Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-10-17, 17:04   #2041
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
A ja zrobilam wczoraj peeling salicylowy 2 razy Nie wiem jakim cudem pomylilam gramy z ml i zmieszalam 9 ml spirytusu i 0,63 ml kwasu przy zalozeniu ze ma to byc 10% peeling Nalozylam na plecy i dekolt i nawet nic nie poczulam, wiec kilka h pozniej zrobilam prawdziwa 10% wersje. Chwilke czulam cieplo na plecach, a pozniej wszystko sie uspokoilo i do dzisiaj nic sie nie dzieje i nie zapowiada sie zadne luszczenie. Czy w takim razie moge za tydzien zrobic 15%? Kurcze, wiem ze nieluszczenie nie oznacza ze peeling nie zadzialal, a i 10% jak na skore plecow i dekoltu to malo, ale juz mialam taka nadzieje ze obleze ze skory i zobacze piekna, nowa skore
Naprawdę zobaczysz nową skórę... łuszenie powinnaś mieć i to spore w końcu robiłaś (wg teorii) peeling z 90% salicyla! Z drugiej strony ten salicyl nie mógł się rozpuścić w tak małej ilości spirytusu.
Dziś dziać nic się nie będzie. Nawet jutro będzie spokojnie. Za to obawiałabym się kolejnych dni.

Daj znać jak będzie coś się działo
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 17:27   #2042
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Bede informowac na biezaco Juz teraz plecy dzieki AD i tonikowi 2% BHA sa bardzo ladne, ale jeszcze z dekoltem nie moge sobie dac rady Mam nadzieje ze ten peeling pomoze, bo jak narazie to nic nie bylo w stanie wyleczyc tej czesci ciala do konca
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-18, 08:22   #2043
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
A ja zrobilam wczoraj peeling salicylowy 2 razy Nie wiem jakim cudem pomylilam gramy z ml i zmieszalam 9 ml spirytusu i 0,63 ml kwasu przy zalozeniu ze ma to byc 10% peeling Nalozylam na plecy i dekolt i nawet nic nie poczulam, wiec kilka h pozniej zrobilam prawdziwa 10% wersje. Chwilke czulam cieplo na plecach, a pozniej wszystko sie uspokoilo i do dzisiaj nic sie nie dzieje i nie zapowiada sie zadne luszczenie. Czy w takim razie moge za tydzien zrobic 15%? Kurcze, wiem ze nieluszczenie nie oznacza ze peeling nie zadzialal, a i 10% jak na skore plecow i dekoltu to malo, ale juz mialam taka nadzieje ze obleze ze skory i zobacze piekna, nowa skore
Poczytaj, w połowie 5 strony masz fajne badanie w kontekście Twojego pytania.
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...owym&start=120
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-18, 09:30   #2044
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Poczytaj, w połowie 5 strony masz fajne badanie w kontekście Twojego pytania.
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...owym&start=120
Znów się zaczytałam, lubię czytać LU
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-18, 11:23   #2045
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

No coz.. czekam Zobaczymy jutro, moze pojutrze co sie bedzie dzialo i wtedy pomysle jak dalej rozplanowac peelingi. Swoja droga przeczytalam, ze dziala on rewelacyjnie na gesia skorke na pupie, ale tu stezenie chyba powinno byc wieksze, zeby podzialalo na tak .. gruba skore?
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-18, 20:11   #2046
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziewczeta, help! czy po mocniejszym (25%) peelu salicylu wystarczy zamiast lanoliny olej tamanu na nocki? czy walic lepiej ten krem sutkowy? A jesli tamanu, to solo czy zmieszany z HA?
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-19, 11:11   #2047
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Mam pytanie odnośnie badania , które dzięki linkowi, podanemu tu kilka razy, dotarło do mnie. Mam na mysli ten adres:
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...owym&start=120
Stosowano tam codziennie wieczorem kwas salicylowy o stężeniu 10%. Czy chodzi tu o tonik z takim stężeniem kwasu, czy po prostu o kwas z alkoholem ?

I przy okazji - czy do toniku BHA, którego przepis znalazlam na MAZIDŁACH niezbędny jest emulgator ??

