cos na zmniejszenie apetytu.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-17, 21:01   #1
Ewka86
Raczkowanie
 
Avatar Ewka86
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 213
GG do Ewka86

cos na zmniejszenie apetytu..


dziewczyny pomozcie!!! bylam nad morzem 2 tygodnie jadlam tam jak nigdy zgrublam chyba z 3 kg przyjechalam do domu i dalej tak jem.
Mam taki apetyt ze wszystko bym zjadla. Brzuch mam taki jak bym byla w ciazy. Chcialabym przestac jesc ale nie moge. Juz pije herbatke czerwona ktora zbija tluszcz ale nic nie pomaga. Czy jest cos co zmiejsza apetyt??? odpiszcie plise
Ewka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 21:17   #2
TurkusLena
Raczkowanie
 
Avatar TurkusLena
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 119
Smile Dot.: cos na zmniejszenie apetytu..

Hej!!! Jestem w podobnej sytuacji co Ty. Również mam olbrzymi apetyt ...i jest mi z tym źle. Według mnie najlepszym przeciwnikiem głodu jest silna wola, ale trzeba ją i dużo samozaparcia mieć. Oprócz tego można pić dużo płynów, ale one zapychają żołądek tylko na chwilę. Wspieram Cię i łączę się z Tobą.

Edytowane przez TurkusLena
Czas edycji: 2008-07-08 o 03:21
TurkusLena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 23:04   #3
davi
BAN stały
 
Avatar davi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 304
GG do davi Wyślij wiadomość przez MSN do davi
Arrow Dot.: cos na zmniejszenie apetytu..

Dziewczyny dołaczam sie do was. Od 3 dni mam to samo nic tylko jedzenie chce mieć..nawet coś moja (zawsze) silna wola nie pomaga.Co się dziejeW moim przypadku picie płynow nie pomaga a wrecz przeciwmnie chce mi sie ejsć jeszcze bardziej!
davi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 09:31   #4
slodka_babeczka
Raczkowanie
 
Avatar slodka_babeczka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 181
GG do slodka_babeczka
Dot.: cos na zmniejszenie apetytu..

to tak jakbym sama o sobie czytala!Ja mam od dluzszego czasu taki problem!Pochlaniam tak duzo jedzenia ze juz sama sie boje co bedzie ze mna za kilka dni!Mam tego dosc ale nie umiem sobie z tym poradzic... caly czas bym tylko jadla!Woda ktora rzekomo ma pomagac dziala w odwrotna strone a silnej woli juz niemam... Dziewczyny pomozcie
__________________
Miłość to dar słońca,dar losu
i piękno chwili!!!

http://www.suwaczek.pl/cache/2523a335f4.png
slodka_babeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 10:05   #5
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: cos na zmniejszenie apetytu..

ja weszlam na wage, zmierzylam wszystkie obwody, popatrzylam w lustro na siebie w stroju kapielowym i mi przeszlo tzn starams ie hamowac i na razie wychodzi... i chyba dzieki temu troszke mi sie zoladek skurczyl, bo wczoraj nie moglam zjesc calej zapiekanki (wiem, ze na diecie sie nie powinno takich rzeczy, ale urodzinki mialam - trzeba bylo zaszalec )
nio wiec najlepiej przebolec pierwszy tydzien,a potem jakos zoladek sie zmniejszy i jest lepiej
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 10:34   #6
Ewka86
Raczkowanie
 
Avatar Ewka86
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 213
GG do Ewka86
Dot.: cos na zmniejszenie apetytu..

Myslalam ze tylko ja mam taki problem . Wiece co od disja sie wezme za siebie ide na silownie i postaram sie mniej jesc i wszystko zrobie zeby mi sie kurczyl zolodek. pozdrawiam
Ewka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 11:05   #7
aneczkak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 50
Dot.: cos na zmniejszenie apetytu..

Ja posłuchałam rady z inetrnetu i przed posiłkiem wypijcie szklanke,dwie wody mineralnej niegazowanej.To zmniejsza duzo apetyt.Poza tym jedzcie duzo ciepłych posiłków,to tez zmniejsza poczucie głodu.Jak lubie jesc to jedzcie sobie ile chcecie ale warzyw a nie batonów czy chipsów.Ja mam do zrzucenia ze 4/5 kg bo tyle mi zostało jeszcze po ciąży.Oczywiscie podstawą jest ruch.Jak sie bedziecie ruszac duzo to i jesc mozecie co chcecie..
aneczkak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-18, 12:06   #8
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: cos na zmniejszenie apetytu..

Takim zapychaczem jest morsztyn. Działa jak gabka, która rozpuszcza się w żołądku i powoduje uczucie sytości, dlatego korzysta sie z niego w dietach odchudzających. Szukajcie wszelkie produkty z morsztynem, są do kupienia tabletki, ale to w Krakowie (u O. Bonifratrów).

Podobno CHROM równiesz powoduje uczucie sytosci.


