Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-13, 09:34   #2431
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Peeling możesz zrobić na bazie któregoś z ww glikoli lub na alkoholu.

I tak, na 5 ml zajzajera o mocy 15/20/25% mieszamy odpowiednio (w ml):

- glikol propylenowy - 4,44/4,24/4,03
- kwas salicylowy - 0.56/0,76/0,97

- glikol butylenowy - 4,45/4,26/4,06
- kwas salicylowy - 0,55/0,74/0,94

- glikol polietylenowy - 4,35/4,13/3,90
- kwas salicylowy - 0,65/0,87/1,10

- alkohol etylowy 95,6% - 4,56/4,40/4,24
- kwas salicylowy - 0,44/0,60/0,76

czyli na przykład:
żeby otrzymać 5ml mieszanki g.propylenowy z kwasem salicylowym o stężeniu 20% należy połączyć 0,76 ml kwasu i 4,24 ml glikolu, a w stężeniu 15% na bazie spirytusu 0,44 ml kwasu i 4,56 ml spirytu, itp.

...

Aniu,

podałaś proporcje, ale dla pewności zapytam:

Chodzi o kwas salicylowy na bazie alkoholu.
15% rozumiem stworzę mieszając 0,44 ml kwasu z 4,56 ml spirytusu.

Moje pytanie:
dalsze wartości (pogrubiłam je w Twojej wypowiedzi ) przedstawiają stężenia 20% i 25%?

Byłby ktoś tak miły i policzył mi proporcje na stworzenie 10 %?

Z tego co wiem salicylowy jest mocniejszy od migdała, dlatego wolałabym zacząć od mniejszego %.

I jeszcze jedno: z salicylem postępujemy dokładnie tak samo jak z migdałem?
Wytrzymujemy ile się da potem myjemy wodą z mydłem i nakładamy lanolinę?

Pozdrawiam.


EDIT:
Kurczę, spytałam, a później znalazłam sama odpowiedź.
Tak więc na temat stężeń wiem już wszystko, powiedzcie mi tylko czy postępować tak samo jak z migdałem.

A, i do pellingu salicylowego czytałam stosować tonik salicylowy. To na bazie wody destylowanej i kwasu hialurowanego? Jaki %? 5?
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016

Edytowane przez One_LoVe
Czas edycji: 2009-02-13 o 10:34
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 10:51   #2432
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość

Tak więc na temat stężeń wiem już wszystko, powiedzcie mi tylko czy postępować tak samo jak z migdałem.
W zasadzie tak samo. Trzymasz ile wytrzymasz

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
A, i do pellingu salicylowego czytałam stosować tonik salicylowy. To na bazie wody destylowanej i kwasu hialurowanego? Jaki %? 5?
Najlepiej jak najprostszy (jeśli masz na myśli tę 8 tygodniową kurację - kwas rozpuszczony w alkoholu 10%).
Później nawilżać koniecznie. Dodatki ja bym zostawiła właśnie do nawilżania.
Ewentualnie kwas 5% (przepis w mazidłach - przy dodaniu wody konieczne polysorbate).
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 15:52   #2433
xenaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 49
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

...kupilam 30% kwas migdalowy na allegro-jest on metny,jak kompot owocowy-czy to normalny wyglad?prosze o odp.bo nie wiem czy to na buzie wogole nakladac:/...
pozdrawiam
xenaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 16:34   #2434
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Xenaaa, drugi raz zadajesz to samo pytanie, widocznie nikt nie umie odpowiedzieć.
Większość z nas kupuje czysty kwas z pewnych źródeł. Może zapytaj sprzedawcy albo kupujących na tej samej aukcji?
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 18:47   #2435
zsrr23
Raczkowanie
 