Edytowane przez KasiaxQ
Czas edycji: 2008-10-19 o 11:46
KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-19, 12:09   #2048
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

A propos tego badania - seria obejmuje 8 peelingow 30% co tydzien, wiec calosc powinna trwac 2 miesiace. Ale co dalej? Co prawda skora nie przyzwyczaja sie do kwasow BHA, ale jesli bedziemy na nia oddzialywac tak duzymi stezeniami to po skonczonej 'kuracji' pewnie nie bedzie juz reagowac na 2% tonik. Jak w takim razie podtrzymywac efekty?
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-19, 14:21   #2049
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Jeszcze jedno pytanko: co najlepiej dodać do peelingu salicylowego? Glikol propylenowy, czy glikol polietylenowy, czy tez coś z tych rzeczy + spirytus ?
KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-21, 19:54   #2050
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Oto rezultaty zabawy dziecko + zapalki. A scislej salicyl z mazidel + spirytus. Wyrzadzilam sobie wieksza krzywde niz za czasow mlodosci, gdy go pilam!
Dzisiaj 2 dzien po peelingu 25% (chyba, choc Nati utwierdza mnie w przekonaniu, ze moje proporcje byly wlasciwe) - skora na brodzie i po jednej stronie nosa schodzi mi platami, boje sie zagladac co jest pod nia, tam dalej gdzie jeszcze nie widac.. brrrr! ohyda. Siedze namaziana mieszanka oleju lnianego, linomagu i dermoliboura. TZ przestal sie do mnie odzywac, twierdzac ze robie sobie krzywde. W czwartek mam mega wazne spotkanie w pracy, na ktorym MUSZE wygladac jak czlowiek! pomozcie, podniescie na duchu...
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-21, 20:40   #2051
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez KasiaxQ Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno pytanko: co najlepiej dodać do peelingu salicylowego? Glikol propylenowy, czy glikol polietylenowy, czy tez coś z tych rzeczy + spirytus ?
Spirytus.

Pranie jak już pisałam Ci na PW jestem zdziwiona reakcją Twojej skóry- ja robię mocniejsze peelingi wg tych samych proporcji i wszystko jest idealnie- nawet nie mam wylinki.

Myślę, że mieszankę masz dobrą, choć ja bym wzięła coś z alantoiną

I nie chcę Cię martwić, ale do czwartku to nie zejdzie...
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-21, 21:02   #2052
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dzieki Nati, mam jeszcze sudocrem i inne mazidla do dzieciecej pupy, ale tak z przyzwyczajenia potraktowalam sie tamanem.. Przed chwila zmylam ostroznie linomag i jest jakby lepiej - skorki sie rozmiekczyly, skora na pozostalej czesci twarzy mniej sucha i jasniejsza. Moze idzie ku dobremu? Tez jestem zaskoczona, nigdy przenigdy nie mialam luszczenia, ani po migdalach salonowych, ani domowych kwasach.. Marzylam o wylince, to sie doczekalam!
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-21, 22:55   #2053
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dzięki Nati za konkretną odpowiedź
Ponowię wcześniejsze pytanie, bo chyba zagubiło się trochę.
W tym badaniu używano wieczorem kwasu salicylowego o stęż. 10% http://www.laboratoriumurody.pl/foru...owym&start=120
Czy chodzi tu o tonik z takim stężeniem kwasu, czy po prostu o kwas z alkoholem ?
KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-22, 06:30   #2054
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez KasiaxQ Pokaż wiadomość
Dzięki Nati za konkretną odpowiedź
Ponowię wcześniejsze pytanie, bo chyba zagubiło się trochę.
W tym badaniu używano wieczorem kwasu salicylowego o stęż. 10% http://www.laboratoriumurody.pl/foru...owym&start=120
Czy chodzi tu o tonik z takim stężeniem kwasu, czy po prostu o kwas z alkoholem ?
Jak dla mnie bez różnicy Jednak wydaje mi się, że w tonikach jest mniejsze stężenie kwasów.

!0% w toniku czy w peelingu gu to nadal 10% Ja dodaję czasem NFMu czy hydromanilu do migdała czyli mikstura podchodziłaby pod tonik, ale dla mnie jest to nadal peeling, z niskim stężeniem.


Pranie na pewno idzie ku dobremu, ale na cud nie ma co liczyć- co ma zejść, to zejść musi.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-22, 08:55   #2055
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

A jaka jest minimalna ilość spirytusu, żeby kwas salicylowy się rozpuścił? Nie chcę sobie tak bardzo wysuszać skóry i wolałabym dać jak najwięcej wody destylowanej lub hydrolatu. Więc jeżeli chcę uzyskać 20ml toniku z 10% kwasem salicylowym, to ile dodać alkoholu?
KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-23, 20:47   #2056
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
i naprawde nigdzie nie zadam,ze "0,63 to 10%" bo jak pisalam wczesniej wyraznie to jest 7%
ostatnimi czasy zainteresowałam się tematyką domowych peelingów kwasami i trafiłam na ten wątek. Nie przeczytałam go jeszcze całego [brak czasu] ale "rzuciła" mi się w oczy konwersacja odnośnie proporcji kwasu i spirytusu- i muszę przyznać kuleczce rację- jeśli zmiesza się 0,63g salicylka i 9g spirolu to uzyska się stężenie ok. 7% [konktetniej 6,54...] a nie 10 [zakładam oczywiście, że mowa o stężeniu procentowym]
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-23, 21:06   #2057
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
ostatnimi czasy zainteresowałam się tematyką domowych peelingów kwasami i trafiłam na ten wątek. Nie przeczytałam go jeszcze całego [brak czasu] ale "rzuciła" mi się w oczy konwersacja odnośnie proporcji kwasu i spirytusu- i muszę przyznać kuleczce rację- jeśli zmiesza się 0,63g salicylka i 9g spirolu to uzyska się stężenie ok. 7% [konktetniej 6,54...] a nie 10 [zakładam oczywiście, że mowa o stężeniu procentowym]
Przeczytaj całą naszą dyskusję na ten temat, bo na pewno już jej powtarzać nie chcę