Aaa! I mozecie np. wybierac te produkty o niskim indeksie glikemicznym (IG). Poszukajcie na :
http://zdrowezywienie.w.interia.pl/glikemiczny.htm
http://www.montignac.pl/tabele_ig.htm
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 12:16   #9
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: cos na zmniejszenie apetytu..

A ja proponuje omijać miejsca, gdzie takowe jedzonko można spotkać. Siedzicie w domu i myslicie o czymś do schrupania? Weźcie psa/chłopaka/koleżanke na spacer i znikajcie w domu. Oczywiście zakaz zabierania pieniążków, co by lodziarnie, piekarnie czy budki z fast foodami nie zarobiły na was
Dobrym pomysłem jest też po prostu zajęcie się czymś i odwrócenie swojej uwagi od jedzenia. Zwykle taka myśl "zjadłabym coś" towarzyszy nudzie. Żołądek też często po rozepchaniu się oszukuje i to, że 5min po zjedzeniu czegoś jesteśmy głodne, to wcale nie oznacza, że organizm domaga się dodatkowej energii (z pożywienia).

żołądek obkurcza się po kilku dniach dietki i już tak "nie krzyczy" o jedzenie... warto się jakoś przemęczyć
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 19:21   #10
singielka1
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar singielka1
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 413
Dot.: cos na zmniejszenie apetytu..

a możesz coś więcej o tym morsztynie? bo pierwsze słysze..
singielka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 19:44   #11
marenkabc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11
Dot.: cos na zmniejszenie apetytu..

Cytat:
Napisane przez Ewka86
dziewczyny pomozcie!!! bylam nad morzem 2 tygodnie jadlam tam jak nigdy zgrublam chyba z 3 kg przyjechalam do domu i dalej tak jem.
Mam taki apetyt ze wszystko bym zjadla. Brzuch mam taki jak bym byla w ciazy. Chcialabym przestac jesc ale nie moge. Juz pije herbatke czerwona ktora zbija tluszcz ale nic nie pomaga. Czy jest cos co zmiejsza apetyt??? odpiszcie plise
ja tez tak miałam po powrocie z Włoch, byłam tam tylko 3 tyg, a efekty ich (co prawda smacznej kuchni), "podziwiałam" znacznie dłużej. Jestem niestety bardzo niecierpliwa i jak nie widzę szybko spektakularnych efektów to trace zapał. Zastosowałam metode farmakologiczna (meridia) i po 3 tyg było ok. ale teraz cały czas dużo ruchu i omijam kuchnie wieczorem wielkim łukiem.
aha, i ważne nie łaczyc: jak miesko to do tego tylko warzywa itd.
Powodzenia.
marenkabc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-25, 20:22   #12
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: cos na zmniejszenie apetytu..

Cytat:
Napisane przez singielka1
a możesz coś więcej o tym morsztynie? bo pierwsze słysze..
Mało informacji jest w internecie, sama próbowałam cos wygrzebać:


Morsztyn pęcherzykowaty- zawiera duże ilości jodu niezbędnego dla prawidłowego funkcjonowania tarczycy. Wykorzystuje się go w otyłości, nadwadze, zwapnieniu tętnic, zaburzeniach trawienia, zapaleniach pęcherza moczowego jak również jako środek "czyszczący krew" i obniżający poziom cholesterolu.


Ja miałam/mam problemy z tarczycą, głównie dlatego go przyjmowałam, oprócz zwykłego jodogenu. W takich "opłatkach", w zupełnie czystej i naturalnej formie można go kupić u O. Bonifratrów. Teraz tabletki, które mi pozostały, przekazałam siostrze, która rzekomo rzuca palenie i chce zapobiec nadmiernemu apetytowi.
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 07:05   #13
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: cos na zmniejszenie apetytu..

ja zawsze jak czuje ssanie w żołądku to jem jabłko marchewkę albo piję kawę śniadaniową z odrobiną mleka, pomaga
Czasem żuję gumę miętową bez cukru
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 13:36   #14
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: cos na zmniejszenie apetytu..

Cytat:
Napisane przez inch
Ja miałam/mam problemy z tarczycą, głównie dlatego go przyjmowałam...
inch, ja mam niedoczynność tarczycy- mi też to pomoże w wypadku nieodpartej chęci zajrzenia do lodówki?
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 15:03   #15
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: cos na zmniejszenie apetytu..

Sylwio, ja równiez. A konsultowałas to ze swoim endokrynologiem? Czy w ogole cos zażywałaś? Jod? myśle, ze nie powinien on w morsztynie zaszkodzić, wręcz przeciwnie. Tyle tylko, ze jest trudno dostępny.
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 17:39   #16
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: cos na zmniejszenie apetytu..

jod+ euthyrox brałam kiedyś, nowa lekarka kazała mi brać tylko euthyrox...więc moze nie potrzebuję jodu
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 21:18   #17
eM!
Zadomowienie
 
Avatar eM!
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 044
Dot.: cos na zmniejszenie apetytu..

Jak bym czytala o sobie Macie racje, nuda powoduje, ze zazwyczaj co chwile kursuje do kuchni.. Chcialbym, zeby moj zaladek sie skurczyl ..
__________________
-
eM! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:18.