"Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-12-22, 10:49   #31
khy
Zadomowienie
 
Avatar khy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 478
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez pieńkowa_dama Pokaż wiadomość
Całkowicie zgadzam się z Joasią. Zupełnie nie wyobrażam sobie tego, że częśc dyskusji miałaby zostać przeniesiona na inne forum.
Ja tez sie z tym zgadzam - plotkowo-pachnacy, koniecznie na forum perfumeryjnym .
khy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 10:50   #32
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Dodam propozycję jednej Wizażanki, aby stworzyć oddzielnie wątek zupełnie plotkowy, oraz tradycyjnie "Czym dziś pachniesz".

Wtedy większe off-topy i dyskusje lądowałyby (czyt.: byłyby przenoszone przez modki) w wątku plotkowym.
Jestem za
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 10:51   #33
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Mnie sie pomysl rozdzielenia watku nie podoba.
Czesto bywa tak, ze tempo pisania jest tak szybkie, ze nie ogarniam wszystkiego, pewne rzeczy omijam, ale mi to jakos specjalnie nie przeszkadza.

Jezeli komus nie spodobala sie rozwleklosc i wielotematycznosc watku CZYM DZIS PACHNIESZ ( ktory w zalozeniu byl chyba plotkowy wlasnie ) to rownie dobrze moze mu sie nie spodobac to, ze "nowy- watek-stricte- plotkowy' tez jest wielki, dziewczyny pisza jak blyskawice i ze nie daje rady tego przeczytac.

"Czym dzis..." samo zewoluowalo do takiej formy, bo widocznie jest taka potrzeba Po co to sztucznie zmieniac...
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 10:54   #34
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez mskladaczek Pokaż wiadomość
Mnie sie pomysl rozdzielenia watku nie podoba.
Czesto bywa tak, ze tempo pisania jest tak szybkie, ze nie ogarniam wszystkiego, pewne rzeczy omijam, ale mi to jakos specjalnie nie przeszkadza.

Jezeli komus nie spodobala sie rozwleklosc i wielotematycznosc watku CZYM DZIS PACHNIESZ ( ktory w zalozeniu bym chyba plotkowy wlasnie ) to rownie dobrze moze mu sie nie spodobac to, ze "nowy- watek-stricte- plotkowy' tez jest wielki, dziewczyny pisza jak blyskawice i ze nie daje rady tego przeczytac.

"Czym dzis..." samo zewoluowalo do takiej formy, bo widocznie jest taka potrzeba Po co to sztucznie zmieniac...
Ale może nie wszyscy chcą wszystkie "plotki" czytać?
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 10:54   #35
khy
Zadomowienie
 
Avatar khy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 478
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość
Może nasz wątek plotkowy nazwać: "Czym dziś pachniesz Wizażanko? Wątek plotkowy perfumomaniaczek" i nie rozdzielać tych dwóch kwestii?
Angel, ale wlasnie chodzi o to, zeby rozdzielic - przyznam, ze czasami czytalam zacieta dyskusje i... tak jakos glupio mi bylo sie nagle wstrzelic z wiadomoscia, czym dzis pachne ;PP.

A nie o to chodzi, chodzi bardziej o to, o czym pisala Kota - zeby Czym dzis pachniesz to byl watek o perfumach, a plotki dla perfumiarek w innym watku .
(ale tez na Perfumach, przeciez nie mozna zabierac dziewczynom z Perfum mozliwosci pogadania o wszystkim tylko miedzy soba, skoro utworzyla sie juz taka zaprzyjazniona gromadka perfumiarek )
khy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 10:57   #36
Miśka.S.
Raczkowanie
 
Avatar Miśka.S.
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 131
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Na naszym psim forum tai plotkowy watek nazywa aię kawiarenką. Można tam pisac i o psach i o smuteczkach czy radościach dnia codziennego. I w zasadzie nic tam nie jest off-topem. Natomiast konkrety, np o chorobach naszych pupili, wystawach, pielegnacji-maja podrebne topiki. I nikt nie czuje,ze offuje, pisząc o dołku, zakupie nowego auta czy innych problemach, lub ciesząc się ze zdanego egzaminu. Na tamtym watku mozna sobie po prostu pogadac o przyslowiowej d*ie Maryny, łacznąc to jednoczesnie z nadza pasja, czyli psami. Może ta formuła i tu by sie sprawdziła ??? Np pt " Pachnace perfumami plotli, ploteczki " ???
__________________
----------------------------------------------------------------------
Moje futrzaki najmilsze -airedale terriery
Miśka.S. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 11:00   #37
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Ale może nie wszyscy chcą wszystkie "plotki" czytać?
Nie chce- nie czytam.
Proste
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-22, 11:04   #38
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez khy Pokaż wiadomość
Angel, ale wlasnie chodzi o to, zeby rozdzielic - przyznam, ze czasami czytalam zacieta dyskusje i... tak jakos glupio mi bylo sie nagle wstrzelic z wiadomoscia, czym dzis pachne ;PP.
Hmmm... Ale wtedy wątek "Czym dziś pachniesz?" ewuoluuje w tym kierunku, że po protu wymieniana będzie w nich nazwa uzytych perfum Dla mnie to zdecydowanie mniej fascynujące niz dotychczasowa formuła wątku