Avatar zsrr23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 375
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziś po raz drugi nałożyłam kwas migdałowy 20% wymieszany z wódką..przez jedną minutę troszkę poszczypało a potem już nic nie czułam .. ten kwas chyba na mnie nie działa
Poradźcie mi proszę dziewczyny .. czy następnym razem nałożyć silniejszy kwas migdałowy czy może nałożyć inny rodzaj kwasu .. jakiś mocniejszy juz sama nie wiem
zsrr23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 20:24   #2436
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

zsrr23 jak dzisiaj nic nie poczulas to powtorz jutro zabieg, ale ukrec mocniejszy kwas i dluzej potrzymaj. Tak zebys czula szczypanie, mrowienie, lekkie dretwienie a twarz zmieni kolor. U mnie raz byla czerwona innym razem biala, nie wiem od czego to zalezy. Ale ja jak robie peeling to zawsze pierwszego dnia robie slabszy a na drugi dzien powtarzam i wtedy uzyskuje lepsze zluszczanie. Teraz tez siedze z kwasikiem na twarzy ale bardzo slabe stezenie wyszlo bo nic a nic nie piecze a skonczyl mi sie migdalek wiec nawet waga nie odmierzyla ile go tam zostalo. Jutro zrobie mocniejszy bo zalezy mi na silnym zluszczeniu.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 23:02   #2437
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
W spirytusie rozpuszcza się doskonale, nic się nie wytrąca. No ale coś za coś.
Jestem z Ciebie dumna niezmiernie
hehe ja z siebie tez wszystko jest ok buzka gladka i lekko zarozowiona ladnie napieta ale niestety wyskoczylo mi kilka niespodzianek co do tej pory nie mialo miejsca po zadnym z peelingow luszczenia raczej nie bedzie co ile stosujesz taki peeling?? co myslisz o tym zeby kolejny sobie zapodac w niedziele???
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-14, 06:51   #2438
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Effa, mnie nic nie wyskoczyło, ale ja stosuję też raz w tygodniu Atrederm, więc działam na dwa fronty. Niespodzianki podczas stosowania kwasów to nie nowość. Ukryte głęboko przyczajone tygrysy wychodzą na wierzch, niestety. Jedyna pociecha, że to stan przejściowy.

Ja chyba też nałożę LHA w tygodniu, jednak czekam teraz na łuszczenie po retinoidzie i muszę to jakoś zgrać.

Jeśli nie masz sensacji - nakładaj
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-14, 09:37   #2439
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Effa, mnie nic nie wyskoczyło, ale ja stosuję też raz w tygodniu Atrederm, więc działam na dwa fronty. Niespodzianki podczas stosowania kwasów to nie nowość. Ukryte głęboko przyczajone tygrysy wychodzą na wierzch, niestety. Jedyna pociecha, że to stan przejściowy.

Ja chyba też nałożę LHA w tygodniu, jednak czekam teraz na łuszczenie po retinoidzie i muszę to jakoś zgrać.

Jeśli nie masz sensacji - nakładaj
wiem wiem nie ma jakies tragedii ale kilka syfkow jest niestety jakos przezyje.Ja na codzien Differin stosuje nie ma luszczenia ani zbytniego przesuszenia, wiec mysle ze moge stosowac peelingi kwasowe raz w tyg co o tym myslisz?? zastanawia mnie tez fakt czy ten LHA na wodce cos zdzialal??w sumie to byl podgrzany wiec teoretycznie powinien byc mocjniejszy??
mam jeszcz pytanie chcialabym sobie zrobic roztwor z kwasow kojowego,mlekowego moze jeszcze migdalowy na plame pigmentowa co o tym myslisz??lepsze byly by peelingi czy moze roztwor do wcierania o mniejszym stezeniu ktory mozna pozostawic na noc??i jak ze stezeniami???
ohhh sorki ale sie rozpisalam
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-14, 11:24   #2440
manjushka
Raczkowanie
 
Avatar manjushka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 50
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Nie no ja naprawde nie rozumiem jak można prowadzić normalne życie i jednocześnie się kwasić!! Ostatnie dwa dnii strasznie mi złaziła skóra w strefie T i nie sposób to było ukryć, a musiałam przerzyć pokaz kosmetyczny i rozmowe kwalifikacyjną! Coś okropnego! Byłam strasznie wsciekła że musze się pokazywać w takim stanie. Nie wyobrażam sobie takich zabiegów dla pracujących!
Wznawiam pytanie! Jak wy to ukrywacie? Kto nie musi używać podkładu, to jeszcze uwierze, bo jak jest na twarzy tylko krem nawilżający, to jest OK (pomijając inne niedoskonałości), ale ci co mają cerę problematyczną to jak??
Chyba nie będę więcej na twarz robić peelingu z kwasem, a raczej zrobie jakiś specyfik z małym stężeniem, żeby to stopniowo działało i bez widocznego łuszczenie, bo nie mogę tak się pokazywać! Trądzik i to jest łatwiej ukryć!
Pozostałe partje ciała, to sobie jeszcze popale, ale twarz więcej nie chce! Nie mogę tydzień co najmniej siedzieć w domu!!
manjushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-14, 20:36   #2441
xenaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 49
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

