Gospodarka Przestrzenna w Krakowie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-18, 13:12   #1
Miami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: zachodnia Polska
Wiadomości: 130

Gospodarka Przestrzenna w Krakowie


Hej Chcialabym studiowac GP w Krakowie na panstwowej uczelni. Z tego co wiem to ten kierunek jest na
1. Uniwersytecie Pedagogicznym
2. Uniwersytecie Rolniczym
3. Uniwersytecie Ekonomicznym
4. Uniwersytecie Jagiellońskim [tzn. jako specjalizacja kierunku geografia]

Czy ktos studiuje GP na ww uczelniach? Ja sama sklaniam sie do UR [przynajmniej na studia I stopnia - koncze z tytulem inz]

wiem ze jest watek o GP jednak mnie interesuje tylko Krakow.

z gory dzieki za odpowiedz
Miami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 14:29   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Gospodarka Przestrzenna w Krakowie

Cytat:
Napisane przez Miami Pokaż wiadomość
Z tego co wiem to ten kierunek jest na
1. Uniwersytecie Pedagogicznym
a to Ci kwiatek
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 16:00   #3
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Gospodarka Przestrzenna w Krakowie

Co prawda nie studiuję ani w Krakowie, ani gp, ale jeżeli już miałam bym Ci coś doradzić to wybierz UR. Tam, jak napisałaś, zdobędziesz tytuł inżyniera. To lepsze niż licencjat, po którym studenci gp nie są nic warci.
Inżynierowie są bardziej cenieni na rynku, jednak musisz wiedzieć, że na studiach inżynierskich jest duży nacisk na przedmioty ścisłe(matematyka,fizyka) .
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 17:51   #4
Miami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: zachodnia Polska
Wiadomości: 130
Dot.: Gospodarka Przestrzenna w Krakowie

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
a to Ci kwiatek
tez sie zdziwilam
Miami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 17:58   #5
DolceFarNiente
Raczkowanie
 
Avatar DolceFarNiente
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 190
GG do DolceFarNiente
Dot.: Gospodarka Przestrzenna w Krakowie

Cytat:
Napisane przez Miami Pokaż wiadomość
tez sie zdziwilam
Dlaczego? Uniwersytet Pedagogiczny w Krk ma bardzo dużo wydziałów, nie tylko pedagogiczny. Np. wydział humanistyczny, filologiczny, geograficzno-biologiczny, sztuki czy też matematyczny
Można sprawdzić na http://www.up.krakow.pl/main/?page=wydzialy
DolceFarNiente jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 18:00   #6
babcia_miecia
Zadomowienie
 
Avatar babcia_miecia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 035
Dot.: Gospodarka Przestrzenna w Krakowie

UEK zdecydowanie.
babcia_miecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 18:06   #7
Miami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: zachodnia Polska
Wiadomości: 130
Dot.: Gospodarka Przestrzenna w Krakowie

moze po prostu nazwa mnie zmylila kierunek GP kojarzy mi sie glownie z politechnika albo uniwerkiem przyrodniczym.

wiesz moze cos na temat GP na UP?

---------- Dopisano o 19:06 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Cytat:
Napisane przez babcia_miecia Pokaż wiadomość
UEK zdecydowanie.
dlaczego?
Miami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-18, 18:11   #8
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Gospodarka Przestrzenna w Krakowie

tylko pamiętaj że na tych wszystkich uczelniach GP jest inaczej wykładana, są różne plany. na UE będziesz mieć więcej ekonomii niż gdzie indziej, na UR będzie to GP inżynierska, a na UP to sama nie wiem co to będzie
ogólnie nie wybrałabym UP, jakoś wydaje mi się że u pracodawcy wygra absolwent GP na UR czy UE niż UP...