Ale to chyba rzeczywiscie jedyne zadowalające wyjście
__________________
pachnę
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 11:05   #39
khy
Zadomowienie
 
Avatar khy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 478
Cytat:
Napisane przez Miśka.S. Pokaż wiadomość
Na naszym psim forum tai plotkowy watek nazywa aię kawiarenką. Można tam pisac i o psach i o smuteczkach czy radościach dnia codziennego. I w zasadzie nic tam nie jest off-topem. Natomiast konkrety, np o chorobach naszych pupili, wystawach, pielegnacji-maja podrebne topiki. I nikt nie czuje,ze offuje, pisząc o dołku, zakupie nowego auta czy innych problemach, lub ciesząc się ze zdanego egzaminu. Na tamtym watku mozna sobie po prostu pogadac o przyslowiowej d*ie Maryny, łacznąc to jednoczesnie z nadza pasja, czyli psami. Może ta formuła i tu by sie sprawdziła ??? Np pt " Pachnace perfumami plotli, ploteczki " ???
O, wlasnie, moze "Pachnaca kawiarenka" czy cos w tym stylu? ;-)

Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość
Hmmm... Ale wtedy wątek "Czym dziś pachniesz?" ewuoluuje w tym kierunku, że po protu wymieniana będzie w nich nazwa uzytych perfum Dla mnie to zdecydowanie mniej fascynujące niz dotychczasowa formuła wątku
Angel, niekoniecznie .
Ja bardzo lubilam watek Czym dzis pachniesz, na poczatku, kiedy kazdy pisal, czym pachnie i ogolnie tak sobie dywagowal na tematy perfumeryjne przy tym, to bylo naprawde fajne.
Teraz to sie zagubilo w gaszczu tematow nieperfumeryjnych (ktore tez sa fajne, ale przeciez nie musza byc omawiane w tym watku ), szkoda.

Edytowane przez rachela
Czas edycji: 2007-12-22 o 11:21 Powód: post pod postem.
khy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 11:09   #40
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez mskladaczek Pokaż wiadomość
Nie chce- nie czytam.
Proste
Toteż ten sposób stosuję czasami. Ale chodzi mi o to, ze zapachy są czasem na szarym końcu. Czego mi osobiście, jak już tu napisałam- i powtarzać już nie będę, bo po co marudzić- szkoda.
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 11:27   #41
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
Mam pomysł!! Może umieścić wątek "czym dziś pachniesz...? poplotkujmy" na http://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=85 ? czyli na Wizażowe Społeczności i po problemie
No właśnie co do tego pomysłu nie mam przekonania - wrzucenie naszych plot do Społeczności wystawiłoby je bardziej na widok publiczny i mogłybyśmy już nie czuć się tak komfortowo, pisząc tam. Poza tym pewnie mniej osób by tam zaglądało.
Ale to jest jakaś myśl, proszę o więcej głosów w tej sprawie
Cytat:
Napisane przez mex Pokaż wiadomość
Jeśli dyskusja ma na celu uzgodnienie czegoś konkretnego to może sonda byłaby właściwsza? A jeśli decyzja została już podjęta (bo wątek jest zamknięty) to tym bardziej nie kapuję sensu tego topicu-wyjaśnienie też można zakłódkować.
Po pierwsze, proszę o dokładniejsze czytanie co piszę , po drugie - aby stworzyć sondę, trzeba mieć co w niej umieścić... A nad tym dopiero się tu zastanawiamy.
Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
To może niepotrzebny jest wątek "ostatnio testowałam"? Może te wrażenia z testów opisywać w wątku "czym dziś pachniesz" a plotkowy niech zwie się "plotkowy coś tam" i tam wylewajmy swoje żale, chwalmy się dziećmi, TŻtami, innymi kolekcjami