...w walentynkowy wieczor zafundowalam sobie randke z...kwasem migdalowym;p i...PIEKLO CHOLERNIE mimo iz 30%,w gabinecie mialam robiony 60% i nie pieklo tak jak teraz,praktycznie wogole!!!mam nadz.ze efekty za ta meke chociaz beda...
xenaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-14, 22:10   #2442
ibizka_
Raczkowanie
 
Avatar ibizka_
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 37
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

hej Wam.

Dziewczyny mam do Was pytanko. Stosuje kwas migdałowy od dłuższego czasu tylko nie wiem czy te stężenia, z których korzystam podają wagę kwasu nasypową czy zbitą. Wiecie może? Stężenia podaje poniżej, oczywiście znalazłam je gdzies na wcześniejszych stronach tego forum.. Ja nie zbijam nigdy kwasu w strzykawce i nie wiem czy nie wychodzą mi te kwasy zbyt delikatne więc dlatego się zastanawiam czy może powinnam go zbić. z góry dzięki

10% - 0.5ml kwasu; 3,6ml wody
15% - 1ml kwasu; 4,5ml wody
20% - 1,25ml kwasu; 4,0ml wody
25% - 1,25ml kwasu; 3,0ml wody
30% - 1,25ml kwasu; 2,25ml wody
35% - 1,25ml kwasu; 1,75ml wody
40% - 1,25ml kwasu; 1,5ml wody
45% - 1,25ml kwasu; 1,25ml wody
50% - 1,25ml kwasu; 1,0ml wody
ibizka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-15, 09:32   #2443
diorinia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 167
Peelingi dermatologiczne

Cześć, na początku chciałam Was poinformować że nie jestem laikiem jeżeli chodzi o peelingi, miałam ich bardzo dużo począwszy od migdałowy, pirogronowy, Yellow Peel Retises Ct, maski tretinoinowe. Już pozbyłam się trądziku, a miałam naprawdę bardzo niezłą jazdę bez trzymanki jeżeli chodzi o dermokosmetyki, dermatologów, kosmetyczki i tak wyżej wymienione. No wydatek duży lecz przyjemność z czerpania czystej i gładkiej cery jest olbrzymia. Chciałam Was poinformować że retinoidy jak najbardziej trzeba stosować lecz czy nie lepiej stosować maski tretinoinowe które zawierają 5%; 10% i 15% tretinoiny w postaci peel-off które jak przekonałam się skracają czas stosowania retinoidów z 12 miesięcy do 4 tygodni. Robiłam to na zmianę z migdałowym przez 6 tygodni co przygotowywało cerę do dalszych zabiegów dermatologicznych. Następnie przeszliśmy do Yellow Peel Retises Ct co miało złuszczcić martwy naskórek i odświeżyć cerę. Zrobiłam Yellow dwa razy co 3 tygodnie. Następnie przeszliśmy do peelingu pirogronowego który złuszczał skórę z zaskórników. Miałam tych zabiegów 5x.
Obecnie zrobiłam sobie Yellow Peel Retises Ct i za dwa tygodnie mam zamiar zrobić sobie maskę tretinoinową 15% a po niej Salipeel. Jak będzie słońce to będę robiła sobie GlyKoPeel(to i migdałowy można robić nawet w słoneczne lato, chociaż Wiżażanki tego nie popierają- lecz na pociechę powiem że są od tego filtry SPF).
Oto był plan mojej pielegnacji twarzy u dermatologa dzięki któremu pozbyłam się trądziku i cieszę się ładną skórą. Mam nadzieję że Wam pomogłam i w razie pytań, piszcie.
diorinia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-15, 11:26   #2444
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Peelingi dermatologiczne

