lub piciu bratka, a jeszcze lepiej o wizycie u dermatologa. Dla zdesperowanych jest jeszcze jeden kontrowersyjny sposób, ale na ten temat toczy się dyskusja w innym wątku.
kaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 17:42   #70
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: Pomozcie... załamka :(

moja skóra tez jest podrażniona i przesuszona, kupiłam dzis łągodzący żel myjący pharmaceris dr ireny eris, czy nie zaszkodzi mojej mieszanej cerze, naktorej czasem pojawiają sie wypryski ?? czy nie spowoujde ze zaczną wychodzic nowe ?? prosze o rade bo juz nie wiem jaki mam żel stosowac, poprzedni byl zbyt agresywny,a ten boje sie ze bedzie zbyt nawilzający, pozdr.
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 17:43   #71
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: Pomozcie... załamka :(

czy ten zel pharmaceris a dobrze oczyszcza ??? bojak nim umylam buzie to jakos tak slabo mi sie zdaje, na reczniku zauwazylam resztki makijazu bleeeee, z tego co pamietam aa young byl dl amnie dobry, dobrze oczyszczal is kora byla gladka, poradzćie ktory weług wa sjest lepszy aa young antybakteryjny, czy pharamceris A, pozdr.
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-07, 14:16   #72
smutasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 70
Dot.: Pomozcie... załamka :(

cześć dziewczyny! mam jedno pytanko !używam diacnealu na noc, czy to, że skóra jest czerwona, to efekt działania tego kremu? proszę o szybką odpowiedź... używam codziennie...
smutasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 16:56   #73
Małgonia_86
Przyczajenie
 
Avatar Małgonia_86
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 26
Dot.: Pomozcie... załamka :(

Cytat:
Napisane przez Pieszczoszka
Witajcie wspaniale wizazanki. Dluuugo juz tu sobie siedze i czytam wasze listy, porady, ploty i teraz postanowilam sie zarejestrowac (a co mi tam) I wlaczyc sie do dyskusji na rozne (nie) powazne tematy.
Watek ktory zakladam jest jaknajbardziej powazny, a jedyna rzecz ktora powinnam zrobic to przeprosic was bo byc moze taki watek przewinal sie juz przez forum... prosze was bardzo mimo wszystko doradzcie mi cos bo ta sprawa mnie dreczy i dreczy...
Otoz chodzi mi o moja cere, katowana, meczona roznymi specyfikami na tradzik... (ktory nadal mam i nie potrafie sobie z nim poradzic). Chodzi mi o to, że robiac badanie na zawartosc wody w skorzy, dowiedzialam sie ze mam strasznie odwodniona cere... jakby tego bylo malo widze juz pierwsze zmarszczki na czole .. juz nie wiem co mam ze soba zrobic... masci na tradzik nie moge odstawic (chyba ze zastapic czyms innym mniej wysuszajacym - znacie cos takiego??) Po drugie jestem za mloda (20 latek)zeby stosowac kremy przeciwzmarszczkowe... ludzie ratunku!!
Poleccie mi tez jakis dobry krem z filtrem dla mojej cery (najwyzsza pora zaczac sie bronic-tyle slyszalam niedobrego o szkodliwosci promienie UV).
Mam cere tlusta, tradzikowa i odwodniona
Z gory slicznie wam dziekuje z calego serduszka za pomoc i pozdrawiam serdecznie
Droga Pieszczoszko.Ja także miałam około 2 lat temu poważne poroblemy z cerą.Dosłownie nic mi nie pomagało, a niekiedy wrecz pogarszało stan mojej cery.Miałam siebie serdecznie dośc.Jeździłam po drogich dermatologachAle i tak nie osiągnęłam wymarzonego stanu cery...W końcu zdecydowałam się na leczenie hormonalne.Zaczęłam brać tabletki antykoncepsyjne w celu wyleczenia trądziku...i o dziwo moja twarz jest gładziutka jak pupcia niemowlęciaNie wierzyłam w to ,ze uda mi się zwalczyc trądzik...a jednak.Może Ty także powinnaś spróbować...Podczas mycia jakimś żelem czy mydłek antybakteryjnym nalezy pamiętać by myć twarz ciepłą wodą.Natomiast jeśli chodzi o krem...poleciłabym Ci PITIVAL firmy La Roche-Posay.Jest idealny bardzo słuchej skóry ,także do cery trądzikowej.Poleciłabym Ci także przemywanie twarzy naparem ( stołowa łyżka suszonej mięty oraz około 2 naci pietruszki cieniutko posiekanej.Zalać to wrzątkiemi i odstawic na około 1h.Następnie odcedzić i nasączone waciki przyłozyć do twarzy i pozostawić na około 15 minut).Powodzenia i cierpliwości życzę.