Tylko pamietam, że kiedyś Neonka rzuciła taka propozycję utworzenia osobnego wątku ale wtedy zostało ustalone, że lepiej to schować w "czym dziś pachniesz", żeby te nasze smuteczki były ukryte a nie zgromadzone do kupy.
Ad. pierwszy akapit: też dobry pomysł. Uniknęłoby się "suchych" wypowiedzi, że "pachnie się zapachem x i kropka".
Ad.2 - też się trochę boję tych "smutów na wierzchu", ale jak znam życie i tempo pisania postów, to będzie ok - jeden temat będzie szybko przykrywany przez następne
Cytat:
Napisane przez mex Pokaż wiadomość
Moim zdaniem fajnie byłoby mieć ascetyczny wątek "czym pachniesz" + oddzielny plotkowy.
Uhm...
Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
A może to myśl- połączyć pachnący z testowaniem, a plotkowy zostawić miłym plotkowym....?
Uhm...
To do mnie przemawia, a co Wy na to powiecie?

__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 11:30   #42
Lea93
Zadomowienie
 
Avatar Lea93
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Nottingham
Wiadomości: 1 678
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Czym pachniesz i co ostatnio testowałaś w jednym wątku i osobny plotkowy wątek to dobry pomysł
__________________
czerwonawstążkaniepodnosiwartościpudełka .

wątek wymiankowy.
Lea93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 11:32   #43
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Ja jestem ZA Rachelo Testowałam i czym pachniesz razem + typowo plotkowy osobno

I wszystko zostaje na forum Perfumy
tymena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 11:39   #44
czarnazuzia1
rude jest piękne:)
 
Avatar czarnazuzia1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nad jeziorem
Wiadomości: 12 607
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Ja jestem ZA Rachelo Testowałam i czym pachniesz razem + typowo plotkowy osobno

I wszystko zostaje na forum Perfumy
Jestem za
czarnazuzia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 11:44   #45
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cieszę się, że coś nam się klaruje.
Czekam na nowe wpisy i kolejne Wizażanki w tym wątku, chciałabym aby jak najwięcej osób tu zajrzało, żeby później nikt nie był zaskoczony.
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 11:55   #46
taka taka
Zakorzenienie
 
Avatar taka taka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 085
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Cieszę się, że coś nam się klaruje.
Czekam na nowe wpisy i kolejne Wizażanki w tym wątku, chciałabym aby jak najwięcej osób tu zajrzało, żeby później nikt nie był zaskoczony.
Rachelo, zachęcasz do wypowiedzi, więc się wypowiem
wiem, że wszystkim trudno dogodzić, ale mnie się podoba "czysty" wątek "Ostatnio testowałam", w obecnej formie jest przejrzysty i czytelny

wątek z codziennymi refleksjami na tematy perfumeryjne i na temat, czym dziś pachniemy, chciałabym widzieć oddzielnym, bo wydaje mi się, że siłą rzeczy będzie ewoluował w różnych kierunkach (różnych, chociaż związanych z perfumami)
podobały mi się też codzienne, nawet te "suche" wpisy, że pachnę tym i tym, a w wątku o testowaniu takie wpisy mogą być nie na miejscu i go niepotrzebnie zabałaganiać
taka taka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 12:00   #47
khy
Zadomowienie
 
Avatar khy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 478
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez taka taka Pokaż wiadomość
Rachelo, zachęcasz do wypowiedzi, więc się wypowiem
wiem, że wszystkim trudno dogodzić, ale mnie się podoba "czysty" wątek "Ostatnio testowałam", w obecnej formie jest przejrzysty i czytelny

wątek z codziennymi refleksjami na tematy perfumeryjne i na temat, czym dziś pachniemy, chciałabym widzieć oddzielnym, bo wydaje mi się, że siłą rzeczy będzie ewoluował w różnych kierunkach (różnych, chociaż związanych z perfumami)
podobały mi się też codzienne, nawet te "suche" wpisy, że pachnę tym i tym, a w wątku o testowaniu takie wpisy mogą być nie na miejscu i go niepotrzebnie zabałaganiać
Tez jestem za tymi trzema watkami oddzielnie - watek Czym dzis pachniesz wbrew pozorom nie byl suchy i lakoniczny, dziewczyny tak pieknie pisaly o swym dzisiejszym zapachu i jak go tego dnia odbieraja . Mogl to byc zapach akurat testowany, ale niekoniecznie.