Cytat:
Napisane przez diorinia Pokaż wiadomość
Cześć, na początku chciałam Was poinformować że nie jestem laikiem jeżeli chodzi o peelingi, miałam ich bardzo dużo począwszy od migdałowy, pirogronowy, Yellow Peel Retises Ct, maski tretinoinowe. Już pozbyłam się trądziku, a miałam naprawdę bardzo niezłą jazdę bez trzymanki jeżeli chodzi o dermokosmetyki, dermatologów, kosmetyczki i tak wyżej wymienione. No wydatek duży lecz przyjemność z czerpania czystej i gładkiej cery jest olbrzymia. Chciałam Was poinformować że retinoidy jak najbardziej trzeba stosować lecz czy nie lepiej stosować maski tretinoinowe które zawierają 5%; 10% i 15% tretinoiny w postaci peel-off które jak przekonałam się skracają czas stosowania retinoidów z 12 miesięcy do 4 tygodni. Robiłam to na zmianę z migdałowym przez 6 tygodni co przygotowywało cerę do dalszych zabiegów dermatologicznych. Następnie przeszliśmy do Yellow Peel Retises Ct co miało złuszczcić martwy naskórek i odświeżyć cerę. Zrobiłam Yellow dwa razy co 3 tygodnie. Następnie przeszliśmy do peelingu pirogronowego który złuszczał skórę z zaskórników. Miałam tych zabiegów 5x.
Obecnie zrobiłam sobie Yellow Peel Retises Ct i za dwa tygodnie mam zamiar zrobić sobie maskę tretinoinową 15% a po niej Salipeel. Jak będzie słońce to będę robiła sobie GlyKoPeel(to i migdałowy można robić nawet w słoneczne lato, chociaż Wiżażanki tego nie popierają- lecz na pociechę powiem że są od tego filtry SPF).
Oto był plan mojej pielegnacji twarzy u dermatologa dzięki któremu pozbyłam się trądziku i cieszę się ładną skórą. Mam nadzieję że Wam pomogłam i w razie pytań, piszcie.

Warto podzielic sie wiedza w watkach,ktore juz istnieja i skorzytsac z wyszukiwarki dzieki temu Twoj post nie zginie w gaszczu watkow.

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-15, 11:39   #2445
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez manjushka Pokaż wiadomość
Nie no ja naprawde nie rozumiem jak można prowadzić normalne życie i jednocześnie się kwasić!! Ostatnie dwa dnii strasznie mi złaziła skóra w strefie T i nie sposób to było ukryć, a musiałam przerzyć pokaz kosmetyczny i rozmowe kwalifikacyjną! Coś okropnego! Byłam strasznie wsciekła że musze się pokazywać w takim stanie. Nie wyobrażam sobie takich zabiegów dla pracujących!
Wznawiam pytanie! Jak wy to ukrywacie? Kto nie musi używać podkładu, to jeszcze uwierze, bo jak jest na twarzy tylko krem nawilżający, to jest OK (pomijając inne niedoskonałości), ale ci co mają cerę problematyczną to jak??
Chyba nie będę więcej na twarz robić peelingu z kwasem, a raczej zrobie jakiś specyfik z małym stężeniem, żeby to stopniowo działało i bez widocznego łuszczenie, bo nie mogę tak się pokazywać! Trądzik i to jest łatwiej ukryć!
Pozostałe partje ciała, to sobie jeszcze popale, ale twarz więcej nie chce! Nie mogę tydzień co najmniej siedzieć w domu!!
Wiesz to wszystko zależy od reakcji skóry. Ja właśnie ciągnę kurację co tydzień 30 proc peeling, a pozostałe dni 10 proc tonik. Jestem po 2 peelingu i w sumie miałam tylko 1 taki dzień, ze faktycznie wyjście z domu nie za bardzo, bo łuszczenie spore i makijażu nie dałoby się nałożyć, a tak jak ty potrzebuję.
Na łuszczące się skórki bardzo pomaga mi oliwka hipp, smaruje i po kilku godzinach przy myciu skórki same odchodzą. Pod makijaż też ładnie je przyklepuje. No i nie stosuję pudru, bo faktycznie uwidacznia skórki. Tylko płynny podkład.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-15, 12:31   #2446
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Alkaxy tez mam ten problem, ze bez makijazu nie wyjde z domu. I dlatego niestety musze stosowac peelingi tylko w takie dni gdzie nie musze nigdzie wychodzic. Co innego jak ktos ma cere ladna bez tradziku i przebarwien a peelingi stosuje na zmarszczki czy tylko drobne niedoskonalosci. Ale cierpliwosci, po to stosujemy te zabiegi zeby miec ladna buzke prawda? Juz niedlugo podklady i pudry nie beda nam potrzebne. A tym czasem wybieraj dlugie weekendy, swieta, urlopy na zrzucanie skory.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-15, 12:48   #2447
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Peelingi dermatologiczne