Ja jestem na uniwerku przyrodniczym i nacisk jest na kształtowanie terenów podmiejskich, o miastach jednak też nie zapominają nam powiedzieć, a największym zaskoczeniem jak dla mnie jest duża ilość projektowania, myślałam że coś takiego głównie na politechnice a tu proszę
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 18:16   #9
Miami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: zachodnia Polska
Wiadomości: 130
Dot.: Gospodarka Przestrzenna w Krakowie

na UP GP trwa 3,5 roku czyli tez inz?

jeszcze mam takie pytanie, czy jak jestem kiepska z informatyki [tzn. nikt mnie jej nigdy porzadnie nie uczyl w szkole : /] to dam sobie rade?
Miami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 18:22   #10
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Gospodarka Przestrzenna w Krakowie

Cytat:
Napisane przez Miami Pokaż wiadomość
na UP GP trwa 3,5 roku czyli tez inz?
wygląda na to że tak, ale taka informacja musi być na stronie.
Cytat:
Napisane przez Miami Pokaż wiadomość
jeszcze mam takie pytanie, czy jak jestem kiepska z informatyki [tzn. nikt mnie jej nigdy porzadnie nie uczyl w szkole : /] to dam sobie rade?
nie wiem o co dokładnie pytasz, ale na GP owszem, będziesz dużo pracować na komputerze ale to będzie polegało na znajomości programów graficznych. tak jak teraz posługujesz się paintem, tak w przyszłości będziesz posługiwać się czymś bardziej zaawansowanym - tyle musisz umieć. nie będzie informatyki typu programowanie
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 20:08   #11
babcia_miecia
Zadomowienie
 
Avatar babcia_miecia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 035
Dot.: Gospodarka Przestrzenna w Krakowie

UEK dlatego, że będziesz mieć sporo ekonomii, jeśli nie spodoba Ci się kierunek, to nie ma problemu z przeniesieniem np. na ekonomię.

Uczelnia przyjazna studentowi, nauki nie ma jakiejś zatrważającej ilości, dużo bardziej prestiżowa niż rolniczy. Zakres materiału może się różnić - warto przejrzeć plany studiów.

Najlepiej złóż aplikacje na kilka uczelni i asekuracyjnie także inne kierunki, a później wybierz najlepszy z nich wszystkich.
babcia_miecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-19, 07:20   #12
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Gospodarka Przestrzenna w Krakowie

Cytat:
Napisane przez babcia_miecia Pokaż wiadomość
UEK dlatego, że będziesz mieć sporo ekonomii, jeśli nie spodoba Ci się kierunek, to nie ma problemu z przeniesieniem np. na ekonomię.

Uczelnia przyjazna studentowi, nauki nie ma jakiejś zatrważającej ilości, dużo bardziej prestiżowa niż rolniczy. Zakres materiału może się różnić - warto przejrzeć plany studiów.

Najlepiej złóż aplikacje na kilka uczelni i asekuracyjnie także inne kierunki, a później wybierz najlepszy z nich wszystkich.
Tylko że gp to kierunek przyrodniczy(techniczny), a nie ekonomiczny. Jeżeli nie będzie miała inżyniera, nie będzie mogła zrobić uprawnień tym samym nie będzie mogła wykonać żadnych projektów i nikomu nie będzie potrzebna osoba po gp siedząca jedynie za biurkiem, bo takich osób jest mnóstwo po ekonomii, zarządzaniu czy finansach. Studiując gp na ekonomicznym i kończąc jedynie licencjat, a później zdobywając tytuł magistra jest jedno znaczne ze studiowaniem wcześniej wymienionych przeze mnie kierunków po których i tak już jest mnóstwo absolwentów.
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 07:54   #13
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Gospodarka Przestrzenna w Krakowie

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 11:13   #14
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: Gospodarka Przestrzenna w Krakowie

Uprawnień urbanistycznych nie nadaje się od 2002 r.
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 11:18   #15
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Gospodarka Przestrzenna w Krakowie

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 11:37   #16
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: Gospodarka Przestrzenna w Krakowie

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Można też skończyć inny kierunek niż gp, zrobić z niej podyplomówkę , odbyć dłuższe praktyki i zdać egzamin z przepisów, i też można ubiegać się o członkostwo w Izbie.