A Ostatnio testowalam to zupelnie inny watek - i wedlug mnie tak powinno zostac .
khy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 12:11   #48
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Trzy wątki (moje biedne moderatorskie serce! ).

Nie no, weźmiemy to pod uwagę, oczywiście.
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 12:18   #49
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Mnie osobiscie dotychczasowa forma watku Czym dzisz pachniesz nie przeszkadzala Fakt, ze niektore dyskusje skrecaly na manowce i moze byly niepotrzebne, ale jak mi ich tematyka, badz ton wypowiedzi nie odpowiadal, po prostu omijajam dane posty i juz.

Ale jak maja zajsc zmiany, to przychylam sie do ponizszego pomyslu

Cytat:
Napisane przez tymena

Ja jestem ZA Rachelo Testowałam i czym pachniesz razem + typowo plotkowy osobno

I wszystko zostaje na forum Perfumy
Amen
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 12:19   #50
Afterburn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 291
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Jestem nowa na Forum i bardzo mi się tu podoba.Jednak myślę że codzienny wątek Czym pachniesz?mógłby być mniej rozwlekły i bardziej przejrzysty.Często właśnie na nim szukam inspiracji zapachowych,a przyznam że nużą mnie długie dyskusje że ktoś ma doła albo umarł zwierzak.ROZUMIEM cheć podzielenia się w tak przemiłym gronie,ale czasem po prostu brak mi czasu aby wszystko przeczytać a trudno mi wyłuskać ZAPACH NA DZIŚ.
Sama mam zwierza i dziecko,męża i tonę emocji,ale staram się być na temat.
Dlatego dorzucam swój skromny głos-rozdzielić wątek.
Pozdrawiam zapachowe koleżanki i kolegów z Forum:)
dziś pachnę Burberry Brit;)
Afterburn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 12:27   #51
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

OK, widzę, że większość osób jest jednak za rozdzieleniem "Czym dziś pachniesz" i "Plotki". Mi formalnie nie przeszkadza że teraz to jest jeden wątek, ale jesli dla niektórych ma być nieczytelny i zniechęcać do czytania lub gdyby nowe osoby bały się w takim razie wypowiedziec w tym wątku, to niech będzie jestem za podziałem.

Ale "ostatnio testowałam" moim zdaniem nie powinno byc z niczym łączone. W końcu w tym wątku opisywałyśmy nasze testy, niekoniecznie z dnia dzisiejszego, czasem sa to wrażenia ze wczorajszych testów w Sephorze, a czasem z weekendowego testowania. A "Czym dziś pachniesz" dotyczy konkretnej informacji - jakich perfum użyłyśmy tego właśnie dnia. Jesli chcę poszukać opinii z testów innych Wizażanek, wchodzę właśnie na "ostatnio testowałam" i przelatując przez strony szukam konkretnej nazwy, która mnie interesuje. To jest wlanie miejsca na nasze wrażenia, opisy, itp. Dlatego ja bym głosowała za 3 wątkami "Czym dziś pachniesz", "Plotkowy" i "Ostatnio testowałam".W ten sposób będzie chyba najbardziej czytelnie.

Aha, wolałabym, żeby wątek plotkowy został jednak na Perfumach i nie był przeniesiony np. na Wizażowe Społeczności.

Edytowane przez Aggie125
Czas edycji: 2007-12-22 o 12:29 Powód: Dopisek
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 12:29   #52
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Smile Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Szkoda, ze taki temat wyplynal tuz przed Swietami, kiedy to sporo Wizazanek nie zaglada juz na forum lub wyjechalo. Rachel, Tulip - to nie zarzut, tylko luzna uwaga.
Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Testowałam i czym pachniesz razem + typowo plotkowy osobno

I wszystko zostaje na forum Perfumy
Osobiscie sklonilabym sie do tego, co napisala Tymena.

Dlaczego? Ja naleze do tych z nas, ktorym nie podobaja sie zbytnio kilometrowe, kilkudniowe OT w watku Czym pachniesz. Dla mnie Perfumy to forum przede wszystkim hobbystyczne, przychodze tutaj, bo chce porozmawiac glownie o zapachach, chce poczytac o zapachach. Przyznaje, ze czasami trudno mi sie przebic przez kilka stron OT i nie odniesc sie do tego, co tam jest napisane. W wielu dyskusjach nie biore udzialu, bo uwazam, ze nie musze wypowiadac sie na kazdy temat, a poza tym nie mam na to ochoty. Czesto tego typu dyskusje sa powodem zlej atmosfery na forum, a ja przychodze sie tutaj glownie zrelaksowac i pogadac o tym, co mnie interesuje (czyli glownie o zapachach), a nie niepotrzebnie sie nakrecac.