Cytat:
Napisane przez diorinia Pokaż wiadomość
Cześć, na początku chciałam Was poinformować że nie jestem laikiem jeżeli chodzi o peelingi, miałam ich bardzo dużo począwszy od migdałowy, pirogronowy, Yellow Peel Retises Ct, maski tretinoinowe. Już pozbyłam się trądziku, a miałam naprawdę bardzo niezłą jazdę bez trzymanki jeżeli chodzi o dermokosmetyki, dermatologów, kosmetyczki i tak wyżej wymienione. No wydatek duży lecz przyjemność z czerpania czystej i gładkiej cery jest olbrzymia. Chciałam Was poinformować że retinoidy jak najbardziej trzeba stosować lecz czy nie lepiej stosować maski tretinoinowe które zawierają 5%; 10% i 15% tretinoiny w postaci peel-off które jak przekonałam się skracają czas stosowania retinoidów z 12 miesięcy do 4 tygodni. Robiłam to na zmianę z migdałowym przez 6 tygodni co przygotowywało cerę do dalszych zabiegów dermatologicznych. Następnie przeszliśmy do Yellow Peel Retises Ct co miało złuszczcić martwy naskórek i odświeżyć cerę. Zrobiłam Yellow dwa razy co 3 tygodnie. Następnie przeszliśmy do peelingu pirogronowego który złuszczał skórę z zaskórników. Miałam tych zabiegów 5x.
Obecnie zrobiłam sobie Yellow Peel Retises Ct i za dwa tygodnie mam zamiar zrobić sobie maskę tretinoinową 15% a po niej Salipeel. Jak będzie słońce to będę robiła sobie GlyKoPeel(to i migdałowy można robić nawet w słoneczne lato, chociaż Wiżażanki tego nie popierają- lecz na pociechę powiem że są od tego filtry SPF).
Oto był plan mojej pielegnacji twarzy u dermatologa dzięki któremu pozbyłam się trądziku i cieszę się ładną skórą. Mam nadzieję że Wam pomogłam i w razie pytań, piszcie.
czy te maski tretinoinowe mozna gdzies nabyc czy tylko w salonach lub u dermatologa???
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-15, 13:30   #2448
diorinia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 167
Dot.: Peelingi dermatologiczne

Maski tretinoinowe są tylko w gabinetach dermatologicznych. Ja na przykład chodzę do Derm-Art na Św.Getrudy. Skoro Ci ten temat interesuje Cię to proponuję żebyś wystukała w google nazwę Twojego miasta i "maska tretinoinowa". Pozdrawiam
diorinia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-15, 17:39   #2449
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peelingi dermatologiczne

Cytat:
Napisane przez diorinia Pokaż wiadomość
Maski tretinoinowe są tylko w gabinetach dermatologicznych. Ja na przykład chodzę do Derm-Art na Św.Getrudy. Skoro Ci ten temat interesuje Cię to proponuję żebyś wystukała w google nazwę Twojego miasta i "maska tretinoinowa". Pozdrawiam
Można prosić jakiś info na temat cen? Może być na PW.
Co z tego było na trądzik, a co na same przebarwienia?

Derm-art chyba nie ma strony w necie? Szukalam, ale tylko maila widze

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2009-02-15 o 17:40
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-15, 17:54   #2450
coctail
Rozeznanie
 
Avatar coctail
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 673
Smile Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Drogie kwaszące się WizażankiZ przyjemnością dołączam do Waszego grona. Przeczytałam wszystkie wątki dotyczące kwasów, dokonałam zakupów w mazidłach a teraz z niecierpliwością czekam na przesyłkę... Mimo,że nie mam większych problemów z cerą to poprzez kwasy chciałabym ją ujednolicić, wyrównać koloryt i zapobiegać wyskakującym niespodziankom, niektórym z Was udało się to osiągnąć.... dlatego jesteście moją inspiracją w drodze do doskonałej buźki, dzikuję za wszystkie cenne wskazówki obiecuję,że niebawem napiszę o swoich pierwszych doświadczeniach z kwasami.
__________________
http://www.bitedelite.pl Zapraszam na KONKURS
coctail jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-15, 18:11   #2451
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Pisz, pisz Coctail