KasiaxQ prawdę mówiąc nie wiem. Ja robię peeling na samym spirytusie i nigdy mnie nie wysuszyło.
Nawet nie ściąga, a cerę mam mieszaną z naczynkami.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-23, 21:17   #2058
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Przeczytaj całą naszą dyskusję na ten temat, bo na pewno już jej powtarzać nie chcę
no właśnie przeczytałam i strasznie namotałyście- ale nie jest prawdą, że zmieszanie 0,63g salicylu i 9g spirytusu da stężenie 10%. Nie da. Zauważyłam, ze liczysz raz z objętości raz z masy- stężenia nie możesz liczyć z objętości- wtedy to jest % objętosciowy a nie stężenie procentowe. Poza tym zauważyłam zapis spirytus 90% = 9ml=9g a to też nie jest prawda- spirytus nie ma gęstości wody (1g/cm3- nawet nie zawsze bo jest to funkcja temperatury i ciśnienia)
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-23, 22:47   #2059
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Dzieki Nati, mam jeszcze sudocrem i inne mazidla do dzieciecej pupy, ale tak z przyzwyczajenia potraktowalam sie tamanem.. Przed chwila zmylam ostroznie linomag i jest jakby lepiej - skorki sie rozmiekczyly, skora na pozostalej czesci twarzy mniej sucha i jasniejsza. Moze idzie ku dobremu? Tez jestem zaskoczona, nigdy przenigdy nie mialam luszczenia, ani po migdalach salonowych, ani domowych kwasach.. Marzylam o wylince, to sie doczekalam!
Biedna jesteś, ja się tak załatwiłam tonikiem 10% kwasu, ale to pewnie dlatego, że używałam kilka dni pod rząd.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-23, 23:18   #2060
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

mrs.doubtfire, uzywalas tylko toniku, czy tez w miedzyczasie peeling robilas? Przymierzam sie wlasnie do kuracji: peeling raz na tydzien, w pozostale dni - tonik, i nie wiem czy mam sie bac albo raczej - jak bardzo sie bac :|
KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-24, 06:36   #2061
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
no właśnie przeczytałam i strasznie namotałyście- ale nie jest prawdą, że zmieszanie 0,63g salicylu i 9g spirytusu da stężenie 10%. Nie da. Zauważyłam, ze liczysz raz z objętości raz z masy- stężenia nie możesz liczyć z objętości- wtedy to jest % objętosciowy a nie stężenie procentowe. Poza tym zauważyłam zapis spirytus 90% = 9ml=9g a to też nie jest prawda- spirytus nie ma gęstości wody (1g/cm3- nawet nie zawsze bo jest to funkcja temperatury i ciśnienia)
Przy założeniu że 1g=cm3 spirytusu to wyliczenia stężeń są prawidłowe.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-24, 07:39   #2062
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Przy założeniu że 1g=cm3 spirytusu to wyliczenia stężeń są prawidłowe.
przy założeniu, że 1g=1cm3 to nadal 0,63/9,63 x 100% nie da 10%. Już pomijam fakt, że takie założenie jest mylne i to nie lekko a baaardzo.
gęstość spirytusu to ok. 0,78 czli 9ml waży 7,02 g [różnica jest więc spora] i nawet biorąc tą masę alkoholu stężenie nie wyniesie 10% a niewiele ponad 8. Dlatego uważam, że kuleczka ma rację- obliczenia wcześniej podane są złe. Przelicz sobie to jeszcze raz-> tylko wychodząc z masy a nie objętości- bo w przeciwnym razie wychodzą głupoty
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-24, 13:27   #2063
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Moze ktos jednak wie, jaka ilosc spirytusu jest potrzebna do rozpuszczenia kwasu salicylowego? Chce uzyskac 20ml 10% toniku dajac jak najmniej alkoholu... Przesylka z Mazidel coraz blizej, a ja nie wiem, jak to zrobic
KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-24, 15:38   #2064
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
przy założeniu, że 1g=1cm3 to nadal 0,63/9,63 x 100% nie da 10%. Już pomijam fakt, że takie założenie jest mylne i to nie lekko a baaardzo.
gęstość spirytusu to ok. 0,78 czli 9ml waży 7,02 g [różnica jest więc spora] i nawet biorąc tą masę alkoholu stężenie nie wyniesie 10% a niewiele ponad 8. Dlatego uważam, że kuleczka ma rację- obliczenia wcześniej podane są złe. Przelicz sobie to jeszcze raz-> tylko wychodząc z masy a nie objętości- bo w przeciwnym razie wychodzą głupoty
Liczyłam to wiele razy i nie tylko ja sama.
Nie mam już sił pisać po raz n-ty tego samego.