Moim zdaniem stworzenie watku poswieconego wylacznie zapachom, testowaniu jest dobrym pomyslem. Byc moze wiecej wizazanek bedzie wpadac i juz bez skrepowania pisac czym pachnie, dzielic sie wrazeniami z testow itp, bez skrepowania, ze przerwie jakas aktualnie toczaca sie dyskusje.

Stworzenie typowo "Scent Bar'u", czyli plotkarskiej kawiarenki jest fajnym pomyslem. Widac, ze wiele osob ma ochote i potrzebe podzielic sie ploteczkami, problemami, przywitac sie, pozegnac, poprosic o trzymanie kciukow, poniewaz wie, ze spotka tam ludzi "znanych", lubianych, zyczliwych. Takie zwykle rozmowy o wszystkim i o niczym zblizaja niejako ludzi i milo jest wiedziec, ze ktos mysli o nas cieplo, trzyma kciuki, przysle wirtualnego calusa, gdy czujemy sie zle itp itd.

Rozumiem, ze wiele osob moze miec obawy, ze piszac w watku typowo plotkarskim wszystkie nasze wewnetrzne rozterki, wieksze i mniejsze problemy beda podane jakby na talerzu. Byc moze tak, ale z drugiej strony gdzies tam utona w watku miedzy dygresjami na temat pogody, bolu glowy, przeziebienia, czy planowanych zakupow itp. Poza tym ja mam swiadomosc, ze jest wiele osob, ktore czytaja aktualny plotkowy watek i np nie napisalo ani jednego slowa lub nie sa nawet zalogowanymi na Wizazu. Kazde slowo, ktore piszemu w sieci zostawia po nas trwaly slad.

Byc moze watek poswiecony tylko zapachom i tylko plotkom, to faktycznie dobry pomysl. Dla kazdego cos dobrego i dla tych, ktorzy wpadaja tu pogadac wylacznie o zapachach i dla tych, ktorzy przychodza tu glownie poplotkowac z grupa "znanych" osob. Jezeli ktos nie ma ochoty na czytanie nietematycznych wypowiedzi po prostu nie bedzie zagladal do "Scent Bar'u", a bedzie mogl wdac sie w dyskusje na temat zapachow w innym watku.

A byc moze sie myle, ale to moze wylacznie czas, ewentualnie kiedys, zweryfikowac....

Z drugiej strony, taki watek tylko i wylacznie czym pachniesz moze bylby takim sztucznym tworem, w ktorym nie byloby juz emocji, wrazen, prawdziwego zycia... Sama juz nie wiem...
Zbyt duzo mysli przelatuje mi przez glowe i mam w glowie niezly bigos

Za bezdyskusyjne uwazam to, ze watek plotkarski dla perfumomaniaczek powinien zostac tutaj, na Perfumach. Na innych forach takie watki istnieja, miewaja sie dobrze, mozna pogadac o wszystkim i o niczym, bo to jest wlasnie takie miejsce, aby ludzie zwiazani jedna pasja/problemem mogli pogadac o wszystkim o o niczym.


__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 12:29   #53
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Szkoda... Wiele z nas poznało sie dużo lepiej dzieki takim dyskusjom i rozmowom.

Co do udzielania się na innych forach tematycznych perfumy uważam za moje forum, czuje się tu jak u siebie w domu i nie mam ochoty pokazywać np. fotek swojej biżuterii na forum biżuteryjnym, wolę się dzielić nimi z Wami
Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Poza tym to taki duży problem? W końcu to watek plotkowy to się na nim plotkowało Czy tu będziemy to robic czy gdzies indziej będzie tak samo nieprzejrzysty
Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc, jakoś nie bardzo widzę nowy wątek perfumeryjno-plotkowy. Chodzi o to, że w momencie, kiedy ktoś np. Tymena chciałaby sie pochwalić biżuterią, wpisywałaby się w wątku plotkowym, a następnie przechodziła do "Czy pachniesz" aby powiedzieć czym dzisiaj pachnie. W ten sposób dyskusja sie "rozdwaja", bo jakoś mi sie nie widzi przeskakiwanie z jednego wątku do drugiego.