Alka, maska kosztuje 200-300 zł za zabieg - taką cenę znalazłam w googlach.

a tu info: http://www.leafutur.pl/pdf/MASKA_TRETOINOWA.pdf

Edytowane przez AniaM69
Czas edycji: 2009-02-15 o 18:16
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-15, 21:51   #2452
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

powiem Wam szczerze że troche się zasmuciłam. Zrobiłam zakupy w mazidlach w poniedziałek wieczorem, wpłata przez internet wszystko pięknie. Czekam i czekam, zakupy zrobione - alkohol, woda destylowana, kremik, pipeta, rękawiczki... W piątek zaczynam się denerwować, więc piszę... I dostaję odpowiedź że moja wpłata wpłynęła w środę i że przesyłka zostanie do mnie wysłana najpóźniej w następną środę .... Jeśli rzeczywiście wyślą w środę to przyjdzie w poniedziałek - 2 tygodnie po zakupach. Akurat wtedy, gdy wracam na uczelnię po feriach. Jestem po prostu wkurzona
__________________
Mój raczkujący blog o woskach zapachowych
http://woskomania.blogspot.com/
https://www.facebook.com/woskomania/
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 01:29   #2453
anetac33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 52
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Większość apewne śpi, a ja wertuje wizaż i uk ebay w poszukiwaniu kwasów.
Mam tłustą ale niezbyt kłopotliwą cerę, wyskoki od czasu do czasu, głownie w czasie zbliżania się miesiączki. Najbardziej chciałabym sie pozbyć zebranych w jednym miejscu blizn poospowych. Używam niewiele, seria Garniera dla tłustej cery (3 w jednym do mycia i kremy z tej serii na dzień i na noc).

Z konieczności nie mogę nic zakupić na mazidłach lub biochemii (zbyt wysokie koszty wysyłki), wiec poszukuje cudów w UK, znalazłam takie coś, może wypowiecie się na temat składu i jak myślicie jakie będzie działanie



Purifying Multi-Fruit AHA Moisturiser


This unique ultra-light, hydrating treatment is recommended for normal to oily and blemished skin. A complex of natural botanical extracts, vitamins, and amino acids help to moisturise and balance the skin, while a unique Multi-Fruit AHA blend (total 7% AHA, 1% BHA) gently assists in exfoliating the dead skin, and controlling bacteria. This moisturiser helps to reduce the possibility of clogged pores and helps prevent the formation of blackheads, whiteheads, breakouts, and inflammation associated with an oily skin condition. Micronized Titanium Dioxide is added for very moderate sun protection (may not protect from sunburn). Keep out of eyes and mucous membranes.
This moisturiser has a very unique texture which is why it's so amazing for oily skin. Unlike usual moisturisers which have a creamy texture, this product is almost like a whipped, clotted gel which melts in to the skin giving instant moisture without any shine. This texture is due to the fact that this product is oil free which is why it is so suited for oily, acne and problem skin
This product also has the added benefits of the Aloe Vera plant as this base of this product is Aloe Vera gel. Aloe Vera is one of the oldest medicinal plants known to mankind, ancient Egyptians used it in their beauty regimes and for embalming, ancient Greeks used it to heal numerous internal and external ailments, ancient Chinese doctors considered Aloe Vera to be one of the plants with major therapeutic properties and called it the 'harmonic remedy', American Indians ate the aloe as a remedy for a number of internal disorders. In America Aloe Vera is known as 'the silent healer'; the Russians call Aloe Vera the 'elixir of longevity'.
Aloe Vera can greatly benefit the skin as it contains 6 antiseptic agents, it moisturises, increases blood flow, naturally cleanses, penetrates tissue (penetrates all 7 layers of skin and deep into the dermis), natural anti-inflammatory (contains plant steroids), accelerates healing (contains vitamins, enzymes, minerals and amino acids which help stimulates cell regeneration), bactericidal (fungicidal, viricidal) & breaks down dead tissue (contains proteolytic enzymes)

Ingredients: Aloe Vera Gel, Stearic Acid, Hydrogenated Polyisobutane, Dimethicone, Propylene Glycol, Cetyl Alcohol, Sodium Alginate, Black Current Extract, Tamarind Extract, Apple Extract, Glycolic Acid, Tartaric Acid, Malic Acid, Sodium Hyaluronate, Sodium Hydroxide, Micronized Titanium Dioxide, Carbopol 934, d-Panthenol, salicylic acid, Triethanolamine, Retinyl Palmitate (Vitamin A), Herbal Extracts (Ivy, Watercress and Horse Chestnut), Hexylene Gylcol, Glucose, Fructose, Sucrose, Glutamic Acid, Methyl Paraben, Propyl Paraben.