Edytowane przez Małgonia_86
Czas edycji: 2005-06-08 o 09:22
Małgonia_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 23:36   #74
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Pomozcie... załamka :(

Cytat:
Napisane przez herezja
czy ten zel pharmaceris a dobrze oczyszcza ??? bojak nim umylam buzie to jakos tak slabo mi sie zdaje, na reczniku zauwazylam resztki makijazu bleeeee, z tego co pamietam aa young byl dl amnie dobry, dobrze oczyszczal is kora byla gladka, poradzćie ktory weług wa sjest lepszy aa young antybakteryjny, czy pharamceris A, pozdr.
Dobrze oczyszcza - nie masz się co obawiać że będzie "zbyt nawilżający" osobiście uważam że im łagodniejszy żel tym lepiej, im bardziej coś się pieni tym więcej detergentów, wiadomo... W kwestii usuwania makijażu się nie wypowiem tak dobrze - ja zawsze makijaż usuwam mleczkiem i już. AA Yooung też lubię, myślę że nikt Ci tu nie poradzi - każdy z tych żeli to inny produkt, jednej cerze posłuży pierwszy, innej drugi itp.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 23:38   #75
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Pomozcie... załamka :(

Cytat:
Napisane przez smutasek
cześć dziewczyny! mam jedno pytanko !używam diacnealu na noc, czy to, że skóra jest czerwona, to efekt działania tego kremu? proszę o szybką odpowiedź... używam codziennie...
Smutasku, a dopiero zaczęłaś używać tego kremu? Diacneal to kwasy+retinol, na początku może nieco zaczerwieniać skórę do kwasów nienawykłą. Jesli ten rumień Ci się utrzymuje dlużej, przez jakiś okres, jeśli towarzyszy temu silne pieczenie czy wysypka, to radzę odstawić.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 23:52   #76
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: Pomozcie... załamka :(

tyle, ze aa young ma SLS w składzie , a po pharmaceris moja cerajest jakas dziwna
bo nie jest gładka tylko taka gruba , po aa young byla taka zawsze delikatna i gladziutka, a zwiera przeciez SLS, bez sensu niewiem o co chodzi, bo pharamceris łagodzi podrażnienia, ale moja skóa jest po nim dziwna ?????? jakas taka jakby nadal sucha, gruba pozbawiona blasku j aju znie wiem co robic , niby taki dobry zel, dobre składzniki a mi jakos nie pomaga, pozdr.
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 09:10   #77
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Pomozcie... załamka :(