Moim zdaniem właśnie "Czym pachniesz" powinno być uznane za taki wątek plotkowy - w końcu czemu był tak popularny? Chyba nie dlatego, że każdy chciał koniecznie wiedzieć, kto czym pachnie. Raczej dzięki owym plotkom, które nadawały temu wątkowi nieoceniony klimat.
Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość
Może nasz wątek plotkowy nazwać: "Czym dziś pachniesz Wizażanko? Wątek plotkowy perfumomaniaczek" i nie rozdzielać tych dwóch kwestii?
Cytat:
Napisane przez khy Pokaż wiadomość
Ja tez sie z tym zgadzam - plotkowo-pachnacy, koniecznie na forum perfumeryjnym .
Cytat:
Napisane przez mskladaczek Pokaż wiadomość
Mnie sie pomysl rozdzielenia watku nie podoba. Czesto bywa tak, ze tempo pisania jest tak szybkie, ze nie ogarniam wszystkiego, pewne rzeczy omijam, ale mi to jakos specjalnie nie przeszkadza.

Jezeli komus nie spodobala sie rozwleklosc i wielotematycznosc watku CZYM DZIS PACHNIESZ ( ktory w zalozeniu byl chyba plotkowy wlasnie ) to rownie dobrze moze mu sie nie spodobac to, ze "nowy- watek-stricte- plotkowy' tez jest wielki, dziewczyny pisza jak blyskawice i ze nie daje rady tego przeczytac.

"Czym dzis..." samo zewoluowalo do takiej formy, bo widocznie jest taka potrzeba Po co to sztucznie zmieniac...
Cytat:
Napisane przez mskladaczek Pokaż wiadomość
Nie chce- nie czytam.
Proste
Pomiędzy pstragiem w galarecie a sałatka (a przepraszam, nie wiem, czy jeszcze wolno robic takie wtręty) weszłam się przywitac. I co? I jestem w szoku. Rozumiem, że dla moderatorów może to być jakiś problem, ale dlaczego maja na tym tracić użytkownicy?

Zacytowałam powyzej te wypowiedzi, z którymi się zgadzam, i chciałabym dodać swoje zdanie. Osobiście nie mam zamiaru wywnętrzać się ze swoich propblemów czy też dzielić radościami z grupa obcych ludzi, a tym bardziej szukac ich po jakichś obcych wątkach. Na perfumach poznałam grono osób, które mimo znajomości w wielu wypadkach tylko wirtualnej, uważam za przyjaciół i to, że chcę się pochwalic, ze czymś pachnę, czy ze nabyłam nowe perfumy to jedno - a to, że jednocześnie chcemy porozmawiac na inne, niezwiazane z perfumami tematy, to drugie. Myślę, ze wiele Wizażanek się ze mna zgodzi.

A co do tego, ze wątek zrobił się wielotematyczny i że rośnie (powiedzmy - zstraszajacym) tempie - to chyba tylko dobrze świadczy o tym forum, że za jego pośrednictwem chcemy się poznawać nawzajem i dyskusje nam kwitną? A czytajac pierwszy post w tym wątku odniosłam wrażenie, ze neiktórym byłoby wygodniej ograniczyć sie do suchych wpisów w rodzaju "pachniałąm dziś perfumami X lub Y." Ewentualnie "wyczułam w nich nuty takie a takie". Koniec, kropka, broń boze cokolwiek więcej.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 12:33   #54
nefernefer35
Zakorzenienie
 
Avatar nefernefer35
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 395
GG do nefernefer35
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez mskladaczek Pokaż wiadomość
Nie chce- nie czytam.
Proste

Zgadzam sieNiech zostanie jak było.
nefernefer35 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 12:37   #55
czarnazuzia1
rude jest piękne:)
 