W Izbie mogą zasiadać absolwenci gp inż, gp licencjackiej, jak i np. geografii czy ekonomii. Ważniejszą kwestią jest praktyka pod okiem członka Izby.
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 12:08   #17
Miami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: zachodnia Polska
Wiadomości: 130
Dot.: Gospodarka Przestrzenna w Krakowie

Dr Cuddy - ktory uniwerek wybralabys gdybys byla na moim miejscu?
Miami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 12:23   #18
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: Gospodarka Przestrzenna w Krakowie

Wiesz co, nie wiem, nie przeglądałam planów studiów tych uczelni i nie wiem po prostu co one oferują. A nie można sugerować się nazwą uczelni czy nadawanym tytułem. Bo prawda, potrzeba na rynku inżynierów, ale nie inżynierów byle czego. Potrzeba inżynierów elektrotechniki czy automatyki, niekoniecznie gospodarki. Teraz idę na zajęcia, więc wieczorem będę mieć więcej czasu na przejrzenie planów i Ci napiszę
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 13:52   #19
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Gospodarka Przestrzenna w Krakowie

Może to prawda Dr Cuddy co napisałaś, bo nie znam się tak bardzo na tym wszystkim, ale na ekonomicznym na pewno nie uczą projektowania czy grafiki, nie ma się żadnego kontaktu z programami typu AutoCAD. Te kierunki na UE nie tylko w Krakowie utworzone są głównie po to by ściągnąć studentów, którzy na studiach inżynierskich sobie by mogli nie poradzić. To tak samo jak na U. Ekonomicznym we Wrocławiu utworzyli niedawno kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, który ni jak się ma do ekonomii, a jego główną podstawą powiina być fizyka z chemią.
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-19, 15:19   #20
Miami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: zachodnia Polska
Wiadomości: 130
Dot.: Gospodarka Przestrzenna w Krakowie

[1=640153e4df0157aa7c29548 7ff8c20c42fd57238_65c176d 09c1ac;27010318]Wiesz co, nie wiem, nie przeglądałam planów studiów tych uczelni i nie wiem po prostu co one oferują. A nie można sugerować się nazwą uczelni czy nadawanym tytułem. Bo prawda, potrzeba na rynku inżynierów, ale nie inżynierów byle czego. Potrzeba inżynierów elektrotechniki czy automatyki, niekoniecznie gospodarki. Teraz idę na zajęcia, więc wieczorem będę mieć więcej czasu na przejrzenie planów i Ci napiszę[/QUOTE]

z gory dziekuje
Miami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 21:17   #21
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: Gospodarka Przestrzenna w Krakowie

Z tego co widzę, to na UP są dwie gospodarki; jedna w ramach specjalności na geografii, tzn. "Geografia z przedsiębiorczością i gospodarką przestrzenną", druga uruchomiona będzie po raz pierwszy w przyszłym roku. GP jako specjalność odrzuciłabym na samym początku, także tę na UJ, bo to jednak tylko specjalność, dominują przedmioty geograficzne. Ta druga jakoś nie budzi mojego zaufania Niby inż, ale na uczelni zupełnie niezwiązanej z gospodarką, urbanistyką, architekturą czy kierunkami technicznymi w ogóle, nie ma żadnych tradycji w tej dziedzinie ani osiągnięć. Nie ma (nie znalazłam?) planów studiów, więc nie można powiedzieć, czego się tam nauczysz. Ja bym w ciemno nie szła. Specjalności:
1. gospodarka przestrzenna obszarów miejskich,
2. gospodarowanie odnawialnymi źródłami energii,
3. przedsiębiorczość w aktywizacji gospodarczej układów przestrzennych,
4. zarządzanie rozwojem lokalnym i regionalnym,
5. zarządzanie środowiskiem geograficznym

3. 4. i 5.-podejście okołoekonomiczne , a myślę, że lepiej przygotowuje do tego UEK.
2. - Nie słyszałam o takiej specjalności na gp. Brzmi ciekawie, podobnie jak pierwsza, ale nie ma listy przedmiotów, także tak jak wyżej, w ciemno bym nie szła.