Bo ten zel Pharmacerisa faktycznie nie ma SLS w skladzie (i bardzo dobrze - nie bedzie przesuszal cery ).
Faktycznie bardzo dlugo borykalam sie z podobnym problemem co autorki powyzszych wypowiedzi: skora przesuszona, zmarchy na czole i kolo ust sie zaczynaja rysowac a pryszcze jak byly tak sa. Nigdy nie mialam tradziku sensu stricto - ale bez przerwy cos mi tam wyskakiwalo (i czasem wyskakuje nadal ale o wiele mniej, tylko przed tzw.dniem 0 ) i nie bylam zadowolona z mojej cery.
Rano przecieram buzie tonikiem (albo jesli mam na stanie, to najpierw spryskuje woda termalna) -
mam teraz ten nowy AA Young (B) z nicinamidem w skladzie, wczesniej Clinique Mild (ma 0,5 % BHA czyli zluszcza bardzo lagodnie) i nie ma alkoholu (wystarczyl mi na 7-8 miesiecy! wiec wydatek nie taki wielki), dobry jest tez Benzacne (chociaz ma kontrowersyjny zapaszek ale mnie to nie przeszkadza).
Potem nakladam krem z filtrem: od kilku miesiecy jest to kolejne opakowanie Antheliosa Fluide Extreme - nie powoduje u mnie wysypu pryszczy ( z ich powodu musialam przestac uzywac Biodermy Photoderm Max Fluide), dobrze nawilza przez caly dzien. Czekam az sie wchlonie, miejscowo korektor, troszke podkladu na nos i calosc porzysypuje skrobia ziemniaczana (wczesniej, znim odkrylam skrobie, przysypywalam sypkim pudrem Clarins, ktory nie ma zapychajacych pory mirystynianow).
W polowie dnia okolo 14 reaplikuje filtr (wszystko, oprocz makijazu oczu, zmywam chusteczkami Olay albo Nivea i powtarzam nakladnie filtra jeszcze raz - to dlatego 50 ml starcza mi na 2 miesiace).
Wieczorem wszystko zmywam mleczkiem/chusteczkami a potem jeszcze zelem do mycia buzi bez SLS - dobry i tani jest wymieniany wyzej Eris, mam teraz zel Aptohekera Schellera z melisa (ocenilam na KWC), spryskuje woda termalna (bo uzywam kranowki - jestem albo zmeczona albo za leniwa na przegotowywanie wody ) i przecieram tonikiem. W zaleznosci od przesuszenia cery uzywam wymienionej wyzej Hydraphase Legere LRP, albo tez wymienienego kremu AA "intensywna pielegnacja" w niebieskawej tubeczce (oznaczony jest literka D) albo ...nic nie nakladam jesli czuje ze buzia nie jest sciagnieta.
Piling enzymatyczny 2-3 razy w tygodniu (AA z serii DHEA, rozowa tubka, bardzo jest wydajny, skubaniec) , raz w tygodniu maseczka z zielonej glinki Argiletzu lub dr Hauszki w proszku ale wtedy z kropla olejku eterycznego - tej nie trzeba zraszac woda - nie zasycha na buzi ale tez mniej oczyszcza niz glinka, maseczka aspirynowa i wycofywana przez Erisa niestety, maseczka z drozdzy - czyli maseczki co 2-3 dni. Nawilzajacych oprocz Apothekera Schellera (pigwowa) i mojego odkrycia - Rejuvenating Mask dr Hauszki, nie uzywam - a te tez tylko raz na tydzien i starannie ja zmywam woda lub tonikiem.
Na wypryski, jesli juz mnie nawiedza - olejek z drzewa herbacianego (przykra niespodzianka znika po 3 dniach) a na czasem pojawiajace sie glebsze, takie po ktorych potrafia mi az zostac blizny ( aaaaaaaaa!) antybiotyk z apteki (bez recepty, saszetka po 1,75 zl) Tribiotic.
Zmieniam czesto reczniki, komorke przecieram platkiem kosmetycznym nasaczonym....Absolutem , trzy razy w tygodniu zmieniam poszewki na poduszki, lykam olej lniany (zakupilam butelke w sklepie ze zdrwowa zywnoscia), pije sok z marchewki, generalnie zdrowo sie odzywiam i...unikam cukru. Oczywiscie masa wody, zielonej/bialej herbaty, dotleam sie biegajac z moim chlopcem trzy razy w tygodniu.
Dbanie o cere to bardzo ciezka praca ale efektem jest cera prawie doskonala.
Na zmarszczki w "tym"wieku, beda najlepsze: profilaktyka przeciwsloneczna (na mnie dziala idealnie) i cos z witamina C - najlepiej beztluszczowe serum - robie takie sobie z kwasu askorbinowego (ale musisz miec na niego recepte) wg przepisu Basi Kwiatkowskiej z www.biochemiaurody.com.
Acne-derm zanadto wysuszal mi skore - szybko go odstawilam.
Na jesieni mozez sprobowac kwasy (mozesz zaczac wlasnie od toniku Clinique, maseczki aspirynowej, czy lagodnego Effaclaru K LRP) - mnie pomagaj miec buzie o bardzo wyrownanym kolorycie i bez zaskornikow.
Pozdrawiam serdecznie, wypisalam co moglam

Edytowane przez Sylwiasta
Czas edycji: 2005-06-08 o 09:13
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 09:17   #78
smutasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 70
Dot.: Pomozcie... załamka :(

Smoczyco dzieki za zainteresowanie... Doradź mi jeszcze czy iwostin spf 20 wystarczy jako ochrona?
smutasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 11:18   #79
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Pomozcie... załamka :(