Avatar czarnazuzia1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nad jeziorem
Wiadomości: 12 607
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Tak naprawde to wlasnie ten wa tek skupial najwiecej wizazanek.Patrzac na wpisy na innych watkach mozna stwierdzic ,ze wpisy sa np kilka w ciagu tygodnia , pare w ciagu dnia. Jesli ktos chcial uzyskac pomoc to jak nie mogl sie doczkac na odpowiedz w odpowiednim watku to wpadał na czym pachniesz,bo wiedział,ze wlasnie tam panuje praktycznie calą dobe ruch.Watek ten podczytywalo najwiecej osob i jestem sklonna stwierdzic, ze tak jak w moim przypadku to on zadecydowal o tym ,,ze postanowilam zaczac pisac. Zgadza sie ,ze nie każdemu wszystko odpowiada , ale nie ma jednej dobrej odp. ,co zreszta juz wiemy i potrzebny jest kompromis .Jak cos mi nie pasowało to omijalam i nie bralam udzialu w dyskusji , ale dobrze jest tez poznac zdanie inne od wlasnego ,a jezeli za tym ida powazne argumenty -to przeciez czlowiek nie krowa , zdanie moze zmienic-
czarnazuzia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 12:40   #56
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Szkoda, ze taki temat wyplynal tuz przed Swietami, kiedy to sporo Wizazanek nie zaglada juz na forum lub wyjechalo. Rachel, Tulip - to nie zarzut, tylko luzna uwaga.
Wiem, długo zwlekałyśmy; ale zawsze coś wypadało. Poza tym ostatnio naprawdę było dużo OT, więc stwierdziłam, że to dobry moment na zastanowienie się.
Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Pomiędzy pstragiem w galarecie a sałatka (a przepraszam, nie wiem, czy jeszcze wolno robic takie wtręty) weszłam się przywitac. I co? I jestem w szoku. Rozumiem, że dla moderatorów może to być jakiś problem, ale dlaczego maja na tym tracić użytkownicy?
Widzę, że jesteś zła, ale czy naprawdę ten jeden dzień bez Czym dziś pachniesz to jest taka tragedia i coś strasznego, taka strata?
Cytat:
Osobiście nie mam zamiaru wywnętrzać się ze swoich propblemów czy też dzielić radościami z grupa obcych ludzi, a tym bardziej szukac ich po jakichś obcych wątkach.
Wyjaśniłam raz, że nie jestem za przenoszeniem naszych plotek na inne forum, więc czemu maniakalnie wszyscy do tego wracają i stosują jako argument?
Cytat:
A czytajac pierwszy post w tym wątku odniosłam wrażenie, ze neiktórym byłoby wygodniej ograniczyć sie do suchych wpisów w rodzaju "pachniałąm dziś perfumami X lub Y." Ewentualnie "wyczułam w nich nuty takie a takie". Koniec, kropka, broń boze cokolwiek więcej.
Na takie interpretacje wpływu nie mam i nie będę się tłumaczyć.
W pierwszym poście wyraziłyśmy się jasno, dając kilka propozycji i wskazówek. Gdyby "niektórym byłoby wygodniej ograniczyć", to pewnie te niektóre po prostu zrobiłyby tak, jak im wygodniej.
Ale jak widzisz, niektóre wolały założyć ten wątek i poznać zdanie innych.

__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 12:44   #57
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc, jakoś nie bardzo widzę nowy wątek perfumeryjno-plotkowy. Chodzi o to, że w momencie, kiedy ktoś np. Tymena chciałaby sie pochwalić biżuterią, wpisywałaby się w wątku plotkowym, a następnie przechodziła do "Czy pachniesz" aby powiedzieć czym dzisiaj pachnie. W ten sposób dyskusja sie "rozdwaja", bo jakoś mi sie nie widzi przeskakiwanie z jednego wątku do drugiego.

Moim zdaniem właśnie "Czym pachniesz" powinno być uznane za taki wątek plotkowy - w końcu czemu był tak popularny? Chyba nie dlatego, że każdy chciał koniecznie wiedzieć, kto czym pachnie. Raczej dzięki owym plotkom, które nadawały temu wątkowi nieoceniony klimat.
Pod tą wypowiedzią mogę podpisać się obiema rękami - nic dodać, nic ująć.


Cytat:
Napisane przez czarnazuzia1 Pokaż wiadomość
Ja wiem jedno,że dzieki off-topom moja rodzina pozna smak pierniczkOw TYMENY i jabłecznika , wiem tez ,ze jak będe w Poznaniu odwiedze Miśke.Jak bede w innych cześciach kraju ,to moge zaproponowa spotkanie ze znajomymi z perfum.Natomiast , informacja pachne tym,a tym dzis ,rozwija sie tak ,a ,tak nie dala by mi szansy poznania wielu fajnych osób od innej strony.Bo kazda inna informacja przy takim zalozeniu byla by off-topem.
O to to...
Wypowiedź tym ważniejsza, że Zuzia jest z nami stosunkowo krótko. Pamiętam, że na początku pomijałam ten wątek - tytuł jest wybitnie zniechęcający - zapowiada nudną wyliczankę. Kiedy już zajrzałam, to przyznam, że dłuższy czas czułam się wyalienowana - wszyscy się tak świetnie znają . Ale też dzięki temu wątkowi przestałam się tak czuć bardzo szybko.