UR-tu jest chyba dość konkretnie, jeśli chodzi o przedmioty techniczne. Jest teledetekcja, sieci uzbrojenia terenu, melioracja... Przedmioty nienastawione na urbanistykę, a raczej na szeroko pojęty rozwój regionalny Cada pewnie się tu uczy, nie wiem jak z programami gisowymi.
UEK-GP na Wydziale Finansów-GP zarówno lic. jak i inż, więc sądzę, że cada się tam jednak nauczą Zresztą, autocad jest na tyle łatwym w obsłudze programem, że przy odrobinie chęci, której ja np. nie mam, można sie go nauczyć samemu. "Planowanie i inżynieria przestrzenna-Kierunek studiów ma wybitnie interdyscyplinarny charakter" świetny wstęp Nauczą się też stosowania "narzędzi programów systemu informacji przestrzennej ",a to duży plus Powiem Ci, że specjalności na licencjacie też mi się podobają.
Ja bym wybrała UEK a zastanawiała się tylko nad tym, czy wybrać lic czy inż, ale to ja. Mnie nie interesuje urbanistyka i problemy lokalne, tylko podejście bardziej ekonomiczne, zarządzanie miastem, regionalistyka czy opracowywanie analiz w małych skalach, ew. rewitalizacja.
Nie wiem jaka działka gp Cię interesuję, ale na Twoim miejscu rozważałabym te dwie uczelnie-UEK i UR. Myślę, że na UP nie ma się co rzucać, bo chyba jedyne co tam kusi, to inż a ten tytuł otrzymasz także na UR i o dziwo na UEKu.
Kurczę, powiem Ci, że ta inżynierka na UEKu mnie naprawdę zaciekawiła. Muszę poszukać więcej informacji, ale już z myślą o sobie
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 22:27   #22
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Gospodarka Przestrzenna w Krakowie

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tak. Rozrzut zarówno w planie studiów, jak i możliwych umiejętności do zdobycia. Na ten rozrzut też wpływa rodzaj uczelni. GP to specyficzny kierunek, w jakichś tam ustawach/rozporządzeniach itd. jest napisane że rodzaj GP zależy od miejsca jej wykładania.

I tak politechnika zobowiązana jest kłaść nacisk na urbanistykę, miasto, przyrodniczy na zabudowę gmin, mniejszych obszarów, ekonomiczny na zarządzanie miastem, gospodarkę itp.

Nie można mieć wyrzutów że na ekonomicznym nie uczą CADa, bo to nie ich zadanie To nie jest tak że "po GP to się projektuje zabudowę danych obszarów i koniec kropka" - no właśnie nie

Ale często jest tak, że uczelnie odchodzą od tego co mają w odgórnych aktach prawnych napisane i tak np. mój facet od rysunku nazywa nas ciągle urbanistami, opowiada o projektowaniu miast mimo iż nie studiuję na politechnice.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 15:51   #23
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Gospodarka Przestrzenna w Krakowie

Jezeli Ci zalezy na tych trzech literkach inz. i to dla Ciebie priorytet, to w zasadzie sprawa jest prosta.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 10:24   #24
sylwiusia89
Raczkowanie
 
Avatar sylwiusia89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 463
Dot.: Gospodarka Przestrzenna w Krakowie

a ja właśnie wysłałam swoją kandydaturę na GP na UP w Krakowie (niestacjonarne) bo właśnie skusił mnie ten inż....ale teraz sama nie wiem czy dobrze zrobiłam

Zależało mi na tym inż...a tylko tutaj były studia niestacjonarne na tym kierunku
sylwiusia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 23:32   #25
Mimi_nka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: chmurka
Wiadomości: 52
Gospodarka Przestrzenna UP, UR, UEK Kraków

Na tych trzech uczelniach widziałam ten kierunek i mam parę pytań.
Od razu mówię, że widziałam temat ogólny na forum, ale wybitnie mnie nie zadowala ;p ponieważ interesuje mnie gp TYLKO na wymienionych uczelniach.