Active Ingredients: Glycolic Acid -7%, partially neutralized by Ammonium Hydroxide.



koszt 8 funtów, czy warte swojej ceny?



I jeszcze jedno, czy znacie, słyszałyście coś o kosmetykach Murad?


Dobrej nocy, czekam na wieści, pozdrawiam
anetac33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 12:08   #2454
xenaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 49
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

...i zaczyna sie zluszczanko;/-pozwolic naturalnie schodzic skorce czy caly czas ostro natluszczac?
pozdrawiam
xenaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 13:08   #2455
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez xenaaa Pokaż wiadomość
...i zaczyna sie zluszczanko;/-pozwolic naturalnie schodzic skorce czy caly czas ostro natluszczac?
pozdrawiam
Natłuszczaj, nawilżaj, bo inaczej skóra sama zacznie to robić produkując łój na potęgę
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 13:12   #2456
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

U mnie tez zaczelo sie zluszczanie. Zawsze na pierwszy ogien idzie nos i broda.
Xenaaa nawilzaj caly czas skore. Mozesz pomoc odlazacym skorka wykonujac delikatny masaz pryz myciu albo jakims olejkiem. Ja pomagam sobie takze maseczkami nawilzajacymi. Im bardziej bedziesz nawilzala twarz tym mniej widoczne beda odstajace skorki.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 13:17   #2457
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez anetac33 Pokaż wiadomość
Większość apewne śpi, a ja wertuje wizaż i uk ebay w poszukiwaniu kwasów.
Mam tłustą ale niezbyt kłopotliwą cerę, wyskoki od czasu do czasu, głownie w czasie zbliżania się miesiączki. Najbardziej chciałabym sie pozbyć zebranych w jednym miejscu blizn poospowych. Używam niewiele, seria Garniera dla tłustej cery (3 w jednym do mycia i kremy z tej serii na dzień i na noc).

Z konieczności nie mogę nic zakupić na mazidłach lub biochemii (zbyt wysokie koszty wysyłki), wiec poszukuje cudów w UK, znalazłam takie coś, może wypowiecie się na temat składu i jak myślicie jakie będzie działanie



Purifying Multi-Fruit AHA Moisturiser


This unique ultra-light, hydrating treatment is recommended for normal to oily and blemished skin. A complex of natural botanical extracts, vitamins, and amino acids help to moisturise and balance the skin, while a unique Multi-Fruit AHA blend (total 7% AHA, 1% BHA) gently assists in exfoliating the dead skin, and controlling bacteria. This moisturiser helps to reduce the possibility of clogged pores and helps prevent the formation of blackheads, whiteheads, breakouts, and inflammation associated with an oily skin condition. Micronized Titanium Dioxide is added for very moderate sun protection (may not protect from sunburn). Keep out of eyes and mucous membranes.
This moisturiser has a very unique texture which is why it's so amazing for oily skin. Unlike usual moisturisers which have a creamy texture, this product is almost like a whipped, clotted gel which melts in to the skin giving instant moisture without any shine. This texture is due to the fact that this product is oil free which is why it is so suited for oily, acne and problem skin
This product also has the added benefits of the Aloe Vera plant as this base of this product is Aloe Vera gel. Aloe Vera is one of the oldest medicinal plants known to mankind, ancient Egyptians used it in their beauty regimes and for embalming, ancient Greeks used it to heal numerous internal and external ailments, ancient Chinese doctors considered Aloe Vera to be one of the plants with major therapeutic properties and called it the 'harmonic remedy', American Indians ate the aloe as a remedy for a number of internal disorders. In America Aloe Vera is known as 'the silent healer'; the Russians call Aloe Vera the 'elixir of longevity'.
Aloe Vera can greatly benefit the skin as it contains 6 antiseptic agents, it moisturises, increases blood flow, naturally cleanses, penetrates tissue (penetrates all 7 layers of skin and deep into the dermis), natural anti-inflammatory (contains plant steroids), accelerates healing (contains vitamins, enzymes, minerals and amino acids which help stimulates cell regeneration), bactericidal (fungicidal, viricidal) & breaks down dead tissue (contains proteolytic enzymes)