Dzięki off topom kulturalnym poznałam mnóstwo świetnej muzyki, filmów, seriali - bo ktoś o nich offtopowo wspomniał. Inaczej prawdopodobnie nie dowiedziałabym się o nich lub nie zwróciła większej uwagi. Uważam, że OT tego typu są fajne i rozwijające. Oczywiście zdarzają się też bezcelowe wojny o Szapołowską czy innego "fuja", ale jak ktoś nie chce - może nie czytać. Ja się wcinam w takie rzeczy z komunikatem typu "Pachnę MR, ależ on jest boski " bez zahamowań

Cytat:
Napisane przez mskladaczek Pokaż wiadomość
"Czym dzis..." samo zewoluowalo do takiej formy, bo widocznie jest taka potrzeba Po co to sztucznie zmieniac...


Dzięki temu wątkowi po prostu każda z użytkowniczek jest kimś więcej niż np. wielbicielką słodziaków czy szyprów. Jest osobą z krwi i kości, ze smutkami, radościami i zainteresowaniami wykraczającymi poza perfumy. Jakoś lepiej się z kimś takim dyskutuje również na stricte perfumeryjne tematy niż z nic nie mówiącym nickiem...
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 12:46   #58
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość

Stworzenie typowo "Scent Bar'u", czyli plotkarskiej kawiarenki jest fajnym pomyslem. Widac, ze wiele osob ma ochote i potrzebe podzielic sie ploteczkami, problemami, przywitac sie, pozegnac, poprosic o trzymanie kciukow, poniewaz wie, ze spotka tam ludzi "znanych", lubianych, zyczliwych. Takie zwykle rozmowy o wszystkim i o niczym zblizaja niejako ludzi i milo jest wiedziec, ze ktos mysli o nas cieplo, trzyma kciuki, przysle wirtualnego calusa, gdy czujemy sie zle itp itd.


Byc moze watek poswiecony tylko zapachom i tylko plotkom, to faktycznie dobry pomysl. Dla kazdego cos dobrego i dla tych, ktorzy wpadaja tu pogadac wylacznie o zapachach i dla tych, ktorzy przychodza tu glownie poplotkowac z grupa "znanych" osob. Jezeli ktos nie ma ochoty na czytanie nietematycznych wypowiedzi po prostu nie bedzie zagladal do "Scent Bar'u", a bedzie mogl wdac sie w dyskusje na temat zapachow w innym watku.

A byc moze sie myle, ale to moze wylacznie czas, ewentualnie kiedys, zweryfikowac....
Właściwie pod całą wypowiedzią Marioli mogę się podpisać, zacytowałam tylko fragment gdzi pada nazwa Scent Bar . Mariolu, prosta adekwatna nazwa.

Margot. Dlaczego mają tracić użytkownicy? Nie rozumiem?
Toż w wątku prowizorycznbie nazwanym scentbarowym toczyły by się wszystkie dyskusje, które dotąd się toczą.
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 12:47   #59
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Myślę, że skoro Rachela i Tulipanka poruszyły ten temat, to musiało być sporo osób narzekających na nieczytelność naszego wątku.

Na chwile obecną zarysowały sie chyba 3 dyskusyjne tematy:

- czy rozdzielić "Czym dziś pachniesz" i utworzyc osobny wątek plotkowy
- czy "Ostatnio testowałam" powinien być wątkiem osobnym czy też połączony z "Czym dziś pachniesz"
- w razie utworzenia wątku plotkowego - czy umieścić go na Perfumach czy np. na Wizażowych Społecznościach

Myślę, że z tego dałoby się już zrobić sondę, bo przynajmniej będziemy miały gotowe podsumowanie wizażowych opinii.
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 12:49   #60
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Też mi się spodobało okreslenie Scent Bar, warto wykorzystać

---
Aggie, sonda owszem, ale później. Ciągle za mało osób się wypowiedziało.

Rozwiązania:
1. dwa wątki: plotkowy i pachnąco-testujący
2. trzy wątki: plotkowy, czym dziś pachniesz, co testowałaś
3. pozostawienie wszystkiego tak, jak było

Co do Wizażowych Społeczności, to nie widzę tego rozwiązania... Jak plotkowy, to na Perfumach, tak jak to było dotychczas.
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:34.