Jeśli chcesz liczyć tak, to licz.

__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-24, 16:07   #2065
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Liczyłam to wiele razy i nie tylko ja sama.
Nie mam już sił pisać po raz n-ty tego samego.

Jeśli chcesz liczyć tak, to licz.

posłuchaj- jeśli o mnie chodzi to nic mi nie musisz tłumaczyć- ja dokładnie wiem jak się liczy stężenia procentowe, ułamki masowe, stężenia molowe, molalne, ułamki molowe itp. Jestem magistrem chemii i nie jest to dla mnie problemem. Mnie chodzi po prostu o to, że podane wcześniej przeliczenia są błędne ot cała historia.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death

Edytowane przez Jolie2601
Czas edycji: 2008-10-24 o 16:33
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-24, 18:08   #2066
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Na poparcie slow Jolie wklejam link do kalkulatora stezen, ktory niedawno przypadkiem wpadl mi w rece na LU -> http://members.lycos.co.uk/kickic/kalkulator.html (trzeba zmienic ciezar nasypowy z 1.440 na 0.630)

Ps. sama mialam poruszyc ten temat, ale jako ze ja ze stezeniami jestem na bakier to bylam pewna ze to ja sie myle i czegos tu nie rozumiem
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-24, 18:18   #2067
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
(trzeba zmienic ciezar nasypowy z 1.440 na 0.630)
gęstość nasypowa może być w porządku- wydaje mi się [jeszcze nie robiłam solidnego research -u w tej sprawie], że ten z kalkulatora to gęstość nasypowa w stanie zbitym [np. zgnieciony w strzykawce]
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-24, 18:41   #2068
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
gęstość nasypowa może być w porządku- wydaje mi się [jeszcze nie robiłam solidnego research -u w tej sprawie], że ten z kalkulatora to gęstość nasypowa w stanie zbitym [np. zgnieciony w strzykawce]
No wlasnie nie wiem jak z tym mazidlowym kwasem, ale np. ta probie zwazenia 'zngiecionego' salicyla z chemika robil thanatos i wyszlo mu cos w granicach 0.62g/cm3 (http://www.laboratoriumurody.pl/foru...id,t20,30.html wypowiedz lenny pod koniec 2 strony)

Edit: Przeczytalam dalej i jednak dobrze Ci sie wydaje ze to bedzie 1.440 g/cm3 Coz chyba jeszcze musze wiele razy przerobic te przepisy zeby wreszcie mi ten peeling wyszedl jak nalezy i ladnie zeszla skora
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-24, 18:54   #2069
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
No wlasnie nie wiem jak z tym mazidlowym kwasem, ale np. ta probie zwazenia 'zngiecionego' salicyla z chemika robil thanatos i wyszlo mu cos w granicach 0.62g/cm3 (http://www.laboratoriumurody.pl/foru...id,t20,30.html wypowiedz lenny pod koniec 2 strony)
w takim razie można uznać, że ta wartość [0,63] jest właściwa [kwas w stanie zbitym]. Pobuszowałam po necie i znalazłam przeróżne gęstości [od 0,5 do 1,5] i chyba najlepiej wierzyć limarii [mazidła] i pozostać przy tej gęstości [albo jeśli ktoś posiada wagę- zweryfikować te informacje]

edit: teraz doczytałam Twój edit- aha czyli wychodzi na to, że 0,63 dotyczy stanu "sypanego" a 1,44 zbitego.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-24, 19:24   #2070
dosia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: xxx
Wiadomości: 286
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

jak jest z peelingami u kosmetyczki, np biopeelingiem neoderma i kwasami/retinoidami. Jestem zapisana na zabieg w gabinecie kosmetycznym i kosmetyczka powiedziala ze miesiac przed zabiegiem mam nie przyjmowac tetralysalu, ale zapomnialam sie zapytac jak jest z masciami a dokladniej acne derm i differin. Z jednej strony swietnie dzialaja one na moja twarz ale z drugiej boje sie kompilkacji po peelingu, wiec prosze o pomoc
dosia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:05.