Nie jestem Smoczyca, ale moge Ci od razu powiedziec, ze na lato nie wystarczy, nie ma stabilnych filtrow.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-08, 11:25   #80
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Pomozcie... załamka :(

Sylwiasta ma rację - są lepsze kremy, stabilniejsze filtry. Osobiście skłaniam się ku temu iż spf 20 to trochę mało, zwlaszcza w lecie, szczególnie że nakładamy zbyt cienką warstwą by uzyskać obiecany stopień ochrony. Najlepsze filtry mają marki apteczne i Loreal - Meroxyle oraz Tinosorby.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 11:46   #81
smutasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 70
Dot.: Pomozcie... załamka :(

dzięki po raz kolejny... jesteście wielkie...a tak przy okazji czy używałyście Sebamed clear face pianki?
smutasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 11:46   #82
smutasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 70
Dot.: Pomozcie... załamka :(

i co w ogóle myślicie o tej firmie SebaMed?
smutasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 21:17   #83
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Pomozcie... załamka :(

przy okazji ta 20 iwostinowska (nawilżający o przedłużonym działaniu?) porządnie zapycha pory, poczytaj recenzje na KWC
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 21:27   #84
Juliettt
Rozeznanie
 
Avatar Juliettt
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 888
GG do Juliettt
Dot.: Pomozcie... załamka :(

Wiem co przezywasz, bo sama kiedys przezywalam to samo. Piszesz, ze nie chcesz odstawic masci na tradzik,ale musisz wiedziec, ze jezeli nadal bedziesz katowac skore, to nawet najlepszy krem nawilzajacy bedzie pomagal tylko na chwile. jezeli masz powazny problem z tradzikiem, radze isc do dermatologa i poprosic o leki ( nie zadne masci itp, ale normalne tabletki, uwierz mi, tylko to pomaga na powazny problem z tradzikiem). Wtedy tradzik zacznie schodzic,a Ty zadzialasz dobrym kremem (osobiscie uzywam kremu Dermedic- takiego specjalnego dla skory tlustej, wlasnie po roznych "magicznych terapiach"), poza tym, pomysl o zabiegu odzywczym u kosmetyczki i oczywiscie....pij duzo wody.
Pozdrawiam i trzymam kciuki
Juliettt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-09, 12:47   #85
Pieszczoszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 180
Dot.: Pomozcie... załamka :(

Dzieki jestescie kochane!!!
Mam pytanko:
Czy ten krem ---> http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7212

bedzie dla mnie odpowiedni???

Z gory dziekuje za odpowiedz!!
Pieszczoszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-09, 13:47   #86
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Pomozcie... załamka :(

to właśnie ten zapychasz, ostrożnie szukasz kremu z filtrem na dzień? polecam Biodermę AKN 30, właśnie kupiłam (w zeszłym roku miałam 20), zostawia po sobie miękką, nieświecącą się skórę
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-10, 08:18   #87
Pieszczoszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 180
Dot.: Pomozcie... załamka :(

agnieska uzywalas tego: ---> http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7150

Z gory dziekuje za odpowiedz.Buźka!
Pieszczoszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-10, 08:22   #88
Pieszczoszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 180
Dot.: Pomozcie... załamka :(

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7150

Czy tego agniesko uzywalas???
Czy nadaje sie on do twarzy??
Bo wydaje mi sie ze to raczej taki do calego ciala a dla buzi bylby troszke mocny, zwazajac na moje problemy skorne
Pieszczoszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-10, 08:25   #89
Pieszczoszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 180
Dot.: Pomozcie... załamka :(

Przepraszam kochane, ale nie zauwyzylam ze przenioslo mi watek na druga strone i myslalam ze nie wyskoczylo wiec napisalam drugi raz sorka
Pieszczoszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-10, 09:42   #90
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Pomozcie... załamka :(

jest równie dobry do twarzy jak i do ciała, do ciała jest dobry poniewaz z tego, co ostatnio słyszałam, zaiera również substancje pomagające regulować wydzielanie łoju oraz trądzik, dlatego zwiększyli filtry (te substancje+ochrona dla trądzikowej cery, która źle reaguje na słoń
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-22 20:48:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:46.