Czy na leki/usuwanie blizn można dostać dofinansowanie ze skarbu państwa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-07, 19:32   #1
airdrop
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 58

Czy na leki/usuwanie blizn można dostać dofinansowanie ze skarbu państwa?


Nie wiecie, czy można dostać jakieś dofinansowanie na usuwanie blizn potrądzikowych ze skarbu państwa?

Ostatnio doszły mnie słuchy, że ludzie, jeśli złożą odpowiednie wnioski, dostają dofinansowanie gdy mają np. alergię, zwyrodnienia kręgosłupa itp. Rozumiecie, żadne ciężkie choroby. Bo na leki. A czy na leczenie dermatologiczne nie wydaje się sporej kasy? Idą na to przez kilka lat tysiące złotych!

Jestem ciekawy, czy na te leki można dostać jakieś dofinansowanie? Teraz głównie interesuje mnie usuwanie dość poważnych blizn, które nie znikną z upływem czasu. Usuwanie ich jest drogą sprawą, więc może w jakiś sposób można, po wydaniu opinii przez jakąś komisję dermatologiczną, uzyskać chociaż drobny zwrot kosztów?
airdrop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 09:17   #2
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Czy na leki/usuwanie blizn można dostać dofinansowanie ze skarbu państwa?

To jest jakaś prowokacja
Porównujesz blizny po trądziku do często ciężkich chorób jak alergia czy zwyrodnienie kręgosłupa, które są naprawdę drogie w leczeniu i bardzo utrudniają życie i normalne funkcjonowanie?

NFZ refunduje leczenie blizn, ale tych po poważnych wypadkach czy poparzeniach.
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 15:15   #3
airdrop
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 58
Dot.: Czy na leki/usuwanie blizn można dostać dofinansowanie ze skarbu państwa?

Miałem alergię, choć może nadal mam, po prostu objawy minęły.
Nie mogłem jeść mnóstwa rzeczy, musiałem uważać na roztocza itp., brać leki i inhalatory. Moja alergia nie była może ciężka, ale i tak zdarzało mi się budzić w nocy z powodu duszności.
Jedną czy dwie choroby, za które też się dostaje dofinansowanie , również mam/miałem, ale nie chcę już o tym pisać, bo to nie "przytul mnie mamo". Z tym ,że dopiero niedawno dowiedziałem się, że jest możliwość dofinansowania.

JEDNAK CO ISTOTNE- gdybym mógł jakoś cofnąć czas i pozbyć się tylko jednej z tych chorób, to z całą pewnością byłby to trądzik!
Skoro więc ja, mogąc dostać w swoim czasie dofinansowanie na 2-3 choroby( na pewno na dwie, nie wiem jak z trzecią), uważam, że są one mniej dotkliwe niż ciężka, długotrwała choroba skóry to chyba wiem o czym mówię!


Co do Twojego " które są naprawdę drogie w leczeniu i bardzo utrudniają życie i normalne funkcjonowanie" to po tym ewidentnie widać, że nigdy nie miałaś ciężkiego, wieloletniego trądziku.

Nie umniejszam wagi innych chorób. Po prostu porównuję cztery choroby, które sam miałem lub mam i stwierdzam, że akurat na tą jedną, która była najgorsza , nie ma dofinansowania (chyba, że ktoś ma inne informacje), nawet drobnego! ()
Po tym fakcie (jak i wielu innych)widać, że ludzie nie zdają sobie kompletnie sprawy, co to znaczy choroba skóry, jak daje po kieszeni i jak wpływa na funkcjonowanie w życiu.
airdrop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:37.