Ingredients: Aloe Vera Gel, Stearic Acid, Hydrogenated Polyisobutane, Dimethicone, Propylene Glycol, Cetyl Alcohol, Sodium Alginate, Black Current Extract, Tamarind Extract, Apple Extract, Glycolic Acid, Tartaric Acid, Malic Acid, Sodium Hyaluronate, Sodium Hydroxide, Micronized Titanium Dioxide, Carbopol 934, d-Panthenol, salicylic acid, Triethanolamine, Retinyl Palmitate (Vitamin A), Herbal Extracts (Ivy, Watercress and Horse Chestnut), Hexylene Gylcol, Glucose, Fructose, Sucrose, Glutamic Acid, Methyl Paraben, Propyl Paraben.

Active Ingredients: Glycolic Acid -7%, partially neutralized by Ammonium Hydroxide.



koszt 8 funtów, czy warte swojej ceny?



I jeszcze jedno, czy znacie, słyszałyście coś o kosmetykach Murad?


Dobrej nocy, czekam na wieści, pozdrawiam
Niewiele pomogę, bo nie znam tych marek, ale jak chcesz walczyć z bliznami to nie takimi myjadłami. Za mały kaliber.
Taka dola - ja za przesyłki minerałów zza oceanu płacę sporo, za przesyłki staników z UK też niewąsko - wyjścia nie ma - w kraju ich nie kupię, więc przemyśl, czy nie lepiej odżałować na konkretne zamówienie w mazidłach i zabrać się za skórę porządnie niż bawić się aloesem i emulgatorami za 8 funtów?
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 13:24   #2458
xenaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 49
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ania i Antunka-dzieki za odp.!
xenaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 15:19   #2459
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

A ja w sobotnie przedpołudnie zafundowałam sobie kwas na całego człowieka czyli od szyi w dół.
Do ok. 50 ml roztworu migdała na wodzie ze spirytusem (robiłam na oko do granic rozpuszczalności czyli ok. 50% miał), dodałam dla podkręcenia 10 ml salicyla na pegu (30%). Zmieszałam i wypędzlowałam co mogłam

Łazikowałam ukwaszona do wieczora. Nic nie piekło, nie szczypało.
Liczyłam na mega łuszczenie i nic. No troooszkę na łydkach...
Skóra w dotyku jak po szuranym peelingu solno-kawowo-cynamonowym, czyli gładko ale bez zrzucania skóry. Nie na to liczyłam

I jak ja mam lubić kwas migdałowy
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 15:32   #2460
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
A ja w sobotnie przedpołudnie zafundowałam sobie kwas na całego człowieka czyli od szyi w dół.
Do ok. 50 ml roztworu migdała na wodzie ze spirytusem (robiłam na oko do granic rozpuszczalności czyli ok. 50% miał), dodałam dla podkręcenia 10 ml salicyla na pegu (30%). Zmieszałam i wypędzlowałam co mogłam

Łazikowałam ukwaszona do wieczora. Nic nie piekło, nie szczypało.
Liczyłam na mega łuszczenie i nic. No troooszkę na łydkach...
Skóra w dotyku jak po szuranym peelingu solno-kawowo-cynamonowym, czyli gładko ale bez zrzucania skóry. Nie na to liczyłam

I jak ja mam lubić kwas migdałowy
Aniu, ja się smaruję od pasa w dół + ręce salicylem 40% na spirytusie i dopiero po 3 z rzędu dniu aplikacji pojawiają się u mnie efekty. Tzn. muszę 3 dni z rzędu się wysmarować i po tygodniu widać takie delikatnie mikro-łuszczenie. Także o migdałku na ciało nawet nie myślę. Ale za to ostatnio smaruję nim szyję i dekolt (takim na oko ponad 30%) i rezultat jest całkiem niezły - niewielkie łuszczenie i gładka skóra
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:45.