Od początku...
moje pytanie do wizażystek: którą uczelnie wybrać?

Kilka danych:
Uniwersytet Pedagogiczny: studia trwają 3,5 roku, limit 30 miejsc...(w zeszłym roku było to ok 130, najniższy próg 77), ja będę miała jakieś 80pkt rekrutacyjnych, maxymalnie można było uzyskać 150 lub200, jest to stosunkowo nowy kierunek, ale można dostać tytuł inżyniera
Uniwersytet Rolniczy: 3,5 roku, otrzymuje się inżyniera, nie mam pojęcia jakie były progi.. (może która z Was wie??) ja mam 56 pkt na bodajże 100, nie wiem ile osób chcą przyjąć więc jak któraś z was wie to bardzo proszę o pomoc
Uniwersytet Ekonomiczny: na inżynierskie się nie dostanę więc zostają licencjackie, mam 95 pkt na 200 możliwych


2 pytanie: jak jest z przedmiotami? boję się fizyki bo tej nie rozumiem kompletnie, ale czy ucząc się "na pamięć" dałoby radę zdać na 3?
3 pytanie: co z rysunkiem? czy uczą od podstaw? czy jest tylko techniczny czy będzie trzeba umieć rysować i inne rzeczy (np owoce jak jest na architekturze)
4 pytanie: nigdy jakoś specjalnie nie uczyłam się geografii, czy dam sobie radę?

Specjalności
UP:
- Geoinformacja;
- Gospodarka odnawialnymi źródłami energii;
- Gospodarka przestrzenna obszarów miejskich;
- Przedsiębiorczość w aktywizacji gospodarczej układów przestrzennych;
- Rozwój lokalny i regionalny;
- Zarządzanie środowiskiem geograficznym.
UR:
- Rozwój regionalny
UEK:
- Strategie rozwoju regionalnego
- Zarządzanie miastem

5 pytanie:
jak jest z językami na tych uczelniach?
6 pytanie: jak z informatyką? jakie programy są uczone? AutoCAD?


Pomożecie?
Mimi_nka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 00:35   #26
Nunum
Rozeznanie
 
Avatar Nunum
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 812
Dot.: Gospodarka Przestrzenna UP, UR, UEK Kraków

moja kolezanka mowila mi, ze na 2 lata temu na UR na GP przyjmowali od 74% z matury rozszerozne z geografii( ona sie wtedy dostala). Ale nie wiem jak progi wygladaja teraz.
Z 95 pkt na UEK sie nie dosaniesz, bo jesli dobrze kojarzę to rzeba miec w granicach 130pkt zeby sie dostac
Studiowanie GP na UP jakos srednio mi sie widzi:P
Co do programow to zalezy od uczelnii, poszukaj najlepiej wykazu kursow na danych kierunkach. Na UEKu, na studiach licencjackich nie bedziesz miala raczej AUTOCada, ale pewnie bedziesz go miala juz na UR, a na UP nie. Te kierunki sa bardzo rozne w zaleznosci od uczelnii.
2. Nie wiadomo na jakiego wykladowce trafisz... Na Inż mysle, ze beda do tego wieksza wage prywiazywac
3. Mysle, ze tylko techniczny
4 nie wiadomo
5 na UEKu chyab sa 2 jezyki, na UP Jeden i musisz zdac na B2, aUr nie wiem:P
__________________
Słodycze i niezdrowe jedzenie
Waga w dół !
...

Edytowane przez Nunum
Czas edycji: 2012-07-02 o 00:39
Nunum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 09:52   #27
riave
Zadomowienie
 
Avatar riave
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 988
Dot.: Gospodarka Przestrzenna UP, UR, UEK Kraków

GP otwierają w tym roku też na Politechnice, ale próg to niewiadoma. Na Rolniczym nie ma jako takich podanych progów a nabór trwa cały czas, ktoś rezygnuje i wchodzą następne osoby i tak do wyczerpania miejsc, ale z tego co słyszałam ten kierunek jest dość popularny, więc punktów trzeba trochę mieć. A o innych uczelniach to już napisała mniej więcej koleżanka wyżej. Na UEK będzie ciężko i raczej bym nie liczyła, a na UP, szczerze nie wiem, ale widziałam, że znacznie ograniczyli ilość miejsc na wszystkie kierunki, więc te progi z tamtego roku mogą nie wystarczyć
__________________
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, się nie żałuje

(A. Sapkowski)

Edytowane przez riave
Czas edycji: 2012-07-02 o 09:55
riave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 09:56   #28
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Gospodarka Przestrzenna UP, UR, UEK Kraków

od tego roku GP będzie też na politechnice. i nie, nie sądzę, że będziesz musiała rysować owoce - bo ja jestem na architekturze i to ostatnia rzecz, którą kazaliby nam narysować "cool:
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 10:02   #29
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Gospodarka Przestrzenna UP, UR, UEK Kraków

Hej
studiowalam semestr na UEK GP i sadze, ze z 95pkt masz niewielkie szanse sie dostac, prog 2 tury wynosil o ile dobrze pamietam 118pkt, co roku spada o kilka pkt, ale nie sadze, zeby o ponad 20...
Na lic nie ma fizyki, jest AutoCAD.
Za to mysle, ze masz szanse na UR, moj kolega mial 50kilka punktow i sie dostal.

Widze, ze UP ma sporo specjalnosci - w praktyce pewnie zostana otworzone 2-3, na UEK przynajmniej tak jest ze aby otworzyc spec. musi sie uzbierac min. 30 czy 40 osob.
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 12:03   #30
Mimi_nka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: chmurka
Wiadomości: 52
Dot.: Gospodarka Przestrzenna UP, UR, UEK Kraków

Cytat:
moja kolezanka mowila mi, ze na 2 lata temu na UR na GP przyjmowali od 74% z matury rozszerozne z geografii
Od?? mhm ja nie zdawłam geografi... nie pocieszyłaś mnie... mam 56pkt na 100 rekrutacyjnych.

Cytat:
5 na UEKu chyab sa 2 jezyki, na UP Jeden i musisz zdac na B2, aUr nie wiem:P
z tego co zdążyłam się zorientować na UR również jeden

Cytat:
GP otwierają w tym roku też na Politechnice, ale próg to niewiadoma.
Coś mi się wydaje że będzie tam wielu chętnych a miejsc tylko 36...

Cytat:
na UP, szczerze nie wiem, ale widziałam, że znacznie ograniczyli ilość miejsc na wszystkie kierunki, więc te progi z tamtego roku mogą nie wystarczyć
Boję się ze się nie dostanę nigdzie...

Cytat:
i nie, nie sądzę, że będziesz musiała rysować owoce - bo ja jestem na architekturze i to ostatnia rzecz, którą kazaliby nam narysować
Z tego co się orientuję na egzamin wstępny był wymagany nie tylko rysunek techniczny ale nie wiem, nie zagłębiałam się w ten temat jakoś bardziej.

Cytat:
Za to mysle, ze masz szanse na UR, moj kolega mial 50kilka punktow i sie dostal.
A Twój kolega miał 50 pkt z matury podst, rozsz czy już po przeliczeniu na pkt rekrutacyjne?

Cytat:
Widze, ze UP ma sporo specjalnosci - w praktyce pewnie zostana otworzone 2-3, na UEK przynajmniej tak jest ze aby otworzyc spec. musi sie uzbierac min. 30 czy 40 osob.
Na UP z tego co widziałam jest tak samo.

Dziewczyny a moze któraś z Was ma jakiś pomysł co z tym fantem zrobić? Szukam po necie może jakieś pokrewne kierunki na które łatwiej się dostać ale nic jeszcze nie znalazłam...
Mimi_nka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-13 14:21:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:14.